Boelhuis te Alkmaar, INBOEDEL, No. 11 Zeven en tachtigste Jaargang. 1885. ZONDAG 25 JANUARI. Openbare Verkoop, Openbare Verkooping, SCHARWOUDE. Openbare Verkooping te Heiloo, ©fficiëel (Bcbeclte. Nationale Militie. Nationale llilitle. Bintietilanb. Glbo^rlcnticn. ifnitzalanb aan de Voormeer, Ifentlrik •fail tie f>antje van een goed onderhouden Openbare Verkooping, ALKSIAiVKSOHE COI BAH. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algrmeene kennis: dat de LOTING der in 1884 alhier voor de Militie inge schrevenen zal geschieden op Maandag, 16 februari aanstaande, ten raadhuize der gemeente Alkmaar. Zij worden mitsdien opgeroepen om op dien dag des voor middags te 10 uren, zich aldaar te bevinden, om te loten en opgave te doen van de redenen van vrijstelling, die zij ter zake van de Militie vermeenen te moeten inbrengen. Indien zij vermeenen vrijstelling te kunnen erlangen wegens broederdienst of op grond van te zijn e e n i g e wet tige zoon, moeten zij op Donderdag, 26 Februari ek., des namiddags te 6 uren op het raadhuis verschijnen, vergezeld van twee bij den Burgemeester bekende en ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingezetenen, die het vereischte getuigenis kunnen afleggen en het aldaar op te maken getuig schrift onderteekenen. De lotelingen moeten bovendien na de loting ter secretarie verschijnen tot het doen van opgaven betrekkelijk de door hen verlangde vrijstelling. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 24 Jan. 1885. Ge Secretaris NUHOUT van DEtt VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis: dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met de bijlagen van AN DRIES VIS, slachter wonende alhierom vergunning tot het op richten van eene slachterij in het perceel aan den hoek van het Groot-Nieuw land en de Laat, Wijk D, No. 1en dat op Zaterdag, 7 Februari 1885, 's middags ten 12 uren, ten raad- huize gelegenheid wordt gegeven, om tegen het oprichten van die slachterij bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 24 Jam 1885. De Secfetaris, NUHOUT VAN DER VEEN. De onderstaande personen, geboren in 1866, worden ver zocht zich 'er gemeente-secretarie aan te melden, tot het ge ven van inlichtingen Simon Bajj Wilhs. Corns, van Breda. Jacob EsserJohs. HartConrad Hekenkamp, Johs. Christ. Keet, Klaas Leegwa ter Bernard Meerloo, Aldert Nottelman, Pieter Roemer, Corns. Ro'meyn Klaas Schut, Joris Stolk, W. H. L Schaene, Klaas van Sloot, Arie Swager, Jb. Theertjes, Arie Visser, Corns, en Jan Vader, Klaas Brugge, Salomon Werkendam, Karei Alexander Hendrik van den Brink, Nikolaas de Vries, Abra ham Kloosterboer, Johns. Hendrs. Danens, Klaas Olij Henri Jean Jacques Muider, Jacobus Lans, Teunis Stolker, V. J. F.H. Fortemps. SPANJE. De Koning is te Madrid terug gekomen. In een open rijtuigzonder eenig geleideis hij de stad binnen gereden te midden eener talrijke volks menigte die hem toejuichte. VEREENIG DE STATEN. Den 22 heeft de Senaat beraadslaagd over bet verdrag met Nicaragua. De heeren Morgan en Edmunds bevalen de aanneming aan. EGYPTE. De engelsche troepenafdeeling onder aan voering van generaal Stewart kwam den 16 aan de Abu kleabronnen aan en vond ze door 10 000 oproer lingen bezet. Den 17 rukte de engelsche macht, ter sterkte van ongeveer 1200 man, in carré op tegen den vijand, die plotseling een aanval deed en zelfs gedu rende eenige oogenblikken tot in bet carré binnendrong. De engelscben sloten zich echter weder aaneen en richt ten toen een moorddadig vuur op den vijand, die eindelijk afhield 10U0 a 1200 lijken achterlatende. De verliezen der engelscben waren negen officieren