Bierbrouwerij „liet Fortuin," E Openbare Verkooping, Openbare Verkooping Openbare Verkooping, Moelliuis 9 Openbare Verkooping, Openbare Verkooping, Openbare Verkooping, Uit de hand te huur Alles te betalen Kerstijd 1882. Te betalen 3 Mei 1882. Obtiertcttttctt. de in volle werking zijnde, solied gebouwde en welbekende met Moutmolen, Pakhuizen, Stalling, Waterschuit en ruim Woonhuis met Erven en Grond. 6. De liuisinanswaning met Erf, Wei en Bouwlandin den Zwartedijkspolder, groot 2 hectaren 45 aren 90 centiaren. 7. Het Weiland Bouwland en Tuin grond, in den Binnengeesterpoldergroot 7 hectaren, 20 aren, 56 centiaren. 11. Het onverdeeld derde in het W ei land genaamd DE KORFLEGERgelegen aan de Schulpvaart en groot 2 hectartn 53 aren, 70 centiaren waarvan de overige deelen staan ten name van de R. C. Armen te Zaandam. men verbrijzeld werden en hij belangrijke wonden aan het hoofd en been bekwam is des avonds van dien dag aan de bekomen wonden bezweken. Tot hoofdingelanden van den polder Heer-Hugo- Waard zijn den 7 herkozen de heeren W. Hoek en C. Tamis en gekozen de heeren J. Winkel en J. Meyer. Den 8 is ten raadhuize van Botterdam aanbesteed bet maken van eene darmenwasscherij en bergplaatsen met bijbehoorende werken ten dienste van het abat toir, waarvoor minste inschrijver was de heer J. W. de Hey, te Haarlemmermeer, a f 42,947. Voor het bouwen eener r. c. kerk met toren te Noordenbij Nieuwkoop, is bet minst ingeschreven door den heer C. v. Zeeland, te Utrecht, a 54,762. Tot betaalmeester te Amsterdam is benoemd de heer C. Hattinga Raven thans te 's Hertogenbosch. Uit vrijwillige bijdragen der gemeenteleden is aan ds. J. C. Bonit te Medemblik een geschenk vereerd als blijk van ingenomenheid met zijn bedanken voor het beroep naar Winkel. Het aanleggen eener nieuwe veemarkt te Hoorn is geraamd op f 48,449,30. De beroemde harddraver Sophievan den heer T. Velstra te Marssuro is gestorven. Sinds dit beest eenige jaren geleden van de mededinging naar den koningsprijs te Leeuwarden werd uitgesloten heeft zijn eigenaar het niet meer laten harddravenmaar als gewoon ploegpaard gebruikt. De gemeenteraad van Oterleek heeft den ontvanger der dir. belastingen de gelegenheid gegeven om zijne maandelijksche zittingen te houden in het gemeentehuis aldaar. Yoor de vacante betrekking van hoofd aan eene der openbare lagere scholen te Zaandam hebben zich 70 sollicitanten aangemeld. Akersloot, 9 Maart. Na beëedigd te zijn geworden, keerde onze nieuwbenoemde burgemeester, de Edelacht bare Heer J. v. d. Oord hedenmiddag uit Haarlem terug. Plechtig en luisterrijk was de ontvangst van Z.E.A. Aan de grens der gemeente werd hij opgewacht door eene eerewacht te paarddoor de leden van de alhier bestaande bloembollen-vereeniging en door school kinderen. Bij zijne aankomst werd hij begroet door de hoera's van de volksmenigte die zich by de grens der gemeente had verzameld, en door trompetgeschal. Z.E.A. steeg uit het rijtuig en werd nu met een schoon en hartelijk woord verwelkomd door den heer M de Vries, predikant alhier. Vervolgens werd hij door de school kinderen toegezongen. Aangedaan nam Z E.A. weder plaats in het rijtuig terwijl de paarden intussehen met een krans waren versierd door de leden der bloembollen- vereeniging. Nu zette