- Lokaal „Dilipntia." Openbare Verkooping Openbare ferhnring Verkooping te Alkmaar, Openbare Verkooping, Algemeene Vergadering Tweede Verificatie. Prijsbiljarten 5 psgr Jb. van Kleedengoed, Karpetten Loopers enz, Boomen en Hakhout Dinsdag 3O Deeemher, HERMS. COSTER ZOON, allerlei" W. APPEL Jr. en Co., Ondernemers van Publieke Verkoopingen te Alkmaar, zullen op Vrijdag, den 19 December a.s, des namiddags te 1 uur, en zoo noodig op den vol genden dag, ten overstaan van den Deurwaarder B. J. GONNET, in het openbaar verknopen bene aanzienlijke partij nieuiv Klecdcn- goetl, (»angloopers, Karpetten, Vloer zeilen en Zeildoek.loopersHort ges en (■aas, Tafel en Deurkleeden, IWasch- doek en hetgeen meer zal worden aangeboden. Alles te zien in het lokaal Diligentia, op as. Vrij dag van 10 tot 1 uur. voor 4 jaren, te Driehuizen, in de herberg van Jan Grootes, op Woensdag, den 24 December 1884, 's voormiddags ten 10 ure, van: Een stuk VWcilandin de Matten gemeente Zuid- en Noordschermer, sectie B No. 253 groot 1 hektare24 aren 20 centiaren. Behoorende aan de Diakonie van de Hervormde gemeente in de Zuidschermeer Als huurders worden alleen Protestanten aangenomen. van 's morgens 10 uur, beginnende in den Bergerhout. in 't Veld gemeente Oude Niedorp, in de herberg van Remment Jonker, op Dinsdag23 December 1884, voormiddag 11 uur, ten overstaan van de te Alkmaar gevestigde Notarissen BAKKER SCHUT en METMAN van Eene SHBEKENH^BjAATS, bestaande in eene BBuismanswnning, Uoclkoelink Erl, Werf en onderscheidene perceelen best Weï- <n Bouwland ter gezamenlijke grootte van 17 hectaren, 1 are, 20 centiaren alles bij en aan elkan der staande en gelegen in den Leijerpolder. De Werf in den Reederpolder in 't Veld, gemeente Oude Niedorp nabij de R. C. Kerk en alzoo op een zeer gunstigen stand. Het weiland is groot ongeveer 13 hectaren of 46 geersen. Het bouwland is groot ongeveer 4 hektaren of 14 geersen. Behoorende aan den Heer ANDRIES STAM Jz. Te aanvaarden de Huismanswoning, Boet, Koehok, Erf en Werf 1 Mei 1885 en de Landerijen Kerst mis 1884. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van bovengenoemde Notarissen. STOOM DRUKKER IJ van der Hulpvereeiliglng en van Christelijk onderwfjs, zoomede van het Mupplctiefomls, op Zaterday, 20 December, 's avonds 8 uur, 8| uur en halfnegenin de Christelijke School. Mevrouw HOMAN, pastorie te Eenigen- burg verlangt eene Dienstbode als meid alleen om met Januari in dienst te 'treden. Adres Ds. VAN DERLLIJ, Scher- penzeelbij Wolvega. Aan de inschrijvers naar de gemeente werken te Alkmaar, waarvan de aanbe steding bepaald is op den 23 December as., 's middags 12 uren, wordt herinnerd, dat de inschrijvingsbiljettenonderteekend zoowel door den inschrijver als zijne borgenter gemeente-secretarie van Alkmaar ingeleverd moeten worden vóór Maan dag, 22 December 1884, 's middags 12 uren. De 3e verloting van L. ROOM en J. EMMERIG die op 31 December zou plaats hebben zal nu om reden de loten allen geplaatst zijn nunst. Zaterdag 58© Dec., plaats hebben bij den Heer ARBOUS, op de Zaadmarkt. Tevens op dien avond ook S IB A ft ft E UI. De tweede vergadering van schuldeischerspand-, hypotheek- en voorrechthebbenden niet uitgezonderd ter verificatie hunner schuldvorderingen, ten laste van den gefailleerde JAN VEEN, broodbakker te Pette- merkluftgemeente Zijpe is bepaald op Zaterdag den 27 December e.k., des voormiddags ten elf ure te houden in een der localeD van de Arrondissements- Rechtbauk te Alkmaar, in het Stadhuis aldaar. De Curator, J. v. d. MAATEN. Er wordt te huur aangeboden tegen Kerstmis a.s., GG snees Bouwland, liggende aan de Krom- mezoolonder de gemeente Oudkarspelthans in ge bruik bij Jb. en Jn. PRANGER aldaar. Te bevragen bij J. HELDER te Zuidscharwoude. kastelein te HEER HUGO WAARD, is voornemens op Vrijdag, den 26 December e.k. te laten des namiddags 2 uur, om PRIJS en PREMIE, in