Agent solieden Agent Machinale Boterfabriek SLEMPPOEDERS Hoornsche Goedkoop en délicieus Prima gekonfijte ClEHBEB, 3boertrnlictt. Zuivere Jenever Gist, levert prima kwaliteit HARGiIRlIlË BOTER Verkrijgbaar in de Delicaiessenhandel C. kEG. van II. Cléban Co. Universeel Zuiverings-xout. In Medicinale Uevertraan. In flesschen van 80, 50 en 90 cents. M%Wxer-Levertraan. Een eetlepel bevat 0,15 gram ijzer in een licht verteerbaren vorm, in flacons van 40 cts., 67 cts. en van fl 1.07. Bruiven-Borstsiroop met JUenkel- honig. In flesschen 30, 60 cts. en f 1, Verkrijgbaar bij ANSINGH en MESMAN, Alkmaar. zijndegewekt door zandvlotters en toen hij niet spoe dig genoeg aan hun verlangen om naar den wal te verhalen voldeed, op ergerlijke wijze mishandeld en verwond door een steenworp en eene snede in het voorhoofd en een steek met een scherpen schop in den nek, terwijl hij ten slottebewusteloos geworden werd in het water geworpen waaruit hij slechts met moeite gered is. De gemeenteraad van Nieuweramstel heeft den 19 de begrooting voor 1884 vastgesteld op 209,810,70J in ontvang en uitgaaf. Behalve de hoofdelijke omslag, even als het vorige jaar f 15000 zal eenevolgens de aangenomen grondslagen vooral het zuidelijk of stads- deel drukkende verteringsbelasting van 22000 gehe ven worden. Den 20 is door de recherche in de russische af- deeling der amsterdamsche tentoonstelling een suppoost op heeter daad betrapt op het wegnemen van eenige flesschen likeur. Hij en 2 kameraden die van den inhoud hun deel hadden gekregen werden in hechte nis genomen. Den 20 is aan de universiteit te Amsterdam tot doctor in de classieke letterkunde bevorderd de heer L. J. Sicking van Wormerveer. Den 20 is een bejaarde schuitenvoerder te Am sterdam in den Singel bij de Torensluis over boord ge raakt en verdronken. Den 20 is een 18jarige jongeling nabij Kralingen van eene schuit in de Maas geslagen en verdronken. Aan de Lemmer verdronk de timmerman Korenstra uit Hardegarijp werkzaam aan de telegraaflijn onder Woudsend. In den avond van den 20 is in het Paleis voor Volksvlijt tijdens de concert-promenade een tombola gehouden van de 5000 voorwerpenovergebleven van de fancy-fair op de tentoonstelling ten behoeve der noodlijdenden in Indie. Voor 1 bekwam men entree en een lotterwijl men ook meer loten tegen dien prijs bekomen kon. Ongeveer 2500 personen waren tegenwoordig. In de den 20 te Amsterdam gehouden buiten gewone algemeene vergadering der Vereeniging voor Volksonderwijs is met 46 tegen tegen 7 stemmen (bij 8 onthoudingen) aangenomen het voorstel der afdeeling Hoorn om gedurende 1884 het Volksblad wekelijks aan de leden te blijven toezenden en daartoe de stor tingen der afdeelingen aan het hoofdbestuur tot 'U van de contributiën der leden te verhoogen. In den avond van den 20 is te Amsterdam een man bij het verlaten van een urinoir in den Amstel gegleden en verdronken, 's Nachts is een koetsier in den Groeneburgwal gevallen en verdronken. Door den heer M. A. Jacobs, onlangs te Zwolle overleden is aan de vereeniging „Tot heil der armen", die ten doel heeft israëlietische knapen een handwerk te doen aanleeren en in der tijd door zijne medewer king tot stand werd gebracht, f 2000 vermaakt. Nadat de Tweede Kamer in October van het vorig jaar zich had doen hooren in de zoogenaamde „zaak-Kley en als hare meening had uitgesproken dat deze officier en 50 andere officieren der administra tie door de tusschenschuiving van eenige officieren van een ander wapen op onwettige wijze in hunne wettige