de stoet zich in beweging. Voorop reed de eerewachtvergezeld door een vaandeldrager. Ruiters en paarden waren sierlijk uitgedost. Het vaan del prijkte met het wapen van Akersloot en de woorden: Hulde aan den Burgemeester. De eerewacht werd ge volgd door twee rijtuigen keurig versierdwaarin de leden der bloembollen-vereeniging hadden plaats geno men. Dan volgde een rijtuig met muzikanten en daarna kwamen de schoolkinderen allen in feestgewaadmet vaandel en vlaggen en wimpels. Door dezen luister rijken stoet voorafgegaan kwam de burgemeester aan het Raadhuis. Hier was eene prachtige eerepoort op gericht. In het Raadhuis werd Z E.A. opgewacht door zijne familiedoor leden van den Raad en ambtenaren der gemeente. De eerewijn werd hem aangeboden en recht hartelijk werd hij toegesproken, namens de leden van den Raad door den eersten wethouder den heer C. Kraakman, en namens de ambtenaren der gemeente door de heeren P. Stolp, geneesheer, en J. Hoornstra, hoofdonderwijzer. Vervolgens zongen de schoolkinderen weder een lied. De burgemeester dankte voor dit alles in gevoelvolle woorden. Nu werd Z.E.A. verzocht op nieuw in zijn rijtuig plaats te nemen, en de stoet stelde zich weder in bewegingnu ook gevolgd door rijtui gen van leden van den Raad. Het geheele dorp ging men rond begeleid door de vroolijke tonen der muziek, en overalwaar men kwam zag men vlaggen en w-ra- pels. Toen de tocht eindelijk volbracht wasdankte de burgemeester de ingezetenen in het algemeen en de eerewacht te paard met de leden van de bloembollen- vereeniging in het bijzonder, voor de hem bewezen eer. Z.E.A. °werd nu naar een der schoollokalen geleid dat netjes versierd was met vlaggengroen en bloemen. Hier werd plaats genomen door burgemeester met zijne familie, leden van den Raad en gemeente-ambtenaren, waarbij zich later ook voegden de heeren van de eere wacht en de leden van de bloembollen-vereeniging. Ook eenige dames waren tegenwoordig. Tot laat in den avond bleef men genoegelijk samenen dat menige heil dronk werd uitgebracht, zal niet gezegd behoeven te worden. 9 Maart 1882 zal in Akersloot niet licht ver geten worden mum te 8int Pan eras in de herberg h De Oude Aanlegvan A. Bakker, op Maandag, 13 Maart 1882 namiddags 1 uur van Een onlangs nieuw gebouwd Woonhuis door 2 gezinnen bewoond met Erf en Tuingroot 29 aren 31 centiaren te Sint Pancras gem. Koe dijk. Eigenaar ARIE NOL PIETERSzoon. Aan vaarding 1 Mei 1882. A. VONK, Notaris te Schoorldam. aan het Zand in de Zijpein na te melden perceel, Dinsdag, 14 Maart 1882, 's middags 12 uren, van: De voor weinige jaren nieuw gebouwde Herberg met Stalling en Erve, aan het Zand in de Zijpeaan het Groot Noord-Hollandsch Kanaal, groot 7 aren, 10 centiaren. Bewoond door den eigenaar JACOB DEKKER. Aanvaarding 1 Mei 1882. A. VONK, Notaris te Schoorldam. te Schoorldam, Woensdag, 15 Maart 1882, voor middags 10 uur, van: zware eiken Leggers en Dekbalken eiken en greenen Planken Dekdeelen zware greenen Balken voor bruggen schoeiing- en werkhoutvoorts Brandhout. Notaris VONK. te Castricum, ten huize van den Heer J. GROO 1 Cz., Donderdag, 16 Maart 1882, voormiddags 10 uur, van: 1 November Kalfkoe, 2 Varkens, Mest, Hooi, Stroo, Korven met bijen, Honingpers, Boerengoed Meube len Huisraad en Inboedelen na afloop, 