SÏ1ATS LOTERU 7 Sept., 4e kl., Ie lijst. Nr. 18961 f 25000; Nr. 12777 1000; Ns. 2697, 3755 en 13107 f 400 Nr. 20942 f 200 Ns. 194, 6236 9348 9908 en 11632 f 100 Dinsdag 8 Sept., 3e lijst. Nr 5117 2000; Ns. 3095 en 4571 1000; Ns. 1169 en 8130 f 400Ns. 12758 en 19243 f 200 Ns. 633 11725 en 14008 f 100. Qiüerfei. burgerlijke stand. GETROUWD. HUrfct- en Qeargfacyicfalcu, eenige aandeelhouders te overwegen wat gedaan moet worden om de vereeniging id den tegenwoordigen of anderen vorm in stand te houden. De heer C. Zanderte Barsingerhorn vroeger te Alkmaar is benoemd tot leeraar aan de Ambachts school te Arnhem. Onder de in de vorige week voor net notarieel examen geslaagden komt voor het eerste gedeelte o.a. voor de heer C. A. Abbing te Haarlem. Bij den burgemeester van Amsterdam is ontvangen f 500 voor de Prins Hendrik-Stichting en f 500 voor het gesticht voor volwassen blinden. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Rijp door ds. L. A. Langeraad te Nieuw- veen. De voormalige dienstbode van den advokaat-ge- neraal de Savornin Lohman is van het tegen haar ge wezen vonnis in booger beroep gekomen. Mej. A. de Groot te Egmond aan Zee wordt met 1 Oct. a.s. geplaatst als leerlinge aan de Rijks kweek school voor vroedvrouwen te Amsterdam. Het volgend strooibiljet is te Amsterdam rondgedeeld Kom en overtuig tr van de waarheid. Profiteer van deze gelegenheid. Het is maar eens Kermis Vooral zij wier geweten kloptook hen die het met mij eens zijn maar door invloed van vrienden en be kenden toch de Kermis bezoeken en mijne affaire niet voorbijgaan Lees dit met aandacht Dankbaar voor de gunst en de klandisie, die ik reeds van U genoten heb kom ik U verwittigen dat ik mijne Tapperij en Slijterij bij deze gelegenheid gevuld heb met eene groote hoeveelheid JeneverBrandewijn en Bitter. Dus ga ik steeds op dezelfde wijze voort aan de stad te leveren Dronkaards, Armen en Bedelaars, die de goede burgerij mag onderhouden Mijne borreltjes zullen U mogelijk aanhitsen tot Op roer Diefstal en Moord, maar zeker zullen ze uwe ver diensten verminderen uwe uitgaven vermeerderen en uw leven verkorten» Ik raad ze U dus ten sterkste aan. Daardoor zullen stellig Ongelukken en Ziekten bevorderd worden, want sommigen uwer zullen het leven, anderen het verstand verliezen, maar allen zullen hun goeden naam en den vrede hunner ziel moeten missen; daarbij zullen vele vrouwen weduwe en veie kinderen weezen wordenen allen zonder onderscheid dood arm. Terwijl ik dus mijne klanten goed bedien zorg ik allereerst voor mijn eigen voordeel. Ik weet wel, dat er in den Bijbel staatW ee dien die zijnen naasten te drinken geeft, gij die uw flesch daarbij voegt en ook dronken maakt (Hab. II: 15) en: Geen dronkaard zal het Koninkrijk Gods beërven (1 Cor. VI10), maar ik bekommer mij daar met over. Ik heb V ergunning van de Regeering en nu zal ik mijn best doen om rijk te worden ten koste van uw beurs en van de rust van mijn ziel. Uwe zonen zal ik ook leeren drinken en weinige lessen zullen voldoende zijn. Twijfelt gij nog dan verwijs ik U naar de Pandjes huizen het Gasthuishet Politie-bureau de Gevangenis en het Tuchthuiswaar vele van mijne klanten te vin den zijn. Daar kan men zich het best er van overtuigen, dat ik houd wat ik beloof. .Tudas Zondergeweten. Aan de Sneeker Ct. zendt men dd. 1 September uit Ijlst het volgend verhaal van een blij-eindigend treurspel. Sedert geruimen tijd was hier een ongelukkig gezin, behoorende tot de Herv. gemeente alhier gehuisvest in eene oude ark of woonschip. Vele pogingen waren er al door den bewoner aangewend om een beter ver blijf te verkrijgen maar noch de diakenen noch de armvoogden wilden hem hierin behulpzaam zijn. Zelfs was de vrouw al reeds in persoon naar den heer Com missaris des Konings geweest om hulpmaar aange zien de diakenen met eene kleine wekeiijksche tege moetkoming dit gezin steunden, kon de armvoogdij niet worden genoodzaakt het een betere huisvesting te ge ven. 