No. 12. Vier en tachtigste Jaargang. 1882 V It IJ A G 27 JANUARI. FEUILLETON. 87) Het rif van Kitty Hawk. Prijs der gewone Advertentiën (Officieel (Öebeclte. VERVOLG van het besluit der Gedeputeerde Staten van Noordholland, betreffende den herijk der maten, gewichten en weegwerktuigen. Tweede Afdeeling. AI.KMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 0,80franco door het geheele Rijk f 1, De 3 nummers f O 06. Van 15 regels f 0,75; iedere regel meer ƒ0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON In de gemeente Nieuwe Niedorpmede voor de ingezetenen van Oude Niedorp, (welke gemeente met Nieuwe Miedorp voor den herijk wordt samengevoegd), op 14, en 15 Maart, en wel: voor de ingezetenen van Nieuwe Miedorp, op 14 Maart, des namiddags van 4 tot 6 ure, en op 15 Maart, des voormiddags van 8 tot 12 ure; voor de ingezetenen van Oude Niedorp, op 15 Maart, des namiddags van 1 tot 5 ure; in de gemeente Winkel, op 16 Maart, van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 nre; in de gemeente Barsinqerhorn, voor de bewoners van het dorp Kolhorn, op 17 Maart, des voormiddags van 8 tot 12 ure; voor de bewoners der dorpen Barsingerhorn en Haringbuizen, op 17 Maart, des namiddigs van 2 tot 5 ure, en op 18 Maart, des voormiddags van 8 tot 10 ure; in de gemeente Schagen, mede voor de ingezetenen van SI. Maarten, (welke gemeente met Schagen voor den herijk wordt samengevoegd), op 18, 20, 21 en 22 Maart, en wel: voor de ingezetenen van Schaqen, op 18 Maart, des namid dags van 2 tot 4 ure, voor de gewigten voor Jijnere wegingen, op 20 en 21 Maart, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; voor de ingezetenen van St. Maarten, op 22 Maart, des voor- middags van 8 tot 10 ure; in de gemeente Zijpe en wel te Schagerbrug, mede voor de ingezetenen van Petten en Callantsoog, (welke gemeenten met Zijpe voor den herijk worden samengevoegd); voor de ingezetenen der gemeenten Petten en Callantsoog, op 22 Maart, des namiddags van 2 tot 5 ure voor de bewoners van de dorpen Burgerbrug en St. Maar tensbrug, op 23 Maart, van des voormiddags 8 tot des namid dags 3 ure; voor de bewoners van de dorpen 't Zand en Oude Sluis, op 24 Maart, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure voor de bewoners van het dorp Schagerbrugop 25 Maart, des voorniiddags van 8 tot 10 ure; in de gemeente Hoogwoud, mede voor de ingezetenen van Opmeer, Spanbroek, Obdam en Hensbroek, (welke gemeenten met Hoogwoud voor den herijk worden samengevoegd), voor de ingezetenen van Hoogwoud, Opmeer en Spanbroek, op 27 Maart, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; voor de ingezetenen van Hoogwoud en Hensbroek, op 28 Uaarf, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; voor de ingezetenen van Hoogwoud en Obdam, op 29 Maart, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Wognum, mede voor de ingezetenen vnnSijbe- karspel en Mibbikswoud, (welke gemeenten met Wognum voor den herijk worden samengevoegd); op 30 Maart, van des voor middags 8 tot des namiddags 3 ure in de gemeente Zwaag, op 31 Maart, des voormiddags van 9 tot 12 ure in de gemeente Schellinkhout, mede voor de ingezetenen van Wijdenes, (welke gemeente met Schellinkhout voor den herijk wordt samengevoegd); op 6 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure in de gemeente Henhuizen, op 11 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Enkhuizen, mede voor de bewoners van het aangrenzend gedeelte der gemeente Andijk, (welk gedeelte met Enkhuizen voor den herijk wordt samengevoegd), op 11, 12, 13, 14 en 15 April, en wel: voor de gewigten voor tiinere wegingen, op 11 April, des na middags van 4 tot 6 ure; voor de overige gewigten en de maten, op 12, 13, en 14 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure; en