staand en loopend Wanten verderen ABR. SLOOS, Openbare Verkooping Openbare Verkooping, OPENBARE VERKOOPING fiuitenliinb. ftimtcnlaub. Slboevtenticn. Inventaris publiek verkoopen: Wei en Bouwland Inmiddels uit de hand te koop of te huur. Nadere informatiën bij den eigenaar en be woner, den Heer C. NIEUWLAND Gzn. en ten kantore van meer fatsoenlijken behooren, daar zal evenzeer het pres tige der wet worden gefnuikt. Zelden misschien is een moeielijker wet ter uitvoering aan het openbaar gezag opgedragen. Het juiste midden te vinden tussehen strengheid en toegevendheid is in dezen alles waard. Gelukt ditdan is een groote stap gedaan op den weg van maatschappelijke beschaving. Indien do autoriteiten er in mochten slagen vooral de ondergeschikte ambte naren en agenten te doordringen van het gewicht der wet en hun de juiste richting aan te geven, waarin zij haar moeten toepassen, dan zal het doel van den wet gever worden bereiktzoo niet dan zal de wet blijken een misslag te zijn geweestwaarvoor de uitvoerders verantwoordelijk moeten worden gesteld. DUITSCHLAND. Volgens de Nordd. Allg. Zeitung heeft de rijkskanselier den Keizer noch schriftelijk, noch mondeling zijn ontslag verzocht, maar slechts machtiging gevraagd om met beide partijen van de vermoedelijk katholiek-liberale meerderheid in den Rijksdag te onder handelen over de vraag of en onder welke voorwaar den zij vereenigd of afzonderlijk bereid zouden zijn, de leiding der rijksregeering ter hand te nemen. Prins Bismarck meent hierover e6ne beslissing te moeten uit lokken vóór dat hij besluit zijn ambt verder waar te nemen met het oog op eene meerderheid wier tegen stand werkelijk in den strijd tegen zijn persoon gericht is. De meerderheid der Tweede Kamer in Beieren heeft op voorstel van een der ultramontaansche leden de afschaffing verlangd van de wet, waarbij het burgerlijk huwelijk is ingevoerd. De minister van justitie ver klaarde dat de regeering geen voorstel in dien geest zou indienen. De rijksdag werd den 17 niet door den Keizer, die nog verkouden was geopendmaar met een door den rijkskanselier von Bismarck voorgelezen Keizerlijke boodschap. Daarin werd gezegddat uit de in te dienen be grooting zou blijken dat de geldmiddelen van het rijk aanmerkelijk vooruitgegaan waren en de werking van het nieuwe belastingstelsel zeer goed geweest was. De volgende wetsontwerpen werden toegezegdtot goed keuring der met Hamburg gesloten overeenkomst be treffende de aansluiting dier vrijhaven bij het tolver bond tot verlenging van den duur der begrootingen tot verzekering der werklieden tegen ongelukken tot het oprichten van ziekenfondsen voor de werklieden tot invoering van een tabaksmonopolie en tot het hef fen eener hoogere belasting op sterke dranken. De tot nu toe gevoerde staatkunde op economisch gebied wordt behouden met eene hervorming van het belastingstelsel waarbij de noodzakelijkheid van voor zorgsmaatregelen van staatswege voor werklieden, die in moeielijke omstandigheden verkeeren op den voor grond wordt gesteld. De verstandhouding met de bui- tenlandsche mogendheden is zeer goed daarover bestaat volkomen tevredenheid. In de laatste 10 jaren was nog nooit met zoo volkomen zekerheid het behoud van den vrede te gemoet gezien. De ontmoeting met den Kei zer van Rusland en die met den Keizer van Oostenrijk hadden het bewijs geleverd van de naauwe banden van vriendschap welke tussehen hen bestonden. Deze vriendschap was een vaste waarborg voor een duurza- men vrede waarop de staatkunde der drie vorsten met volle overeenstemming dan ook gevestigd was. Alge meen gelooft men aan Duitschland's vredelievende staat kunde en alles zou beproefd worden om die overtuiging te versterkenals een heilige plicht jegens God en het duitsche vaderland. De berichten