LOKAAL „DILIGENTIA." AllonaarscJie Kermis 1883. Heropening van liet nieuw gerestaureerde Maal Diligentia. Alkmaar Packet. Zjjt BÜ (M al een Kapwiaaii? C4FÉ CKMHAL RESTAMT Kermis te Bergen. IIIJKS ÜÖOliEIili BURGERSCHOOL OP HET LEVEN, M ATITVÉE, Van Alkmasir 's morg. H u„ 8 u., ft u„ 's nam. 2 u. IMi m. Van Amsterdam 's morg. S u. m., 's nam. 4 u., G u. en 's avonds 11 u. S© m. BRIEF AAN EEN VRIEND Eerste Nederlandschc 1». KT. ZILVEB, Café „de Kroon," Appelbeignets 9 Zondag 26 Augustus tol en met Zondag 2 September 1885 door liet Nieuwe Internationale Variété's en Speoialitei- teng-ezelseliap. Directeur Hnbertus Kievits. Aanvang 8 uur. Opening lokaal 7 uur. Entré9 25 cents. op Vrijdag 31 Augustus en Zaterdag 1 September 1883, aanvang te 12 uren, en Zon dag 2 September, aanvang te één uur. Entrée 25 cents. De ondernemer hoopt zich de gunst van plaats- en landgenooten waardig te maken door goede bedien in en goed consumabel, volgens de vaste tarieven in het lokaal aanwezig. Alle klachten gelieve men onmiddelijk aan hem in het lokaal te doen. De Ondernemer, T. 7. AMEH.SBPl'RTg Hetourbiljetten voor één «lag- verkrijgbaar en geldig op alle diensten le kajuit f 1, Op Kondag wordt dit uur niet vervuld. Mr. W. VAN DER KAAY, Pr«s f o,to. TEGEN INVALIDITEIT EN ONGELUKKEN, ISuitcnhof' 43, te 's C»ravetihnge. 11' A F L h li .4 II op de Stecncnhrug bij de lUelimarkt. G. It O II11 4 Ai.khaak HERM*. COSTER ZOON. Ëimtettf&tib. shook mmmmtoohotellin, lederen avond optreden van de grootste Specialiteiten van den tegenwoordige!) tijd, als The llorlings Familie, Uc jlnstrulisciie Tweelingen, IMr. Yiiigy Iliech in z()nc liuilengenonc kunstverrichtingen op het ijzerdraad en vele andere Specialiteiten. Zie verder de biljetten, 0,60. Uitgave van HERMs COSTER ZOON, Alkmaar. DOOR Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. wordt beleefdelijk aanbevolen nette en civiele bedie- Gedurende de KERMIS te ning wordt verzekerd Tarieven Voorwaarden en Statuten verstrekt de Heer Ij. Agent. TOP, te Alkmaar, Hoofd- bericht hiermede aan zijne geachte begunstigers dat hij dit jaar weder geplaatst is met zijne welingerichte Baktzooals bekend beste Wafelen. Hij hoopt dezelfde gunst te mogen genieten, welke hij 17 jaren lang heeft genoten. Gelieve wel te letten dat de letters P. S. in zijne Wafelen staan, bij de KAASMARKT te ALKMAAR. Schoone gelegenheid tot het gebruik van vele Wer- VCt'SChingen met aparte kamers voor familiën en anderen. Voor goede consumptie en bediening zal zorg worden gedragen. Gedurende de kermis Vrijdag, Zaterdag en Zondag, 31 Augustus, 1 en 2 September, 's middags na 3 uur, Sllixlek VOOI* den Pans. De muziek zal gegeven worden door de familie ZWART, van Amsterdam. Hopende met een ruim bezoek vereerd te zullen worden. Uw Dw. Dienaar, V. hKAllijl IS 26, 27, 28 Augustus 1883 Muziek voor den Hans Dinsdag, 28 Augustus, voormiddags 10 uur, Pr|js-Tonknilppclcn 's namiddags Harddraver}}, door boerenpaarden; de paarden moeten ten twee uur op stal zijn. Wcensdag 29 Augustus 1883, Prijskolvcn en fiiljurten, voormiddags 11 uur. 11 H liefhebbers worden uitgenoodigd deze partijen met hunne tegenwoordigheid te vereeren. G. BRAKENHOFE. verkrijgen li 20 ets. per portie. k pctanrntpiip De ondergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan tot de levering van de voor den nieuwen cursus be- uoodigde Hoek werken ^chr(jf- en Tee- k en behoeften. Zegepraal over alle mogelijke ziekten. Er ligt in het menschelijk lichaam etne gestadige neiging om van kracht tot zwakheid over te gaan tenzij eeuige mid delen worden aangewend om de vermindering van krachten en andere schadelijke invloeden af te weren. De Hollowaypillen zullen dit doel uitmuntend doen bereiken. Zij vervullen alles wat de meest eischende zieke kan verlangen. Als kwade vochten verbeterend middelregelen zij de maag en brengen zij den lever in werking; als afdrijvend middel verbeteren zij de hoedanigheid van het bloed als zuiverend middel be vorderen zij de wormswijze beweging der ingewanden, en als versterkend middel geven zij kracht aan het zenuwgestel. Zij hebben de gezondheid teruggegeven aan duizenden lieden die door ziekten verteerd wer den. In alle gevallen van slechte spijsvertering, van hartkloppingen hevige uitwaseming, schele hoofdpijn, benauwdheden en verstoppingen der werkingenmoe ten zij die daaraan Ljden hunne toevlucht nemen tot de Hollowaypillen, die hen nimmer zullen misleiden. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen h 0,80, f 1,85, f 3,t 6,75, f 13,50,/ 20,50. Potjes zalf 0,80, 1,85, f 3, t 7,05. f 13,85, 20,95. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. M. van Renesse, Apoth. te's Hage, B. Adema te Amsterdam en bij StraatmanApotheker te 's Bosch alsmede in Hollowaye etablissementen te Londen 78, New Oxford Street. Daar er te Rotterdam gebrek aan plaatsruimte voor de schepen is en dus de schepen aan welke eene vaste ligplaats is toegestaan een voorrecht genieten stelfen B. en W. den raad voor, een kadegeld te hef fen berekend naar de lengte van het schip en wel van 25 per strekkende el en per jaar voor zeesche pen en van 5 per el en per jaar voor andere sche pen. De kamer van koophandel achtte 25 te hoog en wilde dit op f 15 brengen doch B. en W. deelen hare zienswijze niet en handhaven hun voorstel. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft in raad kamer den heer mr. A. K. J. v. d Drift, lid van den gemeenteraad te Schiedam verwezen naar de openbare zitting ais verdacht van valschheid in geschrift en het des bewust gebruik maken daarvan. Een 21 jarige boerenknecht te Tinallinge, eenige zoon eener weduwe, is in het hospitaal te Groningen na een lijden van 6 weken gestorven, ten gevolge van verwonding van de linkerknie waarmede hij in eene zeis gevallen was. Tegen een lid van den gemeenieraad van Hof van Delft is voor de tweede maal proces-verbaal opge maakt wegens dronkenschap op den openbaren weg. Hef Wag. Weekblad, geen geestverwant van dr. E. J. R. Jorissen noemt zijne behandeling door den Volksraad der Zuidafricaansche Republiek ronduit „ge meen en wenscht dat het nederlandrcbe volk door een krachtig protest zijne afkeuring zal te kennen geven. Van wege commission uit het Turnverbond en de utrechtsche studenten zijn oproepingen gedaan om bijdragen tot bevordering van de opsporing der Varna. De openbare school te Strijp is door den ge neeskundigen inspecteur als schadelijk voor de gezond heid afgekeurd. De Geldersche Maatschappij van Landbouw heeft op hare begroeting voor 1884 f 3000 uitgetrokken voor de in dat jaar te houden internationale landbouw tentoonstelling. Zekere v. E., gewezen stations chefthans te Arnhem woonachtigis a'daar in hechtenis genomen wegens oplichterij, wijl hij