Abr. Sloos tic u Ifeank betuiging. Namens de 14timer van Binophan- de! en Fabrieken alhier hebben wjj de eer F le berichten, dat die hamer het door F ingezonden adres in over weging heeft genomen en op «Se daarin versnelde onderwerpenvoor jboo verre die niet reeds vroeger in be handeling aijn genomen of tot hare bevoegdheid belmoren, hare aan dacht sal gevestigd honden. Eene iiuismans woning met 15 rf, SSoom- gaard en diverse perceelen uitmuntend Wei- en B£on wlaildstaande en gelegen te Heer Hugo Waard, nabij den Westdijk, kadaster sectie D, Nos. 825 824, 826, 827, 828, 829 en 835 te zamen groot 6 hectaren, 41 aren, 30 centiaren. aangewezen als de plek voor de plaatsing van het standbeeld van graaf Jan van Nassau het onderhoud daarvan op zich genomen en f 2000 toegestaan voor het fundeeren en oprichten. Het standbeeld ontwor pen uoor den beeldhouwer J. T. H. Stracké, is den 21 gegoten in de fabriek der heeren Merkelbach v. Enk huizen en Co. te Breda. In den nacht van den 22 zijn van een volendam- mer visehschuit te Terschelling schipper J. Kwakman en zijn zoon verdronken. Een hunner viel door aan varing over boord de ander sprong te water om hem te redden en beiden kwamen in de golven om. Den gemeenteraad van Botterdam heelt den 22 met 19 tegen 17 stemmen aangenomen het voorstel van den heer v. Kaalteom het voorstel van B. en W. betreffende de gaskwestie dus te wijzigen dat dit college niet worde uitgenoodigd de concessie-voorwaar den voor eene gasfabriek te ontwerpen maar onder handelingen aan te knoopen tot aankoop der nieuwe Kotterdamsche gasfabriek. Door den genie-commandant in de stelling Helder werd den 22 aanbesteed het wijzigen van de kustbat- terij Kaaphoofd waarvoor minste inschrijvers warende heeren Gebr. Jansen voor 43,885 Het College voor de Zesvisscherijen heeft den 23, in zijne te 's Gravenbage gehouden wintervergadering aan professor Buys uit Leiden die den 1 Januari 25 jaren secretaris zal zijn een prachtigen zilveren beker vereerd. De policie te Botterdam heeft den 23 op nieuw eene huiszoeking gedaan ten huize van v. Zutphen bij wie Jannetje Struik heeft ingewoond met het gevolg dat aldaar in een schoen ontdekt werd het door laatstgenoemde aan de heeren Bosch Zoon, van Amsterdam afhandig gemaakte halssnoer met di amanten. Vervolgens werden in het koffiehuis van v. d. Heem aldaar in beslag genomen 2 armbanden met diamanten ter waarde van 46,000 welke in dat huis voor p. m. f 500 verkocht waren. In eerstge noemd huis zijn ook nog opgespoord 3 goudeu ringen met diamanten en eenige andere voorwerpen van waarde. De per telegraaf ontboden heeren Bosch hebben het gevondene, ter waarde van p. ra. f 70,000, als hun eigendom herkend. 4 Personen zijn te dezer zake voorloopig aangehouden en 3 hunner naar de cellulaire gevangenis overgebracht. De papie ren, onlangs bij den kruier v. d. Poll te Amsterdam gevonden zijn al waren het slechts lastgevingen tot het doen van boodschappen, in zoover van waarde ge weest dat zij liet middel waren om het verlorene terecht te brengen. Ware de policie 24 uren later gekomen dan waren de vogels gevlogen en de diamanten naar Londen verkwanseld geweest. Na gemelde vondst te Botterdam zijn ook te Amsterdam den 26ten huize van zekeren Consenheim, commissionair in kostbaarhe den aan de S. Anthonie-Breestraat35 briljanten en 1 saffierden heeren Bosch Zoon toebehoorende en eene waarde uitmakende van f 