ISimttnlattb. 32 60 65 119 51 81 43 78 55 110 54 164 24 58 85 41 65 64 119 98 180 28 64 24 47 36 76 39 95 32 75 77 90 28 42 72 274 naamste mogendheden van Europa het bestuur over Egypte leiden totdat het aan een met onderling goed vinden aangesteld persoon kan worden overgedragen. Volgens hem is deze meening in Rusland de heer- schende. Over de bijzonderheden der regeling laat men zich nog niet uit. SPANJE. Door de erkenning, dat de rede van den heer Pidal onjuist naar Italië overgebracht en boven dien verkeerd uitgelegd werd, is vervallen het daarover met Italië gerezen verschil. BULGARIJE. Het nieuwe ministerie is aldus samen gesteld Karafeloffs president en geldmiddelen Tza- noff, buitenl. zaken; Laveicoff, binnenl. zaken Podosla- voff, justitie; Carafeff, onderwijs. Stamsauloff is tot voorzitter der Kamer benoemd. ZUID-APRIKA. De voorzitter van den minister raad heeft in de Kamer der kaapkolonie aangekondigd dat spoedig een ontwerp zou worden ingediend ter in lijving van Stellaland bij de kaapkolonie. Bij kon. besluit van den 8 zijn benoemd in het rijks-krankzinnigengesticht te Medemblik voor den tijd van één jaarmet 1 Sept. tot hoofdopzichteres mej. D. W. Keur te 's Hage en met 15 Aug. tot opzich- teres der wasch mej. W. E. Lindeloo te 's Gravenhage. Bij de den 13 geheerscht hebbende onweders is nog te Vlissingen de telephoon der maatschappij de Schelde vernield te Arnemuiden een veulen door den bliksem gedood en zijn tal van vogels op den weg van Goes naar Kloetinge door den hagelslag gedood. In geheel Zeelandmaar vooral in het kanton Oostburg is de aan de landbouwgewassen veroorzaakte schade zeer groot. Onder Kapelle, waar een deel van het dak van een huis afwoei en waar het lood van een der kerken door den wind werd opgelichtwerden verscheidene zware hoornen door midden gebroken en tal van vrueht- boomen geheel vernield. In 20 minuten tijds viel daar 26£ streep water of 2600 vaten op een bunder. Te Tolen bekwamen bijna alle huizen schadewerd de haan met kruis van den grooten toren afgeslagen, wer den verscheidene boomen ontworteld en de telegraaf draden verbrijzeld. Een schuur stortte in en een stier werd dood geslagen. Van de in aanbouw zijnde roomsche kerk te Schoondijkereeds gedeeltelijk van den kap voorzien bleef slechts een puinhoop over. Te Oudega (Smallingerland) brandde eene boerenwoning met 3 kalveren en 2 varkens af. De bewoner bekwam vrij ernstige brandwonden. Bij de den 14bij gelegenheid der kermisvan wege het gemeentebestuur te Leeuwarden gehouden harddraverij waaraan 16 paarden deel namen werd de prijs, ƒ400, gewonnen door den donkerbruinen ruin Haas van den heer L. Dooper te Balkberijder S. Hettinga en de premie, f 100, door de bruine bles merrie Augusta, van den heer J. A. Wassenaar te Sc. Jacobi Parochie. Den 14 en 15 zijn in Noordholland 4 van de 16 voor hoofd geëxamineerden geslaagd A. A. Groot H. Hasper, P. Ponck en P. W. Meijer, allen te Amsterdam. Te Zaandam stemden den 15 voor lid van de 2e Kamer 232 van de 280, te Wormerveer 131 van de 148 te Haarfem 767 van de 1237 te Koog aan de Zaan 72 van de 95 te Zaandijk 67 van de 77 en te Westzaan 57 van de 70 kiezers. De Koning de Koningin en het prinsesje kwa men den 15, des namiddrgs te 6 uren, te 's Gravenhage aan. Op het plein voor het Rijnspoorstation werden zij door eene talrijke menigte opgewacht. Na zich in de wachtkamer een oogenblik te hebben onderhouden met de personendie hen waren komen begroeten begaven zij zich naar het paleis. Het Barends-comité ontving uit Vardö van kapi tein van Dalen het berichtdat de Barends den 15 aangekomen was. Alles wel. De Prov. Staten van Zuidholland hebben den 15 het subsidie voor de kweekschool voor bewaarschool onderwijzeressen te Leiden verhoogd met 1500; aan den heer jhr. Hora Siccama te 's Gravenhage of zijne rechtverkrijgenden 300,000 subsidie verleend voor den aanleg eener zeehaven te Scheveningen uit te keeren in één termijn na verloop van 6 maanden na het