op 15 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Grootebroek, mede voor de ingezetenen van Bovenkarspel en Hoogkarspel, (welke gemeenten met Grootebroek voor den herijk worden samengevoegd); voor de ingezetenen van Grootebroek en van Bovenkarspel, op 17 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure; voor de ingezetenen van Grootebroek en van Hoogkarspel, op 18 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure in de gemeente Blokker, mede voor de ingezetenon van West woud(welke gemeente met Blokker voor den herijk wordt samen gevoegd); op 19 April, van des voormiddags 8 .tot des namid dags 2 ure in de gemeente Twisk, mede voor de ingezetenen van Abbe- kerk en van Midwoud. (welke gemeenten met Twisk voor den herijk worden samengevoegd); op 24 April, van des voormid dags 8 tot des namiddags 4 ure in de gemeente Medemblik, mede voor de ingezetenen van Opperdoes, (welke gemeente met Medemblik voor den herijk wordt samengevoegd); op 25, 26 en 27 April, van des voor- middags 8 tot des namiddags 2 ure in de gemeente W ervershoof, mede voor de bewoners van het aangrenzend gedeelte der gemeente Andijk, (welk gedeelte met Wervershoof voor den herijk wordt samengevoegd); op 28 April, van des voormiddags 8 tot, des namiddags 4 ure; in de gemeente Warmer, mede voor de ingezetenen van Jisp en iï ijde Warmer, (welke gemeenten met Wormer voor den herijk worden samengevoegd); op 1 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 ure, en op 2 Mei, des voormiddags van 8 tot 11 ure; in de gemeente Rijp, mede voor de ingezetenen van Graft (welke gemeente met Rijp voor den herijk wordt samengevoegd), op 3 en 4 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure, en op 5 Mei, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Beemster, op 6 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure in de gemeente Oosthuizen mede voor de ingezetenen van Warder (welke gemeente met Oosthuizen voor den herijk wordt samengevoegd); op 8 Mei, van des voormiddags 8 tot des na middags 2 ure; in de gemeente Edam, mede voor de ingezetenen van Mid- delie, (welke gemeente met Edam voor den herijk wordt samen gevoegd); op 9, 10 en 11 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure en op 12 Mei, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Avenhorn en wel te Grosthuizen, mede voor de ingezetenen van Beets, Oudendijk en Ursem (welke gemeen ten met Avenhorn voor den herijk worden samengevoegd); en wel voor do ingezetenen van Avenhorn, Beets en Oudendijk, op 16 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 ure; voor de ingezetenen van Avenhorn en Ursem, op 17 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure; in de gemeente Monnikendam, mede voor de ingezetenen van Marken en Katwoude(weike gemeenten met Monnikkendam voor den herijk worden samengevoegd); op 22 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 ure; en op 23 Mei, van des voormiddags 8 ure tot des namiddags 2 ure. in de ge neente Broek in Waterland, op 24 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Ransdorp en wel te Durgendam, op 25 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Nieuwendam, op 26 Mei, van des voormiddags 8 tot de3 namiddags 1 ure in de gemeente Buiksloot, op 30 Mei, des nam. van 12 tot 3 ure in de gemeente Landsmeer, op 31 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure in de gemeente llpendam, op 1 Junij, des voorm. van7 tot 11 ure; in de gemeente Purmerend, mede voor de ingezetenen van Kwadijk, (welke gemeente met Purmerend voor den herijk wordt samengevoegd); en wel.