Openbare Verkooping, iioerenpiaats 9 Boerenplaats 9 3 Een HUIS, ERVE 4 Een stuk uitmuntend Weiland, OPENBARE VERKOOP fiitmcnlaub. Cabttxrlenticn. en een stuk uitmuntend Wr eiland, te Driehuizen Hetgeval te Ulestraten op 1 October, heeft zich op de volgende wijze toegedragen zekere L. bevond zich met zijnen zoon en andere drinkers in eene her berg en maakte met een geladen pistool allerlei ge vaarlijke bewogingen de kastelein voor ongelukken bevreesd trachtte hem het wapen uit de handen te wringen waarbij het schot ongelukkiglijk afging en L. doodelijk werd getroöen. Zijn zoon kreeg een kogel in den arm. Yoor den burgemeester en ambtenaar van den burgerlijken stand te Opperdoes O. Wijdenes verscheen den 2 vergezeld van C. en G. Wijdenes als getuigen, M. Wijdenes, om aan te geven, dat zijne vrouw M. Wijdenes was bevallen van een zoon. Zekere K. te Rotterdam zich uitgevende voor reiziger in tabak en met eene 18jarige bijzit in de Cool- sche straat wonendeheeft getracht eene schuld van 3, waarom hij herhaaldelijk gemaand was, te betalen met een valsch bankbiljet. Aan den loopknecht gaf hij te kennen een bankbiljet van f 60 te hebben maar het niet te willen afgeven als hij niet dadelijk geld terugkreeg. De scliuldeischer gaf den knecht f 57 medemaar vergezelde bem vreezende dat K, het geld aanvaarden maar het bankbiljet houden zou. Dit was niet het gevalmaar bij onderzoek bleek het bil jet valsch te zijn. Den 3 werd K. in hechtenis geno men en bij de daarop gevolgde huiszoeking onder het bed eene kist gevonden bevattende lithografische toe stellen enz. voor het vervaardigen van valsch bankpapier. Bij nader onderzoek werd eene menigte dergelijke biljetten van f 60 en f 100 ondektgeheel of gedeel telijk afgewerkt. Ook de bijzit is gearresteerd die beschuldigd werd onlangs een valsch bankbiljet te hebben uitgegeven. Toen de landbouwer Kuis te Limmen den 3 met 3 anderen op een wagen naar zijn land reed is het paard geschrikt en op hol gegaan. De lieden sprongen van den wagen maar Kuis geraakte daarbij tusschen het paard en de wielen werd een eind medegesleurd en zoo gekwetstdat hij 2 dagen later is overleden. De heer J. G. Engels lid der Prov. Staten van Noordholland van dan gemeenteraad van Amsterdam en van de commissie voor den graanhandel aldaar heeft den 4 de stad verlaten zonder orde op zijne zaken te hebben gesteld. Het is onbekend waar hij zich bevindt. - Te Utrecht is den 4 het bouwen van eene school le klasse met onderwijzerswoning en gymnastieklocaal aangenomen door den heer J. W.Tamson, te Zaltbom- mel voor f 43,492. De gemeenteraad van Wageningen heeft den 4 besloten om in de kosten van bet maken eener vlucht- haven, geraamd op 162,000, bij te dragen, indien de provincie ook lU en het Rijk de helft wil bekostigen. In de op 4 October te Amsterdam gehouden ver gadering der Java-Rameh-cultuurmaatschappij is mede- deeling gedaan van de bevinding van den naar Java Hij baalde haar in, toen zij wankelend het huis bin nenging; hij nam hare koude hand in de zijne, maar haar gelaat bleef even strak trotsch en ongenaakbaar liep zij naast hem en zeide geen woord. Zij bracht hem naar hare kamer en wees zwijgend naar een papierop de tafel. Het was het schrift van den professor „Dank duizendmaal dank mevrouw, voor het geluk, dat gij voor mij gegrondvest hebtOlga is de mijne Het overmoedige kind is in de bekoorlijkstelieftal- ligste bruid veranderd en onze vreugde is de^ beste bevestiging uwer leer, dat slechts eene reine liefde de menBchen gelukkig vermag te maken. Met vereering en vriendschap de dankbare bruidegom Binds een uur." Matbilde had haar gelaat in de handen verborgen zij weende. Beschaamd viel Erich op de knieën en met het hoofd