in goeden staat openstellen der haven voor den openba- zijn eerste schrik hersteld met kalme ernst antwoordde hij op de op klagenden smeekenden toon uitgespoken woorden zijns neefs „Neen evenmin als ik duld dat tegen een afwezige eene op niets steunende beschuldiging wordt inge bracht. Dat Liesje Pechmayer in bescherming nam kan ik slechts goedkeurenmaar dat zij het op zulk eene onbetamelijke manier deeddat is niet te ver ontschuldigen. Gij zult terstond naar uwe kamer gaan, Liesje en daar blijven totdat neef Albrecht verklaard heeftdat hij u vergeeft." Zwijgend onderwierp zich Liesje aan het bevel haars vadersvoor hem verootmoedigde zij zichmaar de blikwaarmede zij haren neef aanzagtoen zij hem voorbijging, was volstrekt niet ootmoedig, er sprak volstrekt geen verzoek om vergiffenis uit. „Het is ontzettend", riep de luitenant uittoen Liesje de kamer had verlaten met théatrale wanhoop in toon en gelaat„ter wille van een weggeloopen vreemdelingeen laaggeboren avonturier, om dien vrij te pleiten van schuld wordt op mij eene onwaardige verdenking geworpen Die Pechmayer „Heeft volstrekt geen reden gegevenom de ver denking van de nachtelijke inbraak, van den diefstal op hem te werpenantwoordde mijnheer von Osternau den luitenant in de rede vallende. „Maar neef, gij zeidet zelf, dat slechts iemand uit het slot de lage daad kan verricht hebben. Op wien van de huisgenooten zou anders de verdenking kunnen vallen Alle bedienden zijn van sinds jaren beproefde trouwalleen de onderwijzer is eerst sedert korten tijd Tl ren dienstmits het werk onder goedkeuring van Ged. Staten worde uitgevoerdarwijzend beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur van Schoonhoven, om subsidie voor den tramaanleg GoudaSchoonhoven en 3000 subsidie verleend ten behoeve van vakonderwijs in zuivelbereiding. Tot lid der Prov. Staten in het hoofdkiesdistrict Schagen werden den 15 van de 1882 stemmen 935 uitgebrachtwaarvan 6 van onwaardeen is met 482 stemmen verkozen de heer H. Rezelman burgemees ter van Winkelterwyl de heer D. v. d. Stok bur gemeester van N. Niedorp, 447 stemmen bekwam. In de verschillende ouder-kiesdistricten was de ver houding der uitgebrachte stemmen tot het aantal kies gerechtigden als volgt Uitgebracht. Aantal kiezers. Anna Paulowna Barsingerhorn Bergen Broek op Langedijk St. Pancras Haringcarspel Heer Hugo Waard Koedijk Nieuwe Niedorp Oude Niedorp Oudcarspel N oordschar woude Schagen Schoorl 1 Petten Sint Maarten Warmenhuizen Wieringen Wieringerwaard Winkel Zuidscbarwoude Zijpe I Callantsoog J Den 15 werden te Haarlem voor de verkiezing van een lid der 2e Kamer 1950 stemmen uitgebracht, waarvan 20 van onwaarde waren. Daarvan bekwamen de heeren Jacob Duijvisfabrikant en lid van den ge meenteraad van Utrecht 786, inr. J. Kappeyne v. d. Coppello 580mr. J. Travaglino 504ds. Lindeboom 36 en A. van Stralen 13 stemmen. Alzoo herstemming tusschen de heeren Duijvis en Kappeyne. Den 15 is te Deventer de nieuwe zwem- en bad plaats in gebruik genomen. Bij gebrek aan deelneming kon geen zwemwedstrijd plaats hebben. Bij de harddraverij den 15 aan „de Hengstman" te Heer Hugowaard gehouden met paarden bespan nen voor tweewielige rijtuigen namen 10 paarden deel. De prijs werd gewonnen door Amator, van den heer J. Liefhebber te Oude Niedorp, en de premie door Pico, van den heer P. Brommer te Zijpe. De gemeenteraad van Middelburg beeft den 16 aan de heeren D G. Kröber c.s. vergunning verleend tot den aanleg en de exploitatie van telephonische verbindingen in die stad. Den 16 is boven Tilburg een hevige storm ver gezeld van zwaren regen en hagellosgebarsten die aanzienlijke schade toebracht aan woningen en fa brieken en aan de te veld staande boekweit. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 16 besloten tot het maken eener hydraulische inrichting voor het lossen en laden van schepenwaarvan de kosten op f 500,000 geraamd zijn, en een adres van ingezetenen houdende verzoek dat aan de duinwater maatschappij belet wordt, bij droogte water aan andere gemeenten te leveren dat de gemeente zelve voor be sproeiing van wegen en plantsoenen geen duin- maar grachtwater gebruike en dat aan de maatschappij gelast worde, of de contributiën te verlagen of het water op te voeren tot de bij de concessie bepaalde hoogte, tot onderzoek en ter afdoening gesteld in handen van burg. en weth. met bepaling dat de uitslag zal worden me degedeeld aan den raad. De vereeniging voor den effectenhandel te Am sterdam heeft den 16 met 41 tegen 31 stemmen beslo ten den laatsten Zaterdag van Juli en de twee eerste Zaterdagen van Augustus geene beurs te houden. Den 24 hoopt de heer E. van Leeuwen P. T. Mzn., predikant bij de herv. gemeente te Koedijk den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaren de evangelie bediening aanvaardde. Voor de den 16 te Zwolle gehouden harddraverij hier op het slot. Wij kennen zijn verleden niet hij spreekt er nooit over. Zulk eene geslotenheid verraadt een kwaad gewetenik heb hem nooit vertrouwd. Ik wil hem niettemin niet beschuldigen m-ar zijne ver strooidheid gisterenzijn zonderling gedrag en de omstandigheiddat de inbraak in den nacht vóór zijn vertrek is gepleegd, geven wel recht op zulk eene ver denking. Ik zal van daag van mijn kort oponthoud in Breslau gebruik maken om den hoofdcommissaris van politie een bezoek te brengen en hem te verzoeken nasporingen naar den dief te doen instellen. Op dit oogenblik is hij waarschijnlijk nog in het bezit van het gestolen geldmorgen heeft hij misschien zijn roof reeds in veiligheid gebracht of steekt hij overmorgen van Breinen of Hamburg naar Amerika over. Als er iets geschieden moetmoet het spoedig geschieden." „Ik verbied ueenige aangifte van de zaak bij de politie te doen. Ik zal niet dulden dat een onschul dige in zijne eer diep gekrenkt wordt door een onder zoek naar zijn persoon van wege de politie." „Maar Fritswilt gij den dief dan met zijne buit laten ontkomen Hoe wilt gij hem ontdekken wan neer gij de hulp der politiedie er toch voor is om de dieven optesporen, niet inroept „Ik wil hem in het geheel niet ontdekkengaf mijnheer von Osternau kalm zijne vrouw ten antwoord. „En het gestolen geld verliezen „Dat is het minste, ofschoon de som aanzienlijk was! Veel zwaarder weegt het treurige bewustzijn dat on der henwien ik vertrouwd hebzich een eerlooze dief bevindt. Ik wil hem niet kennen wil hem niet waren 9 paarden ingeschreven. De prijs van 400 werd gewonnen door Willem III (zwarte ruin) van den heer P. Brommer te Zype pikeur de heer J. Koster, de premie van f 150 door de Haas (bruine ruin) van den heer L. Dooperte Balkpikeur de heer S. Het tinga. De kinderen der laagste klasse van de openbare school te Grosthuizen gem. Avenhorn, deden den 16, ten getale van 37, in zes rijtuigenover Berkhout en Zwaageen rijtoertje naar den kersenboomgaard te Westerblokker. De leerlingen der hoogste klasse zul len in de volgende week een bezoek aan Amsterdam brengen en aldaar den dierentuin bezichtigen. De kosten van deze schoolfeesten worden gedekt door eene bijdrage uit de gemeentekas en door giften, bij inteekeninglijst onder de ingezetenen verkregen. De gemeenteraad van de Rijp heeft 300 subsi die toegezegd voor de verandering der duikersluis te Rustenburg in eene schutsluis. Te Assendelft is bij herstemming tot lid van den raad gekozen de heer S. Bon met 121 stemmen de heer P. Zuidervaart bekwam 79 van 209 geldige stemmen. Een lid van den gemeenteraad van Deventer heeft op het voorstel van burg. en weth., om den prijs van het gas met 1 Jan. 1885 te verlagen, een amendement ingediend, strekkende om ook voor hen, die minder dan 1500 el gas gebruiken den prijs met f 0,02 per kub. el te verlagen, mits zij het bewijs kunnen leveren, dat zij het gas uitsluitend gebruiken in hunne fabriek winkel of werkplaats. De kamer van koophandel en fabrieken te Kam pen ondersteund door die te Leeuwarden, heeft aan den minister van waterstaat