- Binnenlaat». van buiten), zaken) volledige volmacht ontvangen had, zooals aan den franschen gezant Patenótre gebleken was. Die onderhandelingen werden op den volgenden grond slag gevoerd1°. erkenning van het verdrag van Tientsin2°, opheffing der blokkade van het eiland Formosa 3°. ontruiming van Tonkin door de chineesche troepen binnen eene maand 4°. na afloop dier maand verlaten de fransche troepen hunne stellingen van Kelung en ontruimen deze stad 5". Frankrijk eiecht geene oorlogschadevergoedingbehoudens die aan de slachtoffers toe te kennen 6°. het sluiten van een han delsverdrag. De chineesche regeering schijnt in hoofd zaak tegen deze bepalingen geen bezwaar te hebben. Den 4 is de commissie uit de Kamer tot onderzoek van het voorstel om de afgetreden ministers in staat van beschuldiging te stellen waarvan de dadelijke be handeling geweigerd werd na eene korte bijeenkomst uiteengegaan zonder eenig besluit te nemen. Bij de den 16 te Saint-Etienne gehouden verkiezing voor een lid der Kamer van Afgevaardigden is do heer Amouroux (socialist) gekozen met 7361 stemmen, tegen 6354 op den opportunist Duché. Senaat. De heer D'Audiftret Pasquier vroeg den 4 verlof, om de regeering te ondervragen over Tonkin en de laatste tijdingen tot strekking hebbende om het gedrag der legeraanvoerders te gispen. Generaal Lewalmin. van oorlog antwoordde dat hij die vragen voor heden niet kon aannemen omdat hij vooraf zijne ambtgenooten moest raadplegen. Had hij den 30 aan het woord kunnen komen dan zou hij het land gerustgesteld en den dwazen schrik voorkomen hebben. Elke oorlog biedt wisseling van voor- en tegenspoed. Frankrijk had tegenspoed geleden maar toch niet van dien aard om zich ongerust te maken. Die tegenspoed beteekende eigenlijk nietsbuitenaien werden maatregelen genomen om er in te voorzien. (Toejuiching). Er werd besloten de interpellatie uit te stellen tot na de officiëele samenstelling van het mi nisterie. Het door de Kamer aangenomen wetsvoorstel om de afgetreden ministers te beletten, de orde van het legioen van eer anders te verleenen dan wegens mili taire verdiensten, werd naar de afdeelingen verzonden. Kamer. Den 2 werd het door den Senaat afzon derlijk aangenomen artikel uit het wetsontwerp tot wederinvoering der departements gewijze verkiezingen, inhoudendedat vóór de algemeene geene op zich zelf staande verkiezingen van afgevaardigden meer zullen plaats hebben, spoedeischend verklaard en goedgekeurd. Daarop deed de bonapartist Jolibois het volgende voorstel. „De Kamermet het den 30 Maart 11. gevallen ministerie geene betrekkingen kunnende, noch willende onderhouden noodigt haren voorzitter uit, bij den President der Republiek de tolk te zijn van hare ge voelens, ter verkrijging, dat overeenkomstig de grondwet commissarissen worden benoemd tot bet afdoen der loo- pende zaken van de verschillende ministeriëele departe menten en het behandelen daarvan in de Kamers.' Tot toelichting zeide hij, dat de kamer het ministerie verantwoordelijk had gesteld voor de smartelijke ge beurtenissen in Tonkin en het omver had geworpen; wat er in Tonkin thans geschiedde wist men niet er was niemandaan wien de Kamer inlichtingen kon vragen; het schandaal bad zich voorgedaan, dat een blad,terecht doorgaande voor een orgaan van het overleden ministerie (de Paris), ter wille van beurs-speculatiën het opzien- kan dan in de met zorg uitgevoerde olieverfschilderijen. In het eerste ontwerp ligt steeds bet meest karak teristieke, dat ziet men ook hier Hoe keurig zijn met de figuren dier beide heeren in civiel uitgevoerd hoe sierlijk dat der marketentster 1"Cadama keerde het schilderijtje langzaam om. „Ha, daar staan de namen! Baron von Cynatten luitenant-kolonel Huberberg, kapitein von Hilgersdorf, luitenant -Paul Wy- renberg schilder von Kiszlingoverste la bella Carmella, marketentsterDe Italiaan zweeg een oogenblik en ging daarna op zonderling sleependen toon voortalsof het spreken hem plotseling moeielijk viel „Dus Carmella heette de sierlijke Hebe, zeker een kind van Ligurie of Lombardije dat door de galante Ger manen te midden van het oorlogsgewoel veroverd was." Yóór Cadama de aquarel weder op hare plaats hing, gleed nog eens zijn