Openbare Verkooping te Alkmaar, Openbare Verkooping te Alkmaar, Publieke Verkooping, tf§! Openbare Verkooping, SSSf PUBLIEKE VERKOOPING VEILING. iSitmcuIattb. 3bucrtcntién. 2. De Herberg „HET WAPEN VAN BER GENmet Erf, tegenover de R. C. kerk te Bergen groot ,06,60, en direct te aanvaarden. te Heer Hugu Waard, bevel van den engelschen admiraal Hewittom naar Trinkibat te gaan. Hij werd op bevel van den admi raal terstond in hechtenis genomen en het bevel van zijn schip opgedragen aan twee zijner luitenants. ZUID-AFRIKA. Generaal Joubert is verkozen tot kommandant-generaal der Transvaal met 2260 van de 3420 uitgebrachte stemmen. CHINA. De franschen hebben, zonder tegenstand te ontmoeten eene pagode aan de samenvloeiing van de Songkan en het kanaal bezet. ST ATEN-GEN ERA AL Tweede Kamer. Het wetsontwerp op het muntwezen is den 29 in behan deling genomen. De heeren Gratama, Schimmelpenninck, van Houten en Keuchenius hebben het bestreden; de hee ren Gildemeester en Mees met den minister van finan ciën verdedigden het. De heer Gratama waarschuwde, dat dit ontwerp zou leiden tot den gouden standaard en zag met de heeren van Houten en van der Sleijden daarin bevoordeeling der nederlandsche bank die ver legen is met hareri grooten zilvervoorraad. Ook de heer Schimmelpenninck voorstander van den zilveren standaard beweerde dat dit ontwerp den dubbelen standaard zou tegenwerken. De heeren Gildemeester en Mees toonden aan hoe deze maatregel in het be lang van den handel dringend noodig was. Den 3 wordt de beraadslagiug voortgezet. Van den 17 tot den 23 werden te Leiden 181 door mazelen aangetastslechts 1 sterfgeval aan die ziekte kwam voor. Te Oterleek is den 25 des avonds een vuurbol gezien gaande van het oosten naar het zuidwesten om daar op een kwartier afstands van de toeschouwers uiteen te spatten. De heer Jhr. Brantsen (antirev.) werd den 23 te Doesburg verkozen tot lid der Prov. Staten van Gelder and met 336 stemmen tegen 271 op den heer van Bommelburgemeester van Doetinchem (liberaal). De heer Jb. Stam Jzn. is den 26 verkozen tot lid van den raad te Koedijk met 48 van de 70 stemmen, in plaats van den heer H. Kramer Sr., bijna 90 jaren oud die bedankt heeft voor zijn lidmaatschap. De heer Jb. Houtervele jaren burgemeester van Schellinkhout, is den 26 overleden. - Den 28 is per holl. spoor van 8.41 des morgens de nieuw benoemde gouverneur-generaal van Neerl Indie, de heer O. van Reesmet zijue beide dochters en zijn adjudant kapitein Nieuwenhuyzen, naar Marseille ver trokken. De ministers van buitenl. zaken oorlog en ko loniën de voorzitter en vele leden der 2e Kamer en verscheidene vrienden deden hem uitgeleide. In den nacht van den 28 op den 29 werd in het postkantoor te Breda ingebroken. Zes en dertig aangeteekende brieven en ƒ800 aan geld werden gestolen. Het geldkistje werd door een schipper ledig in de haven gevonden met omslagen van aangeteekende brieven. Den 29 is onder de gemeente Bloemendaal opge haald het lijk van den heer v. A., oud-luitenant kwar tiermeester te Haarlem. In het ontwerp der grondwetsherziening, waarop in het volgende nommer teruggekomen wordtzijn de hoofdstukken onderwijs en armbestuur geheel onveran derd gelaten. Te Bovencarspel is in de Protestantsche Kerk voor de Maatschappij van Weldadigheid ruim 26 in gezameld. De spaarbank te Andijk beeft eene schuld van 16114,44, een bezit van f 18611,65%, alzoo een batig saldo van 2497,21%. Het ondersteuningsfonds van Andijk en Wervershoof had in 1883 een ontvangst van 420,96 een uitgaaf van 327,70, alzoo een goed slot van f 93,26. De transvaalsche afgevaardigden hebben aan den Koning een audiëntie gevraagd. De voorzitter der 2e Kamer, die hun den 3 des avonds een feest aanbiedt, bracht hun een bezoek en de heer jhr. rnr. F. W. A. van Beelaerts van Blokland oud onder-voorzitter