No. 48. Eenentachtigste Jaargang. 1879. ZONDAG 30 M O V E M B E R. ©fficiëel CScbccltc gi^lcfcelijksche ücrichtctt {■root-llrlttanfe en Ierland. Turkije. Spanje. Italië. Werrenigde Staten. C'liiii. JiUfKi- ei» liciivdbcrtcnutt Kerstmis en Tleuwjaar. 'Jbutnuniitn. ALKMAABSC Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal O,SA, franco per post f O,SO, afzonderlijke nommers A Cents. Brieven franco aan de Uitgever HERM'. COSTER, ZOON. NT. De Advertentiën kosten van 1S regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een bijblad, bevattende wekelijksche berichten verslag van den gemeenteraad en een ingezonden stuk handelende over de illliiiiaarsche Waterleiding. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat J. Cr. Stemter Gen., sigarenfabriekant, wonende te Alk maar, aan hen kennis heelt gegeven, dat hij bij den Konins in hooger beroep is gekomen van hun besluit van 11 No vember 1879 No. 5waarbij aan he n nieuwe voorwaarden zijn opgelegd ten aanzien van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 16 December 1874, No. 12 ver leende vergunning tot het houden eener sigarenfabriek in het perceel aan het Hof, toen wijk B, No. 378. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 25 Nov. 1879 De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. K EN N 1 SGETIN G. Het HOOED van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt op grond van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staats blad n°. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente, dat het kohier van het Patentregt over het 2e. kwar taal der dienst 1879 80 en het negenmaandsch kohier voor de belasting op het Personeel No. 6 over irelijk dienstjaar op 25 November 1879 door den Heer Provincialen Inspec teur der directe belastingen in Noordholland executoir ver klaard op heden aan den Heer Ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering zijn over gegeven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente voorkomen. Alkmaar, Bet Hoofd van het Bestuur voorn., 26 Nov. 1879. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat het suppletoir kohier voor de belasting op de honden over de dienst van het loopende jaar, op 26 dezer door den gemeenteraad vastgesteld met bepaling van 1 Februari 1880 als den dag, vóór of waarop de aanslag in eens moet zijn voldaan op heden aan den gemeente-ontvanger ter invor dering is uitgereikt. Burgemeester en ff ethouders voornoemd, AlkmaarA. MACLAINE PONT. 27 Nov. 1879. Be Secretaris NUHOUT YAN DER YEEN. JAN KOTS, werkman aan de Hoornsche Vaart, wordt andermaal verzocht zich ter gemeente-secretarie aantemelden. P O L I C I E. Ter terugbekoming is aan l.et Commissariaat van Policie het volgende voorhanden, als; een oude jas, een kinder mof ie, twee sleuteltjes aan een ring, eer. witte wollen handschoen (want), een bankje van een kinderwagen, een portemomaie, in houdende een centeen katoenen vrouwenjak, twee gouden oor hangers, een portemonnaie met eenig geld en (op den 12 No vember jl.) een bloedkoralen oorbelletje met goud gemonteerd. Engeland. Gladstone vertrok den 18 met zijne vrouw en kinderen van Edgehili naar Edinhurg, waar hij des avonds aankwam. Op zijne reis werd hij op verschillende plaatsen verwelkomd en werden hem adressen van gelukwensching of aanmoediging aangeboden. Te Preston gebruikte hij een kort oponthoud, om daarvoor zijn