No. 81. Zeven en tachtigste Jaargang. 1885 V R IJ D A G 10 JULI. ONZICHTBARE HANDEN. Prijs der gewone Advertentiën; ©cbeelte. i^uiteulanb. 67) Bttmgnlattb. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. H A A1SCHE COUR AIV T. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 8 maanden voor Alkmaar f 0,80; franco door het geheele Eijk f 1, De 3 nummers 0-06. Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HEEMs. COS- TEE ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR noodigen de ingezetenen dringend uitde gotenriolen en zijlen in deze gemeentetot het schoonhouden waarvan zij volgens de bestaande voorschriften verplicht zijn, behoorlijk schoon te maken, zullende tn den loop der volgende week door de gemeente-politie daarover schouw worden gehouden. Zij brengen tevens in her innering, dat zij, die geen drinkwater of geen bruikbaar drink water hebbengoed drinkwater kunnen halen uit de gemeente- pompen op den Achterweg, de Gedempte Nieuwesloot, nabij het Hofop het plein achter de Groote kerk en de binnen plaats van het Stadhuis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. BRUINVIS DE LANGE, Weth, 1. B. Alkmaar, De Secretaris, 9 Juli 1885. NUHOUT VAN DER VEEN. NATIONALE MILITIE. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR gelast, krachtens bekomen aanschrijving, de onderstaande verlofgangers, zich tot bijwoning der oefeningen bij hun korps aan te melden op den dag hieronder vermeld's namiddags vóór 4 uur, als volgt 12 Augustus 1885, 7e regiment infanterie, garnizoen te Am sterdam, lichting 1882, ANTONIE HAllDOREE en JOHANNES van BAAR. 12 Augustus 1885, 4e regiment infanterie, garnizoen te Delft, lichting 1882, PIETER JOHANNES ENGEL. De opgeroepenen kunnen vrij transport naar hun korps en daggeld van 25 centen ter gemeente-secretarie aanvragen. Alkmaar 9 Juli 1885. De Burgemeester voornoemd, P. BRUINVIS DE LANGEWeth., 1. B. BELGIE. De beer van Ermengem door de regee ring naar Spanje gezonden om dr. Eerran's inëntingen tegen de cholera na te gaan ia den 6 teruggekomen. Uit het door dien geneesheer aan het Journal de Bruxelles gegeven kort overzicht blijktdat hij het nut dier inëntingen op zijn best zeer twijfelachtig keurde. De inënting zelve scheen niet gevaarlijk te zijn. De taak der buitenlandsche geneesheeren was overigens zeer bemoeielijktdaar dr. Eerran volstandig geweigerd had de door hem gebezigde stof ten onderzoek te verstrekken, bewerende het geheim te willen bewaren, totdat bij zelf in een volledig geschrift rekenschap zijner wijze van behandeling zou hebben kunnen geven. De president-minister Beernaert heeft aan de kamer een ontwerp ingediend tot herziening der wet op de inlandsche tabak. ENGELAND. Het reglement tot wering van de cholera dat ten vorigen jare werd vastgesteld, is weder van kracht verklaard en de invoer van lompen tot 1 November a.s. verboden. Hoogerhuis. De minister-president Salisbury deelde den 6 mede, dat de onderhandelingen met Bus- land hervat zijn op het punt, waartoe zij door zijn voor ganger waren gebracht. Men moest in de eerste plaats Francesco verklaardedat hij eveneens naar Monaco terug moestwaar de baron met den middagtrein aan kwam en in het hotel de Bussie zou overnachten. Zij wandelden samen naar het station terugdat slechts een paar stappen verwijderd was, en gingen, om opzien te vermijden in verschillende coupe's van den spoedig daarop aankomenden trein. Na een kort oponthoud aan het grensstation Ventimi- glia hield de trein te Monte Carlo stilwaar de pas sagiers, die de speelzaal van Monaco wilden bezoeken, werden afgezet. Cadama en Francesco liepen de trappen op, die naar het meer met overladen pracht, dan wel met fijnen smaak opgetrokken casinogebouw voeren. Op de trappen en onder de kolonaden heerschte, of- Bchoon de speelzalen eerst een uur geleden geopend waren en de meeste bezoekers reeds hun geluk daar binnen aan de groene tafels beproefden eene woelige drukte. Francesco ontmoette Menken onder de veranda voor bet Grand Café de Paris waar de baron met Eiimar zat te praten. De Campagnale boog eerbiedig voor hem en eerst toen Menken hem met een wenk uit- noodigde, eveneens plaats te nemen ging hij aan een der tafeltjes in de nabijheid zitten. Na verloop van eenige minuten beduidde Menken Francesco, hem naar binnen in het café te volgen. Hier behoefden zij niet te vreezen dat zij gehoord zouden wordendaar de meeste bezoekersom het gewoel voor het casino beter te kunnen gadeslaan onder