Abr. Sloos, No. 23*. Zeven en tachtigste Jaargang. 1885. fÉlIf Openbare Verkooping, Rietland. Houtveiling Boelhuis TWEEDE BLAD. ZONDAG 22 FEBRUARI. ©ffictëel (Scheelte Buiten lamb. ?3iunenlanb. Obuertenticn. Ben perceel uitmuntend OPENBARE VERKOOP ALKMAARSCHE COURANT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR herinneren naar aanleiding der bepalingen van art. 9 van het kon. besluit van 17 December 1861 (Staatsblad No. 127), dat in den loop dezer maand gelegenheid bestaatom zich als VRIJWILLIGER voor de MILITIE te verbinden op de voorwaardenomschreven in de hiertoe betrekkelijke aange plakte kennisgeving. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 21 Febr. 1885. De Secretaris NUEOUT van DEit VEEN. NATIONALE MILITIE. De volgende personen worden verzocht zich tot het geven van inlichtingen ter S eretarie aan te melden: Jan Duinmeijer, Simon Druiven, Jacob Constant, Hendrs. Jobs. Korthoven, Christ. Hendr. Tuinman, Johs. Schuit, Petrus Corns. Koot, Leendert Windt, Muus Weder, Nies. Alex. Christ. Bijl, Gerbrand Ants. Halsema, Egbs. Ibink. ENGELAND. Op den spoorweg tusschen Londen en Liverpool is aan een bediende van een effecten makelaar tijdens hij in slaap gevallen was een valies ontstolen inhoudende f 360000 aan effecten. Hoogerhuis. De min. van buitenl. zaken ver klaarde den 19, dat hij hoopte, spoedig een voorstel te kunnen indienen tot regeling der egyptiache geldmid delen eene regeling, welke, voor Egypte voordeelig en zelfs noodzakelijk voor Engeland aangenaam zou zijn en waarbij de aangegane verbintenissen geeerbiedigd worden. Voor deze sehikkiDg is de bekrachtiging van het Parlement noodig. Yerder zeide hij dat de hoop op een spoedig einde der militaire moeilijkheden in Soedan ten gevolge van gepleegd verraad niet ver vuld was. De staatkunde der regeering ten aanzien van Soedan bleef overigens onveranderd en was slechts door de gebeurtenissen vertraagd. Terugtreden was onmogelijk. Aan generaal Wolseley was de uitgebreidste volmacht verleend ten opzichte van de te nemen maat regelen en het tijdstip, waarop de aanval op Khartoem zou geschieden. Waarschijnlijk zou hij er de voorkeur aan geven, om in het najaar op te rukken, maar hem is opgedragen, de macht van den valschen profeet te breken. Lagerhuis. Den 19 kondigde Northcote eene motie aan waarin gezegd wordtdat de regeerings- staatkunde in Egypte en Soedan tot groot verlies van menschenlevens en tot zware kosten leidt zouder eeuige zegenrijke uitkomst Het is dus, zoowel in het belang van het britsche rijk als vaD de egyptische bevolking gebiedend noodzakelijk krachtige maatregelen te nemen, opdat de bijzondere verantwoordelijkheid welke thans aan de regeering is opgelegd, worde nagekomen en een goed en krachtig beheer worde gevormd voor Egypte en dat deel van Soedan dat voor Egypte's veiligheid noodig is. Den 23 zal over deze motie gestemd worden. De heer Cross kondigde aan dat hij den 23 zou voorstellen het zenden van indische troepen naar Soedan. Yerder werd door de regeering medegedeeld, dat de terugtocht van generaal Bulier naar Gakdoel waarschijn lijk tot aan Merawi voortgezet zou worden en dat Han- san-pacha generaal Wolseley als burgerlijk commissaris zal vergezellen. Tot dien post was hij door den Ondor- Koning benoemd hij oefent gezag uit over de mudirs en burgerlijke overheden in Soedan. Minister Gladstone zeidedat