zonder daarmede belast te zijn met eene lijst bij de ingezetenen rondging om liefdegiften voor het weezengesticht te Neerbosch 'in te zamelen ,en de gelden daarvan ten eigen bate aanwendde. De boerenhofstede Lellebosehgemeente Echt nabij Heinsberg, is door trappisten aangekocht, om tot een klooster ingericht te worden. De broeders onderhandelen met het gemeentebestuur over den aan koop van 100 morgen heidegrond om die in cultuur te brengen. Aan den heer H. T. Pastooraan den Helder iswegens lichaamsgebrekeneervol ontslag verleend als onderwijzer aan de gemeenteschool nr. 5. Door den heer K. A. v. d. Garde te Gouda is concessie aangevraagd voor een stoomtramweg tusschen Oudewater en het 40 minuten gaans van die stad ver wijderde station van den Rijnspoorweg. Door eenige leden der sociëteit „Momus" te Maastricht zijn gelden bijeengebracht om 11 ambachts lieden in dienst bij leden der sociëteitgedurende 3 dagen Amsterdam en de tentoonstelling te doen be zoeken. Tot predikant bij de herv. gemeente te Monni kendam i3 beroepen ds. J. C. v. Reesse te Leersum. Door den gemeenteraad van den Helder zal een adres gericht worden aan de directie der Holl. Spoor wegmaatschappij, ten verzoeke, dat te Ditgeest niet de talrijke passagiers naar Amsterdam maar die naar Haarlem zullen moeten overstappenen dat op den noordliollandschen spoorweg voor meer plaatsruimte zal worden gezorgd, daar meermalen passagiers le. kl. in wagens der 2e. en der 2e. in wagens der 3e. kl. moeten plaats nemen. Voor het eerste gedeelte van het notarieel examen is geslaagd de heer A. E. Middelkoop van Benning- broek. Tot secretaris der gemeente Schermerhorn is be noemd de heer P. Koeman. De te Roermonde gearresteerde persoon tegen wien de limburgsche bladen gewaarschuwd hadden is weder op vrije voeten gesteld daar hij voorzien was vau behoorlijke papieren en het dus zijn kon dat bij werkelijk voor een klooster collecteerde. Te Eigelshoven (Limburg) is een kind van 2 jaren, dat voor een oogenblik. zonder opzicht was gelaten in eene sloot geraakt en verdronken. De schade geleden door den jongsten brand in de marine-magazijnen te Batavia wordt op f 130,000 begroot. Te Nieuwe Niedorp is voor de opsporing der Varna ongeveer 70 ingeteekend. Gedep. Staten van Groningen hebben aan den beer H. E. Oving Jr. te Rotterdam het gebruik maken der provinciale wegen vergund voor een tramweg met stations te Groningen, Noorderhoogebrug Zuidwolde Bedutn OnderdendamMiddelstum, Kantens, Us- kwert, Uithuizen en Uithuizermeeden en Roodeschool. De leidsche socialist v. d. B., dio in de zaak der werkstaking bij de firma de Heyder eene rol vervulde, is verdacht van diefstal ten nadeele van een logement houder in hechtenis genomen. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij de notaris S. Jis- koot te Veen uit zijn ambt is ontzet bekrachtigd. De policie verzoekt opsporing en aanhouding van een schoolbroeder te Helmond die zich aan ergerlijke handelingen tegenover kinderen moet hebben schuldig gemaakt. In 1882 zijn uit ons land naar Parijs verzonden 4,176,620 ponden mosselen tegen 3,879,570 ponden in 1881. De heer J. Anker, onder Stolwijk, is door het schrikken van het paard met zijn rijtuig iu de Gouw- vliet geraakt. Man en paard verdronken. Stoomdrukkerij van Herin s. doster Zoon te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1883 | | pagina 4