38,000, ontdekt. Op verzoek der rotterdamsche policie is C., naar Botterdam vervoerd. Uit het ingestelde onderzoek is het thans ten volle gebleken dat Jannetje van geleend geld op groo tenvoet geleefd en door geschenken en giften zich ver trouwen en erediet verschaft heeft. Tegenover hare sluw heid stond de ongeioofelijke lichtzinnigheid harer gelde- schieters. Eene familie te Haarlem is geheel door haar geruïneerd. Behalve Jannetje bevinden zich nu 9 bij bare handelingen betrokken personen in hechte nis waaronder ook iemand uit Gorinchemdie de juweelen in bewaring heeft gehad. Door de directie der marine te Willemsoord is den 23 aanbesteed het gewoon jaarlijksch onderhoud der dok-, sluis- en andere waterwerken van het mari tieme etablissement. Minste inschrijvers waren de heeren Gebr. Boon voor f 10,950. Den 23 is te 's Gravenbage in den ouderdom van nagenoeg 68 jaren, plotseling overleden de heer mr. J. A. Jollesraadsheer in den Hoogen Baad oud minister van justitie en oud-lid der 2e Kamer. Te Utrecht is dan 23 ten behoeve van het Eijk, aanbesteed het maken eener loods tot bulpkazerneering op het fort Blauwkapel. Aangenomen door den heer J. v. Straten Wz., voor 10,385. In den avond van den 23 heeft te Haarlem in het woonvertrek van den broodbakker H. Yoorn aan de Damstraat, ten gevolge van lekkage aan een schuif- ornementeene gasontploffing plaats gehad, waardoor in het benedenhuis alle glasruiten werden verbrijzeld. Een begin van brand werd dadelijk gebluscht. Met het leggen der rails voor den Westfrieschen stoomtram aangenomen door Gebr. Tool te Hoorn is den 23 te Blokker een begin gemaakt. Den 24 had te Avenhcrn eene botsing plaats tusschen 3 rijtuigenelk bespannen met een vurig ros waarvan de menners te gelijk den weg schenen te willen afleggen. Een hunner maakte spel met ge broken wagen terwijl de passagiers gelukkig met den schrik vrijkwamen. In den vroegen morgen van den 24 i3 te Berk hout eene burgerwoning afgebrand. De vrouw des huizes was vroeg naar de mis gegaan terwijl de man, die naar men zegtlaat in den avond in kennelijken staat te huis gekomen nog lag te ronkenen zijne kinderen met moeite gered werden. Huis en inboedel moeten flink verzekerd zijn geweest. Den 25 's avonds is te Haarlemmermeer, nabij Sloten het door den klompenmaker v. Zeelt bewoon de huis afgebrand doordat de hond de peterolielamp had omvergeloopen. Alles was verzekerd. Het op Terschelling gestrande schip Northern Chief is den 25 uiteengeslagen. De gemeenteraad van Nieuwendam schonk den 25 den heer J. Zeilinga ter gelegenheid van ziju 25ja- rig ontvangerschap een prachtigen fauteuil. De r.oordduitsehe bark Carl August, van Nieuw- Tork met peterolie naar Botterdam, is den 25 op den Ooster aan den grond geraakt. 13 Man der equipage kwamen met eigen boot aan den toren van Noord- schouwen aan land. 's Nachts zijn 2 sleepbooten en de reddingboot ter assistentie uitgegaan eu hebben zij ook den kapitein en 1 man, die op het schip gebleven waren, afgehaald. Het schip is gebroken, vol water en totaal wrak. De heer G. Schoonderbeek pastoor te Overveen, vierde den 26 zijn 50jarig priesterschap waarvan 28 jaren in die gemeente. In den Beemster aan den Oostbuizerweg heeft den 26 eene vrouw die al sedert eenigen tijd aan verstandsverbijstering leedzich door ophanging van het leven beroofd. De kiesvereeniging „Plicht en Becht" te Pur- merende heeft met algemeene