V" 7 3&tierfeutiëu. het belang der zaad marktzal komen ten koste van de kaas markt. In het midden latende, of het tot de bevoegdheid en verplichting van een gemeenteraad behoortin te grijpen op zuiver commercieel gebied tusschen producent en handelaar, be veelt hij de belangen der kaasmarkt bij den raad aan: wordt daar genoegzaam op gelet, dan zal nimmer de verlangde wijzi ging in des raads oogen genade vinden. Overtuigd dat de kracht van een adres alleen ligt in het klemmende der argu menten, verschoont hij zich overigens van de niet zeer zware taak het ingediende stuk papier met een paar dozijn handtee- keningen te doen versieren. Ter lezing gelegd bij het onder No. 6 vermelde rapport der Kamer van Koophandel. Mochten nog meerdere adressen be treffende deze zaak inkomendan zullen zij tevens daarbij ge voegd worden. Zijn in behandeling genomen de voor de leden ter lezing gelegen hebbende stukken. Van de commissie van financiën. No. 13. Rapport op de rekening van regenten van het man nen- en vrouwen-gasthuis over 1883sluitende in ontvang op 5172,27%, in uitgaaf op f 5208,92%, met een batig saldo van 263,35. De bad-inrickting leverde een voordeelig slot van f 136,86. Ondervond het onderzoek der rekening zelve bij de commissie geen bezwaar, zij acht zich verplicht, in verband met een voor stel, bij de begrooting dezer instelling voor 1885 te doen, te wijzen op de verkeerde gewoonte, die bij deze instelling, even als vroeger bij de stads-apotheek steeds gevolgd wordt, name lijk, om in de begrooting voor een dienstjaar het batig slot te ramen op het bedrag van het jaarvoorafgaande aan dat, het geen in de rekening werkelijk verantwoord wordt, in plaats van te nemen het batig slot van bet vorige dienstjaaralzoo het juiste bedrag. De rekening over 1883 bewijst het gevaar lijke en nadeelige van die gewoonte zonneklaar. In de begroo ting voor 1883 is als eerste post van ontvang geraamd het saldo der rekening van 1881 groot 1354,85%, dat in de rekening over 1882 verantwoord is: in de rekening van 1883 is verant woord het saldo van 1882 groot f 579,3/ alzoo een verschil met de begrooting van 775,48. Hadden nu de uitgaven, die thans 1 843,43 beneden de raming zijn gebleven eens werke lijk het geraamde bedrag van 6052,35% bereikt, hetgeen bij deze instelling zeer gemakkelijk het geval had kunnen zijn dan was er een tekort van ruim 700,ontstaan en had de gemeente tot dekking van dat tekort een nader subsidie uit de gemeente-kas tot dat bedrag moeten verleenen. Dergelijke mis rekening wordt geheel voorkomenwanneerzooals bij alle andere instellingen het geval is, in de begrooting en de reke ning hetzelfde batig slot verantwoordt wordt, eu het batig slot van een dienstjaar dus een jaar stil blijft liggen Men heeft dan te doen met juiste, niet met geheel willekeurige cijfers. Overigens wordt voorgesteld de rekening goed te keuren. Het voorstel der commissie aangenomen. Regenten zullen uitgenoodigd worden de rekening voortaan vroeger intedienen. 14. Rapport op de begrooting van bet gasthuis voor 1885, sluitende in ontvang en uitgaaf op 6010,85 met f 1300, subsidie uit de gemeentekas. De commissie merkt op, dat ouder gewoonte als eerste post van ontvang gebracht wordt het batig slot der rekening van 1883, groot t 203,35, welk batig slot echter volgens den tot heden gevolgden regel verantwoord zal worden in de rekening over 1884, terwijl werkelijk in de reke ning over 1885 verantwoord zal worden het op het oogenblik nog geheel onbekende batig slot der dienst van 1884. Nu het saldo van 1883 geen hoog