contanten. Veiligheid tegen het gevaar. Als de winter he vig begint, dan moet men zijne voorzorg vermeerderen; maar niettegenstaande alle mogelijke inachtneming zijn vele menschen aangehaald met aamborstigheidsteek in de zijde, longontsteking, hoesten, welke ongemak ken alle door het vatten van koude veroorzaakt wor den. De geneesmiddelen van Holloway zijn uitne mend geschikt om alle ontstekende aandoeningen aan de borst te voorkomen de genezende eigenschap van de zalf, wanneer de aangedane deelen goed met de zelve worden ingewreven kan niet betwist worden. Duizenden personendie ze gebruikt hebben voor borstziekten, hebben openlijk derzelver doelmatigheid, om koude te verdrijven en ontsteking te genezen bekend gemaakt. De pillen van Holloway moeten steeds gelijktijdig en naar evenredigheid gebruikt wor den daar zij altijd de genezende kracht der zalf on dersteunen en het geheele lichaam zuiveren. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen A 0,80, f 1,85,/ 3,f 6,75 t 13,50,/ 20,50. Potjes zalf a/ 0,80,/ 1,85, 3,— 7,05, f 13,85, t 20,95. Zijn op franco aanvragen A contant te bekomen bij J. M. van Renesse, Apoth. te 's Hage, B. Adema te Amsterdam en bij Straatman, Apotheker te 's Bosch alsmede in Holloway's etablissementen te Londen 78, New Oxford Street. „DE TIME S." Naar aanleiding van den dood van den heer Chenery (11 Eebr. 1884), hoofdredacteur van het eerste Lon- densohe dagblad welke betrekking hij innam na den dood van den heer Delane, geeft de heer Henri Second, redacteur van „la Franee" eenige hoogst belangwek kende bijzonderheden ten beste omtrent de inrichting van de „Times." De heer Chenery was in het geheel geen journalist. Hij had noch van nature den aanleg er toe noch de roeping. De Times leed er onder en zulks te meer, omdat zijn voorganger, editor Delane integendeel ge heel de type voor zulk eene betrekking was zooals men dat te Londen verstaat en zoo hier en daar elders. Betrekkelijk jong kwam de heer'Delane aan de di rectie van de Times. Zijn krachtig lichamelijk en gees- telijk gestel vergunde hem gedurende 32 achtereenvol gende jaren eene zeer zware betrekking waartenemen. Editor van de Times te zijn bestaat niet in het schrij ven zoo nu en dan van een artikel Delane schreef er slechts één in 32 jaren en wel een antwoord aan Lord Russeldie hem voortdurend aanviel in het Parlement en dit personeele artikel vergaf men hem nooit maar wel om iederen avond te 10% uur aan het bureau te komen er te blijven tot 4 ure in den ochtendstond en geen enkele regel onder de oogen van bet publiek te brengen zonder die te hebben gelezen herlezen en gecorrigeerd. Ongerekend, dat gedurende den dag en den avond hetgeen men zijn openbaar politiek leven zou kunnen noemen hij veroordeeld was door het belangrijke zijner betrekkingdiners bij te wonen, officiëele bezoeken te brengen en meer of minder tijd te slijten in de groote clubs enz. enz. Op 52jarigen leeftijd als oudgeleerde, zooals professor Chenerykan men zijn natuur geen geweld aandoen en het is een onmogelijkheid zijn geheele bestaan te wijzigen en zich te plooien naar de eischen eener be trekking zoo geheel tegenovergesteld aan smaak en aanleg. De arme man na zes jaren arbeids is onder de proefname bezweken Maar hoe het zij, ons komt dit oogenblik geschikt voor, zegt het N. v. d. B., om eenige bijzonderheden mede te deelen omtrent de inrichting van de Times, die naar wij hopen de belangstelling onzer lezers zul len wekken. Dit dagblad is ontegenzeggelijk een van de eerste van de wereld. Niet dat zijne oplage zoo aanzienlijk is sedert 15 jaren beweegt zich die tusschen 75 en 80.000 exemplaren daags maar ter zake van zijn invloed op het openbaar leven in Engeland. Eere wien eere toekomt. Beginnen wij met den eigenaar. Eigenlijk gezegd heeft de „Times" geen direc teur. Hij behoort aan verschillende aandeelhouders waarvan de voornaamste