Openbare Verkooping Openbare Verkoop, De Notaris LAU, Notaris LAU, in de Rijp, Buitenliutb. Bimtcnlaub Qlbocrtentiën. Notaris LAU, Pruisische Generaal von der Golcz getuigdedat de Pruisiache Minister van Oorlog met de uitstekende organisatie waarover hij beschikken kan er ten minste een jaar voor noodig zou hebben de „razende gek", zooals Thiers hem noemdedie den oorlog op leven en dood wilde voortzetten tot aan de overwinning of den afgrond, die na den zijns ondanks gesloten vrede een beleidvol staatsman bleek die de Republiek hielp beveiligen tegen de aanslagen van Legitimisten, Orlea- nistenBonapactisten en het zoogenaamde „gouver nement van de zedelijke orde Gambetta is door de nieuwe Kamer der Afgevaardigden wederom voor- loopig tot haren Voorzitter gekozen en daardoor aan gewezen tot Minister-PresidentPrankrijk en zijn ver tegenwoordiging acht zijn tijd gekomen, en hij zal aan die roepstem gehoor geven. Hij zal in de gelegenheid worden gesteld, eindelijk aan Frankrijk de ware repnbli- keinsche organisatie te gevenzoolang door hem ge- eischt. Hij is daartoe de man en geen ander. De toe komst zal Jeeren of hij zal slagen. BELGIE. Den 2 hadden de herstemmingen voor de gemeenteraden plaats, waarbij de liberalen verloren in 3 voorsteden van Brussel te Doornik en te Nijvel zij wonnen daarentegen te Hasselt. Te Mortier, in de provincie Luik, met 10J0 inwoners, werd den 25 der vorige maand geene stemming voor raadsleden gehou den omdat de aftredende leden verklaarden niet verder in aanmerking te willen komen en geen der ingezetenen die betrekking wilde bekleeden. Te Montegnée in diezelfde provincie waren slechts twee candidaten te vinden voor de 6 opengevallen plaatsen in den raad. FRANKRIJK. Paul de Cassagnac de bekende bo- napartistroept naar aanleiding van het feitdat Gambetta zal ophouden president der Kamer te zijn uit: Nu komt er verandering in de zaak, houdt uwe violen gereed de dans van den beer begint 1 Ouder gewoonte werden den I de kerken en be graafplaatsen te Parijs druk bezochtzonder dat wan ordelijkheden voorvielen dank zij de uitgebreide voor zorgsmaatregelen der politie. De weduwe van Jules Favre is benoemd tot be- tuurster der normaalschool voor middelbaar oiiderw ijs voor meisjes. De Kamer verkoos den 3 Brisson tot voorzitter met 347 van de 420 stemmen. De onder-voorzitters behoo- ren tot de groepen van de linkerzijde en de republi- keinsche vereeniging. Den 4 aanvaardde de nieuw verkozen Voorzitter der Kamerde heer Brisson zijne betrekking met eene toespraak waarin hij dank zeide voor zijne benoeming en verklaarde dat alle leden gelijk op zijne bescherming konden rekenen. Verder deelde hij mede dat hij drie aanvragen ontvangen had om vergunning tot het houden eener interpellatie tot de regeering over de zaken in Tunis. De minister-president Ferry verklaardedat het ministerie bereid was het bewind neder te leggen en verzocht alle interpellatiën te vereenigen en zoo spoedig mogelijk in behandeling te brengen. De Kamer besloot daarop die behandeling den 5 te doen plaats hebben. De dagbladen te Marseille behelzen de volgende door 9 leden onderteekende kennisgeving „De commissie, benoemd tot het beleggen eener bijeen komst om op te komen tegen de in Afrika gepleegd wor dende schanddaden, heeft, wegens het gebrek aan samen werking en revolutionaire geestkracht, waarvan sommige socialisten blijk gaven besloten van het organiseeren der bijeenkomst af te zienhet aan gezegde valsche socialisten overlatende te vergaderen en zich voor de sbirren der regeering in het stof te vernederen. In afwachting dat de bron dezer niet duidelijk naar waar heid te omschrijven kuiperijen bekend wordetrekken ten blies, was tegen het vallen van den avond tot een orkaan