A B R. SLOOS, Openbare Verkooping Openbare Verkoop ftitutcttlattb. QlboerUtitiêN. in de Rijp, op Woensdag; 14 September f 88t, t onder Heemskerk. llffiSlo: publiek verkoopen regeling de bedoeling om de aftreding ran den tegen- woordigen gouverneur-generaal Gróvy, broeder van den president, te verhaasten, daar hij thans verlaagd wordt tot den rang van prefect of onder-prefect. Ver scheidene bladendie het ministerie ondersteunen keuren dezen maatregeldie bij de algerijnsche afge vaardigden ernstig bezwaar ondervindtzeer af. Die afgevaardigden wijzen o. a. op het feitdat by de ver kiezingen de candidaten.die zich voorstanders dezer regeling betoondenniet gekozen werden. In 1876 kwamen 4,028,153 republikeinsche kiezers op tegen 3,202,333 tegenstanders: thans stemden 5,128,442 republikeinen en 1,789,767 tegenstanders alzoo eene belangrijke aanwinst voor de republikeinsche partij. De niet-verkiezing van den bonapartist Godelle in het 8e arrondissement te Parijsdoor de republi keinsche bladen aangehaald als een voorbeeld van den grooten vooruitgang der republikeinsche denkbeelden aldaar, wordt door de bonapartistische bladen toege schreven aan de uitstedigheid der kiezers uit de aan zienlijke kringen, in die wijk ;n grooten getale wonende. Het springen der doozen te Rijssel schijnt het werk te zijn van een slotenmaker, Wouters genaamddie failliet verklaard was en zich op die wijze heeft willen wreken op eenige bij dat faillissement betrokken per sonen. Het springen van twee doozen had niet op straat plaats, zooals aanvankelijk gemeld was maar in de woningen der personen, aan wie zij gericht waren. De minister van oorlog deed den 5 in den minister raad geruststellende mededeelingen omtrent <}en toestand in Tunis en Algerië. De genomen maatregelen waren voldoende om de oproerlingen in bedwang te houden en geen veldtocht van belang kon voor het midden of het einde van October ondernomen worden. Het uit zenden van veel nieuwe troepen was voor het oogen- blik zelfs onnoodigzij zouden alleen bloot gesteld worden aan de om dezen tijd van het jaar daar veel heerschende typheuse koortsen. De gezondheid der troepen in Tunis was veel beter, dan de even boosaar dige als overdreven ongunstige geruchten zouden doen gelooven. Uit de eerst later bekend geworden rede van den minister van justitie te Neubourg blijkt, dat hij spre kende over het moeilijke en veelomvattende zijner taak ten aanzien van de hervorming der rechterlijke macht, gezegd heeftdat dit niet door halve maatregelen kon geschiedenwel door een omvangrijk stelsel van met elkander in verband staande maatregelenbestemd om die macht in overeenstemming te brengen met de re publikeinsche instellingen en om haar te doordringen van den democratischen geestwelke de plaats moet innemen van den castegeestdien ouden geest der vroegere Parlementen verdwenen op den adem van 1789, in 1810 weder opgewekt door den dwingeland die Frankrijk naar zijn beeld wilde hervormen en in wezen gehouden door de verschillende Monarchiën welke door langdurigemaar vruchteiooze pogingen de opkomst der republikeinsche volksregeering beletten. Van deze hervorming had de regeering den grond ge legd in een wetsontwerp betreffende de vrederechters die algemeen geziene rechters wier toestand verbeterd moest worden door uitbreiding van bevoegdheid en door den eisch van degelijke waarborgen van bekwaamheid en zedelijkheid. Ook vereenvoudiging der procedure en vermindering der kosten waren noodzakelijk. OOSTENRIJK-HONGARIJE. In eenige gemeen ten van Beneden-Oostenrijk brak de runderpest uit. De regeering nam dadelijk maatregelen om de verdere verbreiding der ziekte tegen te gaan. Vorst Milan van Servië, die zich te Weenen bevindt, werd herhaaldelijk door den minister