van het ge rechtshot te s Gravenhage, gaf den 29 ter hunner eer een feestmaal. Omtrent hunne aankomst hier te lande worden de volgendenog niet gemelde bijzonderheden om deze gevangenen te bevrijden en te wapenen. Gij zietde graaf wees op een valluikdat in een hoek van het vertrek was aangebracht„dat van uit deze kamer eene directe verbinding met de kelders bestaat; het zal niet moeielijk zijn om van den kelder van dit huis eenen onderaardschen gangonder de straat en de vestingmuur door, tot in de kasematten te maken; een werk, dat door weinige mannen in veertien dagen kan worden volbracht, en nauwelijks gevaar loopt te worden ontdekt daar deze kamer sedert jaren niet meer gebruikt wordt en het woeste rumoer in de ge lagkamer elk geluid overstemt. Onder de daar geplaat ste gevangenen bevinden zich ook de weinigen die den ondergang van mijn regiment hebben overleefd. Van uit de vensters mijner woning kan ik zonder zwa righeid hen omtrent den tijd en de wijze wanneer en waarop wij dit plan ten uitvoer willen brengen, onder richten zoodat zij voorbereid zijn en ons misschien nog in de hand kunnen werken. Met drie duizend man mijne heeren, zelfs wanneer zij ongewapend zijn, is het gemakkelijk de schans te bestormen, de daarin aanwezige wacht van eenige honderden manschappen te overvallen en de daar bewaarde wapens en ammunitie te bemachtigen. Onze troep van drie duizend man staat dan tegenover een even talrijk garnizoen, dat echter verstrooid is in andere schansen en in verschil lende huizen. Ook de schrik zal ons helpen en ons de overwinning over de niets vermoedendezorgelooze vijand gemakkelijker maken gelooft gij nogprins dat de mogelijkheid van het gelukken van mijn plan slechts in mijne fantasie bestaat?" Wordt vervolgd. medegedeeld. De burgemeester van Rotterdam heette de afgevaardigden het eerst welkom op den nederland- schen bodem, aan boord van de stoomboot de Batavier, en sprak hun toe in de prachtig met groen versierde zaal van de holl. station nadat zij in open rijtuigen daarheen gebracht waren. Paul Krüger antwoordde bedankte in korte woorden voor de groote eer, hun aan gedaan en sprak de hoop uitdat de band van toege negenheid tusschen Nederland en de Transvaal immer mocht blijven bestaan. Bij de aankomst van den trein te 's Gravenhage werden hun door de dames bloem ruikers met de transvaalsche kleuren aangeboden en overhandigde het dochtertje van den heer Beelaerts van Blokland,', die de afgevaardigden vergezeldeaan ieder hunner een bloementuiltje. Dat kind was voorzien van eene zijden sjerp met de kleuren der Zuid-Afrikaansche republiek. Ook hier beantwoordde Paul Krüger den burgemeester en toen hij gesproken had volgde een levendig hoerah. De heer Bolten directeur van de muziek der schutterij, bood den president een feestmarsch aan, die uitgevoerd werd, toen de afgevaardigden onder luid gejuich in de gereed staande rijtuigen stapten. Des avonds werd hun een schoon huldebetoon gebracht in het gebouw voor kunsten en wetenschappen door de haagsche zangvereeniging „Excelsior." Voor dit con cert was het orkest met bloemen en de borstbeelden van den Koning en de Koningin versierdterwijl op den achtergrond, te midden van groen en omgeven door licht, het transvaalsche wapen prijkte, met vlaggen en festoenen verbonden aan het nederlandsche en het haag sche wapen op den voorgrond. Bij het binnenkomen der Transvalers rees dadelijk het publiek op en riep hun luide het welkom toe. Do zangers en zangeressen hieven „de Vierkleur van Transvaal" aan en nauwelijks waren de laatste toonen van dit volkslied weggestorven, of dr. Beynen trad op, om ben welkom te heeten. Waren zij met hun volkslied begroet, Nederlanders mochten niet nalaten hun eigen volkslied aan te heffen, het oudste, dat zij bezaten, het „Wilhelmus." Toen ook dit door het koor