II, Openbare Verkooping, Openbare Verkooping Publieke Verkooping. Publieke Verkooping. Openbare Verkooping OPENBARE VERKOOPING i )penbare Verkooping 3buertentiëu* Een Reerenhuis met Tuin, Erve en Koepelzeer gunstig gelegen te Alkmaar, aan de zuidzijde van de Oudegrachtnabij en uitgang hebbende in het Kennemerparkkad. sectie A, No. 2471 groot 2 aren 39 centiaren. Het perceel is voorzien van goed regen- en welwater en in alle ka mers zijn stookplaatsen 2. Een Stal en Erf, te Alkmaar, zuidzijde van de Paardensteeg groot 72 centiaren 3. Een nieuwe Stal met Bovenwoning, Zeven akkers Bouwland, onder de gemeenten Broek op Langedijk en Sint Pancraste zamen groot 1 hectare33 aren behoo- rende tot den boedel en de nalatenschap van JOSEF FREDER1KS. Zie de biljetten. Twee Buizen met Schuren en UjjBH Erven, benevens akkers Bouwland, er-J&k onc|er de gemeenten Zuidscharwoude, Noord- scharwoude en Oudcarspelte zamen groot ruim 6 hectaren. Den 3 heeft te 's Gravenbage o.a. de heer O. Broers- ma van Purmerende acte voor lager onderwijs in de gymnastiek verkregen. Het verzoek van mevrouw de weduwe Baudet te Utrechtom aan eene straat den naam te geven van „van Alphenstraat", ter herinnering aan den kinder dichter, is den 4 door den gemeenteraad van Utrecht ingewilligd. De gemeenteraad van Leiden heeft den 4 beslo ten de jaarwedde van den burgemeester, secretaris en ontvanger ter verhooging voor te dragen van 3600, 3000 en f 3000 op f 4500, 3600 en f 3600 en bepaald, dat gemeente-ambtenaren voortaan verplicht zullen zijn tot bet gemeente-pensioenfonds toe te tre den. De heffing is van 1 op 2£ pet. gebracht. Een voor stel, om de jaarwedde der wethouders thans 1000 tot f 1500 te verhoogen werd met 15 tegen 5 stem men verworpen. De gemeenteraad van Utrecht heeft den 4 be sloten tot den aankoop van een huis van professor Buys Ballot, ter verbreeding van de Zonstraat, voor den ge vraagden prijs van f 32000. Het was geschat op f 28000 en een ander had voor dat perceel 30000 geboden. De gemeenteraad van Botterdam heeft den 4 verworpen het voorstel van burg. en weth. om te vol doen aan het verzoek van 82 broodbakkers om de levering van het brood aan de gemeente-gestichten in het openbaar aan te besteden in plaats van bij onderhand- sche gunning zooals nu geschiedt. Burg. en Weth. van 's Hertogenbosch hebben van den min. vau oorlog ook eene afw ijzende beschik king ontvangen op hun verzoek om behoud van het garnizoen. Den 4 is de door den gemeenteraad be noemde commissie bij den ministers van oorlog en binn. zaken geweest ter bespreking van de belangen der gemeente. Bij een buitengewoon politieblad is door den of ficier van justitie te Zwolle de opsporing en aanhouding gevraagd van J. van Santengraanhandelaar, laatst wonende te Harderwijk tegen wien door de rechtbank te Zwolle den 25 rechtsingang met bevel tot gevangen neming was verleend wegens bedriegelijke bankbreuk. Den 18 en 19 is de inschrijving geopend op de 4 p.ct. geldleening groot f 400.000der gemeente Kraiiugen hoofdzakelijk dienende tot aflossing der be staande 5 en 4% p.ct. leeningen. De gemeente Baarn is met 1 Mei 1885 aange wezen als standplaats van den inspecteur voor het staatstoezicht op krankzinnigen dr. H. van Capelle te 's Gravenhage. De gemeenteraad van Zutfen heeft toegegeven aan het door Ged. Staten ondersteund verzoek van den kommandant der dienstdoende schutterij en den vroe ger geschrapten post voor onderofficierskleeding op de begrooting der schutterij groot f 174 hersteld. De gemeenteraad van Groningen heeft burg. en weth. op hun voorstel gemachtigd de bij het onderwijs in de nuttige handwerken op de lagere scholen der le klasse afgewerkte voorwerpen door tusschenkomst van de hoofden dier scholen als belooning te doen uitreiken