Boelhuis le Alkmaar, Boelhuis Groote Houlveiling Locaal Harmonie, Alkmaar. Groole Houtveiling Openbare Verkouping Openbare V erkooping Openbare Verkoop Openbare Verkooping. Openbare Verkooping, OPENBARE VERKOOPING Openbare Verkooping jbinuetilanb. 3 öuertcnlieu Een Burgerwoonhuis met Erf en vrucht baren Tui» te Koedijk, groot 14 aren, 20 cen tiaren Aanvaarding 1 Mei 1884. Bietland, in de Kleimeer, gem. Koedijk,groot 40 aren Aanvaarding dadelijk. Erf en Bleekveld, te Valkoog gem. Sint Maarten kad sectie A, No. 787, groot 2 aren. den volledigen Inventaris van de Her berg en het Logement »Het Paardshoofd,» bestaande in goed gevulde veeren bedden met toebehooren le dekanten herbergtafeltjes stoelen komforen, kisten, kasten, jalousiën koper-, glas-, tin-, blik-, ijzer- en aardewerk, alsmede Mtalgereedschap en het geen verder te koop zal worden aaugel oden. 2. Een Woonhuis met Bergplaatsmet Erf en Tuin te Alkmaar aan de westzijde van de Sliksteegachter het vorige perceel, ka daster sectie B, Ns 2390, 2391 geheel en 2389 gedeeltelijk, te zamen groot 1 are 75 centiaren. (e Lenisenburg, Op de plaats is geene gelegenheid om uit te spannen. te Alkmaar, wegens sterfgeval. te Alkmaar, ribbenbaddingsplanken schroolen, platen enz. van de mijnwerkers in de andere departementen om tot een algemeene werkstaking over te gaan en het uitblijven van den van verschillende zijden toegezegden geldelijken steun zijn de redenen waardoor de werk stakers wel genoodzaakt waren weder aan het werk te gaan. ITALIË. Op den avond van den eersten Paaschdag kreeg in eene kazerne te Napels een soldaat twist met zijnen kameraadwaardoor hij van den korporaal der week bevel ontving om zich te bed te begeven, waaraan hij gevolg gaf. Kort daarna stond hij weder op nam in alle stilte zijn geweer en een voorraad patronen en doorliep als een waanzinnige de gangen van het gebouw telkens schietende als bij iemand tegen kwam. Op die wijze beeft hij ongeveer 50 schoten gelost en 11 personen gekwetstvoordat men hem meester kon worden. Van de gekwetsten zijn 3 on- middelijk gestorven en 8 zeer gevaarlijk gewond. EGYPTE. De Times bevat twee van den 2 en den 7 gedagteekende telegrammen van haren verslaggever uit Khartoem. In het eerste wordt medegedeeld dat de oproerlingen de stad van alle kanten insloten, doch dat voor eene verovering op dat oogenblik geen vrees bestond. Generaal Gordon ging voort met het verontrusten der vijanden en deed gewapende booten langs de rivier kruisen doch was bevreesd dat hem dit in het vervolg onmogelijk zou worden gemaakt, daar het bericht verspreid was dat de valsche profeet eer.ige kanonnen gezonden had. In het tweede wordt de toestand hachelijk genoemd. De oproerlingen hadden een groot kamp in de nabij heid der stad opgeslagen en vuurden aanhoudend op de stad zoodat de kogels over de huizen vlogen. Het vuur werd uit de stad beantwoorddocb men moest daarmede eenigzins gematigd te werk gaan omdat de voorraad kruit en kogels voor de kanonnen onvoldoende was. Gordon had het plan gemaakteene gewapende boot naar Berber te zenden eene eerste poging was door het vuur der opstandelingen mislukt. Ten slotte wordt gezegd dat slechts op twee wijzen uit den be narden toestand redding kan worden gebracht, öf door de hulp van engelsche troepen öf door een terugtocht in zuidelijke