ciiool. UIT7EEE00P WEGENS LIPAIIE. Depót bij HERMS. COSTER ZOON, Alkmaar, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Ontvangen Eerste Verificatie. 2. Het Erf pachterecht op den Grond, mitsgaders den opstal van de zich daarop bevin dende Arbeiderswoning aan den Veerweg aldaar, groot -.02.—. eene collectie nieuwe Bameshandwerken. Mej SCHOUWENBURG Co, Kraanbuurt Cornells Babel Castricuiu. WORDEN GEVRAAGD: tegen 1 November, twee BIEWSTBIIDEN, Keuken- en Tweede meid, liefst uit Alkmaar of omstreken. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden Adres mevrouw BAKKER SCHUT, Laan v. Meerdervoort 5, Den Ilaag. 1 L1ZAU De voorhanden GOEDEREN en WINKELVOORRAAD, bestaande inMantels, Kleedjesstofïen, linnen- en katoenen Goederen, Baai, Bukskins, Bever en Flanellen, gebreide Goederen enz., zullen door den ondergeteekende gedurende de maand September, tegen veel verminderde prijzen worden uitverkocht. ALKMAAR, 8 Sept. 1885. jQ.. 33 jFS- Hl X£F E3 3F3L. en overigens bij alle boekhandelaars verkrijgbaar. De beknopte en in 5 grootten verkrijgbare kopiëer- persen dezer firma bieden onderscheidene voordeelen aan Zij geven zeer snel kopiën, terwijl het boek steeds in de pers blijlt liggen en niet, zooals bij alle andere soorten, bij iedere copie er behoell te worden uitgeno men. Zij hebben denzeltden omvang als bel boek en vereiscben geen aparte latei. Zij zijn ook met slot verkrijgbaar, ten einde bet boek voor onbevoegde oogen te kunnen beveiligen. Een kopiëerboek, 5 oliebladen en 3 stukken cartonvloei worden bij iedere pers bijgeleverd. ODD] nc De Notarissen Mr. J. F. WERTHEIM, te Amster dam, en C. BOONACKER, te Schagen, zullen op Dinsdag, 29 September 1885, bij opbod, en op Dinsdag, 6 October 1885, bij afslag, en 'telkens des middags 12 ure, in het koffiehuis »de Vlas- en Koornbeurs", te Anna Paulowna, in het openbaar presenteeren te verkoopen: 1. Twee Bouwhoevenaan den Veerweg, in het oostdeel van de gemeente Anna Paulowna bestaande uit BOUWMANSWONINGEN met aan- hoorigheid, ARBEIDERSWONINGEN eu uitmun tende Landerijen, Bade en Water, ter gezamenlijke grootte van 48 39. 3. Een Woonhuis met Bouwland, aan den Lotweg aldaar, groot 59 76. 4. Eene Boerenplaats, aan den Molenweg, nabij de Kleine Siuis aldaar, bestaande in HUIS MANSWONING met Erf en Landerijen, ter gezamenlijke grootte van 25 56 45. Breeder bij biljetten omschreven. Al deze perceelen behooren aan den heer C.SMIT Jz,, te Barsingerhorn, en zijn te aanvaarden, te weten: de Landerijen met Kerstmis aanstaande en de Huizen met aanhoorigheid en Erven op den eersten Mei des volgenden jaars. De kooper van eene Bouwhoeve aan den Veerweg en die van de Boerenplaats aan den Molenweg, kunnen 75 °/o van hun koopprijsonder eerste hypothecair verband van het gekochte daarop gevestigd houden. Zegt het voort. C. BOONACKER, Notaris te Schagen, zal op Dinsdag, 6 October 1885 des middags 12 ure, in het koffiehuis »de Vlas- en Koornbeurs", te Anna Paulowna, in het openbaar presenteeren te verkoopen: Eene Boerenplaats, aan .den Schorwegin de gemeente Anna Paulownabestaande uit Huismanswoning met aanhoorig heid en Erf, nog eene afzonderlijke Woning en onderscheidene Landerijen ter gezamenlijke grootte van 49.12 83. Behoorende aan den heer C. SMIT Jz, te Bar singerhorn. het voort. De eerste vergadering voor crediteuren in boven genoemd kennelijk onvermogen, wordt gehouden op Woensdag, 80 September e.k„ des namiddags ten twee ure, in het gebouw der Rechtbank te Alkmaar. Gelieve de bewijzen der vorderingen eenige dagen te voren aan den ondergeteekende te doen toekomen. De Curator, Mr. W. F. A. VERHOEFF. Alkmaar, 9 September 1885. juitoin Met 1 Nov. verlangt men in een klein gezineene flinke Biensthode, niet j^EMF»L.beneden de 24 jaren, van de P G. en van goede getuigen voorzien. Adres mevrouw RINKEL, Schootersingel, 95 Haarlem. De ondergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan tot de levering van de voor den nieuwen cursus be- noodigde SioekwerkenSchrijf- en Tee- kc n behoeften Alkmaar. HERMs. COSTER