No. 76. Drie en tachtigste Jaargang 1881. WOENSDAG 29 J U i\ I. FEUILLETON. Alice's Geheim. i Prijs der gewone Advertentiën (iïfliciccl (Bcbeelte. ÜttUculiUlb. ukin tiiscm; courant. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele Rijk f 1, De 3 nummers 0.06. Van 15 regels 0,75; iedere regel meer ƒ0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR vestigen nog de aandacht der ingezetenen op de aan het gebruik van tonnen bij de invoering van het tonnenstelsel met 1 Augustus a.s. verbonden voor- deelen namelijk dat de gevulde tonnen door schoone vervangen wordenniet bij avond maar bij dag dat de werklieden in dienst bij de gemeente-reiniging de gevulde tonnen uit het privaat weghalen en de schoone daarin plaatsen zonder dat daarvoor eenige vergoeding verschuldigd is dat de gevulde tonnen door het huis vervoerd wordenna behoorlijk met een deksel te zijn gesloten; dat het verwisselen der tonnen zooveel malen plaats heeftals noodzakelijk is met het oog op de sterkte van het huisgezin. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 21 Juni 1881. De Secretaris, NU HOUT VAN DER VEEN. NATIONALE MILITIE. De BURGEMEESTER van ALKMAAR, gezien de aanschrijving van den Militie-commissaris in het 3e district van Noordholland. Roept bij deze op tot bijwoning van bet nader door dien Militie-commissaris uitgeschreven onderzoek, de verlofgangers der Nationale Militie JACOB HUBERT SPELTEN, van de ligting 1874/77 en SIMON ROOS, ligting 1877, beide van het 2" batt. 7' regiment infanterie, en alhier gedomicilieerd, om zich op Zaterdag 2 Juli aanstaande, des voormiddags ten 10% ure, aan te melden ten stadshuize te Alkmaar, gekleed in militaire tenue en voorzien van al de door hen van het korps mede gebrachte kleeding- en equipementstukken, zakboekje en verlofpas. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd 27 Juni 1881. A. MACLAINE PONT. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE MARINE. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR vestigt de aandacht der belanghebbende ouders en voogden op de weder opengestelde gelegenheid tot aanneming van jongelieden beneden 16 jaren bij 's lands vloot, waarvan de voordeelen en voorwaarden vermeld worden in eene circulairedie voor de belanghebbenden ter gemeente-secretarie ter lezing ligt. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 27 Juni 1881. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen op daartoe ontvangen uitnoodiging ter algemeene ken nis, dat te Amsterdam bij eene uit Antwerpen aangevoerde partij Americaansche schouderhammen van de 21 stuks 5 waren, die trichinen bevatten, waarvan 2 in zeer sterke mate; dat het bekend is, dat va» diezelfde partij hammen naar elders zijn verzondendat daarom de aandacht op dat gevaar gewezen wordt, alsmede op de noodzakelijkheid om geen varkensvleesch of spek rauw of half gaar te eten, maar om dat vleesch of spek, in niet te groote stukken, door en door te koken of te braden, zoodat het tot in het binnenste door gaar zij eindelijk dat, behalve deze voorzorgsmaatregelen, een onderzoek door middel van het mikroskoop, waar dit mogelijk is, zeer gewenscht is. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 27 Juni 1881. De Secretaris NUHOUT van der YEEN. BELGIE. De Senaat nam na langdurige beraad slaging met algemeene stemmen de begrooting van openbare werken aan en met 34 tegen 30 bet wets ontwerp tot wijziging der voorwaarden van de groote naturalisatiedat in de Kamer zooveel tegenstand ontmoet had. DUITSCHÏjAND. De bondsraad keurde den 25 het verdrag met Hamburg, betreffende de aansluiting aan het tolverbondgoed en verwierp het wets ontwerp betreffende de verzekering van werklieden te gen ongelukkenzooals het door het Huis der afge vaardigden gewijzigd was. De duitsche clericale bladen hadden in de benoeming van den heer von Gossler tot minister van eeredienst eene overwinning voor hunne partij gezien. De Nordd. Allg. Zeitung ontneemt aan die benoeming thans de daarvan verwachte hoop door de mededeeling dat in de richting der staatkunde geene verandering zal wor den gebrachtwant dat die minister de staatkunde zijns voorgangers zal blijven volgen. ENGELAND. Lagerhuis. Den 22 werd met 175 tegen 79 stemmen verworpen het weder door den heer Pease ingediende wetsontwerp tot afschaffing der dood straf. De minister van binneniandsche zaken bestreed dat voorstelhoofdzakelijk omdat men niet tot die af schaffing kon overgaanzoolang men onzeker wasof die afschaffing wel algemeen in Engeland verlangd werd. De onder-minister van