van buitenlandsche zaken bezocht. ITALIË. De minister van»buitenlandsche zaken ver zond dezer dagen aan de vertegenwoordigers van Ita lië in het buitenland een schrijven over de ongere geldheden bij het overbrengen van het lijk van Paus Pius IX voorgevallen en over de handhaving der waar- borgenwet. Daarin komt o.a. de verklaring voor, dat geen enkele mogendheid bij de regeering daarover ver- toogen ingediend had. De vertegenwoordigers werden daarom uitgenoodigd niet in bespreking over dat punt te treden met eenige mogendheid. Het blad de Italië keurt deze daad der regeering zeer goed en voegt daarbij, dat, zoo de Paus bezwaren mocht hebben over zijne verhouding tegenover Italië hij zich tot de regeering moest wenden want het gold hier betrekkingen van zuiver inwendigen aard waar mede een andere Staat niets te maken had. RUSLAND. Voor eenige maanden werd medege deeld, dat op het Smolenski-kerkhofniet ver van Pe tersburg het lijk gevonden was van een vermoorden spion der politie. Er werd toen gezegddat hij aldaar eene bijeenkomst van nihilisten had willen bijwonen en dat bij ontmaskerd was na zich geruimen tijd als een nihilist te hebben voorgedaan. Volgens den Peters burger berichtgever der Köln. Zeitung was de spion verraden en, om zich van hem te ontdoen, was hij door het uitvoerend bewind der nihilisten 's nachts op dat kerkhof besteldom daar belast te worden door twee leden van dat bestuur met eene geheime zending. Deze hadden hem toen vermoord en de geheime poli- tie-agenten die de 2 nihilisten hadden moeten aan houden, waren óf te laat gekomen, óf hadden niet den moed gehad hunnen vriend te helpen. In een buitengewoon nummer van het regeerings- blad wordt gemeld, dat de Keizer den 7 met het jacht Derahawa uit Peterhoff naar Dantzig vertrok, om Kei zer Wilhelm aldaar te ontmoeten. Het Journal de Saint-Petersbourg, die reis van den Keizer naar Dantzig besprekende, doet uitkomen, dat de samenkomst der beide Keizers een schitterend be wijs geeft van de hartelijke betrekkingen tusschen de Souvereinen wier familie-betrekkingen zoo nauw aan elkander verbonden zijn. Deze bewijzen van per soonlijke toegenegenheid mogen tevens strekken om het vertrouwen op het voortduren van de algemeene .rust en den vrede te versterken; zij zijn een onderpand voor de vreedzame ontwikkeling der internationale aan gelegenheden en een waarborg van zekerheid voor alle volken. Volgens den Porjadok is de Keizer vergezeld door de grootvorsten Wladimir en Alexis Alexandro- witsch, en bevinden zich in zijn gevolg graaf Woront- zoffDaschkoff, admiraal Butakoff, staatssecretaris Giers en verschillende adjudanten-generaal. BULGARIJE. Dit rijk zal in 12 departementen verdeeld wordenwaarvan de gouverneurs reeds be noemd zijn. Verder is eene cbmmissie van 5 leden benoemd tot het ontwerpen van nieuwe wetten. AFGHANISTAN. Abderrhaman rukte met eene groote strijdmacht naar Khelat-i-Ghilzai op. Aijoeb Khan bezette den weg halverwege tusschen zooeven genoemde plaats en Moskam. EGYPTE. Te Aden is de cholera uitgebrokenvan de 37 gevallen liepen 20 doodelijk af. ZUID-AFRICA. Volgens berichten uit Kaapstad van 16 Augustus vaardigde het driemanschap in de Transvaal eene bekendmaking uit, waarbij de burgers aangemaand werden de nieuwe regeering te steunen bij het ten uitvoer leggen der gesloten overeenkomst en de belastingen te betalen ter verkrijging van een goed beheer. \EREE\'IGDE STATEN. De gouverneur van den staat Nieuw-York bepaaldedat den 8 een bededag voor het herstel van den President zou worden gehou den. De beurs, de markten en de rechtbanken zouden gesloten zijn en alle zaken stil staan. Omtrent de overbrenging van den president uit het Witte Huis te Washington naar Longbranch worden de volgende