IEDICIML TOKAim t i m 3itöM|wiri)fn en lactjels eene Hofstede H tfi BOELHUIS Machine - Bankwerkers Heeren Kistenmakers! H.H. Ganzen» en Zwanen- houders. H H o t*r B S. DE LANGE P.A\ STALEN Gebr. VAN VUURE. s: Glllcvleu <3lbt>«trtentiën. MeubelenHuisraad en Inboedel, Ter Slooping te koop aangeboden: SOOO vuren 14 streeps Deel en te koopwaaronder 11 duim# Dcelen loopen a SS ets. de voet tl contant. Tevens vatbaar voor verdere levering. Franco schip, boot of spoor. Adres onder lett. D. E bureau van dit blad. 11, C L.AË14, H Smederij en IJxermagaziJn. Moens en den heer Bups, voorzitter van het Nuts-depar- tement. Laatstgenoemde sprak daaima eene feestrede uit in eene departementsvergadering. Vervolgens werden eenige ververschingen gebruikt in het Heerenlogement terwijl op het Damplein voor het stadhuis eene muziek uitvoering plaats had. Zoowel daar als aan de Nieuwe Haven werden volksspelen gegeven. Des avonds werd eene gondelvaart gehouden een vuurwerk afgestoken de toren van de kerk en het stadhuis met bengaalsch vuur verlicht terwijl de feestelijkheden ten slotte met een bal besloten werden. Aan de op Vrijdag, 5 September, op de terreinen der internationale landbouwtentoonstelling te Amster- dam gehouden harddraverij van nederlandsche paarden, geboren in 1879 of later, aangespannen voor tweewie lige rijtuigen namen de volgende 17 paarden deel Xiamen der Eigenaars, Woonplaats. paarden. de Dikke Juno Helena Prinses Slimme Jan Minka Prinses Wilde Hans Jan Stapaan A. C. v. d. Akker Hazerswoude D. de Bruijn |Waarder H. Dalenberg Schoor! J. R. Dekker Bz.'Rhoon J. G. Matze Boskoop G. M. Vijverberg Soetermeer P. H. A.Tijdeman Tiel J. G. Deinema Menaldum J. Smits Dubbeldam H. Lemke (Rouwerda Th. A. Schreuder Broeker Sch. Eigenaar Berijders. (Eigenaar D de Bruijn i Eigenaar A.C.v. d. Akker J. G. Matze lA. Bos j Eigenaar id. W. de Boer iWatergraafs. |J. de Boer Jr. Haarlem Eigenaar Amsterdam |P. J. Koek t Diemen iHeenvliet Rotterdam G. Peereboom P. Qualen P. van Santen J. de Boer G. B. de Waal Wilhelmina H. van Haaren Aapje K. Peereboom Jet O. v. d. Horn Koningin D. J. Florijn De prijs van 300 werd gewonnen door Koningin berijder P. van Santen de ie premie ad f 200 door Wilde, berijder W. de Boer, de 2e premie ad f 100 door Prinses, berijder J. Smits. De Tromp, die bij de harddraverij op Donderdag mede het laatst in de baan was behoorde niet aan den heer de Jong, van Hoogcarspelmaar aan den heer Jn. Koster, in de Beemster. Het liep in de plaats van de Susanna van den heer Paarlberg in de Zijpedat ziek was. Gedep. Staten van Noordholland hebben bij de waterschapsbesturen die verzocht hebben de vaststel ling eener provinciale verordening op de stoomvaart in de boezemwateren der provincie, in 11 vragen nadere inlichtingen ingewonnen omtrent de dijken en kade, het vaarwater, de afmetingen der stoombooten en de snel heid waarmede zij varen. Drie leden van den gemeenteraad te Helder heb ben voorgesteld de bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs, nu het hoofd dier school, de heer A. Dolk, naar Zutfen vertrekt, te vervangen door eene openbare school. - Benoemd tot onderwijzeres te Hilversum Mej. G. Meurs te Haarlem. - Aan de gemeente Haarlemmermeer is vrijstelling verleend van de verplichting tot oprichting eener bur- gerdagscbool. De