ZOON. Bij exploit van den Deurwaarder G. KRIJT, te Alkmaar, van den tienden September 1885 is ten verzoeke van GEER TRUI CINKE, zonder beroep te Helder, GEDAGVAARD haar echtgenoot JOHANNES van den BERG, wiens tegen woordige woon- of verblijfplaats onbekend isom bij vooraf- gestelden Procureur te versebijaen ter terechtzitting der rechtbank te Alkmaar op Donderdag, den 12 November 1885, des mor- geHs elf uur, bij welke dagvaarding een eisch tot echtscheiding wordt iDgesteld. De Procureur der eischeresse Mr. J. VERDAM Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar van den 13 Augustus 1800 vijf en tachtig, bij verstek gewezen, zijn MAARTJÈ HOOGKRliUIN., zonder beroep te Helder, en PIETER ZAATMAN soldaat bij de ie comp. van het corps genietroepen, in garnizoen te Utrechtten verzoeke van eerst genoemde, verklaard te zijn GESCHEIDEN van TAKEL en BEDmet alle gevolgen daaraan verbonden. Voor extract vonnis, Kosteloos. De Procureur der eischeresse A. P. DE LANGE. Waterzucht. Gezwellen beenen. De verschillende soorten van waterzucht, door lucht of door water veroorzaakt, komen dikwijls voort uit eene opstopping van den vrijen bloedsomloop door de bloedvaten of hangen af van den eeneu of' anderen ontstoken toestand der afzonderingsorganen Holloway's beroemde middelen welker kracht niet kan overdreven worden, werken onmiddelijk op het bloed, de zuiverings- en afscheidingsorganen met eene kracht, waartegen geene waterzucht, hoe verouderd ook, het kan uit houden. Zij regelen het vloeien van het bloed in elk orgaan en zuiveren het te gelijker tijd zij maken alles wat besmet of schadelijk is schoon, zij herstellen elke werking en toch hoe machtig zij ook zijn om goed te doenzijn zij geheel en al schadeloos. Zij bevatten volstrekt geen kwikzilver of eenig ander schadelijk bestanddeel. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volg:: Doosjes pillen a f 0,80, f 1,85, ƒ8,6,75, t 18,50, t 20,50. Potjes zalf a0,80, f 1,85, 3,— t 7,05, 13,85, f 20,95. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. M. van Renessc. Apoth. te 's Hage, B. Adenta te Amsterdam en bij StraatmanApotheker te 's Bosch alsmede in Hollvway's etablissementen te Londen, 78, New Oxford Street. Soennecken's Artikelen. Vervolg der linnenlandsche berichten. De vliegerwedstrijd te Schagen die den 4 Diet kon doorgaan wegens windstilte en den 5 wegens onstuimig weder heeft den 6 met zeer gunstig weder p'aats gehad Voor hoogstaande vliegers werden prij zen uitgereikt aan G. J. van dor Maaten Ju. Frans, Jn. Roggeveen, G. Honigh II. Raven en Ju. Ketel; voor aardig uitgedachte vliegers aan J. Overtoom en S. Smit voor schoone vliegers aan W. Xeeuwiese en en A. Roggeveen voor groots vliegers aan J. Rogge veen en F. Bleeker. Den 5 heeft te Zwolle de algemeene vergadering der Neder audsche maatschappij voor tuinbouw en plant kunde piaats gehad. Uit het jaarverslag bleek, dat de maatschappij 18 atdeelingen telde met ruim 1500 leden, benevens 5 aangesloten vereenigingen en 13 donateurs. De rekening over 1884 werd goedgekeurd sluitende met eeo voordeelig slot van f 1434, te: wijl de begroo ting voor 1886 in ontvang en uitgaaf werd vastgesteld op f 4640 waaronder een vermoedelijk batig slot, van 795. In 1886 wordt de algemeene vergadering te Leiden en de vriendschappelijke bijeenkomst te Zeist gehouden. In het voorjaar van 1887 zal te Amsterdam eene groote tentoonstelling gehouden worden. Ouder do genomen besluiten behooren o. a de volgende: de besturen der af'deelingen zullen uitgenoodigd worden rapporten in te winnen omtrent de uitkomsten van ret gebruik voor tuinbouw en bloementeelt van tur/strooiselmest van paarden, welke rapporten in het Tuinbouwblad opgenomen zullen worden. De vol gende prijsvraag uit te schrijven met de bepaling, dat de antwoorden moeten zijn ingeleverd vóór of op 1 Maart 1888, wordende voor de beste beantwoording de gouden medaiije beschikbaar gesteld. „Eene duidelijke beschrijving eu beoordeeling liefst toegelicht door eigen onderzoekingen van de kunst matige kweeking