was gezongen volgde eene aaneenschakeling van psalmen en stichtelijke gezangen zeer verdienste lijk door het gemengde koor, onder leiding van den directeur Plette, uitgevoerd, met begeleidin» van strijkorkest. Vervolgens trad dr. Beynen op nieuw op. Met jeugdig vuur sprak hij voor de vuist eene rede uit, waarin hij wees op de oorzaken van do belangstelling, die zij hier vonden. Stamverwante volkeren niet alleen waren de Transvaal en Nederland maar beiden hadden denzelf den strijd gevoerd voor de onafhankelijkheid voor de vrijheid, die snaar, die in nederlandsche harten nog altoos weerklank vindt. Hij wees er ophoe beide volken dezelfde vlag hadden terwijl de Transvalers in de bange urendie zij doorleefd haddende banen dier vlag vermeerderd hadden met eene van groene kleur, de kleur der hope. Dankbaar voor hunne komst, hoopte hij, dat de banden tusschen beide geestverwante volkeren innig zouden worden versterkt. Daarop stond president Kruger op. Hij wilde sprekenmaar de aandoeninggepaard aan eene zware verkoudheid belette hem iets anders te zeggen dan „Ik dank u voor de eerdie gij ons bewijstheeren en dames Hij verzocht zijnen mede-afgevaardigde, den heer du Toit, het woord te voeren en deze deed het in treffende en welsprekende taal. „Kent gij dien Staat nog maar een kind in 's werelds statenrij," luidt eene zinsnede in het transvaalsche volkslied. Die vraag was hier on- noodig. Die Staat was bekend. Dat getuigden de vlaggen bij hunne aankomst te Rotterdam en hier het wapen dat hier prijkte de kleuren die de hun aangeboden programma's hadden de ontvangst overal. Jeugdigen eu grijzen hadden hen welkom geheeten. Dat deed hun goed daarvoor dankten zij namens hun volk en als zij in hun land waren teruggekeerd zou die hartelijkheid van het nederl. volk bij hen naklinken en de vriendschapsbanden doen versterken. Daverend werden die woorden toegejuicht en nadat het trans vaalsche lied en het volkslied staande door het publiek waren aangehoord wuifde Kruger een weisprekenden groet aan de aanwezigen toe. Den 6 bezoeken zij Am sterdam. Den 29 ontvingen zij van de Amsterdamsche commissie een bezoek. De gemeenteraad van Schoonhoven heeft/20000 subsidie toegezegd aan de IJsel-stoomtramwegmaatschap- pij voor het aanleggen en in exploitatie brengen van een stoomtramweg SchoonhovenBergambacht, Stol wijkGouda. De loting voor de nationale militie der lotelingen uit Ameland welke te Tornaard gehouden wordt, kon den 16 niet doorgaan omdat de hevige noordoosten wind den overtocht van het eiland naar den vasten wal onmogelijk maakte. Voor Noord-Holland zijn aangewezen tot leden der commissie voor het afnemen der examens voor on derwijzer en onderwijzeres in het voorjaar van 1884 als lid en voorzitterde schoolopziener in het district Hoorn; als ledende schoolopzieners in de arrondisse menten Amsterdam (oostelijk), Zaandam, Hilversum en Tessel tot leden plaatsvervangers de schoolopzieners in het district Amsterdam en in de arrondissementen Amsterdam (westelijk), Hoorn, Helder en Purmerend. De minister van buitenl. zaken de heer van der Does de "Willeboisis door den Koning van Portugal bevorderd tot grootkruis der Christusorde. - Bij de keuring van hengsten uitgeschreven door de afdeeling Haarlem en omstreken der Holl. Maat schappij van Landbouw is bekroond de donkerbruine hengst van Oldenburger ras van den heer A. A. van den Berg. Eenige winkelierstevens kleinhandelaren in ster ken drank, te "Weststellingwerf hebben zich tot de mi nisters van binnenl. zaken en justitie gewend met het verzoek de ingediende wijziging der drankwet zoodanig te veranderen dat daarin opgenomen worde de vrijstel ling van de bepaling, in art. 3 No. 8 der drankwet vervat, (het zoogenaamde gecombineerde bedrijf) voor den tijd van 20 jaren of voor hun leven waardoor naar hunne meening