dank te betuigen aan de aldaar aanwezigen. Te E.linburg werd hij met groote geest drift begroet de station en de in de nabijheid gelegen piraten waren vol menscben, die nem luide toejuichten. In eene den 25 aldaar uitgesproken rede voor de kiezers van Midlothianvoor wie hij optreedt als candidaat voor den zetel van den tegenwoordigen conservatieven afgevaardigde graaf Dalkeith, zeide hij, dat de regeering het Parlement niet ontbond, omdat zij wist, dat het land tegen haar was en Enge land en Europa voor nieuwe verrassingen wenschte te bewa ren. Hij keurde de eerzuchtige staatkunde van lord Beacon-field, waardoor de verantwoordelijkheid van het engelsche volk voortdurend grooter werd, zeer af en eindigde ten slotte met, een krachtig beroep op de kiezers om de tegenwoordige meer derheid in het Parlement in eene liberale te veranderen. Door de in het oosten gevolgde staatkunde van de regeering merkte hij o. a. nog opwas een eendrachtig optreden van Europa verijdeld geworden. Voortdurend had zij beweerd, dat op Turkije geen dwang mocht worden uitgeoefend, weiken dwang de liberalen juist noodig achtteu. Toch had zij gedreigd met het zenden der vloot naar de Dardanellen, eene uitoefening van dwang niet door het vereenigd Europa, maar door ééne mogendheid. Den 26 hield hij weder eene rede, waarin hij de besehuldigingen tegen de regeering herhaalde en zich voor de zelfstandigheid van Ierland in vraagstukken van plaatselijken aard verklaarde en den 27 trad hij te West- Calderon op, alwaar hij zich tegen bescherming verklaarde en vrijen handel en afschaffing der beperkende wetten de beste middelen noemde ter bestrijding der kwalenwaaraan de landbouw leed. Hij viel de regeering, die tot de ver grooting van Rusland medegewerkt en de ongelukkige over eenkomst betreffende Cyprus gesloten hadheftig aan. Ierland. Den 20 werden drie personen die den 2 te Gurteen in het graafschap Sligo op eene meeting opruiende taal gevoerd hadden te Dublin in hechtenis genomen. De eerste was Killen, een rechtsgeleerde, van tijd tot tijd le zingen houdende over staathuishoudkunde de tweede Da vilt, vroeger als fenian in hechtenis geweest en met een bizonder verlof op vrije voeten gesteldde derde Daly, uitgever van een dagblad te Castlebar, graafschap Maijo. Davitt had zich heftig tegen de iersebe grondeigenaars uitgelaten en pachters aangeradenhunne pacht alleen te betalen als zij na aftrek van alle andere kosten een overschot hadden en het hun overigens schikte. Killen had gezegddat sedert de ver vloekte wetten van het leenstelsel door de normandische veroveraars waren ingesteld de iersche grond driemalen verbeurd was verklaard ten behoeve der arisloeratie. Eene vierde teruggave was thans noodig ten behoeve van het volk en hij liet aan zijne hoorders de beslissing over, of dit geschieden moest door de penhet penseel of het zwaard. Een aanwezig geestelijke protesteerde daarop tegen alles wat zweemde naar aansporing tot gebruik van geweld. Killen antwoorddedat hij daartoe uiet had aangespoordmaar dat het hem genoegen zou doenais ieder iersch pachter een geweer droeg en het wist te gebruiken. Daly gaf den raad alleen pacht te betalen aan die grondeigenaarsdie jevpns winkeliers warenomdat zij deze wederkeerig noodig konden hebben. Werd dan aan een pachter zijn pachtgrond ontnomen dan moest het volk bij duizenden bijeenkomen om hem daarvan