Boelhuis Publieke Verkooping. Publieke Verkooping. Publieke Verkooping. Houtveiling te Schoort W. F. G. L. GOUWE, W. F. G. L. GOUWE, fiuifettlanb ISinuenlanb. 3&otrUuliên. De kapitale Boeren plaats KROONENHURO bestaande in eene Huismanswo- ning met KapbergBoet, Erf, Werf, fraaien met verschillende beste vruchtbooinen beplanten Tuin en puike Landerijen, zeer schoon en uitmuntend aan en bij elkander gelegen te Castricum, groot ongeveer 26 bunders. W. F. Gr. L. Gouwe, brengen. Zal dat zoo blijven Kan dat zoo blijven Hoe lang zal het duren Hoe zal het zijn als eenmaal de strijd ontbrandt? Over die vragen loopen de meeningen wijd uiteen. Wat waarschijnlijk de gang van zaken zal zijn kan zelfs niet worden aangetoond. Dat moet de toekomst leeren. Voor het tegenwoordige is dit echter zeker dat de raad van den grooten Cavour de beste is geweestde vrije volkomen vrije Kerk in den Vrijen Staat Een groot voordeel voor Italië is het patriotisme der bevolking. De overgroote meerderheid is aan de nati onale eenheid gehechten zou zich kanten tegen elke richting die de verbreking dier eenheid, de verbrokke ling des lands ten doei had. Daarbij is zij gehecht aan het Koninklijk Stamhuis, het Huis van Savoye dat de eenheid tot stand bracht. Zelfs de Republikeinen zijn tegen de Koninklijke familie niet vijandig gezind. De politieke hemel van Italië vertoont dus altijd nog helder blauw genoeg, en voor dadelijk gevaar bestaat geenerlei grond. De bestaande toestand geelt hoop op rustige ontwikkeling en toenemende welvaart, die nood wendig tot meerdere tevredenheid zal leiden. Maar de toestand kan veranderen. Ongetwijfelddoch niet in enkele jaren; misschien onder een volgend geslacht. Hoe dat geslacht er zal uitzien hoe het gestemd zal zijn omtrent de eenheid des lands de verhouding tusschen Kerk en Staat en allerlei vraagstukken die zich misschien ook in dat land zullen opdoen en de gemoederen in beweging zullen brengen in welken vorm en onder welke omstandigheden de strijd er zal uitbarsten, hoe hij gevoerd zal worden en wat de uitslag zal zijn, dat alles ligt buiten de grenzen van menschelyke berekening. ENGEL \ND. Den 1 had in het Mansion House eene groote vergadering plaats onder voorzitterschap van den lord-mayor om op te komen tegen de belee- digingen en vervolgingen den Israëlieten in Eusland aangedaan. Verscheidene leden van het Hooger- en het Lagerhuis verklaardendat die vervolging een hoon was voor de beschaving, en gaven als hun gevoelen te kennendat de russische wetten ten aanzien der Israëlieten van dien aard waren dat zij het land in minachting brachten bij de christelijke bevolking en de Israëlieten blootstelden aan de uitbarsting der harts tochten eener dweepzieke en domme menigte. Mo- tiën in dien zin werden aangenomen en zullen aan de ministers Gladstone en Granville worden overgebracht. Op die bijeenkomst werd mede ten behoeve dier israë- lieten een bedrag van f 180000 bijeen gebracht en den lord mayor ter hand gesteld. Rothschild van Londen en Rothschild van Parijs gaven ieder f 60000, 4 andere personen ieder 12000 enz. Inmiddels wordt van meer dan ééne zijde vermeld dat de door de Times gedane mededeelingen omtrent de vervolging der israëlieten zeer overdreven zijn waarop de Times antwoordtdat hare berichten in hoofdzaak juist waren en wijst o.a. op hetgeen kardinaal Manning op genoemde bijeenkomst gezegd heeftdat de officiëele berichten der russische regeering reeds sterk genoeg spraken. Minister Gladstone gevraagd om Parnell en andere ierscbe gevangenen vrij te laten heeft geantwoord dat de regeering, de gevangenen in hechtenis genomen hebbendeomdat zij den wil en de macht hadden om de