Verkooping te Alkmaar, Openbare Verkooping OPENBARE VERKOOPING der Bouwhoeve Akerendam. Abr. Sloos, Inboedel en Huisraad Binnenlatib. &b»crtcttlicn. Inmiddels uit de hand te koopterwijl nadere informatien zijn te bekomen bij den eigenaar W. BURGERS en bij den Notaris BAKKER SCHUT. te Winkel, Eene kapitale Boerenwo ning, met Erf en diverse per- ceelen uitmuntend IBOUW- en Weiland, alles aan en bij el kander gelegen aan den Hoofdwegin den polder Groetgemeente Winkelgroot 20 hectaren, 6 aren, 20 centiaren. waaronder eenig Porceleln, antieke Pen dule enz. moeten worden gesloten en de vrienden den buit moe ten deelen. En van deze troep is Said-pacha de aan voerder. Door den invloed van den engelschen gezant werd hij voor een paar maanden afgezet, maar hij bleef toch in het paleis en was de spil waarop alles draaide Met dit bericht stemt overeen dat van den berichtgever der Times volgens hem trad het ministerie af, omdat de sultan op raad van Said-Pacha besloot tot het zenden van een protest aan de mogendheden tegen de voorge nomen vertooning ter zee, waarin het ministerie een («eken van verzet tegen de mogendheden zag. In eene den 16 gehouden bijeenkomst besloten de bevelhebbers der eskaders de consuls der vreemde mo gendheden te Scutari en te Dulcigno uit te noodigen, hunne gezinnen onverwijld naar eene veilige plaats over te brengen. ZWITSERLAND. Na eene tweedaagsche beraad slaging besloot de nationale raad den 16, overeenkomstig het voorstel van den bondsraad met 91 tegen 24 st. tot het stellen der vraag aan de zwitserscbe bevolking, of de bondsgrondwet in het algemeen dan wel alleen het artikel betreffende het papieren geld zal worden herzien. VEREENIGDE STATEN. De heer Plaisted can- didaat der democratenis tot gouverneur van Maine verkozen tegenover den tegenwoordigen gouverneur Da- vis republikeinsch candidaatmet eene meerderheid van bijna 1000 stemmen. Het Senaatslid Blaine den uitslag aan den republikeinscben candidaat voor het presidentschap, generaal Garfield, telegraferende, ver klaarde dat in de 4 aan de stemming voorafgegane dagen de republikeinen meer dan 3000 stemmen verloren door de aan de leiders der democraten wel bekende middelen voor deze verkiezing was door hen tusschen de f 162500 en ƒ200000 uitgegeven. De uitslag dezer verkiezing wordt gunstig beschouwd voor de kansen van den aemocratischen candidaat voor president. AFGHANISTAN. Volgens aan de Daily News gezonden bericht zou de krijgsraad den 13 te Kandahar bijeenkomen onder het voorzitterschap van generaal Phaijre om een onderzoek in te stellen naar de ne derlaag van generaal Burrows. ZUID-AFRIKA. Volgens de berichtenloopende tot 24 Aug., had in de Kaapkolonie de wijziging van het ministerie zich tot dusver bepaald tot de vervanging van den schatmeester-generaal door den heer Pearson mairo van St.-Elisabeth. Sommige bladen betoogden echter de noodzakelijkheid om bij de nog al krachtige oppositie in het Kaapsch Parlement en bij de te ver wachten moeilijkheden met de Rijks-regeering het mi nisterie meer te versterken. Zoo werd het denkbeeld geopperd een coalitiebewind samen te stellenonder den tegenwoordigen eersten minister, den heer Sprigg, door toevoeging van eenige leden der oppositie aan het bewind die in den grond der zaken niet zoozeer daar van afwijkenals wel het in sommige vraagpunten bestrijden. Over de staatkunde van den aftredenden gouverneur Sir Bartle Frère, werd in de bladen veel geredetwist, maar nieuwe gezichtspunten deden zich daarbij niet voor. Het onderwijs in de Hollandsche taal blijft een on derwerp dat veel de aandacht bezig houdt. De com missie voor het onderwijs had zich onlangs verklaard voor het onderwijzen dier taal op de koloniale scholen. Dat punt zou eerlang ook besproken worden in