Openbare Verkooping Publieke Verkooping. Openbare Verkoop, JSittnenlanb. 3bottten(ien. C. DONKER, te Benningbroek en N. D. DIJKSTRA, te Oosthuizen, Eene Boerenplaats be staande in eene kapitale HUIS MANSWONING met SCHUREN, ERF, BOOMGAARD, diverse perceelen best %Aeiland en twee perceelen zeer vruchtbaar Bouwlandaan en achter elkander staande en liggende aan de zuidzijde van de Noorder vaart in de Schermeer, gemeente Schermerhornte zamen groot 23 hectaren 35 aren 20 centiaren. Een Woonhuis en Erf, met Schuur, terwijl bovendien het voorbeeld van Vlissingen en Ant werpen leerthoe behoudend de handel ishoe moeie- lijk hij eeDS aangenomen wegen verlaat. En komt er nu eene even goede verbinding tusschen Amsterdam en den Rijn tot stand, dan verkrijgt het Eijn-Eemskanaal een tweeden mededinger, te geduchter, omdat Amsterdam over groote kapitalen en oude betrekkingen beschikken kan. Men bouwe daarom op het Eijn-Eemskanaal geene te groote verwachtingen. Het zal voor West- falen en Hannover en bij de latere aansluiting aan de Elbe voor geheel Noordduitscbland groote waarde heb ben maar den handel van Botterdam en Amsterdam niet vernietigen alleen benadeelen. Het als wereld haven gedroomd Emden moet nog van A tot Z ont staan en die verheffing zal aan Emden door Antwerpen, Botterdam en Amsterdam zeer bemoeielijkt worden ook door Bremen en Hamburgzoodra de Rijn met de Elbe verbonden is. Of nu de nijverheid van het land ten noorden van de Eoer zoo belangrijk is, dat een ka naal van ruim 25 miljoen guldens door haar rentegevend worden kan of dat achterland alle voorwaarden bezit om Emden tot eene groote handelsplaats te maken dat ban wel gehoopt, maar vooruit niet beslist worden. Nederland heeft tegenover Duitschland met zijn kana- lennet veel voor dat het zal blijven staan nu Duitsch land tracht het verzuimde in te halen is niet te verwachten. En de nederlandsche handelshuizen mogen de waarde van het Eijn-Eemskanaal niet te laag schat ten te hoog schatten zij het evenmin. In Nederland zegt men veeleer, dat het ten voordeele van twee aangrenzende landen isals hunne wegen zoo veel en zoo goed mogelijk zijn en als zij onderling goe^e ver bindingen hebben dat standpunt zal wel het ware zijn. Pruisen. Den 18 had de verkiezing van raadsleden te Berlijn plaats door de kiezers der 3e klasse, name lijk door hen die minder dan 120 belasting betalen. Yan de 42 leden die zij moesten kiezen werden 29 dadelijk gekozen 22 liberalen 5 conservatieven en 2 sociaal-demobraten13 herstemmingen moeten plaats hebben. De kandidaten der liberalen verkregen 30000, der conservatieven 25000 en 4der sociaal-demokraten 8000 stemmen. 40°/0 de kiezers nam deel aan de ver kiezing tegen vroeger 10°/o de opkomst zou nog groo- ter geweest zijn indien geen zware storm tijdens de verkiezing geheerscht had. De aan de liberalen vijan dige partijen nemen zeer in sterkte toe voornamelijk door het drijven van hen die aan de israëlieten vijandig gezind zijn. In verband met het constateeren van gevallen van runderpest te Breslau, heeft de regeering verschillende maatregelen genomen, ten einde die ziekte zooveel mo gelijk tot die stad te beperken. De regeerings-president te Aken heeft eene verorde ning uitgevaardigdwaarbij de in- en doorvoer van runderen en kalveren uit Nederland, Belgie en Luxem burg verboden wordt en te Osnabriick is een dergelijk verbod uitgevaardigd ten aanzien van runderen en kal veren uit Nederland. ENGELAND. Op de 15e nationale kattententoonstel ling in het Crystal Palace te Londen den 16 geo pend waren 333 nummers ingezonden. FBANKBIJK. De afgevaardigden van het departe ment Opper-Savoye zullen aan de regeering onmiddellijk inlichtingeu vragen over de onzijdigheid van Opper- Savoye in verband met de uitlegging door de zwit- sersche bladen daaraan gegeven. BUSLAND. De Keizer zond een zijner adjudanten naar Sofia, Bulgarije's hoofdstad, om juister berichten ten aanzien van den toestand