No. 51. Zeven en tachtigste Jaargang. 1885. WOENSDAG 29 APRIL. ONZICHTBARE HANDEN. Prijs der gewone Advertentiën ®ffieiêel ©c&eclte. ttuiUttianb. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80franco door het geheele Rijk f 1, De 3 nummers 0.06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de UitgeverB HERMs. COS- TER ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR Gezien de beschikkingen van den Commissaris des Konings in Noord-Holland van 16 April 1885, 5e afdeeling, No. 113 1775 bis en 3106 (Provinciaalblad Nos. 22 en 23), houdende bepaling omtrent den tijd der afgifte van de verklaringen van aangifte voor de Personeele belasting en het Reebt van Patent over de dienst van 1885/86 en art. 30, 2, le zinsnede der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4); Maken aan de ingezetenen dezer gemeente, onder herinnering aan de wet van 9 April 1869 (St.bl. No. 59) en in bet bij zonder aan art. 7, bekend: dat de ontvanger der directe belastingen alhier aan bunne woningen, te beginnen met den 4a n Mei, zal doen bezorgen een inscbrijvingsbiljetinhoudende eene korte schets van de grondslagen der voornoemde belasting, zijnde: 1". De Huurwaarde. 4°. Het Mobilair. 2° Deuren en Vensters. 5°. De Dienst- en Werkboden. 3°. Haardsteden. 6°. Paarden, waarbij aan ieder ingezeten de noodige vragen ter beantwoor ding worden voorgesteld en dat ingevuld van wege dien ont vanger wordt teruggehaald, te beginnen den 154tn dier maand. Dat zijdie hij bet bezorgen der biljetten of ook bij bet terugbalen daarvan mochten zijn overgeslagenzich in geen geval kunnen beroepen op zoodanig verzuimmaar integendeel gehouden zijn om de vereischte en behoorlijk ingevulde ver klaring vóór of uiterlijk op 24 Mei eerstkomende intedienen ten kantore des ontvangerswaar de biljetten ter invulling steeds verkrijgbaar zijn. Dat ieder gehouden isde aangifte te onderteekenen en in geval iemand niet kan schrijven, te doen invullen in tegen woordigheid van een derden persoondie de aangifte na voorlezing met den ontvanger ot zijn gemachtigde zal onder teekenen. Zij verwittigen voorts, dat als tegenschatters ingevolge bo venstaand wetsartikel zijn benoemd: JAN DEKKER, JAN METZ BURKUNK en E. H. RINGERS. Dat de bevolking dezer gemeente, voor zooveel zij tot maat staf van sommige grondslagen der belasting dienen moetbe draagt een getal van 14577 zielen, en dat bezwaarschriften tegen de belasting op bet Personeel en die op het Patent, ingevolge art. 1 der wet van 4 April 1870 (Staatsblad No. 60), aan Gedeputeerde Staten van Noordhol land behooren te worden ingediend, onder overlegging van een dubbel van bet aanslagbiljet (tegen betaling van 5 centen bij den ontvanger verkrijgbaar), binnen drie maanden na den dag der afkondiging van bet kohierwaarop de aanslag voorkomt. Burgemeester en Wethouders vermanen de ingezetenen om met de meeste nauwkeurigheid binnen den bepaalden termijn hunne inschrijvingsbiljetten in te vullenter bevordering van den geregelden afloop der beschrijving en ter voorkoming van de toepassing der boeten en straffentegen valscbbeid en on nauwkeurigheid der invulling vastgesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 24 April 1885. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd bet aan hen ingediende verzoek met de bijlagen van J. G. E. KUE- TËRkoperslager alhierom vergunning tot bet oprichten van eene koper- en blikslagerij in het perceel aan bet Ver- dronkeuoord, wijk C, No. 95 en dat op Maandag, 11 Mei 1885, 's middags ten twaalf uren, ten raadbuize gelegenheid wordt gegeven om tegen het oprichten van die koper- en blikslagerij bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 27 April 1885. De Secretaris, NUHOUT van dku VEEN. DUITSCHLAND. De bondsraad heeft met 32 tegen 26 stemmen verworpen het wetsontwerp tot weder invoering van het hooger beroep in strafzaken. Den 22 zijn twee socialisten een duitscher en een belg over de grenzen gezet. ENGELAND. Lagerhuis. Minister Gladstone stelde den 27 de artikelsgewijze-beraadslaging voor over het door de regeering gevraagde krediet van 11 millioen. Hij bestreed het onder-voorstel van den heer O'Connor, om de gevraagde som te verdoelen want ofschoon de regeering in geen geval het voor een bijzonder doel bestemde kredieD ten behoeve van Soedan zal aanwenden, zou het toch kunnen gebeuren dat een deel van het Soedan-krediet tot bijzondere toebereidselen werd ge bruikt. Na korte beraadslaging werd het onder-voorstel van den heer O'Connor met 229 tegen 186 stemmen ver worpen. Ten slotte weid het krediet van 11 millioen zonder stemming en eenparig verleend na eene redevoering van den heer Gladstone welae 1 uur duurde. De heer Gourley vroegof de regeering trachten zou het met Rusland be.-taande geschil door tnsschen- komst van den president der Vereenigde Staten te vereffenen. Minuter Gladstone zeidedeze vraag reeds vroeger in hoofdzaak te hebben beantwoord. De regeering was volkomen hare zware verantwoordelijkheid bewust, om de eer van Engeland te handhaven. Evenzeer achtte zij het haren plicht elk middel tot afwending van den oorlog te gebruiken. Op eene vraag van Northcote antwoordde hij dat de heer Peter Lutnsden dit den 25 geseind bad dat hij den heer Stephen heeft gelast naar Londen te gaan, om aan den min. van buiteni. zaken mededeeling te doen van alle bijzonderheden met zijne dépêches in verband staande en van al datgene wat den aanval op de Afghanen betrof. De heer Ritchie vroeg of de onderhandelingen met Rusland tot aan de komst van Stephen afgebroken zouden worden Minister Gladstone antwoordde ontkennend. Minister Fitzmaurice zeidemet betrekking tot de schikking met Erankrijk over Le Bosphore égyptien dat die bevredigend kan geacht wordenzoowel voor genoemde mogendheid als voor Egypte en Engeland. De onderhandelingen met den franseben gezant waren van verzoenenden en hoffehjken aard. Bkitsch-Indie. Uit Simlade zomer-verblijfplaats van den onderkoning, wordt bericht, dat in de afgeloo- pen maand 10.000 man russische troepen uit Bakoe over de Kaspische zee vervoerd werden 6000 daarvan werden te Cbikislar en 4000 te Krasnovodsk ontscheept; 2000 werden gezonden naar Merv, het dichtst nabij de afghaansche grens gelegen puntwaar eene belang rijke russische strijdmacht bijeengebracht is. De hertog van Connaughtdie den 25 des ochtends Simla verlietom naar Engeland terug te keeren werd krachtens een uit Engeland ontvangen telegram dadelijk terug geroepen. De onderkoning hield dien dag een langdurigen krijgsraad en men geloofde, dat besloten was onmiddellijk eene krijgsmacht bij Quet- tah op de grenzen van Afghanistan samen te trekken. FRANKRIJK. Den 22 is te Roubaix eene groote spinnerij afgebrand. De schade wordt op f 430.000 geraamd, terwijl 600 man daardoor bu'ten werk zijn. De heer de Lesseps heeft den 24 zitting genomen als lid der fransche akademie. Den 26 werd te Bordeaux, Niort en Pau de