P. G. GRAAF, Alkmaar, Publieke Verkooping, Te Alkmaar Egmond aan Zee. gaat niet door. Publieke Verkooping Openbare Verkooping, Openbare Verkooping, A F BRAAK, üutlcuUub. Bittttettlatib. Alles daags vóór den verkoop op voor- meld terrein te bezichtigen. boek- en steendrukwerk meestal uit Neurenberg zijn te talrijk en te zeer uiteengeplaatst om alle of de beste fabrikanten te kunnen noemen. Wij ver- waarloozen ook de namen der inzenders van papete- riën, enveloppes enz.maar meenen niet te mogen verzwijgen de fabrikanten van gekleurd en chits-pa- pier Friedr. Elsas Jr. te Barmen A. Nees Cie. en Alois Dessauer te Afschatfenburg. Wij eindigen deze rubriek met de geperste papieren bakjes van C. R. Schmidt te Elberfelden de geslagen kragen voor bouquetten en taarten van M. Vollmer te Berlijn. Wordt vervolgd. BELGIE. De Koning van Spanje kwam den 27 te zes uren te Brussel aan. Hij werd opgewacht door den Koning, de gezanten, alle overheidspersonen en een eerewacht. De twee vorsten omhelsden elkander en begaven zich daarna, onder de toejuichingen der menigte, naar het paleis waar des avonds een feestmaal plaats had. Van het stationsgebouw tot het paleis stonden de troepen geschaard. DUITSCHLAND. De krijgsoefeningen van de 11e legerafdeeliug liepen den 26 af. De Keizerin woonde ze vergezeld van de Koningen van Spanje Servië en Saksenbij. Na den afloop nam de Keizer afscheid van de buitenlandsche officieren. Den 27, des morgens te 7 uren, vertrokken de Koningen van Spanje en Servië van Hamburg naar Frankfort. De Kroonprins en prins Wilhelm namen aan het stationsgebouw een zeer harte lijk afscheid van hen. De koning van Spanje kwam te kwart voor achten te Frankfort aan, van waar hij de reis met den spoor trein naar Parijs voortzette met den een oogenblik vroeger aangekomen kroonprins van Portugal. De Ko ning van Servie vertrok des namiddags te 5 uren van Frankfort naar Weenen. De Provinzial Correspondent zegt naar aanleiding van de tegenwoordigheid van genoemde Koningen bij de najaarsoefeningen dat het verschijnen dier vorsten een nieuw bewijs is van de zeer vriendschappelijke verhouding van Duitschland tot de overige Staten van Europazonder onderscheid van ligging en dat de door de duitsche regeering gekoesti rde denkbeelden van vrede en vertrouwen en vriendschap jegens alle volkeren, die zich aan de algemeene beschaving wijden, in den wijdsten kring der europeesche volkeren gedeeld worden. Het Yatikaan heeft de uit hunne diocesen gezette duitsche bisschoppen gemachtigd onder zekere voor waarden met de pruisische regeering te onderhandelen over het verkrijgen van vergunning om terug te keeren. Den 28 werd het nationaal gedenkteeken in het Nie- derwald door den Keizer zeiven onthuld. ENGELAND. Eene door lord Tollemache op zijne boerderij te Leckf'orton genomen proef met het kuilen van groen voeder is uitstekend geslaagdniettegen staande het bjj nat en regenachtig weder in den kuil gepakt was. Het kwam in buitengewoon goeden staat voor den dag en werd met meer graagte gegeten dan het droge voeder. In de den 24 te Londen gehouden vergadering der aardrijkskundige afdeeling van de eugelsche maatschappij van wetenschappen werd door den heer Johnstone voor gelezen een brief van Stanley, uit Leopoldsvillevan den 23 Juli, die daarin dringend aanraadt, dat Enge land het beschermheerschap over de inlandsche hoofden aan den Congo op zich nemedaar deze anders in handen der portugeezen zouden vallen dat gelijk zou staan, met ben aan de slavernij over te leveren. De onderhandelingen der regeering met de Suez- kanaalmaatschappij over het graven van een tweede kanaal zjjn