ISimtettlanb» Uitslag der verkiezingen van Leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. 39 stemmen zijn daarop verworpen de amendementen van den heer Fortis en anderen strekkende om het kiesrecht toe te kennen aan alle meerderjarige Italianen, die in het genot zijn hunner burgerlijke en staatkundige rechten. Art. 1 werd den 15 aangenomen zooals het door de regeering en de commissie was voorgesteld. GRIEKENLAND. De minister van financien die zijn ontslag genomen heeft, zooals reeds gemeld is, had de Kamer willen bijeen roepen om de beschuldigingen te onderzoeken, tegen hem ingebracht in verband met de verduistering van 's lands gelden te Thebe. Hij erkende nalatig te zijn geweestscherper toezicht op de handelingen van den kassier generaal te Thebe zou tot spoediger ontdekking van zijne bedriegelijke hande lingen geleid hebben doch overigens was hij in geen enkel opzicht schuldig. Zijne ambtgenooten weigerden aan dat verlangen toe te geven. OOSTENRIJK. De Keizer heeft aan het hoofd van den generalen staf, generaal Schönfeld, op de door hem om redenen van gezondheid gedane aanvraag ontslag verleend. In zijne plaats is benoemd de adjudant ge neraal baron Beck. Generaal-majoor Popp is benoemd tot hoofd der keizerlijke militaire kanselarij. SPANJE. De ministerraad heeft bepaald dat de verkiezingen voor de Kamer zullen plaats hebben den 21 Augustus en voor den Senaat den 4 Sept. De ope ning van de zittingen der Cortes is bepaald op 20 Sept. TURKIJE. Den 14 had de uitwisseling der ratifi- catiën van de turksch-grieksche overeenkomst plaats. De gezanten van Frankrijk en Rusland hebben bij ge breke van de diplomatieke stukken, in afwachting van latere regelmatige toetreding, in een afzonderlijk proto col van d9 bekrachtiging hunner regeeringen kennis gegeven. Bij kon. besluit van 29 Mei is bepaald dat het eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen inge steld bij kon. besluit van 19 Febr. 1869, ook wordt toegekend aan hendie in de jaren 1877 tot en met 1880 aan de krijgsverrichtingen in Atchin en onder- hoorigheden hebben deel genomen. De hun deswege uit te reiken gesp draagt het opschrift: „Atjeh 1873 1880." De 133 stuks hoornveeaangekocht tot verbe tering van den veestapel in Italië, den 2 in 12 wagens van Alkmaar verzonden, zijn den 7 in den besten staat teParma aangekomen, zijnde het vee, om onderweg uit te rusten, te Bischofsheim en Munchen gestald geweest. Bij kon. besluit van 9 Juni is bepaald, dat eene der Rijks hoogere burgerscholen met driejarigen cursus te Meppel zal gevestigd zijn en met ingang van 1 Augustus tot directeur en leeraar aan die school be noemd R. F. Moddermanthans leeraar aan de Kon. Militaire Academie te Breda. Door het bestuur van het Bond van officieren der schutterij in Noord-Brabant is den 10 te Tilburg uitspraak gedaan in de zaak van den maj.-comm. van het 3de bat. rust. schutterij in Noord-Brabant, den heer J. F. C. van Schaik, te Woensel. Tegen gemelden heer was door eenige officieren ingebracht eene klacht van omkooperij van den observatiepost, bij gelegenheid van den schietwedstrijd op de Vughterheide in Augustus 1880 gehouden en wel met het doel om ten zijnen voordeele van dien observatiepost onware aanwijzing van punten te verkrijgen, welk doel dan ook zou zijn bereikt. Een onderzoek, op last van het in het kamp aanwezige centraal comité van het Nederl. Weerbaarheidsbond in gesteld bracht geen enkel feit ten bewijze van schuld aan het lichtmaar er volgde geen uitspraak en het comité liet de beslissing aan het bestuur van het offi- cierenbond over. De heer v. Schaik verzocht den heer