bouwvereeniging te Yenloo keert over 1883/4 5 °|0 dividend uit. Tot wethouder te Warmenhuizen is herbenoemd de heer T. Pronk te Akersloot de heer W. Scher- merhorn en te St. Pancras de heer J, Stammes. Het aansteken der lantaarns met levering van al hetgeen daartoe behoort, alsmede het wekelijks schoon houden der school te Warmenhuizen is aanbesteed aan den laagsten inschrijver J. Kemper voor f 314 tegen f 298 ten vorigen jare. Een afsehuiviDg langs den nieuw aangelegden dijk te Zaandam is oorzaak dat de opening der havenwer ken eenigzins later zal geschieden, dan men aanvankelijk gemeend had. Op de scheepvaart en de toegankelijkheid der haven voor schepen met grooten diepgang heeft die afschuiving niet den minsten invloed. Yan 1 April tot 30 Juni 1.1. werd ten behoeve van de weezeninriehting te Neerbosch ontvangen aan giften en legaten f 14.120.13hare drukkerij bracht in dat tijdvak f 15.126.03% aan druk- en bindwerk op. Tot dekking van het tekort in de gemeentekas te Putten (Gelderland), ontdekt na de ontvluchting van den ontvanger in het begin van 1883 heeft de heer Diemonteen der wethouders, een derde gedeelte aan gezuiverd. De burgemeester en de andere wethouder zijn daartoe niet bereid en brachten dat tekort op de gemeente-rekening van 1883. De raad weigerde hieraan zijne goedkeuring te verleenen en benoemde eene com missie om te onderzoeken of zij den burgemeester en dien wethouder niet gerechtelijk kunnen dwingen tot aanzuivering van hun deel in dat tekort. Bij de herstemming voor een dijkgraaf van den polder „het Woud" is gekozen de heer W. Noom te Marken-binnen. De gemeenteraad van Zijpe heeft een verzoek der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onder wijs om f 200 subsidie voor de oprichting van school bibliotheken met 8 tegen 3 stemmen van de hand ge wezen. De gemeentelijke gasfabriek te Maastricht heeft over 1883 een ontvang van f 48405.20 en eene uitgaaf van f 34.456.18 gehadalzoo een batig saldo van 13949.02 De gasmeters leverden bovendien een op brengst van f 1231.92. Ook mej. M. C. Oudt te Kolhorn behoort onder de aan den minister van binnenl. zaken voorgedrage nen voor een der tien opengevallen beurzen van de Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam. De waterstand op het kanaal van de Dedems- vaart isvolgens ons door de vereeniging van vervee- ners gezonden berichtweder op zijn gewone peil zoodat de scheepvaart zonder eenige belemmering geschiedt. Op de ingediende gemeente-begrooting te Amster dam voor 1885 is onder de ontvangsten een bedrag van f 2.720.000 geraamd als opbrengst eener leening. Beroepen te Nieuwolda bij de christ.-geref. kerk J. Bruin kand. te Hoogcarspel. Sedert eenige maanden werd te Wormerveer na het dempen der Dubbele buurt met aangrenzende paden I het tonnenstelsel ingevoerd. Voor de tonnen waren oude petroleum vaten gebruikt, tengevolge waarvan binnen korten tijd 60 van de 75 lek warenterwijl voor de bediening één man gebruikt werddie den inhoud der tonnen een mijl ver moest vervoeren om daarna tot compost te verwerken. Een voorstel van den burgemeester, om ter tegemoetkoming aan de daar over gerezen klachten, zoo van de ingezetenen als van de geneeskundigeneen opzichter aan te stellen op f 300 jaarwedde nog een werkman aan te stellen op dezelfde belooning als de andere