's middags 12 uur, in het Stations Koffiehuis van den Heer C. Roskam, Openbare Verkooping van eene voor weinige jaren nieuw gebouwde Rcntcnicrs- woning met Erf, Schuur, Tuiu, Boom gaard en Weiland, allergunstigst gelegen te Castricum aan den straatweg nabij station kerk en school, groot 65 aren, 30 centiaren Aanvaarding Huis 1 Mei 1882, 't overige dadelijk. De helft der koopsom kan op het perceel gevestigd blijven. In middels uit de hand te koop. Inlichtingen te bekomen bij den Heer J. GROOT Czeigenaar en bewoner en ten kantore van A. VONK, Notaris te Schoorldam. ten overstaan van den Notaris GOETERNE, te Bergen, op Dinsdag, 14 Maart 1882, 's avonds 6 uren in het hotel de Toelastte Alkmaarvan Alles bij en aaneenliggende te ALKMAAR, aan de Laat, en achter uitkomende aan de Oude Vest, groot 0 12 44. Breeder bij biljetten vermeld. vluchtig naar Léon's vleierijen geluisterd en zich ver trouwd kunnen maken met de gedachte om Erits 01 ders te vergeten dan kon eene ontmoeting met hem niet troostend maar alleen pijnlijk voor haar zijn en dat te meer, wanneer zij vernemen moest, dat de broe der aan wien zij zoo gehecht was wegens zijn ver dacht gedrag door hem in hechtenis was genomen. Het was dus uitsluitend met het oog op de dienst zaken dat Olders besloot, naar de fabriek te gaan en den bevelhebber persoonlijk zijn bezorgdheid kenbaar te maken. Charles Eabre had Olders' vertrouwen uit- drukkelijk van de hand gewezenin plaats van zich naar zijne woning te begeven en daar, zooals hij ge dreigd had bij de superieuren van Olders zijn beklag in te dienen was hij naar het slot gegaan. De duit- schers hadden de bosschen tusschen Bar-le-Duc en V. doorzochtindien hun dus een aanval dreigdemoest deze van den anderen kant verwacht worden en daar boden het slot Monterry en de daarachter liggende begroeide heuvels den vijandelijken scharen een veilige schuilplaats aan. Olders meende dus niets bizonders te wagen ofschoon de duisternis reeds inviel het dorp aan de wacht ter bewaking over te laten en zich naar de fabriek te begeven. (Wordt vervolgd.) in het Veld gemeente Oude Niedorp, in de herberg van R. Jonker, Dinsdag, 21 Maart 1882, voor middags 10 uur, van Een perceel uitmuntend Weiland zeergeschikt voor Bouwterrein, aan den Straatweg ïn 't Veld, gem. Oude Niedorp, nabij de R. C. Kerk, groot 1 hectare, 40 aren, 50 centiaren, Te veilen in 3 onderdeden. Aanvaarding bij de betaling. Eigenaar J. HOEBE, te Schoorl. Nadere informatiën te bekomen ten kantoren van de Notarissen P. VAN LEEUWENte Alkmaar, en A. VONK, te Schoorldam. te Schoorl, in de herberg van H. Gouds blom, op Maandag, 27 Maart 1882, vóórmiddags l uur, van Eene onlangs nieuw gebouwde Boerenwo- ning met ruim Erf en daar achter gelegen Wei en Bouwland met Arbeiderswoning aan den Heerenweg te Schoorlgroot 1 hectare 58 aren. Behoorende tot de nalatenschap van JANNETJE KRUIJFE, wed. WILLEM RIETVELD. Aanvaarding Huis en Erf 1 Mei 1882, het overige dadelijk. A. VONK Notaris te Schoorldam. to Alkmaar, in het kofflehuis van den Heer C. Kramer aan bet Waagpleinop Donderdag 30 Maart 1882, bij opbod, en op Donderdag, 6 April 1882, bij afslag telkens namiddags 6 uur, ten over staan van den te Schoorldam resideerenden Notaris A. VONK, van: Het alom gunstig bekende kapitale