bedrag is en de dienst 1884 waar schijnlijk geen ongunstige uitkomst zal opleveren, daar de ge zondheidstoestand vrij goed is geweest, gelooft de commissie, dat zeer gemakkelijk verandering kan worden gebracht in de tot heden gevolgde wijze van verantwoordinghetzij op de dienst 1884, hetzij op de dienst 1885. Zij stelt daarom voorRegenten uittenoodigen onder mededeeling van de daartoe geleid hebbende redenenhet daarheen te leiden dat in de begrooting en de rekening van een dienstjaar het zelfde batig slot wordt verantwoord, welke wijze van verant woording alleen mogelijk is door het batig slot van elk dienst jaar een jaar stil te laten leggen en met die verandering een aanvang te maken, hetzij op de dienst 1884, hetzij op de dienst 1885. Overigens gaf het onderzoek der begrooting geene bedenkin gen zoodat hare goedkeuring wordt voorgesteld. Aangenomen. Van Burgemeester en Wethouders. 15. Rapport op het verzoek van K. R Sougee, zonder beroep, om vergunning tot het afvoeren van vuil- en hemel water uit het perceel aan de Laat, wijk A, No. 164, door middel van een riool naar het gemeente-riool. Het voorstel strekt om die vergunning tot wederopzegging toe onder de ge wone voorwaarden te verleenen. Aangenomen. 16. Rapport op het verzoek van de wed. Holsmuller, van dezelfde strekking als bij het vorige punt, ten dienste van hare acht aan de Keetkolk gebouwde woningen. Het voorstel strekt om de vergunning voor één riool tot wederopzegging toe en ver der onder de gewone voorwaarden te verleenen. Aangenomen. 17. Rapport op het adres van den heer N. van der Drift, wijnkooper alhier, waarbij hij in hooger beroep komt van de afwijzende beschikking, den 2 Sept. 1.1 genomen op het be zwaarschrift tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting, dienst 1884. Bij dat rapport wordt bericht, dat, had deze verzoeker bij zijn bezwaarschrift aan den raad reeds overgelegd het thans door hem overgelegde aanslagbiljet van wijlen zijnen vader in de rijks personeele belastingzooals de burgemeester, met wien hij de zaak vóór dien tijd besprak, aangeraden had, er geen bezwaar zou hebben bestaan, voor te stellen zijnen aanslag te veranderen. Zijne opgave, dat hij hoofdbewoner was van het perceel aan de Langestraat, wijk A, No. 49, zooals blijkt uit het overgelegde beschrijvingsbiljet,, was oorzaak dat men vermoeddedat aan de erfgenamen van wijlen den heer P. A. v. d. Drift afschrijving was verleend van den aanslag in de pers. belasting en dat N. v. d. Drift op nieuw aangeslagen was. Burg. en Wet.k. stellen voor, aan den Voorzitter van Gedeputeerde Staten mede te dcelen, dat op die gronden de aanslag van N. v. d. Drift abusief berekend is en dat zijn aanslag, daar hij niet aangeslagen was in de rijks personeele belastingberekend had moeten zijn volgens de 8e klasse naar een belastbaar inkomen van /850, waarvan l"/.eo P-ct bedraagt 11,47%; dat daarom in overweging wordt gegeven, zijnen aanslag aldus vast te stellen. Aangenomen. 18. Rapport op het verzoek van den raad der gemeente Egmond- binnenom den tol op den Hoeverschelpweg zoodra mogelijk op te heffen of wanneer dit onmogelijk kan geschiedenhet tarief in zoover te wijzigen, dat de helft van de thans geheven wordende tolgelden betaald behoeft te worden. Burg. enWeth. berichtendat deze tolheffing haren oorsprong vindt in de bij Kon. besluit van 18 Juli 1845 No. 46 aan het gemeente bestuur van Alkmaar verleende vergunning, om een schelpweg, ter breedte van 3 ellen te mogen aan.eggen aanvangende bij de hooge brug in de Égmondermeer en aansluitende