aan de leerlingen die de voorwerpen vervaardigden. De minister van waterstaat heeft bepaald dat het goedkeuringsmerkgedurende 1885 te gebruiken bij den ijk en herijk der maten en gewichten, zal zijn de letter U in den gewonen drukvorm schuin gesteld en bij den ijk van gasmeters de koninklijke kroon dat jiet merk van het kantoor, waar de stempeling heeft plaats gevondenzal zijn voor Amsterdam 9 Alkmaar 10, Hoorn 11. Op eene jachtpartij gehouden op de goederen van den heer Marchand d'Ansembourg te Gulpen zijn geschoten 143 hazen 257 konijnen 9 vossen 1 ree bok 2 gieren 1 wilde kat en 1 houtsnip, De beide zoons van den directeur van het wee- zengesticht te Neerbosch die reeds 2 jaren in de in richting werkzaam waren zijn op voorstel van een be stuurslid tot mede-directeuren in den arbeid der weezen aangestelden wel J. van 't Lindenhout Jr. voor het opzicht over de boerderij en hetgeen betrekking heeft op de opvoeding der weezen en D. van 't Lin denhout voor de drukkerij en binderij. De antirevolutionaire kiesvereeniging te Amsterdam heeft kandidaat gesteld voor lid der Provinciale Staten den heer W. Hovy en voor leden van den raad de heeren mr. Th. Heemskerk en J. W. Hartgerink. De hoofdcommissie voor de behartiging der nederl. belangen bij de tentoonstelling te Antwerpen in 1885, die voor 2500 vierk. el plaatsruimte-aanvraag ontving, heeft den 1toen zij beslissen moestwelke oppervlakte door die afdeeling zou worden ingenomenzich van 3500 vierk. el oppervlakte verzekerd in verband waar mede de termijn tot inzending van aanvragen verlengd is tot uiterlijk 15 Januari a.s. De na 1 Dec. in te zenden aanvragen worden alleen toegelaten naar volg orde van ontvangst en voor zoover plaats beschikbaar isom aan iedere inzending eene geheel voldoende ruimte te verschaffen. Het onderzoek naar den toestand van den Mar tinitoren te Groningen heeft eene bevredigende uit komst gehad. Te Nijmegen is den 3 de liberale kandidaatde heer S. Verburghoud-inspecteur van den waterstaat in Nederl. Indië, met 495 st. tot lid van den gemeen teraad gekozentegen 470 st. op den heer W. Th. Piels kandidaat der B. K. Kiesvereeniging Begt voor Allen, wier kandidaten jaren lang steeds gekozen waren. Beroepen bij de doopsgezinde gemeente te Hoorn ds. K. Gorter te Zijpe. De heer G. Bademaker, oud stations-chef te Alk maar, legt den 16 de betrekking van stationschef te 's Gravenhage neder, om den 1 Januari a.s. op te tre den als kassier aan het hoofdbureel der Holl. Spoor wegmaatschappij te Amsterdam. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de naai en breischool te N. Niedorp hebben zich ongeveer 50 sollicitanten aangemeld. Te Amsterdam is de aan een ijzeren stang be vestigde koperen vijzeldie met 3 moeren in den muur bevestigd wasuit den voorgevel van een drogistwin kel aan de Warmoesstraat gestolen. Op de door de koloniale bank uitgeschreven 5 p.cts. geldleening is in het geheel door de aandeel houders ingeschreven voor f 1.407.000. De Commissaris des Konings in Noord-Brabant heeft voor het loopende seizoen 945 jachtakten afgegeven. Uit het door de Nederl. Sport gegeven overzicht van de wedrennen in Nederland in 1884, blijkt, dat gewonnen is door luit. Metelerkamp 7621,15 ritm. Wijnstroom f 1260, Vereeniging „de Witten"/1051,60, luit. v. Diepenbrugge 565 Huilink 360,50, baron E. van de Cappellen f 200, luit. van Doorninck f 50, baron van Brienen 48,33, luit. van Duuren f 38,33, luit. Erzey f 35 en luit. K. D. Punt f 30. Onderstaand door eene alkmaarsche dame geschre ven stuk in het Handelsblad van den 5 voorkomende, is met zooveel overtuiging geschreven en ademt zulk een practischen geestdat wij een goed werk meenen te doen met de overname ten einde bet daarin be oogde doel te helpen bereiken. Mag ik door