orde te storen, ben ook niet in vrijheid kon stellen eer duidelijk gebleken was, dat zij ten minste óf den wil óf de macht daartoe verloren hadden. FRANKRIJK. De République Francaise, Gambetta's orgaan maakt gewag van verschillende aan Gambetta aangeboden adressen, waarin adressanten verklaren met leedwezen zijn altreden te hebben gezien ten gevolge van allerlei kleingeestige belangen en bekrompen eer zucht. De gemeenteraad van Marseille sprak bij eene met redenen omkleede motie van orde zijn leedwezen uit, dat het ministerie-Gambetta zijn programma niet had kunnen verwezenlijken en richtte aan Gambetta zeiven zijne gelukwenschen wegens de waardige en moedige wijzewaarop hij zijne «taatkunde gehandhaafd had. Den 2 werd de heer le Royer tot voorzitter van den Senaat benoemd in plaats van den heer Léon Say met 168 tegen 7 st. Er werden 50 blanco biljetten gevonden. ALGERIE. Eene fransche legerafdeeling heeft bij een tocht van 125 mijlen in 3 dagen een grooten roof tocht tegen de stammen der opstandelingen tot in de nabijheid van Mecheria volbracht en daarbij 10C00 schapen en 690 kameelen buit gemaakt. De oproer lingen hadden 90 dooden. EGYPTE. Arabi-Bey bracht een bezoek aan den president der Kamer van Afgevaardigden en verzocht hem de aanneming van het tegen-ontwerp der Kamer te steunen. De Kamer schijnt onder den invloed der militaire partij te staan, en daarom te zullen stemmen naar afgezonden en wiens inhoud zoovele interessante plaat sen aanbood, dat Master Twysten, natuurlijk na met mij geraadpleegd te hebben besloot je eveneens met dien brief in kennis te stellen op voorwaardedat jij mij den brief dadelijk weder teruggeeft." „Goed, geef maar hier." „Niet zoo haastig, waarde beer, veroorloof mij nog een vraag, hadt gij niet een broeder, die Daniel heette, en eene zuster, die den goedklinkenden naam van Kate droegdie beidenzooals de sage zegtvele jaren geleden verdronken zijn „Wat zou dat?" klonk het eenigszins onzeker van Raffles' lippen. „Welnu," ging Bob bedaard voort, „deze beide namen bevinden zichvreemd genoeg, in den brief en daarom meende Master Twysten „Geef hier, geef hierviel Raffles hem haastig in de rede. „Maar ik krijg dadelijk den brief terug Er mocht eens naar gevraagd worden en Master Twysten „Ja zeker, doch hier met den brief." Wordt vervolgd. haren zin. Eene commissie uit de afgevaardigden begaf zich inmiddels den 2 bij Sherif-pacha, om hem uitdrukke lijk uit te noodigen hun ontwerp der organieke wet te onderteekenen. Sherif-pacha verwees hen naar den Onder-Koning, waarop zij zich naar het paleis begaven. De Onder-Koning stelde zijn antwoord uit en ontbood in den namiddag den engelschen en den franschen consul-generaal. Inmiddels kwam Sherif-pacha ten pa- leize en diende zijn ontslag in. De Onder-Koning wei gerde aan iemand de vorming van een nieuw ministerie op te dragen en verklaarde af te wachten de hem door de afgevaardigden voor te leggen lijst. Aanvankelijk weigerde de Kamer hieraan te voldoen omdat daardoor inbreuk zou worden gemaakt op de voorrechten van den Onder-Koning, door welk besluit de militaire partij zeer verbitterd werd. Deze drong aan op de benoe ming van een ministerie onder Mahmoud-pacba en Ba- roudi. Ten slotte gat de Kamer toe en droeg Mahmoud- pacha als minister-president voor. De eerste tolken van het russischeoostenrijksche en italiaansche gezantschap gaven aan Assym-pacha minister van buiteniandsche zaken eene gelijkluidende mondelinge verklaring, ten voordeele der handhaving van den tegenwoordigen toestand in Egypte, onder bijvoeging dat elke verandering de toestemming van alle groote mogendheden zou vorderen. Den minister werd een