p lp III m lif 1 i BittnetilAnb. Q ücvlsi. ^Telegrafische iSertchfeis. «S&tabsr-' tëcricïtlcti. Op Zondag, den 13, 's middags 2 UUr, zul len in den Stads Hout door het Stedelijk Muziekkorps de volgende stukken worden uitgevoerd zelfs dat de Duitsche Keizer persoonlijk aan den Spaan- schen Koning heeft geschreven wij hadden met het in bezit nemen van het eiland Tap volstrekt niet de bedoeling om iemands rechten te krenkenwij willen niets doen dat de goede verstandhouding tusschen ons kan verstoren en daaromstelt gij zooveel prijs op de Carolina-eilanden als thans blijktwij willen ze gaarne verlaten mits gij dan ook toont, dat zij werkelijk onder uwe souvereiniteit staan. Den 9 zijn des avonds, omstreeks 11 uur, twee broedersop weg naar het huis hunner moeder, in de Singelvaart van den Zuidwal te 's Gravenhage geraakt en verdronken. De uitslag van de op den 10 te Amsterdam ge houden wedrennen was als volgt I. Amstelprijs. Hurdle-race Handicap. Yoor Hacks, Hunters en paarden van alle landen en rassen 3 j. en ouder. Afstand ongeveer 3300 el. Ingeschreven paardenL. Dordrecht5 j., Paul Kolkman; 2. Princess Charlotte, 4 j., baron J. Osy 3. Vindex a., G. Elsdone 4. N. de Fleuriste 5 j., L. Evelyn 5. Mile, de Cabourg5 j., en 6. Maro- nite 4 j., van sir Edwards. Zes en drie kwamen niet op. Dadelijk bleef 4 achter. Bij den tweeden rit voorbij de tribune was ook Princess Charlotte weggebleven en reden dus alleen Mile, de Cabourg en Dordrecht. De eerste won den prijs met 25 el lengte. II. Vondelprijs. Wedren op de vlakke baan. Voor Hacks en paarden van alle landen en rassen 3 j. en ouder. Afstand ongeveer 1500 el. Ingeschreven paarden Royallieua., J. M. Walker; Bambin 3 j., jhr. G. den Tex Cassolette a., luit. van DiepeubruggeSunbury, 3 j., baron A. de la FailleMarionette3 j., idem Satinette4 j., sir EdwardsBalkan a., baron O. van Looen Tête de Linotte3 j.. capt. Williams. Hierbij reden alleen medeBalkan Sunbury en Tête de Linotte. Reeds dadelijk was Sunbury vier paardenlengten voor. Met denzelfden afstand won Sunbury terwijl Balkan de premie haalde. III. Carrousel Plate. Wedren op de vlakke baan, voor paardenbereden door leden van uitgenoodigde Carrousel-Societeiten en uitgenoodigde Nederlanders (geene officieren). Afstand ongeveer 2400 el. Sheyck F. H. v. Gheel GildemeesterGeneralT. A. M. A. AlbardaWaxy, B. J. A. van Veeren van Veen; Ugly C. Loomen Orizaba mr. Dentz van Schaick die niet medeliep. Sheyck kwam het eerstdoch bleek bij het wegen na aankomst zijn gewicht niet meer te hebben door het verliezen van een loodje uit den gescheurden za- delzak. De prijs wordt toegekend aan Waxy. IV. Internationale Handicap. Harddraverij voor paarden van alle landen en rassen ingespannen voor tweewielige rijtuigen. Minimum afstand 3200 el. In geschreven en geloopenGramotieyP. Kolkman Biegaway P. Kolkman CorsirJ. Henri Everts Maarten van RossumJ. Henri Everts Roza II J. Bouter Concordia W. J. H. Albers Hercules II, J. SmitB. Den prijs behaalde Corsir in 6 min. 33% sec.; de Maarten van Rossum en Concordia kwamen gelijk aan in 6 min. 46'/» sec. Tusschen dezen werd de tweede prijs verdeeld. V. Vreemdelingenprijs. Welterhandicap, gentlemenri- ders. Foor Hacks en paarden van alle landen en rassen, 3 j. en ouder. Afstand ongeveer 1300 el. Ingeschre ven Manneken baron J. Osy; Archiduc, baron J. Osy; Brouillard, luit. Metelerkamp; Jaquitta, J. M. Walker; Souvenir, ritm. Wijnstroom Cassolette luit. van Die- penbrugge. Alleen Manneken en Brouillard namen aan dezen ren deel. De prijs werd behaald door Manneken. Den 11, toen door het ongunstige weder bet publiek zeer slecht opgekomen was, niettegenstaande de toe- gangs prijs tot de tribune van f 2,50 tot f 1 verlaagd was, is de gouden zweep de eereprijs, ter waarde van f 500, aangeboden door de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Amsterdam bij de harddraverij van inlandsche paarden, toebehoorende aan Nederlanders en ingespannen voor twee en vierwielige slimheid. Maar wie het reeht op zijne