Most, advocaat en majoor-commandant der d. d. schut terij te Nijmegen zich met de behandeling der zaak te belasten, en stelde f 1000 beschikbaar voor de kosten van het geding. Dien ten gevolge is door genoemd bestuur een getuigenverhoor gehouden en heeft het ten laatste verklaard 1° dat de schuld van den beklaagde aan het hem te last gelegde feit niet is bewezen 2° dat het gehouden onderzoek alle vermoedens van schuld heeft opgelosten 3° dat mitsdien de beklaagde ten onrechte is beschuldigd en zijne onschuld overtuigend is bewezen. De koopman A. H., te Heerhugowaard, verloor den 11, in een varkenshok bukkende, zijne portefeuille, waarin zich tot een bedrag van f 1300 aan banknoten bevonden. Toen hij eenigen tijd later zijn verlies be merkende, naar het hok terugkeerde, hadden de beide varkens reeds voor ongeveer f 700 verorberd. Na on- middelijk de beesten te hebben geslachtmocht het nog gelukken eenige herkenbare stukken terug te vindenzoodat althans nog een gedeelte zal kunnen worden teruggekregen. Den 12 is de heer v. E., student te Leiden, on der Wassenaar in zee verdronken. Zich, in weerwil van de waarschuwingen zijner vrienden te ver wagende, is hij afgedreven zoodat men niets meer van hem kon ontdekken. Te Zaandijk is den 12 overleden de heer A. Hout tuyn lid der Prov. Staten van Noordholland. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 13 tot gewoon hoogleeraar in het burgerlijk recht en de burgerlijke rechtsvordering aan de universiteit benoemd mr. J, P. Moltzer, advokaat aldaar. De deelnemers aan den schietwedstrijd te Utrecht, uitgeschreven door de studentenvereeniging tot vrijwil lige oefening in den wapenhandel, ter viering van haar 15jarig bestaan, zijn den 14 's avonds plechtig verwel komd in het Gebouw voor Kunstenen Wetenschappen. En corps begaven de opgekomenen zich vervolgens naar het park Tivoli waar het muziekcorps der utrechtsche schutterij hun ter eere een concert gaf. Bij de harddraverij den 14 van wege de Hard- draverij-vereeniging te Utrecht gehouden is de prijs van 300 behaald door Prinses van P. Smit te Rot terdam pikeur P. v. Zantende eerste premie van f 200 door Snijboon, van Florijn te Zevenhuizen, pikeur A. Bos, de tweede premie van 100 door Johanna, van J. Koopman te Nieuwe Niedorp, pikeur J. Koster, 23 Paarden namen aan den wedstrijd deel. Ten raadhuize te Rotterdam is den 14 aanbesteed de bovenbouw der nieuwe zeevischmarkt, waarvoor laag ste inscchrijver was de heer C. J. v. Tussenbroek, voor f 139,000. Te Ferwerderadeel staanten gevolge van de landverhuizing ruim 100 huizen ledig, en is de waarde der gebouwde eigendommen aanzienlijk gedaald. Te Brussel is met een kapitaal van een miljoen francs tot stand gekomen eene Nederlandsche Stoom trammaatschappij tot aanleg en exploitatie der lijnen Middelburg Vlissingfen—Breskens— Maldegem—W als- oordenHulst. Bij de 2e Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot goedkeuring der overeenkomst tot overdracht door de Ned. Ind. Spoorwegmaatschappij aan den Staat van den spoorweg BataviaBuitenzorg voor 6 miljoen. De 3 lijnen op West-Java worden hierdoor in ééne hand vereenigd. Het Nederlandsch Hoofdcomité van het Algemeen Israëlietisch Yerbond heeft een adres gericht aan den minister van buit. zaken de tusschenkomst der regee ring verzoekende om den Keizer van Rusland, namens alle nederlandsche israëlieten dank te betuigen voor de genomen maatregelen tot beteugeling der woeste jodenvervolging in dat Rijk en dringend herstel van de rampen en verliezen te smeekendoor hunne stam- genooten daar te lande geleden. De heer D. Reedeker is toegelaten en