buitenlandsche zaken noemde den 24 bij eene daarover gevoerde beraadslaging de onder het ministerie Beaconsfield gesloten engelsch- turksche overeenkomst zeer onstaatkundig. Minister Gladstone betoogde datmochten Erankrijk's handelin gen in Tunis voor de openbare orde gevaarlijk worden of eene verkrachting van R-t - volkenrecht bevatten, Engeland's recht, om daartegen op te komen, door die overeenkomst te niet was gedaan. De regeering kon Erankrijk's handelwijze betreuren, maar het kon moeie- lijk beweeren dat Frankrijk in strijd met het volken recht gehandeld had omdat het Turkije's suzereiniteit over Tunis nooit erkend had. FRANKRIJK. Den 23 is bij de Kamer een wets ontwerp ingediend waarbij de regeering gemachtigd wordt, de bestaande handelsverdragen na 8 November a. s. voor 3 maanden te verlengen bij de onzekerheid, of voor dien tijd nieuwe handelsverdragen gesloten en behandeld kunnen worden. Den 25 verwierp zij met 291 tegen 171 stemmen een amendement, om de op de begrooting uitgetrokken credieten voor de groote seminariën te schrappen. Door de 3 afgevaardigden voor Algerië werd in die zelfde zitting vergunning gevraagd tot het houden eener interpellatie over 1°. de zorgeloosheid van het hoofd bestuur dier kolonie, door niet de noodige maatregelen te nemen ter voorkoming van de in het zuiden der provincie Oran voorgevallen gebeurtenissen2°. de sedert het begin dier gebeurtenissen zich voorgedaan hebbende feiten; 3°. de te nemen maatregelen, om eene herhaling dier feiten te voorkomen en aan de kolo nisten de veiligheid te verschaffenwelke hun thans ontbreekt. Het blijkt meer en meer dat de te Marseille voor gevallen ongeregeldheden niet zoo onverwacht ontstaan zijn als aanvankelijk vermoed werd. In Marseille wer ken evenals in verscheidene andere zeeplaatsen tal van Piemonteesche werkliedendie vrij lastig van aard twistziek en haatdragend zijn. Tusschen die en de fransche werklieden bestond reeds geruimen tijd eenige spanning, waartoe veel bijdraagt de omstandigheid, dat de italianen tegeu minder geld werken dan de fran sehen. Die spanning kwam tot eene uitbarsting bij de bekende botsing. De Senaat benoemde den 23 de heer Deschanel, pro fessor in de fransche letterkunde tot senator voor het leven met 140 tegen 114 stemmen op den candidaat der rechterzijde Vacherot. Den 27, des voormiddags te half twaalf ure over leed het republikeinsche Senaatslid Dufaureoud-mi nister en bekwaam rechtsgeleerde. De zitting van den Senaat werd ten teeken van rouw verdaagd. ITALIË. Den 22 nam de Kamer bij de behandeling van de wet tot herziening der kieswet met 212 tegen 131 stemmen een voorstel aan, om de twee artikelen betreffende de wijze van verdeeling der kiesdistricten hetzij groote het zij kleine aan te houden om later bij een afzonderlijk ontwerp te regelen. De regeering had verklaard onzijdig te willen blijven. Het blad, de Popoio Romano, verklaarde naar aanlei ding van den verjaardag van den veldslag bij Solferino, dat de herinnering aap dien slag niet mocht worden uitgewischthetzij door het tunesische vraagstuk, hetzij door de onlangs voorgevallen gebeurtenissen. De twee groote volkeren, het fransche en het italiaansche, moes ten eensgezind blijven. Den 24 werden des avonds bijeenkomsten, gehouden te TurijnMilaanPalermo en Messinaom op te komen tegen de te Marseille voorgevallen gebeurtenis sen door de troepen uiteen gejaagd. Eenige personen werden in hechtenis genomen. De bepalingen op het ten uitvoer leggen der wet tot opheffing van den gedwongen koers werden den 26 afgekondigd. OOSTENRIJK-HONGARIJE. Yan de 221 verkie zingen voor het hongaarsche volkshuis vielen 127 ten voordeele der liberale partij 35 ten voordeele der ge matigde oppositie, 46 van de onafhankelijkheidspartij uit. 7 Wilden en 5 nationalen werden gekozen. De liberalen wonnen 17 zetels. 14) Slot. Annabel had uit een zwart ebbenhouten kistje, waarin zij haar kostbaarste edelgesteenten bewaarde, een brief te voorschijn gehaald, dien zij George overreikte, waarop zij onhoorbaar het salon verliet. Met bevende hand opende George het couvert. De brief was kort en met onzekere hand geschreven. „Mijn dierbare George schreef Alice. „Wanneer gij dezen brief leest, zal ik niet meer hier op de aarde zijn. Ik gevoel het. Ik ben nauwelijks meer in staat, de pen vast te houden. Ik acht mij echter verplicht, umet hoe weinig woorden ook opheldering te geven van het geheim dat mij er toe brachtmij voor altijd van u te scheiden. Den 9 Eebruari 1837 reisde Joel Kearny zijne vrouw was zes weken te