No. 68. Zeven en tachtigste Jaargang. 1885. WOENSDAG 10 JUNI. ONZICHTBARE HANDEN. Prijs der gewone Advertentiën JStiiUnUnb. ISttmcalattb,. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele Rijk f 1, De 3 nummers f O 06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TEB A ZOON. BELGIE. De reis des Konings naar Berlijn is op nieuw uitgesteldwaarschijnlijk tot het late najaar. De kroonprins van Duitschland heeft zulks verzocht om den Keizer alle aandoeningen te besparen. ENGELAND. De heer Peter Lumsden de engel- sche hoofdcommissaris voor de afghaansche grensrege ling, is zoowel te Konstantinopel als teWeenen door verslaggevers van dagbladen uitgehoord. De indruk van die gesprekken isdat hij volstrekt niet ingeno men is met de aanhangige onderhandelingen tot rege ling der grenzen in Afghanistanwaarvan hij in de toekomst nieuwe moeielijkheden verwacht. Bij zijne aan komst te Londen werd hij door de volksmenigte met gejuich ontvangen. Er is eene maatschappij opgericht tot het doen van voorloopige boringen ter verbinding van Schotland en Ierland door middel van een onderzeeschen tun nel. Haar kapitaal bestaat uit 1000 aandeelen van f 240. De gemeenteraad van Londen beeft in eene met ge sloten deuren gehouden vergadering verworpen het voorstel van een zijner leden om een adres van rouw beklag aan het fransche volk te zenden wegens het overlijden van Victor Hugo. Een geruchtdat de emir van Afghanistan Abder- rhaman vermoord zou zijn, door het russische blad Novosti van St. Petersburg medegedeeldis niet bevestigd geworden. Volgens de Daily News is den 6 door het russische gezantschap te Londen uit Petersburg het bericht ont vangen dat de onderhandelingen met Engeland nog voortduurden. De Daily Telegraph meldde daarentegen, dat overeenstemming over de afghaansche grens ver kregen was. Rusland zou ten opzichte van Zoelficar toegegeven hebben. In den ochtend van den 8 had aan boord van het schip Inflexible eene ontploffing van steenkolengas plaats waardoor 12 man brandwonden bekwamen en eenigen ernstig gewond werden. Hoogerhuis. Minister Derby antwoordde den 8 op eene vraag van den heer Jersey, dat de in Zoeloeland gevestigde Boeren eene proclamatie uitgevaardigd had den waarin zij opkomen tegen de inbezitneming van de St. Lucia-baai door den luitenant Mooie, daarbij de britsche rechten bestrijden en die der nieuwe Boe- ren-Republiek betoogen. De heer Bulwer, Engeland's vertegenwoordiger, heeft niet verzuimd tegen deze aan spraken op te komen en de regeering heeft zijne han deling goedgekeurd. 55) Prancesco's bleek gelaat werd bij het lezen van den naamals het ware geheel vertrokken hij sloot weder de oogen en dook diep in de kussens weg en sissend klonk het van zijne lippen: „Briccone Schurk 1" Menken greep de gloeiende hand van den knaap en hield die in de zijne. „Cadama is een schurk Francesco", zeide hij wat luider sprekende„ik weet het! Niet uit vriend schap voor je kwam hij hierom naar je gezondheid te vernemenmaar uit vreesdat je onvoorzichtig genoeg kondet zijnom door een gevoel van dank baarheid jegens je verplegers gedrevenover zijne plannen te pratenWindt je niet opvergeet Cadama's bezoek ik breng je nog andere groeten van twee goede menschen die mij zooeven hebben verlaten: van den Raad Dreyfusz en van je zuster!" Francesco vloog verschrikt overeindzijne oogen schitterden half van ontzaggelijk geluk half in vreese- lijken angstzijne hand omsloot krampachtig die van Menken. „Van mijn zusterriep hijmet half verstikte stem, „almachtige Goddus weet gij „Alles, Francesco jaik weet alles", viel de baron hem in de reden en duwde den opgewonden jongen man zachtjes in de kussens terug„ik weet alles en ik moet je bekennendat er ook min of meer egoïsme in het spel wastoen ik je zoo gewillig in mijn huis opnam. Ik geloofdedat je zoudt leeren inziendat ik het goed met je meen en dat er my veel aan gelegen isom Lucia's broeder uit de slechte handen, waarin hij vervallen was, te redden; ik verwachtte, dat je mij alles zoudt toevertrouwenom mij in Btaat te stellen je te helpenwaartoe ik in dit geval ge lukkig in staat ben. Toen Lucia's vader op sterven lag moest ik hem zweren zijne Lucia die als zijn kind was opgevoeden voor de wereld ook als zijn kind geldten die zelf niet beter weet of zij heeft het Lagerhuis. Den 8 verklaarde minister Fitzmau- ricedat sedert de aankondiging van het afbreken der onderhandelingen met Spanje over een handelsver drag eene dépêche van de spaansche regeering ont vangen waswelke