II II m 1 m. i Groole Houtveiling Openbare Verkoop, Bloembollenveilingen. LEO PALEARI Comp. Borstelfabrick. 1 its te PURIERE1 wordt dit jaar flolioaflen op MAANDAG 5 IEL Openbare Verkoop, a contant, te Scherracrhorn, Publieke Verkooping'. Bloembollenveiling. dubbele en enkele Hyacinthen, Tulpen Bloeuibollenveilingen. Voordam, bij de Schapenbrug, ALKMAAR, Rl Openbare Verkooping, iüoelliuis 9 Prijscouranten zijn op franco aanvrage te bekomen. l§ttuicnlanb. Stboirtentiêtt. te Alkmaar, ribbenbaddingsplanken schrooten, platen enz. De oude Onderwljzerswoning, met Erf en Tuin te Oude Niedorp kadaster sectie C No. 208 en 209te zamen groot 5 aren 59 centiaren. N1RCISSEN, TKLPEN en andere BLOEMBOLLEN, en dubbele Tulpen, Hyacint hen, Nar cissen, Erittilaria Imperiales en andere RloemboIIen welke verkocht zullen worden FJ',iV. personen die verontwaardigd waren over het vonnis uitgesproken tegen zekeren Bernerdie een bijzonder koelbloedigen en afschuw wekkenden moord gepleegd had en alleen tot gevangenisstraf veroordeeld was, om dat de jury hem schuldig verklaard had aan manslag en niet aan moord. Die verontwaardiging was te grooteromdat de rechter zelf dat vonnis schandelijk genoemd had en er reeds sedert geruimen tijd ontevre denheid bestond over de rechtsplegingdaar sedert 1866 slechts één moordenaar ter dood veroordeeld was en verscheidene moordenaars, die naar het oordeel der bevolking doodstraf verdiend hadden betrekkelijk ge ringe gevangenisstraf gekregen hadden. Daaronder was bij voorbeeld een die een geheel gezin vermoord hadom de lijken voor ontleedkundige doeleinden te verkoopen. Hoewel die bijeenkomst uitgeschreven was met het doel, om de gemoederen te doen bedaren, had zij eene geheel andere uitwerking. Eene woedende volksmenigte door sommigen op 10000 personen ge schat, kwam bijeen en ijlde weldra onder den kreet van, laten wij zeiven die moordenaars ophangennaar de gevan genis. De buitendeur werd open 'gerammeid en niet tegenstaande den krachtigen tegenstand der politie drong het volk door tot de plaatswaar Berner zou gezeten hebben, als hij niet reeds naar een andere stad overgebracht was. Daarop eischte men de uitle vering van de andere moordenaars, doch de politie wist de menigte terug te drijven, waarop de gevangenis op nieuw belegerd werd totdat de soldaten verschenen die haar deden aftrekken, nadat 5 personen gedood en vele gekwetst waren. Den 29 des avonds werd de aanval hernieuwd. Het volk was door de plundering van eenige geweerwinkels van wapens voorzien en vuurde op de troepen die aanzienlijke versterking be komen hadden. Het gerechtshof, een prachtig in de nabijheid gelegen gebouw dat f 625,000 gekost heeft werd bestormd en in brand geschoten. Het brandde geheel af, doordat het blusschen aan de brandweer geheel onmogelijk werd gemaaktde spuiten werden zelfs vernield. Daarna eischte men loslating van de den vorigen avond gevangen genomen oproerlingen en begon mon op de gevangenis te vuren. Men had 3 kanonnen uit een nabij gelegen gebouw bemachtigd doch bezat geen kogels en kruit. De troepen begon nen toen vuur te geven o. a. met de in hun bezit zijnde mitrailleuseswaardoor tal van personen gedood en gekwetst werden. In den avond van den 30 werd de strijd op nieuw aangevangen en voortgezet tot mid dernacht de troepen behielden toen langzamerhand de overhand. Den 31 kwamen nog 3000 soldaten en eenige batterijen artillerie aan. Na dien tijd schijnt de rust hersteld te zijn. Alle bladen beschouwen dit oproer als een ernstige waarschuwing om zoo spoedig mogelijk de crimineele rechtsplegingdie zooveel te wenschen overlaatte hervormen. De wetten in de meeste staten luiden zoo ten gunste der misdadigers dat bijna elk misdadiger ontsnappen kan aan de straf. Volgens de laatste berichten zijn in het geheel 40 men- schen 'bij deze ongeregeldheden gestorven. De transvaalsche afgevaardigden hebben den 1 een bezoek aan Brielle gebrachtwaar zij door een eerewacht te paard, onder geleide van muziek, naar het raadhuis gebracht werden. Het dagelijksch bestuur ont ving hen daar en