aangegroeid. Brullend stortten de hoog opge jaagde golven van den oceaan op het strand en trok ken zich slechts terug, om een oogenblik later met deB te grooter woede op nieuw op den voet der dui nen los te stormen. Voor de riffen en klippen van Kitty Hawk stond eene branding wier dof gerommel men in de kolonie op het Albemarle eiland die nauwelijks een kwartier- uurs er van verwijderd was, duidelijk tusschen het huilen van den storm het zwiepen en suizen der boomen en het loeien van den wind door hooren kon. Het vormde den grondtoon van het wilde concertdat wind en zee deden hooren. De bewoners van het visschersdorp hadden alle maat regelen genomen om zich tegen het onweder te be schutten. De booten waren hoog op het strand ge trokken en de luiken der huizen zoo vast gesloten, dat er nauwelijks een lichtstraal in de vertrekken kon door dringen die verraden kon, dat daar binnen nog levende wezens woonden. Vóór het huis in het midden van het dorpop welks deur de bonte figuur aange bracht was stonden twee mannen. Hunne gezichten waren in de dichte duisternis alleen te herkennen wanneer een bliksemstraal het hemelgewelf verlichtte en met zijn verblindend licht een seconde lang land en zee bescheen. De oudste van de twee, een hooge, gespierde en breedgeschouderde gestalte leundemet de beide handen in den zak van zijn jas, tegen den muur van het buisterwijl de jongstedie veel kleiner en slanker wasvoor hem stond. „Het wordt een goede nacht," zeide de laatste, „wij hebben oost noordoostdie zal ons zwaar weer bren gen en de schepen regelrecht naar ons strand drijven. "Wij zullen wel iets krijgen, verlaat je daarop. Yoor Kitty Hawk staat reeds een goede branding. Denkt gij nietdat wij heden nacht naar het strand moeten gaan Zeke De aangesprokene knikte. Wordt vervolgd. de gekken zich terug. Laten nu de bezadigden de han den uit de mouw steken De tegenwoordige handelsverdragen met Zweden en Noorwegen Spanje en Italië zijn allen tot 8 Feb. 1882 verlengd. RHSLAND. De bladen, op de hand der Slaven, zijn bevreesd over het vooruitzicht op een drie voudig verbond tusschen DuitschlandOostenrijk en Italië. Naar hunne meening zou zulk een verbond den vrede van Europa verstoren omdat de gevdeligheid van verschillende regeeringen daardoor opgewekt zou worden. Ondanks de verzekeringen van vredelieven- den en verdedigenden aard van dat verbond zal het volgens hun inzien eene bedreiging voor Europa zijn. Aan de Daily News wordt gemeld dat voor eenige dagen 5 personendie in het paleis van den Keizer te Gatschina werkzaam waren in hechtenis genomen zijn, daar uit de door een hunner verstrekte inlichtin gen bleekdat het plan bestond, in het paleis aldaar den gruwel van het winterpaleis te Petersburg te her halen. Bijna alle toebereidselen waren reeds gereed toen zij gevangen genomen werden. Deze ontdekking deed de ontstelde overheden besluiten nog meerdere voorzorgsmaatregelen te nemen. ZWITSERLAND. Den I ging de eerste trein zonder overladen door den St. Gotthardtunnel. ALGERIE. De fransche troepen sloegen hun leger kamp rondom Kairoean op. De afdeeling Forgemol waarbij de opperbevelhebber Saussier tegenwoordig is ontving bevel de omstreken van opstandelingen te zui veren en het land volkomen tot rust te brengen. Ge neraal Lambert, de plaatselijke bevelhebber in de hoofdstad van het regentschap, is met de hervorming van de Tunesische legerafdeeling belast. De krijgsver richtingen in de Oraneesche Sahara worden voortgezet. De naar het zuiden der provincie Oran op marsch zijnde troepen zouden den 1 te Ain-Sfisifa en Tioet aankomen. De opstandelingen schenen besloten te hebben te Moghar en in de naburige bergen stand te houden. Generaal Dolebecque maakte zich gereed hen aan te