gedood, waaronder kolonel Burnabyen negen gekwetst, onder welke de lords St. Vincent en Airlie; 65 minderen gesneuveld en 85 gekwetst. Generaal Stewart ontkwam te nauwer- nood aan het gevaar en een paard werd onder hem doodgeschoten. De engelsche troepen hebben daarna de bronnen bezet. Generaal Stewart ts later naar Metamneh opruktaan genoemde bronnen een sterken post achterlatende. Koningin Victoria heeft aan ge neraal Wolseleij hare bijzondere tevredenheid over de houding der troepen te kennen gegeven en tevens haar diep leedwezen betuigd over het verlies van zoovele dappere mannen. Zij ontving daarop van den generaal een antwoord, waarin o.a. verklaard werd, dat de toestand der gewonden gunstig was. CHINA. De gouverneur vbd Cochin-Cbina seinde den 23 uit Pnumpeuh dat de fransehe troepen na een verhaasten marsch den 21 S:votha overrompeld hadden. Zij dreven zijne bende uiteen en doodden een twintigtal zijner volgelingen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het Commissariaat van Politie zijn voor de recht hebbenden terug te bekomen: twee sleutels, een klink- of bol- hamer; een duimstok; een paarlemoeren gesp van een regenman tel; een grijze handschoen; een zwarte glacé bandschoen; een zilveren knipbeursje; twee lederen riemen; een beursje, waarin twee centen; een bijl; een zilveren vingerhoed; een onderstukje van een gouden oorhanger met goudsteen. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een zil veren horloge op het ijs gevonden. BELG1E. Den 22 werd in de Kamer het voorstel tot hetfing van invoerrechten op granen vee enz. door de voorstellers toegelicht. De heeren Heernaert en Jacobs verklaarden het voorstel te zullen bestrijden. Zonder verzet werd besloten, het voorstel in overweging te nemen. DUITSCHLAND. De Keizer Btond den 23 te elf uren op. Er worden geene berichten meer uitgegeven omtrent zijnen gezondheidtoestand. R ij k b d a g. Na langdurige beraadslaging is den 23 de post van 90.000 voor onderzoekingstochten in Afrika, in overeenstemming met het gevoelen der commissie, met groote meerderheid aangenomen. ENGELAND. De ministerraad schijnt den 21 be sloten te hebbende fransehe voorstellen in zake Egypte's geldmiddelen aan te nemen als grondslag der onderhandelingen onder voorwaardedat er geen ge meenschappelijk toezicht, van welken aard ook, besta. In plaatB van eene rente-vermindering zou op de cou pon eene belasting gelegd worden. De vertegenwoor digers tan Duitschland en Rusland toe te laten tot het beheer van de kas der schuld, maar de werkzaamheden dier instelling geen uitbreiding te doen ondergaan. En geland zou aanbieden, voor de leecing van f 108.000 000 borg te staan doch thans geneigd zijn om in gedach- tenwieseling te treden over een internationalen waar borg welke echter alleen onder goedkeuring van al de groote mogendheden van kracht zou wezen, ITALIË. Op nieuw zijn door sneeuwvallen ongelukken veroorzaaktwaarbij «ele personen omgekomen zijn o.a. te Exeilles 30 personen. RUSLAND. Het officieele blad maakt een met Pruisen gesloten overeenkomst openbaar die dezer dagen van kracht wordt waarin wederzijds wordt be loofd die onderdanen uit te leveren die voor een der volgende overtredingen worden vervolgd 1°. Misdaden, aanslagen voorbereidingen van aanslagen tegen den duitschen of russischen keizer of hunne familieleden moord geweldadigheden lichamelijke beleedigingen opzettelijke aanranding der individuëele vrijheidbe- leediging 2». moord, poging tot mooid 3°. het ver vaardigen en bewaren van ontplofbare stoffen op plaatsen, waar dat in Pruisen en Rusland bij de wet verboden is. "Wordt de uitlevering