BOELHUIS, Boelhuis Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping, Openbare Verkooping Hontverkooplng Openbare Verkooping. SCHEEPSHGUT, EU BELEN, ln^4' J iatnneulaub. 3botrtcutièn bestaande in rondhout, planken, palen, balken, bodeuislukken en brandhout, te Alkmaar, 1. Een Huig, met Timmermanswerk plaats, Erf en SteCff, aan den Geest, te Alkmaar, sectie A, No 2830 groot 3 aren 82 centiaren. Lokaal voor Publieke Verkoopingen. Langestraat, wijk B, No. 71. AAAZ1E.AL.UI4E Voor Hoesten, Verkoudheid, Borstaandoeningen enz. FRANKRIJK. Te Bourg werd den 15 tofc lid der Kamer gekozen met 6648 stemmen de candidaat der uiterste linkerzijde Pocbon tegen 5213 op den candi daat der republikeinsche vereeniging Goujon. Kamer. Den 19 werd door den minister van fi nanciën een voorstel ingediend om de 5°/0 schuld in /o veranderen en de memorie van toelichting voorgelezen. Bij dat wetsontwerp wordt machtiging verleend tot aflossing der 5°/0 in verhouding van f 50 voor elke 5 °/0 rente of tot verandering in 4^ o/o, waar van de rente den 16 Aug. 1883 begint te loepen. Ieder houder, die niet binnen 10 dagen na de afkondiging van de wet aflossing gevraagd beeftwordt geacht in de rente-vermindering toe te stemmen. Vóór vijfjaren zal geene nieuwe rente-vermindering p'aats hebben. Ook is eene bepaling opgenomendat in de aanvragen om aflossing zal worden voorzien door de uitgifte eener nieuwe 4J°/0 leening onder de voor de schatkist voor- deeligste voorwaarden en tot het bedrag dier aanvragen. Overeenkomstig het vertangen van den minister werd besloten, den 20 in de afdeelingen eene commissie te benoemen voor het onderzoek van dit ontwerp. Bij die benoeming werden verkozen zeven voorstanders van het regeeringsontwerp, drie voorstanders van verandering in een 3 °/o fonds en één tegenstander van iedere ver andering. Den 16 heeft te Ophoven de tweede miltvuur inenting naar het stelsel van Pasteur plaats gehad. In den nacht van 16 17 April is in het val van Urk het schip gezonken van schipper W. Tuilerman. De man vrouw 2 kinderen en de knecht zijn gered. Tot dijkgraaf van de Schager- en Niedorper kog gen is bij kon. besluit van den 17 benoemd de heer J. Spaans Jr. Den 17 is te Utrecht door de directie der Maat schappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen aanbesteed de levering van 1,803,000 ponden stalen spoorstaven 127,600 ponden stalen laschplaten en 30,800 ponden stalen eindplaten waarvoor minste inschrijver was de heer F. Krupp te Essen voor f 133,948. De rechtbank te Amsterdam heeft den 18 S. Pach veroordeeld tot 183 dagen celstraf, omdat hij een bon van 60 eigaren voor een bankbiljet van f 60 had willen doen doorgaan. Jannetje Struik, G. Struik, A. Hoeting, J. H. v. Zutphen J. J. Jools, T. N. v. d. Heem en E. D. Consenheim zijn den 18 door de rechtbank te Rotter dam verwezen naar de correctioneele terechtzitting, met last dat al de beklaagden in hechtenis zullen blijven Den 18 is te Haarlem een voermansknechtdio in verregaanden staat van dronkenschap door een zijner kennissen werd tehuisgebracht met zijnen geleider in zijn huis van de trappen gevallen waarop bij weinige oogenblikken daarna den geest gaf. Hij was reeds dik werf wegens dronkenschap veroordeeld. In den avond van den 18 zijn te Tilburgin de wijk