voren gestorven met zijn in Mexico verworven, vrij groot vermogen vergezeld van zijnen tweejarigen zoon, naar Vera Cruz om zich vandaar naar zijn vaderland, Ierland, in te schepen. Twee bekenden uit Mexico waren hem achterna gereisd en vermoordden hem hunne namen waren Howittmijn vaderen Broughton De laatste bede van den stervende aan zijne moordenaars, om voor zijn zoon te zorgenwerd door hen in een bijgeloovige opwelling vervuld. Zij deden het kind ver van zijn geboortegrond in Nieuw-York opvoeden. Toen na korten tijd mijn vader en Broughton door middel van van het geroofde geld een zeer groot vermogen hadden verworven werd om daardoor een deel der schuld te del gen door hen voor den knaap eene aarzienlijke som vastgezet. Deze knaap zijt gijGeorge Kearny. Mijn vaderdie behalve zijn geld weinig anders dan mij lief had, was der wanhoop ten prooitoen hij onze liefde ont dekte. Uwe sprekende gelijkenis met uw vader maakte hem half waanzinnig en daar hij geen ander middel wistom een huwelijk tusschen ons beiden te beletten, beproefde hij het met Annabel's hulp door jalouzie en eindelijk daar na uwen dood uw vermogen van honderd duizend dollarsvolgens een geheime bepalingaan mijn vader zou vervallen en deze het opdrogen der petroleumbronnen wat gelijk stond met zijn algeheelen ondergangvooruit zag aankomenen slechts door uwen dood zich en Broughton voor armoede en ellende hoopte te behoeden toen liet zich Broughton door geld tot een aanslag op uw leven overhalen. Annabel die door een toeval van dit plan kennis kreeg volgde hem en u op de reis naar het westen om die nieuwe schurkenstreek te beletten. Broughton werd echter, voor dat hij zijne handen met uw bloed kon bevlekken door de Dacotah's gedood. Dat door beidenmijn vader en Broughton op den 9den Februari een daad was verricht waarvan de ontdekking voor beiden ge vaarlijk waswist ik uit toevallig opgevangen uitdruk kingen reeds lang. Dat deze daad echter een moord en de vermoorde uw vader wasdat diens bloed aan mijns vaders handen kleefdedat heb ik eerst verno men toen het verlies van zijn geheele vermogen hem kindsch heeft gemaakt. Vergeef hem gelijk ik het heb gedaan George Kearny, toen ik de daad vernam zwoer ik dat ik nooiL de uwe zou worden. De misdaad mijns vaders ligt tusschen u en mij. Geor ge ik dank Goddat mijne ziekte aan mijn zielesmart een einde maakt. Ik heb u eens door mijn dwaze trots en mijn ijverzucht diep beleedigd en gekwetstschenk mij nu in de laatste uren van mijn leven den troost ook tot uw geluk bij te dragen. Er is iemand hier op aarde met een warm trouw hartdat door zijn zacht moedigheid en liefde mijne laatste dagen heeft verhel derd en ontelbare uren aan mijn ziekbed heeft doorge bracht. Vergeld haar die liefdewelke zij mij bewees Ik weetAnnabel bemint u sinds dien onheilspeilenden dag waarop gij elkander in ons hotel leerdet kennen— George oik kan niet meer Vaarwel, George, mijn kracht is ten einde God zegene u en Annabel Vaarwel Voor eeuwig Kearny lei den brief langzaam op de tafel en ver borg zijn gelaat in beide handen. De weemoedige herinnering aan den korten schoonen tijd toen hij aan Alice's liefde geloofdeen de hoop zijns levens op een verbinding met haar had gebouwd kwam hem voor den geest. Lang duurde die droom niethoe schoon hij ook was het warme jeugdige bloed deed zich weldra gelden. Eene lichte beweging wekte hem uit zijne overdenkingen op. Annabel was weder bin nengekomen en stond aarzelendhem vragend aan ziende in het midden der kamer. „Zijt gij met den inhoud van den brief bekend f" vroeg George met zachtevan ontroering bevende stem. „Neen antwoordde zij kalm. „Ga zitten Annabel en lees Annabel nam naast hem plaats en lasterwijl hij met half gesloten oogen voor zich uit staarde. Na verloop van eenige minuten zag bij op. Annabel had den brief zwijgend uit de hand laten vallen en de zak doek voor de oogen gedrukt. Langzaam stond George op en greep haar hand. „Zie mij aan Annabelsprak hij bewogen. „Toen ik vóór bijna twee jaren met de „Maryland" op de rede van Nieuw-York naar de vreemde gingwas deze schoone hand de eenigedie mij toewenkte om terug te keeren. Ik ben terug gekeerd en houd nu deze hand vast in de mijne en laat haar niet meer los, An nabel. Gij kent het geheim van Aliceen kent haar laatsten wilAnnabelwilt gij mij dien wensch helpen vervullen Zij zag hem sprakeloos maar vol liefde in de oogen en verborg dan het hoog blozende gelaat aan zijne borst. Hij trok haar dichter naar zich toe en fluis terde

Alkmaarsche Courant | 1881 | | pagina 1