richting. Daar hij uit een van den heer Baring ontvangen telegram vernomen had dat geene engelsche troepen gezonden zouden wordenvreesde de verslaggever, dat Gordon tot het laatste zou moeten besluiten hoevele bezwaren aan dien tocht ook ver bonden mochten zijn. De terugtocht naar Berber was onmogelijk vooral wanneer het besluit der engelsche regeering bekend werd en eene overwinning over de opstandelingen was hopeloos. De te Botterdam gehouden bloemententoonstelling werd van den 12 tot den 15 door 6385 personen be zochtden 14 alleen door ruim 3000 personen. Verscheidene socialisten met hunne vrouwen brach ten in den avond van den 15 een bezoek aan Scbeve- ningen. De mannen waren met stokken gewapend en dus blijkbaar niet vriendschappelijk gezind. Voorop gingen eenige verkoopers van het blad Recht voor Allen. Al spoedig werden zij omringd door eene groote menigte Scheveningersdie zeer duideiik hunne verbittering te kennen gaven, terwijl zij de socialisten, die eenige keeren de Keizerstraat op en neêr liepen volgden. De volks oploop was zoo grootdat geruimen tijd het verkeer in de Keizerstraat was gestremd. De maréchaussees en de politie vergezelden de bezoekers op hunnen terug tocht laDgs den Scheveningschen weg en wisten de Scheveningers te bewegen, bij Zorgvliet terug te keeren, waardoor botsingen voorkomen werden. Den 16 werd te Leeuwarden het kohier van den hoofde'ijken omslag voor 1884 vastgesteld door den ge meenteraad op een belastbaar inkomen van 4,449,965, waarvan geheven wordt 3% °/o of f 156,638,61. Den 16 is een gedeelte van de tribune op de groote wedrenbaan van den heer Bert Brouwer te Nijmegen verbrand om het voortwoekeren der vlam men te beletten, werd een vak tusschen het brandende punt en het onaangetaste deel afgebroken. Jan Hardenberg, molenaar in den Rietwijker- oordpolder, gemeente Nieuweramstelwas den 16 60 jaren molenaar op denzelfden molen, waarin hij geboren was en waar zijn vader 30 jaren gewoond had. Van de 14 den 16 en 17 te Amsterdam voor onderwijzer geëxamineerden zijn 6 toegelaten, te weten: M. A. van Weel, J. Heyting W. J. van der Bilt, A. F. Pieck, P. H. de Ridder, allen van Haarlem, en L. Vis van Zaandam. Den 17 werden door het gemeentebestuur van Haarlem voor 1884 bij inschrijving verpacht de twee kiosken in den Hout, die bij de pomp aan het einde van den Dreef aan E. Pinédo voor f 101 die, west waarts van de muziektent „Trouw moet blijke n," aan C. Sipkes voor f 56,55. Den 17 is te Haarlem bij enkele inschrijving aan besteed 1°. het vernieuwen van het plankier tusschen het Wierhoofd en het einde der Jachthaven behoo- rende tot de werken der Rijks-zeehaven het Nieuwediep (raming f 30,000). Minste inschrijver de beer R Kroon, te Buikslootvoor f 29.600. 2°. het verhoogen van den buitenberm van het zuidelijk deel der Pettemer zeewering, behoorende tot de Rijks-zeewerken in Noordholland (raming f 36,000). Minste inschrijver de heer J. P. D. Leeflangte Nieuw-Hellevoetvoor f 34,932. 