scherpe blik van onder de halfge sloten oogleden over het kleine gezelschap. Weder trof deze blik het eerst Lucia die niet ver van hem met eene dame stond te praten en den Italiaan vol strekt geene opmerkzaamheid schonk. In hare nabij heid stond mevrouw von Hilgersdorf en dicht naast Cadama de student von Hackert. Zonder twijfel was deze de eenige die de laatste woorden van den advo caat gehoord had; Hackerts oog rustte vragend op hem. De Italiaan wendde zich snel om. „Wees voorzich tig fluisterde hij Hackert toe daarop keerde hij naar zijne plaats terug. De avond zou niet voorbijgaan zonder den advocaat nog eene omstandigheid te doen waarnemen die vol komen bij zijne plannen paste. Het was kort, vóór het kleine gezelschap uit elkander gingCadama was in het salon aan een der kleine, met prachtwerken over laden, tafeltjes gaan zitten en bladerde in de „Liederen van den page Cherubim," evenwel niet zonder zooals zijne gewoonte was, nu en dan den blik door de zaal te laten wijden. Hij zat zoo, dat hij gemakkelijk in het aangrenzende kabinet kon zien waarin Lucia en mevrouw Dreyfusz zich bevonden. Het jonge meisje stond op de teenen en greep met beide handen naar den witten kelk eener groote Calla, die boven op eene étagère stond. Het volle licht der kaarsen op de kroon luchters viel op de gestalte van het meisje wier sier lijke vormen bij de houdingdie zij op dit oogenblik aannamnog meer uitkwamen. Maar de Italiaan was niet de eenige, wien de schoon heid van het meisje op dit oogenblik bizonder opviel nog een tweede paar oogen had Lucia gadeslagen. Ca dama zaghoe tusschen de portieresdie aan beide zijden der deur waren opgehangen eene dame was barend bericht van vrede met China verspreidde. Der gelijke handelingen zou de Kamer niet willen dulden. Met een beroep op bet schaamtegevoel des publieks moest deze ministeriëele schaamteloosheid welke reeds te lang geduurd had te niet worden gedaan. Gedurende deze toelichtingwelke tot herhaalde toejuichingen en teekenen van afkeuring aanleiding gaf, werd de zitting zoo onstuimig dat twee of drie leden tot de orde moesten worden geroepenterwijl de voorsteller vermaand werd. Nadat de voorzitter onder langdurige toejuichingen der linkerzijde en van het centrum verklaard had dat hij zijn ontslag zou nemen, bij aanneming van het voorstel, antwoordde de voorsteller dat de meerderheid blijkbaar niet wilde dat de waarheid aan het licht kwam. De vraag des voorzitters, of het voorstel in behandeling kon worden genomen, werd met 339 tegen 72 stemmen ontkennend beantwoord. Den 4 ging de Kamer, na de voorlezing van het pro ces-verbaal, dadelijk tot den 7 uiteen. OOSTENRLJK-HONGARIJE. De Weener bladen wijdden den 1 artikelen aan prins Bismarck's 70 ge boortedag waarin met zeer veel lof over hem ge sproken wordt. RUSLAND. De regeering heeft bij den Rijksraad een voorstel ingediend tot het heffen eener inkomsten belasting van 5 p.ct., welke belastiDg ook toepasselijk zal zijn op alle niet uitdrukkelijk vrijgestelde coupons der schuld. TURKIJE. De Porte heeft haar voorbehoud be treffende de teekening der egyptische overeenkomst gehandhaafd waarmede Engeland zich vereenigd heeft. In de eerste plaats zal in de overeenkomst betreffende het Suez-kanaal worden bepaald dat Turkije bevoegd is, de voor de verdediging van Egypte noodige maat regelen te nemen in geval van ongeregeldheden in het binnenland, of tegenover eene oorlogvoerende mogend heid; in de tweede plaats, dat de Porte niet zal toela ten dat de buiteniandsche commissieleden zich met de biunenlandsehe zaken van Egypte bemoeien. ZWEDEN. De Koning en do Koningin van Zweden zijn onder den naam van graaf en gravin van Haga naar Konstantinopel vertrokken waar prins Karei, op één na hun jongste zoon, door typheuse koortsen is aangetast. EGYPTE. De belanghebbenden aan wie schade vergoeding wegens de gebeurtenissen in Aiexandrië is toegekendverkoopen thans hunne vorderingen ten laste van den staat voor 90 p.ct.; eenige dagen vroeger konden zij slechts 60 p.ct. krijgen. MIDDEN-AMERIKA. De vijandelijkheden tusschen Guatemala en San Salvador zijn geschorst ten gevolge van het sluiten van een wapenstilstand voor eene maand. De wetgevende vergadering van