No. 72*. Drie en tachtigste Jaargang. ZONDAG 19 JUNI. TWEEDE BLAD. Prijs der gewone Advertentiën Bimtetilanb. Jttg£20ut>£u stukken. JüTelUgtTafiecfïc üevicïttcïu Stabtf-Bericfiten. 4LKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 0,80; franco door het geheele rijk 1, De 3 nummers 0,06. Van 15 regels 0,75; iedere regel meer ƒ0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Bij de harddraverij den 13 te Schoorlmet 10 mededingers gehouden, is de prijs gewonnen door het paard van J. Dalenberg, bereden door C. Dalenberg, te Groet, de le premie door dat van A. de Wit, te Schagerbrug, bereden door S. de Wit, de 2e premie door°dat van K. Brak, te Schoorl, bereden door L. ILruyff. Prinses Marianne is den 11 's namiddags te Gro ningen aangekomen. Na in het hotel „de Doelen ge dineerd te hebben maakte zij een rijtoer door en om de stad. Den volgenden ochtend begaf zij zich met den trein naar Winschoten, bezichtigde zij het monu ment van graaf Adolf van Nassau te Heiligerlee, en 's namiddags keerde zij per spoortrein over Groningen naar Voorburg terug. Do rechtbank te Assen heeft den i5 iemand uit de gemeente Emmen tot eene geldboete van 60 of 15 dagen celstraf veroordeeldwegens roekeloosheid met vuur bij het veenbranden. Een kruiersmeisje te Amsterdam is den 16 door de rechtbank veroordeeld tot 183 dagen celstraf, wegens diefstal van 2 bankbiljetten élk van 1000. Eene bakkerinaan wie medeplichtigheid aan den diefstal door het helen van gestolen goederen werd te last ge legd is vrijgesproken. Prinses Hendrik en de prins en prinses v. Wied woonden den 16, in de waalsche kerk te s Gravenhage, de inzegening door den hofprediker ds. Bourlier bi) van het huwelijk tusschen jr. A. M. Boreel en jonkvr. L. A. M. baronnes d' Yvoy v. Mijdrecht, en namen vervolgens deel aan het dejeuner ter eere der jongge huwden op Klein Zorgvliet. De zoon van een welgesteld landbouwer te Ke- kerdam in twist geraakt met zijnen broeder tiof dezen door een steen zoodanig aan het hootd dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. De dader, dienaar Arnhem is overgebracht, moet zeer zwak van geest vermogens zijn en heeft een broeder in een krankzin nigengesticht. De commissie voor het Sarphati-gedenkteeken is er in geslaagd de 40060 loten te plaatsen. De trek king zal in Augustus plaats hebben. Aan den schietwedstrijd op de heidenabij de Bildtuitgeschreven door de studentenvereeniging te Utrecht, hebben deelgenomen vertegenwoordigers van 32 weerbaarheiJsvereenigingen, 15 schutterijen, 5 regi menten infanteriehet regiment grenadiers en jagers de normaal schietschool en 2 regimenten huzaren. De uitslag van den wedstrijd is geweest als volgt Schutterijen, gouden medalje 2e bat. Rotterdam 243 p. zilveren le 333 bronzeu Vlaardingen238 Marine en leger, gouden medalje normaalschietschool 141 p. zilveren le reg. infanterie bronzen grenadiers en jagers 132 Scherpschutters- en weerbaarh.