afschrift dier verklaring gelaten. In het Policieblad wordt de aanhouding gevraagd van eene onbekende juffrouw 23 a 25 jaren oud die, voorgevende te zijn Catharina Oppedijk dochter van den heer Oppedija lid der Staten van Friesland te Ijlstden 27 Januari, ten nadeele van den goudsmid J. 1'eenstra te Leeuwarden, zich op arglistige wyze heeft toegeëigend een gouden dames-horloge een gou den dames-vestketting en een gouden halsketting. De vrouw van den verver Willemse te 's Herto genbosch, die den 30 Januari haar jongste kind uit een tn brand staand vertrek redde, heeft daarvoor zoo erge brandwonden bekomen dat zij na vreeselijk lijden den I Februari is bezweken. in de algemeene vergadering der Holl. Maatschappij van Landbouwden 3 J Januari te Hoorn gehouden is na uitvoerig debat besloten, dat de Maatschappij voor 5 achtereenvolgende jaren f 3000 subsidie zal ver leenen en den financiëeien steun van den Staat en de provincie zal vragen tot het oprichten van eene vak school voor zuivelbereiding in Noord en eene in Zuid- holland. Uit de atdeeiingen 's Gravenhage Alphen Mijnsheerenlaud Woerden en Gouda, die zich aanbo den voor het houden der volgende algemeene vergade- ring de laatste 2 zelfs met uitloving van 1500 a f 2500werd bij stemming Gouda aangewezen. Tot lid van het hoofdbestuur werd gekozen de heer S. F. Sieuwertstot lii der financiëele commissie de heer D. W. P. Wisboom v. Giessendam, beiden te Amsterdam. De gemeenteraad van 'g Gravenhage heeft den 31 het voorstel van B. en W.om het kleine Veentje langs de Prinsengracht en de gronden achter de To renstraat met het Kerksplein te vereenigen waar door eene straat van 12 ellen breedte zal ontstaan met 27 tegen 10 stemmen aangenomen. De kosten aan het plan verbonden zijn geraamd op ruim 4 ton te vinden uit de opbrengst van den verkoop van het badhuis of door geldleeiiitig. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 1 na langdurige beraadslaging, met 21 tegen 15 stemmen aangenomen het voorstel van B. en W., om hen te machtigen met het bestuur van het ned.-hervormd kerk genootschap te onaerhandelen over de benoeming, door de Synode, van 2 kerkelijke hoogleeraren, ten koste der stad. Aan den heeren D. Cordes en Co. werden 6500 vierk. ellen grond aan het Westerkaiaaltegen f 20 per vierk. el, alzoo voor f 130,001, verkocht voor hot oprichten eener nieuwe suikerraffinaderij. Te Nieuweramstel is den 1 Februari in hechtenis genomen A. J. D. Fiene, oud 24 jaren, woonachtig te Alkmaar. Zijne aanhouding was in December verzocht door de justitie te Haarlem, wegens diefstal van gouden sieraden. Ook moet hij te Zandvoort kleedingstukken hebben ontvreemd. Hij was reeds 3 maal in handen der justitie geweest. Bij het veilen van een boom te Brakelop 1 Februariis de nederstortende stam gevallen op het hoofd van een 22jarig jongeling die onmiddelijk ge dood werd. De gemeenteraad van Rotterdam heeft den 2 be sloten, voor één miljoen in te schrijven voor schatkist- promessen. - Te Kralingen is den 2 een elfjarig knaapje door het ijs gezakt en verdronken. De commissie van 25 ingezetenen van Haarlem, gekozen ter beoordeeling van het ontwerp van Ged. Staten tot wijziging der grens tusschen die gemeente en Schuoten heeft zich den 2 daarmede vereenigd maar beslotenGed. Staten te wijzen op de groote wenschelijkheid om de nieuwe grenslijn van het Spaansch Vaarije door te trekken tot aan het Spaarne. Dr. J. Ofierbaus predikant te Eelde heeft de benoeming tot kerkelijk hoogleeraar te Leiden ter ver vanging van dr. Acquoy aangenomen. Te Amsterdam heeft de burgemeester het noodig geacht het publiek te vermanen, zich te onthouden van het bemoeilijken der policie