li Openbare Verkooping, Openbare Verkooping, Openbare Verkoop Openbare Verkooping I ISiuucnlanb. 3bt>ettentiën. na bekomen rechterlijke machtiging, B OBLHUIS Bbitsch Indie. De hertog en de hertogin van Con- naught zijn den 30 des avonds en de emir van Afgha nistan den 31 des ochtends te Rawulpindi aangekomen. Een indrukwekkende stoet van militairen begeleidde den emir van de station naar de voor bem in gereedheid gebrachte verblijfplaats, waar hij door den Onder-Koning ontvangen werd. FRANKRIJK. Het nieuwe ministerie scheen in den avond van den 2 gevormd te zijn, toen twee leden der opportunistische groep meenden zich te moeten terug trekken. De Freijcinet zag daarop af van bet aanwenden van pogingen, om een nieuw ministerie samen te stellen en handhaafde dit besluittoen hij in den ochtend van den 3 weder by den president ontboden werd. De Constans heeft zich thans met de samenstelling belast. Senaat. Toen den 31 het wetsontwerp tot wederinvoering der departementsgewijze verkiezing be handeld zou worden, werd door een lid de opmerking gemaaktdat bij ontstentenis van een ministerie het nemen van een besluit moest worden aaangehouden. Dit denkbeeld werd bestreden, omdat het een vraagstuk gold waarbij de volkssouvereiniteit belang had en uit stel de vrees zou doen ontstaan dat de Senaat niet bekrachtigen wilde, wat de Kamer als nuttig en noodig goedgekeurd had. Dadelijke behandeling was gewenscht, omdat departementsgewijze stemming voor het land het voortrefielijkste middel was tot het kenbaar maken zijner meening. Met 184 tegen 84 stemmen werd tot dadelijke behandeling overgegaan waarna art. 1het beginsel der wetaangenomen werd met 156 tegen 78 stemmen. Kamer. Den 1 werd 'na de opening der zitting door een lid dadelijk voorgesteld te verklarendat een ministerdie ontslag gevraagd heeftniet mag onderteekenen een besluitdat iets anders bevat dan het toekennen der orde van bet Legioen van Eer voor militaire verdiensten. De voorsteller deed uitkomen dat bij het officiëele blad in handen nemende daarin onderscheidingen van het leger in Tonkin dacht te vinden maar dat hij slechts gevonden had de benoeming tot ridder van vrienden der afgetreden ministersja zelfs van den oud-minister van koophandel, boewei deze maar twee maanden aan het bewind was geweest. Dit voorstel werd met 254 tegen 65 stemmen spoed- eiscbend verklaard en onmiddellijk aangenomen, SPANJE. Het marokkaansche gouvernement heeft aan Spanje voldoening aangeboden wegens de beleedi- ging van den gouverneur van Alhucemas. De spaan- scbe vlag zal gesalueerd en de daders van den aanslag zullen gestraft worden. Verder zal eene schadevergoe ding betaald worden. De min. van buitenl. zaken heeft den 27 in antwoord op eene vraag medegedeeld dat de arabieren van den Goudrivier geen verantwoordelijk opperhoofd hebben dat zij zwervende zijn en er op die kust geen spaansch gezag bestaatmaar alleen eenige visscherij en kantoren evenals de engelschen er hebben. Het aldaar gebeurde had met de spaausehe vlag niets te maken. Het gerucht liep dat de spaansche kantoren aldaar aangevallen en vernield en 6 Spanjaarden ge- idood waren. Zebehr-pacha zijne beide zoons en een neef, alsmede nog twee egyptenaren zijn in den ochtend van den 30 te Gibraltar aan wal gestapt en zullen bewaakt worden in het aan den gouverneur behoorende huis. De Senaat heeft met 119 tegen 18 stemmen het met Engeland gesloten handelsverdrag aangenomen. De Koning en de Koningin bezochten in den avond van den 2 niet zooals gewoonlijk de kerken, om den regen volgens het eene bericht, en volgens het andere bericht om het ontdekken