Snelpersdruk van Herin'. Coster en Zoon. meen Kies- en stemrecht zijn tot candidaten verkozenvoor de 2'. Kamer F. tiomela Nieuwenhuisvroeger luthersch predikant ts 's Gravenliage, en voor den gemeenteraad de handwerksman tiGerhard. Den ld hebben deze candidaten respectievelijk 5 en 1 2 st. bekomen. Den 13 zijn tot leden der 2e Kamer verkozen te Am sterdam mr. J. P. R. Pak v. Poortvlietmet 952 st. \_tien- drichs 420, v. Marls 125], te Leiden Jti. Dormer, anti- revolmet 1021 at. \_Rooseboom 462, v. d. Berch o. Ueemstede 142], Staten-Generaal. Bij de 2". Kamer is een wetsontwerp ingekomen tot gemeentelijke indeeling van de VV ester-öclielde en het Sloe De K Kamer is den 12 weder bijeengekomen. Bevolking. De bevolking der gemeente Helder is in 1879 verminderd van 21065 tot 19464. Benoemingen. De vice-adml. J. SI. I. Brutel de la Rivière is eervol ontheven van de betrekking van comman dant der zeemacht en chef van het departement van marine in N. Indie, en als zoodanig vervangen door den s. b. n. J. v. Gogh. Met tijdelijke uitbreiding der formatie van het leger in Indie met één luit.-genl. is de genl.-majoor K. o. d. tieyden tot dien rang bevorderdals buitengewone belooning voor de uitstekende diensten door hem in Atchin bewezen. De heer J. A. dnslijn, agent en consul-generaal te Alexan dre is voor een tijdvak van 4 jaren als zoodanig herbenoemd. De heer ti. Zaalberg, secretaris van Heemskerk is her benoemd als burgemeester van die gemeente. De kolonel der artillerie A. E Reuther, minister van oor logis bevorderd tot. geul.-majoor Leger. Van het koloniaal werfdepot te Harderwijk zijn in 1879 naar Indie vertrokken 1764 militairen, waarvan 861 nederlanders533 duitschers178 belgen, 121 zwitsers, 42 luxemburgers11 oostenrijkers, 6 denen6 franschen 5 italianen en 1 zweed. Bjj het begin dezes jaars bevonden zich aan de Kon. Militaire Academie 259 kadetten, waarvan 146 voor het le ger hier te lande en 113 voor dat, in ludie. 's Rijks middelen hebben in 1879 opgebracht/98,36',434 tegen 9ó,9u9,767 in 1878. De raming bedroeg/98,9U8.562 Spoorwegen. De Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen had in 1879 in exploitatie 1025 mijlen en ont ving 8,566,806,70, zijnde gemiddeld per dag en per mijl /23.10. In 1878 ontving zij, met 1006 mijlen,/7,946,542,2b. gemiddeld per dagmijl 21,64. De Centraalspoorweg heeft ontvangen /S04,638,56 21,61 per dagmijl), tegen /?76,336,03 2o,85 p. d. m.) in 1878. De heeren Cr-ms Sf Cie., concessionarissen der leidsche tramwaydienst, hebben concessie gevraagd voor een stoomtram tusschen Leiden en Katwijk. Den 12 is de tramwegdienst te Dordrecht ingewijd. Stoomvaart. In 1879 zijn met de stoombooten der Maatschappij „Zeeland" te Vlissingen aangekomen 24305 en van daar vertrokken 27,175 passagiers. Scheepvaart. Te Schiedam zijn in 1879 uit zee aangeko men 327 zeil- en 83 stoomschepen tegen 348 zeil- en 7 5 stoomschepen in het vorige jaar. Te Delfzijl zijn binnengekomen 404 en vertrokken 359 zeeschepen. Te Groningen zijn door het Eeinskanaal uit buitenlandsche havens aangekomen 165 en langs dien weg vertrokken 132 schepen. Het te Terschelling gestrande schip Queen ot MistUy is door een sleepboot af- en in de haven gesleept. Door 5 vischsloepen zijn in de Noordzee voor onze kusten ongeveer 7o- vaten peterolie opgevischt en te Maassluis en Nieuwediep aangebracht. Den 13 is benoorden Zandvoort gestrand het engelsche stoomschip Kinqhorn Leithvan Antwerpen in bijlast naar Amsterdam. De reddingboot ging er heen, maar de equipage, bestaande uit 19 man, benevens eene vrouw, bleef aan boord. Met behulp van 2 sleepbooten is het schip vlot geraakt en te IJ muiden