in haren schoot gedrukt, smeekte hij haar vergiffenis af. „Hoe kan ik u vergeven bracht zij met moeite uit, „dat gij mij den smaad hebt aangedaan mij zoo te verdenken en dat mijns deugd u geen schild is geweest tegeu uw wantrouwen en uwe twijfelzucht „Gij vergist u Mathilde ik heb geen oogenblik het geloof verloren aan uwe trouw, bij al mijn smart was er geen schaduw van verwijt jegens u in mijne ziel gij hadt mij uit mijn zwaarmoedig en somber bestaan opgeheven tot uw zonnig leven het scheen mij niet uwe schuld slechts de natuurlijke loop der dingen en met dank en een gebed voor u zou ik gestorven zijn voor uwe vrijheid en uw geluk." Een hevige schrik deed haar lichaam schokken. „Gij wildet sterven O God 1" Nu eerst begreep zij ten vollehoe ongelukkig zij had kunnen worden en de toorn en smart over de ondervonden krenking weken voor warm medelijden. „Arme, arme Erich, hoe moet gij geleden hebben!" Zij nam zijn hoofd in hare beide handen en fluisterde hem op teederen toon toe „Ik ben angstig voor u en onze toekomsthoe kan ik het wagen om in de we reld tot mijn beroep terug te keeren met mannen om te gaan zooals dan noodig is indien zulke schadu wen nog uw gemoed verontrusten, indien g(j nog altijd niet aan u zelf hebt leeren gelooven mij wenschen naar anderen toedicht, terwijl ik in het volle geluk mijner echt bezig was een nieuw huwelijk tot stand te bren gen. Uw vriend was op de kleine Olga verliefd en zij op hem, en ik wist het van beiden maar bij hield haar voor lichtzinnig en ongedurigomdat zij zoo gaarne lacht en over allerlei dwaze dingen babbeltmaar ik kende den goeden kern in het meisje en heb mijn in vloed op den professor, die mij inderdaad zeer schijnt te bewonderen gebruikt om uit eene kleine verliefdheid een ernstigen hartstocht voor een geheel leven te ont wikkelen. Daar ik echter eerst sinds korten tijd om trent de werkelijke ernst van uwen onstandvastigen vriend zekerheid heb kon ik ter wille van het meisje mijne geheime pogingen niemand toevertrouwen ook niet aan mijn echtgenoot. gezonden commissarisden heer Moet. De gunstige berichten door den administrateur v. Deun herwaarts gezonden zijn gebleken met de waarheid in strijd te zijn zijne boeken waren bovendien niet in orde en in zijne kas was een tekort van 1000. Aan het departement van justitie is den 5 aanbe steed het bouwen eener cellulaire gevangenis te Arnhem. Minste inschrijver was de heer A. Groenendijk te Utrecht, voor f 496,000. De beide heerenhofsteden „de Rijp" en „Buiten Rijp" te Bloemendaalte zamen groot 17,05,40 zijn den 5 bij publieke verkooping overgegaan aan den heer W. J. Schram q. q te Amsterdam, voor 105,135. Een en ander zal ingericht worden als uitspanningsoord op groote schaal. In den vroegen morgen van den 6 zijn te Baarn eene bleekerij en eene herberg afgebrand. Een jongen van 13 a 14 jaren kon zich slechts door uit het raam te springen van den dood redden doch heeft een ge broken arm en been bekomen. De perceelen noch de de inboedels waren verzekerd. Den 5 is schipper C. Windhouwer, varende met zijne schuit in de Achterzaan te Koog aan de Zaan over boord geslagen cn verdronken. De gemeenteraad van Ilpendam heeft den 5 in beginsel besloten financiëelen steun te verleenen aan het plan tot aanleg van eenen rijweg naar Oostzaan. De Staatscourant van 7 October bevat de aan wijzing der perceelen, welke in de gemeenten Blokker, Westwoud Hoogcarspel Grootebroek Bovencarspel en Enkhuizen onteigend zullen worden voor den aanleg van den spoorweg van Hoorn naar Enkhuizen. De minister van binn. zaken heeft beslist dat onderwijzersdie niet bij hunne benoeming met het geven van herhalings onderwi s zijn belastdaartoe niet kunnen verplicht worden