omtrent den toestand van den Groot hertog van Baden blijven gunstig luiden. ENGELAND. Den 16 's avonds kwamen in het post kantoor te Hattongarden te Londen verscheidene per sonen, die het gaz uitdraaiden en zich meester maakten van een zak met aangeteekende brieven, bestemd voor verschillende handelaars, welke diamanten ter waarde van f 960,000 inhielden. De dieven zijn nog niet op het vasteland ontdekt. FRANKRIJK. Gambetta, minister van buitenland- sche zakenheeft aan Frankrijk's vertegenwoordigers in het buitenland een schrijven verzonden, dat zich be paalt tot de mededeeling, dat er eene verandering van ministerie plaats had en tot de verzekering, dat die ver andering in geen opzicht wijziging zal brengen in Frank rijk's vredelievende staatkunde naar buiten. De berichtgever der Times zegtdat de door Gam betta voorgelezen verklaring in den Senaat met onver schilligheid en in de Kamer zonder veel ingenomenheid aangehoord werd. Hij kan dit best begrijpenwant zij bevat verbazend holle, ingewikkelde zinnen. Wan neer de woorden republiek en republikeinsch veranderd werden in keizer- of koningrijk en keizerlijk of konink lijk, dan zonzij onveranderd door een Keizer of Koning gebruikt zijn kunnen worden. De groote grief van republikeinsche zijde tegen het door Gambetta saamgestelde ministerie isdat zoovele weinig bekende personen daarin opgenomen zijnin plaats van de hoofden der partij. Een blad drukt dit zeer eigenaardig uit, door te schrijven, wij dachten aan een ministerie van de groote mannen der republikein sche partij en het is verschrompeld tot een ministerie van de kleinen. Uit de verschillende mededeelingen omtrent de nieuwe ministers blijktdat die van bin- nenlandsche zaken, Waldeck-Rousseau een geacht en welsprekend advocaat in het departement Ille et Yillaine was die van financiën, Allaiu-Targé, oud-prefect, mede werker aan Gambetta's orgaan, de République Franfaise, en een der directeuren van het blad de Union Républi- caine hij is voorstander van de conversie der 5 schuld en van aankoop der spoorwegen door den Staat. De minister van marine, admiraal Goujeard, onderscheidde zich reeds voor Sebastopol tijdens het beleg dier plaats in den Krimoorlog en later nog in de wateren van Cod\in-China. In den fransch-duitschen oorlog onder scheidde hij zich onder het dictatorschap van Gambetta aan de Loire. Hij was gedurende de 2 laatste jaren lid van den raad van State. Rouvierminister van koophandelis jaren lang handelaar te Marseille ge weest en staat bekend als een zeer bekwaam man; hij was in de laatste jaren lid der begrotingscommissie. Hij schijnt echter een minder aangenaam persoon te zijn en daardoor vindt zijne benoeming wellicht minder bijval. Generaal Campenon, de minister van oorlog, werd bij den staatsgreep in 1851 opgelicht en in gevangenschap naar Algiers gezonden. Van daar ontsnapte hij naar Tu nis en vormde toen een leger voor den Bey. Weldra kon hij naar Frankrijk terugkomen en diende toen in de Krim en in Italië. Hij is een groot vriend van Gambetta en zijne kennis van den toestand in Tunis schijnt aanleiding tot zijne benoeming te hebben gege ven. Over zijne bekwaamheden bestaat groot verschil van gevoelen. Raynal, openbare werken, was secreta ris-generaal aan dat departementen Proustminister van schoone kunstenis bekend door zijne werken over kunst en eene reis in Griekenland en het Oosten. De minister van landbouw, Devès, is zeer bespraakt en bekend door zijne studie over de phylloxera de ziekte onder de druiven die zooveel schade in Frankrijk ver oorzaakt heeft. Paul Bertde minister van onderwijs, is bet bekende kamerlid de heftige tegenstander der ultramontanen. Gematigde bladen zien in de aanwezigheid van laatst genoemden minister, die vrijdenker is, een slecht voor