binnengebracht. Het nederi. schoenerschip Corneliavan Newcastle naar Harlingenden 18 Dec. bij Huisduinen gestrand, is den 12 af- en te Nieuwediep binnengebracht. Marktwezen. In 1879 zijn te Hoorn aangevoerd 35530 schapen, 16595 koeien, 1460 biggen 9830 lammeren, 3099 varkens, 1487 paarden, 1393 kalveren, 52796 koppen boter. Aan kaas zijn aangevoerd 10508 stapels, wegende3,066,378 ponden. Te Purmerende zijn aangevoerd 2,667,944 ponden kaas 53529 ponden boter, 13168 runderen, 7914 vette kalveren, 5493 varkens, 82673 schapen en lammeren, 7345J ganzen en 2476 zwanen. Op de graan- en zaadmarkt te Haarlem zijn in 1879 ver kocht 66943 mudden granen, zaden, erwten en boonen benevens 27250 ponden karweizaad. Nijverheid. Een dertigtal fabrikanten van waalsteenen hebben zich bij adres tot de ministers van binn. zaken, oor- log en waterstaat gewend met verzoek, dat geene andere dan nederlandsehe met name waalsteenen, mogen worden gebruikt bij openbare werken, en dus geene vergunning zal worden verleend tot het bezigen van duitsche steeneD, die minder deugoelijk zijnen dus ten nadeele van den Staat strekken. Nieuwe Ondernemingen. Te Amsterdam is, met een kapitaal van 6 ton, eene maatschappij opgericht, ten doel hebbende het aankweeken van landbouwgewassen op daartoe door den Sultan van Deli afgestane, of andere ter Oostkust van Sumatra gelegen gronden, en het vervoeren en verkoopen der verkregen producten. Onderwijs. De Koning heeft den heeren WB. G.Mol- kenboer en J. Strieningleeraren in het, handteekenen aan de h. burgerscholen te 'Leeuwarden en Deventer, het, instellen van een onderzoek en het uitbrengen van een verslag opge dragen aangaande de methode van het teekenonderwijs in Belgie. In de school te Anna Paulowna is door den hulponder wijzer W. Bronkhorst een cursus geopend voor handenarbeid, die door ongeveer 20 leerlingen wordt bijgewoond. De minister van binn. zaken heefteven als zijn voorgan ger, afwijzend beschikt op het verzoek van den gemeente raad van Hoornom de h. burgerschool aldaar eene met vijfjarigen cursus te doen zijn. De vereeniging' van fraters te Tilburg beeft eene bijzon dere school voor hooger onderwijs opgericht. Kerkelijke Zaken. Ds. W. Mulder, te Oost- en West Graftdijk, heeft bedankt voor het beroep naar Ransdorp. Den 11 is het kerkgebouw der doopsgez. gemeente te Meppel ingewijd door ds. Kielstravan Zwartsluis. Oudheden. De commissie, die zich in 1877 te A mersfoort vormde om in de omstreien opgravingen te doen naar oud heden, heeft veel voldoening van haren arbeid gehad en zich thans hervormd in eene commissie, ten doel hebbende om de gemeente Amersfoort in het bezit te stellen van een museüm, Telephoon. Door de heeren ti. Olland en G. Witleveen. te Utrecht, is bij de gemeentebesturen van Rotterdam, Utrecht en Groningen aanvraag gedaan om vergunning voor eene al- gemeene onderlinge correspondentiedieust door middel van telepbons, Te Amsterdam is opgericht eene „Maatschappij van Te- lephonieten doel hebbtnde het verschaffen van gelegenheid tot onderlinge correspondentiezonder tusscheukomst van anderen. Aanbestedingen. Den 15, te Haarlem, het houwen van eene school- en ouderwijzerswoning te Westknollendam, ge meente Wormerveer, geraamd op 15ÜUU, minste inschr, G. Zuurendonk, te Haarlem voor f 14300. Amsteedamschï Kanaalmaatschappij. In de algemeene vergadering van aandeelhoudersden 16 gehoudenis met alg. st. het voorstel der regeering tot overneming der werken met de baten en lasten der Maatschappij tegeneen 2% p. ets. staatsfonds voor het halve bedrag der gestorte aandeelen de directie wenschte een 3 p. ets. fonds over het geiieele kapitaal], als tot schromelijk verlies