Publieke Aanbesteding Publieke Verhuring, Publieke Verkooping, Publieke Verhuring, Openbare Verkooping. van den BOUW van 2 HEEREX- HUIZEiX (of dubbele villa), in het Florapark aldaar. fögfi B o e 1 h u i s. Openbare Verkooping, h lO koe MEST. ÏSitmenlanb. £!bt>ertentiën. De Hnisntanswoniiis en Jir*e met Tuin te Haarlem 4 lerbak, 4 Bokkenwagen, 4 Krui wagen 4 Hok met loopeenig Uoeren- en Bouwgereedschap en andere goederen. TE KOOI* gevraagd wetgeving zeer gewenscht. Den 27 verklaarde de onder-minister van buitenlandsche zaken dat het ge rucht dat Duitschland een voorstel gedaan had tot het zenden van een gemeenschappelijk schrijven der europeesche mogendheden aan Rusland over de ver volgingen der israëlieten, onwaar was. De wet betrek- lijk de omkoopingen bij verkiezingen werd den 27 zonder hoofdelijke stemming aangenomen. FRANKRIJK. De Sultan van Marocco teekende eene overeenkomstwaarbij aan de fransche troepen vergund wordt het vervolgen van opstandelingen die invallen in Algerië doen, over de grenzen. Ter nadere verrekening werd door hem f 50000 gestort voor scha deloosstelling aan de slachtoffers van vroegere invallen. Daarentegen heeft Frankrijk 450000 toegezegd voor hulp aan de spaansche kolonisten te Saïda. Eindelijk heeft Spanje beloofd, de fransche slachtoffers van de opstandelingen der kantonnalisten en carlisten en van die op Cuba schadeloos te stellen. OOSTENRIJK-HONGARIJE. In eene gezamenlijke zitting der beide delegatiën is het verminderd crediet voor Bosnië en de Herzegowina volgens het voorstel der hongaarsche delegatie, met 59 tegen 45 stemmen aangenomen. De vertegenwoordigers der regeering in Bosnië en de Herzegowina hebben in eene openbare kennisge ving straffeloosheid tot 20 Mei a.s. verleend aan de terugkeerende staatkundige vluchtelingen. Zij die daaraan geen gehoor geven en gewone misdadigers, zul len volgens de wet streng gestraft worden. De minister van financiën voor het geheele rijk Szlavy heeft zijn ontslag genomen. RUSLAND. Den 27 nam de uittocht der uit Kiew verdreven israëlieten een aanvang; alleen in de wijk Podol staan dientengevolge 600 woningen ledig. SPANJE. Den 23 werd de spaansche Yereeniging voor volksgezondheid met veel plechtigheid geopend door den Koningin tegenwoordigheid van verscheidene beroemde geneeskundigen. In zijne toespraak kende hij alle lof toe aan de oprichters voorspellende, dat deze vereeniging in de eerste plaats aan den landbouw en de nijverheid werkelijke diensten bewijzen zou. De Kamer nam met 136 tegen 32 stemmen het le artikel van de wetsvoordracht tot conversie der schuld aan. VEREENIGDE STATEN. Het oppergerecbtshof voor het district Columbia zal op 8 Mei de rechtskun dige bedenkingen aanhooren welke tegen het vonnis van Guiteauden moordenaar van den President aangevoerd kunnen worden. De heer Reed van Chi cago zal verder Guiteau verdedigen daar zijn zwager Seoville zich aan die taak onttrokken heeft. De wet tot afschaffing der differentiëele rechten op thee en koffie, uit de nederlandsche koloniën aangevoerd, werd den 27 door het Huis der vertegenwoordigers aangenomen. Den 25 had dat huis na eene zeer levendige en luid ruchtige beraadslaging eene motie aangenomenhou dende uitnoodiging van den president, eventuëele nadere inlichtingen betrekkelijk het gevangen houden van ame- ricaansche burgers, door de engelsche regeering aan het huis mede te deelen en in zijne pogingen te volharden, om de onmiddelijke invrijheidstelling van americaansche burgers die nog onrechtvaardig in Ierland gevangen mochten zitten te verkrijgen en anders eene onver- verwijlde behandeling hunner zaak. ZUID-AFRIKA. Het besluit van het Kaapsche Parlementom het hollandsch in die wetgevende ver gadering te gebruikenheeft op de zuid-afrikaansche bevolking een zeer gunstigen indruk gemaakt. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Den 27 zijn de beraadslagingen geopend over de kwestie der conversie van het gemeenschappelijk in het individueel landbezit op Java en Madura. De conclusie van de meerderheid der commissiede heeren v. Rees, v. d. Hoeven en v. Houten strekt om uit te spreken: a. dat de kabinetscirculaire van den gouv.-genl. van N. Indie van 15 Augustus 1880 belem merend zal werken op de vrije uitoefening van het recht der inlandsche bevolking van Java en Madura, om voor haar grondbezit den vorm te kiezenwaaraan zij de voorkeur geeften b. dat daarom de spoedige uitvaar diging eener algemeene verordening waarbij dat recht uitdrukkelijk erkend en bevestigd en de uitoefening daarvan mogelijk gemaakt en geregeld wordt, meer dan ooit een eisch is geworden van goede staatkunde en rechtvaardigheid. De minderheid der commissie de heeren v. Nispen en Wintgens, wenscht zich te bepalen tot dankzeg ging aan den minister voor de overgelegde rapporten van indische ambtenaren. De heeren W. K. v. Dedem en v. Gennep wenschen als het gevoelen der Kamer te verklaren: a. Dat eene betere regeling van de lasten die op het inlandsch grondbezit op Java en Madura drukken, met de waarde welke het gebruik van den grond voor den inlander heeft rekening houdende, tot verbetering van den agrarischen toestand dringend noodig isb. wat bepaaldelijk de gemeente-gronden betreftdat de kabinetscirculaire van den gouv.-genl. van 15 Aug. '80 niet voldoende is om aan de inlandsche gemeenten vrijheid te verzekeren om voor het bezit van die gronden den vorm te kiezen waaraan zij, de voorkeur geven, en tot dat einde eene algemeene verordening, tevens de noodige regelen stel lende wordt vereischt. De heer Keuchenius wenscht de Kamer te doen ver klaren: a. dat de kabinets-circulaire terecht uitgaat van het beginseldat de vervanging van het communaal door het erfelijk landbezit door geenenhetzij recht- streekschen hetzij zijdelingschen dwang de bevolking behoeft te worden opgedrongen b. dat de regeering daarmede echter niet kan volstaan ter kwijting van den plicht, dat, ter verzekering van het recht der bevolking op haren grond en ter billijke en gelijkmatige belasting daarvan, met ernst gestreefd worde naar eene verbete ring van den agrarischen toestand en eene daarmede in het nauwste verband staande regeling van landrente, heeren- en cultuurdiensten en bezoldiging van dessa- hoofden. Den 28 is zonder stemming aangenomen het voor stel van den voorzitterom paragraaf a der conclu sie van de heeren v. Dedem en v. Gennep als zijnde geen amendement op de conclusie der meerderheid later na afloop der beraadslaging o/er de conversie te behandelen. Het vergrooten van de r. c. kerk te Yolendam den 14 aanbesteed, is gegund aan den laagsten inschrij ver den heer H. B. Hendriks, te Oss. Bij kon besluit van den 18 is jr. v. d. Hoeven, gezant bij den duitschen Keizer Koning van Pruisen, in dezelfde hoedanigheid benoemd bij de Koningen van Beieren, Saksen en Wurtemberg, den Groothertog van Saksen-Weimar en den Yorst van Waldeck-Pyrmont. Het hotel Verhaaren te Rotterdam werd den 26 in het openbaar verkocht voor 56.330. Den 26 is in de Noordergronden van den Helder gestrand de deensche schoener Wilhelm, van Stockholm met hout naar Amsterdam. De in de masten gevluchte bemanning is door de reddingbootdie door de Her cules naar de strandingsplaats gesleept was, opgenomen en te Nieuwediep aangebracht. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 26 op voorstel van B. en W., besloten om de terreinen aan het IJ bewesten het zijkanaal naar Nieuwendam, groot 74 bunders, in 1876 van de Kanaalmaatschappij aangekocht en aanvankelijk tot modderbergplaats gebe zigd maar daarvoor niet meer benoodigd, iu cultuur te brengen waarvan de kosten p. m. f 18000 zullen be dragen. Bij het op 26 en 27 April te Amsterdam gehou den examen voor de acte van onderwijzer zijn geslaagd Raden Soejoedvan Amsterdam, A. J. Witsenburg van Haarlem H. A. v. Iperen, van Haarlemmermeer, C. Bakker en P. J. Steenhoven van Alkmaar J. P. Staal en J. Hoek van Hoorn K. Ruyterman en A. v. d. Weerdt, van Edam, M. Monasvan Purraer- ende, en P. Schipper, van Heyloo. In den nacht van den 26 te 1 uuris een vis- scbersschuit van Harderwijk op de Zuiderzee door een windvlaag omgeslagen. De 3 opvarenden redden zich op den bodem der schuit, maar toen den volgenden morgen een bunschoter visscher hen poogde op te nemenmocht dit slechts met den löjarigen knecht gelukken daar de 2 schippersde broeders A. en K. Plat, door een golf werden weggeslagen en verdronken. Een hunner was gehuwd. Door het prov. bestuur van Noordholland is den 27 aanbesteed het leveren van brik- en stortsteen en het bestorten der Helderscbe zeewering, in 2 perceelen, waarvoor minste inschrijvers waren de heeren Gebr. Jansen, te Nieuwediep, voor ƒ1525, en de heer G. D. v. Doorn te Amsterdam voor 8786. De gemeenteraad van Leeuwarden heeft den 27, met 12 tegen 8 stemmenaangenomen een voorstel van den heer de la Faille, om aan eene commissie op te dragen van advies te dienen omtrent de wenschelijk- heid tot het oprichten van een abattoir van gemeente wege, en de bevoegdheid van den raad om het slachten daar ter plaatse verplicht te stellen. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft den 27 den inbreker Paschier veroordeeld tot 12 jaren tucht huisstraf. Den 27 is nabij het Westerhoofd te Amsterdam een jongen die zich met visschen vermaakte in het wa ter gevallen en verdronken. Den heer C. R., predikant te Nieuw-Helvoet, den 27 voor het gerechtshof te 's Gravenhage geroepen als getuige in eene zaak wegens valschheid in geschrifte heeft geweigerd den eed af te leggen omdat zijne roe ping en zijn geweten hem de verplichting oplegden zonder eed de waarheid te verklarenen hij niet er kende een supranaturalistischen en wrekenden God maar het goede dat in den mensch werktals eene hoogere macht. Het O. M. eischte op grond van art. 180 van het Wetb. van Strafv., tegen hem eene maand celstraf. Jr. mr. H. C. v. d. Wijck, oud-lid van den Raad van Indie heeft een nieuw adres aan de 2e. Kamer gericht, waarin hij verzoekt alsnog tot eene enquête ten aanzien van de in het oog vallende verspilling in ons krijgswezen te willen besluiten en eene uit mili tairen en leeken samengestelde commissie te willen be noemen tot onderzoek van de aanhangige militaire wets ontwerpen. Voor den bouw eener villa aan de Weteringschans te Amsterdam is laagste inschrijver de heer J. J. Von- tijn voor 70,191. Van de 4 miljoen, door de gemeente Rotterdam geboden voor de werken der Handelsvereeniging op Fijenoord, gaat de hypothecaire vordering der gemeente a 17 ton al zoodat de Handelsvereeniging, wier credi teuren bijna 5 miljoen te vorderen hebben slechts 23 ton zouden ontvangen. De Haarlem—Zandvoort Spoorwegmaatschappij keert over de 7 maanden exploitatie van 1881 een divi dend uit van 5,3 p. c. De heer J. Hollman, solo-violoncellist