MUZIEKSCHOOL Bremer Patent-Sigaren T. C. SERRÉ, VLIEGrEHDOOB. Iharhöraverij Onderiijfs-breuklijdenden t Heeren Kleedingstukken. Bittttettlattb. &bt»erleu(iëtu van de afdeeiing Alkmaar der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. de H.H. C. W BRUINVIS. A. GOEDE Dz. P. BRUINVIS DE LANGE. T. L. KOORN en J. G. KOORN. de Heer A. PRINS Az. De zoo gunstig bekende geheel wo», van af f 5,— en hooger, Engelsch Eederen Werkbroekenvan af f 2,— en hooger, half wollen dito, vail af 2,— tot 3,50, Brilbroeken en Binder-drilpakjes tot de Wed. Gt. GRAS, te Zaandam. Voorheen Boterstraat, thans Achterstraat, Gezichtkundige, Brillenslfjper. te Schoorldam, op Dinsdag 19 Juli 1881, gave der vesting een volledig afschrift der bepalin gen van den wapenstilstand, alsmede een telegram van generaal Wood aan generaal Brand waarin be- richt gevraagd werd omtrent den wapenstilstand ten aanzien van het garnizoen. Winsloe had gevraagd den wapenstilstand te Potchefstroom dadelijk te doen aan vangen opgevende nog levensmiddelen voor 8 dagen te bezitten. Op grond van het verdrag tusschen de hoofden der boeren en generaal Wood, dat o. a de be paling inhield, dat elk ingesloten garnizoen moest wach ten op het convooi, dat de levensmiddelen aanbracht, op gevaar af van bestormd te worden of te verhongeren werd dit verzoek geweigerd. Daarop stelde Winsloe voor, de vijandelijkheden gedurende 24 uren te staken, om een krijgsraad bijeen te kunnen roepen ter behan deling van de vraag, of men zich al dan niet zou over geven. Dit werd toegestaan en de overgave der ves ting volgde na het houden van dien krijgsraad. Dit had plaats 20 Maartden 9 April kwam het convooi met le vensmiddelen eerst aan, waardoor het garnizoen toch on mogelijk de vesting zou hebben kunnen behouden. Op b April ontving Joubert een brief van generaal ood waarin hij zich beklaagde, dat Cr.mje het bericht van den wapenstilstand geheim gehouden had onder bijvoeging dat hij de door Joubert gegeven ophelderingen aannam en niet verder zou aandringen op de herstelling van het voormalig garnizoen te Potchefstroom. De konink lijke commissie was van gevoelen dat vooral om den toestand in Engeland het garnizoen naar Potchefstroom terug zou moeten keeren. Dit geschiedde en twee boeren bleven als gijzelaars voor hen achter. Op grond van deze feiten komt het driemanschap tot het besluit, dat de beschuldiging van verraad volkomen onwaar is. BULGARIJE. Latere berichten bevestigen, dat de verkiezingen voor de nationale vergadering ten gunste van den Vorst uitgevallen zijn. Dit neemt niet weg dat in het land groote spanning bestaat en dat zelfs geruchten in omloop zijn van samenzweeringen. Hier en daar werden bij de plaats gehad hebbende ongere geldheden verscheidene personen gedood. Op de vroe gere hoofdplaats werden alleen oppositieleden gekozen. Het zendingsfeest den 6 op het landgoed Amp- sen bij Lochem gehouden is bijgewoond door ruim 3500 personen. Tot 12 uren was het weder goed, maar na dien tijd joegen krachtige rukwinden het stof in dichte wolken op. Tegen 3 uren begon het te drup pelen maar bleef de gevreesde regen toch nog uit. Den 6 is het noorsche schip Emilie, van Nieuwe- diep in ballast naar Sundswall bestemd, op de Razende Bol aan den grond en vol water geloopen; de equipage, bestaande uit 9 man, werd door de sleep- en redding boot gered. Bij het onweder ia den avond van den (5 is de bliksemdoor de openstaande deur, geslagen in het huis van baron Schimmelpenninck te Bussum en daar uit na veel schade aan het gebouw en de meubelen te hebben toegebracht, door een openstaand dakraam op een der telegraafdraden van het station overgegaan. Den 6 dezer maakten ongeveer 230 