eene meer geleidelijke en billijke opheffing der gecombineerde bedrijven wordt verkregen. fflÜSte Bergen in de herberg „de Vriendschap," op Dinsdag, 4 Maart 1884, voormiddags elf UHr, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, van: 1. De voor weinige jaren nieuw gebouwde Herberg „DE VRIENDSCHAPmet Kolfbaan, Boorrydstal en Erf, op Oostdorp, te Bergen, groot —,29,90, te aanvaarden 1 Mei 1884. Beide perceelen behooren aan den heer G. BRA- KENHOFF en zijn uit de band te koop, te bevragen bij den eigenaar en ten kantore van voornoemden Notaris alwaar de verkoopsvoorwaar- den 14 dagen voor den verkorp voor ieder ter lezing zijn. op Woensdag 12 Maart 1884, bij opbod, en op Woensdag 19 Maart 1884, bij afslag, telkens des namiddags te 6 uur, in het hotel „de Nieuwe Doelen," te Alkmaar, ten overstaan van de Notarissen H J, DE LANGE te Alkmaar en A. VONK te Schoorl- dam van ÉUgk Een zeer net en goed onderhouden Sluis, S met Tuin en Erf, te Alkmaaraan de ïU& Langestraathoek Krebbensteeg op een der gunstigste standen kadastraal sectie A, No. 2183 groot 2 aren 73 centiaren. Nagelaten door den Heer H. POST en tot heden gebezigd geweest als Lokaal voor Publieke V erkoopingen. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantoren van bovengenoemde Notarissen. in „de Leeuwerik", aan de Breedstraat, op Dinsdagen 18 en 25 Maart 1884, telkens 's avonds 6 uur, van Een Huis en Erf, te Alkmaar, aan de sfjijiijf westzijde van de Schoutenstraat, groot 81 cen- tiaren, nagelaten door de wed. C MEIJNSE KLEIJBROEK en direct te aanvaarden. Nadere inlichtingen worden gegeven ten kantore van de firma DE LANGE DE MORAAZte Alkmaar. op Maandag, 3 Maart 1884, voormiddags 11 uur, in de natemelden herberg, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris BAKKER SCHUT, van 1. De gunstig gelegen en druk bezochte Herberg en (Jhspannitlg, genaamd DE OOIJEVAAR, staande aan het Ritsevoortin de gemeente Alk maar, zijnde een goed ingericht Woonhuis, met groote Koffiekamer en daarachter gebouwde nieuwe Stalling, voor 70 paarden. 2. Eene Stalling, aan de Vrouwenstraat, aldaar, ingericht voor 14 paarden en 8 koeien. Te aanvaarden 1 Mei 1884. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van den Notaris BAKKER SCHUT en bij den be woner J. ROL. in de herberg ede Zwaan,» op Woensdag, 12 Maart 1884, des voormiddags ten 10 ure, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris BAKKER SCHUT, van 1. Eene onlangs nieuw gebouwde Huigiuanswo- ning en verde getimmerten, Erf, Tuin en onderscheidene stukken best Wei- en Bouw land, in den polder de Heer Hugo Waard, aan den Middenwegnabij de Protestantsche Kerk en de schoolalles bij en aan elkanderkadaster sectie H, Ns. 44-47, 377, 415, 49, 344, 345, 433, 413 en 414, ter gezamenlijke grootte van 25 hectaren, 10 aren, 50 centiaren. 2. Een stukje Bouwlandgelegen als voren kadaster sectie H No. 503, ter grootte van 23 aren80 centiaren. 3. Eene nieuwgebouwde Bulsmanswoning en Erf, Tuin en eenige perceelen uitmuntend best Bouwland, staande en gelegen in den Heer Hugo Waard, aan den Rustenburgerweg, nabij de schoolvan ouds genaamd „de Steenen Kamer," kadaster sectie A, Ns. 185, 357 en 358, ter grootte van 13 hectaren, 33 aren, 7 0 centiaren. In eigendom behoorende aan den Heer J. BEERS Dz. De perceelen zijn te aanvaarden: de landerijen da delijk en de gebouwen op 1 Mei 1884. Nsdere informatiën zijn te bekomen bij den Makelaar D. BREEBAaRT te Winkel en ten kantore van den Notaris BAKKER SCHUT te Alkmaar. Notaris GOUVERNE, te Bergen, 'zal verkoopen, op Woensdag, 12 Maart 1884, 's avonds te 7 ure, te Oudorpin de herberg van de Goede Het Woonhuis, met Boef en Erf en Bouwlandin de kom der gemeente Oudorp groot 23 aren, 83 centiaren, van den Heer C. KUNST, in 3 perceelen. Zie de biljetten.

Alkmaarsche Courant | 1884 | | pagina 2