Winkel huls en Erve genaamd sDE WITTE ROOS, te Alkmaar, op een der beste standen op den hoek van de Mient en het Waagplein, uitmuntend geschikt voor alle neringen en bedrijven, groot 55 el. Ie aanvaarden bij de betaling. De helft der koopsom kan op het perceel gevestigd blijven. Inmiddels uit de hand te koop Te bevragen bij den eigenaar, den Heer A. KEU TER Rzn. te Alkmaar, en ten kantore van voornoem den Notaris. eene kapitale HuisnianSWO- ning met eenige aaneenverheelde stukken puik Weiland en een stuk Bouwland. Inlichtingen te bekomen bij de Boekhandelaars HERMs. COSTER en ZOON, te Alkmaar. Op Woensdag, 15 Maart 1882bij opbod en op Woensdag, 22 Maart 1882 bij afslag telkens des voormiddags 10 uren, in het logement „de Jager," aan het Waagplein te ALKMAAR van; In de gemeente SCHOORL 1. Het Huis met Erf en Bouwland, in huur bij J. de Jong, groot 42 aren, 70 centiaren, het boschland in huur bij P. Obdam groot 66 aren50 centiaren en het weiland in huur bij S. Wognum, groot 1 hectare, 15 aren, 40'cen- tiaren. In de gemeente ZUID- en NOORDSCHERMERz 2. De Huinuanswoninggenaamd OVER- LAAN, met Erf, Boomgaard en Wei land aan den Oostdijk in de Schermeer, L kavels 1 gedeeltelijk2 en 3 geheelgroot 24 hectaren 30 aren 80 centiaren. 3; Negen perceelen H eilandin de Matten, in de Sehermeergroot 11 hectaren, 51 aren, 50 centiaren. De Ns. 2 en 3 gedeeltelijk in huur bij J. de Vries. 4. Het stuk Weiland met Water, in Mee- ningweer, groot 73 aren, 60 centiaren; in huur bij T. Plugboer. In de gemeente AKERSLOOT 5. Vier perceelen Welland met Bade en Rietlandin den Kogerpolder, groot 6 hec taren 78 aren en 84 centiaren. 8. Het Bouwland, in den Groot Limmerpolder, groot 2 hectaren, 14 aren, 70 centiaren. 6, 7 en 8 in huur bij J. Hoogland en een akker by van Kleef. In de gemeente HEIL O: 9. Twee perceelen Weilandin den Oosterzij- polder, groot 4 hectaren, 87 aren, 80 centiaren; in huur bij J. Hoogland, In de gemeente LIMMEN 10. Het Weiland, in den Groot Limmerpolder, groot 1 hectare, 48 aren, 70 centiaren; inhuur bij J. Hoogland. En in de gemeente ASSER DEL IT 12. Het lAeilandgenaamd DE WIJMERIK- KENgelegen in de Buitenlanden en groot 6 hectaren 68 aren 90 centiarenin huur bij de weduwe Vesjes. Alles nagelaten door den Heer Jb. VAN DER SLUIJS VEER en uitvoeriger omschreven in den ge- drukten catalogus, te verkrijgen op franco aanvrage tegen betaling van 25 centsten kantoren van de Notarissen P. VAN LEEUWEN, te Alkmaar, en P. A. DE GELDERte Oterleek bij welke Nota rissen nadere inlichtingen worden gegeven. En nog 13. Twee aaneen verheelde stukken Weiland in de Mattengemeente Zuid- en Noordschermer, samen groot 2,73,00. Toebehoorende aan den Heer W. SCHERMER- HORN te Heilo. Op Woensdag, den 5 April 1882, des voormiddags te 10 uren, zullen te Uitgeest, 'aan den Lagendijk, ten huize van den Heer G. BAKKER, door den Notaris J. VAN LEEU WEN Az., in het openbaar, om kontant geld, worden verkocht Eenige puik beste Kalf koeienHokkelingen en Oonschapeneen bruin Merriepaardeen Kapwagen en een Boerenwagen met Schamelbeide op veeren eenig goed onderhouden Boeren- en Melkgereedschap, ongeveer 25000 halve kilogrammen best gewonnen Hooi en een stuit Mest. Te bezichtigen 's ochtends vóór de verkooping.

Alkmaarsche Courant | 1882 | | pagina 2