3°. het onderhoud van den zeedijk tusschen Naarden en Muiderberg van de strandpalen te Mui- derberg en van den zeedijk beoosten Naardenvan 1 Mei 1884 tot 1 Mei 1885 (raming 600). Minste inschrijver de heer J. Willemse de Gooijer, te Naar den, voor f 509. Den 17 werden te Dordrecht op de brug over de Maas aan den 32jarigen loopwachter P. van der Ende de beide beenen afgereden door den trein. Hij was dadelijk een lijk. Te Amersfoort zijn den 17 42 afgedankte rijks paarden van het le regiment huzaren verkocht voor ruim f 160,per stuk. te KOEDIJK, in de herberg van J. Diepsmeer op Dinsdag, 29 April 1884, voonniddags elf uur, van een onlangs nieuw gebouwd Burgerwoon- huis en Erf, te Koedijk groot 1 are 10 centiaren. Behoorende tot den boedel van JAN DE BOER te Koedijk en wijlen TRIJNTJE SCHAGEN A. VONK, Notaris te Schoorldam. te Valkoog, gemeente Sint Maarten, in de herberg „de Valk," van Jan Lodder, op Vrijdag, 25 April 1884 's middags 12 uur, van Eene florissante, in volle werking zijnde BBOOB B BA bestaande in Huis. met ISoet, Eigenaar PIETER HARTOG. Aanvaarding 1 Mei 1884. Inmiddels uit de hand te koop. Nadere inlichtingen te beko men ten kantore van No'aris A. VONK te Schoorldam. aan het Oudelandsch Dijkje in de gemeente Zuid en Noordschermer, op Woensdag, 23 April 1884, 's morgens ten 9 ure, tei, huize van den heer J. Prins, ten overstaan van den Notaiis P. J. LAU, van: 8 Kalfkoeieu 1 Geldekoe 1 vette Koe, gfjL 2 Mestkalveren2 zwarte Kuien8 Oon- schapen, 3 Overhouders 14 Lammeren, l bruin Paard (ruim 9 jaar oud), 40 Kippen en 1 Haan 1 Praam 1 Speelwagen op veeren 1 Boe renwagen 1 driewielde Kar. Boerengereedschappen en Huisraad en Inboedel. in de herberg *het Paardshoofd u op den Dijk, van den Heer S KOS op Dinsdag 29 April 1884, voor middag 10 uren precies, van: De goederen zijn des morgens van 8 tot 10 uren te bezichtigen. BAKKER SCHUT en METMAN, Notarissen. De Notaris W. F. G L GOUWE, te Alkmaar, zal op Maandag 21 April 1884 bij opbod en op Maandag 28 April d.a v. bij afslag, telkens's avonds 7 uur in het Café «Lievendag" te Alkmaar, publiek verkoopen Een llurgerwoonhuis en Erf, staande en gelegen te Alkmaar, in de Schouteustraatkad. sect. A, No. 2856 groot 72 el. Nagelaten door Mej M. F A. HELMER. Nadere informatiën ten kantore van voornoemden Notaris GOUWE. veereu W agen op Dinsdag. 22 April 1884, voorni'ddags 10 ure, ten huize van Mej. de Wed WILLEM BEEK, aan den Broekerweg in de Heer Hugowaard, van: 3 Kalfkoeien l Geldekoe 1 bruin Merriepaard, 1 Mestkalf, 1 Kuikalver 11 Eenden en 1 Woerd 1 Kap wagen op 1 dito Kar, 1 Boerenwagen, 1 driewielde eenig Hooi en Stroo 2 Aardtroggen, eenige Tuigen, 1 Amerikaansche Ploeg, 1 Zeeuwsche en 1 Hollandsche Eg, 1 Hsnddorschmachine, nieuw Darsch- zeil Zaadrollen Zaadweger, Boeren- en Bouwge reedschappen, eenig Huisraad enz. De liuismanswoning en Landerijen inmiddels uit de hand ie koop. Te bevragen bij den Heer D. ERIKS te Heer Hugowaard. BAKKER SCHUT, Notaris. op Dinsdagen, 22 April 1884, bij opboden 29 April d a.v.. bij afslag, beide dagen des avonds ten 6 uren, in den Nieuwen Doelen te Alkmaar, ten overstaan van den aldaar gevestigden Notaris 'J. BAKKER SCHUT, van: 1. Een onlangs nieuw gebouwd Winkelhuis waarin de affaire in wijnen en sterke dranken wordt uitgeoefend, met afzonderlijke Bovenwo ning, een en ander modern ingericht, met spie gelglas en van alle gemakken voorzien, met Erf en Tuin, aan den Kooltuin te Alkmaarka daster sectie B, Nr. 2389 gedeeltelijk groot 1 are 80 centiaren. 