6i8 3>r.~. bij dat door het vervroegde uur de gelegenheid gegeven word de granen of zaden behoorlijk na te zien enz waardoor dan ook de betaling nog denzelfden dag ge8Inh aïikel 2 zou daardoor het uur des Vrijdags van a ^orlrfankken dat de marktmeester in deze sing der marktzakken aa Burgemeester en de instructien opvolgt, hem door üurge r^d uit te maken door de bepaling, als volgt aan- ^erlnTrydat-et uitzondering van dien na Kerst tijd'tot aan den e.v. Vrijdag na Vrouwendag doordien in den regel bet vaarwater in dien tijd geheel of g - deeltelijk is gestremd koopers en verkoopers vaak m buitengewone kosten zouden vervallen of omdat zij geene of gebrekkige gelegenheid vonden tot verv°er' In door deze risico zich van een geregeld bezoek P Wij tezenverdeT omtrent de noodige storters en dra gers doch is niet beter het geta te hmiteeren want hoe zullen er anders naar behoefte altijd mannen ge vonden worden „die het vak verstaan Wij veroorloven ons de opmerking dat aan de markt te weini" licht is, en door anderen dakvorm daarin is te voorzien dat betere en geregelder plaatsing der marktzakken(in dier voege als in der tijd door de heeren Laan, Vis, van Gelder is voorgedragen en daarna eenige weken is opgevolgd) dringend noodzake- liik is en dat eene heffing van 10 cent entreegeld (speciaal in de maanden Augustus-December) aan be- langhebbenden geen bezwaar mag zijn maar zeker bevorderlijk om als belanghebbende met bij met-belang hebbende (nieuwsgierige) achter te staan en zyne be zigheden ongestoord te kunnen verrichten welke hef fing aan uwe stad ten goede komt voor de te maken kosten van plcmbeeren enz. Aan het voorstel omtrent een onderscheidingsnum- mer als door de kamer van koophandel in art. 4 be doeld wenschen wij toegevoegd te zien, dat dat num mer ook verzegeld wordt, om verwisseling van de eene aan de andere zak voor te komen. Aan den houder of eigenaar der marktzak dient een gelijkluidend nummer te worden afgegeven, dat naar onze meening in den vorm van een gewoon spoorkaar tje ten eenre zijde de datum kan bevatten, met den naam door wien de partij aangegeven is, en ten andere zijde de boeveelheid graan of zaad als aangegeven, en het nummer van de marktzak. Datum. Aangever •kuivq Hoeveelheid en soort De datum dient dubbel te worden gestempeldals aan de spoorstations. Het nummer kan even als aan de stations met 0001 beginnen en 9999 eindigen. De boven en onderzijde met hetzelfde volgnummer gedrukt. Door den marktmeester of zijn gelastigde wordt aan den eigenaar of aan den houder van de marktzakj bij de verzegelde aanhechting van het volgnummer een dergelijk kaartje afgegeven en op hetzelve met inkt ingevuld in korte bewoordingen het getal zakken of mudden of ponden, daarachter de soort, b.v. 25Vi Tarwe3010 Haver of 2706 Carwei. Bij verkoop eischen koopers dan de helft van dit kaartje, vullen daarop voor zich zelve de gelijkluidende kwantiteit met den bedongen prijs in en réquireeren eindelijk na de levering (dus tijdens de betaling) de overige helftwaardoor de verkoop en betaling als ge kwiteerd is te beschouwen. Een en ander dient te worden geregistreerd daar door is fraude van te lage aangifte enz. niet meer mo gelijk en zijn koopers gebaat door steeds te weten wie aangever was en bij wie eventueel verschil het al lereerst moet aangemeld. Wij veroorlooven ons omtrent de kosten van plom beeren voor te stellen, dat dit gratis geschiedt, of ten laste komt van den verkooper, even als het marktgeld. Het meet- en weegloon komt ten laste van den kooper. Wij wenschen de gelegenheid door UEd. Achtb. be paald te zien dat ook monsters geplombeerd en gere- gisteerd zullen kunnen worden doch deze kosten door den verzoeker te voldoen. Toorts de plombeering der marktzakken niet vrij te laten doch verplichtend te stellen en geen geplombeerde zakken van de markt te doen verwijderen dan met toestemming of op order van den marktmeester of dengene die met het toezicht is belast. Wij huldigen de warme aanbeveling, door de kamer van koophandel en fabrieken tot wijziging gedaanen vleijen ons, dat vorenstaande wenken gelijktijdig worden overwogen. Wij hebben de eer met de meeste hoogachting te zijn. De commissie tot onderzoek en verbetering van de bestaande marktbepaling en namens dezelve JACOB VAN GELDER q.q. Ns 6 en 7 gesteld om bericht en raad in handen van de vaste' commissie voor de verordeningen, tegen welker overtre ding straf bedreigd is. Van Burgemeester en Wethouders. 