BEHANGSEL. Verkooping van Afbraak Openbare Verkooping, Publieke Verkooping, Veiling. UIT NEDERLAND. XHttnenlatib. GllUvlcu Oboerttntièn. Maandag, 3 Juli, te 10 uur, Juli a.s. voor de scheepvaart GEiLO- TEN zal zijn slag nemen om daardoor eene werkstaking te doen ontstaan met eene aanzienlijke geldboete te straffen. VEREENIGDE STATEN. Guitean is den 30 te half een opgehangen. ZUID-AFRIK A. De laatste berichten uit Zoeloeland waren bevredigender. De resident was geslaagd in zijne pogingen om de gewapende hoofden te bewegen naar huis te gaan. STATEN-GENERAAL. Den 29 zijn bij de 2e Kamer ingekomen wetsont werpen tot bekrachtiging van den onderhandschen ver koop van staats duingrond te Loosduinen Katwijk en Noordwijk. Dien dag heeft de Kamer, na de aanneming van het voorstel-de Savornin Lobman en van het wetsont werp tot wijziging der wet van 1877 betreffende de Kon. Militaire Academienog met algemeene stemmen goedgekeurd de ontwerpen tot beschikbaarstelling van gelden wegens verstrekkingen door het departement van oorlogtot wijziging van het hoofdstuk Marine der staatsbegrooting voor 1881tot bekrachtiging van den onderhandschen verkoop van perceelen grond aan de Kon. Locaalspoorwegmaatschappij te Apeldoorn tot bekrachtiging van verkoop van grond te Katwijk aan Zee aan C. v. d. Oever'en tot bekrachtiging eener overeenkomst met Bergen op Zoom houdende ruil kosteloozen afstand en verkoop van verschillende stuk ken voormaligen vestinggrond aldaar. Den 28 kocht een der americanen die ons land doorreizen om uitmuntend f'okvee aan te koopen te Osdorp van den heer G. Eranzen eene l%jarige pink, afkomstig van eene der 6 melkgevende koeien, welke tweemaal met den eereprijs bekroond werdenvoor f 275, en van den heer H. Eranzen 3 kalveren, 4 maan den oud voor f 350. Reeds 180 stuks vee zijn door de americanen aangekocht. De Yereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek te Oude Niedorp, aan welke het gelukken mocht het onwettig verzuim tot een minimum te her leiden, zoodat in het afgeloopen vereenigingsjaar slechts 3 der 69 leerlingen meer dan 4 en zelfs 60 geen en kelen schooltijd verzuimdenverschafte den 28 aan de 66 trouwe scholieren een zeer prettigen dagdoor een reisje per spoorweg naar Haarlems omstreken, dat, door zeer goed weder begunstigdveel vermaak aanbood vooral in de duinen bij Kraantje-lek. Aan de 60 vol strekt niet verzuimd hebbenden is bovendien nog een fraaie prijs uitgereikt. De rechtbank te Amsterdam heeft den 28 den looper (op f 10,50 's weeks) der Kasvereeniging L. J. Barendsen schuldig verklaard aan misbruik van ver trouwen, door het ontvreemden van 900, door hem ontvangen op wissels of assignatiën welke hij vóór hare inschrijving had weten machtig te worden. Hij werd deswege veroordeeld tot een half jaar celstraf en f 12,50 boete. Van het hem mede te laste gelegde misbruik van vertrouwen ten nadeele van den heer Willaars werd hij vrijgesproken. Zijne familie had het ontvreemde bedrag geheel terugbetaald. De gemeenteraad van Haarlem heeft den 28 tot onderwijzer aan de tusschenschool benoemd den heer H. Spaan van Assendelft en besloten de localen der infirmerie tot afbraak te verkoopen. Het geschenk den 28 ds. Pareau te Anna Pau- lowna aangeboden bestond in een zilveren theeservies, Ook eenige r,c. ingezetenen hadden daartoe bijgedragen. Ter eere van den feestvierende waren allerwege de vlaggen uitgestoken. De rechtbank te Utrecht heeft den 28 beslist dat de gemeente Amersfoort het recht heeftvuur-, haven en tongeld te heffen en derhalve de vordering dier gemeente tegen de firma Houtzaager en v. Veen, stoombootondernemers tusschen Amsterdam