teeken en voorspellen van zijn optreden niet veel goeds. Gambetta wordt gezegd als minister van buitenland- sche zaken opgetreden te zijn, omdat op het laatste oogenblik minister de Freijcinet weigerde, als zoodanig op te treden. OOSTENRIJK-HONGARIJE. De hongaarsehe dele gatie nam het crediet voor de bezetting van Bosnië en de Herzegowina aan. In den ioop der beraadslaging betoogde minister Szlavy het recht der regeering ter invoering van de wet op de weerbaarheid in het bezette grondgebied. ALGERIE. Generaal Saussier kwam den 13 te Djelma aan, halfweg Gafsa. Le verspieders ontdekten dat talrijke oproerlingen naar het zuiden uitweken de kavallerie onder generaal Borie achtervolgde en bereikte hen, sabelde een aantal inboorlingen neder en maakte zich meester van al hun goed en vee. De op standelingen lieten vele dooden achter. EGYPTE. Eene depeche van den engelschen minis ter van buitenlandsche zaken aan den consul van den 4 zegtdat het eenige doel der engelsche staatkunde is, den voorspoed van Egypte en de vrijheid, door be sluiten der Porte beloofd te verzekeren. Hij wijst echter op de noodzakelijkheid van hervormingen. De band, die Egypte en Turkije verbindt, biedt naar zijne meening den besten waarborg tegen vreemde tussehen komst aan. Engeland zoekt dien band steeds te handhaven en hij gelooft dat Frankrijk dezelfde meening zal blijven koesteren. Hij acht het gemakke lijk voor beide landen, als zij in overleg met elkander handelen, bij te dragen tot verbetering van den staat kundigen en geldelijken toesiand van Egypte. Ieder plan tot uitbreiding van grondgebied van een der beide mogendheden zou aan dit gemeen oveileg een einde maken. De Prov. Staten van Noordholland hebben den 3 vastgesteld eene verordening tot beteugeling van het kwaadaardig klauwzeer of rotkreupelwaarbij onder bedreiging van straf, wordt verboden: „schapen of lam meren aan die ziekte lijdende langs openbare wegen te drijven of te doen drijven, daarop te doen of te laten loopen op eene markt aan te voeren of te doen aan voeren of met openbare middelen van vervoer te ver voeren of te doen vervoeren." Bij ds. v. Balsem, te Langezwaag, is in den nacht van 1415 ingebroken. Onderscheidene kleedingstuk- ken en andere voorwerpen zijn ontvreemd zonder dat de bewoners, die boven sliepen, iets bemerkt hadden. Het vervoer van goederen naar Engeland neemt zoozeer toe dat van wege de Maatschappij „Zeeland" den 15 eene extra reis naar Queensborough gedaan moest worden. In den nacht van 1415 is te Venloo bij den koffiehuishouder Spindeleringebrokenvermoedelijk door een jong duitscher. De dief is tot de slaapkamer doorgedrongen, heeft daar licht ontstoken en een gouden en een zilveren horloge met gouden ketting en eene som geld vermeesterd. Toen de eigenaar wakker werd gaf hij hem een paar vuistslagen en ontvluchtte daarna over de daken. Op dien tocht wist hij nog bij zekeren Straus in te breken en daar zijne pantoffels voor een paar schoenen te verruilen en zich van sigaren te voorzien. Te Venhuizen heeft de gemeenteraad den 15, naar aanleiding der inkomen adressen van een groot aantal ingezetenenmet 4 tegen 3 stemmen tot het aanbren gen eener voldoende straatverlichting besloten. Den 31 Juli ontatond te Utrecht tussehen 2 per sonen eene vechtpartij, waarbij een hunner, het te kwaad krijgendewerd bijgesprongen door zynen zooneen milicien maar de omstanders maakten een einde aan den strijd. Vader en zoon gingen toen naar huis, kwa men met een pas geslepen mes en een talhout gewapend terugen sarden hun wederpartij een stucadoor, zoo danig dat deze op hen aanvloog. De zoon sloeg hem toen met het hout op het hoofd en de vader stak hem het mes in de borstwaarop de dood dadelijk volgde. Het hof te Amsterdam heeft den 15 den vader tot 6 jaren