aldaar intewinnen om dat de berichten van 's rijks vertegenwoordiger on voldoende zijn. VEBEENIGDE STATEN. De gouverneur van Utah heeft den president kennis gegeven dat de wet ter bestrijding der veelwijverij in dien Staat onuitvoer baar is en dat hij het zenden van troepenom de overheid daarin bij te staan noodig acht. Te Halifax werden 2 personen gevangen genomen die in hunne valiezen dynamietpatronen verborgen hadden. Zij verklaarden Bracker en Holmes te heeten en areerikaansche burgers te zijn. Met 75000 stemmen meerderheid is in den Staat Ohio een voorstel tot wijziging der grondwet verworpen, dat ten doel had den verkoop van geestrijke dranken te verbieden. CHINA. De overheden worden gezegd voorberei dende maatregelen te nemen tot het sluiten der haven van Kanton. De te Lungnum bij de Tonkinsche grens ingescheepte chineesche troepen zijn te Whasopoa ont scheept. EGYPTE. Den 17 brak de cholera uit in het dorp Chatby in de onmiddelijke nabijheid van Alexandrië. 4 Personen overleden aan die ziekte. De Koning van Belgie heeft den 18 te Amster dam van 7 tot 8 uren eene wandeling gemaakt en van 9 tot ruim 10 uren met den burgemeeester en eenige der door onzen Koning toegevoegde heeren van het hof, het Trippenhuis bezocht. Te 11 uren reden Koning en Koningin ra een rijtuig met 4 paarden, met jockeys en voorrijder, naar het raadhuiswaar zij door B. en W. in ambtsgewaad ontvangen werden en de schilderijen en merkwaardigheden bezichtigden. Langs het Eokin de Utrechtschestraatde Stadhouderskade en de Leidschestraat keerden zij naar het paleis terug. Te half 1 kwamen onze Koning en Koningin aan het Centraalstation aan. Zij werden verwelkomd door com missarissen der Holl. Spoorwegmaatschappij en in de wachtkamer begroet door den commissaris des Konings, den burgemeester, den militairen commandant en andere autoriteiten en reden in een rijtuig met 4 paarden naar het paleiswaar juist de schutterij met de Btaf- muziek was aangetreden ter overneming der eerewacht. H. H. M. M. stapten afterwijl de muziek het Wilhel mus aanhief, en verschenen weldra met hunne gasten op het balconde Koningen gearmd met elkanders gemalinnen. De talrijke menigte juichten de vorsten paren luide toe en de muziek speelde achtereenvolgens de Braban^onne en het Wilhelmus. Het weder begun stigde deze ovatie geenszins. Aan het dejeuner op het paleis waren genoodigd de kroonprins van Portugal, de commissaris des Konings, de burgemeester, de commandanten der stad en der marine, de belgische consul, de belgische gezant en mevr. Hartsen, dame du palais. Te half 4 reden H. H. M. M. met den prins van Portugal in 2 open rijtuigen naar de tentoonstel- lingwaar zijrondgeleid door de heeren Cordes Pels en Bosscher, de afdeeling retrospectieve kuDst de verzameling van den prins v. Walesde midden galerij van het hoofdgebouw tot en met de belgische afdeeling en de afdeeling der nederlandsche koloniën bezichtigden. Langs de Prins-Hendrikkade reden H. II. M. M. weder naar het paleis. Te half 6 keerden onze Koning en Koningindoor Koning Leopold tot aan de deur van het paleis uitgeleid, naar het Loo terug, en ging de Koning van Belgie een bezoek brengen by bij den kroonprins van Portugal in het Amstelbótel. Yoor het diner op het paleis waren dezelfde invitatiën gedaan als voor het dejeuner. De muziek der schut terij deed zich gedurende den maaltijd hooren. 