aan den ontworpen straatweg van den Hoef naar Egmond aan Zee onder voorwaardedat in het onderhoud van dien wegde rente-betaling en de aflossing van het kapitaal o. a. voorzien zou worden uit de opbrengst van een te heften tol. Wat tot het onderhoud van dezen weg gerekend zou worden te be- hoorenwerd omschreven in twee overeenkomsten, den 22 Sep tember 1846 aangegaan met het bestuur van den Égmondermeer en den Bovenpolderin afschrift overgelegd. Dat dit onder houd voor de gemeente Alkmaar zeer bezwarend is, blijkt daar uit zeer duidelijk zij moet toch niet alleen den weg en de in den Groenenweg over de Bosmolenstocht liggende brug onder houden maar is zelfs belast met het onderhoud van de tot die polderbesturen behoorende pompen terwijl het grasgewas der beide bermen van den weg blijft ter bes/ bikking van het pol derbestuur of van den daarop rechthebbende. De uitkomst bewijst dan ook, dat dit onderhoud van de gemeente Alkmaar aanzienlijke offers vordert. In de laatste 4 jaren werd voor dien weg uitgegeven in 1880 f 1644,50, terwijl de tol slechts opbracht in 1880 775,08. 1881 1689,50, - - 1881 764.03. 1882 1799,—, 1882 752,94. 1883 1769,—, 1883. 748,64. Er is dus, zoolang genoemde overeenko msten van kracht zijn, voor de gemeente Alkmaar geen redenom tot opheffing van den tol of tot vermindering van tolgelden over te gaan. Wil de gemeenteraad van Egmond-binnen de opheffing van dien tol, dan zou hij een anderen weg moeten inslaan. Hij zou daartoe kunnen geraken, door van de gemeente Alkmaar in onderhoud over te nemen het onder de gemeente Egmond-binnen gelegen gedeelte van dien wegmet alle daaraan verbonden lusten en lasten. De tolcaarderswoniug zou daarbij in eigendom aan die gemeente moeten overgaan De gemeenteraad kan dan alles regelen, zooals hij wil. Burg. en Weth. gelooven niet dat, mocht de gemeenteraad daartoe genegen zijn, bij Alkmaar daar tegen bezwaren zouden bestaan en zij stellen daarom voor, aan genoemden gemeenteraad mede te deelendat aan zijn verzoek om opheffing van den tol op den Hoeverschelpweg of vermin dering der geheven wordende tolgelden niet kan worden vol daan om de redenen, hierboven uiteen gezel; dat de gemeente raad echter bereid is, met hem in onderhandeling te treden over het in onderhoud overgeven van het onder de gemeente Eg mond-binnen gelegen gedeelte van den Hoeverschelpweg met alle daaraan verbonden lusten en lastendat hij daarom Burg. enWeth. gemachtigd beeft, met hem in overleg te treden, onder welke bepalingen zulks zou kunnen geschieden. Burg. en Weth. geven de verzekering, dat zij tot het voeren dier onder handelingen bereid zijn. Aangenomen, onder bijvoeging, dat burg. en weth. ook ge machtigd zijn tot het onderhandelen over eene uitkeering door Egmond-binnen, ten einde tot tolopheffing te kunnen komen. t9. Mededeeli.igdat door den waterstaat dezer dagen eene brugknechtswoning bij de draaibrug over het Noordhol- landsch kanaal aan den Erieschen weg gebouwd is en wel op het aan bet rijk behoorende perceelsectie C, No. 492groot 0.10.30. Bij de met den heer ingenieur van 's rijks waterstaat gevoerde onderhandelingen over de afrastering van die woning en het daartoe behoorende erf van den openbaren weg bleek dat de door de gemeente gelegde straatweg daar loopt over rijks grondzooals duidelijk blijkt uit een overgelegde teeke- nïng. Daar het in het belang der gemeente strektdat dit gedeelte van den wegna de afrastering groot 0.08.30, dat voor het rijk van geen belang is. aan de gemeente in eigendom worde overgedragen werd aan genoemden ingenieur