stemmen op 2 na eene motie aangenomen waarbij zij verklaart in te stemmen met elke poging die langs wettigen weg zal worden beproefd om het beperkte stemrecht te vervangen door algemeen stemrecht. Het Panorama in den tuin van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam wordt eerlang afgebroken en, met eene kunstzaalherbouwd aan het einde der P. C Hooftstraat. Het doek gaat naar Kopenhagen om vervangen te worden door het thans te Kopenhagen zijnde, mede door Garnier geschilderd en Konstantinopel voorstellende. De kamer van koophandel te Meppel heeft bij de regeering adhaesie verleend aan het adres van koop lieden te Botterdam houdende verzoek om verbetering der wettelijke bepalingen op de faillissementen, en aan dat der kamer te Leeuwarden, strekkende tot het nemen van maatregelen om intrekking van het verbod van invoer van vee uit Nederland in Engeland te verkrijgen. De tramdienst van Beverwijk naai- Wijk aan Zee is Bedert eenige dagen voor het personenvervoer geheel gestaaktten gevolge eener verzakking op de naar de hotels leidende lijn aan welker herstel gearbeid wordt; de lijn naar het Schelpenplein is in de beste orde en wordt geregeld bereden. De brievenbesteller Langenbaeh is door het hof te Arnhem veroordeeld tot 5 jaren en zijne vrouw tot 3 maanden gevangenisstraf. Te Meppel is voor het examen als apothekersbe diende toegelaten mej. B. J. C. Grippeling van Bloe- meDdaal. In 1883 zal blijkens bet in de 2e Kamer bij de behandeling der begrooting van oorlog gesprokene het kamp bij Milligen niet betrokken worden. De inmenging van den Koningdie dat nabij het Loo gelegen kamp meermalen bezoektheeft in den laatsten zomer aanleiding tot moeilijkheden en tot veel opspraak gegeven. De bekende sehoolmeestersjassendief Stokvisck is te Breda tot een jaar celstraf veroordeeld. Nu most hij nog te Zwolle terechtstaan. De sirenes (misthoorns) bij de Nieuwe sluis (Bres kens) en aan den ingang der Wielingen bebben gedu rende de in de laatste dagen geheerscht hebbende zware mist ten volle aan de verwachting beantwoord, en de aankomst der stoombooten van Harwich en Queensborough te Antwerpen en Vlissingen mogelijk gemaakt. De misthoorn van Nieuwe sluis kan op een afstand van 11000 ellen goed waargenomen worden. Tot hoofdingeland van Geestmernmbacht is voor bet polderdistrict Oudcarspel benoemd de heer A. Eecen Pz. Op het zestal voor de predikants-vacature te Oudcarspel zijn gebracht de heeren Adriani te War- menhuizen Lamping te Dirkshorn v. Loon te Wie- riogerwsard Heenck te Heerhugowaard van Biet te Spaarndam en Versprille te Andijk. Wijlen mej. de wed. Schiphorst te Wijhe heeft aan de herv. diaconie aldaar vermaakt f 1000vrij van rechten. Vervolg der binnenlandsche berichten in het tweede blad. Getrouwd J. Jz. BRASSER en B. DE JONGH, die ook namens wederzijdsclie familiebetrekkingen hunnen welgemeenöen dank betuigenvoor de zóó vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden Oudorp, 28 Dec. 1882. Heden overleed zacht en kalm in den ouderdom van bijna 79 jaar, Mejuffrouw G. KALIS Weduwe van den Heer C HART Pz. Schermeer, gem. Schermerhorn, Uit aller naam, 19 December 1882 D, REIJNE. Algemeene kennisgeving. Heden overleedin den aanvalligen leeftijd van bijna 6 jaar, onze jongste lieveling FEMMINA GERRED1NA Amsterdam, V. ALTINK, 26 December 1882. H ALTINKGreve. Eenige en algemeene kennisgeving, Op den 27 December 1882 overleed plotseling te Haarlem, mijn broeder, A. J. KLUPPEL, oud-kapi tein der marechaussée, in den ouderdom van 68 jaren. M. A. KLUPPEL. Eenige kennisgeving. Heden overleed onze jongste lieveling ruim 13 maanden oud. J. AKKERMAN. M. AKKERMAN—OLIJ. London, 23 December 1882. 