Openbare Verkooping Holland-Krakatau Openbare Verkooping Openbare Verkooping Te Alkmaar Boek- en Muziekhandel J. VAM LEEUWEN Az. INBOEDEL, ISitinettlattb. QtbotrtcnHcn. aspMe Alkmaar, 2. Een Erf, in gemelde steegten oosten van het voorgaande perceelgroot 24 centiaren. 1. Eene lluismanswoniag, Schuur, Erf en eenige perceelen Weilandin de gemeente Egmond binnen, te zamen groot 2.98.40. te UITGEEST, waaronder slagersgereedsehappen en een kar met twee groote houden. van HERMs. COSTER ZOON, te Alkmaar. He gcheele opbrengst dezer natio nale onderneming zal strekken ten behoeve der slaehtofTers van de ramp op Java "Volgens een londensch verslaggever der Gazetet diplomatique is het oostenrijksch-duitsch verbond te Salzburg voor goed gesloten door prins Bismarck en graaf Kalnoky, den oostenrijkschen minister van buit. zaken. Andere Staten kunnen toetredenmaar niet op dezelfde rechten en denzelfden rang aanspraak ma- ken. Italië is niet toegelaten wegens aarzeling van den Keizer van Oostenrijk. In geval van oorlog van Oostenrijk of Duitschland met Rusland of Frankrijk neemt de andere bondgenoot gewapende onzijdigheid ia acht. ITALIË. Van den 11 op den 12 zijn te Ischia weder aardschuddingen gevoeld. Onder de bevolking heerschtezooals zich denken laat, daardoor groote ontsteltenis. NOORWEGEN. Het rijksgerechtshof heeft afwijzend beschikt op den vroeger vermelden eisch van den ver dediger van minister Selmerom 13 leden van het hof alsnog te wraken. Den 4 October wordt het ge ding nu voortgezet. RUSLAND. Men zegt dat een der kamerheeren van den Keizer en de Keizerin zich van kant heeft gemaakt. Zoowel de Keizer als de Keizerin vonden in hunne vertrekken herhaaldelijk afschriften van ni hilistische bekendmakingen. Alle pogingen om den persoon die dit deed te ontdekken mislukten doch op zekeren dag vond de Keizerin die onverwacht in baar bizonder vertrek kwam een der kamerheeren voor hare schrijftafelterwijl hij eene dergelijke bekendma king daarop legde. Bij een dadelijk op last der Kei zerin ingesteld onderzoek bleek, dat hij nog verscheidene stukken van dezelfde strekking bij zich had. Daarna ontving hij van haar den last om naar huis te gaan alwaar hij zich onmiddelijk dood schoot. ZWITSERLAND. Het te Bern gehouden congres van het „Internationaal Verbond voor vrede en vrijheid" heeft motiën aangenomen waarbij 1°. de onzijdigver- klaring van Denemarken Zweden en Noorwegen als mede van het deel van den Donau beneden de IJze ren Poorten noodig wordt verklaard 2°. de wensch wordt uitgesprokendat in de Donau-commiesie al de oeverstaten op gelijken voet mogen vertegen woordigd zijn. Een afschrift dezer besluiten zal aan alle regeeringen en wetgevende lichamen in Europa en Amerika gezonden worden. EGYPTE. De quarantaine voor de te Port-Saïd van Alexandrie komende schepen is vervallen. PÜHMIi—E—M STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. De minister van financiën heeft den 21 ingediend de staatsbegrooting voor 1884. Uit zijne daarbij ge houden rede blijkt het volgende: het tekort over 1881 bedraagt f 12,346,862,32%, dat over 1882 is, na toe voeging van het bij de wet van 15 Juni 1883 toege wezen saldo der dienst van 1880 en van de leening van 1878, voorloopig te stellen op f 14,513,668,21, behoudens de nog voor te stellen verhoogingen [juist is bij de Kamer een ontwerp ingediend tot verhooging van hoofdstuk Y met f 401,090 Het vermoedelijk tekort over 1883 zal zijn f 28,753,692,73%. De uit gaven voor 1884 zijn geraamd op f 143,259,769,47% f 3,314,091,78% meer dan met de verhoogingen voor 1883 is toegestaan. Hooger