tuchthuisstraf, den zoon tot 6 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Den 15 is het nieuwe post- en telegraafkantoor te Ommen geopend. Bij kon. besluit van 16 Nov. is aan mr. J. G.A. Faber, op zijn verzoekeervol ontslag verleend als schoolopziener in het arrondissement Hoorn en in zijne plaats benoemd dr. J. C. Matthes. Vervolg der binnenlandsche berichten in het tweede blad. De Notaris J. vau Leeuwen Aa:., te Uitgeest, zal op Dinsdag, den 22 No vember 1881, des namiddags te half twee, te Akersloot, ten huize van den kastelein TEN HAVE, in het openbaar, om contant geld, verkoopen; genaamd „HE LASTDRAGER", groot 79 scheeps- tonnen liggende nabij de sluis te Akersloot en da gelijks te bezichtigen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Mej. de Wede, J. H. G SEINEN, te Akersloot, en bij den Notaris. Msüs? Notaris te Winkelzal op Vrijdag25 No vember 1881, des avonds ten 7 ure, in het logement „de Zwaan," van J. Woud, te Winkel, Een Huis Erf en een perceeltje Weiland, staande en gelegen aan de Langèreisgemeente Win kel, kadaster sectie C, Nos. 32a en 32, te zamen groot 42 aren 5ü centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van NEELTJE GELDER, in leven huisvrouw van C. KOOMEN. De Notaris DUKER, gevestigd te Zuidscharwoude, is voornemens op Donderdag24 November 1881, voormiddags 11 ure, in de herberg „de Witte Zwaan," te Veenhuizen publiek te verkoopen: Eene tiendvrije Hoeren- nnalisiffi plaats, bestaande uit HUI8- MANS WONING, genaamd het Hasselaarshuismet KKoet Erf, Werf, Tuin en Boomgaard, Hade, Wel en Bouwlandenaan den Hasselaars- wegalles bij elkander in den polder van en onder Zuidscharwoude en in den Heerhugowaardte zamen groot 12 h.. 31 a. 10 c. In eigendom behoorende aan Mej. MAARTJE KOOIJ, laatst weduwe van den Heer P. BERKHOUT aldaar. Zegt het voort. De Notarissen DUKER, te Zuidscharwoude, en GOUVERNE, te Bergen, zijn voornemens op Woens dag 30 November 1881, voormiddags 10 ure, ten herberge van Frederix de Goede, te Ou dorp, publiek te verkoopen Eene (liiisnusngwoning met Erf, Werf, Schuur, ge- legen onder de gemeenten Sint Pancras en Koedijk, te zamen groot 10 h., 07 a., 70 c. Behoorende tot de nalatenschap van ARIE MOOI,1, te Sint Pancras. Zegt het voort. Breeder bij biljetten omschreven. te'Lste ALKMAAR, in den Nieuwen Doelen, op Donderdag 24 November 1881, bij opbod, en op Donderdag 1 December 1881, bij afslag telkens dei namiddags ten 6 uur, in tegenwoordigheid van den Edel Achtbaren Heer Kantonrechter, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, van: Een WINKELHUIS en ERF, aan de oostzijde van de Sandersbuurt te Alkmaar, sectie B, No 2230, groot 87 centiaren, helend ten noorden N Hoogvorst en ten zuiden een straat. Behoorende aan AART TJEERTES. Nadere inlichtingen worden gegeven ten kantore van voornoemden Notarisaan de Breedstraat te Alkmaar, alwaar 14 dagen voor de veiling bij;opbod de verkoopsvoorvraarden voor een ieder ter lezing l'gge"- 'te Schagen in de herberg „de Gou den Engel", van G. Boontjes op Donderdag, 1 De cember 1881, 's middags 12 uren, van: Eene BOEBENPLAATSbestaande in: Hnismanswoning, Erf en Tuin, met diverse perceelen uitmuntend Weiland bizonder geschikt voor BOUWLAND, aan den Nesdijkte Schagen groot 16 hectaren, 4 aren, 30 centiaren Aanvaarding Kerstijd 1881. De helft der koop som kan a 4£ °/0 op de plaats gevestigd blijven. A. VONK, Notaris te Schoorldam. iop Dinsdag, 29 November 1881, voormiddags 10 uur, te Sint Pancras, in de herberg van Kamper, van een Huis en Erve en een stuk Weiland, te Sint Pancras, gem. Koedijk, sectie C, No. 416 en 417, te zamen groot 9 roe. Toebehoorende aan PIETER JONGKIND Jbzn. Inlichtingen ten kantore van den te Alkmaar ge- vestigden Notaris GOUWE.

Alkmaarsche Courant | 1881 | | pagina 2