Smederij enz, te Ca een Boerenknecht, Zinking pleisters, Gebroeders fielten ke9 Voorjaars- en Zomerstoffen, Vruclitbooi Uit de hand te koop: Hcrnr. Coster Zoon. te Alkmaar. beroemde Anijs-Balsem ONTVANGEN de volledige nieuwe collectie voor Heeren Kleedin^stukken. ABR. SLOG WOON H U WINKELHU AüJH SL' verkrijgbaar bij iil, I li sa rin M4k.eizer-. Schrijf - en Coftiëcrinkl, Sfllon- en andere MnlilSOOrlCIl onderscheiden zich door hare levendige kleur, groote vloeibaarheid eu het snelle droogeu van alle andere inktfabrikaten. Emmerik a. d. Rijn. H. YON G1MBORN. POWELLS te OPMEER en ALKMAARKoningsweg 85, Getrouwd G. WOLZAK wedr. van G en J. HULST wed. H. Za Met dankzegging voor de betoonde Alkmaar, ié 3.'83. Heden overleed onze veel geliefde JAN, na een smartelijk, doch gec 14 weken in den ouderdom van zwaar ons deze slag treft, kunnen hem van nabij gekend hebben. H. DALEN SchoorlA. DALEN I 13 M aart 1883. C DaLENI S. DALENI Notaris te Winkelzal oj BBs-. Maart 1883 des voormidd in de herberg ,,'t Wapen van Nederlan aan 't Niedorper Verlaat, gemeente PUPLIEK VERKOOP. Een voor weinige jaren geheel llerlierg met Koepel, we Rederijkersvoorstellingen gegeven wo en Doorrljristal, W tion- en 1 Erf en I'll lil een en ander alle en gelegen aan den Viersprong var "Verlaat, gemeente Oude Niedorp, g centiaren en een perceel heiland, gelegei Heer Hugo Waard groot 2 hectare Breeder bij biljetten omschre Notaris te Winkel, zal op Dinsdag, 20 Maart 1883 ten 10 ure precies, op de plaats gebruik bij den Heer P. LANGEV de Kleine Sluis te ANNA PAULOl publiek verkoop 8 Paarden, 2 Koeien, na;en§ II <>oi, I&fjf uige reedwchappen, Iluisraa* De Notaris C. J. PRINS, te P Donderdag, 29 Staart I! 12 uur, in de heiberg »de Vrient TE1CUM, publiek presenteeren te No. 1. Een waarin sinds onheugelijken tijd de SI Hoef-, Kachel- en Itijtuigsmederij) met een geheel nieuwen invent dilnericn, losse en vaste g pen benevens een stuk uitmun UIIUIM, alles staande en gele; gedeelte der gemeente Castricu 42 centiaren. Dit perceel levert bestaan op, behoort in eigendom a KUiJT. en is inmiddels uit do ll No. 2. Een hecht en sterk met goed onderhouden in vent a verschillende flinke kamers, ruimen zolder en voorts alle gemakken m stuk uitmuntenden den kom der gemeente Castrici tionsweg, groot 25 aren, 90 centia dom toebehoorende aan den Heer Nadere informatiën zijn te bekc van Notaris PRINS, aan den Velt De tegen heden aangekondigde Verkooping van Vruchtboomen op de Gedempte Nieuwesloot, wordt van wege de vorst ecneneek uitgesteld. eene ÜEItREItU, met vergunningbenevens annex Sloonhuis, Stalling, Hooiberg en SSagenliuis, gunstig staande in den Noord- Spaarndainmerpolder, gemeente Velsen. Te bevragen bij den Makelaar E. C. PLATVOET, te Velsen. landen kosteloos af te staan liet terrein voor den bouw eener cellulaire gevangenis. In verband met eene bespreking, gehou den op het terrein zelf met den ingenieur-architect voor de gevangenissenzal het gebouw meer noord-oostwaarts komen dan aanvankelijk het plan was, omdat het gebouw dan verder verwijderd blijft, zoowel van de gemeentelijke als van de israë- litische begraafplaatsop het terrein is zulks door paaltjes aangegeven. Burg. en Weth. stellen thans voor, dat terrein niet meer ter openhare dienst bestemd te verklaren en het voor den afstand gevorderde besluit vast te stellen en aan de goed keuring van üed. Staten te onderwerpen. De Voorzitter deelt mede, dat geene bezwaren tegen den al- stand van dezen srrond zijn ingebracht. De heeren C. W. Bruinvis, Stoel en