van misdadigers verlangd uit een staatkundig oogpuntdan zal dit geen reden zjjn om de uitlevering te weigeren. Tweede Kamer. Successierecht en zegelrecht op effecten. Bij het onderzoek dezer wetsontwerpen in de afdeelingen on derscheidde men ten aanzien van de verhooging van het suc cessierecht tusschen het recht van overgang van waarden geër'd of verkregen in de zij- of in de rechte ljjn. Wat de zijlijn betreft, zagen vele leden in verhooging en uitbreiding van het recht van overgang een stap in de goede richting, waarmede zij zich gaarne vereenigden. Er waren er echter, die deden uitkomen, dat deze verhooging zeer weinig beteekenend was en de reeds zoo lang gewenschte belasting op het roerend vermogen nog meer op den achtergrond zou schuiven. Daarentegen verklaarde de groote meerderheid der leden in drie afdeelingenniet te kunnen medewerken tot verhooging van het recht van overgang van waardenin de rechte lijn geërfd of verkregen. Men herinnerde, dat minister Gleichman indertijd verklaard had dat van hem nooit een voorstel tot verhooging van percentage te wachten was. Tevens waren ver scheidene leden van oordeel, dat het recht van successie en van overgang, voor zooveel vererving in de rechte lijn betreft., reeds nu zeer gebrekkig werkte en dus allerminst voor ver hooging in aanmerking verdiende te komen. Deze beschouwingen bleven niet zonder tegenspraak. Volgens eenige leden waren de bezwaren tegen het recht van successie en overgang in de rechte lijn sterk overdreven, en was het, voor zoover de bestaande middelen van toezicht onvoldoende mochten blijken te zijn, zeer wei doenlijk, maatregelen te nemen om tegen ontduiking dezer belasting te waken bij voor beeld door ook de inbreng aan het successierecht te onderwerpen. Tegen de matige verhooging van het door de regeering voor gestelde overgangsrecht hadden deze leden dan ook geen overwegend bezwaar. Tegen verhooging en uitbreiding van het zegelrecht op effec ten hadden sommige leden ook bedenking, omdat eene recht- streeksche belasting op het roerend vermogen het onnoodig zou maken, uit het zegelrecht op effecten hoogere inkomsten te trekkenin dit recht zouden de bezitters eener groote por tefeuille, die hunne effecten niet plegen te verhandelen, toch slechts weinig betalen. Bovendien wordt een algemeene her ziening der zegelwet, die, naar men mag vertrouwen, de be staande voorschriften omtrent deze belasting gemakkelijker zal doen begrijpen voorbereid. Ook kwamen enkele leden er tegen op dat de onbillijkheid waartoe de heffing van het zegelrecht naar de nominale waanie reeds nu voor sommige effecten leidde, nog zou worden verergerd. Hnn werd echter opgemerktdat het recht ook volgens dit ontwerp nog gering bleef en dat die wijze van heffing met den aard dezer belasting het best over- ccDstcmdc Naar het oordeel der meerderheid waren de bedenkingen tegen de strekking van dit wetsontwerp niet overwe-enden verdiende het ook in afwachting eener algemeene herziening der zegelwet, aanbeveling om atior bepalingen, in overleg met het bestuur der Vereeniging vóór den Effectenhandel te ont werpen en dus voor dien hand'el vermoedelijk niet te bezwa rend, versterking van middelen te verkrijgen. Burg. en weth. van 's Gravenbage hebben als gevolg van het besluit tot geleidelijke afschaffing der kermis voorgesteld haren duur, thans bepaald van den 2en Maandag in Mei tot op Dinsdag der daaropvol gende week reeds in 1885 van denzelfden Maandag tot den daaropvolgenden Maandag en in 1886 tot den daarop volgenden Zaterdag terug te brengen. Verder geven zij overweging de kermis na 1886 geheel afte- echaffen. Van