Binnenland. Uilslag der gemeenteraadsverkiezingen. beeld der republiek op den 14 onderhandelingen, om hen daarbij nog tegenwoordig te doen zijn mislukten, daar de ministers bezwaar hadden tegen sommige zin sneden in de bij die gelegenheid te houden toespraak welke hun vooraf was medegedeeld. Die zinsneden betroffen het uitspreken van leedwezen over het uit blijven van amnestie en het uiten van den wensch naar gemeentelijke vrijheid. In de algemeene vergadering der Panamamaatschappij, den 17 gehouden werd in het door de Lesseps uitge bracht verslag op nieuw verzekerd dat het Kanaal tegen het einde van 1888 gereed zou zijn. De aan staande werkzaamheden zullen onder leiding van een fransch hoofdingenieur der bruggen en wegen krachtig uitgevoerd worden. Do raad van bestuur, die van vol ledige volmacht voorzien wasonderzocht de midde len waardoor in de uitvoering der werken het best voorzien kan worden. Zoodra de raad een besluit ge nomen heeftzal het openbaar gemaakt worden. De minister van oorlog generaal Thibaudin is tot grootofficier van het legioen van eer benoemd. Deze benoeming trekt zeer de aandachtomdat zij zeer on verwacht komt en wel kort na de in den Senaat gele den nederlaag met zijne voorstellen over de vesting artillerie. De bladen dringen bij de regeering aan op het nemen van maatregelen tegen de in het zuiden des rijks toe nemende liefhebberij voor stierengevechten. De graaf van Chambord neemt langzaam in beter schap toe. Den 15, zijnen verjaardag, werd door zijne vrouw te zijnen huize een klein feestmaal gegeven aan 6 of 7 vrienden. Aan het nagerecht liet hij zich in een leuningstoel naar de eetzaal brengen, om de ge- lukwenschen zijner gasten te ontvangen. Kamer. De minister van buitenlandsche zaken antwoordde den 16 op de vraag van een der leden over het gebeurde te Tamatave dat de engelscbe ge zant den 10 aan de regeering mededeeling deed van de gevangenneming van twee engelschen die verdacht werden van verstandhouding met den vijand. De laatste berichten van admiraal Pierre maaKten geen melding van de zaak en de ware toedracht was nog niet geblekendoch in het gegeven geval zou de regeering niet aarzelen de maatregelen te nemen, welke met de rechtvaardigheid en de belangen des lands strookten. Deze verklaring werd luide toegejuicht. Met de behandeling der spoorwegovereenkomsten werd een aanvang gemaakt. Zij werden door éen lid verdedigd en door twee leden bestreden. Den 17 werd de be handeling voortgezet. EGYPTE. In de den 17 gehouden vergadering der gezondheidscommissie werd verworpen het voorstel om de stad Alexandrië geheel af te sluiten. Die maatre gel zou volgens haar geen doel treffen en een slechten zedelijken indruk maken. In de 24 uren die den 17 des voormiddags te 8 uren eindigden stierven aan cholera te Cairo 12 te Da- miette 23 te Mansourah 56 te Samanoud 22 te Menzaleh 42 personen. In de daarop volgende 24 uren te Cairo 61te Damiette 17, te Chobar 14 en te Alexandrië 1. Den 14 is een vijfjarig knaapje te Haarlem door een hooiwagen aangereden ten gevolge waarvan het den 15 na hevige pijnen te hebben doorgestaan is overleden. „Zeg mij baronging hij voortzijn arm in dien van Herman stekende„maakte de oude heer, vooral