en Amers foort toegewezen en hen veroordeeld tot betaling van het gevorderde en in de kosten. Den 29 werd op het israëlietiscbe kerkhof te 's Gravenhage ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mr. M. H. Godefroi. Daarbij waren tegenwoordig de ministers v. Lijnden, Modderman en v. Golstein de voorzitter, griffier en vele leden der 2e Kamer, de vice-presidenten en vele leden van den Raad van State en den Hoogen Raad oud-ministers oud-Kamerleden, leden der hooge magistratuur en van de baliede secretaris-generaal en verscheidene ambtenaren van het departement van justitie enz. Nadat de godsdienstige plechtigheden verricht waren door den leeraar Her schel werden de verdiensten van den overledene als mensch en israëlietals rechtsgeleerde en Kamerlid herdacht door den opperrabbijn Berestein den minister van justitie en den heer Jolles raadsheer in den H. Raadde laatste sedert 50 jaren met hem bevriend geweest. Het maken van ovens in de gemeentelijke gasfa briek te Arnhem met het leveren van het daarvoor benoodigd ijzer en het leveren en sLellen van een con densor, enz. werd den 29 gegund aan de laagste inschrij vers Gebrs. Lessing aldaar voor f 13,555. De gemeenteraad van Rotterdam heeft den 29 besloten op het Noordeiland een gedenkteeken te stichten gewijd aan de nagedachtenis van dr. T. J. Stieltjes den ontwerper der handelsinrichtingen aldaar. Het Landhuishoudkundig Congres te Wageningen is den 30 met een concert, diner en bal in Junushof besloten. In den avond van den vorigen dag werd den leden een feest gegeven op den Wageningscben berg. De heer dr. Oudschans Dentz te Leeuwarden concessionaris der goudsche waterleidingheeft den gemeenteraad van Gouda verzochtde gunning te mo gen overdragen aan eene naamlooze vennootschap. Bij Leerdam zijn 2 jongens bij het baden ver dronken. Vervolg der binnenlandsche berichten in het tweede blad. Volgens het verslag der op 30 April 1881 te Parijs opgerichte Nederlandsche vereeniging over het eerste jaar van haar bestaan klom het aaDtal leden van 15 tot 77 personen, meest jongelieden; zij telt 6 buitenge wone leden. Zij huurt een lokaalwaar men bijeen komt en waar reeds verschillende nederlandsche bladen gelezen worden. De sjouwerlieden van Nieuw-Vork j die mede eene werkstaking aanvingen, hebben eene vereeniging opge richt tot bevordering hunner belangen. De besturen der stoomboot- en spoorwegmaatschappijen weigeren ech ter aan de eischen der werkstakers toe te geven en trachten in de vervulling hunner werkzaamheden te voorzien door bet in dienst nemen van nieuw aanko mende personen. In 1877 bestonden in Frankrijk 4222 postkantoren op 1 Januari 1882 6565. In 1877 waren er 4561 telegraafkantoren op 1 Januari 1883 zullen er 6448 zijn. Het telegraafnet was in 1877 57090 mijlen lang op 1 Januari 1883 zal dit tot 87020 mijlen geklommen zijn. Twee gezanten van den Sultan van Turkije brachten de volgende geschenken te Berlijn voor den kroon prins 5 arabische paarden en 2 goudvossen voor de kroonprinses een prachtig rijpaard en voor de Keizerin een span zeldzame ponies. Dezer dagen heeft men een pakket in handen gekre gen bevattende 430 brieven. Die met de bezorging daarvan indertijd was belast geworden heeft zich niet gehaast den hem opgedragen last te volvoeren niette min heeft hij het hem toevertrouwde pakket, zij het ook na te lang verwijl eerlijk afgeleverd. Bedoeld pakket was in de dagen van 't belegerde Parijs aan den stroom toevertrouwd die het naar de benarde stad moest toevoeren. Op een geringen afstand stroomopwaarts van de hoofdstad was het pakket tusschen waterplanten aan den oever van de Seine vast