voor de aandeelhouders (70 p c. van hun kapitaal) zullende leiden, onaannemelijk ver klaard en de directie gemachtigd om de onderhandelingen met de regeering te hervatten.De aandeelhouders hebben aan de werken 8% miljoen ten koste gelegd, de Staat in clusief de leening van 6miljoen, 19% miljoen. De Maat schappij heeft tot dusver niet meer ontvangen dan 2 ton "sjaars, de kosten van onderhoud en exploitatie bedragen. zullen 8 ton Noorder-Lekdijk. Ten gevolge van het besluit van het dijkscollegie om zich in rechten te verzetten tegen het door den Koning gehandhaafde bevel der Ged Staten van Utrecht tot verhooging van den Lekdijk Bovendarus hebben Ged. Staten van Zuidholland en de commissaris des Konings in Utrecht bij adres aan den Koning verzochthel werk aL geen uitstel lijdende, van Rijkswege te doen verrichten, behoudens later verhaal op de dijkplicht igenindien het rechtsgeding ten nadeele van het dijkscollegie mocht worden uitgewezen. Gipten. De Koning en de Koningin hebben zich aan het hoofd gesteld van eene verloting ten voordeele van de noodlijdenden door den watersnood. Het üeutscher Ferein te Amsterdam heeft eene weldadig- heidsvoorstelling gegeven, waarvan de opbrengst,, netto onge veer 2060 voor de helft bestemd is voor de bei,oeft,igen aldaar, voor de wederhelft voor de noodlijdenden in üpper- Silezie. Het hoofdcomité van het Roode Kruis heeft aan de noord- hoilandsche vereeniging het Witte kruis de tekort komende f iUUO in de kosteu eeuer te maken ziekenbarak voor 12 a 14 personen geschonken, onder voorwaarde, dat genoemde zustervereeuigiug in oorlogstijd haar rnatenëel en dus ook de barak ter beschikking van het hoofdcomité stelt. Ben amsterdainmer heeft den burgemeester, onder het op schrift: „bonger-vuur-water," 3 bankbiljetten, elk van/lOUti, gezonden voor de behoettigen in de hoofdstad de nood lijdenden door den brand der suikerfabriek en de slachtoffers der overstrooming. Een amsterdammer beeft, zich bereid verklaard voor een derden tocht der Willem Barends te geven ÏOUO, f 500, 250 of 100, naar gelang zich 4919 of 49 personen tot het geven van dergelijke sommen verbinden. Eene muziek-en zanguitvoering, in deGrootckerk te Rot terdam gehouden ten "voordeele van de herstelling en ver fraaiing dier kerk, ueeft 2401,19 opgebracht. Bij het genootschap Liefdadigheid naar vermogente Amsterdam is op één dag, den 10, voor de werklieden der afgebrande suikerfabriek 4202,41 ingekomen. Bij het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van't Al gemeen is van een onbekende eene gift ingekomen van/4000, bij dat van de Ned. Vereeniging tot afschaffing van sterkeu drank van dezelfde zijde f 2J00, en bij de amsterdamscke afdeeling der Maatschappij van Weldadigheid, ten behoev dier Maatschappij 4000. Aan het protestantsch bestedelingenhuis te Arnhem is door den heer J. Ferburgt Je. f 2000 vermaakt; aan het armen en weezenfonds der re, onstr. gemeente aldaar door denzellde. vrij van rechten 3000. Wijlen mevr. de wed. A. v. d. tioop te Amsterdam heeft aan de algemeene armen te Zandpoort 5000 gelegateerd Prinses Marianne heeft, f 1060 geschonken voor de nood lijdenden door den watersnood in Noordbrabant. Geschenken, 's Rijks museii van natuurlijke historie te Leiden heeltdoor lussehenkomst van den heer A. Jv. Kootwijkr. c. pastoor te Curasaoeene vrij aanzienlijke verzameling schelp- en kreeltdieren ten geschenke ontvangen. Het aanlal schilderijen, door mevr. v. d. tioop te Amster dam ten behoeve van het Museum v. d. tioop nageialen beloopt 22. Veeziekte. In 1879 zijn hier te lande ter zake van longziekte afgemaakt 603 runderen, waarvan 475 in de spoehngstallen. In 1878 waren