Publieke Verhuring afbraak. I Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping, Openbare Verkooping, Buitenlattb. 3boertcnfiëu Ie Castricuni den llloembollengrond met Woou- 111 ISte Castricum aan den Kramersweggroot 14 a, 60 ca. 5 b iSinucnlaufr. bakker schut fc' fe en geen staatsman al wenscht hij voor het tegenwoor dige den vrede die hoop zal kunnen bestrijden zonder zich van het volk te vervreemden. RussischeSla vische en Boheemsche blijven in hem den grooten te genstander der Duitscliers zien en betreuren zijn dood. Hongaarsche bladen zien in zijn dood een dreigend ge vaar. De kalmte, die in Frankrijk zelf blijft heerschen, en de gematigde, waardige toon der invloedrijkste maden geven echter hoop dat de groote republikein- sche partij het gemis van deze zuil zal trachten te vergoeden door een ernstig streven naar eendracht en gematigdheid. BELG-IE. De behandeling van de voorziening in cassatie tegen het arrest in zake de gebroeders Peftzer zal waartchijnlijk eerst begin Maart plaats hebben. DUITSCHLAND. De berichten omtrent den hoogen waterstand en de overstroomingen zijn ook treurig Te Mulheim zaten den 16a 7000 menschen op de boven- verdiepingen o. a. in één huis 69 waaronder <18 kin- deren. Vele anderen moesten naar hunne zolders de wijk nemen. Te midden van dien toestand kwamen herhaaldelijk gevallen van brand voor, waarom in ver schillende wijken de brandweer met de bluscbmiddelen op schuiten zich gereed bleef houden ter blussching Voor de gemeenschap was een dienst ingesteld met zes bruggen en een aantal schuitjes, allen bemand met militairen ook om in geval van nood overal hulp te hebben. Een afzonderlijk vaartuig was uitsluitend be stemd voor de brievenbestellers. In de streek tusschen Astheim en Ginsheim was het ook treurig gesteld. Dijken waren doorgebroken en vele huizen weggeslagen. Uit Maintz werd eene stoom- boot met militairea gezonden. Ie Mainz zelf werd in de straten lanrs den Rijn da<* en nacht gewerkt, om de stad tegen het"water te bevei ligen. Te Coblentz was het nog erger dan bij de vorige overstroonnngen. Terwijl in sommige straten het water zeer hoog stond, waren langs den Rijn het hötel Bel le vue en de Rijnwerf met de landbruggen ondergeloopen I wee hooger gelegen hotels waren door middel van vlon ders nog bereikbaar Het gemeentebestuur bracht in een gedeelti tusschen de huizen door, en dwars over tui nen binnenplaatsen enz. eene verbinding tot stand die s avonds goed werd verlicht en voer den schuiten- m drukte en gevaren aanmerkelijk verminderde. Ie Ehrenbreitstein voer men door de tuinen der villas langs de havenzijde, terwijl men van de vroeger zoogenaamde Streek van het Witte Paard ook slechts varende het spoorwegstation kon bereiken. Te Neuendorf stonden een aantal huizen te wasgelen- te Niederwerth zaten velen met hun gezin op de zol' ders op beide plaatsen alsook te Wörringen, richtte het water groote verwoestingen aan. De laatste be richten waren over het algemeen iets gunstiger In een berlijnsch blad komt een artikel voor, dat gezegd word afkomstig te zijn van een hooggeplaatst oosten- ryksch officier, o. a. inhoudende, dat Keizer Frans Jo- zef van Oostenrijk onlangs te Pesth gezegd heeft te-en een hoofdofficier, als Rusland Oostenrijk de westelijke helft van het Balkan-Schiereiland met Salonika over laat hy er mets tegen zon hebben, dat Rusland de oostelijke helft met Konstantinopel in bezit Dam. Hoe wel dit verhaal met veel vertrouwen verdientzoo heeft het toch zeer de aandacht getrokken. GsQlbetta's vader verlangde aanvan kelijk, dat zijn lijk naar Nice overgebracht werd, doch stemde ten slotte toe in de begrafenis op het kerkhof Fere-Lachaise te Parijs. Zoodra in het zuiden zijn dood vernomen was, werd