de aan staande Synode der Ned. Gereformeerde kerk. Om de voorstanders van bedoeld onderricht te steunenherin nerde een der bladendat nog onlangs in Engeland zelf de waarde van het Hollandsch hoog geschat werd immers de algemeene raad van geneeskundigen aldaar had in het belang der wetenschap voorgesteld bij het voorloopig examen van studenten in de medicijnen naast het Eransch en het Duitsch, ook het Hollandsch te voegen als een der ialen waar de candidaat uit zou kiezen. Wat het vraagstuk nopens Basoetoland aangaat, was men nog in het onzekere. De eerste ministerdoor den heer Schermbrucker vergezeld was derwaarts ver trokken. Eenige troepen waren naar genoemd land op marsch maar alle hoop op eene minnelijke schikking was nog niet opgegeven. Bij kon. besluit van 9 dezer is vernietigd een be sluit van den gemeenteraad van Breskens van 30 Maart j.l., waarbij in strijd met een besluit van B. en W. van 15 bevorens, een geschikt locaal tot het houden der gemeente-secretarie en tot bewaarplaats van het gemeente-archief aanwijzende bepaald was de se cretarie en het archief weder naar de vroegere locali- teiten (wat het archief betreft in verschillende woningen en voor een gedeelte in kisten gepakt op zolders) terug te brengen. Het aantal leden der Vereeniging voor Lijkver branding is in het laatste jaar weder met 100 vermin derd. Pogingen door het hoofdbestuur in Noord- en Zuidholland, Utrecht en Gelderland ingesteld, om op het terrein eener begraafplaats een siemenschen oven op te mogen richten zijn door de weigering der be trokken overheden mislukt. De vijfde algemeene ver gadering den 11 te Nijmegen gehouden, heeft met 8 tegen 5 st. een voorstel tot aanneming van leden tegen verminderde contributie verworpen. Bij kon. besluit van 14 Sept. zijn benoemd tot heemraad van het westfriesche ambacht Drechterland van wege de Middelkogge C. de Boer tot heemraad van den polder Oostzaan D. K.eyzer; tot heemraad van den Assendelver zeedijk C. de Boer tot dijkgraaf van den polder de Schermeer W. de Geus. Te Oudenbosch is den 14 ingewijd de S. Agatha- kerk waarvan de bouw, op verkloinde schaal gevolgd naar dien der S. Pieterskerk te Rome14 jaren ge duurd heeft. De Vorstin van Roumanie, zuster van den prins Wied is den 15 te Amsterdam aangekomen en in het Amstelhötel afgestapt. Te Woerden zijn den 15 twee harddraverijen ge houden, met paard en sjees door 39, met paarden van zessen blaar door 16 mededingers. Bij de laatste werd de prijs van 250 behaald door la Vitesse, van J. Smits, te Dubbeldam pikeur A. de Koning en de premie van 50 door Graaf Adolfvan G. Sevenhuizen te Warmenhuizen pikeur W. de Boer. De stalknecht van het hotel Willem Barents te IJmuiden is den 15 in het binnen-gasthuis te Amster dam aan zijne bekomen brandwonden overleden. Den 15 's avonds is op de rivier de Noord, onder Papendrecht, het met stroo geladen aakscheepje „Hoop geleid ons" door een goederen-schroefstoomboot aange varen en zoo lek geworden, dat het slechts met groote inspanning voor zinken bewaard is kunnen blijven, ter wijl de 18jarige zuster van den schipper hierbij over boord geslagen en verdronken is. In den morgen van den 15 isdoor broeiing van het hooiverbrand de hofstede van J. S., aan de Belk- mer- en Keinsmerwegennabij het Zand in de Zijpe. De voorraad wol is grootendeels maar van den inboe del slechts weinig gered. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft den 15 J. V. L. te Tilburg schuldig verklaard aan opzette lijke brandstichting en aan poging daartoe in beide gevallen met gevaar voor menschenlevens, en hem des wege veroordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf. De gemeenteraad van Haarlem heeft den 15 aan genomen de voorstellen van B. en W. om aan de heeren J. D. en L. P. Zocher op te dragen het verrichten der graaf- en plantwerken op en nabij het gewezen Exer citieterrein met afgraving van een gedeelte der kwee- kerij en vorming van een waterwerk aldaar, voor ƒ3885 (17 tegen 4 st.), en het voltooien van den aanleg van het Florapark voor f 3640 (16 tegen 4 st.); voorts zijn B. en W. gemachtigd tot bestrating en rioleering van het Exercitieveld waarvan de kosten geraamd worden op f 10,600. Den 16 's morgens werd in Danehoefgemeente Oss op korten afstand van zijne woning het lijk ge vonden van den 36jarigen arbeider J. v. d. Heuvel eene diepe wonde over de rechterwang hebbende en sporen van verworging toonende. Omtrent den dader of de daders is niets gebleken. De verslagene laat eene vrouw en 2 kinderen achter. Den 16 zijn door de policie te Haarlem gear resteerd 3 knapen (2 broeders) van 13 tot 16 jaren die reeds herhaaldelijk wegens diefstal in hechtenis wa ren geweesten dien dag door middel van over- en inklimming, uit de woning van den commissaris des Konings een aan den huisknecht behoorend zilveren horologie ontvreemd, het beleend en de opbrengst groo tendeels verteerd hadden. Op last van prinses Hendrik zijn plannen ontwor pen voor het aanleggen van een Hendrik-parkter grootte van ruim 23 bunders en bestemd voor 33 groote en kleine villa's, tegenover en door den Oosterspoorweg gescheiden van het Amaliapark, te Baarn. Het park zal doorsneden worden door eene laan de Prins-Hen drik-avenue in het midden uitloopende op een cirkel- vormigen aanleg. De terreinen zullen in erfpacht worden uitgegeven. Prins Frederik heeft eene gelijke gift als het vorige jaar doen toekomen aan de Maatschappij tot opvoeding van weezen in het huisgezin. De gemeenteraad van Hillegom heeft besloten tot afschaffing der kermis, aangezien door de dorpstraat een stoomtramweg wordt aangelegd en elders in de ge meente geen geschikt terrein voor de kermis te vinden is. In den veengrond van de batterij nr. 6 bij Half weg Haarlem en Amsterdam is, vermoedelijk door von ken van een locomotief, eenige dagen geleden brand ontstaan. Ee aanvankelijk tot blussching aangewende pogingen zijn vruchteloos gebleven zoodat de batterij voor een groot deel allengs zal verteerd worden. Te Capelle, in de Langstraat, is een jongmensch, dat zich in den schafttijd op het gras te slapen had ge legd door een wesp aan den hals gestoken en aan de gevolgen daarvan overleden. Te Noordwolde is uit 30 sollicitanten eene juf frouw als brievengaarder aangesteld. Aan den gemeenteraad van 's Gravenhage is een met 1000 handteekeningen voorzien adres aangeboden om op afschaffing der tolllen op de naar Scheveningen leidende wegen aan te dringen. Tot ingenieur bij den aanleg der staatsspoor wegen (lijn Dordrecht—Eist), is benoemd A. W. T. Koek. De heer mr. J. B. Verheyen benoemd tot een der 3 inspecteurs van het lager onderwijs, en daardoor aftredende als lid der 2e Kamer, heeft verzocht niet bij de aanstaande verkiezing van een lid der Kamer in het hoofdkiesdistrict Tilburg in aanmerking te komen. De acte van bekwaamheid als onderwijzeres in nuttige handwerken is te Haarlen verworven door E. C. Rijkers, A. H. M. Brakke, N. G. Sevenhuysen, H. A. de RatsS. v. SpallC. H. M. v. Moorsel, J. Boon en S. Dalmeyer van Helder, G. Audringa van Boven- carspelA. E. Wijnberg van Zaandam, A. G. Lojenga van Beverwijk en J. Jonkers van Wormerveer. Door wijlen jr. J. S. H. v. d. Poll is een legaat van 2500 besproken aan de herv. diaconie te Zantpoort. Tusschen het Rijk en de gemeente Rotterdam is, behoudens nadere goedkeuring, eene overeenkomst ge troffen, voor 10 jaren geldig, krachtens welke de Staat aldaar eene kraaminrichting sticht en daarin verpleegt de door het gemeentebestuur of het burgerlijk armbe stuur aangewezen