hand heeft, is ook zeker van de overwinning 1" „Of moest het tenminste zijn. Mijn advocaat ver zekert mij overigensdat mijne kansen zeer goed staan. Wel heeft de graaf zich op een hoog standpunt ge plaatst en gemeendhet door mij begonnen proces als een bagatel te kunnen behandelendaar hij in mij een onbemiddelden avonturier zag nu zal hij het reeds beter weten. Maar hoe staat gij met den graaf?" „Tot nu toe uitstekend. Het is niet te ontkennen, dat de graaf een voortreffelijk landheereen in ieder opzicht kundig man isdie ook van uw vak veel ver stand heeften de mijnen op Stolzenhagen op eene groote hoogte heeft gebracht. Overigens heeft hij eenigen tijd geleden openlijk over een belachelyk proces gesproken dat hem een avonturier aandeed. Dat na uwe mededeelingen mijne positie tegenover hem voor mij nauwelijks houdbaar zal zijnkunt gij u denken ik heb grooten lust, hem van hieruit direct af te schrijven." De graaf schudde met kracht het hoofd. „Daarmede deedt gij mij al een zeer slechten dienst. Integendeel, ik zalwanneer gij mij tot gast wilt hebbenover eenige dagen bij u belet vragen, teneinde my persoonlijk van de zaken op de hoogte te stellen. Mag ik, Bruno „Of gij moogt? Hoe kunt gij het vragen! Maar gij moet dan onder eenen anderen naam „Zekerzeker. Laat ons een heel onschuldigen nemen Paul Müller bij voorbeeld." Renner lachte. „Zeker geen naam die opzien ver wekt 1 Laat ons das klinken op het gelukken uwer plannenen dat het den verwenden mijnheer Paul Müller uit Hermosillo op Stolzenhagen goed bevallen zal!" Wordt vervolgd. rijtuigen gewonnen door David IIbruine ruin van de weduwe Kneppers, welk paard bij den laatsten ren de 1300 el in 2 min. 41% sec. aflegde. Het paard Nelly, ex Protest, bruine merrie van A. van Ardenne bekwam de zilveren medalje. Het was ongeveer 10 el achter bij den laatsten ren. Te Vecht ïs den 10 een smid op zijn bed door den bliksem gedood. Zijne vrouw en een kind van 2 jaren werden mede geraaktdoch zijn hersteld. Hij laat 9 kinderen na. Den 10 is te Breukelen overleden de heer L. Steinfortpredikant bij de Ned. Herv. gemeente te Amsterdam. De gemeenteraad van Enkhuizen heeft den heer R. J. D. Hartkamp, burgemeester, benoemd tot af gevaardigde in het Zuiderzee-comité. De hoogere burgerschool te Zaandam heeft hare lessen hervat met 19 leerlingen in de eerste 16 in de 2e, 13 in de 3e en 11 in de 4e klasse. De burgemeester der gemeente Arnhem heeft den heer F. D. N. van Elten tot hoofdinspecteur van politie benoemd. Met 1 October wordt in het midden der gemeente Blokker eene halte aan den staatsspoorweg voor reizi gers en bagage gevestigd. Een jeugdig veld-artillerist te Eemnes heeft be kend, het schot te hebben gelost op der. jachtopziener des Konings te Baarn. Hij is in hechtenis genomen en naar Utrecht overgebracht. De toestand van den jachtopziener wien 18 hagelkorrels uit het hoofd zijn gehaald boezemt nog steeds zorg in. De heer Donner lid van den gemeenteraad van Leidenheeft voorgesteld om het getal onderwijzers aan de scholen der 3e en 4e klasse (voor min- en on- vermogenden)in het geldelijk belang der gemeente in te krimpen tot het minimum gevorderd bij de wet van 11 Juli 1884, strekkende tot wijziging van eenige artikelen der onderwijswet van 17 Augustus 1878. De plaatselijke schoolcommissie en burg. en weth. be strijden dat voorstel en ontraden in het belang van het onderwijsde aanneming daarvan. De gemeenteraad van Leeuwarden heeft besloten tot het overnemen door de gemeente van de depar- tements-bewaarschooi met 1 Januari 1886 voor f 7150. He heer mr. A. J. H. van Baarlid der 2e Kamer is ernstig ongesteld. Te Eibergen is door burg. en weth een onder wijzer wegens mishandeling van een schooljongen voor 14 dagen in zijne betrekking geschorst. In duitsche bladen vindt men een geval vermeld van genezing van gewriehts-rhumatisme door compres- sen van verwarmd keukenzout. Een koetsier te Mun- chen die sedert lang aan deze kwaal leed en niets onbeproefd had gelatenkreeg den raad