No. 20, Vier en tachtigste Jaargang. 1882. FEUILLETON, 14> Het rif van Kitty Ilawk. WOENSDAG 15 FEBRUARI. Prijs der gewone Advertentiën (DlHciëel (Bebeelte. Nationale llllitie. Buitcnlanb. Tweede Mdeeling. AIKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele Rijk 1, De 3 nummers 0 06. Van 15 regels 0,75; iedere regel meer/0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TEE ZOON BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat de LOTING der in het vorige jaar in deze Gemeente voor de Militie ingeschrevenen zal geschieden op DONDER DAG, 16 FEBRUARI aanstaande, ten Raadhuize der ge meente Alkmaar. Zij worden mitsdien opgeroepen om op dien dag, des voormiddags ten 9 ure, zich aldaar te bevinden, om te loten en opgave te doen van de redenen van vrijstelling, die zij ter zake van de Militie vermeenen te moeten inbrengen. Indien zij vermeenen vrijstelling te kunnen erlangen wegens hroederdienst of op grond van te zijn eenige wettige zoon, moeten zij op Donderdag2 Maart e.k., des namiddags ten 6 ure ten Raadhuize verschijnen, vergezeld van twee bij den Burge meester bekende en ter goeder naam en faam staande meerder jarige ingezetenen, die het vereischte getuigenis kunnen afleggen en het aldaar op te maken getuigschrift onderteekenen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 2 Eebr. 1882. De Secretaris NUHOUT van der VEEN. Onderstaande personen worden verzocht zich ter gemeente secretarie aan te melden Alida Dekker, 1. w. Bergen; Godfried Anton Gustaaf Bothe, 1. w. Amsterdam; Grietje Koning, 1. w. HaringcarspelCor nells Hendrikus Scheffers, 1. w. Rotterdam; Jan Eredrik van der Oord, 1. w. HeiloKlaas Wortel, 1. w. Zijpe; Alida Jans Bakker, 1. w. AmelandJacob Broek1. w. Egmond aan Zee. BELGIE. Met 59 tegen 13 stemmen werd den 10 door de Kamer aan den procureur-generaal bij het hof van Appèl te Brussel de gevraagde machtiging verleend tot het vervolgen van haar lid Olin wegens de onlangs medegedeelde uitdaging vau zijnen ambtgenoot Coremans. De in October 1.1. te Mechelen gehouden verkiezing van 11 clericale raadsleden was door de regeering ver nietigd geworden op grond van plaats gehad hebbende knoeierijen en omkooperijen. Den 8 had de nieuwe verkiezing plaat3bij welke gelegenheid reeds dadelijk acht liberalen gekozen werden. ENGELAND. De meerderheid die tegen Brad- laugh's eedsaflegging stemde bestond uit 220 conser vatieven, 28 liberalen en 38 iersche leden. Geen enkel conservatief stemde met de minderheid. Iebland. Volgens officiëele opgaven werden in de afgeloopeu maand Januari 811 misdrijven gepleegd waarvan 479 agrarische, tegen 448 in Januari 1881 en 114 in Januari 1880. Onder de misdrijven van Januari 1882 kwamen voor 3 moorden 8 pogingen tot moord, 30 brandstichtingen en 9 verminkingen van vee 290 dreigbrieven werden verzonden 2 maal werd in huizen geschoten enz. In het geheelo jaar 1881 werden 4439 agrarische misdrijven gepleegdwaaronder 17 „Wat beduidt dat?" dacht Frank verwonderd. Hij richtte den kijker op de boot, vervolgens op den wes telijken horizon en een uitroep van verrassing ontsnapte hem. Daar, op eenige mijlen van het land lag een brik voor anker. Dat kon geen ander dan de Eidechse, het smokkel8chip zijn. Op dit oogenblik werd hem alles duidelijk. Zijne bezorgdheid voor eenen aanval was ongegrond; die beweging beneden in het dorpdie verzameling van visschers voor het huis van Zeke Konks golden de aan komst der Eidechse. Noordelijk van Kitty Hawk was het strand geheel verlaten en de visschersbooten lagen boog boven tegen de duinen op het droge. Waarschijnlijk liet de woelige zee het lossen der waren niet toe, daarom die beraad slagingen der visschers. Terwijl Frank de boot en de brikdie nu zijne geheele belangstelling in beslag nam voortdurend in bet oog hieldverscheen eene lichte gestalte tusschen de duinen die in eenen snellen loop het station na- derdézonder dat Frank haar bemerkte. Eerst toen de schreden der naderende op de harde rotsen hoor baar werdenkeerde hij zich snel om en greep zijn revolver. „Halt wie is daar „Frank Frank klonk nu Maggy's stem en zijne geliefde viel hem uitgeput en ademloos in de armen. „Wat is er gebeurd, Maggy? Wat wil je hier?" riep Frank ten hoogste verwonderd. „Ik moet je spreken 1" klonk het ademloos. „Kom je om de Eidechse?" moorden 5 manslagen 316 brandstichtingen 65 ge welddadige inbezitnemingen 155 gevallen van dooden en verminken van vee, 76 aanvallen op huizen en 2191 dreigbrieven. 