Heerenrijtsehe hoeven 12 woningen aan 5 ver schillende eigenaars behoorende geheel in de asch gelegd. "V an het huisraad kon weinig gered worden. Alle gebouwen maar slechts 3 of 4 inboedels waren verzekerd. Op de Biltstraat te Utrecht is den 18 een buis der waterleiding gesprongen ten gevolge waarvan een kolossale waterstraal met zulk eene geduchte kracht tegen de woning van dea stalhouder Dieges spootdat dit huis en daarin aanwezig meubilair en voorraad hooi en stroo zeer beschadigd werden. Te Nederbemert zijn in den avond van den 18 twee boerenhofsteden verbrand waarvan slechts één verzekerd was. Het vee en het huisraad werden gered. De door eenige jonge dames te Middelburg on dernomen fancy-fair ten behoeve van de nagelaten betrekkingen der verongelukte visschers van Modder gat Urk en Sckeveningen heeft ruim 1900 opgeleverd. Te Amsterdam wordt de diamantslijperij der firma D. L. v. Moppesin de Plantage, met 100 en die der firma J. Swaab op Marken, met 50 molens vergroot. Van BaarnSoestdijk wordt als zeker gemeld dat de in den laatsten tijd uitgestrooide geruchten om trent de koninglijke bosschen in die gemeente onwaar zijn. Even als vroegerblijft de vrije wandeling ver zekerd voor het zich fatsoenlijk gedragend publiek. Te Waardenburg wordt dit jaar geen kermis ge houden, met het oog op de heerschende pokziekte in de nabijgelegen gemeenten. De heeren W. L. TopH. H. Hoefbamer en mr. H. T. Gregory te El burg hebben concessie ge vraagd voor een stoomtram van het Btation Nunspeet door Elburg en Oldebroek naar Kampen zoo mogelijk met een zijtak naar het station Wezep. De minister van waterstaat heeftnamens den Koning aan de Ned. Bell-Telephoon-Maatschappij vergunning verleend voor den aanleg en het gebruik van voor publiek verkeer bestemde telepbonische ge leidingen te Haarlem en te Zaandam Koog a. d. Zaan Zaandijk Wormerveer. Een 40tal aanzienlijke mannen in de provincie Utrecht hebben in het Utr. Dagblad een brief gericht aan de kiezers voor de Provinciale Staten in dat ge west om te waarschuwen tegen het streven der anti revolutionaire partydie van de candidaten de on grondwettige verklaring vordert het christelijk onder- derwijs te zullen voorstaan en het er op toelegt de tegenwoordige leden van Gedep. Staten en de leden der Ie. Kamer uit de provincie door andere personen te vervangen. De Stoomvaartmaatschappij „Nederland" maakte in 1882 eene winst van 298,375 en kan 6'/» t. h. uitkeeren over het kapitaal van f 4,139,500, metsta- tuaire uitkeeringen aan reservefonds, ondersteunings fonds en bestuur. Aan afschrijvingen is f 419,888 be steed. Het reservefonds is gestegen tot f 70,694, het assurantiefónds tot 618,000 het ondersteuningsfonds tot f 45,294 en de extra-reserve bedraagt 100,000. De Maatschappij bezit thans 11 stoomschepen, te tarnen van 32000 tonnen en 19000 paardenkrachten; zij zijn ge kocht voor 7.8 miljoener is 2.6 miljoen op afgeschreven te BERGEN, op Zanengeest, ten huize van den Heer Jb. HOOGWATER, op Woensdag, 25 April 1883, vóórmiddags 10 uur, van: 10 Kalfkoeien 3 Pinken 1 zeldzaam mak bruin Paard, oud 10 jaar 4 Kalveren, 2 drachtige Zeugen, I Geit, 8 Kippen en 1 Haan, 1 Karnhond met hok, 1 Kar met kap op veeren 1 Wagen op veeren llorrensoed waaronder een stel Commissie en een stel Kleingoed, houten