verzocht, mede te deelen of bij hem tegen die overdracht bezwaar be stond. Daarop werd ten antwoord ontvangendat dit terrein voor de kanaal- of waterstaatsdienst geen belang meer had en dat er, voor zoover hem bekendmet het oog op die dienst geene bezwaren tegen dien overgang gemaakt konden worden. Hij verklaarde zich bereidzooveel doenlijk mede te wer ken om eene daartoe strekkende voordracht haar beslag te doen krijgen. De gemeente zou zich tot den min. van financiënals belast met het beheer der domeinenmoeten wenden en in de daarvoor te sluiten overeenkomst zou dan tevens de overgang aan het rijk van een aldaar gelegen stukje gemeentegrond geregeld kunnen worden. Die overgang was in het belang eener geregelde afrastering noodig. Burg. en Meth. verzoeken daarom machtiging, aan den min. van finan ciën te vragen, deze ruiling van grond aan te gaan, waardoor daar ter plaatse eene behoorlijke afscheiding tusschen de rijks- en gemeente eigendommen zal tot stand komen. De gevraagde machtiging verleend, na het geven van eenige inlichtingen aan den heer Kraakman. 20. Briefwaarbij wordt medegedeelddat zoodra aan Burg. en Weth. uit het in afschrift overgelegd schrijven van den havenmeester van het Groot Noord-Hollandsch Kanaal, hun door belanghebbenden ter hand gesteld gebleken wasdat bet stil liggen of lossen en laden van stoombooten aan de Kanaalkade tusschen de Eriesche brug en het stadskanaal ten strengste verboden was en voor het laden en lossen in en uit lichtersche- pen en andere zeilvaartuigen op en van den wal alleen ver gunning kon worden verleend recht voor de gedempte Nieuwe- slootzij zich wendden tot den heer Commissaris des Ko- nings in deze provincie, met beleefd verzoek zijne tusschen- komst te verleenendat dit be«el zoo spoedig mogelijk inge trokken werd. Nadat de ingenieur van den waterstaat, alhier mededeeling had gedaan van de verleende vergunning tot het lossen en laden van vaartuigen daaronder begrepen stoombootenbij gelegenheid van de groote veemarkten op 3 en 19 November werd van den heer Commissaris des Konings het antwoord ontvangenver meld in den overgelegden briefnaar den inhoud waarvan zij ver wijzen. Na van dat schrijven kennis te hebben genomen komt het hun wenschelijk voor, dat de gemeente zich wendt tot den minister van waterstaathandel en nijverheid, met het verzoek in het belang van den handel en de scheepvaart dezer gemeente be doeld gedeelte van het kanaal te bestemmen tot los- en laad plaats en het daarvoor van rijkswege in te richten. Na het graven van bet Noord-Hollandsch kanaal is dit gedeelte van dat kanaal onafgebroken gebruikt voor los- en laadplaats en een verzoek om behoud dier los- en laadplaats kan zeer bil lijk genoemd worden, wanneer in herinnering worden gebracht de groote opofferingen welke de gemeente Alkmaar zich in dertijd getroost heeft in het belang van het tot stand komen van dat kanaal. Zij verzoeken daarom machtiging tot het in dienen van dat verzoek. Na eenige bespreking wordt die machtiging verleend. Burg. en Weth. worden tevens gemachtigd, den minister te wijzen op het onhoudbare van dezen maatregel, waardoor een scheep vaartkanaal aan zijne bestemming onttrokken zou worden. 21. üntwerp-besluitwaarbij aan burg. en weth. machtiging verleend wordt tot het tijdelijknaar gelang der behoeften opnemen van geld in 1885. Vastgesteld. 22. Suppletoir kohier der plaatselijke directe belastingdienst 1884, opgemaakt tot een belastbaar inkomen van t 49188 en een invorderbaar bedrag van t 459. Vastgesteld. 