erkend als vice-consul van Duitschland op Terschelling. De Internationale Crediet- en Handelsvereeniging „Rotterdam" keert over het laatste jaar 5,25 per aandeel uit. De netto-winst beliep f 259,577,03. Op één debiteur (koffie-onderneming) moest eene afschrij ving van 80,000 plaats hebben. De algemeene ver gadering heeft besloten het kapitaal uit te breiden door uitgifte van de derde en vierde serie elk gróót 20,000 aandeelen tot den koers van 115 p.c. Tot aanbeveling van jr. mr. J. A. Sandberg als lid der 2e. Kamer, bevatte de Kamper Courant dezer dagen eene advertentie met 770 onderteekeningen waarvan 263 van kamper en 237 van zwolsche kiezers. Een man en vrouw uit Noordwolde zijn gevanke lijk overgebracht naar Assenals verdacht van den moord op Mina Koes, van Zuidwolde. De gemeentebesturen van Nieuwe Niedorp en Hoogwoud zijn in correspondentie getreden over de op richting eener gemeenschappelijke school aan den Lan- gereisdijk en de Langereisvaart, onder beide gemeenten behoorende f waarvan de bewoners daartoe strekkende verzoeken aan de gemeenteraden hebben gericht. Bij prof. Buys Ballot te Utrecht is voor de in ternationale poolstations van den heer en mevrouw N. IJ. ontvangen f 1000 met den wensch „dat eenige wei nigen zich vereenigen zouden om ook door dergelijke giften de onderneming mogelijk te maken." Ook prins Frederik heeft een vorstelijke gift toegezegd. De bekende harddraver La Vitesse hoewel voor engelsche rekening aangekocht, blijft voorloopig in ons land en aan de harddraverijen deelnemen. Door wijlen vrouwe C. M. J. Blunck, echtgenoot van den heer H. Makkinga zijn aan het r. c. oude vrouwengesticht „Vredenburg" te Amsterdam 2 oosten- rijksche schuldbrieven elk groot f 1200 gelegateerd. Aan den heer Heyman te Zaandam zijnter gelegenheid van zijn 40jarig hoofdonderwijzerschap, ge schonken namens den Koning de nederlandsche ver taling der werken van Dickensvan de commissie van toezicht op het lager onderwijs „Geschiedenis en Volks leven van Nederland", van den kerkeraad der herv. gemeente de gedichten van ter Haar, van oud-leerlingen eenige voorwerpen in zilver, van tegenwoordige leer lingen een gouden bril en van zijn hulppersoneel 2 kleurendrukken. lange verwachting te gemoet zag. Tweemaal had bij Annabel van pijn hooren kreunentoen de arts de wonde peilde en den kogeldie naast het schou derblad onder de huid te voelen was met een snelle beweging te voorschijn haalde. Na vervolgens een voorloopig verband gelegd en de noodige maatrege len betreffende het transport der gewonde genomen te hebben liet hij vrouw Doolan en George bij An nabel achter met de troostrijke verzekeringdat de genezing wel van lange duur zijn zoumaar geen rede gaf tot ernstige bezorgdheid voor het leven van het jonge krachtige meisje. Met behulp van twee vrouwen werd de zieke weder op den wagen getild nadat men een rustplaats had gemaakt zoo zachtals de omstandigheden meebrachten. Na verwijdering van den kogel waren de pijnen langzamerhand minder ge worden. Zij lag nu afgemat en half slapende op het zachte mos nu en dan met dankbaren blik tot vrouw Doolan en George opziende die naast haar zaten, om ieder harer bewegingen gade te slaan en haar voor te heftige schokken van den wagen te beveiligen. De drie lijken waren, vriend en vijand naast elkander, in een kuil ter zijde van de plaats waar de karavaan overvallen waster aarde besteldhet eenzame graf werd met een hoop groote steenen bedekt. Het was reeds lang na middernachttoen de weder in orde gestelde trein zich langzaam en plechtig naar het kamp der regeeringskaravaan op weg begaf. De ontstoken vuren