's Avonds bood het gemeentebestuur het belgische Vorsten paar een concert aan in den Parkschouwburg, waar toe genoodigd waren de minister van buit. zaken, de leden van het belgische gezantschap en der belgische tentoonstellingecommissie enz. Overigens was de schouw burg slecht bezetvermoedelijk ten gevolge der hooge entreeprijzen. Het concert werd gegeven door de kapel van het regiment grenadiers en jagersmet medewer king van mej. Dyna Beumersopraan en de heeren H. Heuschling baryton en H. Bosmans, violoncellist, de 2 eersten van Brussel, de laatste van Amsterdam. De kroonprins van Portugal arriveerde te half 9 de Koning en Koningin van Belgie die verzocht hadden dat men niet op hen wachten zou kwamen te 9 uren. Bij het binnentreden bood mej. de Neufville de Ko ningin een bouquet aan gelijk mevr. Eaffalovich een bouquet met de belgische kleuren bij het heengaan. In de pauze hielden H. H. M. M. receptie in het salon. Den 19, kwart over achten, reed de Koning met zijn gevolg langs JodenbreestraatPlantage enz. naar de tentoonstelling. Voor het hoofdgebouw werd hij opge wacht door het uitvoerend comitéden president der belgische afdeeling (den heer d'Andrimont), den com missaris-generaal voor Belgie (den heer Eombaut), ver scheidene leden der belgische legatie en zeer vele bel gische inzenders. In de hoofdgalerij der belgische afdeeling werd hij met gejuich ontvangen en toegespro ken door den heer d'Andrimont, waarop hij antwoordde en vervolgens vergezeld van de heeren d'Andrimont Eombaut en Cordes, de verschillende zalen der belgi sche afdeeling bezocht, terwijl in de hoofdgalerij alle commissarissen-generaal aau hem voorgesteld werden. De Koningin die inmiddels een kort bezoek aan het Trippenhuis had gebracht, kwam te half 11 mede op de tentoonstelling verwelkomd door dezelfde heeren als de Koning, waarbij de heer Cordes haar een bouquet met de belgische kleuren aanbood. In de belgische afdeeling werd zij mede met gejuich ontvangentoe gesproken door den Keer d'Andrimont, terwijl haar door hem en uit naam der belgische inzenders bouquetten wrerden aangeboden. Begeleid door genoemden heer bezocht zij verscheidene zalen der belgische en daarop, op haar verlangenook de nederlandsche afdeeling waarin de heeren Cordes en de Clercq haar begeleidden. De Koning had zich inmiddels naar de belgische afdee ling der machine-galerij en vervolgens naar die der schoone kunsten begeven waar de Koningin die ook een bouquet der hongaren bad aanvaard en langs de P. C. Hooftstraat gereden waszich weder bij hem voegde. Kwartier vóór twaalven keerden de Koning en Koningin naar het paleis terugvan waar zij kwart over twaalven naar de de-Euyterkade reden om deel te nemen aan een door B. en W. aangeboden stoom- boottocht naar Schellingwoude en IJmuiden waartoe de Ceres en de Dolfijn van Gebr. Goedkoop met vlag gen getooid gereed lagen. Op den steiger begroette de prins van Portugal de Koningin en bood freule Eoëll haar een bouquet aan. Onder de genoodigden waren de commisaris des Konings de heeren der bel gische legatie en tentoonstellingscommissie. De Zui derzeesluizen werden om het slechte weder niet be zocht te Nieuwendam keerden de booten terug. Aan boord werd een lunch van Zomerdijk Bussink gebruikt. Aan het plan om te IJmuiden dadelijk op de Sirason over te stappen tot bezichtiging der havenwerken, kon wegens het ongunstige weder niet aanstonds gevolg ge geven worden. H. H. M. M. doorwandelden de gevlagde plaatsde Koning bezag van het balcon van het hótel „W illem Barends" den omtrek en reed toen in een gewoon rijtuig naar buiten, om de werken aan den ha venmond te bezichtigen. De Koningin nam met het het verdere gezelschap deel aan den tocht op zee aan boord van de Simson. 's Avonds bood de stad eene gala-voorstelling in den schouwburg aan waarvan de zaal goed bezet was. De vestibulegroote salon ach ter de koningsloge en groote foyer waren smaakvol versierd. Te 9 uren toen het eerste bedrijf van „de Eourchambaults" was afgespeeldkwamen de Koning en de Koningin. Zij werden aan den trap ontvangen door commissarissen van den schouwburg en den raad van beheer van „Het Nederlandsch Tooneel". Langs de treden waren de jongens der Kweekschool voor de Zeevaart met hunne vlaggen geschaard. Freule Eoëll bood de Koningin een ruiker aan. In de zaal ontving het publiek H. H. M. M. staande en met toejuichingen, terwijl het orkest de Braban9onne speelde. Zij namen niet eerder hunne zetels in dan nadat ook het dave rend toegejuichte nederlandsche