middel van uw blad, in zake der werk verschaffingeen woordje richten tot alle huismoeders, dienstboden of anderen die een oog op hare huiselijke omgeving moeten houden P Ofschoon wij in het hartje van den winter zijn, en de geijkte tijd voor den grooten schoonmaak nog verre is, zijn er toch veel dingen, die gewoonlijk tot dien tijd worden uitgesteld, doch bij uit zondering zéér goed reeds in den loop van dezen winter verricht kunnen worden. Als ieder voor zich zijn boeltje eens nagaatzullen hier stoelen overtrokken of gemat moeten worden, dfiar een waschtafel, kast of ledekant geverfd, hier een paar nieuwe mangelbakjes, dienbak of schragen, kamerladder enz. enz. noodig zijn. Hebt ge al een kastje voor de kleeren van uw aan staanden wereldburgermevrouw 't Is nog wel wat vroeg de baker is pas aangenomen, maar over een maand of wat bestelt u het toch, en op dit oogen- blik is er werk noodig misschien kunt ge dan metéén een ledekant voor uw tweedemeid en een voor uw ge wezen Benjamindie zijn wieg zal moeten afstaan gebruiken. Heeft uw zoontje wel een ijsslêe, hobbelpaard, kegel- of croquetspel? En een hok voor zijn duiven en konijnen als hij de zomermaanden met u naar buiten gaat? Heeft uw dochtertje ook een stoel met hooge rechte leuning noodig Ze zit altijd zoo krom aan tafel en bij het leeren harer lessen. Zoudt gij die lieve prentenboekjes niet eens laten inbinden 't Is zoo'n zonde van die losse bladen, zij raken zoo licht weg en de muziek van uwe jongste zuster smeekt ook om een nes bandje. Wie weet of mijnheer uw echtgenoot dan, door 't goede voor beeld gewekt, zijn bibliotheek niet eens laat restaureeren. Of zijn er ook krassen op uw mahonie tafelblad P Moeten uwe schilderij- en spiegellijsten ook verguld en de fraaie meubelen in uw salon soms opnieuw gepo litoerd of opgemaakt worden. Zijn alle sloten van deu ren en kasten in orde? Bedenk, mevrouw, in a 11 e vak ken van bedrijf is stilstand, en alle beetjes helpen. Yan 't voorjaar komt het buitenwerk weêr aan, laat dus nu zoo mogelijk binnenshuis het een en ander ver richten? Hebt ge niet een gang of trap, die geverfd en een kamer, waar ge toch niet dagelijks stookt, en die bij dooi weder behangen zou bunnen worden? Dan hebt ge mogelijk weldra een nieuwen emmer of blikken teil noodigen beginnen de punten van uw zilveren vorken te slijten ook zou dat mooie zilveren inktstel of presenteerblad eens opgeknapt moeten worden als gij nu uw blikslager en goudsmid vraagteen hun ner knechts die nu zonder werk zijn met dat karre- weitje te begunstigenzullen zij met pleizier aan uw verzoek voldoen. Zie ook uw linnenkast en uw rom- melkist op zolder eens na. Waar kinderen zijn is stukkend goed en convenieert het u niet aalmoe zen te geven zoek dan al uw verstelwerk bij elkaar (de meeste vrouwen van ambachtslieden kunnen knap verstellen zij hebben dagelijks gelegenheid gehad er zich in te oefenen) hebt ge dan geen werk voor den man welnu geef naaiwerk aan zijn vronwen ochals ge het eenigszins kunt missenga dan niet waar ge het goedkoopst terecht kunt; maar betaal haar moeite billijk en bedenk dat misschien een heel huishouden eenige weken van de opbrengst van haar naald of naaimachine moet leven. Hebt ge geen oud goedof dunkt het u de kosten van verstellen niet meer waard, mogelijk is er dan wel een commissie, die oude kleeren in ontvangst neemt om uit te deelen en zijt ge meteen van den ouden rommel af. Uw oud ste meisje groeit geducht, tegen het voorjaar zult ge nieuw ondergoed voor haar moeten aanschaffen Welnu, bestel dat niet weet kaut en klaar uit Parijsmaar laat het hierdoor de vrouw die uw oude goed zoo knapjes versteld heeftnaaien met een kleine vinger wijzing die ge wel zoo vriendelijk wilt zijn haar zelve te geveu zult ge eens