bood hun den eerewijn aan. Na eene toespraak van den leeraar der christelijk gerefor meerde gemeente die door Kruger beantwoord werd ontvingen zij een groot aantal personen waaronder damesten gehoore. Later woonden zij een feestmaal op het raadhuis bij terwijl op de markt een volkscon cert gegeven werdafgewisseld door het zingen van eenige zangstukken door ongeveer 800 kinderen. In de provincie Groningen zijn bij een hevig on- weder den 2 verscheidene huizen door den bliksem getroffen o.a. de groote boerderij van den heer Tiddens te Blijham die uitgezonderd het voorhuis geheel af brandde. Mevrouw Valois-Sablairolles herdacht den 2 te Botterdam hare SOjarige tooneelloopbaan. Zij ontving tal rijke geschenken zoo van hare Rotterdamsche als Haag- scbe en Amsterdamsche kunstvrienden. De tweede vergadering van schuldeischers der firma Reijnders te Breda op den 2 heeft weder tot geen uitkomst geleid, daar door het bestuur der Zuidertram nog geene beslissing was genomen. De derde vergade ring is op den 9 bepaald. Inmiddels zijn de leden der firma den 2 in hechtenis genomen. In den nacht van den 3 op den 4 is te Arnhem na eene langdurige ziekte overleden de heer jhr. mr. C. J. C. H. van Nispen tot Sevenaer raadsheer in het Hof te Arnhem en lid van de 2e Kamer voor Nijmegen. Den 4 brak te Hilversum des morgens te 7 uur 50 minuten in de in 1867 gebouwde groote stoomspin nerij en weverij, directeur de heer Spencer Elsz, brand uit, die binnen weinige oogenblikken zoo hevig toenam, dat verscheidene werklieden uit de ramen moesten springen, om zich te redden. Een werkman is daarbij zwaar gekneusd, terwijl de daar werkzame kinderen geen letsel bekwamen. Kwartier over achten stond het gebouw aan de vier hoeken in vlam. Bij de be perkte brandbluschmiddelen viel er aan het behoud der fabriek niet te denken zoodat de brandweer zich be paalde tot het nat houden der kleinere bijgebouwen die gedeeltelijk gespaard bleven. Van de spinnerij zijn alleen de 4 muren blijven staan. Do weverij bleef be houden. De fabriek was verzekerd bij de Maagden burger en Hamburgermaatschappijen. Het weekloon wordt aan de 450 werklieden den 5 uitbetaald. Het is nog onbekend, wat verder met hen zal geschieden. Bij kon. besluit van den 4 is op verzoek van den benoemde ingetrokken het kon. besluit van den 12 Maart, waarbij jhr. C. Hartsen benoemd werd tot lid van den raad van state en hem eervol ontslag ver leend werd als staatsraad in buitengewonen dienst en benoemd tot lid van den raad van state jr. mr. J. E. van Humalda van Eysinga. in de herberg van REIJER SLIKKER, aan IE;!!? de Oudesluis, in de Zijpe op Woensdag, 9 B April 1884, 's middags 12 uur, van een HUI&, ingericht tot w i n k e I, en ERF, aldaar, groot 2 aren 90 centiaren, behoorende aan H. H. W. MEIJER en te aanvaarden den 21 Mei 1884. De verkoop geschiedt ten overstaan van den Nota ris P. A. DE GELDER, te Oterleekten wiens kantore de voorwaarden 14 dagen voor de veiling ter lezing liggen voor een ieder. Sop Zaterdag, 19 April 1884, 's morgens 9 ure, bij den heer W. MAREE8 op de „Vierhuizennabij Burgerbrugin de Zijpe om kontant geld. Rpenbare Verkooping van 16 puike Kalf koeien, 4 fijne Geldekoeien 3 Hok- kelingen Kuikalveren 1 zwart bles Merriepaard, oud ruim 11 jaren, zwart Ruinpaard oud 7 jaren, Til bury, Boerenwagen, Driewielskar, Zaadwaaiermachine, Tuigen, een stel groote en kleine Kaasmakers en Zet- koppen Karn Kaastobbe en StellingBotermout Wei- en GaarvatenEmmers, Jukken en verdere Boerengereedschappen, een Veerenbed met toebehooren. Kabinet en verder Huisraad en Inboedel. Op de Plaats is geene gelegenheid tot uitspanning. G. VAN OS, Notaris te Zijpe. op Maandag, 7 April 1884, 's morgens 10 uur, ten huize van Mej. de Wed. H. KONIJN, ten overstaan van den Notaris P. J. LAU, van: 8 Kaifkoeien, 2 Hokkelingen, 4 Kalveren, 1 Var ken 1 Speelwagen op veeren1 Kar op veeren 1 Speelwagen, 1 Melkwagen met Karn, ongeveer 10 koe Mest, eenige Tuigen en Boerengereedschappen. op Maandag 7 April a.s., te elf uur, op het terrein gelegen aan de Kanaalkade, hoek Korte