na tafelook op u niet den indruk van iemand die meer dood dan levend is Ik vreesde telkens dat hij plotseling de oogen zou sluiten en voor onze oogen zou sterven." „De geheimraad ziet er zeker zeer zwak uit. Hij gaat blijkbaar zeer gebukt onder de tegenwoordige crisis." „Zonder twijfelMaar zooals van avond heb ik hem nog niet gezien. Ziet gijbaron ik dacht van avond zoo bij mij zelf, dat het misschien toch eene dwaasheid van mij was om u juist in dezen tijd te vragen om mij bij mijnheer Treu te introduceeren „Waarom zijt gij juist nu op die gedachte gekomen?" „Dat weet ik zelf niet. Ik weet alleen dat de oude heer mij hoe langer hoe meer afkeer inboezemttel kens wanneer ik hem zie." „Ik zou denkendat gij u over de ontvangst van de zijde van den geheimraad niet behoeft te beklagen." „Dat doe ik ook geenszinsik ben zoo goed ont vangen als ik slechts verlangen kan. Gij hebt gezien, dat ik aller lieveling ben. De oude heer heeft mij uitgenoodigd om dagelijks te komen de goddelijke Adèle ontvangt mij zoo vriendelijk mogelijk. Indien ik indertijd werkelijk met u gewed had dat ik binnen veertien dagen een gelukkig bruidegom zou worden dan kon ik nu mijne weddenschap winnenwant de oude heer heeft mij reeds zijne toestemming gegeven en dat Adèle, bekoorlijk en goddelijk schoon als zij is, mij het jawoord niet weigeren zalwanneer ik werke lijk met ernsthaar mijne onuitsprekelijke liefde ver klaar, daaraan twijfel ik volstrekt niet." „Zijt gij daar zoo zeker van „Bah ik moest geen Richtbausen zijnindien ik daaraan twijfelde. Zij ziet met verlangen eene verkla ring van mij te gemoet. Geloof mj ik ken de meis jes Alleen om mij in het harnas te jagen om mij eindelijk tot eene verklaring te dwingen heeft zij van avond met u gecoquetteerd. Maar daarmede vangt zij mij niet. Ik word niet zoo gemakkelijk jaloersch en zeker niet op u beste baron ik weet immersdat op J-.--" een gezworen vrouwenhater zijt „Ik wil nic.~,l(jt u kunnen bedriegen mijeerst na ï-k Hebt gij misschien vuur gevat Dat gegevennaar wv, ik moet u zeggen dat gij mij geen broken met alle mij.ou(jkunnen bewijzen dan werkelijk gestreefd en nietsar te worden." wanneer mij nu nog aan dien zonderlingen wensch om te bereikenwat u mijn schoonzoon U vervolgt In eene raadsvergadering te Hoofdplaatden 14, ging het zoo vriendschappelijk toe dat de burgemees ter de zitting sloot en een der wethouders door den veldwachter buiten de deur deed zetten. In den avond van den 15 zijn aan de Eng wijk gemeente Lith 3 naast elkander staande boerenhuizen afgebrand. Van de inboedels werd zoo goed als niets gered. Te IJmuiden is den 14 de nederlandsche galjoot „Zeehond" bij het uitzeilen door windstilte tegen de noorderpier gedreven en door eene sleepboot afgebracht, maarals zwaar lek zijndeop strand gezet. Nadat men den 15 den geheelen dag bezig was geweest om den inventaris te bergen, is het schip in den volgenden nacht door storm en hooge zee uit elkander geslagen, Den 15 is de bliksem geslagen in de kerk te Swalmen (Limburg), zonder brand te veroorzaken. De sectie HavenNadorst te Hoorn van den westfrieschen stoomtramweg is den 15 voor het publiek geopend. Ruim 1100 personen maakten een ridje met het nieuwe middel