-vereenigingen. gouden medalje Kon. Scherpsch. te Rotterdam 254 p. zilveren Oranje-Nassau in den Haag 254 bronzen Vereen, onderoff. en korp. der schutterij te Rotterdam 247 De verguld-zilveren beker, indertijd door den Koning uitgeloofdonder bedingdat die tweemalen door eene vereeniging moest gewonnen worden is den 16 ten deel gevallen aan „Oranje-Nassau" van 's Gravenhagemet 186 punten op 400 passen een zilveren beker des Ko- niugs, onder dezelfde voorwaarde uitgeloofd en in het vorige jaar door de Utrechtsche Weerbaarheidsvereeniging bekampt, voor ditmaal aan „de Zwijger" van Utrecht met 179 punten, de zilveren beker, door de Staten van Utrecht uitgeloofd voor de 3 winners der gouden medaljesaan de schutterij van Rotterdam, de eerste vaandel prijs aan het corps Kon. Scherpschutters van Rotterdam. De gou den medaljes waren uitgelootd door het Rijk, de zilve ren door de gemeente Utrechtde bronzen door de feestvierende vereeniging. Tot onderwijzer te Tiel is benoemd de heer AV. H. Posthumusthans te Oudcarspel. Het Yachtclubgebouw te Rotterdam heeft in vei ling 63,800 kunnen gelden. De afslag moet nog volgen. De gebouwen, uitmakende het Parklocaal te Am sterdam zijn verkocht aan eene maatschappij onder di rectie der heeren Raffalovich Dumont en Chambon om te worden afgebroken en vervangen door eenen nieuwen schouwburg, „Théatre Indien", te exploiteeren onder directie van den heer W. Stumpff. De tuin van het Park is eigendom der stad en tot 1888 bij de heeren W. Stumpff c. s. in buur. Het Parkorkest zal aan de instelling verbonden blijven als schouwburgorkest en bovendien op bepaalde tijden matinees geven. Dit jaar heeft zich voor de tweede maal het geval voorgedaan, dat alle kadetten van het vierde studiejaar aan de Kou. Militaire Academie geslaagd zijn voor het examen van officier. De firma Hope Co. te Amsterdam heeft voor de Vereeniging van vrienden van in nood verkeerende vreemdelingen te Londen ingezameld eu derwaarts over gemaakt een bedrag van 15,460. De Ned. Handelmaatschappij zal over het afge- loopen boekjaar een dividend van 57 uitkeeren. De noodige gelden zijn bijeengebracht om buiten de Muiderpoort te Amsterdam eene r. c. kerk te bouwen. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft het von nis bevestigd der rechtbank te Middelburg waarbij de wisselwachter E. B., wegens het zonder opzet doen ont staan van gevaar voor eenen spoortrein, is veroordeeld tot 8 dagen celstraf. Door den gemeenteraad van Amerongen is eenige weken geleden, met algemeene stemmen op één na, een votum van wantrouwen tegenover den burgemeester uitgebracht. Sedert worden alle voorstellen van den burgemeester of verdaagd of verworpen. Het gevolg daarvan zal o. a. zijn dat de hoofdonderwijzer der open bare school met 1 Juli voor zijne ongeveer 250 leer lingen alleen staat. Ds. B. K. Bijlte Stavorenheeft het beroep aangenomen naar de doopsgez. gemeente te Edam. Mijnheer de Redacteur Vriendelijk verzoek ik u het onderstaande te plaatsen: Ik lees in uw blad van Woensdag dat P. B., welke in do nabijheid van mijne woning levenloos is opge haald mij 3 dagen te voren 7 banknoten van 100 zou hebben getoond. Mij onbekend zijnde wie een zoo bedriegeliik schandaal heeft durven uitlokken ver klaar ik met deze dat P. tl. bij mij op den 31 Mei is geweest, maar ik volstrekt geen bankpapier hoege naamd heb gezien, en dat hij te 5 uren 's namiddags ge heel bekwaam en in vroolijke stemming is vertrokken. Wat er later bij anderen is gebeurd is mij geheel onbekend maar ter plaatse waar hij menigmaal tegen mij en anderen had gezegd dat hij zich zou verdrin ken is hij den 3 Juni gevonden niet in staat van ontbindingmaar in kennelijken staatzooals bij le vende was, en onveranderd heeft het lijk zelfs 5 uren in mijn huis gelegen tot het in tegenwoordigheid van den burgemeester en den geneesheer is uitgekleed en geschouwd waarbij gebleken isdat er niet de minste verwonding zichtbaar was. Met achting P. BAKKER Logement „Halfweg," Ursem. 