hervat. Iereand. Het gerucht liepdat op Parnellhet parlementslid een pistoolschot was gelost. Officiëel werd zulks tegengesproken. Hij was reeds acht dagen vroeger naar Londen vertrokken ter bijwoning van de tegen den 29 belegde vergadering van het nationaal verbond. FRANKRIJK. De benoeming van den Koning van Spanje tot bevelhebber en eigenaar van het 15e prui sische ulanen-regimentte Straatsburg in garnizoen geeft aan verscheidene radieale bladen aanleiding tot het maken van minder aangename opmerkingen ten aanzien van dien Koning. Aan het bestaan van een verbond tusschen Duitschland en Spanje wordt door die bladen dan ook niet getwijfeld zelfs de Républi- que fran9aise is overtuigd dat men in Duitschland het er op toegelegd heeftFrankrijk te kwetsen door den Koning van Spanje daartoe te benoemen. Wederom zijn 163 voorzitters en onder-voorzitters van rechtbanken door anderen vervangen. Eenige commissarissen der LTnion Générale, vreezende, dat zy veroordeeld zouden worden tot vergoeding van de aan de aandeelhouders veroorzaakte schadezijn reeds voor eenigen tijd van goederen gescheiden van hunne echtgenooten. SPANJE. De gendarmen dreven eenige gewapende benden van weinig beteekenis op verschillende plaatsen uiteen. BULGARIJE. Het geruchtdat de russisehe ge neraal Lessovoi minister van oorlog is geworden in het nieuwe ministerie, is bevestigd. De beweering, dat de verandering van ministerie louter het werk van Rus land is geweest krijgt daardoor meer grond. De gebeurtenissen van de laatste dagen hebben aan de Porte aanleiding gegeven tot het afleggen der verkla ring aan de regeering dat zij volstrekt niet voorne mens isaf te zien van de rechtenhaar bij het ber- lijnsche vredesverdrag op dit vorstendom toegekend. In verband daarmede noodigde zij hare vertegenwoor digers bij de groote mogendheden uit: 1°. te verklaren, dat zij handhaaft haren eisch ten aanzien van het be krachtigen door de turksche regeering van de benoe ming der bulgaarsche gemachtigden in de gemengde Donaucommissie 2°. gelijktijdig te herhalen haar verzet tegen de afzonderlijke toetreding van Bulgarije bij de londensche overeenkomst. VEREENIGDE-STATEN. Feeny, die pistoolschoten in de woning van den engelschen consul loste, zal naar een krankzinnigengesticht gebracht worden. Uit het gerechtelijk onderzoek bleek dat hij aan zwaarmoedig heid leed. ZUID-AMERIKA. De heer Nunez is verkozen tot president van Columbia. CHINA. Het rechtsgeding tegen Loganden bij de belastingen geplaatsten europeaan die beschuldigd wordt bij den oploop te Canton een kind en een man, beiden chineezente hebben gedood begon den 2ö! De bevolking, die zeer verbitterd is op den beschul digde volgt met de grootste belangstelling den afloop van dit geding. Den 20 arriveerde te Rozendaal een trein uit Rotterdam waarin een troep soldaten gezeten was voor het garnizoen Bergen op Zoom. Zij hadden alle raampjes der rijtuigen stuk geslagen, ja zij waren, terwijl de trein in volle vaart was op de rijtuigen geklommen en hadden de lampen uitgehaald en stuk geworpen. Ook te Zwaluwe waren zij uit den trein geklommen en hadden zij het langs de lijn liggende ijzerwerk mede genomen en vervolgens tegen de baanwachters gegooid. De Rijks policie telegrafeerde naar Bergen op Zoom en daar werden de baldadigen door eene sterke militaire wacht in ontvang genomen. De loods Jan Booyvan Kampen is den 24 tusschen Schokland en Urk van een vaartuig gevallen en verdronken eene weduwe met 2 kinderen nalatende. Den 2o is te Schagen eene harddraverij vereeniging tot stand gekomenaanvankelijk 22 leden tellende De contributie is bepaald op f 1 opdat de deelneming