van verkeer. De Rijks-normaallessen te Beemster zijn den 15 gesloten. Te Amersfoort is den 16 een beschonken voer man van een wagen gevallen en spoedig daarop over leden en een ander beschonken persoon die zich in een hooiberg te slapen had gelegd in het hooi gestikt. Aan de harddraverij te Leeuwardenden 16 van gemeentewege namen 18 paarden deel. De prijs van f 400 werd gewonnen door Davidvan den heer M. Kuiper te Workumer Nieuwland de premie van f 100 door Vlieger, van den heer T. Velstra, te Marsum. De amsterdamsche tentoonstelling is voor reke ning der patroonsbezocht den 15 en 16 door de werklieden der ijzergieterij „de Prins van Oranje" te 's Gravenhage met hunne vrouwen te zamen 350 per sonenden 16 door p.m. 30 werklieden van de heeren P. en C. Best kaashandelaren te Hoorn, en die der chocolade-fabriek „de Zaanstroom" te Wormerveer, den 17 door 200 werklieden boven de 16 jaren van de sigarenfabriek der heeren Mignot en de Block te Eind hoven ter gelegenheid van het 25jarig bestaan dier fabriek den 18 door die van de fabriek van suiker werken chocolade en likeuren van de Bont en Leyten te Amsterdam, ter gelegenheid van het 40jarig bestaan dezer fabriek. In den avond van den 16 hebben de ingezetenen van Delft eene tegenpartij (concert en bal) aan het stu dentencorps gegeven. De burgemeester deed mededee ling van een schrijven van den prins v. Oranje, waarbij Z. H., onder betuiging van zijn leedwezen over den brand van het feestgebouw en het verloren gaan der vaandels, het corps een nieuw vaandel aanbood. Deze mededee ling werd met gejuich begroet en gevolgd door het zingen van het Wilhelmuslied. Den 16 is te 's Gravenhage, in tegenwoordigheid van het garnizoen door den generaal-majoor Queysen het ridderkruis der Mil. Willemsorde 4e kl. uitgereikt aan den heer P. Gallas, gewezen kapitein der schutterij te Hellevoetsluishem dezer dagen toegekend wegens zijn moedig gedrag bij den aanval op den Doel in December 1832. De nieuwbenoemde burgemeester van Enkhuizen, de heer Hartkamp is in de raadsvergadering van den 16 geïnstalleerd. De graaf en de gravin van Vlaanderen hebben den 17 Amsterdam verlaten en, te 's Gravenhage aange komen hunnen intrek genomen in het Hotel dos Indes, waarvan de geheele eerste verdieping door hen en hun gevolg is ingenomen. Zj brachten nog denzelfden dag een bezoek aan prinses Hendrik. Prin3 en prinses Albert van Pruisen zijn den 17 met hunne kinderen te 's Gravenhage aangekomen door prinses Hendrik in het station van den Rijnspoor- weg verwelkomd en door haar naar het Oranje-hotel te Seheveningen geleid. Voor rekening van het ministerie van oorlog is den 17 aan den Helder aanbesteed het maken van een bewakingspost op den zeedijkter hoogte van de voormalige vischmarktgeraamd op f 22,000. Laagste inschrijvers waren de heeren Gebr. Janzenvoor 22,175. Het prachtige stoomjacht „Namouna" van den heer Bennett eigenaar van de New-York Herald is den 17 te Amsterdam aangekomen. In de Spuistraat te Amsterdam is den 17 een 8 a lOjarig knaapje door de tram overreden en gedood. Den 17 is te Amsterdam gearresteerd een belg die zich met 3 anderen, reeds sedert 4 weken te Parijs in hechtenishad schuldig gemaakt aan een diefstal van