de rouwvlag van de raadhuizen en gebouwen der prefectuur uitgestoken bij voorbeeld te Marseille, Toulon, Nice en Bordeaux. Na de lijkschouwing op den 2 werd het lijk onmiddelijk ge balsemd in de kist gelegd en naar eene kamer gebracht- waar het met de fransche driekleur en ouder bloemen en kransen bedolven bleef leggen. Dien dag werd tus schen 4 uur en half zeven gelegenheid gegeven aan allen, die den doode in zijne woning de laatste eer wilden bewijzen om het lijk te zien. Ongeveer 4000 personen maakten van die gelegenheid gebruik Den 3 werd het publiek toegelaten. Duizenden personen meldden zich aan. De afgevaardigde Ciémenceau, de felle tegenstander van Gambetta in de laatste jaren was een der eerste bezoekers. Bij het lijk staande zeide hij vele woorden zeggen lner niets.- men kan alleen verklaren, dat het een groot ongeluk is. In den namiddao-van den 3 werd ae lijkkist naar het Palais-Bourbon te Parijs overgebracht Aldaar werd zij geplaatst in het vertrek, door Gambetta 3 jaren lang als Voorzitter der Kamer bewoond in afwachting van de inrichting van de groote gewoonlijk voor feesten bestemde zal tot rouwzaal. De voorzitter der Kamer Brisson en eenige vrienden van den overledene namen de kist in ontvang, die des nachts bewaakt werd. 150000 Personen brachten den 4 een bezoek aan het lijk. Verschillende bladen gaan voort te wijzen op het groote verlies dat Irankrijk en vooral de republiekeinsche party door zijn overlijden geleden heeft. Enkele uit drukkingen zijn opmerkelijk: bij voorbeeld in het Jour nal des Debats wordt aan het slot van een artikel over hem gezegd: hoe de partyen ook over hem mogen oordeelen, het oordeel van Irankrijkvan het vaderland zal luiden .- Hem zal veel vergeven woeden, omdat hij mij veel liep HAD, LIEP TOT in den dood. De radicale bladen zien in zijnen dood geen gevaar voor de republiek: al leen de party onder haar, die nog te veel rekening hield met vroegere omstandigheden, gaat te niet. De ultramontaansche Umvers zegt o. a Gambetta is dood de derde republiek verliest in hem den man die het meest verrichtte, om haar tot stand te brengen en haar onmogelijk te maken. Na zijn leven uitvoerig te hebben nagegaan en vooral de gebeurtenissen der 2 laatste jaren bet Si"? /aAZ'J?en- r0ÜM 6n den Val van zÜn ministerie, eindigt dat bad zijn artikel over hem aldus: „Hij trok zich naar U!e-d Avray terug om de plannen tot rijp heid te brengen, die hem het gezag hergeven moesten- Ue godsdienstvervolging bleef de grondslag zijner staat. unde en nooit toonden zijne organen grover godde loosheid. Maar terwijl hij nieuwe aanslagen tegen de jri ?Ach de overvv'nning beloofde, bereidde de Goddelijke Zoon des timmermans zijne lijkkist. Gam betta was christelijk genoeg opgevoed, om de godsdienst te kennen. Moge hij op het laatste oogenblik bewust zijn hebben gehad van het kwaad, dat hij deed en berouw gevoeld hebben. Dat is de wensch doormalle kathoheken gekoesterd toen zij het einde van dien vervolger vernamen. En terwijl velen van hen, wien bij zoo groote diensten bewees, zich op ongevoelige wijze in zijn dood verheugdenbaden die clericalen welke hij ui zijne dwaasheid waande te vernietigen, voor het heil zijner ziel. Aldus wreken zij zich." De Paix verklaart, dat de vreemdelingen, die als ge volg van Gambetta's dood een groote veranderingen Irankrijk s binnenlandsche staatkunde en gevaar voor de republiek verwachten, zich bedriegen. Even onjuist is de meening, voornamelijk in Duitschland verspreid dat door het heengaan van Gambetta Frankrijks buiten- iandsche staatkunde voor het tegenwoordige of voor de toekomst aanmerkelijk gewijzigd zal worden. Frankrijk verlangt geen oorlog en vreest dien met. Mocht het tot een oorlog genoodzaakt worden door