tasten. VEREENIGDE STATEN. De Mecbanicsbank te Newark waarvan de aandeelen voor eenige dagen nog 180 0/„ waard warenheeft hare betalingen moeten staken doordat haar kassier Oscar Baldwin de helft nagenoeg v»n de nominale waarde van het kapitaal bijna 6,000,000, verduisterde. Die verduistering was reeds in 1873 begonnen, door krediet zonder behoorlijk on derpand te verleenen aan Christopher Nugent, handelaar in marokijnleder. De verliezen, die daarna ontstonden, doordien Nugent niet kon betalen, werden weer goed gemaakt door effecten-speculatiën en toen er nog grooter verliezen kwamen werd de toevlucht genomen tot het vervalschen der boeken. Het verlies bij de onderneming van Nugent bedraagt ƒ400,000; de overblijvende effec- tenverliezen schijnen ontstaan te zijn uit nieuwe Wall- Street-speculatiën. De kassier die een bezoek van den inspecteur der Nationale Bank vreesde vertelde hoe de vork in den steel zat, en dit was het eerste bericht, wat de directeuren er van kregen. Bijna alles wat aan de bank behoort is weg. De deposito-houders voor ongeveer drie miljoen hierin betrokkenzullen hoogst waarschijnlijk 40 pet. ontvangen wanneer de aandeel houders f 250 por aandeel willen betalen 't geen door de wet wordt toegestaan. De in omloop zijnde bank biljetten worden gedekt door schuldbekentenissenin de schatkist in bewaring gegeven. Baldwin en Nugent werden gevangen genomen, doch onder borgtocht weder in vrijheid gesteld. Baldwin, die ziek wasverklaarde dat hij strafbaar was en zich gewillig zou laten gevangen nemen. Het publiek was zeer verbaasd over deze on verwachte gebeurtenis. De effecten markt was er door gedrukt. De dagbladen bevatten heftige artikelen tegen de effectenspeculatiën. Aan de rouwplechtigheid te 's Gravenhage tot aandenken van prins Frederik hebben ongeveer 1400 vrijmetselaars deel genomen. De zaal in het Gebouw voor Kunstenen Wetenschappen was prachtig met zwart fluweel en zilver gedecoreerd. Bij ontstentenis van den heer Lentingdie ernstig ongesteld is, werd de lijk rede gehouden door den heer A. J. Schouten. Een sterk bezet orkest, onder leiding van den heer Nicolai, bracht een door dezen gecomponeerden Treurmarsch en eene compositie van den heer Dunkier „Graftoonen" getiteldten gehoore. De in den nacht van 8031 Oct. beproefde po ging om de doopsgez. kerk aan den Burg op Texel door peterolie in brand te steken, is in den volgenden nacht herhaald doch weder mislukt. In den nacht van 12 Nov. zijn 2 agenten van policie die de wijk Nijverdal te Tilburg bewaakten door eenige personen aangerand en op verregaande wijze mishandeld. Een hunner bekwam eene vrij ernstige ver wonding aan het hoofd. De 3 vermoedelijke daders werkzaam in de ijzergieterij van den heer Klip van Veldhoven zijn in hechtenis genomen en naar Breda overgebracht. Do 45 postbestellers te 's Gravenhage die te zamen een vijfde lot in de Staatsloterij bezaten zagen den 2 hun nummer met den prijs van 25000 uitkomen. Ieder hunner ontvangt p. m. 90. Den 2 is op Texel het wrak van het duitsche brikschip Bessel, waaruit de lading hout geheel gebor gen is, in publieke veiling voor f 730 verkocht aan de heeren L. M. Zachariassen en F. Steeman, te Nieuwediep. Den 2 is een matroos uit de bramra van een in de Binnenhaven te Nieuwediep liggend schip op het dek gevallen en zoo gekwetstdat hij het bestierf. Het gerechtshof te Amsterdam heeft den 2 J. Britt schuldig verklaard aan het schrijven van een brand brief aan den oud-burgemeester jr. mr. C. J. A. den Tex en hem te dier zake veroordeeld tot 2 jaren celstraf. Vervolg der binnenlandse/ie beriahten het ttoeede blad. van W. APPEL Jr., alhier, zal op Woensdag, 9 No vember a.s., te 11 uur, op het plein bij de SCHA PEN BRUG alhier, verkoopeneene partij iF- BRA.