66 maal werd op menschen en 144 maal in huizen geschoten. FRANKRIJK. De gemeenteraad van Marseille sprak den 8 den wensch uit, dat de wetdie de open baarheid der gemeenteraadszittingen verbiedt en de bevoegdheid der gemeenteraden beperktonmiddelijk worde afgeschaft. De afgevaardigden van het depar tement der Monden van de Rhone zijn uitgenoodigd in dien geest een amendement voor te stellen bii ge legenheid van de behandeling der wet op de benoeming van burgemeesters enz. Door samenwerking der weinige conservatieve leden van den raad te Parijs met de radicale leden werd den 8, bij de vernieuwing van het bureau, het lid Songeon, behoorende tot de onverzoenlijke partij tot voorzitter gekozen. Ook de verkozen onder-voorzitters en secre tarissen behooren tot laatstgenoemde partij. Het wetsontwerp tot hervorming der rechterlijke machtten doel hebbende de vermindering der hoven en rechtbankenis door den ministerraad vastgesteld en wordt een dezer dagen ingediend. De minister van binnenlandsche zaken Goblet heeft een wet ingediendmet het doel om aan alle ge meenten uitgezonderd Parijshet recht te schenken zeiven haren burgemeester te kiezeu. Thans benoemt de regeering ze in de hoofdplaatsen der departementen, der arrondissementen en der kantons en in de overige gemeenten geschiedt die benoeming door den gemeen teraad. ITALIË. De commissie uit de Kamer, die belast is met het ontwerpen van een wetsontwerp op de uitlevering, bepaalde in beginsel, dat geene uitlevering zal kunnen plaats hebben voor staatkundige vergrijpennoch voor daarmede in verband staande feiten. Na eene lang durige beraadslaging over de vraag of al dan niet op dien regel eene uitzondering kon worden toegestaan, is ten slotte aangenomen dat uitlevering kan geschieden in geval van vrijwilligen manslagtenzij gepleegd met een staatkundig doel gedurende een opstand of een burgeroorlog. De uitlevering blijft echter niet verplich tend en in geen geval mag op den uitgeleverde de doodstraf worden toegepast. Minister Depretis toonde den 9 in de Kamer de nood zakelijkheid aan van proportioneele verkiezingen. Eene motie van den heer Trajaniwaarbij het gevoelen uit gesproken werddat die verkiezing de wettige uitslag der stemmingen zou aantastenwerd verworpen met 216 tegen 139 stemmen en 5 onthoudingen. De pauselijke bladen sporen de geloovige Roomsch- Katholieken aanzich op de nieuwe kiezerslijsten te laten inschrijven omdat daarmede niet in strijd ge handeld wordt met de aan de geloovigen opgelegde verplichting om zich van deelneming aan de staatkun dige verkiezingen te onthouden, doch zij zich slechts het recht waarborgen om voor leden van den raad te stem men dat hun reeds werd toegestaan. OOSTENRIJK-HONGARIJE. 'Het Huis der Afge vaardigden besloot den 9 met 155 tegen 145 stemmen over te gaan tot de artikelsgewijze behandeling van het wetsontwerp tot verhooging der pretroleumbelasting, ten gevolge waarvan de petroleum in den kleinhandel 50°l0 duurder zal worden. De minister van financiën herhaalde bij de daarop gevolgde beraadslaging zijne vroegere verklaring, dat het ontwerp slechts gelijktijdig met het toltarief kracht van wet zou kunnen ontvangen. Den 10 werd art. 1 met 160 tegen 146 stemmen aangenomen en werden vervolgens zonder beraadslaging de overige artikelen goedgekeurd. Den 11 verklaarde minister Taaffe op eene vraag omtrent de ten vorigen jare te Praag voorgevallen ongeregeldheden dat de daders gerechtelijk vervolgd werden dat tegenwoordig orde en recht daar heerschten en er dus voor de re geering geene aanleiding bestond buitengewone maat regelen te nemen. Mochten onverhoopt weder rustver storingen plaats hebben dan zou de wet in al hare gestrengheid toegepast worden. Het Heerenhuis behandelde in twee langdurige zit tingen de voordracht toü oprichting eener czechische hoogeschool te Praag. Minister Taaffe verklaarde, dat de regeering het voornemen had overeenstemming te bewerken tusschen de verschillende volkeren waartoe deze voordracht een eerste stap was. Zij stond op streng wettelijk standpunt en steunde naar grondwet tig gebruik op de meerderheid. Verder werd de voor dracht verdedigd door den minister van onderwijs. Art. 1 werd den 10 in den door de minderheid der commissie van onderzoek aangegeven zin overeenko mende met de door het Huis van Afgevaardigden ge nomen beslissing, met 82 tegen 55 stemmen aangenomen, nadat