verzochtten spoedigste maat regelen te nemen, welke aan Nederland binnen weinige dagen de benoeming verzekeren van een commissaris- generaal en van eene hoofdcommissie voor de in 1885 te Antwerpen te houden wereldtentoonstelling. De nabij Venloo gelegen boerenhofstede Ulingshoff' is door Trappisten uit Frankrijk betrokken en zal tot klooster ingericht worden. Zij zijn voornemens de om liggende heigronden in bouwland om te werken. De heer Cremers voorzitter der Tweede Kamer, heeft met goed gevolg een operatie te Halle ondergaan. De heer E. Conijn te Egmond aan Zee heeft aan het gemeentebestuur een stuk grond aangevraagd voor het oprichten eener scheepstimmerwerf. De Maatschappij van Weldadigheid ontving van iemand die onbekend wenscht te blijven f 500. De heer J. Spruytadj.-directeur der gasfabriek en waterleiding te Dordrecht, is benoemd tot adj.-inge- nieur bij de Gasmaatschappij te Amsterdam. Het gerechtshof te Arnhem heeft A. van Ton- gerloo stoker en P. van Diggelen arbeider beiden te Haaften schuldig verklaard aan het samen en in vereeniging toedienen van bedwelmenden drank aan iemanddie in kennelyken staat van dronkenschap verkeerdewelk toedienen den dood heeft veroorzaakt, en ieder veroordeeld tot 45 dagen celstraf. De rederijkerskamer de Roos te Schagen heeft tegen het a.s. wintersaisoen een tooneelwedstrijd uit geschreven. De ned. indische gasmaatschappij keert over 1883 keert 10°/o dividend uit. In het uitgebrachte verslag wordt gemeld dat uit de boedels van Kerdijk en Pincoös en L. Pincoffs meer ontvangen werd dan waarop gere kend was. Te Helder moet voor lid van den raad herstem ming plaats hebben tusschen de heeren J. Hoogenbosch met 91 en W. J. van Neck met 33 stemmen. Beroepen tot predikant bij de Ev. Luth. gemeente te Middelburg de heer P. van Wijk Jr., predikant bij die gemeente te Enkhuizen. Te Amsterdam Rotterdam Arnhem 's Gra venhage Groningen, Utrecht, Haarlem, Zaandam en Dordrecht zijn thans 2224 geabonneerden van de Ned. Bell-Telephoon-maatsehappij, waarvan 2026 aangesloten. In 20 gemeenten zijn bovendien bijzondere lijnen aan gelegd. De commissie voor de Zuid-Afrikaansche Spoor wegmaatschappij heeft aan de inschrijvers bericht dat het ingeschreven bedrag van f 1,985,350 onvoldoende isom haar te vergunnen hunne inschrijvingen reeds nu aan te nemen. Zij zou het daarom op prijs stellen, zoo zij, door hunne inschrijving uiterlijk tot 15 Nov. a.s. gestand te doen haar in staat wilde stellen, hare pogingen ter verkrijging van het noodige kapitaal voor het oprichten der maatschappij te kunnen voortzetten. gestraft zien. Liever wil ik het geld verliezendan slot Osternau tot het voorwerp van hatelijke babbela- rijen in den ganschen omtrek maken. Ik verlang daarom dat er verder over den diefstal geen woord meer gesproken wordt. Hoort gij neef Albrecht Dat verlang ik bepaald „Wanneer gij het volstrekt wiltgeef ik u mijn woord dat ik er over zwijgen zal." „Dat is mij voldoende. Ik wil u nu niet langer van de toebereidselen tot uwe reis afhouden. Voordat gij vertrektzal ik hoop ik in het bezit van voldoende geldmiddelen zijn om u het reeds half beloofde voor schot te verschaffen ik zal daartoe zelf naar Mirbach rijden en verzoek uzoo spoedig mogelijk het kleine manden wagentje te laten inspannen." „Wilt gij zelf rijden neef? Neen, dat duld ik niet. Gij ziet er zoo bleek en lijdend uit. De vreeselijke ontdekking heeft u aangegrepende rid zou u nadeel kunnen doen. Vergun mij „Gij hebt het druk met de toebereidselen voor uwe reis." „Maar Frits ik smeek ulaat neef Albrecht toch gaan bracht ook mevrouw von Osternau op bezorg den toon in het midden, maar haar echtgenoot schudde ongeduldig het hoofd. „Geen woord meer hierover," zeide hij. „Ik heb mijne redenen, waarom ik zelf wil gaan. Binnen vijf minu ten moet het rijtuig voor de kleine poort staan ik verzoek u neef, om daarvoor dadelijk te willen zorgen." Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1884 | | pagina 2