deze cijfers 1771 en 1206. lu Noordholland werden in 1879 slechts 4 aangetaste (te Am sterdam) en 60 verdachte runderen onteigend en afgemaakt. Rampen. E m der werklieden, die zien .net levensgevaar uit de te Amsterdam verbrande suikerfabriek gered hebben, is aan de gevolgen overleden. Den 12 is het engelsche schip Fame, van Rotterdam met asphalt, naar Londen, na op de West gestooten te hebben, met behulp van een sleepboot in zinkenden toestand bij Maassluis aan den grond gezet. Den 15 is het kotfiehuis van A. de Goede in de Rijp geheel afgebrand. Watersnood. Ten gevolge van de doorbraak bij Teef- feleu zijn 3 aan den dijk staande huizen vernield, tiet gat, in den dijk is 2u0 ellen lang In de Bommeler waard beneden den Meidijk staat, 22 voeten waterhet gat, in den Vleugeldijk is 62 ellen lang. De dijken te Rosmalen en Nuland zijn behouden geworden door het stille weder en de krachtige medewerking van een 5Uiat militairen, die den 7, toen de bevolking moedeloos was, te hulp kwamen Dien dag bezweek de noodkade te S. Mi- chieis-gestelwaardoor verscheidene wijken dier gemeente onder liepen. Te Geffen is eenig vee bij het inloopen van den polder verdronken; aidaar stonden de huizen tot de daken onder en was de toestandeven als te Oyen en Lith, zorg wekkend. Den 10 heeft de rotterdamscne watersnoodcommissie eene stoomboot met levensmiddelen, steenkolen, kleederen en klompen naar de geteisterde dorpen gezonden. Op 's Ko nings last zijn 2 stoombarkassen van Hellevoetsluis naar 's Hertogenbosch gezonden om voor 'iet proviandeeren der dorpen dienst t,e doen. De rammonitor Panter is ook den 9 van Hellevoetsluis naar Dordrecht, gestoomd, tot opruiming der ijsbezetting in de Kil. 'sAvonds was deze verwijderd en den 10 stoomde de Maassluis op naar Gorinchem. Den 9 's avonds waren de meeste wijken van 's Hertogenbosch weder bega inbaar, den 11 was de stad geheel van het water bevrijd. Den 10 vroeg de directie der slaatsspoorw gen militaire hulp ter voorziening der rivierovergangen van den spoorweg 's HertogenboschHedel. Aan het zuidelijk land- hoofd der brug over de Dieze vertoonde zich eene belang rijke ontgronding, tot aanvulling waarvan 30' 0 gevulde zandzakken noodig warenook bij de Empe sche sluis be stonden ontgrondingen. Den 15 was het binnenwater te Lith reeds zoover gevallen, dat de meeste bewoners l.unne natte en kille huizen konden betrekken. Den 16 is de dienst op den spoorweg Utrecht 's Hertogenbosch hervat. De algemeene watersnoodcommissie te Amsterdam heelt reeds den 6 door tussebenkomst der commissie te Zallbom- meleene vrij aanzienlijke hoeveelheid levens...iddelen en dekens doen toekomen aan de overstroomde dorpen langs de Maas. Zij heeft besloten van haar kapitaal groot 169000 2% p. c. N.S., f 60000 te doen afschrijven en aanvankelijk nevens in de vorige week verzonden aanzienlijke hoeveel heden levensmiddelendekens en kleederen5000 ter be schikking gesteld der commissie te Zallbommel en 8000 van de noordbrabantsch-prov.nciale te 's Hertogenbosch IFenschelijk is het, dat giften uitsluitend gezonden worden aan deze commisnën en de amsterdamsehe, en niet aan plaatselijke in de geteisterde streken, opdat niet wederom op de eem plaat- meer dan 'oldoende, op de andere gebrekkig in de behoei- ten voorzien wordt. Wolven Te Tegelen bij Venlo, zijn den 9 tijdens de jacht 2 wolven gezien. Een is geschoten, doch de andere ontkomen. Sterke drank. In 1878 zijn te Amsterdam 6063 per- uen wegens openbare dronkenschap in verzekerde bewaring genomen; in 21 i 3 iiuizen werd sterke drank verkocht en nei verbruik van gedestilleerd beliep per hootd der bevolking 14,9o kan. Het aantal tapperijen