des Konings, is door Z. M. uit Maastricht naar Londen ontboden om zich op het paleis van Windsor te doen hooren. De schilderijen, door eenige nederlandsche mees ters onlangs te 's Gravenhage tentoongesteld en naar Parijs gezonden zijn alle door de jury aldaar tot den Salon toegelatenhoezeer van de 9000 aangeboden doeken slechts 2500 kunnen geplaatst worden en van omstreeks 1500 de toelating niet mocht geweigerd wor den als afkomstig van schilders, die vroeger eene be krooning of onderscheiding verworven hadden. Vervolg der binnenlandsche berichten in het tweede blad. op Dinsdag, 2 Mei 1882 des voormiddags 11 uren, in de her berg van Winder, te Limmen van: en eenige stukken Weilandin de gemeente Limmen, kadaster sectie C, Nos 501 502, 25 28; 631 en 632, ter grootte van 4 hectaren, 77 aren 30 centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van MATTHIJS PUNT. De verhuring geschiedt, wat het huis betreft, tot 1 Mei 1883, wat den tuin aangaat, tot 15 November 1882 en het weiland om te etten tot Kerstijd 1882. BAKKER SCHUT, Notaris op Woensdag 3 Mei 1882, bij opbod, en op Woens dag, 10 Mei 1882, bij afslag, beide 's avondsten 6 ure, in den Nieuwen Doelen, te Alkmaar, van: Een Winkelhuis, ingericht tot KOEK-en BROODBAKKERIJ en Ifirve, staande en ge legen aan de Paardensteeg te Alkmaar, kadaster sectie A, No 76, groot 1 are, 26 centiaren. Inmiddels uit de hand te koop. Een gedeelte der kooppenningen kan als le hy potheek op het perceel gevestigd blijven. BAKKER SCHUT, Notaris. op Dinsdag, 9 Mei 1882, des voormiddags 11 uren, in het logement Veerburg, te ANNA PaÜLOWNA, van Eenige perceelen Weilandgelegen in den Anna Paulowna polder, gemeente Anna Paulowna, aan de noordzijde van de Molenvaartkad sectie K, Nos. 480, 481, 483, 484, 485, 486 437, samen groot 26 hectaren 10 aren 60 centiaren. De verhuring geschiedt voor den tijd van 5 jaren. Behoorende tot de nalatenschap van den WelEd. Geb. Heer J. C. DE LEEUW. BAKKER SCHUT, Notaris te Alkmaar. Op Woensdag. 17 Mei 1882, des avonds te 8 uren, zal in het koffiehuis van den heer C. KOS, te Schagen, ten overstaan van den te Wieringerwaard gevestigden Notaris J. RAMMELMAN ELSEVIER, worden verkocht Een W inkelhuis en twee daaraan verheelde Woningen met larven staande en gelegen te Schagen, op het Noord, kadastraal bekend sectie A, n°. 651, 652 en 653 Eigenaar KI/AAS SLIK Cz. De veilconditien zullen in tijds ter inzage liggen ten kantore van de Westfriesche Bank te Schagen en ten kantore van genoemden Notaris, Bestekken zijn A f 0,50 te verkrijgen bij de Boek handelaars de ERVEN DOOSJES, en in 't Hotel LION JÏOR.m van den Heer W AGNER, Kruisweg. In dat Hotel zijn ook de teekeningen ter inzage en te verkrijgen k f 3,per stel. Aanwijzing op het terrein 2 Mei en besteding in genoemd Hotel op 3 llei 4883 beiden des namiddags ten 2 uur. tÏÏEtlsSS Notaris GOUVERNE zal verkoopen Op Woensdag, 3 Mei 1882, 's morgens 11 uren te BERGEN aan den Lijtweg ten huize van den heer A. Pijper, 6 Koeien, gekalfd hebbende, op kalven staande en zomerkalvers, 1 Paard 1 Teulnierrle ongeveer 10 jaren oud, 4 Bok. en 4 Beit, Hooi, Sitroo Mest4 Boerenwagen in het lokaal HARMONIEa.s. Maandag, 1 Mei, aanvangende te 10 uur, op het HOF, met Nitraat- goederen. In het lokaal Harmonie zullen worden verkocht: Meubelen, Huisraad en Inboedel, waar onder zeer soliede Bedden en Zilverwerk. Te zien op den verkoopdag, van 10 tot 12 uur. Opgaaf van prijs en waar te bezichtigenadressee- re men zich onder letter Kbij den boekhandelaar A. STARREVEED, te Uitgeest.

Alkmaarsche Courant | 1882 | | pagina 2