volkslied was gespeeld. Na het derde bedrijf verleende H. H. M. M. receptie in de foyer. Na het vierde bedrijf zij hadden na elk het sein tot applaus gegeven stonden zij op om het publiek te groeten, met toejuichingen van alle zijden beantwoord. De Koning verlangde het spelen van het nederlandsche volksliedmaar door verkeerd begrip werden achtervolgens de belgische en nederlandsche volksliederen aangeheven, en eerst na het eindigen daarvan vertrokken H. H. M. M. te PETTEN, op Woensdag, 24 October 1883,voormiddag 11 uren, in de herberg van Klaas Mos, genaamd „het Wapen van Petten ten overstaan van den te Alkmaar ge- vestigden Notaris J. BAKKER SCHUT van 1. Een voor weinige jaren nieuwgebouwde Brood- bakkerfj met Boet en Erf, in de Kerkbuurt te Petten groot 5 aren 90 centiaren. 2 Een Winkelhuis en Erve aldaargroot 2 aren 20 centiaren. 3. Een Huisingericht tot Slachterij, met Erf aldaar groot 2 aren 18 centiaren. 4. Een voor weinige jaren nieuwgebouwd Huis met Erf en Tuin aldaar, groot 4 aren, 30 centiaren. 5. Een Kluis en Erf aldaar, groot 1 are, 35 centiaren. 6. Een Huis en Erf aldaar in de Achterbuurt groot 52 centiaren. 7. Een Buis en Erf aldaar, naast het voorgaande, groot 52 centiaren 8. En Twee Arbeiderswoningen onder één dak aldaar, bij de Duinen, te samen groot 48 centiaren. Alles in eigendom behoorende aan H. NOTTEL- MAN te Groet, gemeente Schoorl. Breeder bij biljetten omschreven en nadere inlich tingen te bekomen ten kantore van bovengenoemden Notaris. De Notarissen zullen op Woensdag den 31 October 1883 voor middags elf uur, in de herberg Lands Welvaren te Schermerhorn publiek verkoopen Twee perceelen uitmuntend Weiland liggende in den polder Mijzen gemeente Schermerhorn groot 2 hectaren 72 aren 30 centiaren. Eene best beklante, goed onderhouden Smeder)} te Schermerhorn. In eigendom toebehoorende aan Mejuffrouw de wed. K. SCHELLINGER. De Notaris DUKER, gevestigd te Zuidscharwoude, is voornemens op Maandag, 12 November 1883, des namiddags 12 uur, in na te melden perceel, publiek te verkoopen 1. De van ouds bekende, zeer gunstig staande HER BERG met KOLFBAAN, genaamd «DE ROODE LEEUW,* nabij de Krommebrug, aan de oostzijde der straat te Zuidscharwoudeop het punt waar jaarlijks de kermis gehouden wordt, kadaster sec tie C, No. 1431 groot 8 aren 50 centiaren. 2. Eenige akkers BOUWLAND, aldaar, te zamen groot 2.25.40 h. Behoorende tot den boedel en de nalatenschap van wijlen den Heer ARIS KIST. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris DUKER. De Notaris DUKER, gevestigd te Zuid scharwoude, is voornemens op Woensdag14 Novem ber 1883, des middags 12 ure, in de herberg van den Heer G. Si.otkmaker, te Oudkarspel, publiek te verkoopen: te Oudcarspelaan de oostzijde van de straatka daster sectie D, n°. 681, groot .12.10 h. Een Woonhuis met Erf, aldaar, aan de westzijde van de straat, sectie D, n<>. 541, groot .06.90 b. Twee perceelen Weiland aldaar, ten oosten van het eerste perceelsectie D, n°. 191 en 192, te zamen groot 2.84.60 h. Vijf akkers Bouwland aldaar, aan het Barde- wiel, te zamen groot 81.43 h., sectie C., n". 584. Een perceel Bouwland aldaar, ten zuiden van het vorigeaan ,de oostzijde van de Kortslootin 4 deelen sectie C, n°. 578, groot .99.10 h. Behoorende tot den boedel en de nalatenschappen van wijlen den Heer PIETER EEGEN en Mejuffrouw GEERTJE DE WIT. te Noordeinde, gemeente Graft, op Vrij- u„8 den 2 November 1883, des morgens te 10 ure, ten sterf huize van den Heer Jn. BLAAUW Az., ten overstaan van den Notaris P. J. LAU, van: 14 Kalfkoeien3 Geldekoeien 6 Kalfvaarzen 5 Hokkelingen, 22 Oonschapen1 Ramschaap, 21 Overhouders3 vette Varkens1 Speelwagen op veeren1 Boerenwagen1 Kar op veeren1 Praam (zoo goed als nieuw), 1 Modderbak 3 Schuitjes met toebehoorenongeveer 22 koe best HooiZoutkisten, Wei- en RoomvatenKaaspers, Karns, Kaastobben, Emmers, Makers, Zetters, Harken, Vorken enz.

Alkmaarsche Courant | 1883 | | pagina 2