compressen van verwarmd keukenzout in groote hoeveelheid aan te wenden. Na elf dagen was de zwelling zoo vermin derd dat de man zich weldra kon bewegen en thans is hij volkomen gezond. Een Saksisch boertje aan de grenzen van Boheme had onlangs twee varkentjes gekocht, maar slechts voor een der dieren inkomend recht betaald. Een zijner vrienden kwam hem toen vertellen dat de grensbeambten iets van bet geval bemerkt hadden en op weg naar zijne woning waren, teneinde ver moedelijk huiszoeking te doen. Onze man wist niet waar hij zoo spoedig het eene varken verstoppen moestmaar kwam eindelijk op de gedachte om het in de wieg te stoppen, waarvan hij de gordijnen dicht schoof. Toen de ambtenaren kwamen was het boertje druk aan het wiegen en neuriede een bakersliedjehij werd uitgenoodigd om bij de huiszoeking tegenwoordig te zijn, maar hij wiegde voort en jammerde over zijn zieke kleintje, dat hij niet kon verlaten. Een der gendarmes bood toen zeer menschlievend aan om hem zoolang te vervangen en de boer nam daar genoegen mede maar verzocht zijn plaatsvervanger om toch vooral heel zachtjes te wiegen en vooral niet in het wiegje te kijken, want als het zieke kind een vreemd gezicht zagzoude dit den dood tengevolge kunnen hebben, De beambte stelde den bezorgden vader gerust, ging naast de wieg zitten en zong het bekende liede „Slaap kindje slaap daar buiten loopt een schaap, enz." Mid delerwijl doorzochten de collega's, natuurlijk zonder eenig resultaat de geheele woning. De boer heeft getoond dat hy dankbaar wist te zijn, want eenige dagen later zond hij den humanen ambte naar een ham van hetop zoo liefderijke wijze in slaap gezongen kleintje. In de vorige maand ging het te Asnièrewaar de Parijzenaars zich des zomers met spelevaren vischeten en dansen vermaken weder zeer druk. Het was Zondag en er werd lustig gedanstver scheidene artisten uit ParijsDamala Hamburger Parisel en anderen namen aan het vermaak deel en zelfs de gestrenge heer politie-commissaris van Asnié- res liet zich niet onbetuigd. Gedurende een quadrille maakte de schilder Parisel de pleizierigste sprongen en opgewonden door het dan sen maakte hij niet enkel zijn blauw tricot vest open maar hij trok ook onder algemeene vroolijkheid zijne laarzen uit en danste op bloote voeten een „cavalier seul". De commissaris van politie beschouwde dit als onzedelijk en gaf zijne ondergeschikten bevel Parisel uit het locaal te verwijderen. Deze weigerde te gaan en toen de jcommissaris zich legitimeerdebleef hij bij zijne opinie volharden dat de moraal niets met zijne laarzen te maken had. Er ontstonden partijen die zich voor en tegen Parisel verklaardendie ten slotte toegaf en zijne laarzen weder aantrok. De zedelijkheid was gered het bal kon voortgang hebben maar de prefectuur van politie heeft een onderzoek ingesteld of de commissaris niet buiten zijne bevoegdheid is gegaan. In de pachthoeve van Noah Lockabill te Crawfords- villein Indianadrongen onlangs des nachts drie dieven binnen. Toen een der kerels in het slaapvertrek van Noah kwam ontwaakte deze hij pakte hem stevig beet en daarop kwamen ook de beide anderen in de kamer. Lockabill, een man, die de krachten van een Herkules bezit, nam den eersten dief op en sloeg er zoo geducht mede op de kamaraads los, dat de heeren weldra be wusteloos op den grond lagen. De vrouw van den landbouwer bracht hem touw waarmede de bewusteloozen stevig werden vastgebon den en daarop werd rustig afgewacht dat de dieven weder bij kennis kwamen. Toen dit het geval was liet hij hun de keus om een paar jaren in het tuchthuis te gaan doorbrengen of ieder honderd zweepslagen te ontvangen. De deugnieten kozen het laatste waarop Lockabill ze naar buiten sleepte aan boomen vastbond en gewapend met een zweep met, lederen slag de klappen uitdeelde. Reeds de eerste klap bracht een bloedige striem te weeg het gejammer en geschreeuw der drie snuiters deed de buren toesnellen zoodattoen nummer drie aan de beurt was eene groote menigte met welbehagen naar het