aanspraken op bevordering zijn benadeeld na deze voor de teruggeschoven officieren gunstige beschikking, is tot op dit oogenblik de zaak gebleven zooals zij was. Intusschen staat de onvermoeide heer Kley thans met een nieuw adres gereed. Hij wijst daarin de Tweede Kamer op tal van onbillijkheden voortvloeiende uit den tegen- woordigen toestand op het te veeldat de buitenge woon bevorderde tusschengeschoven officieren genieten, en op het tekortdat de andere officieren of, even- tuëelhunne weduwen moeten lijden. Hij vraagt voor zich en de anderen herstel van het geleden nadeel in de promotieeen herstel datnaar zijne meening, zeer wel mogelijk is. De Staatscourant bevat de statuten der vereeni ging „Kembrandt", ten doel hebbende het aankoopen in het binnenland van schilderijen teekeningen enz., die gevaar loopen het Rijk te verlaten, en in het bui tenland van dergelijke kunstwerken van nederlandsche meestersten einde die voor kostenden prijs over te doen aan den Staatde provinciën en gemeenten en bij uitzondering aan particulieren. De heer Gosschalk heeft aan het genootschap „Architectura et Amicitia" te Amsterdam eene belang rijke gift geschonken tot stichting eener boekerij. De ylienst op den stoomtram BeverwijkWijk aan Zee wordt met 1 November tot nader bericht ge staakt. Het Natuurkundig Genootschap te Wageningen heeft f 100 beschikbaar gesteld voor de onkosten tot opsporing van de Varna. De minister van justitie heeft den heer Sannes ontvanger der registratie en domeinen te Oorschot, uitgenoodigd zich met de notarissen Bodaan te 's Gra- venbage en Mell te Arnhem in commissie te vereenigen, om zijn ontwerp van wet op het notariaat met het oog op de practijk aan een nader onderzoek te onder werpen. Naar aanleiding van het kon. besluit van 31 Maart, volgens hetwelk de met een niet uitkomende loten der staatsloterij den houders geen recht meer geven op een classicaal lot in de eerstvolgende loterij tegen den in koopsprijs zijn er omstreeks 2500 classicale loten vrij gekomen die onder de gedelegeerden le. klasse wor den verdeeldmet verhooging van f 4 per lot ten behoeve van het Rijk zonder dat bij het verkoopen dier loten of van gedeelten daarvan meer van de spe lers mag gevorderd worden dan bij het plan vastge steld is. De bate der staatsloterij voor de schatkist wordt nu f 30,000 jaarlijks grooter. Door de heeren Ris en Battenburg is bij het ge meentebestuur van Nieuweramstel aanvraag gedaan om vergunning voor de oprichting eener gasfabriek. Door mevr. v. EeghenLabouchère te Amster dam is ten behoeve het Java-comité (eene zendingsver- eeniging) een bazar gehoudenwelke 7 3000 heeft op gebracht. Bij de herv. gemeente te Watergang is beroepen ds. Riemstrate Veere. Door wijlen mej. P. E. H. v. d. Heyden is aan het r. c. kerkbestuur te Groesbeek vermaakt f 1450 onder den last van kerkelijke diensten en aan het r! c. armbestuur aldaar 7 500. De ongeregeldheden te Tilburg zijn niet herhaald, waartoe veel heeft bijgedragen de medewerking van vele fabrikanten die hunne werklieden op straffe van on- middelijke verwijderingverboden hadden aan samen scholingen of verzet tegen de poiicie deel te nemen. De Ned.