der planten, zooals het stekken, afleggen, scheuren, marcoUeeren enz., met uitzondering va het veredelen (oculeren enten enz), van planten" van ver schillenden aard, met aanwijzing van den tijd, wanneer de bewerkingen moeten geschieden van de aardsoorten de warmte, de plaats en verder daarop betrekkin» heb bende bijzonderheden". Een voorstel om te bepalen, dat bij tentoonstellingen de beoordeelmg van bouqetteu enz. niet uitsluitend aan dames worde overgelaten werd niet aangenomen; men wenschte de afdeeliugen vrij te laten in de keuz'e der juryledeu voor de tentoonstellingen. Tot leden van het hoofdbestuur, in piaats van de aftredende, niet herkiesbare leden, de heeren O. J. Quintus en Joh. van den Bergwerden gekozen de heeren jhr. mr. W. O. A. Alberda van Ekenstein te Groningen en dr. j). J, Coater te Amsterdam. Den 6, den laataten dag der Zaandammer kermis kwam de Alkmaar Packet, dm te 10 uur voor 't laatst naar Amsterdam gevaren had, omtreeks halt twaalf op de aanlegplaats te Zaandam terug. Oumiddelijk na hare aankomst werd de boot door een honderdtal Amster- dammers bestormd die den kapitein verzochten nog eens naar Amsterdam te varen en toen deze weigerde hem daartoe wilden dwiDgen. Toen do kapitein bleef weigeren begonnen de Amsterdammers alleriei balna- digheden uit te balen, zoodat hij genoodzaakt was de hulp der pohtse in te roepen. Aan den eisch om de boot te ontruimen, werd geen gevolg gegeven, zoo dat de agenten van hunne sabel gebruik moesten maken en eerst, ra versterking te hebben gekregen, de on- willigen een voor één van do boot konden verwijderen en aan wal brengen. Zij vertrokken den 7 met de eerste bootna den nacht zingende en tierende ou straat te hebben doorgebracht. De maatregel betreflende bet te 9 uur sluiten der koifaehuizen en tapperijen te Zwolle is den 7 in getrokken. Do boerderij „Groot Hcltbuizen" onder Huisen aan uen dyk naar Elden behoorende tot de Dulle-t- sliehtingbestaande uit een woonhuis, twee groote schuren, eene kleine schuur eu twee hooibergen is den 7, des avouus te 9 uur, door bet inslaan van den blik sem afgebrand. Vijf j„cge kalveren en zeven bGgen kwameu mede in de Gummen om. Up de ontwerp-gemeeutebegrooling te Leiden voor tbSb is de inkomstenbelasting met f 24000 verboord üooiüzakelijk tengevolge van de verlaging van den .Mis prijs vuu 8 op 6 centen. De onderlinge branda-eu-antie-maatschappij te Warder heelt uit aanmerking van haar groote belang bij eene deugdelijke biandweer aan het gemeentebestuur een tweede brandspuit ten geschenke gegeven. De arr. rechtbank te Roermond heeft uitspraak gedaan m zake 1 de „üeutz stichting", tegen de curators in het faillissement van den bankier Louis Wolters en baar niet ontvankelijk verklaard in haar eisch om 10 oblig. Nieol. Spoorw. terug te bekomen terwijl zij in tegendeel is erkend als schuldeischeresse voorde waarde van 91 certit. VVerk. Schuld. Bovendien is de stichting veroordeeld in de kosten. 2 de Heutz-gtiehting" tegen de curators in het faillissement van den bankier Jean Wolters niet ont vankelijk verklaard in haar eisch om 10 obüg. Nieol. Spoorweg terug te bekomen en da eischeresse veroor deeld in de kosten, en 3°. het roomsehe armbestuur niet ontvankelijk verklaard in zijne vordering tegen de curators in het faillissement van genoemden Louis Wolters, om 46 oosteur, metail. ter waarde van 36,662, terug te bekomen en gemeld armbestuur veroordeeld in de kosten, Op 1 Jauuari 1884 werden in het geneeskundig gedicht voor krankzinnigen te Dordrecht 224 krankzin nigen verpleegd, terwijl 54 in 188 4 opgenomen worden, 67 iyders werden afgevoerc waaronder 24 herstelden, 11 verheelden, 8 niet verbeterden eu 24 ove ledenen. Op l Januari 3 885 werden alzoo 211 personen verpleegd, 114 mannen eu 97 vrouwen. In het verslag wordt gezegd dat dit aantal te groot is waardoor het on derscheid tusschen de uldeelmg der storende en rustige bevolking soms moeielijk waar te nemen was. Stoomdrukkerij van Herns. Coater Zoon te Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 4