zijn de uitgaven voor renten en amortisatie van schuld 2,027,274 die voor gevangenisbouw voor het lager onderwijs voor uit- keering van *lt van het personeelvoor bijdragen aan locaalspoorwegen voor posterijen en telegraSe enz. terwijl zijn uitgetrokken voor den rotterdamschen water weg 2,450,000 voor het kanaal van Amsterdam naar de Merwede f 3,205,000voor de verlegging van den Maasmond 989,500voor den aanleg van staatsspoor wegen 12 miljoen, voor de voltooiing van het vesting stelsel f 1,446,600en voor uitgaven ten gevolge van den brand op 's Rijks werf te Amsterdam 815,900. De middelen zijn geraamd op f 113,703,025, f 3,101,325 meer dan voor 1883 ten gevolge van gewone stijging, den eersten termijn van 3 ton der bijdrage van Rot terdam het aandeel van N. Indie in de rente der vlottende schuld en in de rente en aflossing der leening van 1883, en de aan den Staat vervallen waarborgsom voor den spoorweg RotterdamMunster. Het tekort over 1884 zal dusna aftrek der gewone besparing van 2 miljoen, bedragen f 27,556,744,47% en het gezamenlijk tekort over 1881—84 f 83,140,967,75% tot dekking waarvan niets aan te wijzen is dan het der in April uitgegeven leeningad ruim 15 miljoen. De minister wenscht van de ontbrekende 68 miljoen 3 te vinden door verhooging van belastingen en het overige liever te leenen dan zich te behelpen met de bezwaarlijke vermeerdering van vlottende schuld, hoewel hij daar de leening tegen het voorjaar beraamd wordt, machtiging vraagttot dekking van het nadeelig ver schil tusschen ontvangsten en uitgaven voor 1884 schatkistpromessen of biljetten uit te geven tot een maximum van f 29,600,000. Voor de behoeften der staatsdienst in 1884 zal opgenomen moeten worden 35 en tot voorziening in het kas-tekort der indische dienst van dat jaar 14 miljoen zoodat de aanstaande leening in geen geval minder zal kunnen zijn dan 50 miljoen. De minister herinnert nogdat na 1884 voor de ver legging van den Maasmond, het kanaal van Amsterdam naar de Merwede en den aanleg van spoorwegen nog noodig zal zijn 36 miljoen behalve eventueel goed te keuren uitgaven voor de verbetering van den rotter damschen waterwegde voltooiing van het vestingstelsel en^ ter versterking der indische middelen. De miljoenen rede luidt ditmaal even bedroevend voor het heden als voor de naaste toekomst. Den 17, dag der opening van de Staten-Generaal, vervoerde de Haagsche Tramway-maatschappij 20,739 en de stoomtram naar Scheveningen 7000 personen. Door de diaconie der herv. gemeente te Am sterdam is den 18 aanbesteed het bouwen van eene school op de reeds gelegde fundeering tusschen de Blanken- en Kraayenhoffstraat. Minste inschrijver was de heer W. Haaksma voor f 34,785. Den 18 is te Utrecht een brievenbesteller aan gehouden in wiens woning een groot aantal der in den laatsten tijd verzonden en niet bezorgde brieven en pakjes is gevonden. Te Steenderen is den 18 een voerman met een stuk hout van den zolder gevallen en daarbij zoo ver wond dat hij na korten tijd overleed. Te Breda is den 18 het 6jarig dochtertje van een werkman bij de gemeentereiniging spelende in het water geraakt en verdronken. De spoortrein van Zwolle is den 18 door ver keerden wisselstand te Wierden gereden tegen ledige goederenwagens waarvan er 2 verbrijzold werden. De locomotief werd nog al beschadigd L waggon 3e kl. en 1 goederenwagen zijn vernield. De passagiers bekwa men geen letsel. Een metselaarsknechtdie zich den 18, 's avondste half 12 langs den Oosterspoorweg van Hilversum naar Bussum begeven had is den volgenden morgen met ver brijzeld hoofd op de rails