15. Verzoek van het kerkbestuur der Nederlandsche Israëli tische gemeente te Alkmaar, om Burg. en Weth. te machtigen, met hem een overeenkomst te sluiten betreffende het voor ge meenschappelijke rekening plaatsen en onderhouden eener be hoorlijke afscheiding tusschen een stuk grond aan den Wes- terweg en hel exercitieveldgrenzende aan de Israëlitische begraafplaats en bestemd om later ook tot begraafplaats te worden ingericht, en den openbaren weg, in de plaats van den in den afgeloopen winter door de gemeente gesloopten dijk. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om bericht en raad. Zijn in behandeling genomen de volgende voor de leden ter lezing gelegen hebbende stukken. 16. Verzoek van W. de Wijn Pz., om eervol ontslag als marktmeester der vischmarkt met 1 October a s. Het verzoek ingewilligd. 17. Verzoek van den heer M. L. van Gemert om eervol ontslag als leeraar in de wiskunde aan de burgeravondschool met 1 Oct, a.s. Het gevraagde ontslag eervol verleend. Van de commissie van financiën. 18. Rapport op de door den schuttersraad opgemaakte be grooting van kosten van de dienstdoende schutterij voor 1886, evenals voor 1885 voorgedragen in ontvang en uitsraaf op 2464, met eene toelage uit de gemeentekas van f 2394. De commissie heeft geen bezwaar tegen de cijfers dier begrooting en stelt de goedkeuring voor. Aangenomen. 19. Rapport op de rekening van regenten van het gasthuis, als beheerders der stads-apotheek, van den ontvang en de uit gaaf bij die instelling over 1884. De rekening sluit in ontvang op 4472.42, in uitgaaf op t 3979,48%, alzoo met een batig slot van f 492.93%. De commissie, opmerkende dat de daling van den prijs der chinine hoofdzakelijk de oorzaak der lagere uitgaaf isstelt de goedkeuring der rekening voor. Aangenomen. 20. llapport op de begrooting van ontvang en uitgaaf bij de stads-apotheek voor 1886, sluitende in ontvang en uitgaaf op 3972.93% f 55 25 minder dan voor 1885, wordende uit de gemeentekas eene toelage van 1 2540 aangevraagd, zijnde 360 lager dan voor 1885 werd toegestaan. De commissie, opmerkende, dat het hooge saldo van 1884 en de lage prijs der chinine oorzaak zijn van de lagere toelage uit de gemeente kas stelt de goedkeuring der begrooting voor. Aangenomen. 21. Rapport op de begrooting voor het burgerweeshuis voor 1886, sluitende in ontvang op 12878.32 in uitgaaf op 12440.77, met een batig slot van t 437.55. Het ruime saldo van 1884, groot f 1852.56, is oorzaak, dat in 1886 geen in schrijving of inzameling van gelden tot dekking van het tekort noodig is. De voeding en kleeding zijn berekend op 42 wee zen, waaronder 3 begrepen zijn, waarvoor de vastgestelde som van f 136.50 zal worden betaald; bovendien 4 suppoosten voor voeding. De uitkeering voor de r.k. weezen is berekend op 24 weezen. Door de lagere prijzen der levensmiddelen zijn de kosten van voeding der weezen, die voor 1885 op 78,75% per wees geraamd waren, thans gesteld op 73 78%, overeen komende met het gemiddelde cijfer voor voeding over 1884. De commissie heeft geene bedenkingen en stelt voor, baar goed te keuren. Aangenomen. 22. Rapport op de door regenten van het burgerweeshuis voorgedragen berekening van het bedrag der verplegingskosten in dat gesticht voor iederen wees naar de uitkomsten der reke ning over 1884, opgemaakt voor de gevallen, bedoeld bij art. 49, 50 en 52 der wet tot regeling van het armbestuur. De commissie stelt voor, dat bedrag overeenkomstig die voordracht te bepalen op 111.91. Vastgesteld. 23 Rapport op de door de regenten van het burgerwees huis overgelegde berekening der schadeloosstelling voor de kosten van eiken weesdie voor rekening van anderen in 1886 ter verpleging aangeboden mocht worden. De commissie stelt voordie schadeloosstelling op bet voorgedragen cijfer van f 136.50, J 11.69 lager dan voor 1885 vast te stellen. Vastgesteld. Van Burgemeester en Wethouders 24. Rapport op het verzoek van den beer W. I1. Stoel, industriëel alhier, om vergunning tot het afvoeren van vuil- en hemelwaler uit zijn in aanbouw zijnd woonhuis aan de Kenne- mersingel door een ijzeren pijp onder den grond naar de Sin- gelgracht. Het voorstel strekt, om de vergunning onder de gewone voorwaarden tot wederopzegging toe te verleenen. Verleend. 