Guatemala vernietigde het besluit van president Barrios van den 28 Februari betreffende het vormen eener Midden-Amerikaaneche republiek. Den 25 Maart zijn tot hoofdingelanden van het waterschap de Wijde Wormer benoemd de heeren dr. J. Mulder te Zaandijk T. Ploeger te Beemster en C. Konijn Wz., te Wijde Wormer. blijven staan mevrouw von Hilgersdorf. Nu wendde zij het gelaat een weinig meer naar zijne zijde, nieuws gierig keek Cadama toeen hij verschrikte bijna van de uitdrukking van bitteren haat, waarmede de schoone vrouw haar donker oognu zij meende niet te worden gezien, op Lucia vestigde. Ja, eene uitdrukking van bitteren haat was het, die de gloeiende blik van onder de saamgetrokken wenkbrauwen, het zenuwachtige trek ken der zwellende lippen de dreigende plooi op het blanke voorhoofd aan het gelaat gaven. Cadama stond op want mevrouw von Hilgersdorf trad het vertrek binnen. Hij had echter genoeg ge zien dat bewees het tevreden lachje om zijne scherpe lippen en de karakteristieke wijze, waarop hij de han den wreef. Een kwartier later ging het gezelschap uiteen. „Wat zegt gij van den zwartrok, tante, den nieuwen kennis van mevrouw von Hilgersdorf P" vroeg Lucia toen zij in het rijtuig zaten. Mevrouw von Sporken haalde de schouders op. „Ik heb nog nooit in mijn leven een mensch ont moet die mij zulk een afkeer inboezemtals juist die man antwoordde zij. „Het is eene onwillekeurige antipathie, ongeveer als de afkeer, die ons leelijke vergiftige reptilen inboezemen." Lucia leunde zwijgend in de fluweelen kussens van het rijtuigde sage van den vampyr en den boozen blik kwamen haar weder in de gedachte. Intusschen wandelden signor Cadama en mijnheer von Hackert gearmd de Kurfürstenstrasze af. Zij ontmoetten slechts nog weinig menschen zoodat zij elkander on gestoord hunne opmerkingen over den afgeloopen avond konden mededeelen. De Italiaan bracht zijn mond dicht aan het oor van den student. „Alweer eene verovering fluisterde hij „wij heb ben eene nieuwe bondgenoot gevonden en ditmaal eene van onschatbare waarde: mevrouw von Hilgersdorf!" „Wat zegt gij spreek duidelijker, Cadamariep Hackert verbaasd „ik begrijp niets van wat gij daar zegt stond de overleden generaal in de een of an dere betrekking tot Carmella Boccani „Ik wil mij laten hangen wanneer Hilgersdorf niet de eenige getuige geweest is die het bedrog van den kapiteinuwen oom hielp ten uitvoer brengenen in het geheim van Lucia's geboorte ingewijd was In de eerste dagen van mijn verblijf te Berlijn kort na den dood van den kapitein hoorde ik dat er eene diefstal bij hem gepleegd iseene diefstal waarbij niet het geringste van waardegeen enkele Op de algemeene vereeniging voor bloembollen cultuur den 30 te Haarlem gehouden heeft de voor zitter de heer J. H. Krelagezijnen dank betuigd voor de hem bij de opening der onlangs gehouden tentoonstelling bereide verrassing. Uit het op die ver gadering behandelde blijktdat de afdeeling Limmen hoewel op nieuw samengesteld, (Jb. Rijs voorzitter M. Kuijs secretaris en P. van Kessel penningmeester) verkozen had ditmaal nog niet aan de beraadslaging deel te nemen dat de ontvangsten in 1884 bedragen hadden 5510.61%, waaronder batig slot van 1883 f 3200.53 en dat de rekening sloot met een batig slot van f 1575.84dat de vermindering van dit bedrag vcoral het gevolg was van de uitgaven voor het weten schappelijk onderzoek naar de ziekten der bolgewassen, voor welk onderzoekdat nog belangrijke offers zou blijven vorderen van het rijk eene subsidie van f 600 ontvangen wasdat de leden der afdeeling Oegstgeest zichzonder eene verbintenis aan te gaangeheel vrijwillig onthouden hadden van afgesneden bloemen te verkoopen en de heeren Borski en van der Vliet te Bloemendaal aan huurders hunner gronden aangezegd hadden dat de huur onmiddellijk zou worden opgezegd, wanneer zij afgesneden bloemen verkochten of in den handel brachten. Een voorstel van de afdeeling Over- veenBloemendaal, om jaarlijks uit de bas der ver eeniging eenig geld aan te wenden tot het uitloven van prijzen voor bloeiende hyacinthen en tulpen op buiteniandsche tentoonstellingen waarvoor in de eerste plaats in aanmerking kwamen Nieuw-York en andere belangrijke steden in de Vereenigde