zien hoe keurig zij dat voor u in orde brengtwant zij begrijpt zelve zeer goedme vrouw, dat als zij het naar uw zin doet, het bewerkelijke ondergoed van mijnheer benevens het tafel- en huishoud- lmnen, dat gij tot hiertoe steeds in een klooster of ander gesticht liet vervaardigen, haar dan ook wel gegund zal worden, en, terwijl gij zoo met haar over uw naaiwerk redeneert, hoort ge allicht iets van hare huiseiijke om standigheden wilt ge dan nog beter op de hoogte van den toestand van baar of hare buurt zijn, welnu! zoekt baar eens op in haar kamertje op de zooveelste ver dieping, en uw eigen oogen zullen u op dit tochtje dan misschien meer kunnen vertellen en beter raad tot hulp aan de hand doen, dan ik of een ander dit in de be perkte ruimte van een dagblad kunnen; 't spreekt van zelf, mevrouw, dat u alléén, door 't opknappen of aanvul len van uwe huiselijke omgevingden nood niet kunt lenigen, maar als eenige duizenden dat met u doen, is er in den eersten arbeidsnood voorzien en wordt er tijd gewonnen voor industrieelen en grootere werkgevers om op meer afdoende wijze in deze algemeene crisis te hulp te komen. Mevrouw E. te WARMENHUIZEN in de herberg van G. dr Geus, Dinsdag, 9 December 1884, voormiddags 10 uurvan Twee perceelen zeer vruchtbaar Weiland te Warmenhuizen, kad. sectie C., Ns. 218 en 219, groot 6 hectaren 8 aren 30 centiaren. Een perceel uitmuntend best Bouwland aldaar, kad. sectie C., No. 222, groot 74 aren 60 centiaren. Eigenaresse Mejuffrouw 8. BROUWEB, weduwe van den Heer C. WOGNUM te Warmenhuizen. Aanvaarding Kersttijd 1884. A. VONKNotaris te Schoorldam. te ALKMAAR in „het Café CentralDonderdag, 11 December 1884 bij opbod en Donderdag 18 December 1884 bij afslagtelkens des namiddags 61 uur, van zeer gunstig gelegen op het terrein „de Vogelenzang", buiten de Heilooërpoortte Alkmaar. A. VONK, Notaris te Schoorldam. te ALKMAAR in het „Café Central", Donderdag 11 December 1884, bij opbod en Donderdag 18 December 1884bij afslagtelkeus namiddags 6 uurvan Aanvaarding 1 Mei 1885. Te bezichtigen op de dagen van veiling en afslag en andere dagen mits dan vooraf belet vragende bij de eigenaresse en bewoonster Mevrouw de weduwe van den Heer P A. VAN LOON. A. VONK, Notaris te Schoorldam. van eene Brood-, Koek- en Uailkelbak- kcrfj, te Alkmaar, aan het Scharloo sectie E, No 1203 groot 1 roe; eigendom van den Heer F. BARTELINK, op Maandagen 15 en 22 December 1884, 's avonds zes uur, respectievelijk bij opbod en afslagin het nabijgelegen verkooplokaal van den heer Hakp ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris GOUWE. te ALKMAAR, in „het Wapen van Limmenop Maandag, den 8 December 1884, bij opbod, en op Maandag den 15 dier maand, bij afslag, telkens voormiddags elf uur, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, van: 1. De goed onderhouden en in goeden staat zijnde IIESIBERGI, genaamd het Wapen ran WAtntnen met den daarnaast staanden Stal en Erf, te Alkmaar, noordzijde van den Dijk uit komende aan de Kanaalkade, groot 3 aren 76 centiaren te Alkmaaraan Torenburg en het Plantsoen groot 1 are 11 centiaren. Nagelaten door Mejuffr. A. H. DONNEE, wed. E. W'. KLOET. Inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van de firma DE LANGE en DE MORAAZ, te Alkmaar De Notaris DUKER, gevestigd te Zuidscharwoude, is voornemens op Dinsdag, 16 December 1884, des avonds 6 uur, in de herberg „de Witte Zwaan te Broek op Langedijk publiek te verkoopen De Notaris DUKER, gevestigd te Zuidscharwoude, is voornemens op Maandag 22 December 1884, des middags 12 uur, in de herberg «de Roode Leeuw" aldaar, publiek te verkoopen In eigendom behoorende aan den Heer KLAAS DE BOER PI ETER JANSZOON aldaar. Breeder bij biljetten omschreven.

Alkmaarsche Courant | 1884 | | pagina 3