No. 47. Zeven en tachtigste Jaargang. 1885. ZONDAG ONZICHTBARE HANDEN. 19 APRIL. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. Prijs der gewoüe Advertentiën iüuitenlaub. FEUILLETOM. i^uittulanb ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,30; franco door het geheele Rijk f 1, De 3 nummers 0.06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. DUITSCHLAND. Bij den Bondsraad is een wets voorstel ingekomen tot het verleenen van onderstand aan burgerlijke ambtenaren en aan hunne nagelaten be trekkingen wanneer zij in dienst door ongelukken ver minkt of gedood worden. Het voorstel strekt om hun als pensioen uittekeeren twee-derden van hun inkomen terwijl hunne weduwen tot baar dood ot haar tweede huwelijk een vijfde ontvangen doch nooit minder dan f 100 en nooit meer dan f 1000. Voorts ontvangt elk kind welks moeder nog leefteen zesde en wanneer ook de moeder is overleden een vijfde van de jaar wedde des vaders. Weduwen en kinderen kunnen sa men nooit meer ontvangen dan drie-vijfden der bezoldi ging van den ambtenaar. ENGELAND. De afgetreden lord-mayor van Lon den de heer R. N. Fowler, is verkozen tot opvolger van den in de vorige week overleden titularis voor den nog overigen tijd van het dienstjaar 1884/85. Hoogerhuis. Lord Salisbury vroeg den 16, of de regeering eenige inlichting kon geven betreffende den star.d der gedacbteuwisseling met Rusland waar over zooveel geruchten in omloop waren. De minister van buitenlandsche zaken zeide, dat nog geen antwoord van Peter Lumsden ontvangen was. Edward Thomson had medegedeeld dat, de russiscbe regeering het ant woord van generaal Komaroff eerst ever eenige dagen verwachtte. Natuurlijk had hij in zoo ernstige omstan digheden herhaalde bijeenkomsten met den heer Von Staal maar officieële mededeehngeu waren niet gewis seld uitgezonderd waar het feiten betreft. Dat de re geering Pendjeh had opgegeven was onwaar. Ten slotte waarschuwde hij tegen de mededeelingen welke in omloop gebracht werden over de voornemens en plannen der regeeringdaar die mededeelingen bijna altijd onjuist waren. Lagerhuis. Minister Gladstone antwoordde den 16 op de vragen van verschillende leden dat bij des middags een telegram van sir Edward Thornton ont ving, waarin werd medegedeeld, dat een voorloopig be stuur voor Peadjeh ingesteld zou worden. Na eene beraadslaging van vijf uren trok de heer Cross zijn vroeger aangekondigde motie in om het wetsontwerp op de egyptische leening te bestrijden, totdat de regee ring had toegestemd in de overlegging der Suez-over- eenkomst. In den loop der beraadslaging verklaarde minister Chamberlain, dat de regeering bereid was de verzekering te geven dat het ontwerp en het protocol betreffende het Suez kanaal aan het oordeel van het huis onderworpen zouden worden opdat het daarover zijn oordeel kon uitspreken. Northcote had daarbij den raad gegevende verzekering der regeering te aan vaarden. Den 17 verklaarde minister Gladstone op verschil lende tot hem gerichte vragen dat uit verdere mede deelingen van Peter Lumsden gebleken was dat het hoofd van den russischen staf op 28 Maart in het bezit was van het bericht betreffende eene voor- loopige schikking tueschen Engeland en Rusland. Een uitvoerig cijfertelegram, des ochtends ontvangen, van den 13 gedagteekend wordt nog uitgewerkt. De regeering had de instelling van een bestuur te Pendjeh nog niet tot een onderwerp van gedachten wisseling met Peters- burg gemaakt. Zij wachtte verdere inlichtingen af. Ieblahd. Het lid van het Lagerhuis Redmond beeft den 14 in eene bijeenkomst van nationalisten zijne vreug de betoond over de moeilijkheden, waarin Engeland ten aanzien vau Soedan eu Alghamstan was gewikkeld. Hij hoopte dat de russische heer aan den britschen leeuw zija klauw zou doen gevoelen. Het speet hem dat de prins van Wales niet tegenwoordig was om te zien, welke de wezenlijke gezindneid der leren wasin plaats van het land door ie trekken vergezeld van soldalen en politie en den met bloed bezoedelden lord Spenctr. Hij raadde zijne hoorders aan, hen, die den grond in eigendom trachtten te 'houden, te „boycotten" en zeide, dat de drie woorden, die hun bovenal dierbaar waren, luidden „God, Ierland en „boycott." FRANKRIJK. Do heer Sadi Carnot is in de plaats van den beer Clamageran tot min. van financiën be noemd eu de heer de Mole tot min. van openbare werken. De onlangs afgetreden minister-president Ferry heeft in een openbaar gemaakteu brief aan een redacteur van een republiüeinsch blad geschreven dat het nieuwe ministerie geholpen moet worden, want zijne staatkunde kan geen andere zijn, dan die