i ÉS! lot mni -* bepalingen betreft. Zij laat aan de regeering de verant woordelijkheid van het initiatief' der uitzetting. De Democratische Unie heeft het besluit genomen haar vertrouwen te schenken aan een kabinet, dat ernstig voornemens is om de republikeinsche instellingen vooral door de pretendenten, te doen eerbiedigen, en zich toe te leggen op de vervaardiging van die wetten, waaraan het land bovenal behoefte heeft. Te S. Brieuc is zekere vrouw Harry in hechte nis genomenals de moordenares van den man wiens verminkt lijk onlangs in het water bij een molen gevonden werd en die haar echtgenoot blijkt geweest te zijn. Zij verklaart tegen acht uur des avonds Harry met een stok te hebben doodgeslagen het lijk den geheelen nacht bij zich gehouden en des ochtends in den kelder gesleept te hebben waar zij het in stukken sneed en er drie pakken van maakte welke den volgenden nacht achtereenvolgens door haar naar de rivier gedragen werden. Den 18 werd te Parijs eene revolutionaire bijeen komst gehouden onder voorzitterschap van den generaal der Commune Eudes. „Het oogenblik is gekomen om onze wapenen te poetsen," riep bij uit. De geamnes- tiëerde Giraud betoogde dat de ware medeplichtigen der pretendenten te zoeken waren in de benden op portunisten. Over den heer Grévy sprak hij zijne ver achting uit „tot tijd en wijle wij hem onder de ge lijkheidsbijl leggen. Voor deze lieden geene uitzon deringswetten maar eene enkele wet tot opruiming. De guillotine even als in '93, niets dan de guillotine!" De 19jarlge koffiehuisbediende Geninisa te Parijs die vóór eenige maanden een lepel inslikte en daarvan door eene insnijding in de maag verlost werd is over leden. De wonde was dichtgenaaid en zoo goed als geheeld maar de lijder mocht alleen met vloeistoffen worden gevoed. Zijne krachten en zijn eetlust steeds voelende toenemen maakte hij vóór drie weken ge durende eene korte afwezigheid zijns oppasserszich van een groot stuk brood en kaas meesterdat hij gulzig verslond. Het gevolg was dat de wonde weder openging en alles moest worden overgedaan. Aanvan kelijk scheen men weder te slagenmaar ten slotte heeft de ongelukkige zijne onvoorzichtigheid met den dood moeten betalen. Op eene verkooping van zeldzame boeken te Parijs is dezer dagen een enkel perkamentblad met een in 1455 door Gutenberg gedrukten aflaatbrief voor 5200 frcs verkocht. Een plakkaat van den aartsbisschop van Mainzin 1462 gedruktbracht 3350 frcs. op. Het nieuwe ministerie is aldus samengesteld Jules Eerry voorzitter en openbaar onderwijs, Challemel-La- cour buit. zakenWaldeck-Kousseau binn. zaken Martin Feuillée justitie, Thibaudin oorlog, Tirard financiën, Charles Brun marine, Eaynal openbare wer ken Herisord koophandel, Melines landbouw, Cochery postwezen. 50 Boumaansche studenten te Parjjs hebben den heer Clemenceau een adres overhandigd waarin zij verzoe ken dat Frankrijk aan Boumanie zijne ondersteuning verleene om den invloed van Duitschland te breken. Kamer van Afgevaardigden. Den 19 is een door 35 leden der uiterste linkerzijde onuerteekend wetsvoorstel rondgedeeldstrekkende om het artikel der kieswet van 1875 te schrappen waarin het imperatief mandaat verboden wordt In afwachting van de vorming van een nieuw kabinet, ging de Kamer tot den 22 uiteen. GEOOT BKITTANJE en IEBLAND. Te Belper zijn 2 duivenschieters ieder tot 2 maanden gevangenis straf veroordeeld omdat zij de duiven waarop zij schotenvooraf verminkt hadden door ze spijkers in het lijf te steken. In het dorpje Kennersley, in Shropshire is eenigen tijd geleden een half onnoozel meisje van 10 jaren verdwenenzonder dat het gelukte eenig spoor van haar te ontdekken. Thans heeft een hond in de na buurschap een zak uit het water opgehaald waarin een kindeffioofdje was dat klaarblijkelijk van den romp afgesneden en dat van het vermiste meisje was. De en misschien gelukt het mij op een andere wijze het bedrag nog te krijgen. Ja ik hoop bepaald dat het mij gelukken zal 1 Tijd gewonnen is nu voor mij alles gewonnen. Ik verlang zoo weinig van u Herman niets dan dat gij heden niet beslist „neen" zegt. Gij zult u tot niets verplichten mij niets beloven dan dat gij naar D. zult reizen daar eenigen tijd vertoe ven den geheimraad Treu een