bizonderheden medegedeeld de trein bestond uit drie wagens een voor den lij- dereen voor zijne vrouw en een bagagewagen. Zij werden niet getrokken, maar, om den lijder voor den rook te vrijwaren, voortgeduwd. De matras, waarop hij overgedragen was, werd gelegd op planken in het midden van den waggonrustende op veeren. De vloer van den waggon was met dikke tapijten bekleed, do wanden waren met gordijnen behangende vensters en luchtkokers met gaas bedektzoodat alle stof en rook werd buitengesloten. Zware assen waren aan gebracht ter voorkoming van schuddingen. Langs de Pennsylvaansche lijnen stond alle verkeer stil, totdat de trein voorbij was nergens werden schellen geluid of weerklonk eene stoomfluit. De trein vertrok 's mor gens te half zeven op een afstand van 20 minuten voorafgegaan door eene locomotief om de baan vrij te maken. Eene groote menigte woonde het vertrek bij. Toen men de Susquehanna overreed scheen de lijder door de verandering van lucht zeer verkwikt te zijn en gebruikte hij met smaak eenig voedsel. Op zijn verzoek werd een telegram naar zijne moeder verzon den om de goede reis te melden. Bij Baltimore werd de wond met goed gevolg verbonden. De ge- heele reis duurde ongeveer 7 uur. Te 1.20 was de lijder in de voor hem bestemde villa aangekomen. Overal langs den weg stonden vele menschen op den trein te wachten, waarvan sommigen uren ver gekomen waren. Na deze overbrenging is het te "Washington en el ders zeer warm geworden, waarom men zeer blijde was, dat zij plaats had gehad. Te Philadelphia bij voorbeeld stond de thermometer 102, te Longbranch 90 graden. Gedep. Staten van Noordholland hebben het be- sluit van den gemeenteraad van Schagen, van 17 Au gustus strekkende tot niet-toelating als raadslid van den plaatselijken geneesheer dr. C. S. Timmersop grond dat hij is gemeente-ambtenaar, vernietigd. Daar de meerderheid van den raad het niet met Ged. Staten eens is zal in hooger beroep gekomen worden bij den Koning. Genoemde gemeenteraad heeft aan de be waarschool van het departement van het Nut een sub sidie van 350 verleend. Na de sluiting van het Taal- en Letterkundig Congres te Breda hebben vele leden een rijtoer in de omstreken gemaakt en is de gemeenschappelijke maal tijd gehouden. De feestelijkheden op dezen dag be stonden in pantomimes op de Groote Markt door de tooneelvereeniging „Naar hooger strevend", en in een bal in het locaal Concordia. Blijkens een nader bericht is de 3e prijs (een medalje en 250 fr.) bij den te Gent gehouden zang wedstrijd (afdeeling vreemde gezelschappen) niet be haald door Ido's Mannenkoor, maar door Les enfants de Jean Bart van Duinkerken. De winnende paarden bij de harddraverij te Ber gen op Zoom [zie ons vorig nummer] waren Sophie van den heer Quarles v. Ufford te Loosduinen Pink- hoff van den Bovée te Halsterenen Marianne van den heer Barendrecht te Cillaarshoek. Te Roosendaal zijn ter eere van den verjaardag van den prins v. Oranje van gemeentewege de vlag gen uitgestoken en de klokken geluidniet op 25 Augustusmaar op 4 September. Men schijnt zich daar van oude almanakken te bedienen. Vau wege de afdeeling Texel der Holl. Maat schappij van Landbouw werd den 6 in het Park aan den Burg eene veetentoonstelling gehouden waarvoor ruim 170 stuks waren ingezonden. Buiten het dorp werden eenige volksvermakelijkheden aangericht en 's avonds gaf de rederijkerskamer eene voorstelling gevolgd door een bal. In den nacht van 67 Sept. zijn ten huize van freule Singendonckaan de Parkstraat te 's Graven- hage ten nadeele van de dienstbode ontvreemd ver schillende voorwerpen van goudt w. 1 horloge2 kettingen waarvan een met medaljon en een met kruis, 2 oorbellen 1 broche en 4 ringen. De inbraak is geschied door het uitsnijden van een