22 Manor Rd. New Cross S. E. Algemeene kennisgeving In Amsterdam is op den 24 Decemberna een langdurig lijden kalm ontslapen, onze geliefde moeder en behuwdmoederJOHANNA WILHELMINA WIL DEBOER—EVERS. Heilo, Ds. G. WILDEBOER predt. 26 December 1882. D. M. WILDEBOER -Hoos. Heden overleed na eene kortstondige ongesteld heidmijn dierbare echtgenoot, de Heer ANTONIUS ADRIANUS FRANCISCUS HOUT, in den ouderdom van 65 jaren. J. M. E. HOUT—BOOTS. Hoorn 21 December 1882. Na eene ongesteldheid van slechts weinige dagen overleed heden onze dierbare Oom, de Heer A. A. F. HOUT. Namens de Familie, 8. F. KRAMER, Hoorn, 21 December 1882. Ex. Test. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden Zoon PETRUS CORNELTS betuig ik mijn welge- meenden dank. P. A VAN DER DRIFT. Alkmaar, 28 December 1882 Oprechten hartelijken dank aan burenvrienden en bekenden voor de vriendschappelijke bewijzen ons betoond bij onze vijfentwintigjarige echtvereeniging. Alkmaar,' Jb. DELVER 28 December 1882. en Echtgenoote. Mocht ik bij mijnen 25jari£jen diensttijd als meu belmaker bij de firma N. NIEROP dubbele bewijzen van erkentelijkheid en onderscheiding ontvangen, niets minder was de verrassingmij door mijne patroons bereid, bij het herdenken van mijnen 40jarigen dienst tijd waardoor ik mij als bij vernieuwing aan hunne zaken verbonden acht. P, K. KUYPER. Het antwoord van de Kamer van Koophandel op het door ruim 25 firma's onderteekend en begin No vember 1.1ingezonden adres luidt als volgt De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, (get) 'F. Fi. ÜOSÏRN, Voorzitter, (get.) A. 1®RBNS Secretaris. Alkmaar, 29 Dec. 1882. Notaris te Winkel, zal op Dinsdag, den 9 Januari 1883, des middags ten 12 ure, in de herberg van D. Wester genaamd „Nieuw Halfweg", tegenover de R. C. Kerk, in de Heer Hugo Waard, publiek verkoopen: Toebehoorende aan den Heer Jb. DEKKER Az. VOOR m n Scheurbuik puisten barsten der huid en in het algemeen alle huidziekten verdwijnen spoedig voorde werking van deze buitengewone Zalf, die hare kracht doet gevoelen met eene snelheid en eene zekerheid, die b.j geen ander middel ter wereld wordt gevonden. In vele gevallen wordt het gewone springen van de huid veroorzaakt door onderdrukte ademhaling en daar deze doordringende Zalf dadelijk de poriën opent, en de opzuigende organen meer kracht geeft, verdrijft zij aan twee zijden de onsteking. Weinige uit- of inwendige kwalen kunnen den vereenigden invloed van Holloway's middelen weerstaan. Terwijl de Zalf ver koelt, en uitwendige kwalen verzacht, werpen de Pillen door het bloed te zuiveren de vertering te bevorderen en de nieren te prikkelen uit het gestel die onzuiveren stoffen waaruit Roos en de daarmede verwante kwalen voorkomen. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen a f 0,80, f 1,85, f 3,f 6,75, t 13,50, 20,50. Potjes zalf a 0,80, 1,85, 3, t 7,05, 13,85, f 20,95. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. M. van RenesseApoth. te's Ilage, B. Adema te Amsterdam en bij Straatman, Apotheker te 's Bosch alsmede in Holloway's etablissementen te Londen 78, New Oxford Street.

Alkmaarsche Courant | 1882 | | pagina 3