weder in het bezit te stellen. Deze in hech tenisnemingen hebben onder de bevolking veel beweging veroorzaakter zijn meetings georganiseerd en op verschei dene plaatsen heftige biljetten aangeplakt. De iersche volks menner Parnell, tevens parlementslid, zeide den 19 op eene meeting te Dublindat niemand weten kanwaaraan men ónder liet bestuur van een of ander lichtvaardig en onver antwoordelijk minister bloot stond. Het lafhartig en ver achtelijk gedrag der regeering zou haar, de slechtste die er ooil geweest isnog meer in discrediet brengen. Een voor gelezen telegram inhoudende dat de pers niet zou worden toegelaten bij liet, verhoor van Davitt, gaf hem nog aanlei ding tot het gezegdedat, de regeering eene staatkunde van gekeimliouding volgdedoor alle despotieke regeeringen in toepassing gebracht.. Sommige iersche bladen veroordeelen deze daad zeer sterk de geinatigdste noemen haar onstaat kundig. De Times keurt, niet af het nemen van maatregelen van dezen aard, ter bestrijding der meer en meer tegen de grond eigenaars opgewekt wordende bewegingmaar betreurt het, dat daardoor alleen mannen van minder beteekenisdie zich onvoorzichtig uitlieten, getroffen worden, terwijl mannen, zooals Parnelldie voorzichtiger zijn, maar veel meer scha delijken invloed uitoefenenzich buiten liet. bereik der wet weten te houden. Den 21 werd in de Rotunda te Dublin eene druk bezochte volksvergadering gehouden om tegen deze inhechtenisnemingen te prote&t.eeren. De heer Gray, burgemeester van Dublin, was voorzitter, die o.a verklaarde dat hij tot nu toe zich onthouden had aan de aiïti-pabht- beweging, maar thans geen bezwaar zag om deel te nemen aan een protest tegen den maatregel der regeering. De sprekers moesten echter voorzichtig in hunne uitdrukkingen zijn, daar het oude stelsel van betaalde spionnen door de regee ring in toepassing werd gebracht. Hij meende zeker te weten dat mannen van de pers geld van de regeering aangenomen had den om stenografische aanteekeningen te maken en daarop zoo noodig een eed af te leggen. Parnell en andere „romeliulers" waren tegenwoordig. De aangenomen motiën verklaarden die in hechtenisnemingen willekeurig en in strijd met de grondwet. Zij bevatten eene aansporing aan de Ieren om door alle grondwettelijke middelen deze regeeringsdaad te berispen. De iersche bladen keuren dezen maatregel der regeering vrij sterk af in zeer scherpe bewoordingen. Slechts éénde Daily Expresskeurt hem goed. Het zegt met groote ver bazing de lankmoedigheid der regeering in de laatste 3 maanden te hebben gadegeslagen. Zij kon niet langer lij delijk blijven tegenover de stelselmatige en hevige opruiing zonder gevaar te doen ontstaandat daaruit de noodlot.tigste gevolgen voortvloeiden. Een ander gematigd blad de Irish Times beweert daarentegendat de beweging reeds vermin derde door bare eigene overdrijving en ongerijmdheid maar door den maatregel der regeeringom van deze 3 per sonen martelaars te maken, weder op nieuw aangewakkerd waswaarmede Parnell en de zijnen wel hun voordeel zou den doen. De Daily News verklaart de bewering van laatst genoemd blad wel niet onbepaald te geloovenmaar meent toch, dat zij de aandacht verdient. Bovendien wijst dat blad op het groote gevaar, gelegen in hei aannemen eener hou ding waardoor de verbittering en haat tusschen Ieren en Engelschen sterk kunnen toenemen. Men moet