vielen meer en meer in elkander en waren weldra geheel uit. Spoedig heerschte de diepste stilte op de plaats der bloedige gebeurtenis en behalve bij de jonge vrouw wier hart deze nacht een ongeneeslijke wonde geslagen wasverdween de herin nering aan de zoo plotseling aan het leven ontrukte reisgezellen even spoedig bij de overigen, als de goedige hand der natuur het eenzame graf met hare groene getuigen van het leven en van het voortbestaan der aardsche dingen versierde. Wordt vervolgd). Hoofdkiesdistrict. Winschoten Assen Nijmegen Amersfoort Utrecht Haarlem Leiden 's Gravenhage Tilburg Eindhoven Maastricht s Hertogenbosch Zwolle Hoorn Dordrecht Roermond Rotterdam Appingedam Leeuwarden Delft Almelo Zevenbergen AFTREDEND LID. I. k. Zuidhorn Gouda Gorinchem Boxmeer Breda Tiel Arnhem Deventer Zutphen Amsterdam Sneek Goes Zierikzee Dockum Middelburg Mr. W. Goeman Borgesius. Mr. L. Oldenhuis Gratama. Mr. C. J. A. Heydenrijek. Mr. A. Baron Mackay. a Jhr. Mr. J. Röell. I. Mr. C. J. E. Mirandolle. J. H. Donner. a. Mr. R. J. Graaf Schimmel- penninck. c. Mr. B. Bahlmann. k. Mr. A. J. H. van Baar. Mr. V. N iist. k. Mr. J. G. de Bruijn. k. Jhr. Mr. J. A. Sandberg. Mr. W. K. Baron v. Dedem. Mr. G. M. van der Linden. Mr. H. F. Lambrechts. k. W. A. Viruly Verbrugge. I. Mr. J. van Gennep. I- J. Schepel. I. S. Hingst. I. A. M. Schagen van Leeuwen. H. A. Insinger. e. Mr. R. van de Werk. I- k. I. GEKOZEN. Mr. W. Goeman Borgesius. I. Mr. L. Oldenhuis Gratama. I. Mr. C. J. A. Heydenrijek. k. Mr. A. Baron Mackay. a. Jhr. Mr. J. Röell. I. Mr. C. J- F. Mirandolle- l. J. H. Donner. a. Mr. R. J. Graaf Schimmel- penninck. e. Mr. B. Bahlmann. k. Mr. A. J. H. van Baar. k. Mr. V. Nijst. k. Mr. J. G. de Bruijn. k. Jhr. Mr. van Aseh van Wijck. Mr. W. K. Baron v. Dedem. I Mr. G. M. van der Linden. I Mr. H. E. Lambrechts. k. W. A. Viruly Verbrugge. I. Mr. J. van Gennep. I- J. Schepel. I. S. Hingst. I. J. C. Eabius. a. HERSTEMMING. I. I. Mr. E. J. J. B. Cremers. I. Mr. M.Bichonv.IJsselmonde. H. Seret. a. Mr. J. H. L. Haffmans. Dr. H. Schaapman, k. Mr. H. J. Dijckmeester. Ph. W. van der Sleijden Mr. A van Delden. U Mr. L. E. Lenting. I. Mr. J. P. lt.Tak v. Poortvliet P. H. Holtzman. I. Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rosenburg. W. A. Eroger. I. Mr. S. Wijbenga. I. Dr. W. H. Idzerda. I. J. P. Bredius Jr. I. J. J. van Kerkwijk. I. Jr. Mr.J. F.Humalda v. Eysinga. I. JB1„U16 Mr. D. van Eek. I. Winschoten (uitgebragt 723 stemmen). H. Duijs Sr. a. 114. Amersfoort (1401) Mr. E. J. J. B. Cremers. I. Mr.M. Bichon v.IJ sselmonde. H. Seret. a. Mr. J. H. L. Haffmans. k. Dr. H. Sehaepman. k. Mr. H. J. Dijckmeester. I- Ph. W. van der Sleijden. I. Mr. A. van Delden. I. Mr. L. E. Lenting. I. Mr. J. P. R. Tak v.Poortvliet. P. H. Holtzman. I. 1255 1173 1879 1886 1368 811 1009 1018 Assen (1262) Jhr. Mr. M. A. de Savornin Lohman a. 449. Nijmegen (1330) K. W. van Gorkom l. 232. Utrecht (1408) S. baron van Heemstra a. 453 Jhr. H. O. Wichers. I. Mr. H. J. Kist. I. Mr. S. Wijbenga. Dr. W. H. Idzerda. I. Jhr. Mr.J.J.Pompe v. Meerdervoort J. J. van Kerkwijk. I. Jr. Mr. J. F.Humalda v.Eysinga. I. Jh. M. D. van Eek. I. H. A. Insinger c. (1018) Mr. A. v. Laer I. (882) Mr. R. van de Werk I. (627) Mr. L. v.Rijckevorsel k. (612) Stemmen. 618 806 1190 1101 941 731 1189 774 1353 L087 962 1286 1333 1177 667 1121 986 1006 764 1078 1675 368 1645 1716 1079 1657 1354 1084 1234 1495 1478 1355 van Verwolde a. 858. Zutphen (2875) Mr. T. P. baron Mackay «.1351. Amsterdam (2555) J'- j bete'ekent liberaal, c. conservatief, k. katholiek, a. anti-rcvolutionair.

Alkmaarsche Courant | 1881 | | pagina 2