%14, bestaande uit Ramen, Deuren, Kozijnen, Steen Pannen enz., afkomstig van het geamoveerde perceel, vroeger bewoond door den heer C. KRAM ER. Te zien op den verkoopdag, van 9 tot 11 uur. contantin de SCHERMEER, gemeente Graft, op Woensdag, 9 November 1881, 1s morgens 10 uur, ten sterfhuize van de wed. P. ROND, aan den Schermeerdijk nabij Driehuizen ten overstaan van den Notaris I*. J. EaC, van: 2 Kalf koeien S Geldekoeien1 Schaap, 1 Var ken 18 Hoenders ongeveer 4 koe best Hooi on geveer 2 koe Mest, eenig Riet, 1 Schuitje met toebehooren, diverse Boerengereedschappen en Meubelen. in de RIJP, zal publiek te koop aan bieden Te GROOTSCHERMER, op Donderdag, 10 November 1881, 's morgens ten 11 ure, in de herberg van den Heer I. Ho.vig: 1. Drie stukken best Weiland, in de Menigweer, gem. Zuid- en Noordschermer, sectie G, Nos. 68, 66 en 67, te zamen groot S hectaren 06 aren 80 centiaren. Behoorende aan Mej. F. BAKKER, laatst we duwe van den Heer Jn OOMS. 2. Een Ruis, Erf en Tuin, te Grootschermer, sectie G, Ns. 107 en 106, te zamen groot 10 aren, 30 centiaren. Behoorende aan R PLOOIJER. En aan den STOMPEN TOREN in de SCHERMEER op Woensdag 16 November 1881's morgens ten 10 ure, in de herberg van den Heer M. Hos: Eene kapitale Boerenplaatsgroot 35 hek- taren 67 aren, 36 centiaren, bestaande uit eene goed onderhoudenewelingerichte en voor weinige jaren nieuwgebouwde Boerenwoning met groote Schuur (in een en ander stalling voor 37 koeien en 4 paarden en berging voor ruim 40 koe hooi), Arbeiders woning, Erven, Tuin en diverse perceelen zeer best WeilandBosch- en Rietland, alles bij elkander in de Menigweer, gem. Zuid- cn Noordschermeer. Behoorende tot den boedel van den Heer B. DOORN BOS en wijlen zijne Echtgenoote Mej. E. BIJVOET; te aanvaarden wat de gebouwen erven en tuin aan gaat 1 Mei 1882, en wat de overige perceelen betreft dadelijk na de betaling der kooppenningen en te veilen bij perceelen combinatiën en massa. De kooper kan de helft der koopsom a 4£ °/o 's jaars, onder eerst hypothecair verband op voorschreven on roerende goederen in verbrnikleen behouden. Uitvoeriger bij biljetten omschreven. SBB in de Rijp zal op Donderdag 17 November 1881 's morgens te 11 uren in het logement het Stadshuis van Am sterdam, van den heer K. Blokdijk in de Rijp, publiek te koop aanbieden Eene kapitale IIOËREKPLIATSge naamd het Veldhuisgroot 19 hectaren, 23 aren, 90 centiaren bestaande uit eene goed ingerichte wel onderhoudene Boerenwoning met Schuur, Erf, Tuin en diverse perceelen uitmuntend best Weiland, alles aan de noordzijde van den Oost- huizerweg in den Beemster. Voorschreven onroerende goederen zijn vrij van polderlasten in huur bij den heer P. Vermeulen, en te aanvaardenHuis en Erf 1 Mei 1882, en het overige 25 December dezes jaars. Ongeveer 2/3 der kooppenningen kan tegen 4| 's jaarsonder nader te bepalen voorwaarden op het gekochte gevestigd blijven. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantoren van voornoemden Notaris LAU en van den Notaris H. J. DE LANGE te Alkmaar. Uitvoeriger bij biljetten. 'zal, op Donderdag, 1 December 1881 's morgens te 11 uren ten herberge van den Heer J. Grootks te Driehuizen, publiek te koop aanbieden: Diverse perceelen Weiland, aan den Westdijk, in den Eilandspolder, gemeenten Zuid- en Noord- schermer en Graft, sectie F, Ns. 121, 120, 120a, 115, 116 en sectie A, Nr. 223, te zamen groot 4 hek- taren 22 aren 12 centiaren. De perceelen zijn door opslijkiug veel vergroot behooren tot de nalatenschap van wijlen PIETER ROND en MAART JE SLOOTENx; zijn te aanvaar den 25 December ek. en zullen afzonderlijk gecom bineerd en in massa worden aangeboden. Uitvoeriger bij biljetten.

Alkmaarsche Courant | 1881 | | pagina 2