's Gravenhage, 18 Juni. De le Kamer heeft heden na eenige discussie aangenomen met 30 tegen 3 stemmen het ontwerp voor de postpakkettendienst en unaniem het ontwerp regelende de zeevisscherijen. Maandag alle overige ontwerpenook de drankwet en die op het auteursrecht. Marseille, IS Juni. In het gebouw der Italiaansche club werden de fransche troependie van Tunis terug keerden uitgefloten. Het volk rukte het wapenbord van het gebouw naar beneden. De agitatie was groot. Van Zaterdag 11 tot en met Vrijdag 17 Juni zijn aan de zwem- eu badinrichting alhier genomen 6 bin nen- en 897 buitenbaden, waaronder 23 voor onver- mogenden. Men ziet hieruitdat nog slechts een zeer gering getal onvermogenden gebruik maakt van de hun aan- aangeboden gelegenheid. Hoe dit te verklaren Is men niet genoeg doordrongen van het nut van het zwem men De rede van het ongelegen uur is nu toch voor een groot deel vervallen. Het bestuur heeft een groote verandering ten goede in de regeling der uren gebracht, door behalve van 's morgens 8 tot 9 uur op Maandag, Woensdag en Zaterdag, ook Zondags den geheelen morgen van 6 9 uren voor dat doel de inrichting open te stellen. Overtuigd als wij zijn van den gunstigen invloeddie een dagelijksch verfrisschend bad op den mensch oefentsporen wij alle ouders met overtuiging aan hunne kinderen naar de zwemschool te zenden. De goede gevolgen zullen niet uitblijven. Behalve be vordering der reinheid is het zwemmen een hoogst praetische gymnastische oefening. Ten bate van schipper de Boer kwam bij de uitgevers alsnog in A^an de schipperijdoor welwillende tusschenkomst van det zelfden stadgenoot als de vorige week, wien wij hiervoor onzen oprechten dank betuigen 0. P, 0,25; P. P. 0,25P. B. 0,25; J. B. f 0,50; E. R. ƒ0,50; H. P. 0,50,— K. de V. 0,50 S. 0,50; IJ. G. 1,-; H. 1,-; J. S. 1,-; wed. A. K. 1,—; K. W. 0,50; J. H. 1,den D. 1,A. S./l, W. d. W. 0,50; E. v. E. 0,50 J. d. G. 0,50; R. 0,50 M. 0,50; R. 0,50; J. 0,50; K. 0,50; Wed. B. 0,25; H. 0,25; D. 1,—; R. 0,50 P. V. 0,50; J. K. 0,50; W. K. 0,50; J. d. N 0,25; v. E. 1,-; v. d. O. 0,25; W. 0,50; W. 0,50; N. 0,25; C. d.B. ƒ0,50; G.d.V. 0,50; M. 0,50; T. d. V. 0,50; N. 1,-; S. 1,-; d. W. 1,—. Te zamen 26, Zoodat tot heden door ons ontvangen werd f 83,30. Hiervan is reeds 49,40 ter hand gesteld aan den secretaris der gemeentetot dekking der kosten aan het lichten der schuit verbonden, weshalve wij nog be schikken kunnen over 33,90. Het hellingen vordert echter 45,volgens een aan ons gericht schrijven van den baas dor werf, waarop de schuit zal worden hersteld. Nogmaals bevelen wij dus deze zaak in de liefdadigheid der ingezetenen aan. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag, 19 Junides avonds te 7 urenin den Stads Hout de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. „Commandeur," Marsch van Latann. 2. Ouverture zur Oper „Ein Morgenein Mittagein Abend in Wien" van Suppé. 3. Prés d'Elle", Redowa van Hey- mans. 4. Grande Fantaisie Polonaise van Baudonck. 