Solaris L A U Heeren lisais te Alkmaar» Een HeBrenliuis met Erf en Tain, Houtveiling le Heiloo, Bericht van opbod van twee Boerenplaatsen. lloutveiling te Heiloo, jjggl Verkooping te Alkmaar, Openbare Verkooping, 3boertentten. 41004.— te Alkmaar, Boom en en Hakhout Dinsdag 3O December, 's morgens 10 uur, beginnende in den BergerllOUt. K. de Jongin het bestuur van Westfriesland van wege het Ambacht Drechterland tot hoofdingeland de heer K. Prins en tot plaatsverv. hoofdingeland de heer K. Bronkhorst in het bestuur van het Ambacht van Westfriesland gen. Drechterland, tot heemraden, van wege de Zuiderkogge de heer F. Bakker en van wege de Westerkogge de heer S. Stapel tot heemr. van het Ambacht van Westfriesland gen. de Vier Noorderkog gen van wege de Wegnommerkogge de heer P. F. van den Steen en van wege de Middelkogge de heer K. Zijp Mz.; tot hoofdingeland van Westfriesland, van wege het Ambacht de Vier Noorderkoggen de heer A. Comman deur en van wege het Ambacht Geestmerambacht de heer J. Groot. In den nacht van den 20 op den 21 zijn te Gouda bij een goudsmid verscheidene gouden en zilveren wer ken ontvreemd. Den 21 des nachts is te Heemstede ingebroken in eene aan den Wagenweg staande villadie des winters onbewoond is. Zes stel staatsie-gordijnen wer den ontvreemd een paar op den grond staande schil derijen beeft men laten staan. Bij kon. besluit van den 21 is de heer Mr. A, A. de Vries, gewezen lid van den raad van justitie te Batavia thans met verlof hier te lande op zijn ver zoek eervol uit 's lands dienst ontslagen met toeken ning van pensioen. -— Te Amsterdam is in hechtenis genomen de 21ja- rige Herman Reuter als verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal bij S. van der Hulst te Beemster in den nacht van den 21 op den 22. Bij kon. besluit van den 22 is benoemd tot ridder in de orde van den Nederl. leeuw de militaire apothe ker der le klasse met tituiairen rang van majoor J. Broeker, van het personeel van dm geneeskundigen dienst der landmacht. Bij kon. besluit van den 22 is benoemd tot bur gemeester van Heer Hugowaard de heer P. Wonder Az,, secretaris dier gemeente. De kiesvereeniging de Grondwet te's Gravenhage besloot den 22 met 17 teiren 10 stemmen in be ginsel zich aan de liberale Unie aan te sluiten. Bij de behandeling der artikelen werden verschillende wij zigingen wenschelijk geachtwelke door het bestuur overgebracht zullen worden terwijl ten smtte een voor stel, om het bestuur te machtigen het schema onveran derd goed te keuren wanneer andere vereenigingen die wijzigingen niet mochten overnemen, verworpen werd. Den 23 is bij herstemming tot l d van den raad te Wijk aan Zee en Duin gekozen de heer F. Pleging met 42 stemmen tegen 37 op den heer J. de Boer. Den 23 is te Helder overleden de heer dr. J. Haro- maker, - Den 23 is op de te Amsterdam belegde verga dering van Ned. nijveren, om samen te werken tot een waardige vertegenwoordiging van Nederland op de Ant- werpsebe tentoonstelling besloten, een schrijven toe het nederlandsehe volk te richten ter verzameling van bij dragen voor dat doel. Een daartoe strekkend plan van uitvoering werd aaugenomen waarbij o.a. bepaald is, de verschillende kamers van koophandel tot medewer king uit te noodigen en eene commissie te benoemen tot welker samenstelling in de eerste plaats uitgenoo- digd zullen worden de burgemeesters van Amsterdam Rotterdam en 's Hage de voorzitter de beide secre tarissen en de penningmeester der hoofdcommissie en verder zoodanige nyveren en belangstellenden, als door de aldus gekozenen worden aangewezen. De zetel dier commissie zal te 's Hage gevestigd zijn. Den 24 is te Amsterdam in den ouderdom van 71 jaren overleden de