geraakt. Toen de beletselen door onbekende omstan digheden uit den weg waren genomen is het pakket op de plaats zijner bestemming aangekomen en ontdekt. Te Parijs bestaat eene sociëteit van doofstommen. Zij telt een vijftigtal leden, die zich meest met whisten vermaken. Ook de bedienden zijn doofstom en worden geroepen door een vernuftig uitgedachten toesteldie hun een lichten electrischen schok toebrengt. President is iemand wien indertijd de roodhuiden de tong heb ben uitgesneden. Aldus verhaalt de Eranfais. Verleden week is in de gevangenis te Darmstadt brand ontstaan die echter door de snelle hulp der brandweer tot de bovenste verdieping bepaald is. Een der gevangenen die weldra ontslagen zou worden schijnt den brand aangestoken te hebben. Hij is een gevaarlijkreeds meermalen bestraft misdadiger die gedreigd had vóór zijn ontslag nog „iets te zullen doen." Bauduin de dief van de diamanten der gravin Bra- nickais tot zes jaren gevangenisstraf veroordeeld. Men herinnert zich wellichthoe de vermetele diefstal in een expresse-trein tusschen Erquelinnes en Charleroi gepleegd werd. Bauduin was beambte aan de station te Chatelineau en een parijsch photograaf, bij wien hij zijn portret had laten maken bracht de politie op het spoor. Het had heel wat in den dief weder meester te worden, toen hij, eenmaal gevat, aan zijne bewakers ontsnapte, zich in een vijver wierp en met veel moeite daaruit moest gehaald worden. Er is vermoedelijk geen stad ter wereld waar de mildadigheid op zoo grootsche schaal wordt uitgeoefend als te Londen en in spijt van dit alles overtreft de ellendedie er geleden wordtnog alle grenzen van 't geen elders wordt waargenomen. Uit een verslag openbaar gemaakt op last van het Parlement blijkt dat in het afgeloopen jaar te Londen 51 personen let terlijk zijn verhongerd, dewijl zij geen middel hoegenaamd bezaten om voedsel te erlangen. Te Berlijn in Ackerstrasse staat een huiswelks breede gevel de aandacht schier van eiken voorbijgan ger trekt. Die echter zoowat bekend is met hetgeen daarachter wordt gevonden blijft er onwillekeurig voor staan want het is in zeker opzicht het merkwaardigste huis in de gansche stad. Op officiële wijze is bij de gehouden volkstelling ge bleken dat daarin zijn gevestigd 1073 Evangelische be woners 132 Katholieken 26 Israëlieten en 27 perso nen behoorende tot andere gezindten. Er waren 171 Evangelische 13 Katholieke en 3 Israëlische echtparen, daarenboven 33 echtparen die een gemengd huwelijk hebben aangegaan en wel 18 waarbij de man de Evan gelische de vrouw de Katholieke leer is toegedaan 11 waarbij de man Katholiek en de vrouw Evangelisch 2 Evangelische mannen hebben een huwelijk met Evan gelische vrouwen aangegaan, 1 man is er in gevestigd, wiens wederhelft den Joodschen godsdienst belijdt en één Israëliet woont er wiens echtgenoot tot het Evan gelische kerkgenootschap behoort. Men vindt er tevens een groot aantal vrouwen in die geen mannelijken steun hebben zelfs zijn er 8 in gevestigddie door haar echtgenooten zijn verlaten. Mannen wonen er die nimmer de huwelijkszee hebben bevarenanderen die hun medgezellinnen onder weg hebben verloren, vrouwen die reeds jaren lang het over lijden harer echtgenooten beweenen. Voegt men ze allen te zamen oud en jong die in nommer 132/133 Ackerstrasse bet genot des levens smaken, dan klimt men tot een getal 't welk menige straat der hoofdstad niet bevatwaarin geen kazerne, weeshuis of gevangenis staat. Het totaal der bewoners van dit huis is 1285 en een tweede voorbeeld van dien aard, de drie zooeven genoemde gebouwen niet mee gerekend, is er in gansch Berlijn niet te vinden. bij