't Was ook niet erger noodig, want direct bij deze bovengenoemde drijvende woning was de bergplaats van faecaliën asch en vuilnis. Maar wat gebeurt er nu!? Het is de moeite waard dit aan de vergetelheid te ontrukken. Door deophoo- ping van baggerspecie op het terrein naast de ligplaats van dit drijvende krotliep het bijna vol drek en ein delijk werd er toch een andere woning voor die arme lui beschikbaar gesteld, Heden ging men nu over om het pas verlaten vaar tuig op het droge te halen. Een 50-tal nieuwsgierigen waren getuige van deze werkzaanheid een takel werd aan het scheepje vastgemaakt en toen .ja toen ging onze ijverige burgemeesteronze gemeente ontvanger het geheele college armvoogden en een ex-brugcom- missaris met nog eenige lui aan het trekken. Dat ging er lustig op toe dat was een jool Maar o wee Toen op eens't was alsof de goden het zoo beschikt hadden toen brak het touw en onze burgemeester onze gemeente-ontvangeronze arm voogden, ja zelfs de ex-commissaris, zij vielen allen op den grond met de beenen in de lucht naar den hemel wijzend. Mijn God welk een toestand. De vrouwen die er bij stondenzij schreiden van het lachen en voorzeker ieder zou er een paar kwartjes voor hebben gegeven om dit spektakel bij te wonen. Voor zoover men verneemt zijn er bij de genoemde heeren geen zichtbare teekenen van hun val overge bleven. Eene ontploffing beeft te Civita Veechia onderschei dene menschenlevens gekost. In een huis van vier verdiepingen, dat aan de stad in eigendom toekomt en door haar verhuurd wordtwoonde een vuurwerk makerdie er ook zijn laboratorium gevestigd had. Terwijl hij aan den arbeid wasontploften eenige stukken vuurwerk staken in een oogwenk den gan- schen voorraad in branden eene explosie volgde die een groot deel van het huis deed instorten en het deel dat staan bleef in vlam zette. In de stad meende men aanvankelijk met eene aard- beving te doen te hebben en vele menschen namen de vlucht omdat het gerucht liep dat er gasontploffingen te vreezen waren. De bewoners van het brandende buis konden slechts voor een deel en met groote moeite dank zij de held haftige inspanningen van brandweer en vrijwilligers worden gered. Aan redding dergenen, die onder de gloeiende pmn- hoopen begraven waren kon niet worden gedacht. Tien vreeselijk verbrande lijken werden achtervolgens te voorschijn 'gehaald en eerst in de Cbisa della Morte neergelegd', waarna zij, om de opgewondenheid en de ellende niet nog te vergrooten in stilte naar het Campo Santo gebracht en begraven werden. Vele personen zijn verwond voor de noodlijdenden zijn collectes georganiseerd en werden weldadigheidsvoor stellingen gegeven. Een onderzoek is ingesteld naar de aanleiding van het ongeluk; de vuurwerkmaker Teofanibevindt zich in de "gevangenis en verkeert in ziekelijke opgewon- denheidi Onder de puinhoopen zijn vele onbeheerde voorwerpen van waarde gevonden. Een jong koopman in de Alexanderstrasse te Berlijn, vierde dezer dagen een eigenaardig feest. Zijne dierbare wederhelftwaarmede hij ee^st sedert drie en een half jaar gehuwd ishad haar vijf en twintigste dienstmeisje gehuurd. De heer des huizes had eenige vrienden uitgenoodigd, ten einde het heuglijk feit op waardige wijze te vieren. In de, van galgenhumor getuigende, toespraak wees hij op de hooge beteekenis van dezen dag, en hij installeerde de dienstmaagd op plechtige wijze. De nieuwelinge heeft er waarschijnlijk een voorge voel van gehad welk lot haar in dit huis wachtte want zij gaf bet feest eene zeer belangrijke wending zij zag er van af' gevierde heldin te zijn en verdween stilletjes. Omtrent een proefneming met franscbe wintertarwe (blé Rousselin) op de proefvelden der Rijkslandbouw school te Wageningenvernemen wij bet volgende Er waren gepoot korrels van den kantuit het midden en uit de heele aar. Het resultaat was, dat van één korrel uit de middelnj eene plant kwam met 58 halmenvan den kant een met 45 halmen en uit één korrel van de heele aar met 33 halmen. Van da korrels uit de kantrijen kreeg men de best ontwikkelde planten. Bij de boerderij der school treft men weer eene groote hoeveelheid maïs aan bestemd om als een groen voer in te kuilen waarmee de vorige jaren zulke beste resultaten zijn verkregen. 