een daad van buiten, het zou ten strijde trekken zonder Gambetta evena s het gedaan zou hebben met Gambetta. De aan' hem toegeschreven oorlogzuchtige neiging zou Frankrijk niet hebben medegesleept tot het voeren van den krijg De verdwijning van den grooten redenaar zal aan Frank rijk niets van zijne kracht ontnemen om zijne belan-en en zyne eer te verdedigen, mochten deze in eènig ge vaar verkeeren. Hier en daar werd de opmerking gemaakt, dat het vreemd wasdat Gambetta's geneesheeren tot kort voor zijn dood zulke gunstige berichten gaven. Daarop is geantwoord dat zij van het gevaarlijke van zijnen toestand wel bewust waren maar het niet durfden verklaren omdat hij tot de laatste dagen steeds de dagbladen wilde lezen, Hij zelf scheen het gevaarlijke van zijnen toestand niet in te zien. De rivieren Saóne en Doubs traden buiten hunne oevers waardoor verscheidene dorpen overstroomd zijn. Ie Longuepierre aan de Doubs stortten 32 huizen in en te Chalons en Maconwaar de winkels gesloten werden stonden vele straten geheel onder water De schade is aanzienlijk. Den 4 des morgens kwam er eenige verbetering in den toestand. van eene partij W. APPEL Jr., alhier, zal op Maandag, den 8 Januari 1883, des voormiddags te 11 uren, op het Hof, in het openbaar verkoopen Eene aanzienlijke partij greenen en vuren Balkeu Kozijnen Deuren, Raamkozijnen met Ramen en Pan nen zijnde het aanwezige Hout zeer geschikt voor Hek- en Schoenngwerk afkomstig van de Aschschuur en hetgeen meer zal worden aangeboden. Te zien op den verkoopdag. ten huize van den Heer C. ROSKAM, op Donder- dagden 11 Januari 1883, des voormiddags te 11 uren ten overstaan van den Notaris J FAN LEEU WEN Az., van Toebehoorende aan de erven KNEPPEL. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den Notaris J. VaN LEEUWEN Az te Uitgeest. voor één jaar, in de SCHERMESR ten huize van M. Hos, kastelein bij den Stompetoren op Woensdag, 17 Januari 1883, 's voormiddags ten ell ure van Zeven stukken HEILAND, gelegen aan den Hondenweg in de Schertneer, gemeente Schertnerhorn, te zatnen groot 25 hectaren, 40 aren, 80 centiaren, uitvoeriger in de verspreide biljetten omschreven. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Nota ris DE GELDER, aan de Noordervaart, in de o-e- meente Oterleek. De op 31 Dec. bij de hervormde luthersebe en doopsgezimte gemeenten te Medemblik gehouden nieuw jaarscollecte heeft f 151,44 opgebracht, waarvoor aan de armen dezer gemeenten 3 malen levensmiddelen en brandstof zijn uitgereikt als nieuwjaarsgift. Te Anjum is op den oudejaarsavond eene jin-e- dochter door een pistoolschot van een jongen m het gelaat getroffen waardoor zij dadelijk blind werd. In 1882 zijn tg Enkhuizen geb. 222, gest. 118 pers., Amsterdam 1280 Sgl8 Akersloot 55, 43 gehuwd 9 paren. Aan de waag te Leeuwarden zijn in 1882 o-ebracht f® 13« en 1409/16 vat boterwegende 2,38- 038 ponden zijnde bijna 86000 ponden meer dan in 1881. De aanvoer van kaas was 280,038 ponden tegen 114,072 in het vorige jaar. P "Te Krommenie zijn in1882 ter markt gebracht 11280 koppen boter wegende 7219 ponden. Eenige jongelieden uit Zweeloo zijn op den nieuw jaarsavond een partijtje van anderen bij een bakkeren tapper te Aalden komen verstoren, en hebben 5 daar van met messen verwond en wel 3 ernstig zoodat men voor het leven van 2 hunner vreest. Te Enkhuizen werden den 1 Januari door de commissie voor de nieuwjaarsgave aan 336 hoofden van gezinnen en 467 kinderen uitgereikt 1141 kopneu erwten en 228 ponden spek. - Te Maasdam zijn in den avond van den 2 vijf arbeiderswoningen en eene schuur met 50 voer onbe werkt vlas in de asch gelegd. Alles was tegen brand schade verzekerd. Den 3 is de stoommeelfabriek der heeren Mer kel bach en Co., aan den