de veranda hadden plaats genomen. In korte woorden gaf Francesco verslag van zijn onderhoud met Cadama. de gegeven beloften nakomenom te doen zien dat Engelands gegeven woord gehandhaafd werd. De on derhandelingen werden door Rusland gevoerd in een vriendschappelijken geest. Hij meende dus, eene vreed zame oplossing te mogen te gemoet zien. Maar een eindbelissing kon niet genomen wordenzonder dat Engelands belangen en de bescherming zijner grenzen op afdoende wijze waren verzekerd. Wat Egypte betreft, moest men met groote bedachtzaamheid te werk gaan opdat men niet genoodzaakt werd terug te treden. Vóór alles moest het geldelijke vraagstuk opgelost, de grens beschermd tegen een barbaarschen vijand en de staatkundige betrekkingen van Egypte met Soedan vastgesteld worden. De oplossing van al die moeielijk- heden eischte tijd. De Onder-Koning was altijd ge trouw aan Engeland geweest en Engeland was door zijne eer gehouden hem bij te staan. De regeering was niet voornemens de ontbinding van het Parlement uit te stellen; zij hoopte, dat de verkiezingen tegen 17 November zouden kunnen plaats hebben. Zij had geen plan de buitengewone wetgevende maatregelen voor Ierland te vernieuwen, maar de bestaande wetten kracht dadig toe te passen. Lagerhuis. De kanselier der schatkistde heer Hicks Beach deelde den 7 mede dat de regeering voornemens waseen vertrouwd persoon met eene bij zondere zending naar Egyptö af te vaardigenmaar daar deze zaak nog niet volkomen geregeld was kon hij daarover thans geene verdere mededeelingen doen. Alleen dit kon hij nu reeds zeggen, dat bij de regeering geen enkele reden bekend waswaarom zulk eene zending niet aan den heer Henry Drummond Wolff kon opgedragen worden. Integendeel bestond er grond om te geloovendat deze persoon den Onder-Koning aan genaam zou zijn. De heer Mac Laren kondigde daarop eene motie aan, waarin verklaard wordtdat het niet gewenscht zou zijn aan dien heer eene zending naar Egypte op te dragen. Met 151 tegen 2 stemmen werd. na eene beraadsla ging van verscheidene uren, een voorstel van genoemden minister aangenomen om de zittingen van Dinsdag en Woensdag aan de behandeling van regeeringszaken te wijden. De heer Gladstone had dit voorstel ondersteund. Met 153 tegen 32 stemmen werd het voorstel goed gekeurd om aan prinses Beatrix een jaargeld van f 360.000 te verleenen. FRANKRIJK. Senaat. Den 7 werd het vredes verdrag met China ingedienddat op verzoek der re geering spoedeischend werd verklaard. De overeenkomst betreffende Egypte's geldmiddelen werdna bestrijding door den heer Gavardie en verdediging door den pre sident-minister de Freycinet, goedgekeurd. Kamer. Den 7 zijn alle hoofdstukken van de be grooting der staatsspoorwegen aangenomen. RUSLAND. De russische bladen laten zich met „De schurk is toch nog dommer, dan ik dacht"» ging hij voort„hij heeft het document voor echt ge houden Juist omdat ik mij eerst verstoutte hem het hoofd te bieden heeft hij zich laten misleiden. Hij denktdat ik nu nog evenzeer in zijne macht ben als vroegeren dat ik nog steeds de harlequin ben die dansen moet, wanneer hij aan de touwtjes trekt. Hij wil Lucia zelf spreken en ik vermoed mijnheer de baron dat dit de hoofdslag zal zijn dien gij zoozeer vreesdet. Cadama heeft wantrouwen opgevat tegen iedereenhij wil naar bij zelf zegtaan de zaak een einde maken. Op welke manier hij dat doen zalkan ik niet vermoeden doch meer nog dan vroeger schijnt het mij noodig hem scherp in het oog te houden." Menken zag met saamgetrokken wenkbrauwen naar den grond. „Het geheim van Lucia's geboorte kan in elk geval niet lang meer bewaard blijven", zeide hij meer tot zichzelf dan tot Francesco „wij kunnen dus ook Ca dama tot het laatste toe rustig zijne plannen ten uitvoer laten brengen om hem dan des te zekerder in onze macht te krijgen. Natuurlijk zult gij dadelijk aan zijne oproeping gehoor geven, tegelijk met jou echter zullen ik en twee sterke gendarmes de eer hebben zijn ge sprek met Lucia afteluisteren. Dat Cadama vooral in mij eenen onaangenamen tegenstander zietdaaraan twijfel ik niet nu wij hem echter het valscbe docu ment in handen gespeeld hebben hebben wij hem in zoo ver in slaap gewiegd, dat hij nu zal meenen met niet al te groote voorzichtigheid zijne laatste troeven te kunnen uitspelen. Ook ik zelf ben door dit welgelukte bedrog geruster geworden want ik moest tot nu toe steeds vreezen dat mij dit document het echte op de eene of andere wijze werd