vooraf de door de meerderheid voorgestelde lezing met hetzelfde aantal stemmen verworpen was. Na goed keuring der overige artikelen werd het geheele ontwerp bij derde lezing vastgesteld. Tusschen de costenrijksche troepen en de opstande lingen hadden eenige onbeteekenende ontmoetingen en gevechten plaatswaarbij van weerskanten geringe ver liezen werden geleden. Een viertal kleine plaatsen werd door de troepen bezet. Aan de montenegrijnsche grens schijnt door de regee ring van Montenegro thans behoorlijk gewaakt te wor den tegen het verleenen van bulp aan de opstandelingen, RUSLAND. De rector der Hoogeschool te Char- kow sloot den 10 die inrichting wegens ongeregeldheden onder de studentenwelke evenwel niet in verband met de staatkunde schijnen te bestaan. Aan het kantoor der in- en uitgaande rechten te Taganrog zijn knoeierijen op groote schaal ontdekt „De Eidechse „Hier, zie eens zeide hij, haar den kijker in de hand duwende. „Kijk eens daar naar het westen zie je dat schip Zij volgde onwillekeurig zijn verlangen op. „Het is de Eidechse „Dus werkelijk En die boot kunt ge de mannen daarin herkennen?" Maggy had nauwelijks den kijker naar de jol gericht, teen zij een halfonderdrukte schreeuw van schrik uitte. „Groote God aan het roer zit mijn vader „Je vader Dan is hij verloren zeide Erank dof. Zij legde zijne woorden verkeerd uit. „Ga niet overijld te werk Franksmeekte zij de armen om zijn hals slaande. „Lees eerst den brief, dien ik je kom brengen." „Een brief, van wien „Yan je vader. O, Frank nog kan alles goed wor den. Lees den brief maarDe zoo lang bewaarde zelfbeheersching verliet haar en zij brak in tranen uit. „Yan mijnen vader? En hoe kom je aan dien brief?" „Ik zal je alles vertellen maar lees eerst, lees!" drong zij. „Kom dan maar mee." Met deze woorden greep hij hare hand en trad het huisje binnen. „Sergeant Mijersriep hij„neem de wacht van mij over en zie vooral goed uit naar het westen en zuiden." Daarop greep hij de lantaarn die in de be nedenverdieping hing en bracht Maggy op zijne kamer. „Ga toch zitten kind zeide hijliefdevol. „Je bent uitgeput en nu vertel eens, wat er eigenlijk met den brief gebeurd is „Bob bracht hem mede van Osceola ik heb hem slechts door list kunnen krijgen. Hier, neem nu Frankde brief zal alles ophelderen." Hij drukte een kus op haar voorhoofdnam den brief uit hare hand en sloeg hem open meer nieuws gierig dan bezorgd. Zij zat tegenover hemde hand op baar kloppend hart gedrukten zag hem met angstige spanning in het gelaat. Bij het zien der on zekere bijna niet meer leesbare letterswaarin hij nauwelijks de hand zijns vaders herkende werd Frank een weinig bleek. De inhoud van den brief luidde als volgt „Geliefde Zoon Ik zend dezen brief aan het signaalambtomdat ik je tegenwoordig adres nog niet weet en niet veel tijd meer over zal hebben om daarop te wachten. Ik vrees, dat het anders wel eens te laat kon wordenwant twee dagen geleden heeft mij onverwachts eene beroerte getroffen en mijne linkerzijde is geheel en al verlamd. Schrik echter niet te zeer, mijn jongen het gaat nu veel beterik zit onder de veranda op mijn leuning stoel en mijn hoofd is weer helder. De docter denkt ook, dat het onmiddelijk gevaar voorbij is, doch zegt, dat ik mij zeer rustig houden moeten ik wil hopen dat hij gelijk heeft. Maar zie, mijn zoon, zulk een aan val op mijn leeftrd is toch altijd eene waarschuwing dat wij ons voor de laatste groote reis moeten gereed maken en onze rekening hier beneden spoedig moeten vereffenen en dit wil ik dan ook doen vóór vriend Hein komt en mij onvoorziens de pen uit de hand neemt. Het was mij wel is waar liever geweest, wanneer ik je alles mondeling had kunnen zeggen, maar dat gaat ouder de gegeven omstandigheden nu eenmaal niet. Het signaalambt heeft je, ondanks je jeugd, met een zware taak belasten die moet je ten uitvoer brengen, en je kunt daarvan niet om mijnentwil afzien nu ik toch bijna geen aanspraken meer op dit leven zal kun nen doen gelden. WanDeer je mijn verzoek inwilligen wilt, dan blijf je waar je bent, en breng je de opge dragen taak trouw en eerlijk ten einde dat zal mij wanneer ik in het leven blijf, meer vreugde doen, dan wanneer je bij mij kwam, Je zuster Ellen is dadelijk van Chicago overgekomen en aan eene liefdevolle ver pleging ontbreekt het me dus niet. Naar ik hoop, zal ik weer gezond wordendoch wanneer wij elkander

Alkmaarsche Courant | 1882 | | pagina 1