25. Rapport op het verzoek vau den heer G. J. Cromwel, om vergunning tot het afvoeren van vuil- en hemelwater uit de in aanbouw zijnde perceelen aan de Nieuwlandersingel van de erven D. Smorenberg, aan den westkant, door middel van een riool naar de Singelgracht. Het voorstel is gelijkluidend aan dat bij het vorige punt. Aangenomen. 26. Rapport op het verzoek van de heeren 3os de Kuijper, koopman te Rotterdam, en jhr. J. H. van Reigersberg Ver- sluijsdirecteur der Gooische Stoomtramwegmaatschappij te Watergraafsmeer, om de hun bij raadsbesluit van 6 September 1881 verleende vergunning tot het aanleggen en exploiteeren van een stoomtram tusschen Alkmaar en Oosihuizenwelke vergunning laatstelijk bij besluit van 2 September 1884 No. 43 tot 1 Juli 1885 verlengd werd, nogmaals te verlengen tot 1 Jnli 1886. Daar geene andere aanvragen om vergunning in gediend zijn en het niet bekend is dat eerstdaags van andere personen aanvragen om vergunning te wachten zijn, bestaat bij Burg. en Weth. geen bezwaar tegen dit verzoek en stellen zij voor, den termijn op nieuw te verlengen tot 1 Juli 1886. Verlengd tot 1 Juli 1886. 27. Rapport op het bezwaarschrift van J. H. J. Hofhuis, deurwaarder van 's rijks belastingen te Haarlem, als uitvoerder der uiterste wilsbeschikking van wijlen de wed. F. Kimman, tegen den aanslag dier erflaatster in de plaatselijke directe be lasting, dienst 1885. Daarbij wordt uiteengezet, op grond van welke bepaling die erflaatster, die op 1 Januari 1885 alhier nog woonachtig was en wier huishouding na haar overlijden op den 2 Januari nog aangehouden werd, aangeslagen is en hoe die aanslag goed berekend is. Burg. en Weth stellen ten slotte voor, den verzoeker rneJe te deelen, dat die erflaatster te recht aangeslagen is op het kohier der plaatselijke directe belasting dienst 1885 dat die aanslag goed overeenkomstig de voor schriften der verordening op de heffing dier belasting berekend is en dat er geene termen bestaan om van de reeds betaalde 4/12 gedeelten van dien aanslag eenige teruggave te doen, daar die voldoening geschied is in overeenstemming met de namens de erfgenamen zeiven gedane opgave betrekkelijk het tijdstip van ontruiming van het door de erflaatster bewoond geweest zijnde perceel. Aangenomen. 28. Kapport op het adres van E. Bleeker, landman, wo nende bij de kade langs de Bleekerslootwaarbij hij zich be klaagt over het zwemmen door jongens in die sloot, dat zeer stuitend is voor de talrijke wandelaars aldaar. Burg. en Weth. deelen mede, dat zij geheel instemmen met het gevoelen van dezen verzoeker en dan ook den commissaris van politie opge dragen hebben, voortaan streng te laten toezien op de naleving van artikel 65 der politie-verordening, luidendehet is verboden te baden of te zwemmen op openbare plaatsen in ol binnen de singels en daar buiten, in de vaarten, binnen een afstand van 50 meter van bewoonde huizen. Dat verbod kan zelfs strenger ge handhaafd worden dan vroeger, daar de bad- en zweminrich ting zoowel voor vermogenden als onvermogenden de gelegen heid aanbiedt om te zwemmen. Zij stellen daarom voor, aan den verzoeker mede te deelen, dat maatregelen zijn genomen om aan zijn verzoek te voldoen. Aangenomen, na opmerking van den beer Kraakman dat de verordening gewijzigd zal moeten wordenzoo de afstand waar de jongens zwemmen, meer dan 50 meters bedraagt. concessie voor de drinkwaterleiding in te mogen brengen in de 29. Rapport op het adres van de classicale vergadering van Alkmaar en dat van de classicale vergadering van Edam bei den strekkende om voortaan