leerlingen der gemeenschappelijke openbare lagere school te Spier dijk onder geleide van hunne onderwijzers en van het bestuur en de leden der Vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoekop ruim 30 rijtuigen een uitstapje naar Bergen en Egmond aan Zee. Te Bergen maakten de kinderen met hunne geleiders eene wan deling naar de duinen terwijl te Egmond een bezoek aan het strand werd gebracht. Onderweg werden de feestvierende kleinen ruimschoots onthaald en allen waren dan ook opgetogen van blijdschap. Alles liep tot groote tevredenheid van geleiders en leerlingen in de beste orde af. Den 6, 's avonds is door een plotseling opgeko men hevige stormbuiop de Zuiderzee onder het ei land Urk een praamschip vergaan waarvan schipper en knecht zich gered hebben, doch de schippersvrouw en 3 kinderen zijn omgekomen. Bij den burgemeester van Beers is den een brandbrief bezorgdwaarbij het neerleggen van 500 geëischt werd onder bedreiging van moord op hem ot een zijner zonen. De onderteekening is van een beken den inbreker, die in 1871 voor diefstal veroordeeld en eenige maanden geleden uit de gevangenis ontslagen is. Den 7 werd te Appingadam eene harddraverij van 10 paarden gehouden. De prijs (ƒ350) is behaald door Emma van T. Ritsema te Garsthuizen de pre mie 150) door Graaf Adolf, van G. Zevenhuizen, te Warmenhuizen, de tweede premie 100) door Emma, van N. Schutter, te Garmerwolde. Donderdagavond omstreeks 11% uur werd te Hoorn brandalarm gemaakt en hoewel men niet recht scheen te weten waar de brand was, waren oud en jong hun bed uitgestapt om een kijkje te nemen. Het bleek gelukkig een brand van zeer weinig beteekenis te zijn. Een schuurtje dat dienst deed als keuken was door onbekende oorzaak in brand geraakt, doch men had het vuur in den aanvang gebluschtzoodat zeer weinigen den brand gezien hebben. De Prov. Staten van Noordholland hebben den 7 bij herstemming tegen mr. J. L. de Leao Laguna, tot lid van Gedep. Staten verkozen jr. mr. J. W. H. Rutgers v. Rozenburg, die evenwel voor de benoeming bedankte. Bij nieuwe stemming werd gekozen mr. Laguna, na herstemming met den heer C. E. Perk. De heer Laguna verklaarde de benoeming aan te nemen, zoodat hij als lid van den gemeenteraad van Amsterdam moet aftreden. Het ontwerp-reglement van bestuur voor het hoogheemraadschap van de Uitwaterende Slui zen werd met eene geringe door de commissie voorge stelde wijziging met 48 tegen 4 stemmen aangenomen, nadat verworpen waren 2 amendementenhet eene om de Zijpe gedeeltelijk vrij te laten van de betaling voor de nieuwe inrichting verdedigd door de heeren BosKootnen en v. Leeuwen en bestreden door de heeren Berkhout en v. Tets met 43 tegen 9 stemmen, het andere om voor de contribuabele landen de con tributie met een vierde te verminderenverdedigd door de heeren Koomen en Bos en bestreden door den beer Berkhout, met 38 tegen 14 stemmen. Den 8 zijn vast gesteld de regeling van den provincialen waterstaat de instructie van den te benoemen hoofdingenieur, de provinciale begrooting het bestuursreglement voor den Ouden Spaarndammerpolder, de wijzigingen der be stuursreglementen voor den Middenpolder onder Nieu- weramstelde banne Haringcarspelde vereeniging van polders en oningepolderde landen onder Bergen den Groot Duivendreehtschen polder en den Dieps- en Moorsmeemolder. Afgewezen is eene aanvraag om wij ziging van* het reglement van het hoogheemraadschap Rynland en eene om subsidia ten behoeve van een pensioen-', weduwen- en weezenfonds voor gemeente ambtenaren. De volgende subsidiën zijn toegestaan aan de industrieschool voor vrouwelijke jeugd te Am sterdam 2000 drie jaren lang aan de ambachtsschool voor de arbeidende klasse