onder de regeerings- voorstellen er ook een was betreffende de federatie der Australische koloniën. ITALIË. Den 23 vertrekt de 3e troepenafdeeling naar de Roode Zee. EGYPTE. Generaal Stewart is den 16 te Gakdoel overleden aan de gevolgen zijner bij Metamneh bekomen wonden. Dit bericht gaf groote verslagenheid onder de te Korti aanwezige troepen. CHINA. Generaal Brière de l'Isle is den 19, 's namiddags 4 uren met zijn generalen staf over Bac-Lé naar Hanoi teruggekeerd. De weg was vrij en de verdedigingswerken waren door de chineezen verlaten. Generaal Négrier bleef te Langson. Het besluit van Frankrijk om aan de onzijdige mo gendheden kennis te geven, dat het in China de aan oorlogvoerenden toegekende rechten zou uitoefenen en alle schepen zou doorzoeken om den invoer van wapenen enz. te verbiedenheeft aanleiding gegevendat de fransche gezant in China, de heer Patenótre, te Shangai zijne vlag heeft ingehaald en dat de belangen der fran sche onderdanen aan Rusland toevertrouwd zijn. Den 17 brachten de officieren en burgerlijke ambtenaren der kon. militaire akademie den heer den Beer Poortugael een bezoek om hem geluk te wen- schen met zijne benoeming tot generaal majoorin specteur van het militair onderwijsterwijl het mu ziekkorps der kadetten hem des avonds eene serenade bij fakkellicht bracht. Bij arrest van het gerechtshof te 's Gravenhage in raadkamer van den 18 is vrouw van der Linden te Leiden verwezen naar de openbare terechtzitting van dat hof, ter zake van aldaar met het doel om na te noemen personen van het leven te bercoven vergift en wel rattengift of rattenkruid (acidum arsenicosum) ver moedelijk vermengd met andere stoffente hebben toegediend 1°. op een dag in October 1881en wel vermoedelijk in bet laatst van die maand aan Arend de Hees hebbende zij tot bereiking van haar doel het vergift gestort in voor zijn gebruik bestemden en werkelijk ge bruikten drank of andere stoffen of zelfstandigheden; 2°. den 1 December 1883 aan Suzanna Aben heb bende zij tot bereiking van haar doel het vergift ge stort in tot gebruik voor deze bestemden en werkelijk gebruikten drank; 3°. den 8 Dec. 1883 aan Hendrik Frankhuizen en aan diens huisvrouw Maria van der Linden hebbende zij tot bereiking van haar doel bet vergift gestort in in hunne woning gereedstaande, tot hun gebruik bestemde en werkelijk gebruikte spijs zijnde deze vier personen door het gebruik van het vergift ziek geworden en ge storven. A. de Hees den 1 Nov. 1881S. Aben den 1 Dec., M. van der Linden huisvrouw H. Frankhuizen den 13 Dec. en H. Frankhuizen den 19 Dec. In den avond van den 18 is op 20 minuten af stand van de station Ede de sneltreindie te 7.45 minuten uit Arnhem vertrokken wasdoor nog onbekende oorzaak uit het spoor geraaktten gevolge waarvan de gewone trein van Amsterdam eerst te 11.45 te Ede aankwam. De reizigers bekwamen wei nig of geen letsel. De conducteurs Donselaar en van 't Hof werden zwaar gekwetst één hunner werd met gebroken beenen naar de station Ede gevoerd en aldaar voorloopig geneeskundig behandeld, om later naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht te worden. De conducteur Rijst van v. Gend en Loos bleef op de plaats dood. De locomotief en de kolenwagen lagen aan eene zijde van den weg omver en eenige personenwagens aan de andere zijde. Een goederenwagen was geheel 1 verbrijzeld en nog vier wagens