het houden van de veemarkt in het openbaar op Zondag te verbieden. Burg. en Weth. deelen mede, dat de lezing dezer beide adressen op hem, die met, den toestand te Alkmaar onbekend is, den indruk maakt, dat bijna altijd op Zondag aldaar veemarkt wordt gehouden. Toeh gelden de aangevoerde bezwaren slechts éénen marktdag en wel dien, welke gehouden wordt op den eersten Maandag in No vember en op den daaraan voorafgaanden Zondag reeds een aan vang neemt. De tweede groote najaarsveemarkt wordt toch op Womsdag gehouden en bij de groote voorjaarsveemarkt in April wordt op de openbare straat geen handel in vee op Zondag ge dreven. Die handel, zoo hij gedreven wordtbepaalt zich dan tot de stallen waar de uit Friesland gekomen koeien tijdelijk geplaatst zijn. En nu moge het waar zijndat het raadsbesluit bepaaltdat de eerste groote najaarsveemarkt zal worden ge houden op den eersten Maandag in November en niet op Zon dag, even waar is het, dat sedert onheuchelijke jaren de han del in vee op den dag te voren een aanvang neemt, een verschijnsel, dat zich niet alleen te Alkmaar, maar ook te Hoorn en Purmerende voordoet. Dat verschijnsel is dan ook zeer goed te verklaren. De ondervinding heeft geleerddat in de maand ftovember, met hare vrij korte dagen, die markt niet in één dag kan afloopen en om aan dat bezwaar te gemoet te komen, hebben zoowel koopers als verkoopers een uitweg gezocht en ook gevonden. Die uitweg bestaat daarin, dat op den Zondag meest aangevoerd en verhandeld worden jonge beesten en zware kalf- koeien, waarvan een groot deel voor het buitenland bestemd is, en dat de overige veesoorten meer op den Maandag verhan deld worden. Het gevolg daarvan is gewordendat verschei dene personenvooral uit den vreemdede markt alleen op Zondag bezoeken en des avonds de gemeente weder verlaten. Deze toestanddoor den handel zeiven in het leven geroepen en steeds bestendigdzou niet zoo gemakkelijk veranderd kun nen worden. Verbood de gemeente Alkmaar het drijven van bandel op den openbaren weg, de markt zou even goed gehou den worden op een stuk weiland in de nabijheid der stad on der eene andere gemeenteen tal van ingezetenen, die bij liet houden der markten zulk een groot belang hebbenzouden daarvan de nadeelige gevolgen ondervinden. En dat dit het gevolg zou zijn, leert reeds het volgende voorbeeld De ge meente heeft bepaald dat de gewone op Maandag gehouden wordende kalverenmarkt niet zal plaats hebben op den twee den paasehdag en den tweeden pinksterdag. Toch voeren de landlieden hunne kalveren aan en komen (te veehandelaars uit den vreemde ze koopen; de stallen en terreinen van mej. de wed. Schoon aan de Karnemelksbuurt worden op die dagen voor marktplaats gebezigd Ditzelfde zou men zien gebeuren op den eersten Zondag in November. Vinden zij dus geene vrijheid voor te stellen, verandering te brengen in eenen toestand die jaren lang bestaat en waarvan het gevolg zou kunnen zijn, dat eene zeer bloeiende, algemeen in Europa bij veehandelaars te kende markt achteruit ging, zeer ten nadeele van de talrijke ingezetenen, voor wie die markt eene der belangrijkste bronnen van inkomst iszij zijn bereid maatregelen te nemen om ten aanzien van één punt tot de vroegere gewoonte terug te keeren. Voordat Alkmaar aan het spoorwegnet verbonden was, kwamen de meeste kooplieden uit Zuid-Holland, Noord-Brabant, België enz. per as van Haarlem naar Alkmaar. (Juderen van dagen zullen zich herinneren, dat die rijtuigen tusschen twaalf en een uur op het Ritsevoort kwamen en daar eene buitengewone drukte veroorzaakten. In verband daarmede werd het vee ook eerst tegen twaalf uren aangevoerd. Hierin is na de aansluiting van Alkmaar aan het spoorwegnet, vooral in de laatste jaren verandering gekomen. De aanvoerders van vee beginnenom de beste plaatsen te bemachtigen hoe langer zoo vroeger te komen en veroorzaken daardoor reeds drukte en beweging vóór den