algemeen kan worden. De gemeenteraad van Schagen heeft den 26, na ir.ededeeling van een schrijven van den districts-school- opziener, dat hij zich niet vereenigen kon met het inge diende plan voor eene onderswijzerswoning, omdat de kos ten hem 1400 a f 1500 te hoog voorkwamen en hij de verbouwing der school wenscht te doen voorafgaan aan den bouw der woning met algemeene stemmen besloten het ontworpen plan onveranderd ter goedkeu ring op te zenden en tevens den heer v. Eyk te be richten dat van het verbouwen der school als niet dadelijk noodzakelijk, reeds vroeger was afgezien. De onlangs benoemde onderwijzer v. Gulik heeft zijne be noeming niet aangenomen. De gemeenteraad van Haarlem behandelde den 26 de plannen voor eene school aan de Bakkerstraat, voor 400 kinderen met 12 localen tot het bouwen waarvan den 27 Juni in beginsel besloten was. De heer v. Eyk had schriftelijk voorgesteld door het aanbrengen van een scheidsmuur het gebouw zoodanig te splitsen dat men 2 scholen elk van 6 localen en voor 300 leer lingen zou verkrijgen maar de raad nam met 14 tegen 6 stemmen een amendement aan van den heer Huet om nevens die verdeeling aan elke zijde nog 2 localen bij te bouwen en dus 2 scholen elk met 8 locaion en voor 400 leerlingen te verkrijgen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 26 aangenomen de voordrachten van B. en W., tot ver hooging der jaarwedde van de leeraren aan hel gymna sium en de middelbare scholen, nadat daarin wijzigingen waren gebracht om de jaarwedden der leeraren in dezelfde vakken aan de verschillende inrichtingen ge- lyk te stellen. Een amendement van den heer Berns, om de jaarwedde der onderwijzeressen aan de meisjes school gelijk te stellen met die der leeraren, vond geen bijval. De voorstellen tot verhooging van het subsidie voor 1883 aan de gasthuizen met 128,000noodig tot invoering van de reorganisatie der inwendige dienst, en tot verkoop van een gedeelte van het Westerdok aan het Rijk voor f 78,575 werden aangenomen. In de op 27 September gehouden vergadering van het congres der Association littéraire internationale is mededeeling gedaan omtrent de 6 ingekomen ant woorden op de prijsvraag „La Hollande et la liberté de penser et d'écrire au 17e et au 18e siècle. Die van de heeren Hora Siccama en Louis Fourtoul zijn beiden met een gouden medalje bekroond en de heer Parrot Lariviere heeft de premie, een broDzen medalje, verkregen. Te Arnhem is in den ouderdom van 74 jaren overleden de gepensioneerde generaal-majoor bij het indische leger G. W. Fredzess. De vereeniging „Werkmanslust" te Groningen heeft bouwterrein aangekocht tot stichting van een tweede blok arbeiderswoningen. R. v. d. H., onder Dedemsvaart is, op het land aan het aardappelen delven zijnde gearresteerd. Ten gevolge van een twist met zijne vrouw had laatstge noemde aan de justitie medegedeeld dat hij ongeveer 2 jaren geleden de dienstmeid Mina Koets onder Zuid- wolde vermoord had. De gemeenteraad van den Helder heeft eervol ontslag verleend aan den heer A. Koomen als onder wijzer aan de gemeenteschool nr. 3. De gouverneur-generaal van N. Indie is, na zijn in Atchin ingesteld onderzoek tot de overtuiging ge komen dat zoolang de tegenwoordige omstandigheden voortduren noch tot inkrimping van grondgebied noch tot vermindering der troepenmacht aldaar mag overge gaan worden. De firma Nering Bögel te Deventer heeft ter am- sterdamsche tentoonstelling geene bekroning dus ook geen bronzen medalje verworven, omdat zij niet mocht mededingen, dewijl haar vertegenwoordiger lid der jury was in de klasse waarin zij exposeerde. Ds. G. Oudegeest te Engelen heeft