afhandig gemaakt Francesco knikte toestemmend met het hoofden Menken ging voort „Ik heb je vandaag niet meer noodigFrancesco. Je hebt dus tijd om Monaco eens te bekijken, wanneer je lust hebt maar wacht je voor de groene tafel 1 groote behoedzaamheid uit over het regeeringsprogramma van het nieuwe engelsche ministerie, wat betreft het vraagstuk der afghaansche grensregeling. Enkele bladen meenen daarin eene oorlogzuchtige strekking te be speuren. SPANJE. Den 7 kwamen in de provincie Valencia 660 choleragevallen waarvan 408 met doodelijken afloop, voorte Madrid zeven nieuwe gevallen en zes sterfgevallen. ZWITSERLAND. Uit latere berichten is gebleken, dat de invoering van herhalingsscholen met leerplicht in het kanton Zurich niet aangenomen, maar verwor pen is. CHINA. Generaal de Courcy meldde den 6 uit Hué, dat alles rustig was en de annamitische troepen volkomen verslagen waren. Het koninklijk paleis dat groote kunstschatten bevat, was niet verbrand. De Regent Thu-Hong was in de macht der Franschen. De gene raal had een manifest gericht aan het volk van An- nam mede onderteekend door den Regentwaarin de aanslag wordt afgekeurd en de Koning en de Ko ningin worden uitgenoodigd om in het paleis terug te keeren. De Franschen hielden de citadel bezet. Al de mariniers waren uit Tonkin ontboden. Diezelfde generaal meldde den 7 des avonds 11 nurdat de vijandelijke troepen geheel verstrooid waren en dat eenige branden ontstaan waren rondom het gebouw van het gezantschap en in de citadel. Het paleis was ongeschonden gebleven wegens de voorbeel dige tucht van het bataillon zouaven, die het bewaakten. Het bevatte voor 5 miljoen baren zilverde gevonden kunstschatten zijn onberekenbaar: wellicht worden ook nog baren goud gevonden. Hij zou nadere bevelen afwachten. Zitting van den 7. Als leden worden toegelaten en nemen zitting de heeren A. L. Wurfbain, gekozen in het hoofdkiesdis trict Amsterdam in plaats van den heer M. P. Pels en C. Corver van Wessem gekozen in het hoofdkies district Zaandam in plaats van wijlen den heer C. Korff. De provinciale begrooting voor 1886 en de overige stukken van geldeüjken aard worden gesteld in handen eener commissiebestaande uit de heeren de Leao Laguna Dyserinck Kaan J. Prins Jordens, Dijkers, Coninck Westenberg, Schraitz en P. van Eeghen. De rekening van het gesticht Meerenberg over 1884, de begrooting van dat gesticht voor 1886de voor stellen van Gedeputeerde Staten tot aankoop voor rekening der provincie van de aan den grond van Meerenberg grenzende hofstede „Bloemendaals Begin" en tot toevoeging aan dat gesticht van een gebouw Doch wachtnog ietsga eerst nog eens naar het Hotel de Russie en vraag aan den portierof mij ook brieven uit Nizza zijn nagezonden. Wij zullen hier op je wachten." De Campagnale haastte zich aan Menkens verzoek te voldoen en de baron keerde naar Elimar terug. „Ik geloof, dat het einde der comedie nadert", zeide hij „het is nu nog slechts de vraag of het tot onze tevredenheid zal afloopen. Ik kan niet eerder iets tegen Cadama doen vóór hij de met behulp der brieven van den generaal von Hilgersdorf vervalschte Btukken in zijn belang tracht te gebruiken. Ik hoop echter dat dit bij het voorgenomen onderhoud met Lucia het geval zal zijn." „Dan echter heeft het arme meisje reeds gehoord dat zij niet de dochter van den kapitein is", merkte Elimar op. „Dat is ongelukkig toch niet meer te verhinderen. Neem eens aan dat ik in staat was Cadama nog vóór Lucia het geheim uit zijnen mond hoortonscha delijk te maken bestaat er echter niet eene geheele rij van personen die het nu reeds kennen en slechts op de gelegenheid wachten om het te verraden. Ik vrees echternadat ik de meest nauwkeurige inlichtingen omtrent Carmella Boccani heb ingewonnen niet meer zoozeer als vroeger dat Lucia door het openbaren van dit geheim zwaar getroffen zal worden. Zij behoeft zich noch over hare familie noch over hare ongelukkige moeder te schamen. „En Francesco?" vroeg Elimar. „Zal het Lucia niet onaangenaam aandoen en de wereld niet genoegzaam stof tot praatjes geven dat haar eenige broeder eene on dergeschikte betrekking bekleedt Menken fronste het voorhoofd. „Francesco zal van het oogenblik af, dat algemeen bekend wordthoe Lucia slechts het aangenomen kind van den ouden Hackert is, niet langer mijn be diende maar mijn vriend zijnen in mij zal hij niet meer de meestermaar een vaderlijk vriend vinden.

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 1