8 Brief ten geleide van het proces-verbaal van opneming der kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. 9. Voorstel om in te trekken de bij raadsbesluit van 1 April 1857 aan nu wijlen de wed. P. van Rijswijk verleende vergun ning tot het gebruiken van de straat voor hare woning aan de Heerenstraat, van welke vergunning thans gebruik gemaakt wordt door W. Blaauw, smid, op grond dat hij weigert te betalen de door den raad vastgestelde recognitie van f 2,50 per )aar. Ter lezing gelegd. 10. Mededeeling, dat de beer M. van der Werf door zijnen hoogen leeftijd en door zijne zwakke lichaamsgesteldheid met meer in staat is, behoorlijk de werkzaamheden te vervullen verbonden aan de betrekking van Waagmeester. Daar het gemeentebelang medebrengtdat de aan die betrekking ver bonden werkzaamheden behoorlijk vervuld worden en er moeielyk- heden in de waarneming der dienst zouden ontstaan wanneer bf de heer C. G. Bolten, president-waagmeester, of de heer J. van der Kaay, adsistent-waagmeester, eens door ongesteldheid tijdelijk verhinderd werd, zijne betrekking waar te nemen, wordt Taafdefheer M. van der Werf, met ingang van 1». Septem ber a.s., een eervol ontslag te verleenen als Waagmeester onder bepaling dat hij zijn leven lang in het genot blijve van een pensioen, groot 350, zijnde het bedrag der thans door hem genoten jaarwedde; b in zijne plaats, met ingang van dat tijdstip, op 350 jaar wedde te benoemen tot Waagmeester, den heer J. van der Kaav. thans adsistent-waagmeester; c. in plaats van den heer J. van der Kaay te benoemen eenen nieuwen adsistent-waagmeester op t 175 jaarwedde d dadelijk machtiging te verleenen tot het oproepen van 'sollicitanten naar de betrekking van adsistent waagmeester op f 175 jaarwedde, opdat de raad, bij aanneming van het voorstel, dadelijk tot benoeming zou kunnen De voorzitter stelt voor, dit stuk ter lezing te leggendoch de onder letter d gevraagde machtiging dadelyk te verieenen. Nadat de heer Kraakman opgemerkt had dat door 1^, ver leenen dier machtiging vooruit geloopen zou wordeni op 1net voorstel zelf en het beter zou zynhet voorstel dadelijk te behandelen, waartegen hij ten minste geen bezwaar hadstelt de voorzitter voor, dadelijk lot de behandeling van het voorstel over te gaan, waartoe met algemeene stemmen besloten wordt. Punt a wordt na korte bespreking aangenomen met 12 stem men tegen 1 stem van den heer J. C. Koorn. Punt b wordt aangenomen met 7 tegen 6 stemmen van de e ren Conijn, Goede, C. W. Bruinvis, J. C. Koorn Kraakman en Buchner De heer Goede wilde twee waagmeesters op f 35U, benoemen en voor beide betrekkingen sollicitanten oproepen, daar het belang der kaasmarkt zulks dringend vorderde, waartegen de heer Kraakman bezwaar had om de hoogere uitgaat, die daardoo op de gemeente gelegd werd. Hij wenschte in de plaats va den heer M. van der Werf ook een adsistent-waagmeester te benoemen op 1 175 jaarwedde. Bij de daarop gevolgde benoe ming wordt de heer J. van der Kaay tot waagmeester benoemd met 8 stemmen. Vijf blanco biljetten werden gevonden. Punt c werd aangenomen met 9 tegen 4 stemmen van de hee ren T. L. Koorn, Goede, C. W. Bruinvis en J. C. Koorn. Punt d werd aangenomen met algemeene stemmen. 