zich zorg vuldig wachten voor den schijn, alsof men wilde terugkee- ren tot de oude staatkundeom niet aan de grieven der Ieren te gemoet, te komen maar hen met geweld tot orde en rust te dwingen. Ook de liberalen moeten wensehen dat voor de orde en openbare veiligheid in Ierland krachtig gezorgd wordeer moet echter tevens aangedrongen worden op hervormingenal kunnen zjj natuurlijk niet volgen den door Parnell en zijne vrienden aangegeven weg. Davitt en Daleij werden later tegen borgtocht op vrije voeten gesteld. Eene den 22 te Balla in het graafschap Mayo gehouden groote bijeenkomst, bijeengeroepen als een protest tegen bet uitzetten van een pachter aldaar, die zijne pacht weigerde te betalen en aangezegd was, dat bij niet betaling der pacht den 22 te 2 ure beslag op zijn goed gelegd zou worden liep rustig af. Daar de pacht, nog juist bij tijds betaald washad de in beslag neming geen plaats en miste het protest dus eigenlijk haar doel. Er werden door de 2000 tegenwoordig zijnde personen motiën aangenomen van dezelfde strekking als op de overige bijeenkomsten. Te Cloglier in het graafschap Mayo is een pachterdie zijne volle pacht betaald haddoor eenige zoogenaamde Whiteboys" des nachts op zijn bed overvallen, naar buiten gesleurdmishandeld en verminkt door het afsnijden van een stuk van een zijner ooren. De commissie ter hervorming van het leger stelde voor dat alle turksehe onderdanen, ouder den leeftijd van 20 jaren, zonder onderscheid van ras of godsdienst, tot de krijgsdienst verplicht zouden zijn. De diensttijd zou bestaan uit t.wee jaren bij de infanterie en drie jaren bij de kavallerie: daarna deel uit te maken van de reserve. De Sultan verlangde de on- middelijke uitvoering dezer voorstellen. Volgens de volkstelling, gehouden 30 December 1877, telde Madrid 397,816 zielen, d. i. 102,105 meer dan in 1860: daarvan waren 190,763 mannen Het nieuwe ministerie is als volgt, samengesteld: Cairoli president en buitenlandsche zaken üepretisbinnenlandsche zaken; Maglianifinanciën; PiUa justitie; Baccardini openbare werken; Desanctisopenbaar onderwijs; Bonelli oorlogActonmarine. In een onderhoud tusschen kardinaal Nina en den bei- gisehen gezant gaf laatstgenoemde zijn bezwaar te kennen, dat de belgiscbe bisschoppen instructiën van den Paus konden o| enbaar maken in strijd met de gevoerde gedachtenwisse- ling. Kardinaal Nina zond daarop aan den nuntius te Brussel depêches, waarin hij gemachtigd werd tot, de verklaring, dat de H. Stoel geen andere taal gevoerd heeft dan die, welke uit de diplomatieke briefwisseling voortspruit. Den 27 deelde Cairoli aan de Kamer mede, dat het nieuwe ministerie gereed was en ten aanzien der belasting op het gemaal den weg zou volgen bij de beraadslaging der Kamer aangewezen. De geldelijke zorgen zullen verdwijnen, zoodra de Kamer de aantebieden wetten tot regeling der geldmid delen goedkeurt. Verder ontwikkelde hij het programma der linkerzijde. De alhier woonachtige ieren hebben ook verscheidene sa menkomsten gehouden, ten einde van hunne deelneming te doen blijken in de gevangenneming hunner landgeuooten in het moederland. Na de vermeestering van PLagua zetten de chiienen 1(T 00 man aan landdie onmiddelijk zuidwaarts optrokken naar Iqutque; de peruanen onder generaal Buendia trokken zich voor lien terug. Den 5 waren zij op 30 mijlen ten zuiden van Pisagua. Generaal Buendia