- op 6 Junij. van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure, voor de gewigten voor fijnere wegingen; van 7 tot en met 9 Junij, van des voormiddags 8 tot des na middags 4 ure, en op 10 Junij, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Wieringerwaard, op 19 Junij, van des voor middags 9 tot des namiddags 1 ure in de gemeente Anna Paulowna, op 20 Jnnij, des voormid- van 7 tot 12 ure; in de gemeente Wieringen, op 21 Junij, des voormiddags van 7 tot 12 ure in de ge neente Helder, op 22 Junij, van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure voor de gewigten voor fijnere wegingen; van 23 Junij tot en met 1 Julij, op alle werkdagen, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure, en op 3 Julij, des voorniiddags van 8 tot 1! ure; voor de marine-etablissementen, op 4 en 5 Julij; in de gemeente Texel, en wel: te Oude Schild, op 10 Jollf des namiddags van 1 tot 5 ure; aan den Burq, op 11 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure, en op 12 Julij, des voormiddags van 8 tot 12 ure, mede voor de bewoners der dorpen Koog en Hoorn; te Oosterend, op 13 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; te de Cocksdorp, op 14 Julij, des voormiddags van 6 tot 8 ure; in de gemeente Hlietand, op 15 Julij, op bij aankomst van den ijker te bepa'en uren in de gemeente Terschelling, en wel: te West-Terschelling, op 17 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure; te Midsland, op 18 Julij, des voormiddags van 8 tot 11 ure; in de gemeente l/rk, op een der volgende dagen, vdór 15 Augustus, op bjj aankomst van den ijker te bepalen uren. II. de besturen der hiervoren genoemde gemeenten, onder herinnering aan de circulaire van 10 Januarij 1872, n°. 66 (provinciaal blad n°. 9) uit te noodigen, hunne ingezetenen met het bepaalde sub I, voor zooveel hunne gemeenten betreft, bekend te maken, en er voor te zorgen dat de belanghebbenden aan het tijuslip van den herijk tijdig worden herinnerd, opdat zij aan hunne verpligtingen behoorlijk kunnen voldoen. Gegeven te Haarlem, den 4 Januarij 1882. Gedeputeerde Staten voornoemd, Schorer, Voorzitter. H. Jacobi, Griffier. KENNISGEVING. Het HOOED van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staats blad n°. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente, dat het kohier der grondbelasting over het jaar 1882, op 23 Januari 1882 door den Heer Provincialen Inspecteur der directe belastingen in NoordhollaDd executoir verklaard op heden aan den Heer Ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeftwordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente voorkomen. Alkmaar, Het Hoofd van het Bestuur voorn., 25 Jan. 1882. A. MACLAINE PONT. „Juist, diegene echter, die zekere waar verkoopt, zonder die belasting betaald te hebben besteelt den staat, of liever gezegd, het geheele volk niet waar?" „Dat spreekt van zelf. En zijn er zulke lieden?" „Hoor maar verder. Opdat geen waren uit vreemde landen onbelast ingevoerd kunnen worden zijn ia de havensteden beambten aangestelddie bij het lossen van een schip de wacht houden daar is dus het bedrog onmogelijk. Evenals er echter men- schen zijn die steeds slechts hun eigen voordeel ten koste van hunne medeburgers op het oog hebben, zoo zijn er ook zulken die er een beroep van maken, den staat te bedriegen. Op woeste en weinig bewoonde kuststreken, waar een voortdurende bewaking onmoge lijk is legt een kapitein die met ben in verstandhou ding staat, zijn schip voor anker; 's nachts komen zijn heiper s die de kusten bewonen brengen heime lijk in kleine booten de lading aan land en zulke lieden noemt men smokkelaars." „O God dus is mijn vader een smokkelaarriep Maggy uit. „Eu mijn grootvader en de andere allen allen? Het is niet mogelijk, Erankik kan het niet gelooven „Arm kindzeide hij medelijdend„ik had je die treurige waarheid zoo gaarne bespaard. Maar lang