11 Verzoek van de heeren Jos. de Kuijper koopman te Rotterdam en Jhr. J. H. van Reigersberg Versteijs direc teur der Gooische Stoomtramwegmaatschappij te V\ atergraats- meer om de aan hen verleende concessie tot het aanleggen en in exploitatie brengen eener stoomtram tusschen Alkmaar en Oosthuizen, waarvoor hun tot 5 Mei 1884 uitstel was verleend, andermaal te verlengen en wel tot IJ uil l»o&. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om bericht en raad. 12. Verzoek van H. F. Schomerus te Rotterdam, om hem spoedig eoncessie te verleenen tot het aanleggen en exploi- teeren eener hoogdrukwaterleiding op de door hem aangeboden voorwaardendaar in het buitenland een consortium gevormd is voor het aanleggen en exploiteeren van waterleidingen in Nederland, waarvan het kapitaal reeds aanwezig is, welk con- sortium op spoed aandringt, om zijn kapitaal productief te maken. Gesteld om bericht en raad in handen der bijzondere commissie voor eene drinkwaterleiding. 13. Bezwaarschrift van N. van der Drift, wijnhandelaar alhier, tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting dienst 1884groot f 64,83, berekend naar een belastbaar in komen van f 4802,40, welke aanslag berekend is naar de huur waarde van het door wijlen zijnen vader bewoonde huis aan de Langestraat No. 49, waarvan hij na het overlijden van zijnen vader ten onrechte als hoofdbewoner beschouwd is. 14. Verzoek van A. Lind zadelmaker, om vergunning tot het gebruiken van de openbare straat in de nabijheid zijner woning aan de Heerenstraat voor het bekleeden van rijtuigen, tegen betaling der daarvoor vastgestelde jaarlijksehe recognitie. 15. Verzoek van de vereeniging van St Joseph tot instand houding enz. enz., om de urine van haar schoollokaal aan de St. Annastraat door eene uitwatering van verglaasde buizen van 15 centimeters of meer wijdte te mogen afvoeren naar het riool der gemeente aldaar. 16. Verzoek van J. Balder, metselaar, om, nu de eigenaren van het bouwterrein aan de Akerslaan het niet eens kunnen worden, de aldaar geplaatste schutting weg te nemen en hem een uitgang te verleenen van 1 meter en 15 centimeters en of de gemeente dan bereid is, over te nemen het eerste gedeelte weg van de schutting tot en met het eerste perceel. 17. Verzoek van Jan van Eijkhorlogiemakermede ei genaar van perceelen bouwterrein aan de Akerslaan, om hem uitgang te verleenen van die perceelen aldaar dien uitgang en den daarvoor gelegen gemeentegrond tegen billijken prijs aan hem te verkoopen en dan te mogen voortgaan met het voltooien der aldaar in aanbouw zijnde perceelen. Ns. 13 tot en met 17 gesteld in handen van Burg. en Weth. om bericht en raad Zijn in behandeling genomen de volgende voor de leden ter lezing gelegen hebbende stukkeD. 18. Verzoek van J. Visscher Jr., om eervol ontslag als on derwijzer aan de openb. 2e tusschenschooltegen 15 Septem ber a.s. of zooveel vroeger als mogelijk is, als benoemd te Amsterdam. Eervol verleend onder de gewone voorwaarden. 19. Rapport der vaste commissie van financiën op de be grooting van kosten der dienstdoende schutterij voor 1885 voorgedragen in ontvang en uitgaaf op t 2464met eene toe lage uit de gemeentekas van 1 2394. De begrooting is volko men gelijk aan die van 1884. De commissie stelt voor, haar onveranderd goed te keuren. Aangenomen. Van Burgemeester en Wethouders. 20. Ie Suppletoire gemeente-begrooting, dienst 1884, strek kende om het batig slot der rekening van 1883, groot/ 6490,06, op de dienst 1884 over te schrijven, om daaruit te voldoen een deel der meerdere kosten van den Waaggeveldaar voor die kosten, thans geraamd op f 21365,06, op de begrooting slechts 1 12000 uitgetrokken is. Het meerdere zal dan wel door af- en overschrijving van andere posten uit de begroo ting zelve gevonden kunnen worden. Verder wordt 7000 in ontvang gebracht voor hoogere opbrengst der gasfabriek en gelijk bedrag in uitgaaf voor schuldaflossing als gevolg van het' raadsbesluit van 28 Juni 1.1., om van de voor de overne ming der gasfabriek gesloten leening dit jaar 13000 af te lossen. De commissie van financiën stelt voor, die begrooting onveranderd vast te stelien. Vastgesteld. 