hield te Penagrande stand en had, niet de sedert ontvangen versterkingen, m het geheel 9000 man onder zijne bevelendaaronder was de boliviaan- sche bezetting van Pisagua begrepen. Volgens latere parti- euuere berichten zou bij Iquique een veldslag geleverd zijn, waarin de cbilenen de overwinning behaalden. Iquique zou daarop door de peruanen ontruimd zijn. Vervolg der wekelijksche berichten in het bijblad. lot surnumerair bij de posterijen is bij kon. besluit van 21 Nov. benoemd de heer P. Rentmeester Jr. De najaars-collecte ten behoeve der algemeene armen beeft opgebracht 181,70!*,. De beer Switzar wil eene poging wagen om onzen in gezetenen een ongewoon genot te verschaffen, door het, goed aangeschreven opera-gezelschap van den heer v. Lier te Am sterdam alhier 2 malen te doen optreden, ter uitvoering van ,,Die Fledermaus" van Strauss en „Graziella" van Lecocq. Zal dit plaats hebbendan dient bij van voldoende mede werking verzekerd te zijn, om welke te verwerven hij eene intekenlijst zal aanbieden. Niet alleen de liefhebbers uit deze stad maar ook die uit den omtrek zullen tijdig van hunne belangstelling moeten doen blijken, indien zij prijs stellen op bet zeldzaam voorrechttwee malen eene opera voorstelling te kunnen bijwonen. Donderdag-avond was de schouwburgzaal op alle rangen flink bezet. Blijkt bet dus, dat bet publiek zich aange trokken gevoelt door stukken die „Misdaad en vergelding De beulen des Koning" ten opschrift dragen, dan is bet geen wonder, dat de schouwburgondernemers, die in de eerste plaats bedacht moeten zijn op de dekking hunner kosten, rekening met, die neiging houdenen mogen wij van geluk sprekendat de heer Switzar niet zoozeer zijn eigen belang zoekt, dat hij ons stukken van beter ge alte onthoudt. In zijn soort schijnt ons Misdaad en vergeldingeen der beste; hoeveel onwaarschijnlijks bet ook bevat, het heeft een liisto- risehen achtergrond en mist geen treffende tooneelendie de belangstelling boeien en aan de executanten gelegenheid geven zich te onderscneiden. De beer Veltman, die zich de vorige maal met een bescheiden rol vergenoegde maar baar, anderen ten voorbeeld, verdienstelijk vervulde, en mevr. Ellenberger maakten van deze gelegenüeid uitstekend gebruik, en gaven weder blijk van hunne groote talenten. De heer v. Olie f endie mede een der hoofdrollen vervulde, mocht daarin gelukkig slagen en in de toejuichingen der toeschou wers deelen. Ook inej. Ev. Kapper en de heer S. v. Heem waren flink op hunne plaats en droegen veel bij tot de goede opvoering. Heden herdacht de beer Jde Groot, hulponderwijzer aan de openbare armenschool zijne iJ^jarige werkzaamheid aldaar. KANTONGERECHT. 28 November. J. S. te Alkmaar, zonder verguuning houden van varkens aldaar» f 3 boete of dag gev A. J K. te Helder en A. B J. te Uitgeest, overtreding van het spoorweg-reglement, ieder 2 boeten, elk van 1, of 1 dag gev. voor elke boete. E A E hmsvr. B. v. V. te Alkmaar, opzettelijk iemand werpen met vuiligheden, f 5 boete of 1 dag gev. C. v. E. te Alkmaar, loopen over een houtvlot aldaar, 1 boete of 1 dag gev. M. I). te Alkmaar, voldoen aan eene natnurlijke behoefte op straat aldaar, f 1 boete of 1 dag gev. J. S te Alkmaar, afsteken van vuurwerk aldaar, 1 boete of 1 dag gev. W. S. te Alkmaar, laten loopen van een bok op een anders grond, f 5 boete of 1 dag gev A. J. en P. J te Zijpeopenbare dronkenschap te de Rijp, ieder f 3 boete of 1 dag gev. Allen in de kosten. B U R U E R L IJ K J£ STAND. ONDERTROUWD. 