lagen sterk beschadigd en gedeeltelijk in het zaud. De weg is spoedig hersteld. De Koning ontving den 19 te 1 uur de personen, die hem hunne gelukwenschen kwamen aanbieden te half 2 in buitengewoon gehoor den chineeschen gezant Li Fong Pao ter overhandiging zijner terugroepings- brieven en te 5 uren de ministers. Aan den gala maaltijd ten hove namen deel de grootofficieren van zijn huis met hunne dames, de ministers, uitgezonderd die van buitenlandsche zaken daar hij zelf de gezan ten als zijne gasten ontvingde vice-president van den raad van State de voorzitters der le en 2e Ka mer enz. Te 's Gravenhage werd in de Maliebaan als altijd parade gehouden en was het Voorhout aan de ingangen en in het midden der hoofdlanen over de volle breedte tusschen de boomen met de nederland- sche eu oranje vlaggen en vlaggen met de stadskleuren versierd terwijl des avonds de aan de ingangen ge plaatste hooge staketsels verlicht werden. Aan de zijde van het Tournooiveld was eene dubbele eerepoort voor de beide lanen geplaatstdie door eenige vreemde figuren aan een chineesch verlichtings-ornament deed denken. Verder werden des avonds lampions tusschen de boomen gehangen. Aan den hoofdingang stonden een paar poffertjes-, zuur- en oliekoekenkramen. De illuminatie gelukte by het stille weer uitstekend. In de andere gemeenten van ons land werd de verjaardag op de gewone wijze gevierd. Den 19 is des namiddags omstreeks 2 uren de boerenhofstede van den heer Heertje Kossen te Anna Paulowna met den geheelen voorraad granen afgebrand. Het vee werd gered. Alles was verzekerd. Den 19 des avonds is een verpleegde uit het in validenhuis op Bronbeek in de beek langs den Velper- weg geraakt en verdronken. De gemeenteraad van Leiden heeft zieh den 19 met 14 tegen 13 stemmen vereenigd met een voorstel van het raadslid mr. J. T. Buijs, om bij verordening te bepalen datindien verschillende commissien geroe pen worden over hetzelfde voorstel den Raad van ad vies te dienen elk van haar een zelfstandig rapport uitbrengttenzij de raad vooraf machtiging verleene om baar gevoelen in een gemeenschappelijk rapport uit te drukken en dat gemeenschappelijke rapporten of voor stellen van burg. en weth. en ééne of meer der bedoelde commissiën mede slechts op die voorwaarde zijn toege laten. De leden der commissie van financien hadden reeds in dit voorstel aanleiding gevonden tot het nemen van ontslag, op grond dat de zelfstandigheid der com missie tegenover het dagelijksch bestuur bij gemeen schappelijk overleg door den voorsteller in twijfel werd getrokken. Den 20 zijn de heeren baron de Salis en J. Buttingha Wichers bestuurders van den Nederl. Schaatsenrijdersboad met Renke van der Zee en Kingma naar Christiania vertrokken waar in de vol gende week met Axel Pauken de wedstrijd zal plaats hebben. De commissie te Amsterdam tot het uitbrengen van advies over de voorgestelde grensregeling met Nieuweramstel heeft den 20 het daartoe strekkende wetsontwerp gesteld in handen eener commissie van 5 leden uit haar midden. Het maatschappelijk kapitaal der Nieuwe Zaan- damsche Courant te Koog aan de Zaan bedraagt f 5000. Directeur is de heer E. N. Smit Ez te Koog aan de Zaan commissarissen zijn de heeren J. Zwaarde maker Dzn. te Zaandam, M. Kzn. Honig en P. B. J. Ferf te Koog aan de Zaan. Het kerkbestuur der herv. gemeente te Berkhout heeft van den heer K. Boon