21. Ontwerp-besluit tot beschikking over 4/5 gedeelten der rijks personeele belasting, voor de dienst van 1885. Vastgesteld. 22 Rapport op het verzoek van G. Stolkerbrugwachter om vergunning tot het gebruik van gemeentegrond op de Tienenwalvoor bet plaatsen van een kippenhoktot de op ruiming waarvan hij uitgenoodigd wasdaar hij nooit ver gunning daarvoor verkreeg. Naar aanleiding van dat schrijven vraagt hij alsnog vergunning, welk verzoek echter door Burg. en Weth niet kan worden ondersteund. De openbare weg is niet bestemd en moet ook niet bestemd worden tot staanplaats van kippenhokken of dergelijke voorwerpen. Daarom wordt voorgesteld, afwijzend op dat verzoek te beschikken, waarvan het gevolg zal zijndat het kippenhok onmiddellijk moet wor den opgeruimd. Afwijzend op het verzoek beschikt. 23. Rapport op het verzoek van M. L. van Gemert, om vermindering van zijn aanslag van 39,33% in de plaatselijke directe belastingdienst 1884op grond dat. zijn werkelijk inkomen beduidend minder is dan het vermoedelijk inkomen waarop de aanslag gegrond is. Daar de aanslag goed overeen komstig de voorschriften der verordening berekend is, stellen Burg. en Weth. voor, den verzoeker onder opgave der redenen kennis te gevendat zijn aanslag niet voor vermindering vat baar is. Verder werd door hem verzocht, om zoo de raad niet kon toe staan de gevraagde vermindering, na de verordening zoodanige wijziging te brengenals noodzakelijk geacht werd om aan zijne bezwaren te gemoet te komen. Na eene bespreking wordt op het le gedeelte van het ver zoek overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. beschikt en het 2e gedeelte ter secretarie nedergelegd. Op de door de heeren C. W. Bruinvis en Bruinvis de Lange gerichte vragen aan de indertijd benoemde commissie om ver beteringen aan te brengen in de bestaande verordening naar den uitslag harer overwegingen, werd door den voorzitter der commissie en het lid, den heer Kraakman geantwoord dat de commissie nog niet tot eenig besluit was gekomen. De aan hangig geweest zijnde regeermgsvoorstellen waren oorzaak ge weest, dat de commissie nog niet tot een bepaald besluit 24. Rapport op het verzoek van C. Grootegoed .aannemer alhier, om het dagelijksch bestunr uit te noodigen hem mde toekomst en voor zoover hij alsdan zal voldoen aan het bepaa de bii art 9 der algemeene voorwaarden voor de aanbesteding der gemeentewerken alhier, niet als aannemer van gemeente werken te weigeren, zooals onlangs bij de aanbesteding van het vergrooten en vernieuwen der muziektent is gebeurdop welke aanneming hij overigens volstrekt met wil t®ruS^omen- Volgens 47 van genoemde algemeene voorwaarden hebben Burg. en Weth. het recht, zulks geraden oordeelende, met voor bijgang van den laagsten inschrijver het werk toetewijzen aan een der andere inschrijvers of de geheele besteding af te keuren zonder gehouden te zijn daarvan eenige reden te geven. Verder'wordt in 40 bepaald, dat niemand tot ue aanneming van werken zal worden toegelatendan ter goeder naam en faam staande personendie tevens de vereiscnte bekwaam heid bezitten en in eenen toestand verkeeren om een wa borg te geven voor de goede uitvoering van liet aangenom werk. Deze twee bepalingen hebben aanleiding gegeven om bh de aanbesteding van het vergrooten en herstellen der muziektent C. Grootegoed, die laagste inschrijver was te wei geren. Nu hij zelf zegt op deze aanneming niet terug te wil fen komen, kunnen Burg. en Weth. haar buiten verdere be- sprekin" laten en het door bem ter sprake gebrachte punt in liet algemeen behandelen. En dan komt bet hun voor dat al is het faillissement van een aannemer door de homologatie van het door zijne schuldeischers aangenomen accoord ook be ëindigd en hij dien tengevolge weder gerechtigd tot het aangaan van overeenkomstenzij