effecten ten bedrage van 200,000 fr. Reeds eenige weken geleden had hij zich, tot verkoop van eenige effec ten aangemeld bij de firma Sanders en Co., die zich ongenegen verklaarde met een onbekende zaken te doen. Thans daar weder komende met hetzelfde doel, bleken de door h6m aangeboden effecten nummers van de ge- stolene te dragen. Op de kermis te Utrecht is den 17 de prachtige kraam met toover-artikelen van den heer S. Davini afgebrand. Tot gemeente-ontvanger aan den Helderop eene bezoldiging van f 1500 en f 300 vergoeding voor bureau-onkosten is den 17 benoemd de heer A. J. de Jonghsecretaris der gemeenten Anna Paulowna en Wieringerwaard. Akersloot. Uitgebracht 80 st. Herkozen J. Meyne 70 st. en J. Heynis56 st. Anna Paulowna. Uitgebracht 33 st. Herkozen R. C. Waiboer, 20 st. en F. K. Kaan, 30 st. Barsingerkorn. Hitgebracht 49 st. Herkozen G. Ple vier 40 st. en H. Harp 40 st. Beemster. Gekozen H. de Goede 72 st., H. de Graaf 72 st., Jb. Hartog 66 st. en S. Bouman 62 st. Bergen. Uitgebracht 179 st. Herkozen Jan Helder, 83 st. en Jacob Swaan 80 st. Beverwijk. Herkozen TegelArnse en Braun. Her stemming voor de vacature G. de Langen tusschen C. J. J. v. Kempen en G. Meyer. Broek op Langedijk. Uitgebracht 197 st. Herkozen A. Slot Pz., 74 st. en gekozen P. Berkhouwer50 st., tegenover J. Slotemaker (aftr. lid). Bovencarsgel. Herkozen K. Kooiman. Herstemming tusschen C. Schuurman (aftr. lid) en D. Boon. Castricum. Uitgebracht 44 st. Herkozen W. Melker 34 st. en S. Louter 38 st. Edam. Herkozen Pont, de Jong en Akkerboom. Egmond-binnen. Hitgebracht 59 st. Herkozen W. Roskam 45 st. en J. Groot, 55 st. Gekozen J. Noort, 42 st. Egmond aan Zee. Uitgebracht 38 st. Herkozen R. Gouda, 35 st. en A. Wijker, 20 st. Enkhuizen. Herkozen N. Sluis en Jb. Moll. Gekozen C. P. de Jong. Herstemming tusschen Quanjer en D. Koeleman Graft. Uitgebracht 58 st. Herkozen J. Muys, 54 st. Herstemming tusschen A. Groot (aftr. lid) en W. Bruijn Hz. Voor de buitengewone vacature gekozen P. Oortwijn 33 st. Haringkarspel. Uitgebracht 40 st. Herkozen W. Go- vers, 37 st. en W. Keesom, 37 "st. Heemskerk. Uitgebracht 97 st. Herkozen P. F. Seig- nette, 40 st. en J. Zonneveld, 39 st. Heer Hugo Waard. Uitgebracht 131 st. Herkozen Js. Pater, 121 st. en Jb. Swaag93 st. In plaats van P. Schilder gekozen W. de Groot68 st. Heïloo. Uitgebracht 93 st. Herkozen N. Berger 64 st. en C. van der Velden, 74 st. Vacature Backx herstemming tusschen J. Boet, 33 st. en W. Stam, 23 st. Helder. Uitgebracht 323 st. Herkozen S. van Gijn, 259 st. en W. J. Maalsteed, 217 st. Gekozen H. Jan zen Ez., 229 st. en IJ. Strikwerda185 st. Herstem ming tusschen L. E. over de Linden 125 St., P. S. Hordijk 93 St., J. Verfaille 91 st., J. Korver 89 st. Hensbroek. Uitgebracht 21 st. Herkozen W. Duyn (aftr lid) 21 st. Gekozen P. Schouten 19 st., in plaats van K. Schouten die verzocht had niet in aanmerking te komen. Hoorn. Uitgebracht 482 st. Herkozen Mr. W. K. baron van Dedem 309 st., M. de Jong 372 st., P. Kaag Az. 423 st. In plaats van T. Kroon en Scbollée de Vriesdie niet herkozen wilden worden gekozen P. J. Kroon 378 st. en herstemming tusschen J. J. Aghina 233 st. en D. Schuit Jr. 205 st. KoedijkUitgebracht 58 st. Herkozen