den 10 tot en met den 13 April a.s. wordt door de leden der 's Gravenhaagsche tuinbouwvereeni- ging te 's Gravenhage de 10e voorjaarstentoonstelling van planten bol- en knolgewassen gehouden. De in de vorige week uit het krankzinnigenge sticht te Medemblik ontsnapte krankzinnige is in de omstreken van Arnhem eerst aangehouden. De regeering heeft een wetsontwerp houdende eene nieuwe wijziging der wet op den kleinhandel in sterken drank, aan den raad van state verzonden. te SCHAGEN, op Donderdag 29 Januari 1885, 's namiddags ten 1 ure, in het «Noordhollandsch Koffiehuis" van den heer Kos, ten overstaan van den Notaris P J. LAU in de Rijp van: Twee Huizen en Ervenaan de Nesin de gemeente Schagenen diverse daarbij gelegen perceelen uitmuntend best Weiland, in de ge meente Schagen, te zamen groot 14 hektaren, 55 aren 05 centiaren. Behoorende aan den heer D. VADER Wz, uit voeriger bij biljetten omschreven en te veilen bij perceelen combinatiën en massa Informatiën geven voornoemde Notaris LAU, in de Rijp, en de No taris J. J- EENS, te Eindhoven. In de biljetten staat abusievelijk dat de verkoop zal aanvangen ten 11 ure. aan den LaNGEREISDIJKgemeente NIEUWE N1EDORP, in de herberg »het Witte Paard," op Dinsdag 17 Fe bruari 1885 voormiddags elf uur, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE van Eene onlangs nieuw gebouwde Buismans- woningmet BoetErf en uitmuntend Wei- en Bouwlandaan den Langereisdijk, gem. Nieuwe Niedorp, sectie C, Ns. 287, 288 en 560 groot 3 hectaren 36 aren 30 centiaren en gem. Hoogwoud, sectie E, No. 50, 52 en 53, groot 3 hektaren 68 aren 60 centiaren, samen 7 hektaren 4 aren 90 centiaren, behoorende aan A DE BOER en te aanvaarden het land dadelijk en de gebouwen en erf op 1 Mei 1885. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantoren van den Notaris Mr. J. F. WERTHË1M te Amsterdam en van DE LANGE DE MORAAZ te Alkmaar, aau welk laatste kantoor de voorwaarden 8 dagen vóór den verkoop ter lezing liggen. ten sterf huize van Mejuffrouw M HIEK, op Dinsdag, den 3 Februari 1885, en zoo noodig op Woensdag, den 4 dier maand, telkens 's morgens 10 uur, om kontant geld ten overstaan van den te Alkmaar gevestigde n Notaris bestaande onder anderen in: kabinet, stoelen fauteuils, canapé's, ronde-, schuif- en andere tafels, spiegels, schilderijen, staand horloge, pendules, bonheur du jour, buffet, kachels met toebehooren brandkast, lin nenper-, tapijten en andere kleeden bedden met toe behooren ledekanten slaapsecretaire een eetservies porceleinglas-, aarde-, koper-, tin- en blikwerk enz. enz. Te zien: particulier Zondag 1 Februari 1885 van 12 tot 3 uur, en voor een ieder Maandag 2 Februari 1885, van 10 tot 3 nur. op Woensdag, 28 Januari 1885, voormiddags 11 ure precies, ten herberge van Jb. Spoei.dek, aldaar, van: l.Twee Huismanswonlngen, met Schuur, Erven Boomgaard en diverse perceelen %1'cilandte zamen groot 24 hectaren59 aren 3 centiaren, onder Scharwoude en Oudendijk. 2 Twee perceelen lTei- en Bouwland, te zamen groot 2 hectaren, 6 aren, 70 centiaren, aan de Naamsloot te Berkhout. 3. En den Opstal van een Woonhuis, aan den Jaagweg te Scharwoude, met het erfpachts- recht op den grond groot 4 aren, 10 centiaren. Inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van den No taris PAN te Avenhorn. in de bosschen van NI JEN BURG, op Maandag, 26 Januari 1885 's voormiddags ten 10 ure, van ongeveer SO zware opgaande IJpen-, Eiken-, Essehen-, Beuken- en RAas- tan je-Boomen aldaar gerood liggende zeer geschikt voor WERKHOUT, alsmede eene partij TakkenbossenTophout en Ophout.

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 5