werkman en een roei schuitje aan te schaffen werd den 29 met 7 tegen 3 stemmen verworpen, waarna de stemmen staakten over een voorstel van een der leden, om een tweeden werk man aan te stellen die tevens met het toezicht belast zou zijn. Den 2 werd met 5 tegen 4 stemmen dat voorstel aangenomen. De heer C. Boon, Bergen, heeft een pompoen in zijnen tuin die 28 nederlandsche ponden weegt. Als een vleiend getuigenis voor het goede inzicht van heeren keurmeesters bij de jongst alhier gehouden jaarlijkscbe Paaschtentoonstelling maakt een onzer be langstellende lezers ons opmerkzaam op het feit dat vier daarop bekroonde stieren n.l. die van de heeren P. Kreb en R. Laan, Beemster, J. Govers Ka., Zijpe en S. de Jongh Oudorp, ook op de internatio nale landbouwtentoonstelling met eerste en tweede prijzen zijn onderscheiden. te ALH11A1H, ten sterf huize van den heer B. Seegers, aan de Laatop Dinsdagden 9 September 1884 des voormiddags ten 10 uur, van: waaronder Tafels Stoelen Spiegels Schilderijen KastenBoekenBedden met toebehooren, Timmer mansgereedschappen en verder eenige Gouden- en Zilveren Werken. Alles te zien op Maandag 8 September 1884, van 10 tot 1 uur. Notaris H. J. DE LANGE. Yan 30 Aug. tot en met 5 Sept., zijn aan de bad- en zweminrichting 145 buitenbaden genomen. Onvermogenden maakten in dat tijdvak van de inrich ting geen gebruik. Zooals uit ons raadsverslag in deze courant van woensdag 1.1. reeds gebleken is, kunnen voortaan ook meis jes op de Hoogere Burgerschool alhier worden toegelaten. Yoor ieder bizonder geval heeft men zich evenwel bij gezegeld request te wenden tot den minister van bin- nenh zaken. Men zal echter verstandig doen daar omtrent met den Directeur der school in overleg te treden. Het allernieuwste op het gebied van uurwerken, door Pallweber na veeljarige studie uitgevonden door de gunstig bekende International Watch Company op haar fabrikaat het eerst toegepasten bii den heer G. Bossert Rz., alhier, voorhanden, zijn dë Remontoir-Horloges zonder wijzers. Het doel, dat de uitvinder voor oogen had bestond daarin om het aangeven van den tijd zoodanig aanschouwelijk voor te stellen zooals het steeds en bij alle gelegenheden geschreven en uitgesproken wordt. Behalve voor an dere tijdaanwijzingen, is voor hen, die veel met spoor wegverkeer te maken hebben deze nieuwe uitvinding van overgroot nut, daar dit horloge juist den tijd aan geeft zooals het in officiëele mededeelingen en spoor wegboekjes opgeteekend staat. De wijzers welke op gewone horloges onvermijdelijk dienst moeten doen, om den tijd aan te wijzenzijn hier geheel weggelaten terwijl de wijzerplaat vervangen is door een eenvoudige wit emaiije plaatwaarin twee openingen voorkomen. Door deze opening zijn de uren en minuten met duidelijke cijfers zichtbaarom de 60 seconden ver springt het cijferwelke de minutenen om de 60 miauten het andere cijfer, dat de uren aangeeft, zoodat bij het zien hoe laat het is, geene vergissing mogelijk kan zijn daar de juiste tijd in duidelijke cijfers aan schouwelijk voorgesteld wordt. De opwinding, zoomede het op tijd stellen geschiedt evenals bij gewone re montoirs door middel van den knop aan den pendant. Door het stedelijk muziekkorps zullen op Zondag, den 7 September, 's avonds te 6% uur, in den