3. Een W inkelhuis, genaamd »de Otter", inge richt tot wijnkoopeiij, met ruime daartoe ingerichten wijnkelder, aan den Kooltuin te Alkmaar, en Erf, met een steeg, uitgang hebbende op Torenburg, alsmede een É'akhuis op Torenburg, achter het gemelde huis, te zamen groot 1 are 51 centiaren. De bovenwoning van perceel Nr. 1, is verhuurd voor ƒ3, en het Woonhuis met een gedeelte erf van perceel Nr. 2 voor f 1,10 per week Alles behoorende aan den heer K. OLIJ Ez. 4. Een onlangs bijna geheel vernieuwd W inkel- hliis,waarin de drankslijters- en sigarenaffaire wordt uitgeoefend met bovenzaalgeschikt voor verga deringen en danspartijen aan de zuidzijde van de Gedempte Nieuweslootop den hoek van de Kreb- besteegte Alkmaar, kadaster sectie A, n°, 402, groot 57 centiaren hebbende dit perceel recht van vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein. Behoorende aan den heer W. H. van WIJN GAARDEN. Een en ander te aanvaarden 1 Mei 1884. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van den Procureur Mr. F. H. G. VAN DER HOE VEN, in het Kennemerpark te Alkmaar, en van den Notaris BAKKER SCHUT voornoemd. ten sterf huize van M SWaALF, weduwe W. KOS, op Woensdag 23 April 1884, 's voormiddags ten 9 urevan 8 Kalf koeien, 1 Geldekoe, 5 Kalfvaarzen, 3 Hok- kelingen 1 Ruinpaard, waarvan 1 oud 4 jaar en 1 gelijktands 22 Eenden en 1 Waard, Hooi, Strooen Mest, 1 Kapwagen op veeren, 1 driewielde Kar, 2 Schuitjes, Ploeg, Egge, Hort, Wentel, 2 Aardtrog gen Zaadwaaier. Zaadrollen Kaaspers Karn Tob ben Weivaten, Vaatwerk, ander Boeren- en Bouw gereedschap, Huisraad en Inboedel, waarbij 1 bed en ouderwetsche Stalschotels. Alles tegen kontante betaling Informatiën te bekomen bij den Notaris DE GEL DER, aan de Noordervaart, inde gemeente Oterleek. aan de Spoorwegbrug aan het Noordhollandsch Ka naal aldaar, op Maandag, 21 April as, te 10 uur. W. ill'l'EL Jr., alhier, zal op gemelde plaats en tijd in het openbaar verkoopen Eene aanzienlijke partij Eiken Billenvan 13 Meter lengte, 24 X 24 dikte meskant beslagen alsmede een bij uitstek mooie partij bezaagd Eiken hout, in verschillende afmetingen, dikte van 22 X 30, 12 X 12 10 X '2, 6 X 25, alles vierkant bezaagd, uitstekend voor Werkhout. Door de verschillende lengten en dikten is bij deze verkooping eene uitmuntende keuze voor Hooibergen, Dam- en Schoeiingpalen. Informatiën worden, behalve door den Makelaar W. APPEL Jr., ook verstrekt door den Heer P. H. KORLVINKE, in het Café „Tivoli" te Alkmaar. Alles op den verkoopdag behoorlijk gekaveld te zien bij de Spoorbrug aan het Kanaal alhier. W. APPEL Jr alhier, zal op aanstaanden Dinsdag 22 April, des morgens te 10 uren en zoo noodig op as Woensdag 23 April, in de kleine zaal van het lokaal Harmonie, ingang Lombardsteeg in het openbaar verkoopen Eene aanzienlijke en zeer soliede partij Fransch linnen Tafelgoed, 10/4 Fransch Linnen, Jutten en Neteldoek, Statiegordijnen, Dril Kinderpakjes in alle grootten een partij coupons Fransche Bukskinge kleurde LusterMoirée gekleurde Fransche Katoen en gekleurd Linnen, Tafeikleeden, eene partij coupons Meltons voor dames-costumes. Eenige coupons Bevertin en Merrinos. Alles te zien op as. Maandag, van 11 tot 3 uur. op Maandag 28 April as, te elf uur, op het terrein gelegen aan de Kanaalkade, hoek Korte Nieuwesloot, en zoo noodig op het Hof, van Alles zoo goed als nieuw houtafkomstig van de Tentoonstellingsgebouwen te Amsterdam. Te zien op den verkoopdag. W. APPEL Jr.

Alkmaarsche Courant | 1884 | | pagina 2