heer mr. W. C. Mees, vroeger secretaris, sedert 1863 president der Nederl. bank. Op de vergadering van aandeelhouders in de Kolo niale bank te Amsterdam van den 24 is medegedeeld dat de uitgeschreven leening van f 5,000,001) geheel a pari volteekend was zonder de hulp van consortia dank zij de hulp der sehuldeischers. Aandeelhouders namen deel voor f 1,528,000 belangstellenden voor f 53000 en sehuldeischers voor f 3,419,000. Het voorstelom de aandeelen te splitsen in preferente en gewonewerd met slechts 2 van de 292 stemmen tegen aangenomen. De storting der gelden heeft plaats op den 27 10 pet. der inschrijving den 7 Januari 40 pet. en den 30 d.a.v. 50 pet. Aan den heer A. C'. Wertheim le Am sterdam werd in het bijzonder dank gebracht voor de door hem verleende hulp om de bank staande te houden. De gemeenteraad van Amsterdam beeft den 24 de voorwaarden vastgesteld voor de uitgifte eener 4 p.cts. geldleening van 7 6,500,000, waarvan het eerste gedeelte a 2,500,000 in Januari a.s. zal worden uit gegeven. Er werd besloten, gelegenheid te geven tot splitsing der aandeelen van lOüO in onderdeelen van 500 en f 100de aflossing der leening ten allen tijde in ééns te kunnen cfoen plaats hebben en de aflossing te bepalen op een half percent per jaar, waar door de aflossing in plaats van in 65 in 56 jaren zal geschieden. Den 24 waren de heeren J. Hillen Co. te Bleeriek voor f 298,600 laagste inschrijvers voor het maken en stellen van den tweeden metalen bovenbouw voor de brug over de Maas te Ven'oo. -— De gemeenteraad van Kralingen heeft den 24 besloten, met 1 Januari a s. het tonnen- en beerj utten- stelsel in te voeren. Beerputten worden toegestaan voor elk woonhuisdoor niet meer dan 2 gezinnen bewoond gelegen op een geschikt terrein, ter beoor deeling van burg. en weth., ingericht volgens hun te geven voorschriften zonder uitJooping in slooten of wateren. Bij kon. besluit van den 20 zijn met 1 Januari a.s. benoemd tot leden van den geneeskundigen raad voor Noordholland de heeren dr. W. J. F. Nuyens te West woud, dr. A. van der Boon te Haarlem, arts, P. K. Pel dr. J. FörsterJ. Polak en P. Kruijsse allen te Amsterdam. Gedep. Staten van Noordholland hebben hunne goedkeuring onthouden aan het door den gemeenteraad van Helder genomen besluit, om de jaarwedde van den secretaris met f 200 te verhoogen. De commissie ter bijeenbrenging van gelden voor den aankoop van de uitgestrekte buitenplaats Merwesteyn, om aan de gemeente Dordrecht als een wandelpark te worden aangeboden, heeft medegedeeld, dat bet daarvoor benoodigde kapitaal van f 86000 geheel volteekend is te» einde echter de lasten voor de gemeentekas, bij het overnemen van het park door de gemeente zoo min mogelijk drukkend te maken blijft zij zich aanbevelen voor hot ontvangen van vrijwillige bijdragen. De limburgsche credietvereeniging te Maastricht keert over 1884 10£ pet. uit. De jaarwedde van den gemeente-secretaris te Gouda is gebracht op f 2500,van den gemeente ontvanger te Arnhem op f 3000. De Holl. Spoorwegmaatschappij heeft bekend ge maakt, dat de markttrein naar Hoorn van Arasterdam vertrekkende des Vrijdags te 5 u. 45 min. des voormid dags en van Hoorn te 11 u. 45 min. des voo middags niet meer zal loopen. Bij de commissie voor tijdelijke werkverschaffing te Amsterdam is ingekomen sedert de laatste opgave f 5920,44) waaronder 2 giften van f 1000, makende met de vorige lijsten ad f 98 001,65 en de ingezon den inschrijvingen ad 3848,50, samen f 107,770,60. Het collegia van zeevisscherijen neemt weder op de Zuiderzee eene proef met bet visschen met de kwakkuil en de wonderkuil. Een botter visebt met de kwakkuil en twee anderen met de zoogenaamde moordkuil. De