schouwspel stond te kijken. De executie liep naar alle regelen der kunst af. FF aarschijnlijk zullen de drie heeren vooreerst niet in de buurt terugkomen. In een dezer dagen te Parijs verschenen werkje wordt de volgende anecdote omtrent Napoleon I verteld Mevrouw Junot die hem van zijn jeugd af kende deelde mede dat hij nimmer een grapje kon dulden. Eens toen hij nog cadet aan het college te Brienne waswas hij ergens uitgenoodigd en hij kwam geheel in gala-uniform gekleed. Zijne groote laarzen die om de magere beenen waggeldenwekten den lachlust der uitgelaten jonge meisjes op en toen hij binnen kwam was er een algemeen geschater. Napoleon werd toen hij bespeurde dat hij oorzaak van de pret was woedend greep de zuster van me vrouw Junot bij den a^m en verh ngde dat er een einde aan de ongepaste vroolijkheid zoude kooien. Spottend antwoordde het jonge meisje „Ge draagt een groote sabel en kunt niet eens een grapje dul den". „Dom schoolkind 1" bulderde Napoleon daarop. De jonge dame die veertien jaren oud wasnam deze uitdrukking geweldig kwalijk: „Ben ik een school kind zeide zij „Gij zijt niets anders dan eene ge laarsde kat." De toorn van den toekomstigen Keizer was grenzeloos. Toen mevrouw Junot, vele jaren later, ten Hove verscheenzag zij aan het plotseling schitteren van de oogen van den monarch dat hij de zaak niet ver geten en ook niet vergeven had. Het eerste adresboek van Philadelphia werd aldaar in 1785 door Mc. Pherson uitgegeven. Er waren echter verscheidene personendie hun juisten naam en betrekking niet wilden opgeven, en den uitgever en drukker met norsche worden afscheepten. De drukker wreekte zich echter op hen door de antwoorden woordelijk in zijn adresboek af te druk ken zoodat menin plaats van den naam soms las „Mijn naam geef ik niet cp, 160 New Market Street; „Dat zeg ik niet 3 Maiden Lane„Dat raakt je niet 15 Sugar Alley „Dat zou je wel willen weten 185 John Street;" „Daar bemoei ik me niet meê 40 Market Street;" „Druk wat je wilt;" enz., enz. De Engelsche Regeering geeft jaarlijks ongeveer f 10.000.000 uit voor drukwerken die zij noodig heeft. Dit is echter nog niet alles, andere autoriteiten en regeerings-instellingen zijn ook niet spaarzaam tegenover de drukkers. Zoo betaalt de Engelsche Post- administratie jaarlijks 1.884.000 voor het druk ken van postzegels couranten-omslagen enveloppen briefkaarten enz.het Britsche museum geeft jaarlijks f 444.000 uit voor het drukken en aankoopen van boeken en inbinden daarvan een gelijke som besteedt het Iersche Opvoedingsdepartement voor den druk van Schoolboeken en de Officieëie Spaarkassen verbruiken jaarlijks 182.400 aan drukloon en papier. Dit maakt te zamen nog een bedrag van f 2 954.400. Zaterdag 12 Sept. Pakijs. Volgens brieven uit Spanje heerscht aldaar thans een waar schrikbewind om de publieke meening te smoren reeds 46 dagbladen worden vervolgd ter wijl het telegrafisch verkeer bijna geheel belet wordt. De heer P. II. Krekeiberg, hoofd der r. k. bur gerschool te Amersfoortis benoemd tot hoofd der r. k. burgerschool alhier. Van den 5 lot en met den 11 Sept. zijn aan de bad- en zweminrichting genomen 7 buiteD- en 6 binnenbaden. Aan het toelatings-examen voor de burgeravond school is deelgenomen door 16 jongelieden, waarvan 5 zijn afgewezen en 11 toegelatennamelijk L. de Vries, H. C. Albers, J. H, de Jongh, Ae. M. Kuijper, J. Cloeck J. Th. Blom, G. H. Bonouvrié, W. Klok- kemeijer, H. Leijh, H. de Rover en P. de Groot. 1. „Le garde du roi", pas redouble van M. Krein 2. Ouverture zur Oper „Leichte Cavallerie" v. Suppé 3. „Les baisers", valse, extraite de „La guerre joyeuse", v. J. Strauss 4. Fantaisie sur des motifs de l'opéra „Guillaume Tell" v, Rossini5. „Le retour du prin- temps", grande fantaisie v. Labory; 6a. „Oh, sieh' mich nicht so lachelnd an", lied v. Nicolaï b. „Die Ehre Gottes in der Natur", hymne v. Beethoven 7. „Fête bord", grande fantaisie v. J. Heymans 8. „Le pos tillon", grand galop v. Faust.

Alkmaarsche Courant | 1885 | | pagina 2