28 Nov. Arien Marees en Grietje Holsmuller. GETROUW D. 27 Nov. Jan Kleij en Fusina Maria van de Pelde. GEBOREN. 22 Nov. Albertus Hendrik, Z. van Albertus Visscher en Dieu- wertje Lijnbach. 26 Nov. BhgettaD. van Evert, Jacobus Bakker en Atrix Eijma. MargarethaD. van Jan van Westerop en Jannetje Bnkknm. OVERLEDEN. 24 Nov. Tames Heeris52 j. en 7 m. 25 Joseph, Z. van Joseph Esbach en Antje van Dam 3 j. 27 Gernt Rol Pz., 26 j. Alkmaar 24 Nov. Aangevoerd 102 vette Kalveren /40 a 90, 13 nuchtere dito /8a 20, 1225 Schapen 18 a 38, 182 vette Varkens 0,42 a 0,52 per kilogr. 28 Nov. Kleine kaas f 35, commissie 36,50middel bare f 37, laagste prijs f 18, aangevoerd 372 st., wegende 91885 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 3901 heet., Tarwe 7,75 a 10,50, Rogge ƒ6,50 a 7,371, Gerst 5,25 a 6,50, id. Chevalier f 6,50 a 7,10, Haver ƒ3,25 a 5, Paardenhoonen f 7.50 a 8, bruine dito 11 a 17, citroen dito f 16 a 19, Kanariezaad 10,75, rood Mosterdzaad ƒ14 a 29,50, Karweizaad f 15,50, Ewtengroene 12 a 24, grauwe f 18 a 25, vale f 10 a 18. 29 Nov. Aangevoerd 4 Paarden f 70 a 110, 6 Koeien f 7o a 170, 15 nucht. Kalveren 12 a 28 272 Schapen 14 a 28, 3a magere Varkens flO a 24, 124 Biggen 5 a 9, 3 Bokken en Geiten f 4 a 8 2 kl. Bokjes f 1,50, Boter 90 a i00 et. p. kop. Edam 22 Nov. Kleine kaas 28 a 35,50, aangevoerd 47 st., wegende IJ262 kilogr. 27 Nov. Aangevoerd 295 st. Boter, hooi f 1,40 a 1,45, gras 1,50 a 1,55 p. P., Kippeneijeren 7 a 8, 1846 Lam- me'en 11 a 23. Enkhuizen 29 Nov. Kleine kaas 35aangevoerd 14 st., wegende 3829 kilogr. Karweizaad 16,50 a 17,5H, BI. Maauz. f 11.50 per 50 P., Mosterdzaad f 15 a 21, Erwtengrauwe 19 a 21 vale 14 a 18, br. Bonen f 14 a 17, Winler- gerst f 6, Haver f 5. Haarlem 24 Nov. Aangevoerd roode Tarwe 7,90 a 10,45, witte dito 8 a 10,75, Rogge/6,10 a 7, Gerst f 5,75 a 6,50, Haver f 4 a 5, Duivenbonen f 7,25 a 8,50, Paarden uito f 6,25 a 7.75, br. Boonen f 10,75 a 14,50, groene Erwten f 10 a 14,25, br. Mosterdzaad 10. 26 Nov. Kleine kaas f 34,50 a 36 aangevoerd 71 st., wegende 16720 k. 12 Koeien 80 a 170 2 Vaarzen 66 a 120, 25 n. Kalveren f 6 a 1351 Schapen 14 a 24 1 Varken 34 et. p. P„ 3 Paarden 30 a 40. Krommenie 27 Nov. 141 Koppen /1,48 a 1,56, 300 Kip eieren 6,50. MedembiikHtóldov. Kleine kaas f 35, aangevoerd 30 st., Boter per kop f 1,50, Kipeieren f 7. Purmerende 25 Nov. Aangevoerd 195 stapels Kaas, Boter f 1,45 a 1,55 per kgr., 354 Runderen, 30 Paarden, 67 vette Kalveren /0,6\J a 0,80 per kilogr., 95 nucht. dito a 24, 128 vette Varkens 7 0,40 a 0,50 per kgr., 10 magere dito 10 a 20, ISO Biggen /3a 6, 2309 Scuapen en Lam meren, 520 Ganzen 1 2,25 a 2,50, 310 Zwanen ƒ4 a 6, Kippeneieren 7 a 8 per 100. SchiedamiJ Nov, Moutwijn 10,75Jenever 16,25. Uitgeest 26 Nov. Aangevoerd 51 Schapen 15 a 22,50, 6 Varkens "44 a 50 et. per kilo, 107 kop Boter van (0,65 kilo) /la 1,05, 100 Eieren 6,50. Pelsen '22 Nov. Ruim 600 stuks Runderen. Buitenge woon stugge handel. Zaandam 27 Nov. Kleine kaas 34,50, aangevoerd 34 st. Londen 24 Nov. 4300 Runderen 4-5.8, 11000 Sebapen en Lammeren 5-6,6, 300 Kalveren 4-8,6, 100 Varkens 4-5. 