bezoek brengen en zijne dochter leeren kennen. Is dit offer, dat uw vader van u vergtnu zoo grootdat gij dat niet zoudt kunnen brengen Herman keek met donker gelaat naar den grond en antwoordde niet dadelijk eerst na eenig nadenken zeide hij „Het druischt tegen mijn rechtvaardigheidsgevoel in om het huis van den heer Treu te bezoeken en hierdoor bij den vader en misschien ook bij de dochter het geloof ingang te doen vinden, dat ik gekomen ben om aan de tusschen u en den geheimraad ge maakte afspraak gevolg te geven terwijl ik toch vast besloten ben om dit niet te doen. WAnneer ik mij in uw wenschen schik behoud ik mij toch mijne volle vrijheid van handelen voor. Ik kan niet huichelen en liegen 1 Ik wil geen ijdele verwachtingen verwekken." „Dat verlang ik niet. Beloof mij' slechts dat gij niet beslist „neen" zegtdat gij u de beslissing nog eenige weken, zult voorbehouden." „Goedik wil u die belofte doenmaar in ruil voor eene belofte van uwe zijde. Ik zal naar D. gaan, maar nietom daar eenige weken te blijven maar om daar in de residentie voor goed mij ter woon te vestigen. Gij hebt zelf gezegd, dat het tijd is, om mijn zwer vend leven vaarwel te zeggen. Ik ben daartoe besloten. Ik zou binnen eenige weken teruggekeerd zijn ook indien gij mij niet geroepen hadt. Uw brief heeft mjj tot een spoediger vertrek doen besluiten. Ik zal mij te D, als geneesheer vestigen." „Nooit en nimmer zal ik dat toelaten stiefmoeder van het kind en haar man zijn in hechte nis genomen. Thans is de aandacht er op gevestigd dat vóór eenigen tijd nog een ander stiefkind van dat echtpaar verdwenen was. De policie had moeite, hen, toen zij naar de gevangenis gebracht werden, tegen de woede der menigte te beschermen. De Donau-conferentie is den 20 weder vergaderd geweestmaar tot geen afdoend besluit gekomen. Zij wacht op instructiën van den russischen gedelegeerde betreffende de Kilia-monding. Oostenrijk heeft zich tegen elke regeling verklaard waarbij de waterpolicie op den roumaanschen rechteroever van den Donau aan Boumanie zou worden overgelaten. Den 19 werd te Dublin het rechtsgeding tegen de personendie van moord beschuldigd wordenvoort gezet. Al de gevangenen met uitzondering van Whe- lan en Joseph Smith zijn naar de assises verwezen onder beschuldiging van moord op Cavendisch en Burke. Bij het den 19 gehouden contradictoir verhoor ver klaarde Carey, dat de geheimzinnige aanvoerder, onder der naam van „Nommer I", bekend, indertijd bevel tot het vermoorden van den heer Burke had gegeven. Deze geheimzinnige chef is naar men verneemtde fenian Millensdie in het jaar 1870 als franctireur in de rijen der franschen streed. Carey ontkentdat hij thans een verklikker is geworden, daar niemand op zijne aanwijzing in hechtenis genomen en het hem al leen te doen is oin te voorkomendat onschuldigen veroordeeld worden. Op lord Cavendish had niemand het gemunt, maar de heer Burke was de invloedrijkste der ambtenaren en Freeman's Journal had betoogd dat het niet baatte of er een ander onderkoning kwam zoo dezelfde ambtenaren in de bureaux te Dublin Castle bleven. Mevr. Byrne is door Carey niet herkend en dien ten gevolge door het hof op vrije voeten gesteld. De groep van Parnell heeft tot dusver geweigerd door eene vormelijke verklaring elke gemeenschap met het iersche moordverbond te ontkennenzooals door enkele leden, met het oog op de onthullingen van Carey, verlangd wordt. Lagerhuis. Den 19 deelde de minister Fitz Maurice mede dat de regeering in het belang der provinciën van Aziatisch Turkije de rivieren Euphraat en Tiger voor alle vlaggen geopend wenscht te zien. Verder verklaarde hij dat het plan tot verkoop van egypti- sche domeingoederen nog onvolledig wasen Arabi niet op Ceylon gevangen zat, maar zich daar vrij mocht bewegen op zijn aan Egypte gegeven eerewoord. De vice-minister van koloniën zeide niet te kunnen ver klaren, dat het land westwaarts en zuidwestwaarts van de lransvaal in vredelievenden toestand verkeerde. Met betrekking tot de grenspolicie zal de regeering aan het gouvernement van de Kaap nieuwe voorstellen doen. De rente van de zoogenaamde amsterdamsche leening werd door de transvaalsche regeering tot Januari 1882 betaald. Hij beeft sedert niets daarover gehoord