Staten waar de bloembollen nog te weinig bekend zijn en beno< ming eener commissie van 5 leden 2 door het hoofdbestuur en 1 door ieder der grootste afdeelingen te benoemen, om de zaak te regelen,werd aangenomen. De geldelijke uit komst der gehouden bloembollententoonstelling was niet ongunstig geweest. De kas zal waarschijnlijk 1400a/'1500 moeten bijdragen welke som de in 1880 op zooveel kleiner schaal gehouden tentoonstelling ook gevorderd had. In eene volgende algemeene vergadering zal o.a. behandeld worden een voorstel van de afdeeling Uitgeest betreffende de wenschelijkheid van een advertentieblad ten dienste van het bloembollenvak van de afdeeling Heemstede, om bij de hooge regeering stappen te doen om den handel in afgesneden bloemen van hyacinthen enz. als nadeelig voor den verkoop van drooge bollen te verbiedenof wel daarvan uitvoerrecht te heffen van de afdeeling Oegstgeest omtrent de wenschelijkheid van de uitgave van een jaarboekje. Waarschijnlijk door onvoorzichtigheid van een klei nen jongen bij het aansteken van een sigaar is den 31 te Sandpoort een rietberg afgebrand, waardoor de herv. kerk eenige schade heeft bekomen. De gemeenteraad van Rotterdam heeft den 2 met 28 tegen 4 stemmen aangenomen het gunstig voorstel van burg. en weth. op het verzoek der elec- trieiteits-maatsohappij „stelsel de Khotinsky", om ver gunning tot het leggen van geleidingen in een gedeelte van de Boompjes tot het nemen van proeven met elec- trische verlichting. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 2 zich vereenigd met het voorstel van burgemeester en wet houders om het terrein achter het rijksmuseum tijdelijk voor wedrennen barddraverijen enz. aan de heeren baron de Salis jhr. G. den Tex en jbr. mr. J. den Tex tegen nader door burgemeester en wethouders vast te stellen voorwaarden af te staan. penning geen bankbilletgeen kostbaarheid gestolen is. Wat heeft de dief dan gezocht Andere papieren van waardedan de actiën van de rijksbank papie ren die niemand van nut kunnen zijn, dan hem alleen, wien zij aangaan. Hierop duidde ook een anonieme brief, welken ik aan den commissaris von Hölgen schreef. Dit is echter nutteloos geweest en dat ver heugt mij nu want ik ben overtuigd dat ik mij ver gist heb en de documenten, die ik in de opengebroken geldkast van den kapitein vermoedde zich onder Hi!- gersdorfs papieren bevinden, misschien ja zelfs bijna zeker, zonder dat zijne weduwe er iets van weet. Vin den wij die, mijn vriend dan kunnen we het masker afwerpen en met open kaart spelen. De vrouw van den generaal moet in ons geheim worden ingewijd en zij zal met vreugde aan onzen strijd deelnemen want zij haat niemand glooiender op deze wereld dan haar, van wien zij gelooftdat zij haar het hart van den schilder ontstolen heeft Lucia 1" Ademloos had de student naar de woorden van den advokaat geluisterd. Alleswat deze zeide, klonk, in verband met de vroeger vernomen feiten zoo overtui gend dat Hackert er geen oogenblik meer aan twij felde of men was dicht aan het doel. Het was daarom ook geen wantrouwen doch slechts pijnigende nieuws gierigheid die hem deed vragen „Pardonbeste Cadama het zou mij zeer veel belang inboezemen om te weten of uw vermoeden, dat de overleden gen iraal het geheim kendealleen uit de zonderlinge omstan digheid ontstaatdat op die aquarel „Dat schilderstukje was de aanleiding er tie", viel Cadama hem in de rede, „niet meer! Weet dan, mijn waarde Hackertdat Carmella Boccani in het jaar 1859 bij het begin van den Lombardijschen veld tocht marketentster bij Garribaldi's alpenjagers was. Terzelfder tijd bevond zich de toenmalige eerste lui tenant von Hilgersdorf in Boven-Italieevenals de tweede luitenant von Hackertdie met den eerstge noemde eens zeer nauw bevriend moet geweest zijn begrijpt gij het nu?" De student knikte toestemmend. „Inderdaad", ging Cadama sneller voort, „wij kunnen nie klagen dat de eenige getuige of liever gezegd de papierendie naar alle waarschijnlijkheid in zijn bezit moeten geweest zijn ons nog ontbrekenwas tot nu toe de eenige reden waarom wij het gerecht niet in den arm konden nemen. Maar nuwacht u voor ons bedelaarsdochter 1" Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 2