C. Groene- woud 58 st. en C. Bos Cz. 43 st. Limmen. Uitgebracht 30 st. Herkozen J. van Twuy- ver 27 st. en E. van Veen 27 st. Monnikendam. Herkozen v. Beers en Thierens. Nieuwe Niedorp. Uitgebracht 59 st. Herkozen J. Koopman 45 st. en B. J. van Herwerden 49 st. Noordscharwoude. Uitgebracht 32 st. Herkozen J. Hopman Pz. 29 st. en K. van Nienes 31 st. Ohdam. Uitgebracht 43 st. Herkozen J. Boots 43 st. en W. Klaver Hz. 41 st. O ter leek. Uitgebracht 38 st. Herkozen P. Glijnis Pz. 38 en G. de Jong 32 st. Oudkarspel. Uitgebracht 52 st. Herkozen R. Paarl- berg 39 st. Herstemming tusschen Jan Butter Cz. 26 st. en °Pieter Duyves 12 st., voor E. Boon (aftr. lid). Oudorp. Uitgebracht 22 st. Herkozen D. Bloothoofd 21 st. en W. Bos 20 st. Oude Niedorp. Herkozen J. Haringhuizen en C. Wonder Jz. Petten. Herkozen C. Kossen. Herstemming tusschen J. Timmerman Dz. en P. Jonker, en tusschen P. Jon ker, C. Kossen P. Bakker en H. Pletting voor J. Hillegonds en S. Koeman (aftr. leden). purmerende. Uitgebracht 210 st. Herkozen L. Ko ning 185 st., C. Stuyt 185 st., N. Brantjes 177 st., mr. H. C. L. Hooft Hasselaer 171 st. de Rijp. Uitgebracht 61 st. Herkozen A. K. Wineke 36 st. en E. E. Vrijdag 44 st. Schagen. Uitgebracht 166 st. Herkozen J. v. d. Ma ten 106 st., J. Govers 98 st., C. de Pater 92 st. Her stemming tusschen W. A. Hazeu (aftr. lid) en P.Stroomer. Schoorl. Uitgebracht 55 st. Herkozen R. Bas 51 st. en J. Hoogvorst Az. 37 st. Sint Maarten. Uitgebracht 34 et. Herkozen Jan Brommer 30 st. en Pieter Jonker 30 st. Spanbroek. Uitgebracht 235 st. Herkozen H. J. K. van den Steen 111 st. Gekozen J. Dekker Pz. 73 st. St. Pancras. Uitgebracht 10 st. Herkozen S. Duif 10 st. en M. Kalis 9 st. Sijbecarspel. Herkozen J. Visser en A. Winkel Pz. Uitgeest. Uitgebracht 102 st. Herkozen F. Zonjee, (aftr. lid) 80 st. Gekozen D. Meijer, 53 st., in plaats van P. Muis, die niet meer in aanmerking wilde komen. Pelzen. Herkozen Sehoo ter Burg Langeveld en Uitenduul. Warmenhuizen. Uitgebracht 59 st. Herkozen O.Bar- singerhorn 44 st. en A. Kraakman 54 st. Wieringen. Uitgebracht 84 st. Herkozen J. Tijsen (aftr. lid) 48 st. Herstemming tusschen P. P- Kooy 34 st. en J. Kooyman 15 st,, voor wijlen E. Bays. Winkel. Uitgebracht 109 st. Herkozen D. Rezel- man 104 st. en J. Breebaart 91 st. Voor de buitenge- gewone vacature K. Rezelman herstemming tusschen A. Nobel en P. Slooves. Wormerveer. Herkozen VisBoekenoogen en v. d. Sluys Veer. Wijk aan Zee en Buin. Gekozen W. Grapendaal en herstemming tusschen de beide aftredende leden de Boer en Bickhoff, ieder 21 st. Zaandam. Herkozen Hartog Langebaerd en Buys voor de vacaturen Middelhoven en v. d. Stadt gekozen R. Köhne en P. Latenstein. ZuidscharwoudeUitgebracht 53 st. Herkozen F. de Boer Cz. 35 st. Herstemming tusschen J. Kostelijk Jbz. (aftr. lid) 24 st. en A. Vredenburg 15 st. Zuid- en Noordsckermer. Uitgebracht 53 st. Herkozen K. Olij Cz. 47 st. en Jb. Kreb 33 st. Zijpe. Uitgebracht 172 st. Herkozen G. C. Hulst 143 st. en J. Brommer 121 st. Voor de vacaturen A Kos (overleden) en G. Nobel herstemming tusschen laatstgenoemde 74 st., K. A. Kaan 63 st., J. van Beu- sekom 46 st. en M. J. Koelman 45 st.

Alkmaarsche Courant | 1883 | | pagina 2