en vermoed, dat ze verder betaald wordt. Bij de voort zetting van het debat over het adres van antwoord vestigden vele sprekers de aandacht op den ongunstigen toestand waarm de landbouw verkeert. De heer Mundella betuigde zijn leedwezen over de moeilijkheden, waarmede handel en industrie te kampen hebben. Hij kon het voorstel om den invoer van vreemd vee te verbieden waardoor de vleescbprijzen zouden stijgen niet goedkeuren. Het wetsontwerp op den parlemen tairen eed werd met 182 tegen 53 stemmen voor de eerste maal gelezen. ITALIË. Wagners bloedverwanten hebben bedankt voor de aanbiedingen der italiaansche regeering en van den prefect en den gemeenteraad van Venetie, om voor de begrafenis zorg te dragen. Het blad Lega meldt, dat de kardinaal Ledochowski, aartsbisschop van Gnesen en Posen om redenen van gezondheid het Vaticaan verlaten heeft. Hij is lang beschouwd als het hoofd der partij die van eene ver zoening tusschen den Paus en de pruisische regeering niet weten wil. „Ik weet, dat uw trots door myn besluit diep ge kwetst wordtdat het u eene ontheiliging van onzen hoogadelijken naam schijntwanneer het naambordje van een geneesheer dien voertik zal dien trots of schoon mij zelf vreemd eerbiedigen. Mijn naambordje zal slechts „Dr. Antholdgeneesheer" bevatten. De baronnentitel mag achterwege blijveneen degelijk geneesheer heeft die niet noodig." „Herman „Hoor mij rustig aan, vader! Wij moeten het nu eens worden indien gij niet wiltdat wij weder als voorheen ieder onzen weg gaan Ik ben meerderjarig en zou dus voor de uitvoering van mijn besluit uwe toe stemming niet noodig hebbenmaar ik wil niet zoo van u scheiden. Eeeds toenmaalstoen ik tegen uw wilin plaats van mij door rechtsgeleerde studiën op de diplomatische loopbaan voor te bereidenmij op de geneeskunde toelegde en aan deze studie trouw bleefofschoon gij mij iedere ondersteuning voor dat doel onthieldtwas ik besloten om mij eens als prac- tiseerend geneesheer in een of andere groote stad te vestigen. De rente van mijn klein vermogen heeft het mij mogelijk gemaaktom zonder ooit uwe hulp te moeten inroepen mijn staatsexamen met goed gevolg af te leggen en daarna den wereld in te trekken ten einde mij verder te bekwamen. Omdat ik nooit op uwe hulp aanspraak maakte heb ik mij volle vrijheid van besluiten voorbehouden. Teen gij mij toenmaals, onmiddelijk voordat ik op reis ging, verklaarde! dat ik na mijne tehuiskomsthet bestuur van een gedeelte der familiegoederen op mij zou moeten nemen heb ik dit noch afgeslagen noch u daaromtrent iets beloofd. Nu zou ik misschien uw wensch vervullenlandheer worden en mijn kennis van de geneeskunde slechts aanwenden om den buren en daglooners hulp te ver- leenen indien gij niet zelf had verklaardde goederen niet te kunnen houden. Zou ik Ober- of Niederlösen van u overnemen, om daar den walgelijken strijd tegen Aan een koopman uit Lyondie alleen in eene coupé 2e klasse zittende in slaap was gevallenis bij Turijn ontvreemd een tascbje dat hij aan een riem om het lichaam onder zijn regenmantel droeg en waarin zich voor 270,000 fr. aan in Italië gekochte diamanten en 6000 fr. in bankbiljetten bevonden. Terwijl de zaak nog hangende waswaarvoor van de Porte voldoening werd geëischt beleediging van den consul te Tripoli door een turkschen schildwacht, die naar het oordeel der Porte niets dan zijn plicht heeft gedaan zijn nieuwe moeilijkheden gerezen daar 2 kavassen van den consulverzocht om bij een feest in het theater aldaar de orde te helpen handhaven door een turksch telegraafambtenaar en een officier van het garnizoen die wegens onbehoorlijk gedrag verwij derd moesten worden beleedigd waren terwijl beide personen vervolgens het consulaat binnengedrongen en een knecht geslagen hadden. Deswege is straf en openbare voldoening geëischt. LUXEMBUBG. De Kamer heeft met algemeene stemmen een wetsontwerp betreffende de stichting eener landbouwschool te Ettelbrück aangenomen. OOSTENBIJK-HONGABIJE, De afgetreden Afge vaardigde Kaminoki heeft een uitvoerig verweerschrift uitgegeven waarin hij beweert groote uitgaven te heb ben gedaan voor onderzoekingen en opmetingen van den galicischen transversaalspoorweg waarvoor hij verschei dene ingenieurs maanden iang in dienst