eenigermate de hoop wettigtdat de onderhandelingen weder opgevat zullen worden. Met 264 tegen 252 stemmen werd bij tweede lezing de begrooting van ontvangsten verworpen, waardoor ,de regeeringdie eene kabinetsvraag van deze zaak ge maakt had, geslagen is. Deze uitslag werd door de op positie met grooten jubel vernomen. FRANKRIJK. De commissie uit de Kamer, die onderzoeken zou de door den senaat in het wetsont werp tot wederinvoering der departementsgewijze ver kiezingen gebrachte veranderingen heeft zich den 4 een stemmig met die wijzigingen vereenigd, na den minister Allain Targé te hebben gehoord. Deze had op de onveranderde aanneming zeer aangedrongen, opdat het ontwerp zonder verder uitstel aangenomen en afgedaan kon worden. Op aandrang van den president-minister, den heer Brisson zijn den 8 met groote meerderheid van stemmen die wijzigingen goedgekeurd. GRIEKENLAND. De door de Wetgevende Ver gadering van Oreta benoemde commissie begaf zich aan boord van de stoombootdie den nieuwen gouver neur Savas-paeha overbracht en verklaarde dat zijne benoeming niet overeenkomstig den wensch der ver gadering was. Het verzet tegen die benoeming is bepaald goed geregeld. De christen-afgevaardigden hebben zich voor den duur van een jaar als voortdu rende vergadering samengesteld en een beroep op de bevolking uitgevaardigd waarbij deze wordt uitgenoo- digd kalm te blijven en in overeenstemming met de afgevaardigden te handelen om de benoeming van Sa- vas vernietigd te krijgen. De consuls van Italië, Frank rijk en Engeland hebben van hunne regeeringen last ontvangen het hunne te doen om de opgewondonheid te doen bedaren. De grieksche minister van buitenl. zaken gelastte den griekschen consul op Oreta per telegraaf al het mogelijke te doen om de opgewondenheid tot bedaren te brengen. RUSLAND. Op den spoorweg van Kosloff naar Rostoff is een trein uit het spoor geraakt bij Kisitenska aan den Donwaarbij 10 reizigers gedood en 70 meer of minder ernstig gekwetst zyn. Er wordt aan kwaadwil ligheid gedachtdaar dwars over het spoor een zware ijzeren tang gevonden is en de bagage der reizigers dadelijk na het ongeluk geplunderd is door eenige plotseling te voor chjjn gekomen personen van verdacht uiterlijk. recht zich zoo te noemen, steeds met raad en daad terzijde te staan. Ik heb mijnen eed met Gods hulp kunnen houden tot op dit oogenblik nu echter begeeft mij de moed nu ik haren eigen broeder onder hare vijanden zie!Ik vraag "je, Francesco: is alle broederlijk gevoel in je verstiktdat je de hand opheft, om je eigen zuster te vernietigen F" De Campagnees verborg bet gelaat in de kussens en Menken hoorde hoe hij zachtjes snikte. Kwam einde lijk het berouwof was hij werkelijk eene machine in Cadama's hand geweest? „Francescozeide Menken en hij boog zich over den zieke heen om hem in de betraande oogen te kun nen zien „spreek nu denk er aan dat je een vriend voor hebt. Evenals ik Lucia beschermen wilzoo wil ik ook jou helpenJe moet een nieuw leven beginnen, een beter mensch wordenen ik wil je daarbij be hulpzaam zijn Ik wil je de middelen geven om op eer lijke wijze aan den kost te komenik wil je helpen bij je pogingen om het verleden uit te wisschen. De broeder van Lucia mag niet langer in eene onderge schikte betrekking blijvenhij moet trachten zich eene positie te veroveren die met zijne talenten overeen komt. Wil je dat, Francesco? Wil je mijn hulp aan nemen? Wilt ge mij je verleden onthullen, om my daardoor in staat te stellen diegenen te vernieti gen die jou en met jou Lucia in eenen afgrond willen stortendie van jou eenen schurk en van Lucia eene bedelaarster willen maken? Wil je dat, Francesco Langzaam richtte de jonge Italiaan zich op. Nog viel de glans van de ter kimme neigende zon over zijn bruin gelaaten zoo zag Menken duidelijk dat de eerst vertrokken trekken van den knaap eene uitdruk king van rust en kalmte hadden aangenomen en zijn blik met groote innigheid op hem rustte. „Gij hebt het goed met mij voorbaronik wist het reeds lang", antwoordde Francescoen hij gaf zich alle moeiteom langzaam en bedaard te spreken„ik weet ookdat ik onbevreesd voor u mijn hart kan uitstorteneen hartdat zoo overvol is en zooveel geleden heeftsedert men mijne geliefde moeder begroef! Ik wil doen, wat gij van mij verlangt, ofschoon het mij smartelijk aandoetu mijn woelig verleden te ont- SPANJE. Eene dynamietontploffing ten huize van het Senaatslid Perrer te Villa Nueva richtte aanzienlijke schade aan 2 personen werden gekwetst. De dader