16.700 KG. gras werden reeds voor den aanstaanden winter ingekuild terwijl men van de maïs minstens 60.000 KG. groen voer denkt te bekomen. De Verzekeringsbode deelt onder reserve een zeld zaam feit mede op het gebied van 't verzekeringswezen. Eenige weken geleden werd de bouwhoeve op Neder- landsch-Mettray door brand vernield. Het gebouw was voor f 20.000 verzekerd de overblijfselen werden met onderling goedvinden geschat op f 450en de schadevergoeding bepaald op f 19,550, terwijl assuradeurs nog een mooie premie aan de kweekelingen uitkeer den voor bewezen hulp bij het blusschen. Nn doet zich het geval voor dat bij publieke aanbesteding de bouw eener nieuwe hoeve is aangenomen voor f 14.970. Naar men zegt meldt de Verzekeringsbode zouden Commissarissen van Mettrayeerst voornemens uit het geldelijk profijt dezer schade een nieuw familie huis te stichten spoedig tot het besef gekomen zijn dat zij van de vrijgevigheid of wil men liever oner varenheid hunner assuradeurs geen gebruik mogen makenvooral uit overwegingdat aan de kweeke lingen van Mettray het exempel niet mag worden ge steld van winst behaald uit schade door verzekering Te Rome is in een paardenspel een ongeluk gebeurd. De voorstelling in bet „Circo Reale was bijna afge- loopen en de equillibriste mejuffrouw Zako, maakte uit de hoogte van bet gebouw baar „duikerssprong" in het net. Door het drukken en schudden brak een der touwen, waaraan het net bevestigd was en een z waren metalen ring trof eene toeschouwsterde zesentwintigjarige pas gehuwde Giulia Siniglagia zoo ongelukkig aan het voorhoofd dat zij zestien uren later in het hospitaal overleed. Dinsdag 8 Sept. Berlijn. De Norddeutsche Zeitung erkent thans, dat duitsche oorlogschepen bepaalden last hadden om het eiland Tap te bezetten alleen had men alhier daarvan niet zulke opschudding verwacht. Madrid De stad is rustig, men verzekert, dat Duitschland geneigd is onverwijld het eiland Tap te ontruimen. Mej. W. C. Over is na afgelegd examen toege laten als inwonend leerling van de Rijksschool voor vroedvrouwen te Amsterdam, De uitslag der op 7 en 8 Sept. 1.1. gehouden toelating*- en her-examens is geweest, dat tot de Ie kl. der R. H. B. S. zijn toegelaten: C. Keijzer, J. van <le Pol en H. Waaltot de 2e P. Butter, A. Keuter, A. E van Leeuwen en J. J. W. Steffensen totdederde klasse A. J. Peeek en J. C. Obmstede. Een der can- didaten voor de eerste klasse was wegens ziekte met opgekomen. Een echtpaar te Keulen verliet onlangs die stad mijnheer begaf zich naar B. en mevrouw naar S. Aangezien B. in het buitenland ligt, verzocht mijn heer de post-administratie om alle brieven die aan hem geadresseerdte Keulen aankwamenaan zijne gade te S. te zenden. Het postkantoor volgde het verzoek trouw op en ging daarmee zelfs voort, toen de man reeds lang weder te Keulen was gearriveerd. Thans begou het pikante van de zaak, want mevrouw schreef geregeld brieven aan haren echtvriend maar de brave mannen aan het postkantoor zonden die onmiddelijk naar S. terug. Mijnheer was vuur en vlam, dat zijn vrouwtje hem zoo geheel en al vergat en had resds tamelijk scherpe uitdrukkingen gebruikttoen hij zich plotseling herin nerde dat hij vergeten had het postkantoor ervan te verwittigen dat bij weder thuis was gekomen. Hij deed het nu dadelijk en sedert dien tijd gaat de correspondentie tusschen man en vrouw zeer geregeld. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Correctioneele Terechtzitting van den 8 September. J. F. K., te Alkmaar, openbare dronkenschap, 7 dagen gev. en ODzending voor 6 maanden naar een werkhuis. D B te Bergen, openbare dronkenschap, 7 dagen gev. W. W. en K. B. B., beide te Alkmaar, feit en straf als boven. IL H., te Enkhuizen, feit en straf als boven. O. G., te Hoogkarspel, openbare dronkenschap, 14 dagen gev. C S Jz. en A. S. Jz., beide te Oudesluis, feit en strat als^boven^ Helder openbare dronkenschap, 14 dagen gev. en 3 boeten, elk van 5 subs. 2 dagen gev. voore'ke boete. J G. Kz., te Berkbout, openbare dronkenschap, 7 dagen gev. en opzending voor 3 maanden naar een werkhuis. A. J. v. d. V., te Hoorn, openbare dronkenschap, 7 da- S6DSFte Enkhuizen feit en straf als boven. A S te Uitgeest, rebellie, 6 maanden eenzame opsluitinD. J. S.,' te Helder, rebellie, 8 dagen gev W. M. S., huisvrouw van J. B„ te Helder verkoopen militaire kleedingstukkent 10 boete, subs. 3 dagen gev. L. P., te Hoorn, koopen van militaire kleedingstukken,f 10 b°G.e k^huisvrouw van K. K., te Helderdiefstal3 maanden eenzame opsluiting^ te Enkhuizendiefstalieder 3 dagenjenzame^ P zon(jer vaste woonplaats, bedelarij, ieder 14 dagen gev. en opzending naar een bedelaarsgesticht. C. v. D., huisvrouw van J. P., te Hoorn, bedelarij, dagen gev. C. G., te Texel, diefstal, vrijgesproken. 6 Sept. Klaas Doorgeest en Wilkelmina Koopman. GEBOREN. 4 Sept WilhelminaD. van Willem Baas en Gerritje de Wit. 5 Maria, D. van Pieter Weel en Pietertje Schong 6 ii Petrus Johannes, Z. van Klaas Schot en Trijntje de Raad Clara Jeannette D. van Hendrik Nauta en Jacomijna Lea Dekker. Willem Hendrik Z. van Willem Cornelis Gijsbertus de Gelder en Hendnka Baas. Anna Maria, D. van Johannes Nicolaas Zandvoort en Anna Eva de Rooij. Bernardus, Z. van Hendricus Johannes Jacobus Wehnes en Cathanna Maria Sanders. 7 Johannes Lourentius Z. van Pieter Cornells van -Ejijk: en Margaretha Sneek. 8 MargarethaD. van Gernt Vlaarkamp en Margaretha Klaver. OVERLEDEN. 5 Sept. Jacobus Josephus Hulskamp 31 j. 7 ff Martinus, Z. van Cornelis van Wierinsren en Maart)e Bruijnswaard5 m. Cornelia van Ik'denecktgen. van Willem Schut, 63 j. en 5 m. Cornelia Reli wed. Conradus Melchior Witte, 77 j. en 10 m. Alkmaar 7 Sept. Aangevoerd 557 Paarden\f 75ja 550, Veu lens f 80 a J10, 215 vette Kalveren 7 25 a 96, 18 nucht. dito f 13 a 25, 4 Ezels 7 25 a 40683 Schapen/ 20 a 25 116 vette Varkens f 0.40 a 0,50 per P., 25 Magere dito f 13 a 18. Amsterdam 7 Sept. Petroleum kalm, loco 1 Oct.— Dec. t 9,37% entr. In eons 7 10,50. Raapkoeken t 74 a 78 Lijnkoeken 7 8,50 a 12 per 100 P. Aangevoerd 504 Runderen, vette 0,58 a 0,74 per P., Melk en Kalfkoeien 7 90 a 240, 12 Graskalveren f 22 a 38 25 nucht. dito 7 10 a 1613 Schapen vette Varkens t 0,40 a 0,46 per P. Edam 5 Sept. Kleine Kaas, hoogste prijs,7 27 .laagste prijs f 18, aangevoerd 78 stapels, wegende t 17376 P. Haarlem 7 Sept. Witte Tarwe f 6,40 a 7 Rogge 7 5a 5,25, Haver 3,50 a 3,65, Gerst 1 4,15 a 4,50, Duivenboonen t 7,50groene Erwten f 7,50. Kampen 7 Sept. 629 stukken Boter van 20 pond, f 21,50 a 25, 102 van 10 pond, f 11 a 13 en 400 stukken van pondper P. f 1 a 1,10. Leiden 4 Sept. Veulens 1 82 a 120 .Stieren 64 a 235 Melkkoeien 1 140 a 242, Kalfkoeien t 156 a 265, Geldekoeien t 140 a 234vette Koeien f 158 a 280vette Kalveren 24 a 73 nucht. dito 7 10 a 24Graskalveren f 24 a 62 magere Schapen f 14 a 24, vette dito f 19 a 30, magere Varkens 16 a 30, Biggen f 5,25 a 12. Leiden 5 Sept. Boter per kwartvat le soort 52 a 58 2e 7 44 a 50per pond le soort t 1,30 a 1,45 2e. 7 1,10 a 1,25.

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 3