had, en alles ter beschikking te hebben gesteld van baron Schwarz zoodat de gevorderde som van 600,000 ff. volstrekt niet als buitensporig en slechts een klein gedeelte als eigen lijk gezegde provisie kon beschouwd worden. Hij heeft per telegraaf het openbaar ministerie te Weenen ver zocht tegen hem eene strafvervolging in te leiden opdat zijne onschuld aan het licht ban komen en den president der commissie uit het Huis van Afgevaar digden dat de commissie in de eerste plaats hem zei ven hooren zal. De spoorwegcommissie van genoemd Huis heeft met algemeene stemmen beslotenom in de wet op den aanleg van den transversaalspoorweg in Boheme en Moravie de bepaling op te nemen dat de aanleg niet aan een ondernemer voor het geheele werk op eens gegund mag worden. De minister van koophandel is daarop in de commissie komen verklaren, dat de regee ring zulk eene bepaling in de wet niet dulden kon. Het te Arad verbrande theater was in 1874, in tegen woordigheid des Keizers, ingewijd, had 700,001 ff. gekost en kon 1400 menschen bevatten. Onvoorzichtigheid der werklieden is oorzaak van den brand geweest. Ak- leen de bibliotheek en de garderobe zijn gered. BOUMANIE. De regeering heeft aan de europeesche Donau-commissie berichtdatkrachtens eene door de Kamer aangenomen wetde vrijhavens van Galatz en Su- lina zijn opgeheven. De commissie heeft hiertegen ge protesteerd onder herinnering dat de regeering in 1879 de vrijheid dier havens formeel heeft erkend als een uitvloeisel van het tractaat van Berlijn en dat deze erkenning gelijk stond met eene internationale verbintenis. De weener Presse zegtdat er niet ge protesteerd is. BUSLAND. Onder de boeren en werklieden in het midden en zuiden des Bijks zijn valsche keizerlijke ma nifesten in vorm op de bekendmakingen der regeering gelijkendeverspreidwaarin de hulp der bevolking wordt ingeroepen om te komen tot verdeeling van den grond onder de boeren afschaffing der belastingen van het leger, de bureaucratie enz. 5 Officieren van het in Caucasie staande 16e min- grelische regiment grenadiers zijn wegens deelneming aan nihilistische woelingen uit de dienst ontslagen en aan de policie overgeleverd. SEBVIE. De Koning heeft bepaald dat de 22 Fe bruari (oude stijl), verjaardag der oprichting van het Koningrijkvoortaan als een nationale feestdag ge vierd zal worden. eene duldelooze schuldenlast te voeren Ik kan en wil het niet. Het einde zou toch zijn dat de goederen werden verkocht, en dan zou ik gedwongen zijn om te doen wat ik nu vrijwillig en gaarne doe. Ik stel het leven geen groote eischen. Met de rente van mijn klein kapitaal kan ik leventotdat het mij geluktmij een praktijk te scheppen. Ik zal, zooals gij wenscht, naar D. gaan maar ik zal er mij als geneesheer ves tigen. Overeenkomstig uw wensch zal ik mij als baron Anthold aan den geheimraad Treu voorstellen, zal diens huis als baron bezoeken, tegelijker tijd echter als docter Anthold mij een praktijk trachten te verwerven en dit ook den heer Treu niet verzwijgen. Daartoe verzoek ik uwe toestemming weigert gij mij die, dan dwingt gij mij, om mij geheel van mijn vaderlijk huis los te maken, waaraan ik toch reeds helaas, misschien door mijn eigen schuld, vreemd ben geworden. Ik wil uwe toestemming inruilen tegen mijne belofte dat ik den heer Treu een bezoek zal brengen." „Gij legt mij de duimschroeven aan 1 Gij maakt mis bruik van mijn ongelukkigen toestand." „Ik kan niet andersvader Wij moeten elkander geheel begrijpen. Beslis „Moet ik beslissen? Heb ik dan eene keus?" riep de baron in wanhoop uit. „Ik moet u wel toegeven. Maar ik doe het slechts, indien gij mij vast belooft, den geheimraad Treu als baron Anthold te zullen bezoeken en niet bepaald te besluiten voordat gij Adèle Treu nader hebt leeren kennen. Gij moet niet overhaast te werk gaan Ik ben overtuigd dat gij uw tegenstand zult opgevenwanneer gij eenige maanden bij den heer Treu aan huis hebt verkeerd. Drie maanden vorder ik van u drie korte maanden 1 Belooft gij mij, drie maan den te zullen wachten voordat gij beslist eene verbinding met Adèle Treu weigert 1" „Ik beloof het u 1 „Dan moogt gij doen, wat gij wilt ik kan het niet beletten." Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1883 | | pagina 2