kon het je toch niet meer verborgen blijven," „Nu is mij alles duidelijk, alles," fluisterde zij, „en toch, wanneer het slechts eene dwaling was, wanneer je je vergisttetFrank „Sedert eergisteren nacht heb ik zekerheid." «Dus daarom stondt je bij ons huis F" „Alleen daarom." Een langen tijd zweeg zij, met de banden in de schoot gevouwen en de oogen op den grond gericht. „Moest je dat doen Frank?" vroeg zij eindelijk. „Ja de veiligheid van bet station aan weiks be staan honderden van menschenlevens hangen, eischt, dat ik degenen die van plan waren om het te vernie len ontdek en voor het gerecht brengom die reden ben ik door mijne superieuren hierheen gezonden. De vijanden van het station echter zijn alleen de smokke laars omdat het waakzame oog van de beambten hen bij de uitoefening van hun handwerk hindert." „Mijn vader is onschuldig, evenals mijn grootvader!" antwoordde zij levendig. „Bill heelt de mast half door gezaagd en ook de brand aangestoken." „En om welke reden dan eenig en alleen om die waarvan ik sprak Zij knikte toestemmendals moest zij de juistheid van zijne opmerking toegeven en scheen betalsof zij plotseling tot het bewustzijn van den gevaarvollen toe stand kwamwaarin zij zich bevond. Zij rukte zich heftig uit zijne armen los. „Dus zijt gij gekomen, om de mijnen te vernietigen," zeide zij roerloos „gij zijt onze hevigste vijand en „Niet uwe Maggy antwoordde hijterwijl hij hare hand zocht te grijpen. „De smokkelaars zoek ik de verwoesters van datgenewat ik verplicht ben te be schermen de misdadigers die de wetten verkrachten." „En ik ben de dochter van een misdadiger, moogt gij die van liefde spreken riep zij zich oprichtende en voor hem terugwijkende. „Moogt gij haar kussen wier vader je in het verderf wilt storten. Waarom heb je dat gedaan, Frank F" En toen hij bedarend de hand naar haar uitstrekte, gins: zij in de hoogste ontroering voort„Raak mij niet aan! Je hebt mij bedrogen Je hebt met vriendelijke woorden mijn bart gestolen terwijl je bezig was mijn vader te verraden 1 Hadt je dat kunnen doen, wanneer je me lief hadt F" „Bedaar, Maggy," smeekte bij, „jet bent buiten je zelf 1" „Neen neen ik wil niets meer van je weten, voor je mÜ je woord gegeven hebt, niets tegen de mijnen te ondernemen." „Dan zijn wij voor altijd voor elkander verloren. Ik mag mijn plicht niet verzaken de eer gebiedt mij, mijn eens begonnen werk te voleindigenzelfs wanneer ik je daardoor moest verliezen." „Frank 1" riep zy snikkend, „valt je de keus zoo gemakkelijk F" „Ik heb geen keuszeide hij met moeite zijn ge voel onderdrukkende. „En al was de misdadiger mijn eigen vader, ik kon hem niet redden." Z i stond eenige oogenblikken zwaar ademhalende voor hemwaarna zij zich omkeerdeals wilde zij weggaan. Een hevige smart overviel hem eerst nu gevoelde hij hoezeer hij Maggy beminde en hoe onherstelbaar het verlies zijn zou waarmede hij bedreigd werd. „Maggy 1" riep hij alle zelfbeheersching verliezende. Bij den wanhopigen toon zijner stem, wendde Maggy langzaam het hoofd omzag hem aanen sloeg in het volgende oogenblik krampachtig snikkende hare armen om zijnen hals. „Frank Frank, ik kan je zoo niet verlaten!" Hij hield haar vast omstrengeld tot zij uitgeweend had daarna streek hij haar liefkoozend het haar van het voorhoofd en kustte haar innig. „Gij behoort mij wat er ook gebeuren moge," zeide hij teeder. „En er is geen macht op aarde die ons meer scheiden kan." „Weest zacht voor de mijnen 1" vWde zij. „Voor zoover ik het met eer en plicht kan overeen brengen had ik bet ook zonder je verzoek gedaan ter wille van jou." „Mag ik vader waarschuwen F" Frank voerde een hevigen strijd in zijn binnenste, voor hij een beslissend antwoord gaf.

Alkmaarsche Courant | 1882 | | pagina 1