-Amer. Stoomvaartmaatschappij stelt den 29 en 30 do inschrijving open op 1000 5 p. ets. obli- gatiën van f 1000ter aflossing der bestaande leening van 1 miljoen. De *leer B' Sieswerda hoofd der school in de Moerbeek, is benoemd tot hoofd der school te Nieuwe Niedorp. Te Middelharnis is een driejarig knaapje bij het spelen in het water gevallen en verdronken. Tot onderwijzer te Ankumgemeente Dalfsen is benoemd de heer H. J. v. d. Vegtte Krommenie.' Van de te maken bruggen over het Spaarne en den Kampersingel te Haarlem is de onderbouw gegund aan den heer B. Zuithof aldaarvoor f 73,989 en de bovenbouw aan de ijzergieterij „de Prins van Oranje" te 's Gravenhage voor f 20,683. - Te VV eetzaan is tot lid van den gemeenteraad verkozen de heer J. Dekker Jz., met 68 van de 72 stemmen. In de vorige week zijn te Utrecht, ter gedach tenis aan het Umefeest aan 8- a 9000 schoolkinderen platen uitgereikt betrekking hebbende op de Unie van Utrecht. De gemeenteraad van Hoorn heeft tot onderwij zeressen aan de school voor kosteloos onderwijs benoemd mejn. L. Maat te Giethoorn A. B. J. ten Bruggen- eate te Groningen en M. v. d. Weerd te Berkhout. In het weeshuis te Oud-Beierland is in de vorige week een geval van pokken met doodelijken afloop voor gekomen regenten zijn alsnu teruggekomen op hun besluit en hebben al de kinderen laten inenten. Het verzoek van eenige fransche inzenders op de tentoonstelling om vóór 31 October te mogen inpak ken ten einde tijdig met hunue expositie te Nizza ge reed te kunnen zijn, is afgewezen. Van 23 tot 31 dezer is de entreeprijs op 25 cents bepaald. Door mevrouwen de wed. Vis-Romondt en Bijle- ve!d-Romondt is aan de herv. diaconie te Zeist/ 10,000 geschonken ingevolge den wensch van wijlen haren broederjr. mr. O. d'Aumale v. Romondt aldaar. Ds. W. de Vries, te Akersloot, heeft bedankt voor het beroep naar Heenvlietds. F. T. de Mazure, te Waal en Koog voor dat naar Hypolitushoef. lot algemeen voorzitter van het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is voor dit jaar benoemd de heer J. A. Böhringer. Bij de Handelmaatschappij is tot den 20 tot le niging der ramp in N. Indie ingekomen 129,151,09%, bij den penningmeester van het hoofdcomité 7276,299,67, waaronder laatstelijk van de commissiën te Hellevoetsluis f 50,70, A rnhem (6e storting) f 238,16%, Tilburg f 300 's Gravenhage (2e storting) f 4000, Groningen (lste storting) f 800 van de burgemeesters te Zoe- termeer 7 114,30, Zegwaard f 61,90 Bergen op Zoom 267,80, Zevenhuizen f 72, Cast-icum 7 78, Vaals f 140,56, Berkhout f 218,50, Ubbergen 234,30, Ambt Almeloo f 85,84, Kethel en Spaland 98, Lichtenvoorde f 152,89, Gilze Rijen 65, Grootegast f 90, Kapelle a. d. IJsel 161,04 Vught 95,69, Wije f 77,84%, Zwaag 70,50, Zuid- en Noordscher- mer„ f 83,50, Leimuiden f 119,15, Tietjerksteradeel f 171,25, Haarlemmerliede en Spaarnwoude f 93,65, Voorst 7 771, Barneveld 161,25, Prinsenhage 7194,25, Lienden f 103,30, Hemelumer Oldepbaert en Noord- wolde 128,75, 's Gravesande f 407,78, Gouderak f 155, Dubbeldam f 200, Haastrecht f 102,93, Waar denburg f 118 Schoonrewoerd f 60, Oude Pekela 50, Leiden f 2119,74, Weert f 63,05, Zwijndrecht 131,58, Nunspeet f 126,25%, Avenhorn f 98,05. Bij den gemeenteraad van Breda is ingekomen een verzoek der heeren B. en H. Filbry en F. Schwiep om concessie voor eene drinkwaterleiding op dezelfde voorwaarden als aan laatstgenoemde concessie te Utrecht is verleend. De bisschop van Haarlem heeft den heer J. F. Vregt, kanunnik, benoemd tot zijnen vicaris-generaal. De gemeenteraad van Ede heeft met 8 tegen 7 stemmen besloten afwijzend te beschikken op het ver zoek van mr. W. baron v. Golstein om financiëelen steun (liefst rentegarantie) voor den aan te leggen tramweg Ede-—Barneveld—Nijkerk. Daardoor verviel het voorstel van B. en W. om gedurende 15 jaren 3 t. h. te garandeeren van f 33,000. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft afwijzend beschikt op het van vele kanten ondersteund verzoek van het departement Leeuwar den om de opterichten kweekschool voor bewaarschool- houderessen daar te vestigen en zulks op grond dat die stad te verre van het midden des lands verwijderd is. De heer F. Domela Nieuwenhuis heeft een adres aan de 2e. Kamer gericht over schending van art. 96 der grondwet, dat de openbaarheid voorschrijft der zit tingen van de Staten-Generaal. Bij de jongste opening der Kamers heeft men de openbare tribune door wees meisjes doen bezetten en aldus het publiek verhinderd de zitting bij te wonen. In de Beemster is bij herstemming tot lid van den raad verkozen de heer D. de Heer. Het eerste nummer van den zesden jaargang van „Het Maandblad. Getuigen en Redden" onder redac tie van ds. H. Pierson directeur der Heldring-ge stichten te Zetten bevat een verslag van het verhan delde op het onlangs te 's Gravenhage gehouden derde congres van het Britsch Algemeen Verbond tot bevor dering van de afschaffing der prostitutie. Genoemd maandblad wordt uitgegeven voor f 1,25, franco p. p. voor f 1,40 per jaar. De vorige jaargangen zijn nog tegen merkelijk verminderden prijs te bekomen. gevraagd met H.H. Bakkers bekend tot den ver koop van een nieuw soort alle andere soorten in kracht overtreffende. Adres met franco brieven onder letters S C X, aan het Algemeen Advertentie-bureau van NIJGH VAN DITMAR te Rotterdam. Men vraagt voor Alkmaar en omstreken een voor den verkoop van eerste kwaliteit Sehiedam- tsche Jenever. Aanvragen per franco brieven onder letter Z, aan den Boekhandelaar J. B. C HULSMAN, Schiedam. tot concurreerende prijzen. Vertegenwoordiger voor Alkmaar, de Zaan en Om- streken de Heer H.PETTEJs. te Wormerveer. van het bekende merk AYUNE A SO ets. de f» ons. van Uitmuntend door geur en smaak naar het eenig echte recept bereid. Een Poeder h. ÏO Cts. goed voor 3 liters Melk, met gebruik, bij 6 stuks Cts. Depot bij BRONGERS, Bazar, en Mej. PERK, Pnidsen. pakjes a 18, 33 en 60 cents. H. VON GIMBORN, 's Heerenberg. 'ich. :c Hare voortreffelijkheid boven alles. Dit geneesmid del is samengesteld uit de keurigste balsemachtigste planten van het plantenrijk. Verschillend van de delf- stoffelijke en kwikbevattende preparaten zijn de Hol- loway Pillen ten allen opzichte zachtwerkend en kun nen gerust door de teerste vrouwen en kinderen ingenomen worden. De zenuwachtige personen en zij, die door langdurige pijnen de hoop en zielskracht verloren hebben gelieven hare bizonrlere aandacht te verleenen aan de talrijke gevallen van herstel, die in dergelijke omstandigheden door die Pillen zijn teweeg gebracht en zullen het zich tot plicht rekenen om ze door de gunstigste getuigenissen te doen kennen. Zij verzekeren een langdurig, gezond en gelukkig bestaan. In al de ongsteldheden van de spijsvertering, voortkomende uit den maag, den lever en de inge wanden is die heelende kracht van die bloedzuiverende Pillen bijzonder opmerkenswaardigzij prikkelen de trage werkingen en regelen diewelke ontsteld zijn. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen h f 0,80, f 1,85, f 8,t 6,75, f 13,50,/ 20,50. Potjes zalf k/ 0,80, 1,85, 8, t 7,05, f 13,85, f 20,95. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. M. van RenesseApoth. te 's Hage, B. Adema te Amsterdam en bij Straatman, Apotheker te 's Bosch alsmede in Hollowayt etablissementen te Londen 78, New Oxford Street. Stoomdrukkerij van Herms Coster Zoon te Alkmaar

Alkmaarsche Courant | 1883 | | pagina 6