eener samenzweering tegen het leven des Konings waaraan gedurende het bezoek in een der kerken gevolg zou worden gegeven. Acht personen werden in hechtenis genomen. ZWEDEN. De twee Kamers van den Rijksdag hebben in vereenigde zitting de regeeringsvoordracht tot beschikbaarstelling der middelen om eene Skan- dinavische nijverheidstentoonstelling te houden, met 214 tegen 126 stemmen verworpen. EGYPTE. Generaal Graham heeft berichtdat de engelschen in den namiddag van den 2 den berg van Teselah op 2 mijlen afstands van Tamaï bezet heb ben. Zij werden daarbij niet verontrust. Den 3 bezetten de engelschen het dorp en de bron nen te Tamaï. Het dorp werd in brand gestoken. De bronnen bevatten weinig en slecht water. VEREENIGDE STATEN. In het le kwartaal 1885 kwamen te Nieuw-York 33900 landverhuizers aan tegen 49652 in hetzelfde tijdvak van 1884. MEXICO. De president heeft ter kennis van bet congres gebrachtdat een oorlog met Guatemala op handen is. CHINA. Generaal Brière de l'Isle heeft in een later bericht gemeld dat de ontruiming van Lang-Son en Dong-Dang na de verwonding van generaal Négrier met te veel overhaasting is geschied. Deze brigade was voor nog 20 dagen van levensmiddelen en krijgs voorraad voorzien. De Pescandore-eilanden zouden den 30 door de fran- scben aangevallen en bezet zijn met verlies van 3 dooden en 12 gewonden. De chineezen zouden 600 man verloren hebben. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Het wetsontwerp tot verdeeling van markgronden door de regeering weder aanhangig gemaaktbepaalt thans in art. 1 t „Ouder markgronden verstaat deze wet gronden, die van oudsher in gemeensohap bezeten worden door eenig genootschap onder de namen van marken, maatschappen, holtingen meenscharenmeentenbuurtenbuurt schappen of andere soortgelijke namen." De overige artikelen zijn bijna allen öf onveranderd uit het eerste ontwerp overgenomen öf verschillen van de overeenstemmende ten gevolge van het schriftelijk daarover met de Kamer gehouden overleg. Bij kon. besluit van den 24 Maart is machtiging verleend aan het college van regenten over de godshuizen en der algemeene armen te 's Hertogenbosch tot het oprichten van een krankzinnigen gesticht op het land goed Voorburg onder Vught voor ten hoogste 600 lijders en met ten minste 3 geneeskundigen. De gemeenteraad van Tessel heeft den 25 Maart besloten den 17 April en den 1 Mei a.s. aan den Burg aldaar eene veemarkt te houden. Bij kon. besluit van den 27 Maart is eene nieuwe regeling vastgesteld van het examen voor de akte van hoofdonderwijzer. De examens zijn gesplitst in een schriftelijk en een mondeling gedeelte. Het schriftelijk loopt in één dag af en is beperkt tot schrijven, Nederl. taal, rekenen, aardrijkskunde, vaderl. en algemeene geschiedenis en wiskunde. Het mondeling wordt ten minste 14 dagen later hoofdelijk, behoudens afwijking in enkele gevallenafgenomen en duurt 2 dagen. Zij, die volstrekt onvoldoende bevonden worden ia Nederi. taal en rekenen, worden zonder stemming afgewezen in alle andere gevallen heeft stemming plaats. De vroeger vastgestelde schaal, voor de waardeering der kennis van de kandidaten verplichtend voorgeschreven, is vervallen. De paedagogiek met ai hare onderdeelen en de eerste beginselen der scheikunde zijn als examen vakken verdwenen. Elke commissie zal bestaan uit minstens 7 leden hun worden twee plaatsvervangers toegevoegd. Zij die zich aan eenig bedrog bij het examen schuldig maken worden terstond afgewezen. Het gebruik van boeken, uitgezonderd logarithmertafels, is verboden. Den 1 is eene niet tegen brandschade verzekerde boerderij