23. Verzoek van de heeren D. de Leeuw Jr. te Amsterdam en P. Langeveld Pz„ te Hardingsveld, om wijziging van een drietal bepalingen in de hun verleende vergunning tot den aan leg en de exploitatie eener duinwaterleiding, met rapport van Burg. en Weth., waarbij voorgesteld wordt, a. om niet te voldoen aan het verzoek, om in de in art. 1 opgenomen bepalingdat voor elke centiare bestrating vijf en zeventig centen betaald moet worden, vijf en zeventig centen te veranderen in zestig centen; b. in art. 2 de bepaling te behouden, dat de voor de water leiding benoodigde eigendommen enz. voor den tijd van 100 achtereenvolgende jaren verkregen moeten zijn, al is de con cessie voor 99 jaren verleend, daar zij eerst ingaat een jaarna het verleenen der vergunning door den gemeenteraadc. de eerste zinsnede van art. 6 ter tegemoetkoming aan de daartegen ingebrachte bezwaren te vervangen door de volgende.- De concessionarissen zullen den aanleg van de hoofdbuizen af tut in de woningen der verbruikersvoor zoover zij aan de hoofdbuis gelegen zijn voor hunne rekening maken en onder houden, terwijl in de verdere leiding binnen 's huis, met inbe grip van de werken door stoepenmuren of fmdeeringen en der binnen de ludzen te plaatsen afsluit- of tapkranen, door de ver bruikers zeiven zal worden voorzien, tenzij zij de vervaardiging daarvan ten hunnen koste aan de concessionarissen opdragen. Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. besloten, nadat het door de heeren C. W. Bruinvis, Bruinvis de Lange en A. P. de Lange verdedigd en door de heeren Bosman Kraakman en den Voorzitter bestreden denkbeeld, om de kosten der bestrating bij den aanleg op zestig centendoch overigens op vijf en zeventig centen te bepalen, niet aaügenomen was. Art. 1 bleef onveranderd behouden met 10 tegen 4 stemmeu van de heeren Bruinvis de Lange, C. W. Bruinvis, A. P. de Lange en Goede. 24. Geeft de herstemming plaats over de voorstellenwaar over de stemmen in de vorige vergadering staakten. Het voorstel tot beplanting der Molenkluft bij het Schermerhek werd ver worpen met 5 tegen 9 stemmen van de heeren H. J. Bruinvis, Conijn Bruinvis de Lange, Helling, Vonk, J. O. Koorn T. L. Koorn, Kraakman en den Voorzitter. Over dat, om niet over te gaan tot het stellen eener afsluiting met puntdraad en paaltjes in het plantsoen bij het Groot Nieuwlandstaakten wederom de stemmenzeven voor en zeven tegtn. Tegen het plaatsen dier afsluiting stemden de heeren CouijnBosman Bruinvis de Lange, Helling, J. C. Koorn, T. L. Koorn en Kraakman. De stemmen alzoo weder stakende, zal tot de plaatsing daarvan worden overgegaan 25. Wordt op voorstel van Burg. en Weth. besloten: a. in art. 41 der politieverordening te bepalen, dat bij gladde straten de ingezetenen de straat met zand, asch, turfmolm enz. zullen moeten bestrooienuiterlijk een half nur na het luiden van het klokje van het Stadhuis en de Kapelkerk, daar het klokje der Groote kerk niet langer gebruikt kan worden, zul lende die wijziging dadelijk afgekondigd worden; b. de beslissing omtrent bet aaugtboden model voor het wachlertje op den Stadshuistoren tot eene volgende vergadering aan te houden. De daarna aan de orde gekomen benoemingen in het volgende AMSTERDAM. pc.. SeaerUtnd, Cert. N, W. Schuld2} Dito, dito8 Dito, dito4 Dito, Obligatiën dito 1878 4 Dito, dito dito 18834 5 t I 5 5 S I Italië1881 Oostenrijk, Obl. in pap. fl. 1000 Mei-Nov. Dito, dito Febr.-Aug. Dito, zilver Jan.-Juli Dito, dito April-Oct. Portugal, dito Buit. 1858/80 SwW.Ob. H.& C. 1798/1815 f1000 Jan. Gert. Inschr. 6eserie 1855 Z.R. 500 Ap.