behoeftige vrouwen, tegen eene jaar- lijksche uitkeering van 5000 en kosteloozen afstand van het meubilair de instrumenten en hulpmiddelen bij het onderwijs in de verloskunde bij de tegenwoor dige kraaminrichting behoorende. Het aantal leden van Natura artis magistra te Amsterdam bedroeg op 1 Sept. 6444. In het jongste genootschapsjaar is de diergaarde bezocht door 72142 vreemdelingen, 56464 dienstboden, 1566 schoolkinderen en (kosteloos) 3374 weeskinderen. De ontvangsten be droegen f 249,045 (waarvan f 53,298 aan introductie), de uitgaven f 228,998. De schuld beloopt f 924.000, de bezittingen komen op de balans voor ad 1,384,000. DONDERDAG, 23 SEPTEMBER, van ongeveer 35 stèren S T H AATPUIM, op KLEIN HARGEN, 18 stèren aan den Munnikenweg en 24 stèren aan de Breelaan te beginnen 's morgeus te 10 uren op Klein Hargen. jjiyfcop Donderdag, 30 September 1880, voormid dags te 11 uren in het natemelden perceel van Een Hui8, ingericht tot Koffiehuis, Herberg en Uitspanning welke affaire daarin sedert onheugelijke jaren met het beste succes is en nog wordt uitgeoe fend genaamd de Rustende Jageralsmede de daar tegenover staande Stalling met Erf en een stukje Weiland, in de gemeente Heilo aan den straatweg van Alkmaar naar Haarlem op een uur afstand van Alkmaar en in de nabijheid van het station van den Hollandschen Spoorweg, kadaster sectie A, nrs. 521, 522 556 B. 329 ter gezamentlijke grootte van 20 aren 13 centiaren. Notaris te Winkel, zal op Woensdag, 29 September 1880, des namiddags te 1 uur, in het logement „de Zwaan," van J. Woud, te Winkel, PUBLIEK VERKOOPEN: Alles toebehoorende aan de Erven van wijlen den Heer Mr. W. L. SLUIJTERMAN VAN LOO en Vrouwe M. ZEEWOLDT, in der tijd Echtelieden, beiden te Beverwijk overleden. Betaaldag der kooppenningen op Kerstmis aanstaande. Nadere informatien te bekomen ten kantore van Notaris C. J. G. DE BOOIJ, te Haarlem. Breeder bij biljetten omschreven. De Notaris DUKER gevestigd te Zuid- scharwoude, zal op Woensdag, 22 Septem» 'ber 1880, voormiddags te 10 uren, ten huize van den WelEdelen Heer J. E. KONING, te Noordscharwoude, publiek verkoopen, om contant geld, Daags te voren te bezichtigen van voormiddags 10 tot namiddags 3 uren. De Notaris DUKER, gevestigd te Zuid- Jp|®scharwoudeis voornemens op Dinsdag, 5 Oc- jfj^jgjtober 1880, 's avonds te 6 uren, in de herberg „de Burg," te Noordscharwoude, publiek te verkoopen Het Huis en Erf, te Noordscharwoude, aan de oostzijde der straatwaarin de metselaarsaffaire wordt uitgeoefend Sectie C No. 29, groot 3 aren. Inmiddels llit de hand te koopte be vragen bij den eigenaar JACOB VAN ESSEN, met selaar te Noordscharwoude, en bij den Notaris DUKER. De Makelaar W. M. VAN BEMMEL, te Haarlem, zal ten overstaan van den te Beverwijk gevestigden Notaris C. J. PRINS, op Woensdagden 13 October 1880, d es voormiddags te 11 uren, in het logement de Ooijevaar,u te Uitgeest, publiek presenteeren te verkoopen Eene kapitale BOE- RENHOFSTEDE met Stallingen, Berg, Aan- hoorigheden, Erf.Werf, HOIIW en WEILAND, staande en gelegen te UITGEEST, aan den Dam, kadastraal bekend in sectie C, nommers 186, 187, 188, 194a, 118, 119, 120, 115, 116, 117, 206, 207, 208a, 200 en 180, te zamen groot 18 Hectaren 73 Aren, 30 Centiaren, benevens Een stuk WEILAND, gelegen te ASSEN- DELET, kadastraal bekend in sectie A, nommer 209, groot 4 Hectaren, 67 Aren, 60 Centiaren. De veiling geschiedt in zoodanige perceelen en combinatiën als breeder bij biljetten is omschreven terwijl de eigendomsbewijzenkadastrale kaarten en veilconditiën in tiids ter inzage zullen liggen ten kan tore van den Notaris PRINS, aan den Velserweg, bij wien evenals bij den Makelaar VAN BEMMEL, te Haarlem nadere informatiën te bekomen zijn.

Alkmaarsche Courant | 1880 | | pagina 3