alleszins gerechtigd zijn henfals aannemer te weigeren, op grond dat er geen waarborg bestaat, dat het werk goed zal worden uitgevoerd. --00'aaS dus de algemeene voorwaarden de hierboven gemelde bepalin- M b,t aan te nemen en kunneü ïjj 111 Ö4y 9 beperkt worden. Zij stellen daarom voordezen verzoeker als yieschi&kinö op zijn verzoek mede te deelendat Burg. en Weth. krach tens de door den raad vastgestelde algemeene voorwaaroen voor de aanbesteding van openbare werken gerechtigd zijn tot het beoordeelen van de vraag, of een aannemer of inschrijver bij een aanbesteding voldoet aan de bij die voorwaarden ge stelde eiscben, zonder gehouden te zijn daarvan eenige reden te "even en dat hij zich dus tot dat college zal moeten wen- den° met zijn verzoek, om voortaan bij aanbestedingen niet ge weigerd te worden. Aangenomen. 25. Verzoek van N. F. Perk, onderwijzer aan de openbare school voor onvermogenden alhier, om overgeplaatst te worden naar de openbare 2e tusschenschool, in plaats van J. Visscher Jr., daar hij bezit de voor die betrekking gevorderde hoofdacte. Burg. en Weth. kunnen zich met dat verzoek vereenigen en dragen hem in overleg met den arr. schoolopziener en het hoofd der school voor die betrekking voor, waaraan 900 jaarwedde verbonden is. Wordt hij benoemd, dan zal in zijne plaats een oproeping van sollicitanten aan de openbare school voor onvermogenden op f 650 geschieden, daar Perk krachtens de vroegere regeling nog f 750,genoot. Met algemeene stem men Perk benoemd. Van de vorige vergadering. 26. Het rapport van Burg. en Weth. op het verzoek van A. Schouten en de weduwe B. H. Ebbelaar om vergunning tot het leggen van een riool tot afvoer van vuil- en hemel water uit hunne perceelen aan de Oudegracht, wijk D, Nos. 85, 86 en 87 in die gracht. Met algemeene stemmen de gevraagde vergunning onder de door Burg. en Weth. voorgestelde voorwaarden verleend. 27. Is aan de orde de vraag, of de gemeenteraad gebruik zal maken van de door den minister van waterstaat verleende vergunning tot het dempen van een deel van het afgesneden kanaal vak, na de nader verstrekte inlichtingen omtrent de bedoeling der aan die vergunning verleende voorwaarden. Na korte bespreking wordt met algemeene stemmen besloten, het verzoek om vergunning tot demping in te trekken en dus geen gebruik te maken van de verleende vergunning. 27. Is overgegaan tot het opmaken eener opgave aan den Commissaris des Konings van 6 personenter benoeming van 3 zetters voor 's Rijks directe belastingen, in plaats van de met 31 December a.s. aftredende heeren P. Bruinvis de Lange, T. L. Koorn en W. Helling. Bij de eerste stemming worden benoemd de heeren T. L. Koorn, W. Helling, P. Bruinvis de Lange en A. Goede Dz. met 13, 12, 11 en 7 stemmen; verder bekwamen de heeren B. PreijerC. W. Bruinvis en N. Goes ieder 4 de heer A. Siebert Coster 3 de heeren JC. KoornJ. de Lange Cjz., A. Keuter Rz. en J. Helling ieder 2 stemmen en de heeren C. Bosman, dr. C. J. de Lange, P. J Schaaps, mr. N. H. de Lange, mr. J. P. Kraakman G. J. van Leeuwen, mr. A. P. de Lange en P. Graaf ieder 1 stem. Bij de daarop gevolgde vrije stemming voor nog twee leden wordt benoemd de heer N. Goes met 10 stemmen; de heeren Preijer en A. Siebert Coster bekwamen ieder 5, de heer C. W. Bruinvis 4 stemmen en de heeren A. Keuter en C. Graaf ieder 1 stem. Bij de herstemming voor den zesden persoon tusschen de heeren Preijer en Coster wordt laatstgenoemde benoemd met 9 stemmen; eerstgenoemde verkreeg er 4. 28. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter aan de leden vestigde de heer Goede de aandacht op het wenschelijke, dat in deze dagen maatregelen genomen worden om het ophan gen en droogen van huiden in de nabijheid van het Waagplein bij de marktschuiten, vooral op Vrijdag en Zaterdag, tegen te gaan, daar die huiden een hoogstonaangenamen en zeker voor

Alkmaarsche Courant | 1884 | | pagina 3