Moerdijk, gemeente Klundert, door brand vernield vermoedelijk ten gevolge van het warmloopeii eener as. Van de gereedschappen en koop mansgoederen kon niets gered worden, en aan granen meel en afval ging ruim 25000 verloren. De fabriek en de roerende goederen waren bij de Rotterdamsche i)ranu waarborgmaatschappij verzekerd voor 97 000 In de zitting van den gemeenteraad van Am sterdam den 3heeft dr. Berns den toestand der gasthuizen ter sprake gebrachtwaarbij hij in scherpe bewoordingen bet, beheer van den directeur-geneeskun- dige dr. Thijssen afkeurde en op diens ontsla- aan drong en ook verklaarde zich niet te vereenigen met den tijdelijken maatregel om ziekenverpleegsters aan te stellen. De voorzitter antwoordde, dat hij niet wenschte te antwoorden op hetgeen ten aanzien van den direc teur ia het midden was gebracht, en wat de verpleging in het algemeen aangaat, dat spoedig voorstellen°tot reorganisatie waren te wachten. Tusschen den 3 en 4 j.l„ is er des nachts te Kal- verdyk, gem. Harencarspel bij den bakker KoDin- inge broken en gestolen. De dief, die bepaald niet onbekend is geweest met het inwendige van het hnis, heeft het raam van de bakkerij opgeschoven, een ham die in den schoorsteen hing meegenomen eenig geld uit de lade ontvreemd en zich een kleine hoeveelheid meel toes-e- eigend. 5 De rechtbank te Zwolle heeft den 4 den school- meestersjassendief R. Stokvisch veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf en 3 geldboeten elk van f 25. Op de Leliegracht te Amsterdam is den 4 eene vrouw ten gevolge van den mistin het water geraakt. Zij werd dood opgehaald. Vervolg der binnenlandsche berichten in het tweede blad. fi'lltlM i/MIIHI te Alkmaar, in den Nieuwen Doelen, op Donderdag, 18 Januari 1883, bij opbod, en Donderdag, den 25 dier maan bij afslag telken3 namiddags 6 uur, van een BISJ1S en EB1Ete Alkmaar, aan de westzijde van de' Hofstraat, sectie A, No. 1335, groot 63 centiaren behoorende aan J. LANDMAN en te aanvaarden 1 April 1883. Nadere inlichtingen worden gegeven ten kantore van den Notaris H. J. de LANGE te Alkmaar. op Dinsdag, 6 Februari 1883 's morgens 11 uur' in de herberg van Jan Dei,ver aan de Burgervlot brug in de Zijpe van 1. Drie Woningen onder één dak, en Erf, aldaar, groot —,02,31. 2. Een SBuis» en Erf, aldaar, groot ,05, ■5 S&ou%v<nndonder Valkoog, gemeente Sint Maarten, groot 2 05 10. 4. Weiland, bij den Hargerdwarsdijk gemeente Zijpe groot 1,63,50. 5. W eiland met Water, Pettemerpolderge meente Petten, groot 2 35 41. 6. Weiland, aldaar, groot 2.76 80. 7. Weiland, Hargerpoldergemeente Schoo groot 2 62 60. 8. Weiland, aldaar, groot 3.34 60. Alles behoorende aan den Heer C. P. BOONTJES. Inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van den No taris H. J. DE LANGE, te Alkmaar. r Dinsdag 23 Januari, 1883 des voor middags 11 ure, in de herberg „de Rustende Jager," te Bergen van Een Sluis, ingericht tot B r o o d b a k k e r ij met Kciiuur en Sirfop het Woud te Bergen kadastraal bekend in sectie F, No. 225 en 226, te zaaien groot 11 aren 20 cent. In eigendom behoorende aan de echtelieden CORN BRUIN ui AALTJE NOTTELMAN. Notaris. ,Top Woensdag, 24 Januari 1883, des voor middags li ure, in de herberg van Jan Delver. aan de Burger Vlotbrug, in de Zijpe, van Een kapitale llllisinanswuning, met Bluet, Tuin en Erve, aan den Belkmerweg in den polder M gemeente Zijpe met de daarbij behoorende diverse stukken best Weiland, kadaster sectie G. Ns 823 483, 484, 485, 488, 489, 490, 491, te zamen groot 14 hectaren 65 aren. De landerijen dadelijk en de huismanswoning te aanvaarden 1 Mei 1883. In eigendom behoorende aan de echtelieden CORN BRUIN en AALTJE NOTTELMAN. BAKKER SCHUT, Notaris. t

Alkmaarsche Courant | 1883 | | pagina 2