bij Barneveld met eene groote voorraad rogge en gedorseht koorn afgebrand. Het vee en de inboedel werden gered. - Den 1 is te Piershil een ingezeten door het plotseling afgaan van het schot van een geladen geweer, dat hij in de hand had gedood. Het trof hem in het hoofd. De nieuwe r. k. kerk te IJmuiden is den 1 door den deken van Beverwijk voorloopig ingewijd met Pasehen wordt daarin de eerste mis gehouden. Voor het uitvoeren van eenige herstellingen aan de rijks gebouwen en afsluithekken te Wieringen was den 1 de heer P. J. de Vries aldaar van 10 inschrijvers voor f 743 de laagste. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft den 1 P. H. O., oud 22 jaren, wonende te Sittard schuldig verklaard aan moedwiiligen manslag en veroordeeld tot 18 jaren tuchthuisstraf. Te Tilburg is in den nacht van den 1 op den 2 een winkel in koloniale waren van den heer M. O. N. Bressers geheel afgebrand. Den 2 werden tot leden van den raad van toe zicht der koloniale bank te Soerabaja benoemd de hee- ren mr. M. Enschedé advokaat en procureur N. N. I. Verkerk lid der firma J. T. van Leeuwen en Co., en J. Dijkstra, hoofdingenieur van den waterstaat. Den 2 is tot hoofdingeland van Rijnland, in plaats van wijlen den heer mr. J. P. van Amersfoordt, geko zen de heer Herman F. Bultman te Haarlemmermeer met 296 van de 365 uitgebrachte stemmen. Bij het binnenkomen van den avondtrein aan de station te Hoorn heeft zich den 2 een korporaal van bet 7e regiment infanterie die daarheen overgeplaatst was, in een wagen 3e klasse doodgeschoten. Den 2 is de sectie Oosterbeok-Renkum-Oranje Nassau's oord-Wageningen van den Oosterstoomtramweg feestelijk geopend o. a. in tegenwoordigheid van den minister van binnenl. zaken. Te Herkenbosch (Limburg) zijn den 3 60 bunders dennen eikenslaghout en heide door brand vernield. In 1884 waren te Amsterdam de 90 openbare scholen bezocht door 24314 leerlingen en de 124 bij zondere door 18524. De Amsterdamsehe Hypotheekbank, die sedert hare oprichting 230 leeningen tot een bedrag van f 2,755,000 slootkeert over 1884 8 pet., 1 pet. meer dan in 1883, uit. Bovendien werd 1600 in de reservekas gestort. Het Broekerbuis te Amsterdam werd in 1884 door 5791 personen bezocht. Het dividend bedraagt lp.ct. Het Panorama te Amsterdam werd in 1884 door 31937 personen bezocht en de kunstzaal door 14055. Het dividend bedraagt 1 p.ct. De Amsterdamsehe Omnibusmaatschappij vervoerde in het le kwartaal 1885 2.197.309 personen tegen 2.426 220 in gelijk tijdvak van 1884. Te Hoorn zijn tot ziekenvader en moeder in het stedelijk gasthuis benoemd uit 44 sollicitanten C. Cromheer en echtgenoote te Wijdenes. Beroepen by de herv. gemeente te St. Hippolytus- hoef op Wieringen, ds. G. J. ten Brummeler Andries- sen te Oude Schild op Tessel. De bevolking der provincie Drentedie op 1 Januari 1884 bestond uit 63529 mannen en 58962 vrouwen klom in 1884 tot 64504 mannen en 59656 vrouwen. De r. k. kiesvereeniging „Recht voor AUen" te 's Gravenhage en de kiesvereeniging „Scheveningen" te Schevingen hebben zich aangesloten bij de kandidatuur van den heer A. baron Schimmelpenninck van der Oye voor lid der 2e Kamer. Beroepen bij de herv. gemeente te Spaarndam ds. G. J. Brutel de la Rivière te Houtrijk en Polanen. Yoor de betrekking van directeur der stoomboot maatschappij GroningenRotterdam op f 1200 jaar wedde hebbeu zich 350 sollicitanten aangemeld voor die van directeur der gemeente-reiniging te Amsterdam ongeveer 500waaronder reracheidene officieren. ten huize van den Heer C. RUS in de Schermeer, gemeente Graft, op Woensdag, den 8 April 1885, 's voormiddag ten 9 