is aangehouden. TURKIJE. In den avond van den 5 zijn in de wijk Stamboel te Konstantinopel 300 huizen waaron der 50 winkels en 3 moskeeën afgebrand. Verschei dene personen zijn gekwetst en ééu is omgekomen. ZWITSERLAND. De bondsraad heeft den 4 de uitzetting gelast van 21 duitsche en oostenrijksche anarchisten waarvan 3 in fransch en de overigen in duitsch Zwitserland verblijf hielden. EGYPTE. Volgens een verslag over de inkomsten en uitgaven des lands in 1884 is de geschiedenis van den toestand van dat jaar een voortdurende strijd om het staatsbankroet af te wenden. Tweemaal was een schuld van ongeveer f 50000 aanleiding dat de betalingen gestaakt hadden moeten worden. ZUID-AMERIKA. Vier batailloDS der troepen van Cacerès hebben aan Iglesias huune diensten aangebo den. Duizend man zullen van Lima, Peru's hoofd stad vertrekkenom Arequipa te gaan aantasten. Den 8 is de stad Mollendo voor den handel geopend. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. De commissiebenoemd tot onderzoek der inlichtingen, door den minister van marine gegeven naar aanleiding van het aan de Tweede Kamer gericht adres van «het hoofdbestuur der Vereeniging van leeraren aan inrichtingen van Middelbaar Onderwijs", over het toelatingsexamen tot het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord, heeft van die inlichtingen met belangstelling kennis genomen en rapport uitgebracht. In dat adres werd op de daarin ontwikkelde grondenaan gedrongen op I. regeling van het toelatings-examen op zoodanige wijze dat het in overeenstemming ware met de kennis van jongelieden, het onderwijs in de eerste drie klassen eener Rijks Hoogere Bur gerschool van 5jarigen cursus met vrucht gevolgd hebbende; II. afneming van dat examen in het openbaar door eene com missie, bestaande uit officieren en burgerlijke personen, die allen bij het onderwijs werkzaam zijn en jaarlijks door den minister van marine worden benoemdterwijl telken jare het grootste gedeelte der commissie wordt vernieuwd. De commissie is, na alles te hebben nagegaan, van oordeel: 1°. dat de wenschelijkheid eener aansluiting der toelatings examens aan het onderwijs, in de drie eerste klassen der Hoogere Burgerschool genotentot dusver onvoldoende is gebleken en zij vestigt daarbij de aandacht op de omstandigheiddat, waar van aansluiting aan de Hoogere burgerscholen tot dusver sprake wasniet de 3emaar de 2e daarvan gold. hullen ik heb zooveel kwaad en onrecht gedaan Zoolang mijne moeder leefde, was mijn hart onbedorven; zij lette op mij en bewaakte mijen het weinigedat zij verdiende werd opgeofferd om mij eene opvoeding te geven. O hoe geheel anders was het in de bittere dagendie na haren dood voor mij aanbraken Ik zonk steeds dieper en dieperen hijdie mij altijd verder in dien poel van jammer en ellende storttewas mijn kwelgeestmijn demon Cadama Francesco hield uitgeput op en vouwde de handen op het dek. Menken begreepdat hij hem moest geruststellenwilde hij bij den zieke te groote opwin ding vermijden. Eene instorting kon de ergste gevolgen hebben. „Cadama heeft geene macht meer over je, mijn beste Francesco", zeide hij op zachten toon„hem behoeft gij niet meer te vreezen Hij zal het niet wagen je nog verder lastig te vallen zeer zeker niet, zoolang je onder mijne bescherming staat 1" „En toch zijn de beide woordendie hij op zijn kaartje geschreven heefttwee vreeselijke bedreigingen", ging de Italiaan heftig voort„twee bedreigingen die hij zeker ten uitvoer brengen zalwanneer ik zijne be velen niet nauwkeurig opvolg. „Ancona e Caserta" staat erin Ancona staat het gesticht voor hendie groote misdaden hebben begaan in Caserta de cellu laire gevangenis. Hier of ginds wacht mij gevange nisstraf wanneer Cadama het wilwant hij weetdat ik verdacht wordmedeplichtig te zijn aan den grooten muntendiefstaldie jaren geleden in het Palazzo Borghese werd gepleegd. Dat ik onschuldig ben aan deze misdaad bij de heilige Maagd zoo onschuldig, als een pasgeboren kind wie zal het gelooven daar men de schijnbare bewijzen mijner medeplichtigheid bij mij vond Hebt gij macht genoegbaron om mij ook voor Ancona en Caserta te bewaren „Wees niet bevreesd Francesco", gaf Menken ten antwoord „Cadama zal het niet wagen eene aanklacht tegen je in te dienen hij zou zich daarmede zijn eigen graf graven. Hij wil je vrees inboezemenhij die zelf op weg is naar de galg - denk eens na is het de moeite waardaan zulke dreigementen eenige aandacht te Bchenken?" Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 1