zonder tractemectsverhooging. Eenige gemeentebesturen van Groningen en Gedep. Staten dier provincie waren eene andere meening toe gedaan. De krankzinnigen-gestichten in Noord- en Zuid holland zijn zoo bevolktdat slechts enkele plaatsen voor vrouwelijke lijders beschikbaar zijn. Van 1 Mei 1881 tot 1 Mei 1882 is de diergaarde te Amsterdam bezocht door 80,000 vreemdelingen ter wijl aan 40,000 werklieden en dienstboden tegen half- geld toegang werd verleend- Tot burgemeester der gemeente Avenhorn is be- benoemd de heer C. Pz. Spaans. Door de policie te Amsterdam is gearresteerd een koffiehuisbediende dieeen postwissel aan eens anders adres machtig geworden zijnde zich daarmede ten post kantore vervoegd en het bedrag ontvangen had, valsche- lijk kwiteerende met de handteekening van den geadres seerde. De gemeenteraad van Amerongen heeftmet al- gemeene steramen afwijzend beschikt op het verzoek van den kerkeraad der herv. gemeente tot afschaffing der kermis, of minstens van de schoolvacantie gedurende de kermisdagen. Maar het is nog niet genoeg, ik wil u tot uwe straf nog zeggen welk geheim mij heden tot u dreefwat ik °u in het donkere pavilloen met kloppend hart wilde toefluisteren. Ja er is een wonder geschied en het laatste pantserdat in deze twee schoone jaren nog altijd om mijn hart lag, is geweken. In de dagen uwer koelheid en vervreemding heb ik eerst leeren inzien wat gij voor mij zijt en toen ik heden avond alleen aan de piano zatis in mijne onuitsprekelijke angstdat ik uwe liefde zou kunnen verliezendien hartstocht ontwaakt, waarvan gij toenmaals gesproken hebt, waar voor rust en vrede verdwijnen, die mij onwederstaan- baar in uwe armen drijft 1 Nu eerstErich, ben ik ge heel de uwe, nu eerst zijn wij onafscheidelijk een, want uw geluk is ook mijn geluk Ja, tot vergoeding voor alle ellende, die een mensch kan 'treffen, kan de aarde ook het hoogste geluk ver schaffen! Lieve," vroeg Erich, den arm om haar heen slaande, „is'het alleen de zorg voor onzen uiterlijken staat, die u weder naar het tooneel trektwas het ook niet een stil verlangen naar de glans en de opwekkende be- toovering daarvan zeg het openhartig ik smeek het u Want inderdaad nu zou ik zelfvertrouwen genoeg bezitten om ook naast de gevierde primadonna het hoofd trotsch op te heffen in het zoet bewustzijn zij is toch de mijne „Neen Erichik zie er tegen op mijn stil tehuis te verlaten, uwe bewondering en die onzer vrienden te ruilen voor die veel benijde maar door de intrigues van collega'sdoor boosaardige kritiek door duizenderlei kleinigheden verbitterde glorie 1" „Dan jubelde Erich, „blijf dan rustig de stille be stuurster van ons huis het naar het uiterlijk glans te geven zij voortaan mijne zorg Een klein begin heb ik reeds gemaakt zie, liefste hier zijn de bewijzen. Hij nam zijne verraste vrouw mede naar zijne kamer, aan de schrijftafel, waarop hij voor een paar uren naast den afscheidsbrief zijn laatste wil had achtergelaten. Het waren brieven van onderscheidene groote tooneelen, die hem berichten, dat zijne in Italië vervaardige stuk ken gunstig waren opgenomen, benevens een telegram, dat den voor het publiek anoniem opgetreden schrijver met zijn schitterend succes in D. geluk wenschte en verlof vroeg, om zijnen naam bekend te maken. „Gij ziet, Mathilde ik had niet ongelijk, toen ik u eens zeide dat de kiem der wonderbloem poësie in mijn hart verscholen was gij hebt haar tot leven op gewektgij, mijn geluk, mijn zonneschijn Wilt gij nu op onze toekomst vertrouwen Mathilde 1" De storm mocht buiten razen tegen het huis hier stond een geluk, zoo vast, zoo in den strijd des levens beproefd, zoozeer door liefde omstraald, dat alle demo nen moesten wijken op den