steeg in 20 jaren met 37'p. c., het drankverbruik in 15 jaren met 44, de bevolking in dat tijdsverloop met 17 p. c. Misdrijven. Den 8 kregen de gebroeders P. en L. v. d. F., vleeschltouwers te Rotterdamin bunne slachtplaats zoo he vige twist, dat de eerste den laatsten eene gevaarlijke mes steek toebracht. De gewonde werd naar het gasthuis, de dader naar de gevangenis vervoerd. Den l2 's avonds is een werkman der brikettenfabriek te Vroomshoop, Brink genaamd, met 600 naar Almelo ge zonden, nabij Vriezeveen aangerand door een met een stok gewapend persoon, die heui zijn geld wilde ontnemen. Brink, die ook van een stok voorzien was, sloeg dien van zijnen aanvaller stuk en deed hem door een slag tegen de beenen op den grond tunnelen. De aanrander stond weder op, trok een mes en wilde met dit wapen Brink te lijf, die ook een trok en den roover eene wonde in de borst toebracht, zoodat deze dood nederstortte. Brink, ofschoon ongedeerd, was in zoodauigen toestand, dal hij per wagen naar buis vervoerd moest worden. Rechtszaken. Het gerechtshof te Amsterdam beeft J. L., secretaris der gemeente Broek in Waterland, veroordeeld tot t i maanden eenzame opsluiting en betaling van eenige geld- üoet.eu, wegens: de ambtsmisdaad van de kas der Broeker en Buiksloler meren voor andere doeleinden te hebben aan gewend tot een bedrag van meer dan/1560,—verduistering van gelden beneden de som zijner borgstelling,— en bedrie- geiyke bankireuk door bet leenen van gelden oi.der de valscue kwaliteit van secretaris der meren', terwijl de gelden met verrekend maar tot eigen gebruik aangewend werden. De vervolging van den gewezen directeur der Rott. Han- delsvereemging'ZAeffl Bergh betreft speculauën, wet/250,UÜO der vereeniging in peruanen welke mislukten zoodat al spoedig '/3 verloren was, tot dekking waarvan de zaak op een ander liouid gezet en allerlei knoeierijen gepleegd werden. Het verslag der commissie van enquêie omtrent den toestand der Hand els vereeniging bevatte hieromtrent eenige aauwy- zingeudie de aandacht der justitie hebben gewekt De acte van beschuldiging tegen Pineojfs en Kerdijk is verschenen. Zij zijn den 2b Deo. naar de op nbare terecht zitting van den H. Raad verwezen, beschuldigd: 1. van het plegen van 54 vaisehheden in geschriften, door als directeuren der Afrieaansehe Handels'ereeniging daarin bednegelijk 54 valsche posten op te nemen; 2. van bednegelijke bankbreuk, door als gefailleerde kooplieden (commissionairs firma Ker dijk en Pineojfs) boeken te hebben gehouden, die den waren slaat met opleverden en daarin tal van erdichte en verzonnen posten bednegelijk ais waar te hebben opgenomen. Verder wordt Pmcoffs in zijn privé beschuldigd van in de boeken zijner firaia bednegeujk als waar te hebben voorgesteld ver dichte en verzonnen posten, tot dekking zijner speculatie in peruanen, zonder medeweten en zelfs ten nadeele zijner com pagnons. Nog blijkt, dat Kerdijk 1 ton uit de kas der firma met medeweten van Pineujfs voor eigen gebruik zou hebben genomen en daarvoor valschelijk K. Enthoven te hebben ge debiteerd. De voorwaarden van uitlevenc.g voor Kerdijk laten echter vervolging op dit punt met toe. Uit de aete blijkt verder bet feit der vervaischmg van balansen, het drijven door Pmeojfs in ztjn privé van wnde speculauën met het cre- diet der vennootschap, bet drijven van wisselruiterij op groote schaal. De kwade trouw blijkt vooral uit de getui genissen van Botermans en TUlemans, vroeger chef de bureau en boekhouder. Pineojfs gelastte hen boekingen met mede weten van Kerdijk en gat hen later schriftelijke decharge up een wijzedie Lij zeil compromettant genoeg noemde. kerdijk schijnt