Stalhoutzoo goed als nieuw Huisraad enz. A. VONK, Notaris te Schoorldam. om kontant geldte Egmond aan Zeeop Maandag, 23 April 1883, voormiddags 9 uur, van eene aan zienlijke partij waarbij uitmuntend geschikt voor werkhout en schoeiingen. GOUWENotaris, £gj£ten sterfhuize van den heer Jb. KANT, op de plaats „Waakdzicht", aan den Noorddijk bij Rustenburg, onder Oterleek op Dinsdag, 24 April 1883 's morgens 10 uur. van 13 Kalfkoeien, 4 Kalfvaarzen 1 Geldekoe3 Pinken 1 eenjarige Stier, 8 Kuikalveren 1 vet Kalf, 1 drachtige Zeug, 2 Paarden (van 2 en 7 jaar), 4 Varkens, 8 Kippen en 1 Haan, Jachtwagen, Kar op veeren, Boerenwa gen, Driewielde Kar, verder alles wat tot eene com plete Boerderij behoortwaaronder 1 flink stel Makers en Zetters voor middelbare en kleine kaas, Kaaspers met gewichten, Amerikaansche Hooihark, Meubelen en Huisraad en wat meer wordt gepresenteerd. Op de plaats kan niet worden gestald. H. J. DE LANGE, Notaris. te Noordscharwoudein de herberg „het Bonte Paard," op Woensdag, 25 April 1883,'s mid dags 12 uur, ten overstaan van den te Alkmaar ge- vestigden Notaris H J. DE LANGE en na bekomen rechterlijke machtiging, van: Eenige akkers IIOIJIWIjAND met WA TER, te Noordscharwcude en te Oudcarspelaan den Winterweg, de Molensloot, de Trijntjeslootde Schoutensloot, de Potjesloot en de Reijersloot, groot 2 60.65 hectaren, nagelaten door den heer J. STRIJ- BIS Az. Inlichtingen ten kantore van de firma DE LANGE DE MORAAZ, aan de Breedstraat te Alkmaar. in den „Nieuwen Doelen," op Woensdag, den 25 April 1883 bij opbod en Woensdag den 2 Mei 1883, bij afslag, telkens des avonds 6 uur, ten over staan van den aldaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE L/lNGE, van: 2. Een AAerk plaats en Erf, aan den Geest, te Alkmaar, sectie A, No. 2803, groot 2 aren 26 centiaren. In welke beide perceelen door den eigenaar, thans gedreven wordt een Stoomtimmerwinkel Meubel makerij en Draaierij waartoe in gebruik zijn een verticale stoommachine van 6 paardenkracht, een liudzaag cirkelzaag ploegmachine kortzaag draai- bankeu enz., zooals een en ander dagelijks is te be zichtigen. Zijnde de beide perceelen met de genoemde machines inmiddels uit «le hand te koop. Behoorende aan den Heer G ZEEMAN en te aan vaarden bij de betaling der kooppenningen doch niet vóór 15 Mei 1883. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris. in het hótel „de Toelast," te Alkmaar, op Woensdag, 2 Mei 1883, bij opbod, en op Woens dag, 9 Mei 1883, bij afslag, telkens des namiddags na 6^ uur, ten overstaan van den Notaris H. J. DE LANGE, van: 1. Een Huisbevattende beneden 2 kamers en suite, keuken, plaats, boven 2 kamers met alkoof, mei denkamer, zolder, wel- en regenwater, met Erf, te Alkmaar, zuidzijde Luttik-Oudorpgroot 93 centiaren. 2. Een Pakhuis en Erf, aldaar, noordzijde Spanjaardstraatgroot 1 are 10 centiaren. Behoorende tot den boedel van den heer J. H. KEUSS en terstond te aanvaarden. Inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van de Firma DE LANGE DE MORAAZ, te Alkmaar. te CAMP, gemeente 8choorlMaandag, 30 April 1883, voormiddags, 10 uur, als: fjpen Huiten- weKerlngsdeelen, eiken Binnen we- geringsdeelen, eiken Zetters, Brand hout en de lAiel van het gestrande schip „Gaenbt." A. VONK Notaris. VERKOOPING op Maandag, 23 