bedankt voor het beroep naar de herv. gemeente te Wervershoof. V'trvobj der berichten in het tweed* blad. TEBKOBPING op de Gedempte Nieuwe- sloot te Alkmaar, op WOENSDAG, 3 October e.k, des voormiddags ten elf ure, van eene aanzien- Ifjke party eiken en greenen Timmer en Brandhout, waaronder plankenpalen, leggers, nieuwe battings 11 duims deelensparren, slipper- deelen geschikt voor schuttingen en hetgeen meer zal worden aangeboden. van een netten liBOE OEL, op Woensdag, 3 October 1883, des namiddags 2 ure, in de herberg #de Burg," te Noordscharwoude. De goederen zijn op dien dag van af des morgens 9 uur aldaar te bezichtigen. Notaris DUKER. ftfcwordt op Donderdagen, 4 en 11 October 1883, des avonds 6 uur, in Café Kramer, aan de Houttil, in het openbaar verkocht: Een ruim WOONHUIS ©n EHF, te Alkmaar, oostzijde Sint Annastraat, C, No. 10, groot 1 are, 24 centiaren, nagelaten door J. J. HOFMEESTER Verhuurd geweest voor 3, per week. Op de veildagen te bezichtigen van 94 uur. Uitvoeriger omschreven bij de aangeplakte bil jetten en nadere inlichtingen bij Notaris J. G. A. VE RH OEI F, te Alkmaar, Oudegracht A, No. 148. De aldaar op Woensdag, 17 October 1883, aan gekondigde openbare verkooping van de Boeren woning, »r>E OOIEV AARu enz. op Woensdag, 10 October 1883, des voormiddags ten 10 ure, te Heem skerk, op het terrein van de nieuw gebouwde Zusterschool ten overstaan van den Deurwaarder te Beverwijk, J. A M.JANSSEN, om coutaut geld van de aanwezige soliede afkomstig van de Boerderij „de Vermaning," bestaande in Balken Deuren Luiken Ramen en Kozijnen Planken en Platen eene zeer groote partij Lood waaronder eene extra zware en nog zeer goed te plaat sen pomp met pijpen eene partij ijzeren gooten en pijpen enz., eene partij Metselsteenen en Pannen en eindelijk een zwaar dubbel in goeden staat zijnde vierkant voor schuur of hooiberg, zeer gemakkelijk ingericht om te kunnen worden verplaatstdertien honderd bos dekriet en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. op Woensdag den 10 October 1883 's voormid dags te 10 uur, in de herberg ,,'s Lauds Welvaren", te Schermerhorn van De Ifiuisinanswoningmet Stal, Erf en Weiland, aan de zuidzijde van de Noordervaart in de Schermeer, onder de gemeente Schermerhorn en een kavel Weiland, aan den Oostdijk in de Schermeer, onder de gemeente Zuid- en Noordscher mer, te zamen groot 31 hectaren 45 aren20 cen tiaren en Diverse stukken Weiland, Bouwland, Tuin en Waterin den Eilandspolder, onder de gemeente Schermerhorn te zamen groot 16 hec taren 18 aren 30 centiaren. Alles uitvoeriger op de biljetten omschreven en behoorende tot de nalatenschap van den Heer P. van der HORST Jr Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Nota ris DE GELDER aan de Noordervaart in de gemeente Oterleek. op Dinsdag den 16 October 1883, middags ten 12 ure in de herberg »het Huis Halfweg" aan de Noordervaart in de Schermeer, van: De Huisnianswoning met Boet, Erf, Boomgaard en Weilandaan den Noord- dijk in de Schermeeronder de gemeente Oterleek sectie Bns 7 8 25 26 27 28 29 31 33, 49, 51 en 150, groot 21 hectaren, 91 aren, 48 centiaren en een Hietboschdaarbij gelegen in de gemeente Heerhugowaardsectie A nr. 107 groot 22 aren 90 centiaren. Alles behoorende tot de nalatenschap van den Heer S. ADMIRAAL. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Nota ris DE GELDER aan de Noordervaart iu de gemeente Oterleek. beveelt zich bij voortduring aan tot het koopen en ver koopen van Effecten en Wissels, Inwisselen van Coupons, incassecren van Gelden, sluiten van assurantiën en neemt Gelden deposito.

Alkmaarsche Courant | 1883 | | pagina 2