5. „Division A^orwarts Marsch von Hüttner. 6. „Hast du mich lieb", Lied für Posanne van Bohm. 7. „Un jour d'été en Norvège", Grande Eantaisie. a Chant Pastorale b. l'Orage e. Chorald. Chant de bravoure; e. TarantellaPompadi Eestavan Wilmers. 8. Jagerkoor uit de Indiaansche jacht van het Circus Carré van Carl. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Correctioneele Terechtzitting van 17 Juni. 1. C. E., te St. Maarten, niet opkomen voor de Nationale Militie f 25 boete subs. 5 dagen gev. 2. S. S., te Schoorlmishandelingdrie dagen gev. 3. J. van V-, zonder vaste woonplaatsbedelarij 14 dagen gev. en opzending naar een bedelaarsgesticht. 4. P. K., te Heilo, diefstalvrijgesproken. 5. J. A. en H. C. T. S., beiden laatstwonende te Nieuwediep, oplichting en diefstal, de eerste tot 2 maanden gev., de tweede vrijgesproken. 6. J. K,, te Helder, diefstal, 1 jaar gev., in eenzame op sluiting te ondergaan. KANTONGERECHT. 17 Juni. J. S., te Koedijk, rijden met een hondenwagen te St. Pancras, 1 boete of 1 dag gev. M. B., te Bergen, jagen zonder schriftelijke vergunning, 1 boete of 1 dag. J. T. Jz., te Egmond-Binnenjagen zonder acte en zon der schriftelijke vergunning te Castricum, twee boeten elk van f 40of 5 dagen gev. voor elke boete. J. T., te Egmond-Binnenter zake als boven2 boeten elk van f 20of 3 dagen gev. voor elke boete. J. T., te Egmond-Binnenzetten van strikken in de duinen te Egmond-Binnen20 boeteof 3 dagen gev. J. T., te Egmond aan Zee, jagen zonder vergunning te Cas tricum f 10 boete of 2 dagen gev. J. B., te Castricumter zake als vorenf 10 boete of 1 dag gev. C. B., te Castricum, jagen zonder acte en zonder vergunning te Castricumf 2 boeten elk van 20 of 2 dagen gev. voor elke boeteen f 5 voor het niet uitgeleverde jachtgeweer, of bij wanbetaling 1 dag gev. R. D., te Egmond aan Zeezich met wildstrikken in het veld bevindenf 10 of 1 dag gev. W. P., J. v. M., te Zaandamvisschen zonder vergunning ieder 3 of 1 dag gev. A. v. P., te de Rijpvisschen te de Rijp zonder acte en zonder vergunning2 boetenelk van ƒ6 of 1 dag gev. voor elke boete en 10 cents voor het niet uitgeleverde schephet of bij wanbetaling 1 dag gev. J. V. Gz., te Egmond aan Zee, zetten van wildstrikken te Egmond-Binnenf 20 boeten of 2 dagen gev. E, Z., te Castricumzich aldaar in het veld bevinden met wildstrikkenf 10 boete of 1 dag gev. J. P., P. K. en G. L., te Alkmaar, zoeken naar kievitseieren te Heylooieder 3 boete of 1 dag gev. H. A., P. H., G. H. en A. de K., visschen met een keernet onder Egmond-Binnen en zonder vergunning te Bergen ieder 2 boeteneen van f 10 en een van f 6 of 3 dagm voor de eerste en 2 dagen voor de tweede boete. B. E., te Castricum aldaar zoeken en rapen van kievits eieren10 boete of 2 dagen gev. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 16 Juni. Cornells AVilhelmus Groenveld, wedr. van Jannetje de Graaf, en Jannetje Baltus, wed. Hendricus Jacobus Burger. Jan Willem Schut en Annetje Wolven. Mozes Erenkel, te Utrecht, en Naatje Hamburger, te Alkmaar, onl. te Utrecht. GETROUWD. 15 Juni. Simon Johannes Kamphuijs en Catharina Maria Hen driks Conijn. OVERLEDEN. 16 Juni. Theodorus Dominicus Daanberg, 58 j. en 10 m. 17 Klaas Bol, 76 j. en 7 m. Christiaan Klein, 58 j.

Alkmaarsche Courant | 1881 | | pagina 5