Hout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. „Eanfani marche", extraite de l'opóra „le voyage en Afrique" v. Suppé 2. „Une fête venétienne", grande ouverture de concert v. Patrie 3. a. „Standchen v. Schubertb. „A toi toujours", gavotte v. Gobbaerts; 4. Grande fantaisie sur des motifs de l'opera „La Traviata" v. Yerdi 5. „Cécilia", grande ouverture de concert v. Paque 6. „Alia stella confidante", romance pour cornet a pistons avec carillon v. Robaudi; 7, Chants d'hyménée, suite de valses v. Czibulka 8. „Der fidele Leijersmann", grosse Potpourri v. Streek 9. Einale. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 4 Sept. Joseph Pieters en Maria Elisabeth Spierdijk. An- tonius Bartholomeus Impink, laatst wedr. van Yrouwtje Koppes te Uitgeest, en Helena Antonetta Roza Lo- bachte Alkmaar, onl. te Uithoorn. Cornelis Blom, te Harderwijkonlangs alhieren Catharina Geer- truida Janssente Harderwijk. 5 n Gerardus Petrus Johannes van Brussel, te Alkmaar, en Erancina Eloore. 6 n Mr. Erans Eredrik Karseboom, wedr. van Catharina Wilhelmina Kisten Christiana Helena Geertruida Wentholt, wed. van Mr. Erangois Meindert Vonk. GEBOREN. 4 Sept. Alida, D. van Johannes van Baar en Agentje Rijper. PieterZ. van Jacob Pieter Kool en Grietje Kroon. 6 Jan, Z. van Jacob Molenaar en Antje Breed. OVERLEDEN. 5 Sept. Johannes, Z. van Pieter Stoop en Dieuwertje Vis ser 11 m. ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wen- schen geplaatst te zien, vervoegen zich, voorzien van de inentings- en geboortebewijzenin 't locaal aan de Doelenstraat, op Dinsdag, O September, 's avonds te 8 uren. J. LATENSTEIN VAN VOORST, Secretaris. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 3 September. Door den Notaris H. J. DE LANGE. Huis, Laat B. 752 Str. N. van der Voort f 1550,— (Afslag 10 September.) Wegens vertrek naar elders is het HUIS .,41/n\u no", in het Kennemerpark alhier, tegen 1°. November a.s. TE HUUR. Te bevragen bij den bewoner of bij den eigenaar. bewoond door den heer K. KNECHT, in de WAARD en GROET, gemeente Winkel. Gegadigden vervoegen zich aldaar. Bij eene WEDUWE, in een stil net gezinkan geplaatst worden eene jonge of eene bejaarde DAME, met kost, inwoning en huiselijk verkeer. Brieven franco, onder letter B, aan de Uitgevers dezer Conrant. Er bestaat gelegenheid voor twee Heeren of twee Dames eene voorkamer te huren voor matigen prijs. Adres bij de Uitgevers dezer Courant. TWEE BEKWAME kunnen geplaatst worden op de werf het U onrlsbosch, te Alkmaar. Adres franco J C. MALEFIJT aldaar. Alweer bericht ik u dat de AMSTERDAMSCHE GANZEN- en ZWANENKOOPERS gecombi neerd zijn, als ook al de opkoopers uit Alkmaar en Schagenen ik oudergeteekende voor eigen rekening handel. Joden Breestraat18 AMSTERDAM. N. B. Te spreken van af Maandag 's avonds, 13 Oct., te Purmerend bij de firmaH DE RIE Nec- kerdijkbij de Kanaalsluis. k. p c: Verkrijgbaar in origineele flesschen bij den Agent voor Noordholland Wijnhandelaar te ALKMAAR. H H. Doctoren worden op deze Wijnen bijzonder attent gemaaktwaarvoor proeven gratis zijn te bekomen. van Lakens en SSukskins voor voortdurend gebruik, levert tegen grossiersprijzen het Lakenmagazijn Cebr. STORMAMSTERDAM. worden naar voorhanden zijnde teekeningen tegen billijke prijzen gefabriceerd door ZAADMARKT, No. 78.

Alkmaarsche Courant | 1884 | | pagina 3