wanneer deze personen die zich in kennelyken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden, in bewaiing tracht te brengen. Voor de leening van 130,000, voor het maken van een stoomtramweg tusschen Leiden en Noordwijk, is Biechts f 8500 ingeschreven. Bij de jongste raadverkiezing te Schagen bedroeg de volstrekte meerderheid 62 en bekwam de heer J. v. d. Maaten 61 stemmen. Te Apeldoorn is een kindje verbrand. De vrouw des huizes was bezig vet te smelten dat in brand ge raakte, waardoor het kind, dat kort bij den kachel was geplaatstden dood rond. nnn Ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris zal op Dinsdag, 21 Februari 1882, bij opbod, en op Dinsdag, den 28 dierzelfde maand, bij afslag, telkens 's avonds 6 uurin het Café I ievendag gedempte Nieuweslootaldaar, in het openbaar worden verkocht #58* Een goed onderhouden Hurgernoon- glEf waarin thans een Winkel in Tabaken Wtek? Sigaren en Tapperij wordt uitgeoefend en Erve aan de zuidzijde van de Laattegenover de R C. keik te Alkmaar, sectie A, No. 1249, groot 1 roe 3 el. Uitvoeriger bij biljetten en nadere informatiën ten kantore van voornoemden Notaris GOUWE. Op Woensdag, I Maart 1882, voormiddags 10 uren zal te Castricum in het logement van den heer Koning Kars ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris in het openbaar worden verkocht: Te aanvaarden het huis met 1 Mei 1882 en de landerijen bij de betaling der kooppenningen. In eigendom toebehoorende aan den heer TEUNI8 SLOOTEN, te Castricum. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris GOUWE Op Donderdag, den 9 Maart 1882, 's middags 12 uur, zal te Schagen, in het verkooplocaal van den Heer C. Kos Pzn, ten overstaan van den te Alk maar gevestigden Notaris in het openbaar worden verkocht De kapitale BOEREN PUNTS, genaamd n DE STINSbestaande in eene Huis manswoning, met Boet, Erf en Werf en puike Landerijen, allergunstigst bij- en aan elkander gelegen te Barsingerhorngroot ongeveer 23 bunders. Te aanvaarden: het huis 1 Mei 1882 en het land bij de betaling der kooppenningen. In eigendom toebehoorende aan den Heer JACOB VAN DER OORD JANSZOON. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris GOUWE. Op Donderdag, 16 Maart 1882, s middags 12 uren, zullen te Schagenin het „Stations Koffiehuis" van den heer Visser, ten overstaan van den te Alkmaar gevestig den Notaris W. F G. L. GOUWE, in het openbaar worden verkocht Twee tiendvrije kapitale. Ol>EItE!%II*E.%AT- SIEiNI bestaande in Huismanswoningen Schuren, Erven Werven en puike Eander|}enin de gemeente Barsingerhorn gedeeltelijk te Haringhuizen en in de gemeente Nieuwe Niedorp; waaronder 2 Ren tenierswoningen te zamen groot ongeveer 28 bunders, en eene Huisniauswoutnarin de gemeente Winkel. Te aanvaarden het land bij de betaling der koop penningen de huizen met 1 Mei 1882. In eigendom toebehoorende aan den heer A. ZANDER, Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris GOUWE. Maandag, 13 Februari 1882, voormiddags 10 uren, van GO parken deugdelijk zwaar eiken, ber ken, elzen en es§chen Hakhout, aan den Hargerweg, achter de Wed. DEN DaS aan den Schoorldammerwegbij de Herv. kerk en groo- tendeels zwaar esschen Hout, te Aagtdorp, bij VELDHUIS. Aanvang bij de Wed. DEN DAS. Notaris VONK. op Tolken onder Schagen ten huize van den Heer P. DEKKER Pzn, op Dinsdag, 28 Februari 1882, vóórmiddags 10 uur, van: 5 Kalfkoeien 2 Herfstkalvers 1 Gel- devaars2 Pinken 1 bruin Ruinpaard oud 9 jaar1 bruin bles Merriepaard, oud 1^ jaar, 9 Overhouders 1 Varken, Hooi, Stroo, Boeren- en Bouwgereedschappen 1 Kar op veeren 1 Boerenwagen enz. A. VONKNotaris te Schoorldam.

Alkmaarsche Courant | 1882 | | pagina 2