de gesloopte perceelen van D. NI EROP, Oudegracht. W. APPEL Jr. om contant geld, te Schoorldamten sterf huize van den Heer T. W. FL-ENSop Dinsdag, 4 Juli 188-2, des voormiddags ten 10 uur, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris H. J. de LANGE, van: Huisraad en Inboedelals Cilinderbureau Ladetafel Canapé Tafels, Stoelen met zittingen een mahoniehouten LinnenkastJa- pansch Porcelein Japansch en Chi- neeseh verlakte €»oederendiverse Schilderijen Veêren Bedden met toebehooren Koper-, IJzer-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk divers Ouud en Zilver werk en ongeveer 8© Hippen en 4 Hanen en wat meer te koop zal worden gepresenteerd. op Woensdag, 12 Juli 1882, 's voormiddags te 10 ure in de herberg de Jonge Ruiterte Grootschermer, tegen kontante betalingvan den Inventaris dier Herberg, waaronder 1 biljart met toebehooren tafeltjes stoelen banken, planken hanglampen karaffen wijn-, drank- en bier glazen kolven, kolfballen enz; Huisraad en Inboedelwaarbij 1 naai machine, en eenig koud- en Zilverwerk, alles behoorende tot den faillieten boedel van J. REIJNE. Information zijn te bekomen ten kantore van Mr. N. H. DE LANGE, procureur te Alkmaar, en ten kantore van den Notaris DE GELDER, in deSchermeer. Notaris GOUVERNE, te Bergen, zal, op 17 Juli 1882, te 12 ure, in de herberg „de Vriendschap," te Bergen verkoopen a. Het voor weinige jaren nieuw gebouwd en net ingericht Woonhuis, in de kom der gemeente Bergenop allerliefsten jstand bizonder geschikt voor 2 dames of eene kleine familiesectie A n°. 666, groot 0,01,60. Inmiddels ui( de hand te koop. b. Het Huis met Tuinte Bergenaan den Heerenwegnabij de Kerkbuurtgroot ongeveer 17 aren. c. Het Bouwterrein nevens het vorigeaan den Heerenweg, groot ongeveer 24 aren, beide bekend in sectie C, n°. 434 en 435, groot 0,40,40 De Burgemeester van de gemeente OUDE NIE DORP brengt bij deze ter kennisse van belang hebbenden dat de sluis aan het Niedorperverlaat wegens te doene herstellingen van 1© tot "18 Oude Niedorp, De Burgemeester voornoemd den 27 Juni 1882. P. WONDER Az. «gy»-— Er wordt IEMAND gevraagd bekend met het vak van Tabak en Krui denierswaren bij N. GOES ZOON Dit jaar weder opruiming van restanten Behang selpapier, van beste kwaliteitpartijtjes van 6 tot 10 rol. Ze zijn uitgestald en de prijzen zijn 20<>/o minder dan fabrieksprijs op elk staat de hoeveelheid en de prijs berekend A contant. KORLVINKE, Zeer geachte Heer VON GIMBORNI Voor eenige dagen kwam bij mij de vrouw van den Boomkweeker J. WESTERHÖF, te Eenrum. en ver zocht hare genezing door uw fJnivevseel-Xtii- verinqsxoutvan eene dertigjarige maagkwaal in de couranten algemeen publiek te maken allen die aan maagpijn lijdende zijn. Professoren, Doctoren heeft zij gedurende die reeks van jareu geraadpleegd, maar telkens zonder baatzoodat zij eindelijk ook besloothet tnttflffZOUl te probeeren waardoor zij zoo lijdende als zij was totaal gezond is gewor den. Bijna niets kon de vrouw inhouden en altijd door aanhoudende pijnen gekweldwas zij als 't ware het leven moede, terwijl zij zich nu, dankbaar voor hare algeheele herstellingmet nieuwen levenslust overgelukkig gevoelt. Steeds is zij volgaarne bereid aan allenzonder onderscheidmondeling meer omtrent hare genezing mede te deelen. C. RIKKERS Groningen. Dit alleen echte onvervalschte UNIVERSEEL- ZUIFERINGSZOLT is allergunstigst bekend wegens zijne genezende uitwerking bij alle Maagkwalen. Ver krijgbaar in pakjes a 18, 33 en 60 Cts. Alkmaar, Ansingh en Mesman Amsterdam, Uloth C®. In de andere plaatsen in de bekende depóts. Emmerik. H. VAN GIMBORN.

Alkmaarsche Courant | 1882 | | pagina 3