oud-predikant aldaar een schel ten geschenke ontvangen die vervaardigd is van een stuk klokspijs, afkomstig van den in 1479 ge goten en in dien toren gehangen hebbende klokin zijn bezit gekomen bij het verbranden der kerk met toren op den 3 Dec. 1883. Willi# te CASTRICUM, 'n de herberg „de Vriendschap," op Woensdag, 25 Februari 1885, 's morgens 10 uur, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, van: 1. Twee Huisinauswoningen ingericht voor boerderij en berging van bloembollen met Boet, Tuinen, Erven en uitmuntend Wel- en Bouwland, te Castricum groot 13 liektaren 3 aren 33 centiaren. 2. De helft in een stuk Bouwland, aldaar, geheel groot 80 aren 70 centiaren. 3. Een Tuin te Heemskerk op Noorddorp, groot 49 aren 80 centiaren. Nagelaten door den heer J. KUYS Pz. 4. Een stuk Weiland, te Castricum, groot 1 hektare 22 aren 40 centiaren. 5. Een stuk Weilandaldaar, groot 1 hektare 33 aren. Te zamen groot 16 hektaren 48 aren 88 centiaren. Breeder bij biljetten en nadere inlichtingen ver krijgbaar ten kantore van de firma DE LANGE DÈ MORAAZte Alkmaar. De Notaris DUKER gevestigd te Zuidscharwoude, is voornemens op Woensdag, 25 Februari 1885, des voormiddags 11 uren, in de herberg «Lands Wel varen," bewoond door de wed. S. Mf.ereboeb, aan het Niedorper Verlaatpubliek te verkoopen gelegen nabij het Verlaat, onder de gemeente Heer Hugowaard, sectie F, No. 17, groot 2 hectaren 29 aren; en onmiddelijk daarnaom contant geld, het op dat perceel aanwezige HietgewaS in verschillende koopen. Een en ander in eigendom behoorende aan de Erven van Mej. MAARTJE VISSER, wed. van P.WONDER. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantoren van de Notarissen D. VAN OS en N. DONCAN, te Purmerende, alsmede van genoemden Notaris DUKER. in de B|jp, op Donderdag, 26 Februari 1885 des avonds ten 7 ure, in het logement «het Stadhuis van Amster dam", ten overstaan van de Notarissen LAU BAK KER SCHUT en METMAN, van: Twee perceelen best W^eiland, in den Eilands polder gemeente Graftsectie A, Nos. 35 en 40 te zamen groot 5 hektaren 77 aren 20 centiaren. Behoorende aan het Doopsgezinde Weeshuis in de Rijp en Mevr. de Wed. RIEDEL. te BERGEN, op Donderdag, den 26 Februari 1885 's morgens ten 10 ure preciesvan ©O a ÏO parken extra zwaar eiken en berken Hakhout, liggende gehakt in het Schelpvlak in Dnin. Notaris te Winkel, zal op Woensdag, 4 Maart 1885, 's avonds 7 ure, in de herberg «het Wapen van Win kel," van Jan Otto te Winkel, publiek verkoopen: Een Huis eu Erf met Tuin groot ongeveer 4 aren 70 centiaren, staande en gelegen in de gemeente Winkelkadaster sectie C, Nos. 587 en 588 ge deeltelijk. lop Dinsdag, den 17 Maart 1885, des voor middags te negen uren ten huize van C. VREEKER, op de plaats «Engeland," in de Egmondermeer, gemeente Egmond-binnenvan ÏO koeiendie gekalfd hebben of op kalven staan, waaronder een Sep tember-, een Augustus- en een Novemberkalver, 2 zwart bonte Hok kelingen (Stieren)een zwart merriepaard oud 9 jareneen stel kaas makers en zetters voor commissiekaas, een stel zetters en makers voor kleine kaas, O weivaten met deksel en kaaspers, boerenwagen, kap wagen op veeren, een. werk wagen voorts eenig huisraad en inboedel en hetgeen meer te koop zal worden aangeboden, alles op den dag van den verkoop voor een ieder te zien. KRIJT KLEIN Deurwaarders.

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 5