Kraakman hebben be- zwaar tegen den afstand van den grond, zooals hij thans voor gesteld wordt. Ten vorigen jare was besloten den benoodigden grond af te staan van het exercitieveld, doch niet een deel van het daarom gelegen houtgewas. De laan om het veld, die nu voor een deel zal vervallen, bleef in dat plan behouden. De heer Stoei stelde zelfs voor, Burg. en Weth. te machtigen, te trachten een stuk zandgrond aan te koopen en dat aan bet Rijk aan te bieden, ten einde den Hout ongedeerd te laten, welk voorstel door den heer C. W. Bruinvis ondersteund werd, en door den heer Kraakman die de commissie van bijstand voor de plantsoenen zou willen hoorenmede verdedigd werd, onder herinnering, dat hij ten vorigen jare dien aankoop reeds heeft voorgestaan. Nadat de Voorzitter erop gewezen had, dat door den thans voorgestelden afstand van grond juist te gemoet ge komen was aan het ten vorigen jare door den heer Kraakman aangevoerde bezwaar, dat het exercitieplein te klein zou wor den voor de oefeningen, door de schutterij aldaar gehouden wordende, en dit af ie stane gedeelte niet zulk een fraai ge deelte is, brengt de Voorzitter het voorstel van Burg. en Weth. in hoofdelijke stemming met de bepaling, dat bij de verwerping daarvan het voorstel Stoel geacht zal zijn aange nomen te wezen. Het voorstel wordt daarop verworpen met 7 tegen 8 stemmen van de heeren Vonk, Bosman, Stoel, J. C. Koorn, Kraakman, H. J. Bruinvis, A. P. de Lange en C. W. Bruinvis. '23. Het rapport door Burg. en Weth. en de gaseommissie uitgebracht naar aanleiding van het in de laatste vergadering genomen besluit, aan het slot waarvan wordt voorgesteld te besluiten a. de heeren J. W. Welcker, ingenieur van 's rijks waterstaat alhier en A. C. Spruijt, directeur der gemeentelijke gasfabriek te Utrecht, uit te noodigen, zich te willen belasten met de taxatie der door de gemeente van de Alkmiarsehe Pijpgas- compaïnie over te nemen opstal en roerende goederen b. den directeur der Alkmaarsche Pijpgascompagnie kennis te geven van deze benoeming zcodra die door de benoemden zal zijn aangeno nen; tf. den directeur voornoemd mede te deelen, dat de Raad geen termen vindt de concessie op den bestaanden voet te verlen gen zooals zulks door hem wordt verlangden dus met bepaling van den maximum prijs voor het aan particulieren te leveren gas op tien cent per M3; d. de gasfabriek te Alkmaar in eigen beheer te exploit.eeren- Verder waren ingekomen twee schriftelijke memoriën van den heer C. W. Bruinvis, daarbij opkomende tegen verscheidene redeneringen der commissie en wijzende op de bezwaren aan eigen exploitatie verbonden. Na eene langdurige bespreking, waarop terug gekomen zal wordenzijn de punten van het rapport achtereenvolgend afzonderlijk in stemming gebracht. De punten a en A worden net algemeene stemmen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Punt c wordt aangenomen met 13 legen 2 stemmen van de heeren H. J Bruinvis en C. W. Bruinvis en punt d met 11 tegen 4 stemmen van de heeren Kraakman, H. J. Bruinvis, C. W. Bruinvis en Stoel. 24 Zijn de verder aan de orde gestelde punten, uitgezon derd de benoemingen, tot eene volgende vergadering aange houden, daar verscheidene leden tegenwoordig wenschen te zijn bij de installatie van den nieuw benoemden president der Ar- rondissements Rechtbank. 