repu- blikeinsche kandidaat tot lid van den Senaat gekozen. ITALIË. De regeering heeft alle mogendheden uit- genoodigd deel te nemen aan eene cp 15 Mei te Rome te openen gezondheidsbijeenkomst. Alle mogendheden zullen daarop vertegenwoordigd worden door een ge volmachtigde en een raadgever. De Senaat keurde den 26 met 113 tegen 36 stem men de spoorwegovereenkomst goed. OOSTENRIJK-HONGARIJE. De prachtige, eerst voor weinige jaren gebouwde schouwburg te Szegedin in Hongarije is in den middag van den 22 afgebrand. Een uur vroeger had er repetitie plaats gehad. De hongaarsche Kamer heeft met 219 tegen 133 stemmen het wetsontwerp tot hervorming van het Hoo- gerbuis aangenomen zooals het door dat Huis zelf gewijzigd is. RUSLAND. De minister van oorlog heeft bij dag order van den 16 de vermeerdering bevolen van het korps officieren bij 10 regimenten infanterie van de garde met 7 elk bij drie garde- en 24 militie scherp schutters-bataljons elk met 2 ondergeschikte officieren. Voorts de onverwijlde vermeerdering der grenadiers- en militie-regimenten, in het district Warschau elk met 5 in de districten Wilna Kiew en Odessa elk met 4in de overige militaire districten elk met 1 onder geschikt officier. De vermeerdering van het kader bij alle regimenten infanterie met gezamenlijk 7 officieren zou achtereenvolgens overeenkomstig nader aan te geven bepalingen plaats vinden. SPANJE. Den 23 zijn gevallen van cholera te Sueca, op 5 uur afstands van Valencia voorgekomen. De regeering heeft te Madrid een grondig onder zoek naar de gemeentezaken laten instellen door een 39) Zij zaten aan tafel en aten en dronken en praatten. Zij hadden elkander ook veel le vertellen de oude Raad en zijn nichtje waren er toch reeds maanden vervlogen sedert den dag dat Anna Berlijn ontvlucht was Verstolen liet Dreyfusz dikwijls zijnen blik uit- vorschend en onderzoekend op Anna rusten. Zij was dezelfde geblevende ondeugende vluchtelinge de zelfde gebleven en toch eene andere geworden I Op bet heldere voorhoofd lag meer ernst en in de bruine oogen eene gelukkigere uitdrukking dan vroeger. En juist nu lachten die oogen bijna overmoedig vroolijk en op de lippen die zich anders zelden geopend hadden tot eene onschuldige schertsspeelde nu steeds een schalksche lach. „Ooom ik kan u nauwelijks zeggen hoe gelukkig mij de gedachte maakt, dat gij beiden, gij en Hans, u met elkander zult verzoenen Ik ben gelukkig met Hanszoo gelukkigdat ik mij een beter leven in het geheel niet denken kanslechts iets ontbrak mij nog - uw zegen oom Dat gij boos op mij waartgijwien ik bet alleen te danken heb dat ik niet onder wildvreemde menschen werd opgevoed toen vader en moeder stierven dat liet mij geen rust in al mijn geluk. Ik hield het niet meer uit zonder uwe vergiffenisik moest n spreken moest een goed woord bij u doen voor mijnen armen Hans die toch slechts medeplichtige geen hoofdschuldige is bij de groote misdaaddie wij begingen Nu kende ik echter uw hoofd oom een hoofd van ijzer en staal, waartegen alles afstoot, wat u niet past, niet bevalt. Juist zulk een hoofd van hetzelfde vunrvaste materiaal heeft Hans wat moest ik doenom twee znlke stijfkoppen weder tot elkander te brengen. Maar wij, zwakke vrouwen, zijn grootere diplomaten, dau gij mannen wel denktIk schreef Lucia en het eerste gevolg daarvan wasdat gij allen te zamen naar Zwitserland reisdetal was het dan ook niet direot naar Göschenen of Rosenholz dan toch in de nabijheid van