Nieuwesloot, en zoo noodig op het Hof, van Alles zoo goed als nieuw houtafkomstig van de Tentoonstellingsgebouwen te Amsterdam. Te zien op den verkoopdag. W. APPEL Jr. De Notaris DUKER, gevestigd te Zuidscharwoude, is voornemens op Dinsdag, 8 April 1884, des avonds 6 uur, in de herberg van de Jong, te Oude Niedorp, ten verzoeke van het bestuur dier gemeente publiek te verkoopen Jb. TIEBIE ZOON, Directeuren te Aker sloot, zullen, als lasthebbenden hunner prin cipalen in publieke veiling presenteeren te verkoopen groote en zeer sterk te veld staande par tijen enk. en dubb. TulpenNarcissen, Hyaeinthen en andere RloemboIIen, welke verkocht zullen worden te Akersloot en Dorregeest gem. Uitgeest, op Woensdag 16 April 1884, des voormiddags ten 10 ure, ten overstaan van den te Uitgeest gevestigden Notaris B. W1 ELAND LOS, te beginnen op den tuin van den heer Q. Ruijtee op Dorregeest, gem. Uitgeest. In deze veiling komen voor: extra partijen Narcissen, Grand Monarch, Grand Soleil d'Or, Glorion, Trompetters, van Sion, Oranje Phoenix en extra mooie partijen enk. en dubb. Tul pen en Hyacinthen. Catalogussen van deze extra mooie veiling zullen in tijds verkrijgbaar zijn. h contant, aan den Kanaaldijk, in de gemeente Jisp, op de Boerenplaats genaamd „de Groenlandsche Vis- scherij", nabij Spijkerboor, bewoond door den Heei C. VAN LUBECK op Woensdag, 16 April 1884, 's morgens ten 9 urevan 11 Kaifkoeien, 2 Geldekoeien, 4 Hok- kelingen, 3 Kuikalveren, 1 Paard, 1 twee- jarig zwart Merriepaard, 1 drachtige Zeug, 7 Biggen, 1 Jachtwagen op veeren, 1 Bak wagen op veeren 1 driewielde Kar met gierbak, 1 Landwagen, Eenige Hekken een Varkenshok, eene groote partij Brandhout. Boerengereedschappen en eenig Huisraad. Informatiën geven Notarissen LAU, in de Rijp, en AN VEERSEN, te Nieuwendam. J. J. BRASSER en T. KUIT zullen, als lastheb benden hunner principalenpubliek presenteeren te verkoopen: groote en fraaie bizonder sterk in het gewas staande partijen waaronder zeer groote partijen e. v. t. Witte Pottebak- ker. Keizerskroon, Joost van Vondel, Vermilion Bril jant Scarlet DueGeele Prins, Artus, Rose Gris de Lin, d. t. Mariage de ma Pillp, Geele Tonrnesoll, Nare. Grand Monarque, Sulphur Phoenix, Orange Phoenix enz., uitmakende onder anderen de geheele kraam van den Heer J. F. NAGELHOUT te'Limmen, alsmede van den Heer W. KLOTS te Heiloo en van Mej. de Wed. Jb. HEIJNE te Uitgeest. Op Woensdag 9 April 1884, te Uitgeest, Op Zaterdag 12 te Heemskerk, (met mededirectie van Hk. en B. ROOZEN). Op Dinsdag 15 April 1884, te Bergen, Op Vrijdag 18 te Castricum Op Woensdag 23 h n te Schoorl Op Donderdag 24 n te Limmen en op nader te bepalen dag te Sint Pancras. Catalogussen dezer belangrijke veilingen zijn in tijds bij bovenvermelde Directeuren verkrijgbaar. De ondergeteekende Directeuren zullen als last hebbenden hunner principalen ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris W. F. G. L. GOUWE, publiek presenteeren te verkoopen: Gmote en extra sterk te veld staande partijen enkele te Akersloot, op Dinsdag, 15» April, des voormiddags 9 uren precies te Limmen, op Woensdag, 16 April, des voormiddags 9 uren precies; te Alkmaar, op Donderdag, 15 April, des voormiddags 9 uren te H e i 1 o o op Dinsdag 23 Aprildes voor middags 10 uren. De vroeger geannonceerde datums zijn door bovenstaande vervallen. De Catalogussen dezer extra mooie veilingen zullen bij tijds verkrijgbaar zijn bij de ondergeteekende Di recteuren te Akersloot. C. van deb OORD Pz. C. SCHOON. Dijkgraaf en Heemraden van de Schermeer zullen, in hunne vergadering, op Zaterdag, den 12 April 1884, des voormiddags te 10 uur, bij enkele inschrij ving aan den hoogsten inschrijver verkoopen p. m. ÏÖOO kilo oud zeildoek en p. m. ÏOO kilo oud Touw. De inschrijvingsbiljetten zullen vóór of op den voornoemden datumvóór 9 uur 's morgens moeten zijn ingeleverd ten kantore van den Secretaris des polders. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, W. DE GEUS. De Secretaris A. P. DE LANGE. De Voorjaa,rsveemrkt

Alkmaarsche Courant | 1884 | | pagina 2