April e.k., des namiddags ten 5 ure, en volgenden dag, van eene aanzienlijke partij nieuwe MEIJBEL.EM afkomstig uit een magazijn in liquidatie, als: Lin nenkast, ronde, vierkante, Werk- en Schuiftafels, Penant- en andere Kastjes Kisten Stoven Tafel stoelen Schommelsgeschilderde Kaaskoppen. Pom- penstellen en ander draaiwerk voorts Ledekanten Beddegoed Schrijf bureau Canapé, Stoelen Glas- en Aardewerk een complete Spuitwatei machine en eene partij Spuitwaterflesschen. Te bezichtigen Maan- dag ,23 April e.k., van 10 tot 3 ure en op dien dag ten elf ure verkooping op de Gedempte Nieu- wesloot van verschillende Goederen. W. APPEL Jr., vendumeester te Alkmaar, zal op Donderdag, 26 April e k., des morgens te 10 uur, in de Warande van het lokaal „Harmonie", gelegen aan de Lombardsteegte Alkmaar, een openbare ver kooping houden van goed geconserveerde als: Salon-Ameublementen; groote Trektafel met in- legbladen Bonheur du jour, Tête a têtePianino, Statie-Gordynen Spiegels, Schilderijen, Pendule, Vloerkleeden en Karpetten Tafels Stoelen ijzeren Ledekanten met zoo goed als nieuwe Bedden en toe- behooren Porcelein-, Kristal Aarde-, Koper-, Blik- en IJzerwerk waaronder Fornuis en toebehooren en Keukengereedschap. Zijnde onder deze verkooping begrepen de goede ren van den WelEd. Heer A. J. POOL, die wegens vertrek naar Oost-Indië in openbare veiling worden verkocht. Te zien op Woensdag 25 April a.s., van 11 tot 2 uur. Jb. TIEBIE &ZOON, Directeuren, te Akersloot, zullen, als lasthebbenden hunner principalen door den te Uitgeest gevestigden Notaris J. VAN LEEUWEN Az, in publieke veiling presenteeren te verkoopen gronte en extra te veldstaande partijen enkele en dubbele Tulpen, Hyacinten Aarcis sen en andere Bloembollen, te AKERSLOOT en DORREGEEST, op Woensdag, 25 April 1883, des morgens te 10 uur, te beginnen op den tuin van den Heer G. RUYTER voorden Heer J. ZWEERIS, op Dcrregeest. Op Maandag, 30 April 1883, op onderscheidene tuinen te Akersloot. Heden is alhier het bericht ontvangen, dat de Heer J. P. BACKX tot Notaris te Wieringerwaard is benoemd. Alle ingezetenen zijn met deze promotie ten hoogste ingenomen en wenschen den benoemde van harte geluk. Doch daartegenover heerscht eene algemeeue ver slagenheid, daar tengevolge dezer benoeming de ge meente weldra een harer meest geachte ingezetenen zal verliezen, terwijl tevens vele met leedwezen beseffen, dat zij hierdoor den zoo hoognoodigen krachtigen steun zullen derven ter behartiging hunner belangen die de Heer BACKX, als lid van den gemeenteraad, steeds zoo onpartijdig en dikwerf moeitevol wist te behartigen. Heiloo19 April 1883. O O O tMiiêUuHMlk "o O Het kind van ondergeteekenden4 jaar oud, is door het gebruik van eenige flesschen RIJN- lANDSCHEA DRUIVEN-BORST HONIG vol komen hersteld van eene zeer ernstige borstaandoening. Utrecht, Mei 1876. W. MUNGERT. Alleen echt verkrijgbaar in flesschen van 2 Gulden1 Gulden en 65 Cent, voorzien van nevenstaand fabriekstem- pel te Alkmaar bij Bruinvis en Bak ker, Apoth.; Avenhorn bij J. Nieu venhuizenBroek op Langedijk bij G. Wagetnan; te Driehuizen, gem Grootschermerbij K Kluft; Kolhorn bij J. PaalmanOudcarspel bij M. Hart; Rijp bij B. Caton Schermerhorn bij J. II. Geerke; Uitgeest bij K. Karmelk.

Alkmaarsche Courant | 1883 | | pagina 2