is John Walterlid van het Parlement. Deze aandeelhouders met John Walter aan het hoofdkiezen hun editor (hoofdredacteur). Maar deze eenmaal benoemd, is volstrekt meester over het dagbladzooals ieder meester te zijnent is. Hij staat onder niet de minste controle en heeft slechts rekenschap te houden met de openbare meening. Zelfs in geval van verschil tusschen hem en de eige naars van het dagblad zullen dezen zich tweemalen bedenken voor zij hem lastig vallen. Het dagblad heeft bovendien een administrateur-generaal, op het oogenblik den heer Mac-Donaldvóór 40 jaren aan de Times verbonden op een leeftijd van 22 jaren. De redactie bestaat uit 3 onder-hoofdredacteuren drie sub editors zestien A twintig redacteuren be last met de redactie der hoofdartikeleneen hoogst belangrijk aantal specialiteiten voor de wetenschappelijke, letterkundige en handelsartikeleneen leger van re porters die om zoo te zeggen letterlijk mededeelen de gebeurtenissen waarvan zij getuigen zijn zonder er de minste bemerkingen bij te maken of hun goed- of afkeuring er aan te hechten. Eindelijk beschikt de Times over correspondenten één minstens in elke groote stad over reizende cor respondenten en berichtgevers. Deze laatsten worden naar het platteland gestuurd wanneer belangrijke ge beurtenissen dit noodzakelijk maken. Iederen avond ongeveer te 10 ure stellen de redac teurs voor de politiek van de Times zich ter beschikking van den editordie in raadsvergadering met hen be spreekt de groote kwestiën van den dag en elk hun werk geeft. Is die arbeid gereed, dan kuDnen zij gaan, maar de editor blijft het laatste, ten einde te herzien en desnoods te verbeteren op de proeven de artikelen zijner mede werkers, zelfs van hen, in wie hij het meeste vertrou wen stelt. De Times, waarvan het abonnement ongeveer 50 gul den 's jaars bost en het dagelijksche nummer zes en- gelsche stuivers, wordt gedrukt op papier, dat per nummer zes stuivers kost. Dank de groote oplage en bet enorme getal advertentiën die daarvan het gevolg zijn is dit de bron der voordeelen. Zonder gekheid te maken, kan men werkelijk zeggen, dat de aandeel houders van de Times op elk nummer verhezen maar door de hoeveelheid winnen. Het bedrag der adver tentiën bedraagt tientallen millioenen. En niet de minste colportage. Het publiek zelf brengt of zendt zijn advertentie en zijn geld het maakt queue aan het bureauzooals aan den schouwburg als er een stuk gaat dat bijzonder de aandacht trekt. De controle op de advertentiën is zeer gestreng, niet alleen over den vorm, maar veelmeer over den inhoud, het onderwerp der advertentiën. Om een voorbeeld te noemen: nooit zal men in de Times vinden een aanbod: Een kroeg te koop. Het papier, waarop d9 Times gedrukt wordt, is prach tig. De administratie beeft wel eens de kwaliteit willen verminderentot sparing van kostenmaar zij heeft het nooit durven doen. Het vreedzame Engeland zou op letterkundig gebied tot opstand komen indien men zich veroorloofde een wijziging van dien aard. De Times fabriceert zelf zijn inktbij heeft ongeveer 80,000 gulden per jaar noodig. Wij zullen niet spreken over de volmaaktheid van de machineriëndie haar uiterste toppunt heeft bereikt. Onder vele bijzonderheden bezit de Times gebreve- teerde zetmachines die de Times uitsluitend toebehooren en die niemand het recht heeft aan te wenden. Eene laatste bijzonderheid. Wanneer bet drukken van het blad iederen avond is afgeloopen worden de vormen in plaats van te worden gedistribueerd ge smolten en maakt men van het dus verkregen gietsel nieuwe letters. Het schijntdat deze handeling een belangrijke besparing van tijd geeft. Trouwens in Engeland meer dan ergens elders is men steeds gedachtig Time is money. Wat „de limes" betreft, deze is goud, ten minste voor de aandeelhouders. Stoomdrukkerij van Herms. Coster Zoon te Alkmaar,j

Alkmaarsche Courant | 1884 | | pagina 4