den Gothard. Het tweede gevolg was mijn samenkomst met u. Hans mocht daarvan niets weten want hij zou het nooit goedgevonden hebben dat ik u tegemoet ginghoe lief hij u ook trots uwe afwijzingbeeftHij vreesde, dat gij hem van egoïstische beweegredenen zoudt ver denken, wanneer bij den eersten stap tot toenadering deed en hij is zoo fijngevoelig op dit punt. Daarom ben ik zonder zijn medeweten bierheen gekomen; h ij werkt daarboven in den Gothardtunnel tot het welzijn der gansche menschheid i k hier beneden voor het onze ook dat was zeer noodig I Het derde gevolg mijner diplomatische kunstgrepen ligt nog in de toekomst maar ook dit is niet meer ver af. Nietwaar oom Maar oom was ditmaal eenigzins zwaar van begrip het scheen tenminste zoo. Zelfs bet vriendelijk lachje, waarmede Anna hem de cbampagneflesch aanreikte deed zijn ernetig geworden gezicht niet opklaren. „Ik zou waarachtig niet weten wat i k voor den goeden uitslag van het laatste gevolg zou kunnen doen, mijn slimme diplomate", zeide hij en ledigde langzaam zijn glos. Dat was teveelOpgewonden sprong Anna op en greep den Raad bij zijn jaswaarin de kroonorde schitterde. „Oom, weet gij dat niet? O, oom, gij zijt slecht, werkelijk, gij zijt slecht", riep het kleine vrouwtjeen zij zag er daarbij zeer opgewonden uit. „Kan ik dan meer doen dan u om vergiffenis vragen voor den eigen- machtigen stapdie ik deed wat verlangt gij dan nog meer De Raad liet zich echter volstrekt niet in zijne gastro nomische genoegens storen. Hjj nam een vleugel van het koude hoentje op zijn bord en zeide slechts leuk wegJ o u heb ik het reeds lang vergeven, mijn kind „Mij, mij! Maar wat helpt dat!" viel Anna hierop in. „Ik ben Hansen Hans ben ik vergeeft gij den eenen nietdan doet gij het ook den anderen niet vergeeft gij echter den eenendan is de ver giffenis voor den anderen daarin begrepen. Man en vrouw zijn 'eendat is natuurlijk en dat zegt reeds de bijbel maakt gij nu zelf de gevolgtrekking Dreyfusz stak een groot stuk wit vleeBch aan zijn vork en bekeek het oplettend. „Zie nn toch eens zulk eene philosoof aan Ik moet mij dus zoo maar laten overrompelenen daartoe wordt alles in het werk gesteld Nu echter in ernstmijn kindkan je werkelijk verlangendat ik, oude man, je jongen echtgenoot in Göschenen opzoekom hem te smeeken niet boos meer te zijnomdat hij mij mijn oogappel bij nacht en ontijd geschaakt heeft „Zoo nietoom gij wilt mij niet begrijpen Ik verlang niets van u dan eene kleine toenadering. Toe nadering aan de eene en toenadering aan de andere zijdedat moet toch eindelijk tot eene verzoening voeren „Men zou zeggen I En toch Annaje mag er boos om zijn of niet ik van mijn kant kan niet toegeven.'* Anna wrong de handen. „Juist zoo spreekt Hans wat moet daarvan worden? O gij stijfkoppen moet gij dan beiden bij uwe stijf hoofdigheid blijven Mijn fijn gesponnen diplomatisch net scheurt uiteen by zulk eene grenzelooze eigenzin nigheid. Nu ben ik ten einde met mijne wijsheid nn kan ik weer onverrichter zaken vertrekken „Eerst vertrekken kunne n", lachte de Raad, en kloof bedaard aan zijn kippenvleugel„voorloopig valt hieraan volstrekt niet te denkenje blijft nog eenige weken het kunnen ook maanden worden wanneer je wilt bij oom en tantewe laten je nu niet zoo gemakkelijk weer los." „En Hans „Wanneer hij je mist, zal hij je wel komen halen" Plotseling vloog Anna eene gedachte door het hoofd.

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 1