drempel van dit heiligdom. EINDE. "op Woensdag, 11 October 1882, voor- middags 11 uur, te Schermerhorn, in de herberg ,,'s Lands Welvaren ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris W. F. G. L. GOUWE, van 1. Eene nettewel onderhouden genaamd DE EENHOORNbestaande in Huis manswoning met Schuur, Boet, Erf, Werf, Boomgaard en uitmuntend WEILAND, aan elkander gelegen te Schermerhorn, in den polder de S c h e r- meer, aan de Noordervaartkad. sectie BNos. 7, 8, 9, 10, 16, 16a, 166 en 17, samen groot 9 bun ders, 84 roe, 70 el (oude maat circa 14 Schermer morgen). 2. Eene nette mede wel onderhouden aan elkander gelegen ten oosten van het vorige per ceel, bestaande in Huismanswoning met BoetErf, Werf en uitmuntend WEILAND, kad. sectie B, Nos. 117, 118, 19, 20 en 21, samen groot 10 bunders, 98 roe, 30 el (oude maat circa 15 Schermermorgen). Perc. 1 en 2 te aanvaarden het land Kerstijd 1882, het overige 1 Mei 1883 zijnde perc. 2 tot dien tijd verhuurd voor f 1500,per jaar aan den Heer W. Pijper. aan de noordzijde van de Noordervaart en aan de westzijde van den Hondenweg, in de Schermeer, gem. Schermerhorn, even beoosten de vorige perceelen, kad, sectie B, Ns. 114 en 115, samen groot 3 bunders, 55 roe 20 el (oude maat 5 Schermermorgen). Het Huis en Erve is mondeling bij de week ver huurd aan P. Evers, voor f 1,15 per week. Het Land te aanvaarden Kerstijd 1882. gelegen ten noorden van het vorige perceelkad. sectie B, No. 35, groot 3 bunders, 57 roe, 50 el (oude maat ruim 5 Schermermorgen). Te aanvaarden Kerstijd 1882. De verkoop geschiedt bij de hoop: combinatie wordt voorbehouden. In eigendom toebehoorende aan den Heer P. VERLAAT. Breeder bij biljetten en nadere inlichtingen verkrijg baar bij den Heer Makelaar 1). BREEBAART Kz. te Winkel, den Heer W. SCHERMERHORN, landman in de Schermeer, gemeente Akersloot, en ten kantore van den voornoemden Notaris GOUWE De Notaris DUKER, gevestigd te Zuidseharwoude, is voornemens op Woensdag, 25 October 1882, des avonds 7 uur, in de herberg „de Roos," te Schagen, publiek te verkoopen Een Sluis en Erf met Boet, aan de noordzijde van de Laagzijde te Schagen, nabij de Roomsch Catholieke Kerk, kadaster sectie A, No 425, huis en erf groot 1 are 22 centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van Mej. ELIZA BETH DE GROOT, wed. JaN STOOP. Zegt het voort. IR De Notaris DUKER, gevestigd te Zuid- scharwoude is voornemens op Donderdag HRSaS^26 October 1882 des namiddags 1 ure, in het „Noordhollandsch Koffiehuis", te Schagen, pu bliek te verkoopen Veertien perceelen WEILAND en twee per ceelen BOUWLAND, aan en nabij elkaar ge legen tusschen den Bokkelaarsdijk en de Zijdewind, in de Oosterkoogonder de gemeente Schagen te zamen groot 16 hectaren, 20 aren, 10 centiaren. In eigendom behoorende aan den Heer JACOB STAMMES Cornei.iszoon aldaar. Breeder bij biljetten vermeld. De veil- en verkoopsconditiën zullen 8 dagen voor de verkooping ter lezing liggen ten kantore van ge noemden Notaris DUKER, te Zuidseharwoude, bij wien inmiddels nadere inlichtingen zijn te bekomen. Zegt het voort. op Donderdag, 19 October 1882 's morgens ten 10 ure, ten herberge van den heer Jn. Grootes ten overstaan van de Notarissen P. J. LAU, in de Rijp, en D. VAN OS, te Purmerende, van: Eene voor weinig jaren nieuw gebouwde welin gerichte Boerenwoning, met Schuur en Erf, te Driehuizen eD diverse perceelen zeer best Weiland, in den Eilandspolder, gem. Zuid- en Noordschermer, te zamen groot 18 hectaren, 41 aren, 20 centiaren. Behoorende aan den Heer D. GROOT en te veilen bij perceelen, combinatiën en massa, zooals op de biljetten wordt vermeld. Informatiën geven voornoemde Notarissen.

Alkmaarsche Courant | 1882 | | pagina 2