gevonden. Vermoedelijk heeft hy zich dicht bij de rails nedergelegd en is hij 's nachts door den goederentrein gedood. Pastoor J. H. v. Basten v. Batenburg te Arn hem vierde den 18 zijn 25jarig priesterschap, en ODtving bij die gelegenheid een met diamanten ingelegde gou den miskelk een zilveren schenkblad met 180 gouden tientjes en van de arnhemsche geneeskundigen een fraai ameublement, 's Avonds werd hem door ver scheidene vereenigingen en muziekgezelschappen eene serenade gebracht. Den 18 zijn 2 kinderen van den watermolenaar Hut, te Vriescheloo meisjes van 6 en 8 jaren niet uit de school teruggekeerd en beiden verdronken ge vonden. Den 19 is te Leiden in den ouderdom van 59 jaren, overleden de gepens. luit.-genl. G. P. de Neve, die met den generaal v. Swieten deel nam aan de ex peditie tegen Atchin. Te Harderwijk is den 19 een „Tehuis" voor mili tairen plechtig geopend. Het nieuwe gebouw der teekenschool in den tuin van het Paviljoen te Haarlem in verband met het museum van kunstnijverheid, is den 19 plechtig geopend. De gemeenteraad van Haarlem heeft den 19 f 102,000 beschikbaar gesteld voor den bouw der nieuwe Eendjesbrug waarvan 50,000 op de dienst van 883 en f 52,000 op die van 1884. Het voorstel van B. en W. om den bovenbouw ondershands aan te beste den aan de ijzergieterij „de Prins van Oranje" te 's Gravenhage, werd met 12 tegen 9 stemmen verworpen. Den 19 gaf de heer Chatwood een lunch in zijne reusachtige brandkast in de machine-galerij der amsterdam- sche tentoonstelling; het aantal aanzittenden beliep 11. Te 's Gravenhage is den 19in den ouderdom van 74 jaren overleden mr. D. Léon bekend rechts geleerdemede-oprichter van het „Weekblad van het recht" en „de Gemeentestem" en schrijver van de „Rechtspraak van den Hoogen Raad." Twee heeren uit 's Gravenhage hebben den 19 per velocipede Amsterdam bezocht en aldaar het mid dagmaal gebruikt. Binnen 8 uren werd de reis heen en terugmet inbegrip van het vertoef volbracht. Den 19 zijn te Eibergen het huis, bewoond door den godsdienst onderwijzer Kolaewij met groote schuur geheel en een ander huis gedeeltelijk een prooi der vlammen geworden. Den 19 is op den Dijkweg aan den Helder eene harddraverij gehouden uitgeschreven door de afdeeling de Holl. Maatschappij van Landbouw waaraan 12 paarden deel namen. De prijs van 50 werd gewon nen door Snip van den heer J. Zander de eerste premie van f 25 door Anna van den heer D. C. Rab, en de tweede premie door de Zwarte Kolvan den heer K. Hoogschagen allen op het Koegras. Den 20 is in het tuinbouwgebouw der tentoon stelling te Amsterdam eene tentoonstelling van vruch ten geopendwaarvoor meer dan 50,000 appelen en peren zijn ingezonden. Een gedeelte moest plaats vin den in het bijgebouw der nederlandsche afdeeling. De hertog en hertogin v. Albany (zuster onzer Koningin) zijn den 20 's avonds te Gravenhage aange komen en aan het station van den Rijnspoorweg door den Koning en de Koningin ontvangen. Den 21 de den H. H. M. M. met hare gasten een rijtoer door de stad het bosch en Scheveningen. Den 21 brachten de hertog en de hertogin een bezoek aan de tentoon stelling te Amsterdam. De heer Lhoste is den 20 met zijn ballon „Ville de Boulogne sur Mer" uit den! tuin van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam opgestegen, en na 1 uur met zijne 2 passagiers behouden te Landsmeer ne- dergekomen. De commissaris van policie te Sneek heeft bij trommelslag de ingezetenen gewaarschuwd tegen het gebruik van hopbitter, als schadelijk voor de gezondheid. Door het bestuur der Yereeniging voor den effec tenhandel te