jacht op klein wild in deze provincie woidt den 31 met zonsondergang gesloten. Bij eene te Rijnsburg gehouden verhuring van bouwland voor den tijd van vijf jaren is de pachtsom, die vroeger f 1003 bedroeg, nu gedaald tot 576, Baron van Wassenaer van Catwijck heeft aan de aldaar wonende huurders zijner bouwlanden een vermindering van huurprijs verleend, ten bedrage van 35 per bunder. Met ingang van den 1 Januari zullen te 's Gra venhage 2 deurwaarders der directe belastingen benoemd worden. Vermoedelijke jaarlijksche belooning f 1300. Bedankt voor Medemblik door dr. J. C. Pool predikant bij de Herv. gemeente te Berkhout. Tot kapelaan te Spierdijk is benoemd de heer J. C, H. H. Launspach te Limmen de heer H. N. Bollinger. De afdeeling Katwijk Valkenburg en Rijnsburg der Holl maatschappij van landbouw zal in bet na jaar van 1885 te Rijnsburg eene tentoonstelling van landbouwvoortbrengselen houden. Op de stallen van het gesticht Calvariënberg te Maastrichtwaar een geval van longziekte voorkwam zijn op last van den min. van binnenl. zaken 25 koeien atgemaakt. i De beer E. C. de Brieder, hoofdcommies ter gemeente-secretarie te Amsterdam, is door burg. en wetb. benoemd tot administrateur der stadsdrukkerij. Het nationale zangersfeest te Rotterdam heeft dit jaar een aanzienlijk te kort opgeleverd. De onlangs benoemde commissie ter voorbereiding eener herziening der statuten van het Nederlandsehe bond voor algemeen stemrecht heeft bij baar ontwerp dat den 25 JaDuari a. s. te Amsterdam zal behandeld worden het doel van het bond omschreven als volgt: „Het Nederlandsehe Bond voor Algemeen Stemrecht stelt zich ten doel de invoering te verkrijgen van het rechtstreeksch recht tot keuze van de Vertegenwoor diging des volks bij het rijk de provincie en de gemeente door alle meerderjarige ingezetenen Neder landersin het volle genot der burgerlijke en burger schapsrechten bij de Grondwet gewaarborgd." De beer dr. Vitus Bruinsma wil de laatste vier woorden geschrapt hebben meenende dat het doel moet zijn algemeen stemrecht te verkrijgen hetzij bij de Grondwet betzij bij afzonderlijke wet gewaarborgd. Burg. en Wetb. van Amsterdam hebben bij ex ploit aan de heeren O. de Bruijn en Zonen aldaar tegen 1 November 1885 opgezegd de gasconcessie verleend den 15 Juli lb46 en bun aangezegd, dat op 1 No vember 1885 vóór zonsondergang een gedeeltelang 2 el, van elke buisleiding, liggende in gemeentegrond of gemeentewater langs de terreinen bunner gasfa briek aan de Weteringschans opgeruimd moet zijn. Van de 26 mannelijke en 24 vrouwelijke kandi daten die zich te Middelburg aangaven voor het exa men van apothekersbediende, kwamen 4 niet op en slaagden 11 mannen en i9 vrouwen. Te Antwerpen verschijnt met 1 Januari a.s. een nieuw weekblad voor brood-, koelt-en banketbakkers, genaamd Vlaamsche bakkersgazet, waarvan in de maand December de proefnummers verschenen zijn. Het doel van dat blad, dat mede in het fransch uit gegeven wordtis te bespreken in onderhoudende en bevattelijke taal de verschillende belangen der bakkers, zooals de wijze van bakken zoo in Belgie als in andere rijken, de graan- en meelbandel, de prijzen van graan, meel, suiker, krenten, boter enz. In het eerste nummer wordt met leedwezen mededeeling gedaan van het af breken der onderhandelingen over de oprichting eener modelbakkerij op de tentoonstelling te Antwerpen door hollandsche bakkers, waarvoor de gelden reeds gestort waren met het bestuur dier tentoonstelling. Zij die zich dit blad mochten willen aanschaffen wenden zich tot het bureel te Antwerpen Keizerstraat 47. De prijs bedraagt voor Belgie per jaar 3. J. van der Eadt en Zoon te Maassluis zullen met den 1 Januari a s. een