geweten te hebben, dat de balansen ui strijd waren met de waarheid. In 21) jaren genoten beide beschul digden te zamen 12 ton ongeveer. Den 16 is te Rotterdam aangebracht de, niet door de Saksische regeering uitgeleverde, maar op eigen verzoek en voor eigen kosten naar Nederland vervoerde gevangene A. Then Bsrghvoormalig tweede directeur der Rott. Handels- vereeniging. IJ. Spekenbrinkbeschuldigd van op 19 Oct. eene vrouw te Dordrectu te hebben vermoord, is den 12 in het gasthuis aidaar, waarin hij ten gevolge van zijne toen bekomen won den werd verpleegdoverleden. Overleden den 5, te Hoorn, de gemeeme-secretaris G. ti. oastliu der Rrov. Staten, oud 6b jaren. Den 7, te Amsterdam, de zeeschilder W. o rug ter Jr. Te Amsterdam, v.e kunstschilder, ook bekend als baszan ger, R. Craeyvanger, oud omtrent 68 jaren. Den 14, te 's Urnvenhage, de luit.-genl. G. graaf v. d. Duyn, opperstalmeester des Konings, oud 76 jaren. ütaats-Loterij. Trekking der 1'. klasse. No. 19937 f ZUUUG, No. 16947 f 566ÜNo. 2372 2060 No. 1805 en 4821 f 15ÜU, No. 3314, 5697, 8966, 12273 en 20104 1600. KoLONiëN. De beer mr. J. W. T. Cohen Stuartthans hoofdredacteur der Locomotief, zal met 16 Maart mr. P. krooshuo/t opvolgen als redacteur der Sumarangsehe Courant, Van de Komnglijke Vruchtboom-kweekerij Pomona» te Amsterdam, eigenaar de heer Gatestoot, bekroond te Keulen, Amsterdam, Doornik, Geut, Philadelphia, Parijs en Arnhem, is een beredeneerde catalogus en prijslijst verschenen een net gedrukt boekdeel van ongeveer zUü blz., gr. 8°., versierd met een tiental en daarouder 2 uitslaande platen, ieiboomen in verschillende vormen nieuwe peren rozen en coniferen voorstellende Behalve de wetenschappelijke namen worden ook de 111 verscl diende landen gebruikelijke gegevengelijk ook de algemeene aanwijzingen enz. in hel Uollandsch, franseh, duitsch, engelsch en italiaansch. De optelling der vruchtboomen vult li 5, der rozen 29, der dahlia's, azalea's en pioenen 7, der coniferen 9, der woud- en sierboomen 17 bladzijden. Van aalnessen en kastanjes women 12, van frambozen 15, van druiven 26, van abrikozen 31, van perziken 9 i, van pruimen 92, van appelen 282, van peren met minder dan 394 ver scheidenheden genoemdvan rozen beloopen de soorten vele hunderden. De geiieele catalogus geeft den indruk, dat de heer Galesloot zijne onderneming op groote schaal drijft en dat hij volkomen op de hoogte van zijn vak is. Wij ontvang! n van den uitgever J. H. de Bussy te Am sterdam nummer 1 van den nieuwen jaargang van „De In dische Mercuur," [maandelijksch] Orgaan voor den handel op Indie," 24 blz. k.. med., benevens 2 groote losse platen, per jaar 8. Ja Bladzijden zijn gevuld met advertentiën voornamelijk van voor uitvoer bestemde of geschikte artikelen, de overige hiadzijden met tekst, voorzien van een 20tal houtgravuren, waarvan „Guardiola's koffie-droogmachme HandelsoverzichtHet regenereeren van dierlijke kool en Iets over het suiker-rnffineeren in Boston" zeker in overeen stemming zijn met den titel van het blad, hetgeen niet ge zegd kan wordm van „De spierenversterker van Waicker, Petroleumtoestel van Jungbluth, Zwaarlijvigheid en Anti- Eat, Verbandraam systeem Ludvis, Reynolds Spelendoos" en wat er al verder in dit nummer behandeld wordt, mee- rendeel voorwerpen betreffende waarop bestellingen door den uitgevers worden uitgevoerd. Wij zouden aan een orgaan voor den handel op Indie andere eiseben stellenwellicht gaat de heer de kussy te rade met den smaak zijner geabon- ueerden en acht hij de wijze, waarop hij zijn blad inricht, de meest gescuikle om net een voordeeiig bestaan te verschaffen.

Alkmaarsche Courant | 1880 | | pagina 6