aldaar 4000 vijfjaren lang, aan de tuinbouwschool der Maatschappij Linnaeus te Watergraafsmeer 2000, aan de stoombootdienst tus schen Texel en Nieuwediep 1000 drie jaren lang, aan het museum van kunstnijverheid te Haarlem 1000, zul lende in eene volgende vergadering beslist worden of er aanleiding mocht bestaan tot het voor het vervolg verleenen van een verhoogde subsidie. Den 8 is eene telephonische verbinding tot stand gebracht tusschen het Binnenhof en het ministerie van financiën te 's Gravenhage als proef voor eene onder linge verbinding der verschillende departementen van algemeen bestuur door middel van een spreektoestel. Den 7 is te Amsterdam ingewijd het aanvanke lijk tot de halve grootte opgetrokken, later voor 30 vrouwen te bestemmen, gebouw buiten de Raambarrière, gesticht door de Vereeniging tot oprichting en instand houding van het protestantsch weduwen- en weezenfonds. J. de B., schipper te Rijnsburg, beschuldigd van op 11 Febr. bij den directeur van het instituut te Katwijk te hebben bezorgd een door hem geschreven brief, waarin, onder bedreiging van brandstichting, geëischt werd 5000 op een aangewezen bruggetje in eene flesch neder te leggen, is den 7 door het gerechtshof te s Gravenhage, vrijgesproken, omdat noch wat de persoon noch wat het schrift betreft zekerheid is verkregen, dat hij de schul dige is. Den 7 zijn in eene vergadering de statuten vast gesteld der naamlooze vennootschap „Maatschappij tot aanleg en exploitatie van de 's Gravenhaagsche Zwem en Badinrichting," waarvoor als terrein is aangewezen een perceel grond aan de Mauritskade, nabij de Zeestraat. De directeur der normaallessen in den Beemster schrijft aan de Haarl. Courant, ter verbetering van een dagbladbericht, dat voortaan bij die lessen alleen zullen onderwezen worden de vakken genoemd in tabel B en men zich dus stipt zal houden aan de voorschriften, daartoe gegeven. Bij de Algemeene Watersnoodcommissie zijn blij kens hare 30ste opgaaf nog ontvangen van de com missie te Weimar 1500 mark van onzen consul-gene raal en consulaire ambtenaren in Braziliëdoor hen ingezamelde giften 12,710,85 franc, van eene verloting te Dordrecht f 464,30 van bewoners van S. Martin en Bonaire f 111,50, benevens eenige andere giften. Te Utrecht is in 74jarigen ouderdom overleden de oud-concertmeester H. J. Dahmen een violist van groot talent. De commissie voor het geneeskundig staatsexamen heeft tot arts bevorderd de heer B. Bakker Dz., geboren te Helder. De leening der Noordbrabantsche Stoomtramweg maatschappij is ruim 6 maal volteekend. Alleen te Am sterdam is voor ruim 1% miljoen ingeschreven. Te Schagen zal de gemeenteraad met 4 leden ver meerderd wordenaangezien de bevolking tot boven 3000 zielen is gestegen. Yoor het examen te Middelburg zijn als apothekers bedienden geslaagd de heeren C. Kuyt, geboren te P ur inerende en D. Demiegeb. te Zaandamen mej. X. A. V. Weckesser, geb. te Helder. Bij de herv. gemeente te Monnickendam is als predikant beroepen ds. J. Langhoutte Anjum. Blijkens het door Gedep. Staten van Friesland aan de Próv. Staten gedane verslag nopens het beheer van het legaat van wijlen dr. L. A. Burna, ter bevorde ring der studie van de grieksche en romeinscbe taal en letterkunde, heeft zich op de oproeping tot het maken van het verslag over geschriften, deswege in 1880 uit gekomenslechts één persoon opgedaan, in wiens plan van bewerking Ged. Staten, wilden zij den wil van den erflater volgen, niet konden treden. Voor de Buma- bibliotheek zijn meerendeels op advies van prof. Hal- bertsma te Groningen, 209 nieuwe werken aangekocht, zoodat zij er nu 1329 telt. Uit het verslag van Gedep. Staten van JN oord holland, over den