-Oct. 5 Obl. 1864 Amzt. 1000 April-Oct.... 5 Dito 1866 5 Dito 1877 —<£20-100 Jan.- Juli5 Dito Ooster-Leening 2e serie5 Dito 1873 geeom. 50-100 Juni-Dec. 6 Dito 1860 2e leening 100 11 Dito 1875 gecous. 50-100 Apr.-Oct. 41 Dito 1880 gecous.ZR. 125-62618Mei-13Nov. 4 Obt.-leening 1867/69 20-100 Mei-Nov. 4 Dito in goud 18836 Spanje, Obl. Buit. Perpetuele 4 Dito, dito Binn. dito O.A.S.1865 50-10018Jan.-18Jnli 5 Dito, dito 1869 fr. 500-2500 Apr.-Oet. 6 Sgypte, Obl. leeuing 1876 4 Mexico, Obligation 18518 Dito, dito 18648 Peru, Oblig. leeuing 1870 6 Dito, dito 1872 5 Venezuela, Obligatiën 18814 Nederland, Ned. Ind. Handelsb. Aand. Amerika, Aand. Maxwell Land Gr. Comp. Nederland, N. Centr. Spoorw. Aand. f 250 Dito, dito gestemp. Oblig.f 235 Jalie, Zuid-Ital. Spoorweg Obl8 Polen, Wars.-Weenen Aandeel Hueland, Gr. Sp.-Maatsch. Aand5 Dito, Hypoth. Obligatiën8 Dito, Baltische Spoorw. Aand3 Dito, Jelei-Griasi Oblig Jelez-Orel dito Dito, Dito, Dito, Dito, Dito, Dito, t Morschaazk-Sysran Aand5 5 i I 5 Orel-Vitebsk Oblig. Poti-Tifliz Oblig. f 1000 Riaschk-Wiasma Aand Z.-W. Spoorw. Aand. 100-1000 Amerika, Buffalo Pittsb.W. Sp. C. V. A. Dito, Canada-South Cert. v. Aandeel Dito. Cleveland, Akron Shares Dito, Denv. Rio-Grande dito Dito, Illinois Cert. v. Aand Dito, Louis San Fr. Aand.Ie Pref... Dito, dito 2e Preferred Dito, Mieh. Centr. Cert. v. Aand.... Dito, Miss. Kans. Texas Aand Dito, Miss. Incomsbonds Dito, N.-York Erie West. Sp Cert.. Ditu, St.P. Min&Manit. Dakot» Ezt. Obl. 6 Dito, Wabash St. L. Pac. Ct. v. Aand. Sederlana, Stad Amsterdam f 1008 Hongarije, Theias Spoorweg4 Oostenrijk, St&atal. 1854 4 Dito, dito 1860 5 Dito, dito 1864 Dito, Stad Weenen 1874 Hitland, Staatsleening 18645 Dito, dito 18665 lurkye, Spoerwegleening.. 8 10 Dec. 66"/,. 79»/,. 101 101% 100"/,. 92% 67'/,. 66 67'/,. 67»|, 48*, 101'|„ 85% 98% 99'», «7"|„ 69»/. 95'/, 92'/, 87';, 76'/,. 84»/,. 102"!!. 57'ls 55 7 "lu 63 19'/, 7'/, ®s/,. 6»/s 81% 85'/, 6 42 68»/, W »l„ 65»/, 126'/, 68'/, 67'»/,, 92 96% 56'/, 95 'I, 96% 55'/, 60'/,, 7'/.. 32 25»/,. 8"/,. 119 81'/, 40 60 16"/,. 61 14'/. 106% 13'/, 105% 96»/, 103'/, 112 140% 104 138 131'/, lO'ju 11 Dec. 66>'/„ 79'/, 101 100'/, 92»/,, 66'/, 66'/, 67'/, 65 48»/, 101'/,, 85% 100'/,, 100 97»/, 69"/,, 96'/, 87"/,, 76'/, 84% 103»/, 67'/,, 66% 7'/, 10% 18» 7% 9'/i. 6'/, 80»|„ 36 'Is _6»/« 68'/, 67'/, 65»/, 126'|, 67»/,. 91% 96'/, 55»/,, 95'/, 96 66 81'/, 25'/, 8"/,. 118 82'/, 16 14'/, 12"/,. 106 96'/, 108»/, 104 10% Bevallen van eene Dochter A C. HELLEMAN, echtgenoote van A. DE LOUW. Alkmaar, 10 December 1884 Op den 13 December hopen onze geliefde Ouders L. ELTE en E ZWANEWEBER hunne AOjarige Echtverecniglng te herdenken. Alkmaar Hunne dankbare kinderen. Bij exploit van den elfden December 1884, door den deurwaarder B. J. GONNET te Alkmaar, ten verzoeke van den Heer M. H E. DE WILD, koopman in ijzerwaren, aldaar uitgebracht, is aanG ZEEMAN, wiens tegenwoordige woonplaats of werkelijk verblijf is onbekend, doch laatst te Alkmaar woonachtig, be vel gedaan om binnen twee dagen te voldoen aan den inhoud van de in executorialen vorm uitgegeven grosse van een vonnis door de Arroudissements Rechtbank te Alkmaar, tusschen den requirant voornoemd als ei- scher en den geïnsinueerde als gedaagdegewezen den 5 Juni 1884, waarbij de gedaagde is veroordeeld om aan den eischer zijne bij dagvaarding gestelde vordering met de wettelijke renten te voldoen en alle kosten van de bovenvermelde procedure. De voor den eischer geoccupeerd hebbende Procureur, Mr. J. A. MIDDELHOFE.

Alkmaarsche Courant | 1884 | | pagina 3