glasruit. Vervolg der binnenlandsche berichten in het ticeede Had. te BERGEN, in de herberg DE HOOPvan P. Hit- brand, Maandag, 12 September 1881, namiddags 2 nur, van Eene RentenlertWoninjK, voorzien van kel der, pomp, regenwaterbak en verdere geriefelijkheden, met Erve en Tuinte Bergen kad. sectie A, No. 748, groot 2 aren 25 centiaren. Nagelaten door AALTJE KORVERweduwe CORNELIS KAGER. Aanvaarding bij de betaling. A. VONK, Notaris te Schoorldam. des morgens ten 11 ure, in het logement „het Stad huis van Amsterdamvan den Heer K. Blokdijk ten overstaan van de Notarissen P. J. LAU, in de Rijp, en T. H. F. M. VAN VEERSENte Nieu- en wenaam van 1. Eene goed onderhouden, welingerichte Boeren woning, Erf, Boomgaard, Boschfe, Hoestuin en eenige stukken zeer best Wei landaan den noordkant van den Zuiderweg in de Beemster, sectie F, Nos. 48, 47, 46, 45, 44, 43, 52, 53 en 54, te zamen groot 16 hectaren, 34 aren 80 centiaren. 2. Twee stukken zeer best W^eiland, aan dejnoord- zijde van den Zuiderweg ea uitkomende aan den Wormerweg aldaar, sectie F, Nos. 42 en 55, te zamen groot 4 hectaren, 48 aren, 60 centiaren. 3. Een perceel dito, aan den zuidkant van den Zui derweg aldaar, sectie F, No. 3, groot 4 hectaren 17 aren. De perceelen zullen eerst afzonderlijkdaarna Nos. 1 en 2 gecombineerd en vervolgens in massa worden aangeboden en zijn gedurende acht dagen vóór den verkoop te bezichtigen. Voorschreven onroerende goederen zijn het eigendom van den Heer Ps. SCHOUTEN Rz. en te aanvaarden: huis, erf en boomgaard I Mei 1882 en de overige perceelen 25 December e.k. De Notaris C. H. MOENS, te Beverwijk, zal Woensdag, den 21 September 1881, des middags ten 12 ure, bij J. DUIN, in DE STER, te Heemskerkpubliek verkoopen 1. Een ruim W oon- en W'inkelhuis, met Stalling voor 12 koeien Tuin en Schuurtfe, aan den Wijkerweg en Kerkbeek, groot 16 a. 20 c. 2. Een perceel Bouwlandzeer geschikt voor bloembollen- en tuingrondten westen van het vo rige perceel groot 68 a. 40 c. 3. Eene Weide, uitmuntend geschikt om tot bloem bollen- en tuingrond te worden ingestokennaast het vorige perceel, groot 3 H.A., 72 a., 70 c, 4. Twee perceelen W'ei- en Hooilandin de Groote Maatte zamen groot 1 H.A., 81 a., 25 c. 5. Den Windkoreninolen met Erf, aan den Kerkweg. 6. Den Tuin, genaamd Boelkenskroft, met Opstal en WrOOnhuis, aan den Oosterwegachter den molen. Alles breeder bij biljetten omschreven. De Notaris Mr. A. J. HAARSELHORST, jjjjf te Obdamzal op Woensdag, 21 September 1881, 's morgens 10 ure in de herberg het Wapen van Obdam," aldaarin het openbaar veilen 1. Een Huis Erf en Schuur, gunstig gelegen aan de Kerkebuurt te Obdam sectie A, No. 693, groot 5 aren55 centiaren, waarin eene voordeelige brood- en beschuitbakkerij wordt uitgeoefend. 2. Twee nieuw, sterk gebouwde Burgerwonin gen met Ervengelegen aan den straatweg te Obdam, kadaster sectie B, Ns. 560, 586, 587, 588 te zamen groot £5 aren 30 centiaren. Een gedeelte van het erf zal voor bouwterrein worden verkocht. Inmiddels uit de hand te koop. Te bevragen bij den eigenaar CORNELIS KOO- MEN te Obdam en ten kantore van voornoemden Notaris. Notaris te Winkel, zal op Woens dag 14 September 1881, des middags te 12 uren, in de herberg van L. WOUD, te Lutjewinkel, ge meente Winkel, Eene kapitale HuisnianswoningErf en Schuurmet diverse perceelen IVei- en Bouwlandstaande en gelegen in de gemeente Winkel, kadaster sectie A, Ns. 116, 117, 118, en sectie B, Ns. 130, 626, 627, 172, 173, 707, 142 en 143, te zamen groot 12 hectaren, 27 aren, 60 centiaren. Eigenaar de Heer D. GROOT, te Lutjewinkel. Nadere informatiën te bekomen ten kantore van bovengenoemden Notaris en bij den Heer D. BREE- BAART, in den polder Groet, gemeente Winkel.

Alkmaarsche Courant | 1881 | | pagina 3