van het gevallen minis terie, immers die der groote meerderheid van het republikeinsche land dat het sedert meer dan 2 jaren ondersteunde en daarin geeue verandeiing zou willen. De heer Alpbasst schoonzoon van den rijken ban kier Camondo te Parijs is verdwenen naar men zegt met een belangrijk te kort. ITALIË. Een gedeelte der pers acht do door Enge- land aan Rusland gestelde eischen buitensporig en is van gevoelen dat de afghanenen niet de russen verantwoordelijk zijn voor het gebeurde te Peadjeh. SPANJE. Den 14 is in de Kamer door den minis ter vau binnenlandscbe zaken op eene interpellatie betreftende de cholera verklaard dat hij evenals ver ledenjaar, doortastende maatregelen tot bestrijding dezer ziekte had genomen aan de overheden aanbevelende de gemeenschap met de besmette steden en dorpen at te sluiten en van alle verdachte gevallen welke moch ten voorkomen kennis te geven. In antwoord aan een oud-minister, die er op aandrongdat de onlangs in gestelde gezondheidskringen weder ingetrokken zouden 36) De weduwe kon eene lichte beweging van verbazing niet onderdrukken zij sprak echter geen woord en dit bewoog Cadama zijn verhaal voort te zetten „Aan de zuidzijde van het dorpjedatzooals ik Dog opmerken moetin dat gedeelte van het kanton Ticino ligtdat gedurende den oorlog neutraal gebied gebleven was stond eene nette, kleine villa, die eveneens door Duitschers bewoond werd. Een zekere baron von HackertSelchern had zich reeds maanden geleden daar met zijne zieke vrouw metterwoon gevestigd en leidde daardoor den lijdenden toestand zijner vrouw, een uiterst stil leven. De eenige met wien de baron bijna dagelijks verkeerde, was mijnheer von Hilgersdoif, wien hij nog van Berljjn kende en van dezen hoorde hij ook zeker het kleine voorval in het wijngaardeniers- huisje. Nog denzelfden avond had mijnheer von Hil- gersdorf bij gesloten deur een lang onderhoud met Carmella hij zocht vervolgens de eigenaars van het huisje op en vertelde hun op medelijdenden toon dat hij den volgenden dag om den doctor wilde zenden daar het kind blijkbaar zeer zwak was en wel niet lang meer zou leven. In plaats van den docter kwam den volgenden dag baron von Hackert, met eene groote mand onder den arm die geheel met kleedingstukken van allerlei aard gevuld was. Hij zeide tot den voor de deur staande wijngaardenier, dat hij eigenhandig eenige kleederen voor de arme kraamvrouw eu haar ziek kind wilde brengen hij hoopte binnen kort zelf vader te worden en daarom schoen het hem dubbel plichtzijn medemensch, die hulp noodig had, te helpen. Ditmaal was het de baron die met gesloten deur met Carmella een gesprek onder vier oogen had misschien was hij iets bleeker dan anderstoen hijde toege dekte mand onder den arm met snelle schreden naar zijne villa terugkeerde. De brave lieden echter bij wie Carmella inwoondeprezen de goedheid en de menscblievendheid van den voornamen Duitscher en betreurden het zeerdat zij ook niet persoonlijk helpen konden. Mijnheer von Hilgersdori had bun intussehen op het hart gedruktCarmella volstrekt niet te storen, daar iedere opwinding zeer licht den dood van het zwakke kind tengevolge kon hebben. Hoezeer hij gelijk gehad had, bewees de volgende nacht. Een luide hartverscheurende gil uit Carmella's dak kamertje riep de bewoners van het buisje daarheen en daar vond men nu de arme vrouw snikkend over het koude lijkje van haar dochtertje gebogen. Ik heb nog vergeten op te merkendat la bella Carmella altijd eene voortreffelijke tooneelspeelster ge weest was. Den volgenden morgen hoorde mendat mevrouw von Hackert van een dochtertje bevallen was. Het kind was gezond en krachtigder reeds zeer zwakke moeder echter gaf hare geboorte den laatsten stoot. Haren wensch eerbiedigende liet haar echtgenoot haar onder de cvpressen van het kleine dorpskerkhof be graven dicht, zeer dicht naast het grafheuveltje dat het overschot van Carmella Boccani's kind bedekte. Bijna scheen het, alsof deze graven een geheel vormden, alsof zij bij elkander behoorden. Eerst nam de baron ter verzorging van zijn eigen dochtertje Carmella in zijn huisdit duurde echter slechts eenige weken toen kwam er eene min uit de geboortestad van Hackert, en de baron reisde, nadat hij Carmella met rijke geschenken begiftigd had af. De bewoners van het kleine huisje stonden aan den wegtoen de wagen voorbijreedzij wuifden met mutsen en zakdoeken den vreemden heer eenen afscheids groet toe en verheugden zich over het kleine wezen dat, geheel in kussens en doeken gepaktin de armen van de Spreewalder min lagzij verheugden zich echter nog meer toen zij van den doodgraver