ure, van: 9 Koeien, 2 Pinken, 6 ö8 Kalveren, 6 Oonschapen met Lammeren 30,000 kilc Hooi2 Boerenwagens, 1 Kar op Veeren1 Speelwagen, 1 Arreslede1 driewielde Wagen, 1 Kruiwagen, Tuigen, Boeregoed en Gereedschappen, Huisraad en Inboedel, waarbij 3 veeren Bedden met toebehooren Kachels, Tafels, Stoelen1 Kabinet1 Linnenkast 1 Vloerkleed van 6 bij 4| meter, zoo goed als nieuw, 3 Karpet ten 1 Bureau 1 Schrijflessenaar Porcelein Glas en Aardewerk en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den No taris P. A. DE GELDER, aan de Noordervaart, in de gemeente Oterleek. te Schermerhorn, in de herberg ,,'s Lands Welvaren bewoond door den heer de Boer, op Donderdag, 9 April 1885,'s voormiddags ten 10 ure, van Huizen en ürven, te Schermerhornvier perceelen %Wei land met Wuter, in den Eilandspolder, onder Schermerhorn, groot 2 hektaren 56 aren 30 centiaren, en een perceel BB'eilandin den Eilandspolder, onder Zuid- en Noordschermer, groot 25 aren 80, centiaren; behoorende een huis aan R JONKER Junior, en het overige tot de nalatenschap van R. JONKER den oudere Inlichtingen te bekomen ten kantore van den No taris P. A. DE GELDER, aan de Noordervaart, in de gemeente Oterleek. it contantin de S a p m e e r gem. Graft op Woensdag, 15 April 1885, 's morgens ten 10 ure, ten huize van Mej. de Wed Jb OUDEJANS, ten overstaan van den Notaris P J. LAUvan: 2L Kalfkoeien 2 Geldekoeien 2 Paarden, 16 Oonschapen 6 Kuikalveren, 7 Varkens 1 Jachtwa gen, 1 Kar op veeren 2 Boerenwagens, waarvan 1 op veeren 2 driewielde Karren 1 Hooischudder en Boerengereedschappen. te Koedijk, ten sterfhuize van de echtelieden Wm. SLOTEMAKER en M. BEETS, op Woensdag 15 April 18S5, voormiddags 10 uren, van: 16 puike Kalfkoeien, 4 Pinken, 6 Kalveren, 17 Schapen, 2 Paarden 9 Kippen en 1 Haan 1 Boeren wagen, 1 Jachtwagen, 1 Kar op veeren1 driewielde Kar, 1 Zaad waaier, Boeren- en Bouwgereedschappen, voorts Huisraad en Inboedel en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van de te Alkmaar gevestigde Notarissen BAKKER SCHUT en METMAN. 'in tegenwoordigheid van den Edel Achtbaren Heer Kantonrechter en ten overstaan van de Notaris sen BAKKER SCHUT en METMAN te OUDE NIEDORP, op Dinsdag, 5 Blei 1885 (en niet op 21 April, zooals vroeger is gemeld), voormiddag 11 uren, in de herberg van de Jong, van: Eenige perceelen best Weiland en een stukje Bouwland, gelegen aan de Mient, in de gemeente Oude Niedorp te zarnen groot 10 hectaren, 76 aren, 15 centiaren te WIERINGERWAARD, op Woensdag 6 Blei 1885 (en niet op 22 April, zooals vroeger is gemeld), voormiddag 11 uren, in de herberg van Hein van Drie perceelen best Weiland, gelegen aan den Barsingerwegin de gemeente Wieringerwaard te zamen groot 3 hectaren95 aren, 10 centiaren; en te DRIEHUIZEN, gemeente ZUID- en NOORDSCHERMER, op Donderdag, B Blei 1885 (en niet op 23 April, zooals vroeger is gemeld), voormiddag 11 aren, in de herberg van Arie Jonker, van: Eene lluismans woning met Boet, Schuur, Erf en BB'erfalsmede eenige per ceelen best Weiland staande en gelegen in de gemeente Zuid- en Noordschermer en Graft nabij Driehuizen, te zamen groot ruim 21 hectaren. Alles behoorende aan K. VAN DER OORD Jz., te Heer Hugowaard. Breeder bij biljetten omschreven en nadere inlich tingen te bekomen ten kantore van de Notarissen B A. van der MADEN te Haarlem en BAKKER SCHUT en METMAN te Alkmaar, zullende de ver- koopsvoorwaarden en de extracten kadastrale plans gedurende 14 dagen vóór den dag van verkoop ten kantore van laatstgenoemde Notarissen voor gega digden ter lezing en inzage liggen.

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 6