toestand der provincie in 1880 blijkt, dat vóór 1 November in de gemeenten Ankeveen, Hensbroek, S. Maarten Muiden NaardenObdam, Oostzaan Ransdorp Schooten Uitgeest, W leringen en Wijdenes hoofdonderwijzers waren wier jaarwedde minder dan 700 beliep. Met ingang van dien dag werden door de besturen van genoemde gemeenten de wedden minstens op dat bedrag gebracht, zoodat nergens gebruik gemaakt werd van de gelaten vrijheid om ge leidelijk tot het cijfer van 700 te geraken. De wed den van het overig onderwijzend personeel waren reeds vóór de invoering der wet ver boven het daarvoor ge steld minimum verheven. De gemeenteraad van Lemsterland heeft eene verordening vastgesteld tot verbod van huis- en veld arbeid en verrichting van persoonlijke diensten door kinderen beneden de 12 jaren. Alleen in geval van trouw schoolbezoek mogen de kinderen tusschen de schooltijden tot boodschappen en aan hunne krachten geëvenredigden arbeid gebezigd worden. De stiefzoon van de te Wouw vermoorde 8ojarige weduwe, een beruchte dronkaard, is op vermoeden van den dader te zijn naar Breda overgebracht. De Commissie maakt bekend, dat tot 23 Juli e.k. jij den Directeur, den Heer PAUL C. KOERMAN, Langestraat alhier, gelegenheid bestaat tot Inschrtj- vlng van leerlingen der zangklassen voor het tweede gedeelte van het schooljaar 1881/82, hetwelk ingaat 1 Augustus e.k. Het schoolgeld bedraagt f 10,— per jaar, waarvoor de leerlingen tweemaal 's weeks gedurende één uur onderwijs ontvangen. Bij de verkiezing voor leden van den Gemeente raad op Dinsdag 19 Juli as. worden dringend aanbevolen Voor de periodieke aftreding (wit stembiljet) En voor de vacature de Heer WELLAN (rood stem biljet) Eenige Kiezers. De ondergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan tot de levering van de voor den nieuwen cursus be- noodigde BoekwerkenSchrijf- en Tee- ken behoeften. Alkmaar. HERMS. COSTER ZOON, zijn alleen verkrijgbaar bij WL DEEEINtï in den TABAKSHANDELop de Zaadmarkt te ALKMAARin de prijzen van af f 3«,50 tot f 9©,per mille. De ondergeteekende heeft op nieuw ontvangen eene ruime keuze Costumes, Custer- en Drit- jassen Buksking broeken ongekend lage prijzen bij Kaasmarkt, Alkmaar. J. EORTUIN Bz. Alles in het buitenland vervaardigd. BEUKEN-, HEI- en BEITELHOUTAZIJN- PALM- en POKHOUT, voorts alle IIOEEN- MABEBSIIATEB1EEEsteeds droog in voorraad bij tegenover de Heeren ANSINGH MESMAN, Voorzien van attesten van H.H. Doctoren. OW Vervolg der binnenlandache berichten in het tweede blad. Wliegenpapler van de bekende beste kwali teit, zoomede Wllcgenk wastjcs voorhanden bij Hs. NEDERKOORN. Langestraat A 11, Alkmaar. H.H. Winkeliers ruim rabat. prijs en premie in contanten finaal te vereeren door paarden van zessen klaar. De paarden moeten om één uur op stal zijn bij den heer C. PLOMPER, aldaar wordt de breukzalf van G. Sturzenegger te Herisau, 2 Zwitserland, tenzeerste aanbevolen. Dezelve bevat p 3 geenerlei Schadelijke stoffen en geneest zelfs zeer P 1 oude breuken, alsook vrouwelijke verzakkingen.?? Verkijgbaar in potten 4 f. 3.50 met gebruiksaanwijzing O 2 zoowel bij G. Sturzenegger zelf, als bijde onder-p staande depóts. Attesten, zooals onderstaande, liggen in grooten aantal voor iedereen ter inzage bereid. •?n 14) Attest.Vooreerst breng ik U mijnen bartel ijlten dank voor de •SS goede gevolgen, welke uwe zalf bij mijn breuklijden gehadheeft Dit 'fl gevolg is deste hoogor te waarderen, daar ik in mij n 76ste jaar °a»uw®" M meer genezing verwachten kon. Ik gevoel mij thans zoo wel, als s of ik geheel geen breuk gehad had. Hetzelfde is met mijne schoonzuster het geval Altenwerder, hij Hathurg II. H. Meyer.

Alkmaarsche Courant | 1881 | | pagina 3