van het dorp worden herhaalde hij dat hij besloten was om de besmetting te keer te gaan met alle middelen - welke hem overeenkomstig de grondwet ten dienste stonden, en in het bijzonder, gelijk hij zulks verleden jaar deed, door de handhaving der bedoelde kringen overal waar dit door de geneesbeeren noodzakelijk werd geacht. EGIJPTE. De spoorweg van Soeakim naar Berber is reeds tot Handoeb gevorderd. Generaal Graham tracht door middel van een luchtballon, waaraan brie ven vastgehecht zijn met Osman Digma in aanraking te komen en houdt zijne troepen die voor het oogen- blik niets te doen hebben bezig met wedrennen voor muilezels en kameelen enz. De fransche regeering is in hoffelijken vorm doch in scherpe taal opgekomen tegen de opheffing van het blad de Bosphore égyptien. CHINA. Generaal Courbet heeft den 15 de blok kade van Formosa opgebroken. i—mimi»»-—gPMft.i-.it.itiL.wBRBMI Bij kon. besluit van den 15 zijn benoemd in 's rijks krankzinnigengesticht te Medemblik: tot huis meester C. C. Bremer en tot buismeesteres zijne echt genoot C. J. Bremer, geb. Terpstra, van I Aug 1885, tot hoofdopziebteres D. W. Keur, van 1 Sept. 1885, tot opziebteres der wasch W. E. Lindeloo, van 15 Aug. 1885 tot machinist J. Muylwijk van I Aug. 1885 tot hoofdopzichter A. de Koo van I Oct. 1885 en tct boekhouder C. Schenkius van 16 Oct. 1885, allen tot en met 31 Dec. 1886. Te Schaarshergen zijn den 16 tachtig bunders bosch aao den Deelenschen weg verbrandde brand is met behulp van 50 infanteristen uit Arnhem gebluscht. Den 16 is te Delft tot lid van den gemeenteraad gekozen de lieer J. Q. Kouwenberg secretaris-reuimeester van Delfland kandidaat der liberalenme: 351 van de 638 uitgebrachte stemmen. De heer J. D. van der Hegge Spies gep. kapitein ter zee kandidaat der katholieken en antirevolutionairen die eenige dagen vroeger als lid der liberale vereeniging bedankt bad bekwam 251 stemmen. Do kiosken in den Hout te Haarlem zijn den 16 verpacht voor 115 en voor f 58. Den 16 is te Haarlem bij enkele inschrijving aanbesteed: 1. het ophoogen en aanleggen van het terrein en het opstellen van nederlandsciio bouwfrag- menteu bij de Rijks-Muscumgebouwen te Amsterdam, geraamd op f 25.441. Minste inschrijvers J. Schonen- burg en C. J. Maks te Amsterdam voor f 22.600. 2. Het onderhouden van en het doen van herstellingen aan dezelfde gebouwen van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot 31 Dec. 1886geraamd op f 7000. Minste inschrijvers dezelfden voor f 6590. De gemeenteraad van Rotterdam besloot den 16, na de mededeeling van B. en W., dat bij de inschrijving hoorden dat de vrijgevige vreemdeling hem tegen een goede belooning opgedragen hadtegelijk met het graf zijner vrouw ook dat van het dochtertje van Car mella Boccani goed te onderhouden en jaarlijks met groen en bloemen te versieren. Hiermede mevrouw, is nu eigenlijk mijne geschiedenis ten einde; ik vermoed echter, dat gij intussehen ook verder wel eenigzins belang zult stellen in het lot van Carmella dit "is in korte trekken hare geschiedenis Na het vertrek van mijnheer von Hackert moet mijnheer von Hilgersdorf" -- de verteller trok de wenkbrauwen op „zich het lot der arme vrouw eenigzins hebben aangetrokken daarna keerde Carmella naar de alpen jagers terug, totdat de vrede van Villafranca aan den oorlog in Boven-Italie een einde maakte. Om niet van honger om te komen zocht de jonge vrouw nu haar oude woning in Napels weder op verzoende zich zelfs opnieuw met haren strijdlustigen echtgenootden schoonen Nicolaen verheugde zich na eenigen tijd weder in het bezit van eenen kraebtigen beeldschoonen knaap dien men naar Carmella s vader Francesco noemde. Nicola wilde van het destijds niet zeer voor- deelige handwerk als model niets meer wetendaar hij een beter beroep gevonden had en koraalvhscher aan de kust van Terracino geworden was. Hij werd dan ook later het offer van dit beroep na eenen storm- achtigen nacht spoelden hem de golven aan land stijf, koud en dood. In de eene hand hield hij krampachtig een prachtig mooirozenrood stuk koraal, in de andere een amulet, dat hij zich in zijnen doodstrijd van den hals getrokken had en dat hem toch niet bewaard had voor den geweldigen toorn der zeewelker sieraden hij rooven wilde. Zoo stond dus Carmella weder alleen op de wereld. En wederom sloot zij zich haar kind aan de ver pleging van vreemden overlatende in den opnieuw ontbranden strijd om de eenheid van Italië als marke tentster bij Garibaldi's alpenjagers aan. Maar zonderling Te midden van het krijgsgewoel greep haar plotseling

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 1