aanvang der ochtend-godsdienstoefening. Dit kan voorko men wordenwanneer in overeenstemming met de vroegere ge woonte bepaald wordt, dat het plaatsen van vee op de markt op Zondag niet mag aanvangen vóór des middags 12 uren. De ochtend-godsdienstoefeningen kunnen dan zonder stoornis ge houden worden en afloopen. Zij stellen naar aanleiding van deze beschouwingen voor, aan de adressanten mede te deelendat de gemeenteraad naar aanleiding van hunne bezwaren Burg. en Weth. uitgenoodigd heeft, maatregelen te nemen, dat op den eersten Zondag in No vember, zijnde de eenige Zondag, waarop te Alkmaar handel in vee gedreven wordtdat handel drijven op den openbaren weg eerst aanvangt te 12 uren des middagsop weik tijdstip de ochtend-godsdienstoefeningen afgeloopen zijn. Aangenomen met algemeene stemmen, nadat de Voorzitter te kennen had gegeven, geen noodzakelijkheid te zien voor het door den heer Goede geopperde denkbeeldom de. zaak aan te houden en Burg. en Weth. uit te noodigen, met de gemeente besturen van Hoorn en Purmerend hierover in overleg te tre den. De gemeenteraad van Purmerend had reeds een gelijk besluit genomen, als thans voorgesteld werd en van Hoorn was niets bekend. 30. Mededeeling, dat tengevolge van de vernieuwing van den voorgevel en de zijgevels van het Waaggebouw het in dat gebouw geplaatste telegraafkantoor op nieuw in orde moet worden gebracht. Daar de minister van waterstaat verzocht heeft, liet daarheen te leiden, dat het kantoor vóór of op 14 Dec. weder voor den telegraafdienst in gebruik kau worden genomenverzoeken Burg. en Weth. machtiging, om dit kantoor spoedig in den vroegeren toestand terug te brengenzullende volgens begroo ting van den gemeente-architect eene uitgave van f 1250 vor deren. De machtiging verleend, nadat de Voorzitter eenige inlich tingen had gegeven omtrent de met den minister gevoerde onderhandelingen, de vaste commissie van bijstand verklaard had geen bewaar te hebben tegen de uitvoering en op eene vraag van den heer Kraakman geantwoord wasdat dit werk moeielijk voor openbare aanbesteding vatbaar ismaar onder de hand bij gedeelten zal worden uitbesteed. 31. Verzoek van regenten van bet gasthuis om machtiging tot den aankoop eener raderbaarzullende kosten blijkens in gesteld onderzoek 1 150 a 17-5, behalve eenige kleine werk zaamheden daaraan voor de aflevering te verrichten. Daar op de begrooting voor 1885 voor dat doel slechts gerekend is op f 50 a 50, verzoeken zij daarvoor, ongeveer f 200 beschikbaar te stellen. Tevens geven zij kennis, dat zij genoodzaakt zullen zijn later eene suppletoire begrooting intedienen waarbij eene nadere toelage uit de gemeentekas wordt aangevraagd tot dek king van het tekortwelke de verpleging van de vele zieken dit jaar gevorderd heeft. Sedert 1 Januari zijn tot Augus us reeds 69 personen verpleegd, tegen 66 in het geheele jaar 1884. Daaronder zijn verscheidene ernstige zieken en o.a. gedurende eenige weken 9 typliuslijders geweest, waardoor zoowel de posten voor voeding als voor waakloonen aanzienlijk overschre den zullen worden. Machtiging verleend; overigens voor kennisgeving aangenomen. 32. Rapport der vaste commissie van financiën omtrent het voorstel der vaste commissie voor de gemeentelijke gasfabriek tot het maken van een vierden gashouder bij die fabriek en van de met dat voorstel samenhangende voorstellen. Zij her innert, dat reeds bij besluit van 25 Maart 1885 n°. 