weekblad onder den naam van bet Moederland, uitgeven voor de Nederlanders in den vreemde en in de koloniën, onder redactie van J. Hendrik van Balen en met medewerking van tal van Nederlandershier en daar gevestigd. Het zal des Donderdags verschijnen ieder nummer zal 12 pagina's beslaan waarvan alleen de laatste bestemd is voor advertentiën. De eerste nummers zullen aan meer dan 10000 adressen in het buitenland (zoowel Oost en West-Indie, China en Japan, Amerika, de Trans vaal als Europa) verzonden worden. Prijs franco per post in Nederland 8, voor het buitenland en de koloniën f 10. De beide BOERENPLAATSEN te Heer Hugo Waard (eigenaar de Heer KL, BAAN), hebben in de veiling bij opbod in afzonderlijke perceelen, kunnen gelden De Boerenplaats groot 20.13 80 3315a, 12 29.80 1§S49,- De afslag en de combinatiën bij opbod en afslag zullen plaats hebben Dinsdag 31 December as., des middags 12 uur, in de herberg „de Hengstman," te Heer Hugo Waard. Als le hypotheek op beide Boerenplaatsen in massa beschikbaar /3NOOO,°/0 particulier kapitaal. C WAKNSINCK, Notaris te Hoogwoud. zal op Woensdag, 31 December 1884, 's morgens 11 uur, in het logement „het Stadhuis van Amsterdam," in de Rijp, publiek verkoopen Een goed ouderhoudene ISoereil WO- W n iiiSmet Erf, Kooiiiganrd en Twee stukken uitmuntend best Woi- en ££ouwlnn<i aan den Westringdijk, nabij de Kla- terbuurt in de Beemster, sectie F, Ns. 273, 272, 27en 270, te zamen groot 5 hektaren 82 aren 60 centiaren Inmiddels uit «I© hand te koop, en te bevragen bij den eigenaar en bewoner, den Heer C. WORTEL Jr. in het lokaal „Diligentia" aan de korte Gedempte Nieuwesloot, op Maandag, 29 December 1884, voor- middags 11 uren, van: Een completen en goed onderhouden INBOEDEL, bestaande in ronde en vierkante Tafels, Stoelen met trijpte en andere zittingen mahoniehouten Chiö'on- nierreSecretaire Penantkastjeseen groot solied KabinetSpiegels Schilderijen Stoven Pendule ouder stolpVloerkleeden en Karpetten veeren Bedden met toebehooren Gouden en Zilveren voor werpen Bed- en Tafelgoed, voorts Koper-, Tin-, Blik-, Uzer-, Glas- en Aardewerk en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. Alles uitsluitend behoorende tot de nalatenschap van den Heer C. HEERES en op Zondag, 28 De cember ek, van 12 tot 4 uur voor een ieder te bezichtigen. BAKKER SCHUT en METMAN, Notarissen. Men is voornemens, na bekomen rechterlijke mach tiging, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, op Dinsdag 20 Januari 1885 hij opbod en op Dinsdag 27 dier maand bij afsag, telkens des namiddags ten 6 uur, in het koffiehuis „de Nachtegaalte Alkmaar, in het openbaar te verkoopen groot 6 aren 17 centiaren, aan de Voormeer te Alk- inatir, nagelaten en bewoond geweest door Mejuffr. M BALK Het huis bevat 11 groote en kleine kamers (beneden 5, waarvan 2 en suite en boven 6), breeden marmeren gang en vestibule, provisiekamer, ruime keuken, kelder, afzonderlijke mangelkamer met bergplaats voor brandstoffen, zoowel binnen als buiten een regenbak en een pomp, grooten droogzolder, vlie ring en verdere geriefelijkheden. Te aanvaarden uiterlijk 7 Maart e.k. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van de firma DE LANGE en DÈ MORAAZ, te Alkmaar. op Woensdag, den 7 Januari 1885, des voormiddags ten 10 ure van ÏO A SO parken eiken el zen en berken Hakhout, liggende gehakt in de bosschen op de hofstede «CRANENBROEK in de gemeente Heiloo. op Maandag, 29 December 1884, van circa it35 parken zwaar esschen-, eiken-, elzen en wilgen Hakhout, aan de KER- KELAAN, den STRAATWEG, op TJPESTEIJN en TER COULSTER, te beginnen aan de Kerkelaan, in de Buurtdes morgens ten tien ure van

Alkmaarsche Courant | 1884 | | pagina 3