Amsterdam is aan den President van Ve nezuela eene memorie gezonden bevattende eene uit eenzetting van de grieven der houders van obligatiën buitenlandsche schuld dezer republiek tegen hare re geering wegens het afwijken van de bepalingen, onder welke de laatste conversie is tot stand gebracht. Te Leiden zijn verscheidene personen ongesteld geworden doordat een leverancier van de Leidsche Melkinrichting melk van eene zieke koe had geleverd, in strijd met het contract waarbij zulks op boete ver boden was. De directeur heeft; thans met de melkboe ren eene nieuwe overeenkomst aangegaan waarin de op dit feit gestelde boete 20 maal verhoogd is. Het gemeentebestuur en de kamer van koophan del te Tilburg hebben bij adres aan den minister van waterstaat krachtig ondersteund dat der gemeente "Waalwijk, om de haven aldaar met een schutsluis aan den te graven nieuwen Maasmond te verbinden. Vervolg der berichten in het tweede blad. in het koffiehuis „de Tabakshandel", van den Heer J. H. Avis aan het Waagpleinop Donderdagen 27 September 1883 bij opbod en 4 October 1883, bij afslagtelkens des namiddags 6 uur, ten over staan van den te Alkmaar gevestigden Notaris H. J. I)E LliGE van 1.Een goed onderhouden Winkelhuis en Erf, aan de zuidzijde van het Luttik Oudorp te Alk maar met eene gem eene steeg, groot 70 centiaren. In eigendom behoorende aan den Heer H. VED- COUR te Alkmaar en te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden Notaris. op Maandag, 29 October 1883, des voormiddags te 11 uren, in de herberg het Wapen van Heemskerk," aan de Breedstraat te Alkmaar, ten overstaan van den Notaris J. BAKKER SCHUT, van; 2. En twee perceelen Weilandin de gemeente Bergen te zamen groot 4 92.40. In het geheel groot 7.90.80. Behoorende tot den boedel en nalatenschap van wijlen PIETER BURGER, gewoond hebbende en overleden te Wimmenum gemeente Egmond binnen. Breeder bij biljetten omschreven en nadere inlich tingen te bekomen ten kantore van bovengenoemden Notaris. ten overstaan van den Notaris Op Woensdag, den 26 September 1883, des voor- middags te 11 uren, in de herberg ede Halve Maan,» van lo Het Huls en Erf, waarin sedert vele jaren eene SLAGERIJ wordt uitgeoefend gelegen aan het NieuwlandNo. 132, te Uitgeest, kadastraal bekend als sectie B No. 1361, groot 1 A. 90 c.A. Te aanvaarden na betaling der kooppenningen. 2». Het recht van opstal op den grondgelegen aan de Schevelstraat te Uitgeest kadastraal bekend als sectie BNo. 956 groot 45 c.Abenevens het op dien grond gebouwde HUIS. Dit huis, verhuurd tot den 1 Mei 1884 tegen f 1,10 per week isbehoudens de rechten van den huurder, te aanvaarden den 1 November 1883. Op Donderdag, den 27 September 1883, des mor gens te 10 uren ten sterf huize van de wed. VOOR- MEER op het Nieuwland, No. 132, van een Te zien des ochtends vóór de verkooping. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den Notaris J. VAN LEEUWEN Az., te Uitgeest. (wordt op Donderdagen, 4 en 11 October 1883, des avonds 6 uur, in Café Kramer, aan de Houttil, in het openbaar verkocht: Een ruim HUIS en ERF, te Alkmaar, oostzijde Sint AnnastraatC, No. 10, groot 1 are, 24 centiaren, nagelaten door J. J. HOFMEESTER.^ Terstond te aanvaarden. Breeder bij biljetten en nadere inlichtingen bij Notaris J. G. A, VERHOEFF, te Alkmaar. De inteekening is opengesteld op bevattende Platen in houtsnede en ziucographielet terkundige en muzikale bijdragen van onze beste nederlandsche Kunstenaars en uitgevoerd op de wijze van de bekende uitgave PARIS-MURCIE. Prijs ets. Op zwaar papier f 4,

Alkmaarsche Courant | 1883 | | pagina 3