25. Is overgegaan tot het benoemen van a. een lid der commissie van toezicht op het middelbaar onder wijs, in plaats van wijlen den heer mr. C. R. H. van Lelijveld. Op de aanbeveling zijn geplaatstmr. M. Büchnermr. A. P. de Lange, mr. F. A. var. Leeuwen en mr. F. F. Kar- seboorn. Benoemd de heer mr. M. Buchner met 13 stemmen. De heer mr. A P. de Lange bekwam 2 stemmen, eene onderwijzeres aan de openbare school voor meisjes in plaats van Mej. W. Smitz. Op de voordracht zijn geplaatst: 1°. Mej. H. M. Molenaar te Heilo; 28. Mej. H. Sauerbier te Dieren. Er meldden zich slechts '2 sollicitanten aan. Op f 700,jaarwpdde benoemd Mej. Molenaar met 15 st. c. eene onderwijzeres aan de openb. school voor onvermogen- den in plaats van Mej. T. J. H. Vogelezang. Op de voordracht is geplaatst de eenige sollicitante Mej. Joha. de Lang te Hoorn. Benoemd Mej. de Lang met 15 steramen. d. twee ledendie met den burgemeester en den secretaris de aanstaande audiëntie van Z. M. den Koning zullen bezoeken. Benoemd de heeren Verboeff en Vonk met 13 en 12 stemmen de heeren J. C. Koorn en Bruinvis de Lange he- kvvamen ieder 2 stemmen en de heer Mr. A. P. de Lange ééne stem. 26. Wordt alsnog medegedeeld een heden ingekomen schrij ven van het bestuur der afdeeling Alkmaar van de Hollandsche maatschappij van landbouw waarbij de leden uitgenoodigd worden tot bijwoning van de opening der jaarlijksche paasch- tentoonstelling op 16 Maart a.s., des voormiddags te 10 uren 45 minuten. Voor kennisgeving aangenomen. 27. Deelt de Voorzitter mede dat in eene gisteren door Burg. eu We'h. met den districts-schoolopziener en het nieuwe hoofd der openbare school voor meisjes gehouden bijeenkomst het door dat hoofd ontworpen leerplan is goedgekeurddat in verband met de omstandigheid, dat die school thans 6 lokalen telter 6 onderwijzeressen werkzaam moeten zijnzal het hoofd der school den gang van het onderwijs kunnen nagaan: dat er thans slechts 5 onderwijzeressen werkzaam zijndat bovendien volgens het hootd dier school nog eene onderwijzeres aangesteld zal moeten worden daar het niet mogelijk wordt geacht, dat ééne onderwijzeres de in de laagste klassen gezeten leerlingen (leeftijd 610 jaren) van zulk een uiteenloopenden leeftijd met vrucht onderwijst. Burg. en Weth. en de districts schoolopziener vereenigen zich met die zienswijze en stellen daarom voor, tot de benoeming van die 2 onderwijzeressen te besluiten en hen te machtigen dadelijk tot eene oproeping van sollicitanten over te gaan. De eene onderwijzeres zou in bet bezit der hoofdacte en aanteekening voor fransch of duitsch moeten zijn op f 900 jaarwedde en de andere eene onderwijzeres zonder bijacten op f 650 jaarwedde. Aangenomen. 28. Gaat de vergadering over in eene zitting met gesloten deurenna heropening waarvan de Voorzitter haar sluit, daar bij de gewone rondvraag niemand iets in het midden had te brengen. Stoomdrukkerij van Herm. Coster Zoon te Alkmaar. Gevraagd: die goed kan melken, tegen 1 April as. Adres in persoon bij den Heer H. v d. HORST, Wognumsche buurt te Alkmaar. dergeteekende ter griffie der Arrondissements Rechtbank te Alkmaar nedergelegd om aldaar gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage te verblijven. De Curator, J. C. VONK. achter het oor of op den slaap van het hoofd gelegd, trekken weg alle Rheumatische en Zinkingachtige Tand-, Kies-, Oor-, Hoofd- en Aangezichtspijnen zonder de huid open te trekken Prijs met gebruik 20 ets. Depot bij de firma J. BRONGERS üz, Bazar. 4 onfeilbaar werkend bij Hoest, Verkoudheid, Asthma, Borstdrukking enz.; prijs per flacon met gebruik 8© ets. Depot bij de firnr.a J. Brongers Gz, Bazar. Stoomdrukkerij van Herms. Coster Zoon te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1883 | | pagina 6