33 een deel van de over 1884 behaalde winst beschikbaar werd gehouden voor dien gashouder. Het thans ingediende voorstel is dus een uitvloeisel van het toen reeds in beginsel genomen besluit. Kan zij zich dan ook geheel vereenigen met het voorstel, om dien gashouder te maken en met de plaats, waar men hem wil zetten, ten aanzien van de wijze van uitvoering verschilt zij eenigzins van gevoelen. Vooreerst merkt zij op, dat naar hare meening niet de commissie de aanbesteding der uittevoeren werken zal kunnen houden, daar dit behoort tot de taak van Burg. en Weth., welk college alleen bevoegd en gerechtigd is tot het aangaan van overeenkomstenwaarbij de gemeente verbonden wordt. Zij heeft natuurlijk geen bezwaardat de commissie voor de gasfabriek toezicht op de uitvoering der werken houdt, maar wenscht alleen de bij punt c van bet voorstel ter sprake gebrachte machtiging te verleenen aan Burg. en Weth. In de tweede plaats heeft zij bezwaar legen het voorstel om rond om liet terrein een ijzeren hek op steenen voeting te plaatsen, waarop de gashouder zal worden gepmaakt. Volgens de begroo- ting van den gemeente-architect vordert dat hek f 2276,52 welke uitgaaf baar te hoog voorkomt. Het in de onmiddellijke nabijheid gelegen terrein der gasfabriek zelve is van den ge meentegrond ook afgescheiden door eene houten schutting, die volstrekt niet misstaat en zij zou dit terrein op dezelfde wijze willen afscheiden, waardoor eene niet onbeduidende besparing wordt verkregen. Uit de overgelegde plannen is opgemaakt, dat het de bedoeling isliet terrein aan de waterzijde niet af te sluiten. De vraag is evenwel gerezenof die afsluiting niet noodzakelijk is. Bij niet afsluiting kan iedereen toch vrij op dit terrein komendat naar hare meening geene aanbeveling verdient. Behoudens vorenstaande wijzigingen kan zij de aan neming van punt c ondersteunen. Met her. onder letter d gedaan voorstel tot vereffening dezer uitgaaf kan zij ziek geheel vereenigen. Te zijner tijd zullen Burg. en Weth. e>enwel in dien geest eene suppletoire be grooting moeten indienen. Alleen veroorlooft zij zich eene opmerking. Het ligt zeker in de bedoeling met de uitvoering dezer werken spoed te makenom vóór den aanvang van den winter van 1886,1887 geheel gereed te zijn. Het gevolg daarvan wordt, dat de aanneimngsom in den loop vau 1886 geheel betaald moet worden, terwijl eerst in den loop van het voorjaar van 1887 bekend wordt, Hoeveel de zuivere winst over 1886 bedraagt. Daar zij gelooft, dat het gemeente-belang medebrengt, de betalingstermijnen voor de aannemers gemakkelijk testellen, vestigt zij de aandacht op de mogelijkheiddat tijdelijk de middelen kunnen ontbreken om in die bstaling te voorzien. In dat geval zou het tijdelijk opnemen van geld noodzakelijk worden. Daartegen bestaat niet het minsie bezwaar, wanueer slechts bij tijds aan die mogelijkheid gedacht wordt en met die omstandigheid rekening wordt gehouden bij de vaststelling van het maximum der somtot het opnemen waarvan de raad jaarlijks aan Burg. en Weth. machtiging verleent. Nadat de Voorzitter had medegedeeld, ciat, de commissie voor de gasfabriek geen bezwaar had tegen het maken eener houten schutting en tegen het plaatsen dier schutting aan de waterzijdedaar het voornemen bestondop het terrein ook ijzeraarde en eenige rommel te bergenthans elders opgeslagen wordende die daardoor aan bet oog onttrokken zouden worden, en dat de betaling zoo geregeld zou wordendat daaruit geene moeieiijkkeden zouden ontstaan, werden de verschillende voor stellen met de door de com nissie aangegeven wijzigingen aange nomen. Een door den heer Kraakman geopperd denkbeeld om een houten hek, in plaats van eene houten schutting te stellen werd door den Voorzitter en den heer Bosman bestreden. 33. Rapport der commissie, die onderzocht heeft de gemeente rekening over 1884. Dat oi di-rzoek gaf aanleiding tot ds vol gende opmerkingen. Zij herhaalt die, ten vorigen jare reeds gemaakt, dat het wenscbelijk is, verandering te brengen in de wijzewaarop de toelage voor het muziekkorps bij één mandaat wordt uitbetaald, zonder oat van eenige specificatie of justificatie dier uitgaaf blijkt. Zij stelt daarom voor, de rekening van de commissie van toezicht en beheer over dat korps, welke tot nog toe door Burg. en W et.li. goedgekeurd wordt, voortaan door den gem, enteraad te laten goedkeuren. In de tweede plaats