27 Nov. 900 Runderen 4-5.8,; 3000 Schapen en Lamme ren 5.6-6, 100 Kalveren 4,8-6, Varkens 4-4.5. Kerstmis en Nieuwjaar zijn aanstaande! De ouders weten sc'nier geen keuze te doen, om de wensehen hunner kinde ren te voldoen. Moeten zij speeleoed hebben Neendat zou over 8 dagen stuk zijn. Hoe jammer van zooveel weg gegooid geld! Neen, dan is het beter een warm stuk kleêren te koopen dat hen zal vrijwaren voor verkoudheid en voor alle ziektenwelke de winter met zich brengt. Raadpleeg daaromvoor die aankoopen het schoone geïl lustreerde album van de BELLE JARDINIÈRE te Parijs, dat U op franco aanvrage gratis en franco wordt toe gezonden. Ondertrouwd A. MAREES en G. HOLTSMULLER Geen receptie. Eenige en algemeene kennisgeving. Alkmaar, 27 Nov. '79. Getrouwd J. KLEY, van Amsterdam en P. M. VAN DE VELDE, die tevens hunnen dank betuigen voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. Alkmaar, 27 Nov. 1879. Heden overleed, na een geduldig lijden van eenige weken in den ouderdom van 52 jaren en 7 maan den mijn geliefde Echtgenoot TAMES HEERIS. Met de hoop op een zalig wederzien was het ster ven hem gewin. Wij berusten in des Heeren wil. Alkmaar, A VAN EXTER 24 Nov 1879 Wed, T HEERIS en Kinderen, die tevens hunnen hartelijken dank betuigen aan allen die hen in zijne ziekte en bij het overlijden zoo trouw hebben bijgestaan. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving voor verdere familie en bekenden. N.B. Op begeerte van de overledene zullen geene uiterlijke teekenen van rouw worden gedragen. Heden overleed geheel onverwachtin den ou derdom van 73 jaren, mijn geliefde Echtgenoot, de Heer G. IlARDEBOL. Schermeer, Wed. C. HARDEBOL, 26 Nov. 79. geb Beets. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een lang doch geduldig lij den in den ouderdom van 65 jaren onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Wed. S. BOK geboren GROOT. Uit aller naam, Rustenburg gem. Ursem J. BOK. 27 Nov. 1879. Heden overleed ons geliefd eenigst Zoontje JAN, slechts 21 dagen oud. R. BAS ANTJE BAS-GUTKER. Schoorl27 Nov 1879 Heden overleed tot diepe droefheid van mij onze ouders en verdere betrekkingen mijn innig geliefde Echtgenoot GERR1T ROL Pz., in den ouderdom van ruim 26 jaren. Zij, die den overledene van nabij gekend hebben kunnen beseffen wat ik met mrjn nog zoo jeugdig kindje in hem verliezen. Alkmaar, G OORTWIJN, 27 Nov 1879. Wed G. ROL. Heden overleed na een langdurig doch gedul dig lijden en na voorzien te zijn van de H. Sa cramenten der stervenden in den ouderdom van 63 jaren tot mijner en onzer kinderen behuwd- en kleinkinderen diepe droefheid, mijn geliefde Echt genoot de fleer JAN JANSZ. KRAAKMAN. Limnren, M. VaN DEN BERG, 28 Nov. 1879 Wed. J. Jz KRAAKMAN. Gevoelig voor de menigvuldige, blijken van be langstellende deelneming gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefden Zoon JACOB, betuig ik ook namens de zusters en den behuwd- broeder van den overledene, mijnen hartelijken dank. T. 'DE LEEUW, Wed J. DE BLEYKER. De ondergetekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan familie vrienden en bekenden voor de vele bewijzen van belangstelling bij de herdenking hunner 25jarige echtvereeniging ondervonden. Egmond-binnen JAN MOOY Pz. 29 Nov. 1S79. TRIJNTJE MOOYStrooker. De ondergeteekenden betuigen hunnen dank voor de belangstelling bij de geboorte hunner kinderen, alsook bij het overlijden van een der tweelingen. Alkmaar, A JONG KEES. 29 Nov. 1879. J. JONG KEES—Sb venhuizen.

Alkmaarsche Courant | 1879 | | pagina 1