wenscht zij alsnog vertooning van het bewijs, dat/8100 nominaal inschrijving op het 2% p et. grootboek aangekocht is of de verzekering le ontvangen, dat dit bewijs in het ge.ueente- archief nedergelegd is. Einde.ijk vestigt zij de aandicht op de in uitgaaf gebrachte rente d r in 1871 1872 en 1873 gesloten 5 p et. leeningea, ten gezamenlijken bedrage van f 3450, terwijl 2 coupons van 25 nog niet aangeboden zijn. Die leeningen blijven op3l Decem ber 1885 groot f 580UU, namelijk die van 1871 18000, die van 1872 i4uU0 en die van 1873 26000 en vorderen dus voor het jaar 1886 voor rente nog een bedrag van 2900. Werden die leeningen afgelost en eene 4 p. et. leening tot, dat bedrag gesloten dan zou de rentelast verminderen met f 550 per jaar. Nu genoemde leeningen, aanvankelijk groot 145000, voor 3/5 gedeelten afgelost en de omstandigheden voor het sluiten eener 4 p et. leening hoogst gunstig zijn gelooft zij, dat die rente-vermindering allezins overweging verdient. De kosten, vallende op het sluiten eener leening, zouden meer dan waarschijnlijk zelfs vermeden kunnen wordendaar het niet onmogelijlc wordt geacht, dat die leening in den tegenwoordi- gen tijd met één of twee personen gesloten zou kunnen worden. De commissie achtte het in ieder geval belangrijk genoeg, om de aandacht op dit niet onbelangrijke voordeel voor de gemeente te vestigen. Daar de cijfers en bijlagen der rekening in orde werden be vonden en geen aanleiding tot aanmerkingen gaven, stelt zij ten slotte voor, de rekening over 1884 met de voorgedragen invorderbaar en oninvorderbaarverklaringen overeenkomstig de door Burg. en Weth voorgestelde cijfers voorloopig vast te stellen bij het op de rekening zelve gedrukte ontwerp-besluit. Na eenige bespreking wordt besloten, voortaan de rekening van het muziekkorps aan den raad in te zenden en ten onder zoek te stellen in handen der commissie van financiën. Door den heer Kraakman wordt de conversie verdedigden door den Voorzitter en den heer Bosman bestreden Een besluit wordt echter niet genomen, omdat het punt thans nietaande orde was. Daarna wordt de rekening met algemeene stemmen, uitge zonderd die van Burg. en Weth., goedgekeurd. Van de vorige vergadering: Van Burg. en Weth. 34. Rapport op het voorstel van den kapitein, waarnemend kommandant der dienstdoende schutterij, om den zoogenaamden Hollenweg iuterichten voor eene schietbaan. Het voorgestelde antwoord met algemeene stemmen aangenomen. 35. le Suppletoire gemeente-begrootingdienst 1885. In ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 2000 nadat beslo ten was ItiUO van het saldo van 1884 over te schrijven op de dienst 1886. 36. Is overgegaan tot het benoemen van: a. een marktmeester der vischmarkt. Op de aanbeveling van Burg. en Weth. zijn in alphabetisclie orde geplaatst lo. J. Hartog2o. G. W. van de Pol, 3o. J. jde Raat Az. Een voorstel van den heer Kraakman, om de benoeming aan te houden tot eene volgende vergaderingmet het oog op de benoeming van een keurmeester van vleesch, die hij zeer nood zakelijk acht, werd met 10 tegen 2 stemmen van de heeren Kraakman en Bucliner verworpen. De Voorzitter had zich be reid verklaarddat punt nogmaals bij de commissie voor de strafverordeuingen ter sprake te brengen. Benoemd G. W. van de Pol met 9 stemmen J. de Raat Az. bekwam 3 stemmen en C. de Wijn 1 stem. b. een lid der vaste commissie voor de strafverordeningen tengevolge van de periodieke aftreding van den heer Buchner als raadslid. De heer Buchner herbenoemd met 12 stemmen. De heer Kraakman bekwam 1 stem. c. een lid der vaste commissie van financiën, tengevolge van de periodieke aftreding van den heer W. Helling. De heer Helling herbenoemd met 12 stemmen. De heer H. J. Bruinvis bekwam 1 stem. d. een lid der commissiein wier handen gestel! is het ver zoek der heeren D. de Leeuw en P. Langeveld Pz„ om de

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 3